Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / POVAZSKA.SME.SK: Niektorým poslancom sa zdal plat primátora príliš vysoký

POVAZSKA.SME.SK: Niektorým poslancom sa zdal plat primátora príliš vysoký

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 19.05.2012 13:44
[2012-05-14] Niektorým poslancom sa zdá plat 3635 eur v hrubom neprimeraný v čase, keď sa stále hovorí o šetrení. Iní tvrdia, že diskutovať o zvýšení 79 eur je trápne.
POVAZSKA.SME.SK: Niektorým poslancom sa zdal plat primátora príliš vysoký

Hlasovanie poslancov o plate primátora. Foto: DP

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/6374825/niektorym-poslancom-sa-zdal-plat-primatora-prilis-vysoky.html

Niektorým poslancom sa zdal plat primátora príliš vysoký

Na aprílovom zasadnutí schvaľovali poslanci primátorovi plat. Koeficient navýšenia sa nezmenil, plat sa mu zvýšil o 79 eur a zarábať bude od 1. mája 3635 eur v hrubom.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Koeficient, ktorý môžu aj nemusia poslanci schváliť pre zvýšenie platu stanoveného zákonom, sa v Považskej Bystrici nemení.

Niektorým poslancom sa zdá plat 3635 eur v hrubom neprimeraný v čase, keď sa stále hovorí o šetrení. Iní tvrdia, že diskutovať o zvýšení 79 eur je trápne.

Možnosti zvyšovania platu

Zákon z roku 1994 o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest sa ešte minulý rok zmenil. Mestské zastupiteľstvo musí plat primátora prerokovať opätovne raz ročne.

Plat primátora je súčinom priemernej mzdy v národnom hospodárstve za predchádzajúci kalendárny rok a koeficientu, ktorý sa stanovuje podľa počtu obyvateľov zákonom. Sumu, ktorá takto vznikne, môžu ešte zvýšiť o nejaké percentá poslanci.

Priemerná mesačná mzda v národnom hospodárstve za rok 2011 bola 786 eur a násobok stanovený podľa počtu obyvateľov je u primátora Považskej Bystrice 2,89. Keby bol plat primátora navýšený týmto koeficientom, o ktorom poslanci nerozhodujú, išlo by o sumu 2271,54 eur. Poslanci tak ako pred rokom rozhodli o navýšení 60 percent, tentoraz zo sumy 2271,54 eura, teda o 1362,92 eura. Po oboch navýšeniach sa teda plat primátora dostal na sumu, ktorá je po zaokrúhlení 3635 eur. Koeficient a návrh poslancov na zvýšenie zostali rovnaké ako pred rokom.

Návrh predkladal viceprimátor mesta Marián Sopčák.

Mal by sám navrhnúť menej

Dvaja poslanci sa na zasadnutí zastupiteľstva ozvali. Suma sa im pri problémoch, akými dnes prechádzajú obyčajní ľudia i mesto, zdala vysoká. Katarína Beranová povedala, že koeficient, ktorý schvaľujú poslanci, je taký istý ako bol minulý rok. „Plat je ale vyšší o 79 eur, ak všetky koeficienty zostanú také, aké sú. Myslím si, že pán primátor by si mal sám prehodnotiť svoj plat,“ reagovala Beranová.

Doplnila, že pripomienku dáva v súvislosti s tým, že obyčajný človek to má v dnešnej dobe veľmi ťažké. „Ja mu plat nezávidím, robí veľa. Okrem iného sme dostali do schránok aj brožúru o činnosti mesta, v ktorej sú samé chvály. Ale aj takáto brožúra niečo stojí,“ pripomenula výdavok 1192 eur z mestskej kasy Beranová, čo sa jej zdajú v dnešnej situácii veľké peniaze. „Pán primátor by sám mohol povedať, aký by teda on chcel plat a ten druhý koeficient by si mohol znížiť sám, alebo by mohol povedať, že tých prevyšujúcich 79 eur by mohol dať na dobročinné účely,“ povedala

Zníženie platu a diskusia o príspevkoch

Primátor rekapituloval úpravy platu z minulého roka a pripomenul, že došlo k zníženiu toho, čo mu poslanci schválili v roku 2011. „Pred rokom ste mi schválili plat 3824 zo zákona a zvýšený na 3950 asi o takomto čase. Potom prišli zákonné úpravy, kde sa mi znížil asi o tristo eur. Aby to bolo korektné, poviem, že v čistom dostávam asi 2500 eur,“ vysvetlil.

Dodal tiež, že prispieva zo svojho platu na rôzne podujatia. „Čo sa týka charity, tí, ktorí ma poznajú, vedia, koľko rozdávam z platu. Nakoniec vám samej som dal, keď ste potrebovali na nejakú akciu a nepýtali ste sa, odkiaľ peniaze sú,“ zareagoval primátor.

Beranová oponovala, že dostala len mestskú dotáciu 150 eur a nič iné. Keď chcela diskutovať ďalej, primátor povedal, že takéto debaty nemajú zmysel. „Všetko má svoj zmysel a chcem, aby ste sa k svojmu platu sebakriticky postavili a upravili si ho,“ navrhla.

Primátor reagoval, že vysvetlil, koľko zarába a rozhodnúť môžu poslanci. „Pokojne môžete byť aj proti, je to na vás,“ vyjadril sa Janas.

Otázka ľudí, prípad z komisie a dar oddeleniu

Poslankyňa ďalej zdôraznila, že na zasadnutí tlmočí len otázku obyčajných obyvateľov. „Tí sa ma pýtali, prečo sme odsúhlasili pred rokom taký vysoký plat,“ vysvetlila dôvody svojich pripomienok Beranová.

Dodala, že od primátora očakávala, že sám povie niečo k svojmu platu a ako pomôže ľuďom. Uviedla jeden prípad zo sociálnej komisie. „Schválená tu bola jednorazová pomoc pre slobodnú matku, ktorá má dve deti. Je v núdzi, jej sedemmesačné dieťa má zdravotné problémy. Muselo ísť na liečenie a komisia len na pokrytie liekov, ktoré poisťovňa neprepláca, odsúhlasila 400 eur. Ale pán primátor to upravil na 150. Neviem, z akých dôvodov,“ spomenula prípad zo sociálnej komisie Beranová.

Janas reagoval, že sumu neupravil on, ale mestský úrad. „Nebudem obhajovať svoj plat, je to na poslancoch a nebudem ani hovoriť, koľko dám na charitu, lebo sa to nedá verifikovať. Jediné, čo sa dá verifikovať, že som dal na detské oddelenie 700 eur. Keby som mal vymenovať, kde všade dávam, zdá sa mi to smiešne a pod úroveň. Nemienim to robiť. Ak sa rozhodnete, že budem mať iný plat, budem to akceptovať,“ reagoval Janas.

V čase nedostatku chcel aspoň gesto

Do diskusie sa prihlásil aj poslanec Juraj Smatana. Pripomenul, že zníženie koeficientu, ktorý schvaľujú poslanci, navrhoval aj pred rokom. „Dával som návrh na nižší koeficient, ktorý by sa postupne zvyšoval. Môj návrh bol prehlasovaný takou drvivou väčšinou, že si nemienim dať do zbierky ďalší návrh, ktorý neprejde. Budem však hlasovať proti návrhu. Nie pre nejaké osobné dôvody, to určite nie, ale preto, že mesto nie je v dobrej situácii. Aj na dnešnom zastupiteľstve budeme veľakrát počuť, čo všetko by bolo pekné urobiť, ale nemá peniaze. Ja viem, že rozdiel 79 eur vo vašom plate nie je niečo podstatné, čo by zmenilo hospodárenie mesta, ale je to určitým spôsobom gesto voči obyvateľom, ktorí si v tejto dobe musia uťahovať opasky a doma sa počíta každé euro,“ vyjadril sa Smatana na adresu úpravy platu.

Na margo nedostatku financií povedal, že poslanci majú na stole list od nájomníkov v dome kultúry, ktorí chcú, aby samospráva prevádzkovala divadelnú sálu, kinosálu, že o niekoľko rokov stratí mesto kino, lebo nemá financie na nákup digitálnej premietačky. „Nezvyšujme plat preto o tých 79 eur, ide tu vyslovene len o gesto voči obyvateľom,“ uviedol Smatana.

Janas opäť zdôraznil, že rozhodnúť musia poslanci. „Ak ide len o toto, môžeme to pokojne upraviť, ale nie je to pripravené,“ povedal Janas. Zdôraznil, že žiadny koeficient sa oproti stavu spred roka nemenil a všetko je v súlade so zákonom.

Hovorila o populizme príspevkov

Milada Belásová označila diskusiu za trápnu. „Ja som tá posledná, ktorá by tu chcela obhajovať alebo neobhajovať plat primátora, ale nemôžem to počúvať. Nemám rada prázdne a zbytočné gestá. Ide tu o 79 eur. Buďme opäť pragmatici. Viete veľmi dobre, že každý, kto má vysoký plat, má aj vysoké daňové odvody. Z toho získa primátor v podstate nejakých 5 eur na plate. Takže o čom sa tu vlastne bavíme? Je to absolútny populizmus. Viem sa dohodnúť na veciach, ktoré sú rozumné a zmysluplné, ale toto je vrcholne trápne a neefektívne,“ okomentovala diskusiu Belásová.

V diskusii chcel vystúpiť aj občan Jaroslav Ševčík. Nezískal však potrebnú podporu poslancov, na to aby mohol vyjadriť svoj názor.

Poslanci nakoniec väčšinou hlasov plat schválili, Juraj Smatana a Katarína Beranová boli proti. Pavol Jurčík nehlasoval a dvaja poslanci, Rudolf Karas a Ján Panák, neboli na zastupiteľstve prítomní.

 

pondelok 14. 5. 2012 8:35 | Detta Pitoňáková
© 2012 Petit Press.

Anonym píše:
Sobota 19.05.2012 15:30
http://povazska.sme.sk/c/63[…]bia-aspon-udrzbu-ciest.html

„V momentálnej finančnej situácii nemôže mesto budovať novú cestu,“ hovorí primátor Janas.
Anonym píše:
Sobota 19.05.2012 19:01
Belásová: Viete veľmi dobre, že každý, kto má vysoký plat, má aj vysoké daňové odvody...
- My to vieme pani poslankyňa. Tak ste mali v zmysle vašej logiky zmysluplne navrhnuť tomu chamtivcovi menší plat, aby mal chudáčisko Janasko nížšie odvody :-)))
PS: v ktorej dozornej rade je strčená tá trúpka?
Anonym píše:
Sobota 19.05.2012 21:22
v mestských lesoch, samozrejme.
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 07:30
Potom sa jej nečuduj , tiež jej niečo z rozpočtu kvapne. Miladka, kde sú tvoje národné reči alebo prostonárodné dristy ?
Anonym píše:
Pondělí 28.10.2013 19:26
Kvaplo jej miesto na mestskom úrade, z ktorého ju Karol po pár mesiacoch vylial. Nevďak vládne svetu :-)
Anonym píše:
Neděle 20.05.2012 18:49
Tá ťava asi nevie,že máme ešte stále daň z príjmu 19%,odpočítateľná položka sa na neho už nevsťahuje,takže nie je pravda,že má vysokú daň.Stále má 19%,pokiaľ to Klement Fico nezmení.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 24.05.2012 22:01
Ak dokáže pani Belásová obhájiť svojho Janka, dokáže obhájiť už čokoľvek.
Anonym píše:
Sobota 19.05.2012 21:28
1. Primátorský plat + 2. mesačná odmena poslanca VÚC + 3. plat na trenčianskej univerzite kde má stále úväzok, aj keď vraj na prednášky moc nechodí.
Šikovný chlapec.
Anonym píše:
Sobota 19.05.2012 21:50
nemas tam vsetko, nezabudaj na toto
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=81970&SID=6&P=0
dozorna rada vodarenskej spolocnosti neni zadarmo ani za fazulky!!!
Anonym píše:
Neděle 20.05.2012 00:39
No dobre. To su oficiálne príjmy a v postate podružné. Poďme na tie hlavné bonusy!
Anonym píše:
Neděle 20.05.2012 22:59
Čo tu riešite také drobné ako je Janasov plat? ten tvorí bagatel z Janasových čiernych príjmov.
Anonym píše:
Pondělí 21.05.2012 07:55
Priemerná mesačná mzda v národnom hospodárstve za rok 2011 bola 786 eur a násobok stanovený podľa počtu obyvateľov je u primátora Považskej Bystrice 2,89.

Malo by sa vychádzať priemerného platu v Pov. Bystrici a zarátať aj nulové platy nezamestnaných
Anonym píše:
Pondělí 21.05.2012 10:31
Pán Smatana, skúste tu dať platy všetkých starostov v Považsko Bystrickom okrese.

Snáď by bolo dobré pre porovnanie uviesť, koľko má starosta občanov- a aký plat.

Na počet obyvateľov je Janasov plat 3635 eur v hrubom - určite najmenší!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 21.05.2012 12:00
Žiaľ momentálne nemám čas zisťovať platy starostov okolitých obcí - raz za čas taký článok publikuje Obzor / MY.

Ale porovnávať sa dá nielen s okolitými starostami.
Základný plat predsedníčky vlády Slovenskej Republiky Ivety Radičovej aj s príplatkom za funkciu bol 3 758 EUR.
Anonym píše:
Pondělí 21.05.2012 15:27
Pán Smatana, kritizujete človeka a nespravíte si analýzu platov?

Janas berie najmenší plat na počet obyvateľov a vy ho zato kritizujete!

Farizej a populista v jednej osobe - ste pán Smatana.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 21.05.2012 16:50
Nekritizujem človeka, ale primeranosť jeho platu.
V situácii, kedy mesto nemá ani na opravy chodníkov, občanom sa zvýšili dane a poplatky, a kde mestskí zamestnanci ako učiteľky a kuchárky na základných školách žijú skoro z minimálnej mzdy, považujem zvýšenie primátorovho platu za nevhodné.

Aj keby vám z "analýzy" vyšlo, že "na hlavu" obyvateľa má považskobystrický primátor "menší" plat ako starosta Udiče.

Čo vám samozrejme vyjde, pretože vami navrhnutá metodika je nezmyselná, lebo predpokladá lineárnu závislosť (priamu úmeru) medzi počtom obyvateľov a platom primátora.

Preto rovno porovnávam plat primátora s platom predsedníčky vlády (počet obyvateľov -cez 5 miliónov) a tvrdím, že ak primátor 40-tisícového mesta dostáva len o stovku eur menej ako premiérka Slovenskej republiky, nie je to v poriadku.

A to budem tvrdiť aj keby ma sto anonymov označilo za populistu.
Anonym píše:
Pondělí 21.05.2012 19:04
Neviete niekto, aký má mesačmý príjem so všetkými aktivitami a "profesiami" pán poslanec a ex poradca Radičovej?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 21.05.2012 21:08
Ja viem :-)

Odmena poslanca mestského zastupiteľstva Považská Bystrica je cca 96,81 EUR mesačne.
Iné príjmy z mestských zdrojov nemám (za členstvo v dozornej rade mestských športových klubov, dopravnej komisii a výbore mestskej časti sa odmeny nevyplácajú).

Ako učiteľ gymnázia s 15-ročnou praxou mám platovú triedu 10, polovičný úväzok. Nemusel by som - na rozdiel od volených funkcionárov - túto informáciu zverejňovať, ale nemám s tým problém. Spolu s príplatkami cca 450 EUR mesačne. Stredné školy idú z krajského rozpočtu.

Iné príjmy z verejných ani polo-verejných zdrojov nemám.

Prečo sa pýtate?
Anonym píše:
Pondělí 21.05.2012 22:49
Pán Smatana, čudujem sa jak sa tu zahadzujete s janasovským poskokom. Janas je neschopný had, ktorý berie nehorázne peniaze za nič. Plat primátora, plat flaškového docenta, plat poslanca VUC, plat od futbalistov a netreba vynechať anie čierne príjmy od Megáčov MDS Povbytu smeráckej bandy prisatej na mestký cecok. Starý ješiťák Adame bol iba neškodnou postavičkou v porovnaní s týmto hadom.
Anonym píše:
Úterý 22.05.2012 11:43
čo znamená - plat od futbalistov?
Anonym píše:
Úterý 22.05.2012 18:46
Tak už mi je to jasné prečo Vás tek nahneval(nasral)štiepkový podnikateľ na terénnom Volve..Veď s takýmto mesačným príjmom akým sa tu chválite by som sa bál prísť domov.A on ,kurva, ešte aj na Volve.Jasné že mu treba znepríjemniť život.
PS:
Tým že ste mi odpísali že drísty,drísty alen drísty ste u mňa stratili posledné zbytky sympatií.
Reagujem trochu neskôr na tie Vaše drísty,drí....pretože som bol trošku viac pracovne vyťažený lebo keby som mal domov mesačne doniesť namiesto 2,5až 3 litre, 500 éčiek,tak sa hambím žene a deťom pozrieť do očí.
Veď to viac nosia káblikarky z Ilavy alebo z Rovní.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 22.05.2012 19:16
Očakával som túto reakciu :-) Keby som zarábal veľa - som vydriduch, keby som zarábal málo - som lúzer :-)
Vitajte v realite učiteľských platov.

Neviem o akom podnikateľovi hovoríte - nepoznám žiadneho s terénnym autom. Výšku príjmu nikomu nezávidím, je to každého rozhodnutie, čo a za koľko peňazí bude robiť. Ja som si vybral slobodný skromný život s časom, ktorý venujem tomu, čo uznám za vhodné. Keď na niečo konkrétne potrebujem viac peňazí, tak si ich zarobím mimo štátneho / samosprávneho sektoru.

Reč však nebola o učiteľských platoch, ale o nadštandardnom plate jedného primátora jedného zadlženého mesta...
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 14:38
To terénne Volvo ste spomínal vo vašom príspevku na moju poznámku o hádzaní polien pod nohy podnikateľom pri výrube stromov okolo ciest.
Čo sa týka platu primátora,nemôžem s Vami súhlasiť.
Primátor je vrcholový menežer a jeho plat by mal byť minimálne porovnateľný s odmenou alebo ziskom miestnych podnikateľov napr. pánov Stacha alebo Harvánka,aj ďalších.
Porovnávať odmenu stredoškolského učiteľa dejepisu a občianskej výchovy na polovičný úväzok,učiaceho pár hodín týždenne s platom primátora ktorý je v práci 24 hodín denne je prepáčte trochu srandovné.
Dúfajme že keď budete veľký,nájdete si prácu aj na plný úväzok a nebudete mať čas na znepríjemňovanie života normálnym ľudom napr.zdržiavaním 14 rokov výstavbyD1,kôrovec v Tatrách,stromy...a veď viete.
PS
Na ten Podjavorník prídite a vezmite aj sl. Glabajzňovú
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 07:42
Počuj pišišvor , čo to tu drístaš. Baby na káblikoch majú podstatne menej. A Janásov extra plat môžu obhajovať len jeho poskoci z mestského úradu, ktorí majú svoj biznis len dovtedy dokedy tam bude Janás. Mimochodom pokial si pamätám tak Janás je z ľavicovej strany drístajúcej o rovnakých žalúdkoch. Samozrejme ,len keď sa to netýka predstaviteľov uvedenej strany. Plat má rozhodne nezaslúžený a dopustil sa podvodu na voličoch v Mogoňove, keď kvákal svoje ľavičiarske chujoviny a teraz nemá mieru. Myslíš , že by ho bol niekto zvolil , keby bol pred voľbami povedal svoju predstavu o plate na mieste primátora.
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 13:55
Počuj pišišvor,
to si prišiel z ktorej galaxie keď si veril predvolebným rečiam. Všetko je tak ako v Mogoňove má byť.Primátor so svojim amsáblom sa napakujú,Juraj s Katarínou odbicyklujú,a sprostí Mogoni si vo voľbách zase vymenia nažraté svine za hladné pri válove naMÚ.
Du blejt velebnosti.
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 14:14
Zásadne som predvolebným rečiam neveril. Janása a SMERÁCKU čvargu by som nevolil ani vo sne. Veď si len spomeň koľko hospodárskych káuz - tunelov do mest. rozpočtu bolo za predošlého SMERÁKA Adameho. Boli v nich zamočení prevážne SMERÁCI. A v zastupiteľstve je znova stará partia. Nedávno mi vykladala zaslúžilá členka SMERU stará Fedorová- predtým KSS, SDĽ a teraz SMER ako jej nechcú na meste zamestnať rodinu. Skoro som sa došťal od smiechu. Zdá sa že ju uvedomelosť opúšťa.
Anonym píše:
Středa 13.06.2012 22:30
Nemachruj,momentalne máš iba štastie
Anonym píše:
Pondělí 21.05.2012 23:49
Úplne s Vami súhlasím p. Smatana. Janas by skutočne nemal poberať taký veľký plat. V súčasnosti považujem za korektnú sumu s ohľadom na jeho vedomosti a pracovné povinnosti tak niečo medzi 2300 - 2700 Euro v hrubom. Tomu matematickému mudrlantovi ste to podal úpne presne. A ak to ešte nepochopil, tak hádam pochopí lepšie to, že ak by bola mala Radičová (a to som nebol jej volič)plat lineárne podľa počtu obyvateľov SR, tak jej závidia všetci poslanci z Bruselu.(-:
Anonym píše:
Úterý 22.05.2012 14:44
Práve čítam že pán primátorko bere toľko, ako vojak NATO v bojovej zóne - tí berú medzi 3 až 4 tisíc evry

http://www.sme.sk/c/6381833[…]-ci-som-niekoho-trafil.html
Anonym píše:
Středa 23.05.2012 12:22
Dajte premiersky plat trebars 50 000 EUR.
Kolko eur ale dáme zhruba 2 800 starostom na Slovensku?

 "Minister"-služobník, slúži luďom a nie naopak, ako sa to tu prezentuje!
Anonym píše:
Pátek 01.06.2012 16:05
Pán Janas ale aj ho..v..no robí!
Porovnaj mesto Púchov s 18 000 obyvateľmi a mesto P.Bystrica s počtom nad 42 000 obyvateľov, podľa toho aj príjmy mesta a zaplačeš nad dierov zvanej Považská Bystrica!!
Anonym píše:
Čtvrtek 24.05.2012 22:58
Prd tomu rozumie, ťapa :-).
Je presa horný limit na odvody....a nie je ešte progresívna daň.
Anonym píše:
Pátek 25.05.2012 19:04
Vicežupan sa vzdal, nechce škodiť Smeru

Župa sa k policajnej akcii nevyjadruje. Hovorca nás odkázal na políciu. O prípade prvý informoval web denníka SME. Zadržaní riaditeľ a podžupan sú podľa neho nominantmi Smeru. S podžupanom Boríkom strana mala počítať aj ako s potenciálnym kandidátom na župana v najbližších komunálnych voľbách.

Dnes je však situácia iná. "Vladislav Borík sa dnes na vlastnú žiadosť vzdal členstva v strane Smer-SD, aby svojimi súkromnými záležitosťami nepoškodzoval meno strany. Súčasne sa na vlastnú žiadosť vzdal aj funkcie nitrianskeho vicežupana," informovala Ľubica Končalová z tlačového odboru strany.

V súvislosti s vyšetrovaním Gašpar upozornil, že verejné obstarávanie prebieha v dvoch rovinách - ten kto organizuje a ten, kto súťaží.

Podľa Sme sú v kauze zaangažovaní štatutárni zástupcovia firiem Ross, Vod-Eko, STS Group a JUVIS.
Anonym píše:
Pátek 25.05.2012 20:28
To tu čo za debila zavesilo ten článok o vicežupanovi z Nitry?
Čo mali predchadzajúce príspevky spoločne s nejakým korupčným konaním v Nitre.
Niektorým prispievateľom ozaj dr.. be, nevedia čo sa deje a k čomu sa vyjadrujú!
Potom to v tomto meste aj tak vyzerá!!
Anonym píše:
Pátek 25.05.2012 20:31
K vyjadreniu Belasovj - je to " krabica " - ináč povedane, aby som bol slušný!
nech je hocijaký vysoký plat pri pridaní 79 e - ostane tomu čo ich pridali min 55 e!
No vzhľadonm na jej nastenkarske vzdelanie sa nedivím, že takto počíta!
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 07:55
Pokial ti nedošla súvislosť tak obaja - nitriansky vicežupan aj náš primátor sú za rovnakú stranu SMER známu svojimi socialnymi výlevmi. Tá česká riekanka -" podvádel a pořád krad jak socialny demokrat"- má zaiste niečo do seba. Len nám v Mogoňove a na Slovensku chvíľu bude trvať až si to uvedomíme.
Anonym píše:
Neděle 01.07.2012 22:12
Asi to platí do bodky. Keď Smatana na poslednom zastupku pichol do sponzorských kráv-MŠK, Megašmejdu, MDS, Televízie, Kultúra-Kardošovci Janas reagoval ako besný psisko ktorý chráni svoj válov plný žrádla.
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 18:21
A čuduješ sa Kájovi že ho Ďuro zase nasral?Keby pekne sedel a zbytočne ako celý svoj doterajší život nepindal do vecí ktorým nerozumie život mnohých by bol oveľa jednoduchší a príjemnejší.
Veď aj 12ročné zdržanie výstavby estakády nad Bystricou,ako tu kdesi priznáva,je jeho sätý boj.
Celý život bojuje proti všetkému a proti všetkým a vybojoval veľké hov...,pardon-nič.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 02.07.2012 19:20
Som hrdý na to, že aj keď sa venujem regionálnej politike cca od roku 1996, neviete na mňa vytiahnuť nič iné, než ten stokrát vyvrátený nezmysel, že som zdržal výstavbu diaľnice. Stačí položiť otázku ČÍM som akože tú diaľnicu zdržal, a zostane ticho.
Takže - ďalší pokus presmerovať pozornosť od zaobchádzania s majetkom mesta na osobné útoky.
Reč bola o majetku mesta, zvlášť o hospodárení mestských firiem: MŠK, Mestské lesy, PX CENTRUM a platby externým firmám MEGAWASTE a MDS.

A čo sa týka poslancov, ktorí "pekne sedia a nepindajú" - takých tam máte naozaj dosť. Na to ma ľudia nezvolili.
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 23:16
Juraj držime Ti palce,si jediny ktory dava pozor tym meskym smradom na paprče .Kde je šEVčIK?PREčO čuši?Co mu slubili?Juraj prajeme tI hodne zdravia.Tvoji voliči....
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 07:45
A čomu kedy Miladka Belásová rozumela, možno kedysi tak uvedomelým nástenkám na ŠM v Podhradí. Odvtedy len maximálne ako vyhovieť istému pripitému Janovi !!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 13:26
Pani Belásovú nechaj ma pokoji,keď si taký tupý že nevieš ani to,že v Pov.Podhradí neboli Štátne majetky ale Jednotné poľnohospodárske družstvo.
Anonym píše:
Sobota 26.05.2012 20:33
ja by som mu pridal,ten chodi medzi obcanov a komunikuje s nimi,ziadnu akciu nevynecha,ale Adame,??to mu padla na urade a siel si domov lahnut!!!!u mna ma velke plus Janas!
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 00:38
Aj u mňa. Pred Priorom začala opravu priestory vykonávať vraj firma DOSA. Zarazilo ma, že to robia v skotočnosti zamestnanci firmy Sates. O to viac ma prekvapilo niekoľko dní do zadu, že na rekonštrukci domu na Hliníkoch, ktorý vlastní Janas opäť vykonáva rekonštrukciu firma Sates. Hoc znova oficiálne to robí Peter Maťoš, člen KDH, absolvent pomocnej školy na SNP. Ideálny biely koň. Naozaj Janas, máš môj obdiv. Tak sa prelievajú mestské peniaze. Ak Janas neverí, dám mu fotografie zamestnancov firmy na oboch stavbách. Pozdravujem aj pána Hlavoňa.
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 06:35
Pri mestských a štátnych zákazkách treba zakázať subdodávky a odbúrať všetky zbytočné medzičlánky, ktoré sa len nabaľujú na sprostredkovaní a vyciciavajú mestský a štátny rozpočet.
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 10:48
Megašmejdu robia subdodávky malé stavebné firmy, Saroute a pod, Mšk taktiež.......ja by som zrušil janasa a poslal ho robiť učiteľa k svojej krásnej manželke do Papradna. Nech očí občiansku náuku a etiku t.j. ako odrbávať ľudí a kradnúť mestské peniaze.Pôjde mu to.
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 18:51
Dom mu rekonštruuje firma Mapej, Maťoš je tam konateľ viď: http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=192770&SID=6&P=0
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 19:17
Len ako biely kôň. Robia to Satesáci.
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 19:45
Rekonštrukciu vykonáva Maťošova firma MAPEJ, žiadny SATES. Zaujímavé je to že táto firma sídli v areáli Chudovský. O Maťošovi viem, že chodil na 7 ZŠ na Hlinách, strednú školu má odchodenú podľa svojho predchodcu na SOU stavebnom a teraz nosí klobásky do Trenčína, kde pracuje ako vedúci katedry Janas. Momentálne je mestským predsedom KDH, čiže má veľmi dobré prepojenie na Janasa, ktorý rád ovláda aj iné strany.
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 22:29
Od Hlavoňa sa Janas ešte veľa vecí podučí :-)))
Ale sú jedna krvná skupina.
Anonym píše:
Úterý 29.05.2012 22:11
sú rodina bratranci tuším a čo sa tu rozpisujete jasne že to Janas zo svojho nestavia nato je aý príliš lakomý aj najvernejší hovoria Janas sa nedelí a všetko berie iba pre seba Lackovič bol amatér
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 23:54
Píšeš:
"Ak Janas neverí, dám mu fotografie zamestnancov firmy na oboch stavbách."


Pošli tie fotky po jednej sem:
http://povazska-bystrica.ot[…]okumenty-bezpecnym-sposobom

Nech zas niečo nájdeme na stole.
Anonym píše:
Úterý 29.05.2012 22:10
to su len recicky, mas hovno a nie fotky! ked si taky frajer,tak to tu zaves! ja si to rad pozriem
Anonym píše:
Úterý 29.05.2012 22:19
Alečo, Janas má nových obhajcov aj na nete? Asi zakázky robia svoje.
Anonym píše:
Úterý 29.05.2012 22:26
nie obhajcov, ale nech tu je aspon nieco podlozene nie len prazdne recicky, ako su tie tvoje, hlupak!
Anonym píše:
Středa 30.05.2012 09:15
takže asi neexistujú
Anonym píše:
Pátek 01.06.2012 23:15
čo chceš dokazovať ty hlupák? aké fotky? ten chuj nezaplatil zo svojho ani klinec janas bral úplatky na futbale na škole a berie ich aj teraz ale stonásobne a s nikým nič nedelí
Anonym píše:
Pondělí 04.06.2012 12:38
ja som mu dal tiež sponzorské, na voľby do VUC. Ked som ale niečo potreboval,tváril sa že ma nepozná. Odporný krivák, ktorý nasľubuje aj nemožné a potom všetko zaprie.
Anonym píše:
Neděle 27.05.2012 14:16
Ty pušiak a čo to mení na veci , že rozumela jedine tak uvedomelým nástenkám !!!!!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 28.06.2012 11:06
Vole je jedno či v Podhradí bol ŠM alebo JRD. To že bola uvedomelá SZM -áčka sa tým nemení.
Anonym píše:
Pátek 29.06.2012 22:19
Ide robiť na ten MÚ? Potrebujú tam nástenkárku na nástenkové tendre.
Anonym píše:
Sobota 30.06.2012 17:06
Presne ako účelové výberové konanie na jej mieru, kultúra a šport.
Anonym píše:
Neděle 01.07.2012 13:57
parla**mentná hviezda sa tlačí na úrad? to už prejedla čo zarobila v parlamente a bokom? nuž v meste s priemerným IQ 98 a menej je to normálne. *de*
Anonym píše:
Neděle 01.07.2012 18:37
V piatok bolo výberové konanie,ktoré vyhrala.Bolo šité na mieru.Chudáci tí, čo sa prihlásili,vopred to mali prehraté.
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 17:25
Asi tak ako to bolo za Adameho, vopred vybraný kandidát. Za čo?
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 22:24
Za jeden poslanecký hlas... lebo ona musí zložiť poslaneckú funkciu a nastúpi ďalší smerák.
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 16:10
Vyhrala, lebo tam boli nastrčené záujemkyne, bolo predsa jasné, že to má na 100% sľúbené za mlčanie a kvákanie.
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 21:27
A teraz ako odborný pracovník na sociálnom úseku, hlavne, že výberové konanie bolo na kultúrneho a športového referenta. Samé klamstvá.
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 22:44
Dôležité ju bolo dostať na úrad, a o chvíľu bude uprataná, tak ako právnik.
Anonym píše:
Pondělí 28.05.2012 05:07
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 28.05.2012 09:49
z nasledovného príspevku boli vymazané urážky na fyzický vzhľad: Anonymous User May 28, 2012 08:56 AM
******************************************************************* Ináč by nemala odvahu v záujme zachovania si dobre plateného fleku v správnej rade kvákať takéto nezmysly. Doporučujem aby koeficient stanovovania výšky platu bol aplikovaný v rovnakej výške aj pri vymerávaní výšky sadzby za trestné činy spáchané počas výkonu danej funkcie. To by sa nám počet kadejakých odborníkov čo chcú vládnuť a nabaliť sa nakradnutím rapídne zmenšil a basy by boli plnšie. V basách by tiež nemali väzni váľať gule pri televízore , ale by mali byť nasadení na práce až si odrobia aspoň časť spôsobených škôd.
 
Anonym píše:
Pátek 01.06.2012 10:54
Odkedy je konštatovanie skutočnosti urážkou ? Nedávno sedela Beláska predo mno v istej inmštitúcii a pohľadom na jej pozadie som sa musel nechcene "kochať" dosť dlhú dobu. Ak ju jej vzhľad uráža tak nech niečo zmysluplné konečne po rokoch drístania robí a pritom vďaka pohybu aj schudne. Nikto nebude môcť potom konštatovať reálnu skutočnosť, ktorá je ale veľmi nelichotivá !!!!!!!! Len toľko k vyhviezdičkovanému textu.
Anonym píše:
Pátek 01.06.2012 12:47
Prečo si jej to nepovedal do očí rovno vtedy, ty štíhly dokonalý vyšportovaný voňavý manekýn?
Anonym píše:
Pátek 01.06.2012 15:24
S zjavmi slov. politickej scény typu Belásovej debatovať by bolo pod moju úroveň. Naviac aký by to malo zmysel?
Hovoriť je , že skutočnosť je taká aká je. Je načase, že politiky konečne vypadla.
Anonym píše:
Pondělí 04.06.2012 09:58
Pán Smatana, mohli by ste nám prosím objasniť, či sa od výšky primátorovho platu odvíja aj výška platov iných funkcionárov mesta? (napr. prednosta úradu, hl. kontrolór, alebo zástupca primátora...) Aby sme vedeli, či si napríklad predložením spomínaného návrhu automaticky nezdvihol plat aj pán Sopčák, prípadne či dokonca nenastalo kolektívne zdvihnutie platu "papalášom" na MsU. Lebo šak je z čoho, ked sa zdvihli dane a poplatky v meste :-(
Anonym píše:
Pátek 08.06.2012 12:58
Štát hľadá spôsob, ako sa dostať k majetku podvodníkov.
Anonym píše:
Středa 20.06.2012 14:16

TO sú ale“ BLUDY“

Juraj Smatana May 21, 2012 09:08 PM


KRYL :

a vrah na rohu ulice
o morálce káže !


Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 21.06.2012 09:21
V tom citovanom príspevku uvádzam, aké sú moje príjmy z verejných zdrojov.
Trochu ten svoj výkrik rozveďte, zaujíma ma to. Lebo už som počul o pánovi, čo po meste roztrusuje, že beriem tri platy a mal by som aspoň jeden dať na postihnuté deti.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.06.2012 22:32
Nechápem ,prečo by mal p. Smatana dávať plat na postihnuté deti.
Žeby zo solidarity?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 22.06.2012 15:19
Rád by som sa raz dožil doby, kedy sa budú dať z učiteľského platu podporovať ešte aj iné deti, než vlastné.
Anonym píše:
Středa 27.06.2012 14:17
Jedno mi hlava nebere (len na prvý pohľad). Ako je možné, že určití ľudia sa snažia už niekoľko desiatok rokov koncentrovať moc do rúk úzkej skupiny ľudí a z ostatných ľudí urobiť otrokov či vazalov. Je to projekt, ktorý netrvá jednu ani dve generácie. Takže to musí byť niečo čo je "nadľudské". Kto by precoval na takomto pláne ak by vedel, že by sa mohol dotiahnúť do konca až za 2-3 storočia !!!???

Juraj, aj teba prevalcoval tento GIGANT.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.06.2012 18:58
To ma zaujíma. Podľa čoho súdiš, že som prevalcovaný mocenským gigantom (a ty nie)?
Anonym píše:
Neděle 01.07.2012 09:48
Čo bude s eurom

Dôvodom, prečo sa niektorí Slováci rozhodli vložiť si svoje peniaze do cudzích mien, môže byť aj neistota v Európe a stále hroziaci odchod Grécka z eurozóny.

V prípade odchodu sa dá očakávať prudké oslabenie eura a útok investorov k bezpečným menám.
Európania Grécko medzi sebou nechcú. Ak nebude plniť podmienky

Ak by Atény odišli z klubu krajín platiacich eurom analytik TRIM Broker Ronald Ižip očakáva, že by jednotná mena oslabila o desať percent. Ak by sa eurozóna rozpadla úplne, euro by naradili domáce meny, ktoré by stratili výraznejšie. „Nová drachma možno až 80 percent hodnoty, nová nemecká marka možno až 30 percent.
Anonym píše:
Neděle 01.07.2012 10:45

Čo nedokáže vojna, dokážú penízky!

http://www.youtube.com/watc[…]sZtjNPU&feature=related
Anonym píše:
Neděle 01.07.2012 15:34

únik od politckej zodpovednoti...čistý alibizmus.. pán Fico zabúda ako sa ten podarený nemecký národ dokáže v každom storočí nejakým spôsobom sprepáčením sku.... počas 30 r. vojny sa navzájom vyrezalo 75 % nadľudí a to bolo blaho pre ľudstvo ...

Bolo treba grcat uz 20 rokov dozadu.Dobry zapad, super americania ako nam len chcu pomoct.No a ako sme dopadli.

Uťahujeme si 22 rokov len opasky.

Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 13:01
To nemá obdobu čo už tento Smer na čele s Ficom robí. Prečo konečne nezmenšia parlament a nedajú si plat ako normálny priemerný občan? To ako dokedy chcú okrádať občanov a vyžierať ich?

Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 18:04
Oni by radi navždy.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359