Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Podľa náčelníka mestskej polície pokleslo požívanie alkoholu na verejnosti najmenej o 50%

Podľa náčelníka mestskej polície pokleslo požívanie alkoholu na verejnosti najmenej o 50%

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 26.10.2010 23:28
[2009-04-17] Aj v Trenčíne pripravujú nariadenie, ktoré by malo zakázať pitie alkoholu na verejnosti. Argumentujú prítom skúsenosťami z Považskej Bystrice: “V praxi to má seriózny preventívny výchovný účinok. Padli aj sankcie, no problém poklesol minimálne o 50 %,” uviedol pre agentúru SITA náčelník mestskej polície v Považskej Bystrici Miroslav Hepner. Mestskí strážnici pokutovali najmä mládež a bezdomovcov. Trenčiansky poslanec Lifka považuje nariadenie za ťažko vykonateľné: "“Snažiť sa ukontrolovať pitie na verejnosti je rovnaké ako snaha efektívne kontrolovať erekciu."

Pokiaľ je to možné, prečítajte si správu v pôvodnom kontexte na stránkach SME.SK:

http://trencin.sme.sk/c/4394131/kontrolovat-pitie-je-vraj-ako-kontrolovat-erekciu.html

Kontrolovať pitie je vraj ako kontrolovať erekciu

V Trenčíne chcú mestským nariadením zakázať pitie alkoholu na verejnosti. Navrhovaný dokument však má aj odporcov.

TRENČÍN. Za módne, alibistické a asi ťažko vykonateľné považuje mestský poslanec v Trenčíne Robert Lifka pripravované nariadenie o zákaze pitia alkoholu na verejnosti. To zakazuje predávať, podávať a piť alkohol na verejných priestranstvách po celý rok okrem Silvestra. Výnimku majú verejné kultúrne či športové podujatia. Podobné nariadenie majú v Považskej Bystrici, náčelník tamojšej mestskej polície Miroslav Hepner je však s ním spokojný.

“Snažiť sa ukontrolovať pitie na verejnosti je rovnaké ako snaha efektívne kontrolovať erekciu," hovorí Lifka, podľa ktorého sa všeobecne záväzné nariadenie bude týkať najmä bezdomovcov bez peňazí na pokuty. Nariadenie by podľa neho mohlo naopak postihovať ľudí idúcich z futbalu alebo svadobčanov pred úradom. Preto prednostovi mestského úradu Františkovi Sádeckému poslal pripomienky, ktoré majú nariadenie spresniť. “Podľa môjho názoru je to módna a hlavne alibistická záležitosť, ktorá veci rieši len na papieri. Keď už máme niečo schváliť, tak aby to malo aspoň význam,” dodal Lifka.

“Téma občanov, ktorí popíjajú alkohol na verejnosti je jeden z najčastejšie nahlasovaných problémov mestskej polícii a našou snahou je tento problém riešiť,” reagovala Jana Marková z kancelárie trenčianskeho primátora. Lifkove pripomienky majú teraz na stole predkladatelia VZN.

Podľa VZN sa nemá piť ani pri školách, v potravinách, v lahôdkach, pri obchodoch a pri nákupných centrách. Zákaz neplatí na mestom organizovaných alebo povolených verejných akciách, taktiež neplatí pre letné terasy. Ako sa ďalej uvádza v materiáli, ktorý sa mestským poslancom má dostať na stôl koncom apríla, v odôvodnených prípadoch môže primátor mesta udeliť jednorazovú výnimku na požívanie alkoholu. O kontrolu verejného abstinovania sa majú starať mestskí policajti, ktorí môžu človeku za pitie alkoholu na verejnosti udeliť pokutu do 33 €, podnikateľom môžu udeliť pokutu od 166 € až do 6 639 €. Zákaz pitia na verejnosti platí už vo viacerých slovenských mestách.

“V praxi to má seriózny preventívny výchovný účinok. Padli aj sankcie, no problém poklesol minimálne o 50 %,” uviedol pre agentúru SITA náčelník mestskej polície v Považskej Bystrici Miroslav Hepner. Mestskí strážnici pokutovali najmä mládež a bezdomovcov. Policajti kontrole dodržiavania VZN podľa Hepnera venujú pozornosť, k čomu im dopomáha aj kamerový systém. Proti VZN v Považskej Bystrici však protestovala prokuratúra, pretože prísne podmienky obmedzovali predaj v jednej konkrétnej večierke.

piatok 17. 4. 2009 7:33 | Copyright © SITA 2009

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 19.04.2009 23:08

podla mna toto nariadenie je najvacsia hlupost co sa dala spravit. Mladych mala policia aspon pod kontrolou na jednom mieste. Teraz sa rozliezaju od cintorina cez V. ZS, koloniu az po SNP, kde v odlahlych castiach bez kontroly len mozu ohrozit nahodnych okoloiducich, co sa mne uz neraz stalo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 26.04.2009 09:41

Taku hlupost som uz veru davno necital.To je fakt nacelnik mestskej policie tak naivny,ze veri tym hlupostiam co mu niekto predlozi na stol? Nech sa ide laskavo pozriet v piatok do mesta a uvidi ako to pokleslo o vraj 50 percent.Opita mladez na kazdom kroku a ten neporiadok ani nehovoriac.Nase vedenie mesta mi pripomina funkcionarov za socializmu,Ti tiez verili tym hlupostiam co sa pisali v novinach ako ich narod miluje a realita bola uplne ina.Nase vedenia mesta aj s nacelnikom MP si mysli,ze ludia su tak zadubeni,ze veria ked sa napise ze ze to poklaslo je to aj pravda.Oni-vedenie mesta je uplne odtrhnute od reality! To o tom poklese je taka debilita,ze to uz mohol nacelnik MP povedat aj ze dialnica bude dorobena do leta tohto roku!!!

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359