Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Považská Bystrica vynaložila na silvestrovské oslavy 4500 €, Trenčín 400 €, Paríž 0 €

Považská Bystrica vynaložila na silvestrovské oslavy 4500 €, Trenčín 400 €, Paríž 0 €

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 02.01.2013 12:53
[2012-12-31] Tlačové agentúry v rámci svojho domáceho spravodajstva priniesli obligátne správy o priebehu silvestrovských a novoročných osláv z viacerých slovenských miest. Je celkom zaujímavé porovnať výšku financií, ktoré mestá vynaložili na ohňostroje a oslavy z verejných, teda našich zdrojov.
Považská Bystrica vynaložila na silvestrovské oslavy 4500 €, Trenčín 400 €, Paríž 0 €

Zvyšky po ohňostroji. Kliknutím obrázok zväčšíte. FOTO: S. Meltzer.

Považská Bystrica

(zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/povazska-bystrica-silvestrovske-oslavy-s-ohnostrojom-budu-stat-asi-4500-eur/60158/)

POVAŽSKÁ BYSTRICA: Silvestrovské oslavy s ohňostrojom budú stáť asi 4500 eur
31. December 2012 / TASR

Považská Bystrica 31. decembra (TASR) – Do silvestrovských osláv investuje mesto Považská Bystrica tento rok okolo 4500 eur. Asi 2000 eur bude stáť kultúrny program so servisom, ďalších 2500 eur zaplatí mesto za polnočný ohňostroj.

Ako dnes TASR informovala riaditeľka mestskej príspevkovej organizácie PX Centrum Anna Kardošová, silvestrovský program odštartuje o 20.30 hodine programom Roxette – tribute, po ňom bude na námestí pred mestským úradom Považskobystričanov baviť Števo Hruštinec so skupinou a predpolnočný finiš bude v réžii Milana Schelingera.

"Nasledovať bude príhovor primátora mesta Karola Janasa, po ňom ohňostroj a potom až do druhej hodiny ráno diskotéka v podaní DJ Džoxyho," dodala Kardošová. 

Trenčín

(zdroj http://www.hlavnespravy.sk/trencin-mesto-na-silvestra-setri-nerobi-ohnostroj-zaplati-len-diskoteku/60114/)

Načo platiť ohňostroj a celebrity na pódiách? Trenčín utiahol na Silvestra opasok

Mesto na Silvestra šetrí, nerobí ohňostroj, zaplatí len diskotéku

Mesto Trenčín investuje do osláv tohtoročného Silvestra minimum finančných prostriedkov. Podobne, ako v minulom roku, nebude ani tento rok financovať vystúpenia hudobných skupín a ohňostroj.

 Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, ... (mesto) investuje do tohtoročných osláv 400 eur, ktoré sa použijú na usporiadanie diskotéky. Rovnako tak mesto zabezpečí prostredníctvom mestskej polície na Mierovom námestí verejný poriadok.

Nováky, Handlová

Nováky zaplatili za ohňostroj 1000 €, v Handlovej ohňostroj zaplatil sponzor. 

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/polnocny-ohnostroj-v-novakoch-stal-1000-eur-v-handlovej-ho-zaplatil-sponzor/60147/

Banská Bystrica

Mesto Banská Bystrica z dôvodu šetrenia mestských financií neorganizovala mestský ples ani silvestrovské oslavy, zaplatila len ohňostroj. Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/banska-bystrica-silvestrovske-oslavy-ani-mestsky-ples-pre-setrenie-nebudu/50725/ (upresnenie na konci tohto textu). 

Dolný Kubín z dôvodu finančnej krízy oslavy ani ohňostroj neorganizoval vôbec. 

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/d-kubin-vianocna-vyzdoba-bude-skromnejsia-silvestrovske-oslavy-nebudu-vobec/53579/

V Trebišove bol ohňostroj veľkolepý, za 5000 €, ale všetky výdavky zaplatil sponzor. 

Úsporné opatrenia prijali aj v Lučenci, Tisovci a Jelšave, Poprade

Naopak drahšie ohňostroje než v Považskej Bystrici mali napríklad vo Vranove (3300 €) a Michalovciach (9500 €). 

Zo svetových miest je zaujímavý napríklad Paríž, ktorého starosta sa vyjadril, že z finančných dôvodov neorganizuje žiadny ohňostroj, sprievod ani koncert, lebo na to mestská pokladnica jednoducho nemá. 


Ďalšie obce a mestá doplnené podľa údajov z diskusie na Facebooku:

- obec Vinodol - 0 €, v minulosti každý rok cca 1000 €. (informácia od poslanca obecného zastupiteľstva Vladimíra Špánika)

- obec Košeca - už druhý rok 0 € (informácia od starostu obce Rada Brtáňa)

- v meste Rožňava sa mestské zastupiteľstvo uznieslo, že buď mesto zoženie peniaze na ohňostroj v plnej výške od sponzorov, alebo ohňostroj nebude. (Informácia od poslanca mestského zastupiteľstva Ivana Kuhna). Ohňostroj sa nakoniec v Rožnave konal, náklady 2500 €. 

- krajské mesto Banská Bystrica vynaložilo na silvestrovský ohňostroj stal nula eur, zaplatili ho sponzori - krčmári z námestia. Ale ako "príspevok mesta k oslavám 20. výročia samostatnosti" mesto robilo 1. januára novoročný ohňostroj, a ten banskobystričanov stál 4000 €: http://e-panel.pkobb.sk/objednavky/detail/321 (Informácia od poslanca mestského zastupiteľstva Vladimíra Pirošíka).

 

Anonym píše:
Úterý 01.01.2013 21:58
Možno by si Parížania mali najať Janasa s Martauzom, aby im tiež stabilizovali mestské financie.
Anonym píše:
Úterý 01.01.2013 22:08
tak toto je už vrchol! ľudia dobrí, to čo si tu nechávame robiť s našimi peniazmi??? tak trápny, ale hypertrápny program za také peniaze??? to si myslí tá ..... že sme načisto takí je... ako ona? ešte by ma zaujímalo, koľko tam bolo ľudí... nechutné!
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 17:11
presne tak, súhlasím! ale tak tu sme opäť pri krásavici z px centra... k tomu netreba nič viac dodať. Možno len toľko, že kým tam bude ona - dovidenia kultúra...
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 17:31
Pani riaditeľka si našla novú obeť svojich bludov - pána bývalého riaditeľa transparentného kancelárie, ktorý, ako inak, všetko žerie. Ideálny pár :))
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 17:38
Na tom nic nove nie je, oni sa snazia spolu cosi dokazat uz davno, len im to akosi neide... Logicky, ako moze mlady ambiciozny tahat za jeden koniec so zastaralou a bez vyhliadok? to je opat len nejaka trapna spekulacia
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 23:11
to je riťolezectvo nie špekulácia
Anonym píše:
Úterý 01.01.2013 22:15
Všetko je relatívne. 4500 eur je pre niekoho mesačný príjem, pre ďalšieho príjem za celý rok, alebo aj za dlhší čas.
Niekde sa rozhadzuje, niekde sa až nezmyselne šetrí. 4500 nie je v celkovom rozpočte veľká suma, ale iste by sa pre ne hlavne v terajšej situácii našlo aj lepšie využitie.
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 17:07
a ty si kto, že poznáš rozpočet mesta natoľko, aby si skonštatoval, že to nie je veľa???
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Středa 02.01.2013 00:07
Článku chýba viac objektivity, je stvorený iba na rýpanie. Ja som tiež za šetrenie a možno by som aj súhlasil, keby ten článok obsahoval viac informácii. V prvom rade, neviem koľko tam bolo ľudí, neviem či tomu boli ľudia radi a na rovinu, pri tom jak sa šafári (myslím, vo všeobecnosti) čo je to 4500€ :-). Možno, že naši občania už nemajú prachy na vlastné ohňostroje a v tejto ťažkej dobe ocenia aspoň trošku zábavy zdarma na nový rok. Ak sa ten článok napíše vecne a bude obsahovať viac informácií bude iste hodnotný, tak to je iba rýpanie. Napr. môj sused zarába dva krát toľko ako ja, no a čo ? Mám sa vari obesiť preto ? Alebo ho mám zastreliť :-D ? Čísla nie vždy stačia.

Michalovce poznám, je tam chudoba a hodne cigáňov, ako naše mesto je na tom po finančnej stránke isto lepšie a máme menej ako polovičné náklady. Trenčín, ten čo viem ma kapánek iné problémy, tak asi preto... a možno iba šetria tam, kde fakt moc nakradli :-) A keď môžme financovať iTV (hoc možno nie úplne dobrovoľne), tak raz za rok dáky ten ohňostroj a trošku hudby, no je tam toho....

(porovnávať sa s dákym vinodol a košecu, tak to len bodka pre rýpanie)
Anonym píše:
Středa 02.01.2013 01:22
Keď rekonštrukcia troch, či štyroch schodov do budovy MsU PB,
stála 30000 €, tak čo je suma 4500 ?!
Iste - treba šetriť, ale v našom meste nie sú na podobné slovné spojenia
naši volení zvyknutí ! Z cudzieho krv netečie !

A v konečnom dôsledku, čo by sa bolo stalo, keby ten ohňostroj ani len nebol ?
Zastúpili sme ho predsa sami, sledovali ste ako to lietalo v podstate po celom meste ???
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 18:51
Treba len podotknúť, že z rekonštrukcie 4 schodov pred MsÚ, ktorá stala 30.000 euro, nenažratý chrapúň Karoľ zhrabol províziu cca 10.000 euro.
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 21:15
Už viem, preto sa tento nenažratý chrapák Karoľ, tak bil o primátorské kreslo, aby sa mohol poriadne na MsÚ nabaliť a nadžgaviť aj svoj nenažratý bachor.
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 21:24
O jeho nenažratosti rozprávajú mnohí funkcionári futbalových klubov, ako vedel vrecka natŕčať ešte keď pískaval zápasy na futbalových trávnikoch.
Anonym píše:
Neděle 06.01.2013 10:09
To je nehoráznosť ako dokáže tento nenažratý chrapúň okrádať občanov. Ja sa za katedrou nadriem ako kôň a nezarobím 10000 euro ani za 2 roky. Začnem na sebe viac pracovať, aby som za 2 roky získal titul docentka, veď máme príklad, ako sa to všetko podvodom dá zvládnuť a potom ešte sa hrať na primátora a popritom hrabať na 3 školách ďalšie platy. Občanov stačí iba ohúriť, nasľubovať pred voľbami všetko tak, ako to urobil nenažratý táraj Janas.
Anonym píše:
Neděle 06.01.2013 10:57
Starosta obce Košeca sa obetuje pre obec a občanov nimimálne 12 hodín denne a podľa jeho vyjadrenia ešte veľa veci nestíha. Ako je to potom možne, že primátor v ktorom žije 42000 občanov, učí na plné úväzky na ďalších 3 školách. Je to nehoráznosť, ako dokáže tento človek ignorovať 42000 občanov. Ja sa za katedrou nadriem ako kôň a nezarobím ani 600 euro mesačne, preto dal som si tiež novoročné predsavzatie, že začnem na sebe viac pracovať, aby som za 2 roky získal titul docentka. Máme vzor ako sa to všetko podvodom dá zvládnuť a potom ešte sa hrať na primátora a urobiť si fantastickú bokovku. Občanov stačí iba pred voľbami ohúriť, nasľubovať všetko,tak ako to urobil Karoľko.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 02.01.2013 02:08
Odpoveď "týpkovi z polovníka".
Pristavím sa pri tejto vete, pretože v nej je toho veľa ukrytého.
"Možno, že naši občania už nemajú prachy na vlastné ohňostroje a v tejto ťažkej dobe ocenia aspoň trošku zábavy zdarma na nový rok."
Trošku zábavy zdarma. Z čoho vychádza vaše presvedčenie, že ohňostroj a napodobenina Roxette boli zdarma? Veď stáli 4500 €! A kto ich zaplatil? No predsa - svojím dielom - aj tí ľudia, ktorí "už nemajú na vlastné ohňostroje". Inými slovami, štát a samospráva im zobrali peniaze na daniach, a vrátili im zlomok z nich vo forme svetlíc, delobuchov a akejsi čudnej hudobnej skupiny.

Zaplatili by obyvatelia za takýto program, aj keby o svojich peniazoch rozhodovali priamo?

Požadujete "vecnejší" článok. Nuž, veď to ani nie je článok, len sumár viacerých správ agentúry TASR a Českého rozhlasu. Neobsahuje prakticky žiadne hodnotenia, len zozbierané údaje o tom, koľko peňazí vynaložili na silvestrovské oslavy rôzne samosprávy na Slovensku (a v Paríži).

Skúste upresniť, aké informácie vám v článku chýbajú. Vari prehľad silvestrovských výdavkov všetkých miest na Slovensku?

Mňa by napríklad zaujímala súvislosť medzi finančnou situáciou miest, záťažou obyvateľov daňami a poplatkami, a výdavkami na oslavy. To je však téma na výskumnú prácu pre skupinu analytikov, lebo slovenské samosprávy nezverejňujú tieto údaje vo vzájomne porovnateľnom tvare.

Cieľom textu nebolo "rýpanie", teda pokiaľ za rýpanie nepovažujete snahu priviesť čitateľa k zamysleniu nad tým, ako mestské samosprávy používajú naše peniaze. Opakujem, naše peniaze. Žiadne iné samospráva nemá.
Anonym píše:
Středa 02.01.2013 09:54
a ja som tam ani nebol na tej new year party pred radnicou (:D) a tiež som na to prispel bez toho, aby som chcel.... Ale je jasné, že za 4500 eur (a podľa mňa aj viac, len nechcú priznať) sa dá iný program vymyslieť, nie tieto vygrcané atrapy
Anonym píše:
Neděle 06.01.2013 13:31
nerozumiem jednej veci: ako môže niekto taký program pre občanov schváliť, resp. či to vôbec nikomu nevadilo? zábava pre ôsmu cenovú ponuku pred 30 rokmi!!! ale veď to je typické pre toto mesto
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Pondělí 07.01.2013 22:46
máš rakovinu ? nemáš a predsa u platíš z poistky, to máš to isté môj :-)
Anonym píše:
Čtvrtek 03.01.2013 16:04
Pridám sa, môj sused robil ohňostroj a dal za to 150€ :-).
Ja neviem, či je 4500€ na 45tis obyvateľov veľa, ale keby bolo 30 takých susedov, tak to majú sami.
Teda ohňostroj stál polovicu iba, čiže 15 susedov.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 03.01.2013 16:13
A hlavne, ohňostroj by zaplatili práve tí, ktorým sa to veľmi páči.
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Pondělí 07.01.2013 22:47
policajtov by mali platiť tiež len tí, čo ich chcú...ja ich nechcem !
to je úplne rovnaká demagógia
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Čtvrtek 03.01.2013 18:04
Rýpanie som napísal preto, že je to jednostranne zameraný článok. OK, nepísal ste ho vy, je to z iných novín, ale teda patrilo by sa k tomu napísať viac. Opravím sa ale, je to jednostranne vytiahnutý článok, lebo vôbec nepojednáva o podstate. Silvester stál isté koruny (luxus nového námestia pred Priorom stál isto viac), ale treba dodať, že ak sa ľuďom páči a boli tam, tak to nie je moc veľký výdavok.

Ale tým, že ste ho sem dal a nenamáhal ste sa dať info, či na podujatí boli ľudia, či je to tradícia alebo zbytočne vyhodený peniaz, tak ste mal asi záujem iba poukázať (rypnúť si), že to bolo "drahé".
Ako by ste nazval článok s nadpisom napr "Zhodnotenie činnosti poslancov Pov. Bystrice" a v články by bola informácia IBA O TOM koľko energie sa na tú sieň minulo, na tie vaše príspevky či iné náklady a nič viac k tomu ?

A dodám, taká Bratislava si môže dovoliť zrušiť silvester, lebo tam je toľko podnikateľov, že sa na to poskladajú sami. U nás by to žiadna firma nefinancovala. Jedine dáka napojená na mesto :-D
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Čtvrtek 03.01.2013 18:07
k tomuto: " snahu priviesť čitateľa k zamysleniu nad tým, ako mestské samosprávy používajú naše peniaze"

Ako čitateľ to považujem za bezpredmetné. Žijem v meste, kde financujeme za obrovské peniaze súkromnú TV (hoci druhá ide zadarmo), kde chodiť autom je výhodnejšie ako autobusom už pri počte 2 ľudia a kde sa ľudia nezaujímajú o činnosť mesta. V tomto duchu sú to zbytočné informácie za pár €.
Anonym píše:
Pátek 04.01.2013 21:27
A čo ste urobili preto,aby ten debylný ohnostroj nebol urobil kontretne vy pán Smatana.Prosím nekritizujte svojským sposobom-odpovedajte.
Anonym píše:
Středa 02.01.2013 08:48
Polovník Jano, ty si spadol z jahody? Máš nejaké výhrady porovnávať úspešné obce so skorumpvaným Mogoňovom?
Tieto obce, kde je jeden starosta a 3-4 zamestnanci, ktorí majú všetci spolu dohromady menší plat ako jeden nenažraný považskobystrický primátor už dávno fuhgujú tak, že im tento trúd aj so svojím vyše 100 členným mestským ansámblom a vyše 20členným neschopným zastupiteľstvom môže len ticho závidieť a neotvárať moc hubu.
Vieš napríklad, ako tam funguje napr. odpadové hospodárstvo?, koľko % domácností je zapojená v separácii KO? Alebo si porovnaj úspešnosť predkladaných projektov pri vybavovaní eurofondov,...
V ich prípade hovoria fakty a nie tlčhubovia typu Janas, Martalúz, eštébák Kubo, stavitel Netušík a ďalší.
Porovnaj si prípadne len web stránky s mogoňovskou.

http://www.priateliazeme.sk[…]-obci-3z-ma-svojich-vitazov
http://www.koseca.sk/[…]/Ocenenie_pre_Kosecu_od_Priatelov_Zeme_SPZ.aspx
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 02.01.2013 12:47
Ešte k názoru "týpka z polovníka", že "článku chýba viac objektivity, je stvorený iba na rýpanie".
Skúste si ten text prečítať očami človeka s názorom, že silvestrovské ohňostroje sú výborná vec a čím úspešnejšie mesto, tým viac peňazí môže vynaložiť na oslavy. Zistíte, že si môžete prečítať celý text, a nič vás nepobúri presadzovaním iného názoru.
Takže ľutujem, polovnik, pocit "rýpania" je vo vašej hlave, nie v tom článku.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.01.2013 10:42
Rýpanie!!! Len ten - tí, ktorí si dovolia mať iný názor, ako tu píšuca väčšina, dostanú aj samostatné dovysvetľovanie-usmernenie mysle a názoru. V jednote je sila. Keď nadávať, tak všetcia. Či pre niečo iné je to uverejnené? Keby sa nekonalo nič, tak by sa zas kritizovalo. Veď všetcia vieme o čom tom to je. Veľa námetov aj v roku 2013! :-?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 03.01.2013 13:07
Aké "usmernenie mysle a názoru"? Vyjadrili ste výhrady k textu, ktorého som autorom, tak som odpovedal. Domnievam sa, že dosť silnou argumentáciou: text neobsahuje prakticky žiadne hodnotiace súdy, len fakty z rôznych miest Slovenska, a to nielen tých, ktoré "šetrili", ale aj tých, ktoré mali bohaté oslavy. Teraz zase máte výhrady, že sa vôbec obhajujem, a k výberu témy.

Zabúdate na jednu podstatnú vec: každý - doslova každý - môže na tento portál vešať svoje materiály (pokiaľ neporuší dosť voľné pravidlá).

Takže ak máte pocit, že redakcia niečo podstatné neuverejňuje, môžete to veľmi ľahko napraviť. Na rozdiel od médií, ktoré si všetci povinne platíme, ale o ich obsahu nerozhodujeme.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.01.2013 16:06
hehe +1
Anonym píše:
Středa 02.01.2013 14:16
Pekný ohňostroj bol na Lánoch, zdal sa mi väčší ako v centre mesta.
Anonym píše:
Pátek 04.01.2013 08:41
Čo je pekné na tom búchaní pri ktorom sa budia s plačom malé deti, zvieratá nevedia kam sa schovať, trasie nimi a normálny človek pozerá s obavami či mu nepodpália strechu nad hlavou alebo auto. Podľa mňa to môžu robiť len ľudia s najakým komplexom, však to nie je prirodzené robiť kravál za vlastné peniaze, to môžu rovno zapaľovať bankovky. Síce menej svetla a bez hluku ale výsledok rovnaký. Podľa VZN mesta boli petardy povolené len na Silvestra od 24,00 do 03,00. Zaujímalo by ma koľko porušení tohto nariadenia bolo riešené ako priestupok formou pokuty. Mestská polícia by mala podať správu, pretože to čo sa dialo týždeň pred Silvestrom a hlavne na Nový rok večer presahovalo všetky medze.
Anonym píše:
Pátek 04.01.2013 23:02
A predstavte si, niektorí ľudia fajšia a ničia si zdravie, tomu fakt neuveríte :-DD.
Alebo pohadzujú rukami na diskotéke a volajú to tanec :-D.

Ale je pravda, malo by to byt iba na silvestra, ale to je ťažké, aj 17roční by nemali piť :-(
Anonym píše:
Čtvrtek 03.01.2013 16:29
Ptáci: Vaše ohňostroje nás zabíjejí!

3.1.2013


(Praha, 2.1.2013) Novoroční ohňostroj na Střeleckém ostrově v Praze stovkám Pražanů otevřel oči. Vyplašení ptáci s těžkými zraněními padali přímo mezi přihlížející diváky. Na nedaleký Mánesův most spadly mezi diváky hned tři zraněné labutě. Jedna zemřela na místě, jedna pravděpodobně utonula poté, co jí policista zraněnou hodil do vody, a třetí s těžkým zraněním skončila v záchranné stanici v Jinonicích.

Ohňostroje - a nejen ty novoroční - způsobují každoročně smrt stovkám, možná i tisícům ptáků. Výstřely a záblesky na smrt vyplašení ptáci vzlétají a protože ve tmě nevidí, narážejí do nejrůznějších překážek. Tak se stalo i na Nový rok v Praze, kdy hejno vyděšených labutí doslova sestřelily dráty trolejového vedení na Mánesově mostě. Zakrvácené a popálené labutě spadly přímo mezi diváky ohňostroje. Neměly šanci přežít. Kolik ptáků popadalo přímo do vody se už nikdy nedovíme. V mnoha městech vyspělejší Evropy se zcela vážně uvažuje o zákazu této primitivní zábavy davů, Paříž už ohňostroje dokonce zakázala. V Praze nikoliv. Tady odpalování ohňostroje bezohledně umístili přímo na ostrov, kde každou noc přespávají stovky vodních ptáků. A davy jásají. Tedy pokud je zrovna nepokropí zakrvácené peří…

Český svaz ochránců přírody podává podnět České inspekci životního prostředí na porušení Zákona na ochranu přírody a krajiny. Paradoxně díky hlouposti organizátorů ohňostroje je tentokrát dost důkazního materiálu i svědků.

Informace: Petr Stýblo, Český svaz ochránců přírody, tel. 602 395 473
Anonym píše:
Sobota 05.01.2013 18:33
Ono to je s tými akciami v P.B tak.
Keby sa aj našiel spoznor, ktorý by zatiahol napr. ohňostroj - mestský páni by to odmietli, lebo by nemali z toho žiadne proviziu.
Takto sa plati z mesta potom je aj všimné a tak to tu beží stale!
Anonym píše:
Neděle 06.01.2013 16:13
A hlavne, ohňostroj za mestské peniaze znamená, že pred ním bude rečniť primátor.
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Pondělí 07.01.2013 22:43
a prečo by nemal, ak to bude do 3 min ?
či zavoláme ako mečiar dáku zahraničnú hviezdu :-D ?
Anonym píše:
Středa 09.01.2013 23:49
som pysny na nase vedenie,ked maju na to,aby bol ohnostroj u nas ,v Parizi by som ich vymenil,to je dobry gazda ,ked ma na to!!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 10.01.2013 07:39
Dobrý gazda či obyčajný podvodník?
Čo je na tom pravdy, že tú kovovú haraburdu, čo špatí priestor medzi Sčokinom a ms. úradom primátor s Martauzom dali ohodnotiť na milión eur, aby sa dostali do plusu a vykázali, aký su dobrý hospodari?
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Čtvrtek 10.01.2013 17:44
ak je hentá haraburda 1 mil umenie, tak máme fakt super vedenie, vie urobiť z hovna milion :-D
Anonym píše:
Čtvrtek 10.01.2013 18:08
Tá plechová haraburda úplne vystihuje Janasovsko - Martalúzovskú stratégiu prosperity.
Je to ako hovno, zabalené v pozlátenom alobale. A oni sú borci, lebo dosiahli plusový hospodársky výsledok zmanipulovaným znalcom :-)
Anonym píše:
Čtvrtek 10.01.2013 21:36
Tento nenažratý darebák a multifuncionár sa nemal kde nenaučil gazdovať, opak je pravdou, od nástupu do funkcie bolo jeho prvoradou prioritou poriadne sa nabaliť o čom svedči aj jeho nehorázny plát 3635 euro/mesiac, ktorý je najvyšší zo všetkých primátorov na Slovensku. Na pracovné povinnosti totálne kašle, respektíve on nevie, čo všetko odnáša funkcia primátora, preto ma 3 plné úväzky na vysokých školách a stále bačuje ako vedúci katedry politológie na TnU. Dokonca sa opäť vtlačil do análu aj novému rektorovi Trenčianskej učňovky, aby opäť hrabal chamtivými paprčami ďalšie eura za novú funkciu v kolégiu rektora. Je to nehorázna nenažratosť.
 
Anonym píše:
Pátek 11.01.2013 09:00
To, že Karoľ je darebák, občania už nato prišli, druhý krát sa nedajú oklamať pred voľbami debilnými táraninami, lebo pohár trpezlivosti už pretiekol a prevažnej väčšine občanov z tohto nenažranca je na zvracanie.
Anonym píše:
Sobota 12.01.2013 20:08
No neviem komu to dali ohodnotiť - asi si to hodnotili sami.
Inač aby to " dielo " bolo odborne ohodnotené, doporučoval by som aspoň troch "znalcov" ľudí od fachu. Môžu začať u Jágrika za Orlovským mostom, pokračovať u Váchalika pri Vikone a do tretice voľba z hociktorého zberného dvora - kovového odpadu v tejto lokalite!
Dielo má hodnotu vzhľadom na použité materiály cenu minimálne 18 eur!!
Anonym píše:
Neděle 13.01.2013 08:12
:-)))
ešte by som do stavu znalcov doplnil niekoho z rýchlo rozvíjajúcej sa menšiny, živiaci sa zbieraním železných poklopov na cestách, aby to bolo aj národnostne vyvážené.
Anonym píše:
Pondělí 14.01.2013 12:27
Súhlasím!
Ako hovorí Karol, bolo by to maximálne transparentné !

« prosinec 2018 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359