Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Pluska | Janas v decembri naraz úradoval i učil na univerzite

Pluska | Janas v decembri naraz úradoval i učil na univerzite

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 08.02.2013 13:21
[2013-01-30] Včerajší denník Plus Jeden Deň priniesol pokračovanie článku o súčasnom výskyte považskobystrického primátora Karola Janasa na mestskom úrade v Považskej Bystrici aj na Trenčianskej univerzite.
Pluska | Janas v decembri naraz úradoval i učil na univerzite

Autor: Infografika: MAREK KOVÁČIK

Anonym píše:
Středa 30.01.2013 18:26
Je smerák, tí marikovskí primitívy ho budú voliť, aj keby pred ich očami zavraždil človeka....
Anonym píše:
Středa 30.01.2013 18:35
ved vrazda nie je az taky strasny zlocin! A nech je tam ktokolvek, kradnut sa bude stale... bla bla. Vas bolsevicky volic :)
Anonym píše:
Pondělí 04.02.2013 11:48
a ešte "vidíš aký šikovný, ako si vie pomôcť? ja by som tiež, keby som mohol."
Anonym píše:
Středa 30.01.2013 22:14
1. Nie som taktiež zástanca veľkého kumulovania funkcií, i keď je pravda, že šikovní vedia stihnúť veľa :-). To že má na tej jednej prezenčke také časy, to robí asi sekretárka aby to sedelo, nie Janas. Ale áno, je to zle.

2. Evidentne to tu redakcia dala, lebo nie je až taká schopná a závisť je teda sviňa :-DDD
Aj ja si myslím, že ak je niekto šikovnejší ako ja, tak je to zlodej a podvodník, bez pochýb :-D !


--Pupkáč--
Anonym píše:
Středa 30.01.2013 23:43
toto voláš šikovnosť? ja to volám chrapúnstvo a rozkrádanie našich peňazí, ktoré dávame na školstvo.
Anonym píše:
Pátek 01.02.2013 20:40
narozdiel od teba poznam dobre situáciu v školstve, daj si dole klapky, nase skolstvo je v hnoji a aj preto, ze stat tam nedava peniaze.

pozri:
1. lenivy neschopny ucitel ma iba jeden uvazok, takeho by proste aj tak nikde inde nevzali :-)
2. lepsi ucitel dostane take ponuky ze ked si ma clovek vybrat medzi 600evri a 2600evri, tak sa na skolu vyserie
3. a je mnoho takych, co fakt chcu ucit, ale majú na to aby si zarobili viac, predsa len zijeme v trhovom hospodarstve a väcsina tych ludi sa vyserie na vzdy na skolu ale par z nich sa tam vracia, lebo maju radi ucenie ale zase nebudu zit o 600evri

Ja viem, ty by si preferoval jednotku a poviem ti preco, kazdy neschopny clovek zavidi ze druhy vedia viac a preto na nich radsej kyda a svoju neschopnost zakryva za to ze on je cestny :-DD ale on je iba neschopna truba co zakomplexovanie vypisuje na forum.


- ujo Mrkva -
Anonym píše:
Čtvrtek 31.01.2013 08:14
Ja keď najbližšie stretnem ten tvoj "šikovný" vzor, tak mu rozkopem tú jeho pažravú docentskú riť, vypasenú z našicch daní, ty odroň.
Anonym píše:
Čtvrtek 31.01.2013 12:35
Bystrický primáš by si ozaj zaslúžil nielen rozkopať ale aj vykopať - z úradu.
Už dosť dlho sa vie, že primáš je v jednom momente na dvoch miestach. Pýtam sa čo ďalej? Prečo univerzitní prcaovníci nič nepodniknú? A čo mestskí poslanci? Prečo mlčia? Chcú takéto praktiky primášovi všetci tolerovať? Tým pochlebovačom sa nečudujem, ale čo tí akože "opoziční"? Tí sa neohlásia? Ostane celá záležitosť len na úrovni výmeny anonymných názorov na tejto stránke alebo sa niekto zobudí?
Podľa všetkého dôkazy existujú - prezenčné listiny. Prečo nie sú ešte na stole u primáša, aby sa k tomu vyjadril a vyvodil osobnú zodpovednosť?
Kurňa toľko otáznikov, že neviem, kedy nájdem na ne odpovede. :-)) ASI NIKDY, lebo v tomto meste skapal pes.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 31.01.2013 14:02
Som mestský poslanec a nemám pocit, že by som k "multifunkčnosti" a "hromadnému výskytu" primátora Janasa mlčal.
Pozrite si záznam z mestského zastupiteľstva, kde som najprv žiadal zaradenie tohto bodu na rokovanie zastupiteľstva, a keď to ostatní poslanci zamietli, som v tejto veci primátora Janasa interpeloval. Žiadal som okrem iného zverejnenie jeho rozvrhov hodín z ostatných škôl, ale aj zverejnenie mien redaktoriek, ktoré s ním následne urobili trojstranový "žehliaci" rozhovor, ale pod svoje servilné otázky sa nepodpísali.
Doteraz som nedostal žiadnu z požadovaných informácií, odpoveďou mi boli hlavne osobné útoky.

Pravdou je, že nejakej hlasnejšej podpory som sa od kolegov poslancov zatiaľ nedočkal. Ale pár z nich zahlasovalo za moje návrhy.

Príďte na zastupiteľstvo a využite svoje právo občana prehovoriť v diskusii. Tam vám slovo neudeliť nemôžu.
Anonym píše:
Pátek 01.02.2013 17:33
Vážený pán Smatana - áno ste mestský poslanec, ale asi jediný čo nie ste naviazaný na mestský " cecok ".
Preto ako jediný z tej bandy ostatných poslancov -NIČ nezmôžete!
Proti tej presile čo sú zavislí na Janasovi a meste!
Ináč Vám prajem veľa zdravia, možno časom sa k Vám pridajú aj iní, keď sa obyvateľia Bystrice zobudia a prestanú voliť tárajov čo ich oblbnú pre vlastný prospech a začnu voliť osobnosti čo majú záujem povzniesť mesto a tým i kvalitu života občanov Pov. Bystrice!
Ale to bude trvať ešte veľa rokov!!
Príklad - Bystričani volili Mečiara keď už oň ani história nemala záujem, no tu bol stále popularný.
To svedčí o úrovni veľkej časti obyvateľstva Pov. Bystrice a okolia !
Anonym píše:
Pátek 01.02.2013 17:58
Dobrý podvečer, mám jednu resp. dve otázky na PÁNA TRANSPARENTNÉHO : "prečo dnes, t.j. 1.2.2013 bolo mesto okolo 5.-6.hod. ráno ponorené do tmy a nesvietilo verejné osvetlenie a prečo po takmer 3. týždňoch od požiaru kontajnerov separovaného odpadu za bytovkou na Lánskej, v ktorej sa nachádza lekáreň a mäsiareň, nie sú spomínané kontajnery a bordel po hasaní požiaru odstránené a nahradené novými ? Kto je za to zodpovedný ? Čakáme na nejaký úraz detí a až potom sa to bude riešiť ?!
Anonym píše:
Pátek 01.02.2013 23:46
Príklad - Bystričani volili Mečiara keď už oň ani história nemala záujem, no tu bol stále popularný.A teraz koho volia?Zase len pobobneho demagoga,obleceneho do cervenohnedeho munduru. Co ineho sa da cakat od marikovcov.
Anonym píše:
Pátek 01.02.2013 20:48
Pán Smatana, ja som to videl.... len viete, ono to fakt medzi ľudmi vyzerá ako vyplakavánie malého chlapca.
Ja som veľmi rád, že tam ste a rýpete do živého, ale na druhej strane, niektoré vaše vyjadrenie sú amatérske, teoretické a nie ste pripravený.

viď to s transparency...to ste si mohol preveriť, že to nebol celkom tak ako písali
alebo to s počtom mestských poslancov, ako ja by som ich skôr povyhadzoval :-) ale vy ste hovoril a kniznych teoretickych poctoch a ani slovo a potrebe v meste, plus to s naplnou pracou, ako vam to p. primator vysvetlil, tak ste asi uznali, ze to bola blbost.

Ja vam prajem vela dalsej dobre prace, ale aj vy sa musite dobre pripravit, sledujú vas ludia. Ale fandim vam!

PS: Ja nie som zastancom Janasa alebo mesta, imho je to tam vsetko jedna banda, ale mam pocit ze sa kradne menej, vid iTV pod.... je pravda, ze skandalov je omnoho menej. To pisem len na margo aby ste si nemyslel ze som nejako zaujaty, ja pracujem v sukromnej sfera a zivim sa sam svojou pracou.

- ujo Mrkva -
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 02.02.2013 14:04
ujo Mrkva napísal: "viď to s transparency...to ste si mohol preveriť, že to nebol celkom tak ako písali"

Nerozumiem. Čo som si mal preverovať? Pokles Považskej Bystrice v hodnotení miest je nesporný, aj keď ho primátor samozrejme spochybnil a uviedol ako "dôkaz" nejaké staršie hodnotenie, kde posielal do Transparency reklamáciu. Čo to má spoločné so mnou? Trvám na tom, že mesto má v skutočnej transparentnosti poriadne rezervy, dal som v tejto oblasti viacero pozmeňovacích návrhov, z ktorých prešiel len zlomok. Ak chcete konkrétnejšie, pozrite si napríklad tento článok/anketu, kde je viacero nezrealizovaných opatrení, veľmi dôležitých:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/dotaznik

ďalej ujo Mrkva napísal: "alebo to s počtom mestských poslancov, ako ja by som ich skôr povyhadzoval :-) ale vy ste hovoril a kniznych teoretickych poctoch a ani slovo a potrebe v meste"
Asi myslíte počet mestských policajtov. Neuvádzal som žiadne knižné teoretické počty, ale reálne počty v iných slovenských mestách porovnateľnej veľkosti. V porovnaní s nimi má Považská Bystrica polovičný počet členov MsP.
Vy ste to pochopili tak, že žiadam zdvojnásobenie počtu policajtov v PB?
Pozrite si to znovu a lepšie: na uvedenom zastupiteľstve šlo o to, že bol pôvodne predložený návrh zmeny organizačnej štruktúry, kde mal byť počet mestských policajtov ešte znížený o niekoľko miest. Skutočný dôvod nebol uvedený: šéf mestskej polície sa chcel týmto spôsobom zbaviť pár policajtov, ktorí ho (podľa ich vyjadrení) kritizovali, a podľa vyjadrení šéfa sa vyhýbali svojim pracovným povinnostiam.

Zmene počtu policajtov sa podarilo zabrániť, samozrejme aj kvôli zapojeniu ďalších poslancov, návrh bol stiahnutý.
Trvám na tom, že problémy s pracovnou disciplínou si poriadny vedúci musí vyriešiť inak, a nie rušením tabuľkových miest.

Ale aj tak vďaka za Vašu spätnú väzbu: vidieť, že taktika, ktorú si oponenti dohodli (že ma po každom vystúpení napadnú za nedostatočnú pripravenosť, nereálne návrhy atď.) na niektorých ľudí zaberá.

V blízkej dobe zverejním sumár svojich poslaneckých návrhov, a s odstupom času budete môcť posúdiť ich opodstatnenosť.
Anonym píše:
Neděle 03.02.2013 18:57
@transparency

Pokiaľ viem, to ohodnotenie ma chybu a samo transparency ho bude revidovať, či nie ? Vyťahovať potom takúto firmu a jej výsledky na kameru nie je najlepšie. Argumenty v čom sa pomýlili ako aj danú reklamáciu som ja vnímal dosť vierohodne. (a to som laik, úplne mimo mesto, nepoznám presný obsah problémov) A išlo aj tak len o to, že keby ste sa najprv informoval u primátora, prečo je také zlé hodnotenie, tak ste mohol mať správne inforácie skôr, resp. ste mohol lepšie argumentovať !! Vy ste sa nepýtal, len to okydal. Ja teda mám rád, keď ich tam kritizujete, lebo si zaslúžia, ale robte to odborne a tam kde to najviac páli a nie na takýchto veciach. Len to som chcel. Proste ste na kamere, tak ich okydajte tak a tam, kde nebudú mať čo povedať, ale taká kritika chce viac info a prípravy.


@počet policajtov
Nič také som nemyslel, vy ste to porovnával i inými mestami a je mne šuma fuk jak to majú inde. Mna skôr stará ako su využití a čo robia a pokiaľ ich tu netreba, tak zbytočne míňať korunky z našej kasy len aby sme sa "vyrovnali" iným. Zníženie počtu iste mnoho ľudí schvaľuje, veď prd robia iba pokuty a papuče vedia dávať. A hlavne som narážal na to, že ste to z praxe nepochopil, čo vám tuším Janás alebo kto tam, rozprával o organizačnej štruktúre. Keď ju nemajú presne definovanú musia robiť všetko, ako náhle ju presne definujete aj s náplňou ako ste chcel, tak dôsledkom by bolo, že by robili menej a bolo ich viac. A to tam každý, z praxe pochopil, preto sa mi nepáčilo, aké teoretické veci tam tlačíte a úplne zbytočne.

@@
Ale aj tak vďaka za Vašu spätnú väzbu: vidieť, že taktika, ktorú si oponenti dohodli (že ma po každom vystúpení napadnú za nedostatočnú pripravenosť, nereálne návrhy atď.) na niektorých ľudí zaberá.

- No neviem, ale hej, stále je možné, že som ovca :-). Len možno trošku sebakritiky by nezaškodilo.


----
Ja zopakujem, ja vám fandím, ale musí to byť vecné, ostré a namieste. A aj to treba vedieť podať. Ono je to evidentné, že ostatné ovečky tam len tak sedia, mimo pár výnimiek, ten pán doktor Kardoš ale aj pár iných sa vedia ozvať, ale ich štýl je vecnejší a lepší. A neriešte Janasov plat, to ľudí mesta nepáli, riešte kauzy, neefektívnosť a neodbornosť na meste, po prípade prezamestnanosť. V každej firme sa aj dnes prepúšťa, tipnem že na urade ani nie :-).
Hlavne nech je čo najviac na webe a ako ste správne podotkol raz (ako aj transp. int.) tak aj archívy treba mať na webe.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 03.02.2013 21:20
Veru nie, hodnotenie Transparency bolo v poriadku, revidovať sa nebude. Naopak, Transparency dokázalo, že primátor Janas uviedol na rokovaní zastupiteľstva viacero nepravdivých údajov, u umiestnení Považskej Bystrice aj o meste Šaľa (ktoré v podstate obvinil, že si výsledok "kúpilo").
Tu je o tom podrobný článok:
http://povazska.sme.sk/c/66[…]strica-prepadla-nizsie.html
Takže trvám na tom, že moje použitie rebríčka Transparency bolo v poriadku, a aj logicky súvislo s bodom, kedy som ho uvádzal.

Čo sa týka mestskej polície, materiál ktorý predložili, neobsahoval presnú náplň práce, len sa odkazoval na organizačný poriadok. Naopak, predložený materiál obsahoval organizačnú štruktúru, ktorá bola pomerne smiešna: veliteľ - zástupca - policajti - upratovačka. Jeho skutočnou podstatou bolo len zníženie počtu policajtov, urobené pri príležitosti potreby zosúladiť papiere s legislatívou.
V prípade podrobnejšieho záujmu môžem zavesiť podrobnejšie podklady, aby ste si sám mohol urobiť názor (lebo chápem, že pri sledovaní televízie je divák odkázaný len na to, čo povedia sporné strany, a vlastný názor si nemôže urobiť ani pomocou internetu, lebo podklady z webu zmiznú v deň konania zastupiteľstva).

Samozrejme, je mi jasné, že vaše výhrady musím brať vážne - lebo ak ste ten pocit nadobudli, tak som niečo neurobil dobre. Otázka je, či sa v daných pomeroch (jeden poslanec proti primátorovi + úradu + skoordinovanej primátorskej väčšine) dá urobiť viac. Uvítal by som väčšiu prítomnosť občanov - veď je to aj šanca pre nich, sformulovať veci lepšie, než poslanci.
Anonym píše:
Pondělí 04.02.2013 11:31
Ujo Mrkva, naozaj si trochu ovca a skočil si Janasovi na špek.
Smatana by mohol predkladať materiály spracované Oxfordskou univerzitou vytlačené na kriedovom papieri. A rečniť ako Palacký.
Nejaký Martaus by spochybnil Oxfordskú univerzitu, Kubovič by sa spýtal odkiaľ zobral peniaze na kriedový papier, Janas by 7x povedal že to je nezmysel, a všelijaké Sárincové a Karáskovia a Sovíkovia by poslušne zahlasovali.
Poriadne si prehraj niektoré zastupiteľstvo a prídeš na ten postup čo Janasova banda dokola opakuje. Majú len tú nevýhodu že na Smatanu nič poriadne nemajú tak vždy povedia niečo na Radičovú alebo o diaľnici. Stádu to stačí.
Nehovorím že Smatana je úplne OK, mohol by byť oveľa lepší samozrejme. Len základný problém je v tom koho mogoni navolili do zastupiteľstva.
Anonym píše:
Pondělí 04.02.2013 23:07
skočil, neskočil...počúvam argumenty, nehodnotím emócie a iba sa mi občas nepozdáva kvalita niektorých príspevok od p. Smatanu. Ale asi som ovca :-)

Ja keby som tam sedel, tak ich zotrem teda inak, vecne, kruto ale aj s humorom, pričom by si z toho ľudia z pred TV odniesli viac. Čiže s tými istými informáciami, čo má p. Smatana (mimo tých, čo sa mi nezdajú dobre spracované) by som to lepšie predal. Veď ruku na srdce, Slota je hulvát a zlodej, ale ako sa vie predať ovciam, keď mával toľko hlasov, alebo tá herbalife dáma (teda už som videl aj titul "manažérka"), ako sa len volá, Milada ?, tak tá keď chodí po tých futbaloch a po domovoch, nič prevratné im nepovie, ale vie sa predať. O tom je politika.

P. Smatana nevadte sa s primátorom a poslancami. Kruto ich zotrite na chybách ak dáke sú, ale tak, že stále majte na pamäti, že to ľudia kukajú. Vysvetľujte ľuďom, kde robí vedenie problémy, nie úradníkom, im to asi nevysvetlíte :-D. My, ovce, ho potom nebudeme voliť, keď sa kritika podá lepšie.

A ak vám vadí, ako s vami jednajú, tak im to vrátte, smelo na kameru...TU a TU ste okradli občanov, ...dávame podnet na políciu na prešetrenie.... Z MU zmizlo ..... a na drzovku na kameru. Kabaret je prípustný, ale vždy za tým musia byť aj správne informácie. Ale nie preboha, že aké majú platy a kde lietajú učiť :-)

Anonym píše:
Úterý 05.02.2013 20:28
Vzhliadol som záznam z MZ v mesiaci december, ako Janas vehementne presviedčal poslancov, ako od jeho nástupu nie je žiadna aféra na meste. Pripomenie Janasovi pár káuz: komažite po nástupe na mesto kúpa domu na Hliníkoch, protekčné umiestnenie nezamestnaanej manželky ako riaditeľky ZŠ, skorumpované odhlasovanie predlženie zmluvy s MDS, neštandardný predaj podielu GGE, plat 11 000 eur na niekoľkých miestach,vykopnutie členov komisíí a náhrada svojími ľuďmi,neplnenie predvolebých slubov, falšovanie prezenčnej listiny za účelom obohatenia, rodinkárstvo na meste.....To nie je nič Janas? Janas, zapredaná a skorumpovaná sviňa. A určite budúci rok vyhrá verejné obstarávaanie Megawaste alebo skôr im predlži zmluvu o 7 rokov.
Anonym píše:
Pondělí 04.02.2013 18:54
Neprestava ma fascinovat, ako konanie J. Smatanu neustale preveruju ujkovia mrkvovia, stryci petrzleni a tetky redkovky... A ako mu vsetci drzia palce... Ale nezabudnu mu pripomenut tah na branu. Lebo oni nemaju cas zistit si veci cez infozakon, ist na zastupitelstvo a poziadat o slovo, na ktore maju pravo. Lebo oni sa zivia v sukromnej sfere a vecer zrejme vycerpane sedia v hriadke a na nete a vypisuju svoje dobre mienene rady ludom, ktorych poveruju vyplodmi svojej frustracie v kondicionali, citujem: "ja by som" + lubovolne sloveso. Ujo Mrkva, kedy Vas budu moct sledovat ludia na obrazovke mestskych televizii, ked zarypete do ziveho?
Anonym píše:
Pátek 01.02.2013 20:41
autor tohto textu je zakomplexvany chudak, tipnem ze robi na mestskom urade a ma napicu plat :-DD

debilom sa viac neplati, takych je ako maku, ako maku :-)

- ujo Mrkva -
Anonym píše:
Pátek 01.02.2013 20:50
toto patrilo k
Anonymous User Jan 31, 2013 08:14 AM


naprd forum, dost zastarale -(
Anonym píše:
Neděle 03.02.2013 21:29
nezavidte mu tituli,mujenky sväcké!
Anonym píše:
Neděle 03.02.2013 21:30
tak,tak aj ty si take urob,ale na to musis mat,ty chnupe!

« říjen 2020 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359