Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Plus 7 dní: Ignorant

Plus 7 dní: Ignorant

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 01.12.2009 21:49
Kategorie:
Kauza čiernej stavby poslanca Matušíka vymetá médiá a čoskoro vyšumí do stratena. Po TV Markíza uverejňuje rozsiahly článok týždenník Plus 7 dní. Nové skutočnosti - len odhad vedúceho stavebného úradu, že stavba bude dodatočne legalizovaná, s maximálnou pokutou 331 EUR.

http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/zaujalo-nas/2009/11/ignorant.html

Ignorant

Mestský poslanec, člen stavebnej komisie, stavia načierno a kašle na rozhodnutia úradov

20.11.2009
 


Mám z toho taký zmiešaný pocit, že čím je mocnejší a vplyvnejší človek, tým viac si môže dovoliť - hovorí Jozef Remiš z Považskej Bystrice a ukazuje na stavbu, ktorá v jeho susedstve vyrástla bez povolenia. Viac ako samotná čierna stavba ho však hnevá fakt, že ju buduje mestský poslanec a člen stavebnej komisie Považskej Bystrice František Matušík. Teda človek, ktorý by mal byť vzorom v dodržiavaní predpisov.


Pán poslanec:

František Matušík patrí v meste na Považí k známym firmám. Poslancoval aj v minulom volebnom období a pôsobil v užšom vedení mestskej rady. Dnes sedí i v dozornej rade Mestských lesov Považskej Bystrice.
Na konci pešej zóny v centre mesta začal pán poslanec asi pred dvomi mesiacmi prestavovať svoju montážnu dielňu autoagregátov, pristavuje k nej ďalšie priestory, v ktorých chce mať kaviareň, reštauráciu a kancelárske priestory. Objekt nezadržateľne rastie - čo na tom, že bez akýchkoľvek povolení príslušných úradov.  
Otázku nelegálnej výstavby otvoril Jozef Remiš aj na mestskom zastupiteľstve. „Som občan mesta a prišiel som tam s tým, že poslanec zastupiteľstva sa nemôže takto správať, jednoducho nemôže porušovať zákon. Navyše, pán Matušík je členom stavebnej komisie. Tak dáva návod ostatným občanom, ako sa správať?“ kladie si oprávnenú otázku.  
„Pýtal som sa aj pána Matušíka, či mieni pokračovať v stavbe a porušovať zákon a či platí zákon rovnako pre poslanca ako pre obyčajných ľudí. Pán Matušík reagoval svojským spôsobom, robením grimás a odvádzaním pozornosti. Nehovoril k veci,“ opisuje ich stretnutie Remiš. Zároveň Matušíka vyzval, aby sa vzdal členstva v stavebnej komisii i poslaneckého mandátu, s čím tiež nepochodil. „Ak by za ním niekto nestál, toto by si nemohol dovoliť,“ myslí si.  


Jednoznačný verdikt:

„Všetky osoby vo verejných funkciách by, samozrejme, mali ísť ostatným príkladom. V tejto veci sa postupuje podľa legislatívy a zákony platia pre každého rovnako,“ konštatoval hovorca mesta Filip Oubrecht. „Čo sa týka odborných vyjadrení, pán primátor Miroslav Adame delegoval komunikáciu na stavebný úrad. Prebieha priestupkové konanie,“ uzavrel. Matušík podľa všetkého bude naďalej poberať odmenu za poslancovanie a sedieť v stavebnej komisii mesta. O zložení komisií totiž rozhoduje zastupiteľstvo, ani jeden z poslancov zatiaľ nenavrhol, aby Matušík o mandát prišiel.  
Stavebný úrad zatiaľ neuzavrel územné rozhodnutie o umiestnení stavby, proti ktorému sa odvolali majitelia susediacej nehnuteľnosti. „Na základe podnetu sme tam spravili štátny stavebný dohľad a musím konštatovať, že to, čo sa tam realizuje, si vyžaduje stavebné povolenie. A to nemá. Čiže v ľudovom zmysle slova je to čierna stavba,“ hovorí vedúci útvaru stratégie výstavby a rozvoja mesta Pavol Appel.
Nezákonnú výstavbu riešil stavebný úrad v priestupkovom konaní. „Postupovali sme štandardným postupom a okrem iného sme zisťovali aj mieru zavinenia zúčastnených,“ objasňuje Appel. Výšku sankcie však šéf útvaru nekonkretizoval. Podľa vlastných slov nemôže komentovať konanie, kým nie je právoplatne ukončené.
Samotný poslanec akékoľvek protiprávne konanie odmieta. „Žiadnu výstavbu nerealizujem, je to útok proti mojej osobe,“ povedal nám stručne do telefónu. „Podľa šumov, ktoré sa k nám dostali, to asi bude chcieť prepísať na manželku, aby sa očistil,“ odhaduje ďalší vývoj Jozef Remiš.
Jeho slová vedúci stavebného úradu nepotvrdil ani nevyvrátil. „Z priestupkového konania vyplynuli nejaké skutočnosti, ale do nadobudnutia právoplatnosti sa k tomu nie je možné vyjadrovať,“ uviedol. V každom prípade o územné rozhodnutie o umiestnení stavby požiadal Matušík spoločne so svojou manželkou Ivetou a jeho meno figuruje aj na dokumente, ktorý potvrdzuje nezákonnosť novej stavby.


Pohoda?:

Napriek tomu, zdá sa, že pánovi poslancovi s manželkou žiadna veľká ujma nehrozí. „Keď sa realizuje stavba bez stavebného povolenia, buď sa zlegalizuje, alebo odstráni,“ vraví Appel. Pri odstránení stavby sa musí preukázať rozpor s verejným záujmom. „Myslím, že tu nejde o takú situáciu, pretože je na plochách, kde územný plán stavbu takého charakteru nevylučuje. Môžeme konštatovať súlad s územným plánom, takže to vyzerá na legalizáciu,“ dodáva.  
V rámci dodatočného stavebného povolenia mesto stavebníka vyzvalo, aby predložil všetky doklady, projektovú dokumentáciu, vyjadrenia správcov sietí a ostatné náležitosti potrebné na konanie. „Keď sa nepreukážu skutočnosti, pre ktoré by to nemohlo byť povolené, stavba bude povolená,“ uzavrel vedúci útvaru stratégie výstavby a rozvoja mesta. Ak by medzitým staviteľ pokračoval v budovaní, hrozí mu ďalšia pokuta, a to do „horibilnej“ výšky 331 eur (desaťtisíc korún). Ak by ju aj Matušík dostal, veľkú dieru do rozpočtu mu neurobí. Každý mesiac len ako poslanec za výkon funkcie zinkasuje 150 eur.
MARTIN GUZI
 

Anonym píše:
Středa 02.12.2009 00:08
   Je to hrôza akým arogantným spôsobom sú schopní konať niektorí "známi" občania mesta PB a jej priľahlého okolia. Žiadne škrupule, ohľady, slušnosť a rešpektovanie zákonov, dokonca ani takých zákonov nad ktorými by mali robiť garantov ich dodržiavania, či už v ramci funkcií tých, do ktorých boli zvolení, alebo tých funkcií do ktorých boli dosadení. Keby sa mu podarilo prekročiť rýchlosť, alebo by nedal pozor a prepadla by mu STK na vozidlo, ktorým chodí do práce. Stalo sa. To nemuselo byť naschvál. Ale čierna stavba?!
   Na meste a medzi tými, ktorí sa teraz cítia byť "rovnejšími" a teda aj vplyvnejšími sa často obyčajní bežní občania berú ako ovce (jeden výraz je lepší a presnejší "barani").
V kruhoch týchto vplyvných sa používajú termíny "veľký hráč", "malý hráč", "iná liga", kalkuluje sa s tým, kto kde koho pozná, a kalkuluje sa s tým "kto koho drží za gule".
V meste to vypáda presne tak isto, mnohí vedúci sú "držaní ..." a tak robia to čo sa im káže, poprípade nevidia to čo by vidieť mali, nekonajú vo veciach v ktorých by konať mali a keď príde k problému zatĺkajú a zatĺkajú. A je tu i vypočítavosť (ved to je lacnejšie než vybavenie stavebného povolenia), arogancia (ser... na ostatných)
Kde chýba charakter,tam morálne zaucho nezaberie!!!
Mesto bude treba vyčistiť od takýchto ľudí, vypískať ich, zahádzať vajíčkami na každom mítingu, ktorý kedy budú organizovať, nebudem menovať, lebo pri p.Matušíkovi by bolo potreba uviesť veľa mien z "vedenia mesta" i z mestského parlamentu"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Už sa teším, že to raz (dúfam že už v júni 2010) dôjde väčšine voličov v meste.
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 08:16
No ale Fero " beton " je zrejme,ale veľký hráč...
Len tak s ním nikto nepohne, ani byvalý partner Remiš, ani TV, ani mesto, ani verejná mienka, ale ľudia by mali ukázať, že pamäť maju !!!
PS.
A prečo by aj mal s ním niekto pohnúť - veď udajne v tom " zábavnom centre -
pre nás " bude prevádzka " Revolution II - znova pre nás !!!
Ďakujeme ?!
Anonym píše:
Pátek 11.12.2009 13:56
voľby budú, ak sa zmení vedenie, tak to tu bude lietať ;-)
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 10:14
súdruh poslanec je malý hráč, nitky ťahá ESIN group (Jágrik, Kukučka...),napokon sa tým chválili aj v Hospodárskych novinách, súdruh Matušík je len obyčajný nastrčený pajác. Ale v každom prípade je to chrapúnstvo najhrubšieho zrna. No aké obyvateľstvo, také vedenie, samý sedlák a bolševik...
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 11:28
Mňa na tejto kauze baví ten to, že sa Remiš aj so svojou rodinou hrá na najspravodlivejšieho. Matušík a jeho stavba: Čoho by sa mal báť ? Vari nie zbúrania...? To sa z takýchto dôvodov na Slovensku NEROBÍ a vie to aj on aj my všetci. Nakoniec - koľko stavieb v PB sa robilo takýmto spôsobom ??? a sú oveľa ohyzdnejšie stavby v PBB, ktoré boli takto stavané.
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 12:11
Nemyslím si, že Remiš a rod. sa hrajú na spravodlivých.
Niekto s tým musel vyrukovať.
Stále to beriem ako Drzosť najväčšieho zrna, od Matušíka,
tobôž keď je poslanec a člen stavebnej komisie...

Ale po vzore iných " Na Slovensku je to tak "!
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 18:54
Tu spomínajú tie dve krčmy v PB:
 "Nevenujeme sa primárne len developerstvu a výstavbe, ale už podnikáme v gastronómii, stavebníctve a poškuľujeme aj po energetike. V Bratislave plánujem naj jar otvoriť bar, niečo podobné, ako máme v Považskej Bystrici. Podobne aj v Tatrách. V krátkom čase pribudne v Považskej tiež reštaurácia.“

Celý rozhovor s Jágrikom:
http://hnonline.sk/ekonomik[…]m-nechcel-rychlo-zosediviet
Anonym píše:
Neděle 13.12.2009 18:37
No tento materiál by si mal stiahnuť Ševčík a Chúpek, keď ich nabudúce obviní súdruh štb Kubovič a vyhrozí sa im trestným oznámením zato, že povedia že krčma v kine mier je jeho podareného synáčka.Tak už sa nečudujme že je Matušíkova stvba načierno. Prevádzkovať ju bude predsa mladý Kubovič a ten uz prax v stavaní čiernych stavieb predsa má.
Anonym píše:
Úterý 15.12.2009 14:23
hi hi ved v esin grupe je konatelom aj mlady Kubolin hmmmm to je teda clanok kolko asi zacvakal autorovi mlady Jagrik sa tak chvalil az verejne nepriamo priznal ze ta krcma je predsa len mladeho Kubovica hi hi Sevcik ides
Anonym píše:
Čtvrtek 03.12.2009 17:34
sprostý sedliak,ktorý skacká ako mu nakáže jeho tútor pornoherec
Anonym píše:
Sobota 05.12.2009 19:39
www.orsr.sk - esin group...... kukucka jagrik a kubovic
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 17:11
Možno jedna možnosť ako zastaviť Matušíka a jeho čiernu stavbu by tu bola.
Ako už bolo napísané a povedané pokiaľ stavba na čierno neni v rozpore s verejným záujmom.
Tak ju nezrušia iba ju zlegalizujú a udelia pokutu, a stavba stojí ďalej.
V Objekte bývalého diamonu sa nachádza aj kryt CO (civilná ochrana) niekdajší klub Bunker do objektu CO sa vstupovalo z vonku práve tam kde Matušíkovi údajné stavia na jeho pozemku niekto niečo len on nevie kto a asi ani čo. Takže momentálne je znemožnený vstup do krytu CO a predpokladám že aj kryt CO už bol nijak zmenený takže nevyhovuje podmienkam CO.
Nájomca objektu CO musí v prípade udalosti príklad vojna dať kryt do pôvodného stavu do 24hod . a počas prenájmu nesmie upraviť meniť niektoré konštrukčno stavebné technológie. Napríklad tak ako to bolo v Bunkri nesmie sa zrušiť alebo znefunkčniť malý výťah pri vstupe do krytu ,pri vstupe sa musí prejsť esovitým tvarom tento tvar ma vplyv na tlakovú vlnu aby sa oslabila jej sila.
Je veľa veci čo musí kryt CO dodržať. Vzhľadom na to že stavba znemožňuje prístup do krytu CO , a predpokladám že nie sú už vnútri bunkru splnené požiadavky na kryt CO dochádza tým k rozporu s verejným záujmom a k všeobecnému ohrozeniu , čo možno kvalifikavat aj ako trestný čin.
Či to tak je alebo nie je by sa predovšetkým mala vyjadriť sprava CO a na základe jej posudku a ďalej konať.
Kto namiete že vojna už nebude načo kryt CO možno ale ohrozenie napríklad s unikom nijakej nebezpečnej látky do ovzdušia pri ktorej nepomôže doma zavrieť okná, bude dobrý aj tento kryt.
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 17:40
znalý pomerov :o)))), mysliš, že je to šanca?? A čo potom vymysliet proti spaľovni, ktorej stavba sa tu reálne črtá... Pri návrhu "veľkokapacitnej".... hrozí zvoz nielen zo širokého okolia ale podľa mňa aj zo zahraničia. Myslím si, že práve kvôli tomu to niekto tlačí a tlačí a tlačí až sa to tu vysere v Považskej a kombinácia dialnice so spalovnou...no sodomáš gomoráš
Anonym píše:
Středa 02.12.2009 21:57
Remiš ????????Ved to nie je človek!!!! a hlavne jeho syn Robert.Býva v našej bytovke na Lanske a je to jeden konfliktny človek, ktory robi problemi každemu z nás.S každým sa len súdi.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.12.2009 10:53
ten úlysák Remiš co akurat bezi na Tv Povazi?sedi v zastupitelstve ako najvacsi ochranca,asi zabudol ako bol obvineny zo sex.obtazovani ml.dievcat!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.12.2009 11:40
haahaha.Ešte ste to nikto nepochopili, prečo sú tieto útoky voči Matusikovi?
Sú reakciou na predražené zákazky, ktoré vytiahol Matusik na zastupiteľstve.

1.......ADAM....ma pod patronátom všetko čo sa tyká zákaziek mesta

2.....ADAM a REMIŠ spolumajitelia pozemkov

3....ADAM a SÁDECKY spoločné dovolenky
                                                ,,,???,,,,

V prvom rade by sa naše mesto malo zbaviť Adama a bude pokoj!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.12.2009 12:58
ze sadecky a adam chodia na dovolenky ,s remisom maju pozemky a uverim ti.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.12.2009 13:00
a o tych predrazenych zakazkach sa preco teda nehovori,kto ich predrazil,odkial to mas?
Anonym píše:
Úterý 15.12.2009 13:54
čo chceš dokazovať? sedíš si na ušoch a očoch? Cenklová aj Matušík celkom jasne aj pre tých menej chápavých rozobrali tie predražené schody na úrad a námestie pred kostolom a pozemky? hlupáčik skús sa naučiť hladať v katasterportáli a dozvieš sa akého devélopéra máme na úrade.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.12.2009 15:18
Treba sediet doma,načo isť k voľbám.
Poslanci nepôjdu proti sebe a ostatný čo nechodia voliť sa môžu pozerať do prázdneho hrnca.
Len tak ďalej voliči!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.12.2009 18:38
Aj keď pôjde ta väčšinová tlupa voliť - čo to pomôže?? HZDS, Smer, SNStraka - takže je to stále jedno !!!
Anonym píše:
Pátek 11.12.2009 13:48
no povedzete sami, kedy komu bola zbúraná nelegálna stavba, ak to bolo s prepojením na poslancov mesta, obce, štátu?
nikdy nikomu.
a hlavne tie smiešne pokuty max. cca. 70 tis €! a oni dostanú smiešnych 331€ to je taká bežná pokuta pirátov ciest.

Kedy konečne v tejto banánovej republike začnú búrať čierne stavby hlava nehlava a na náklady majiteľa pozemku, alebo staviteľa!

p. Matúšik ešte sedí v danej komisií? Ešte je poslancom PB?

Smrdí to uplatkárstvo a to poriadne, generálneho prokurátora na neho.
ved uvidíme aký bude podiel v podniku, príjem z prenájmu, či nové auto, dom, byt, dovolenka,...
Anonym píše:
Úterý 15.12.2009 11:05
Jedna šanca ako mu to zburat je.
Pod dimonom je kryt CO, Matušík svojou stavbou porušil kryt CO a to je verejne ohrozenie, Výhlašku o krytoch CO nevelizoval a podpísal Kalinak.
Že by stavebný urad musela zohladnit porušenie krytu CO???? a nasledne prokuratura verejne ohrozenie???
Anonym píše:
Úterý 15.12.2009 10:21
Podľa prednostu Obú ŽP v Považskej Bystrici Ing.Petríka za čiernu stavbu v CHKO Strážovske vrchy
je postačujca pokuta 66 eur!!!!!!!!!
A to kandidoval za poslanca do VUC.
Anonym píše:
Čtvrtek 31.12.2009 21:32
kedy pojde matusik ako prvy nahradnik!!!do VUC,ten sa aspon ozve!
Anonym píše:
Čtvrtek 31.12.2009 22:37
Matušík najmúdrejšie hovorí vtedy keď mlčí.
Anonym píše:
Pátek 01.01.2010 11:08
Mali mu dať väčšiu pokutu a mohli zaplatiť pre občanov mesta aspoň novoročný OHŇOSTROJ !

Anonym píše:
Pátek 01.01.2010 19:00
asi další hajzlík z mesta a podobné okydávanie ako pri Hladkom , vadí vám ako Matušík ako prvý presne okomentoval predražené zákazky na meste vy svine zlodejské? celá tá čierna stavba je iba pomsta zopár zlodejov z úradu za Matušíkove informovanie o vašom nehoráznom kradnutí.
Anonym píše:
Pátek 01.01.2010 22:11
Riešime čiernu stavbu Matušíka nie predražené zákazky.
Čierena stavba je podvod na občanoch PB nie na pomsta mestu. Je to príklad ako si poslanec a člen stavebnej komisie
robí po svojom a čaká že mu to prejde.
Potichu
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 01:39
aky podvod na obcanoch? stavebne konanie moze ovplyvnit iba sused (co aj urobil)
Taki desinformatori ako Vy su pliagou tohoto chatu.

Neriesim nabalovanie sa na stavebnych pracach ale akus ciernu Prístavbu co vy nazyvate novostavbu co je tiez rozdiel.

Ocividne by ste sa hodili do tej destskej show "Taraninky".

 
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 15:18
Aha takže ty určuješ hranice medzi pristavbou a novostavbou??? a podla toho sa rozhodneme či je stavba na čierno alebo nie. Apel na priamu otazku odpovedal je to čierna stavba, čí prístavba alebo novostavba to je jedno čierna stavba

Taki desinformatori ako Vy su pliagou tohoto chatu.

Vyjadri názor ale nie aroganciu
Anonym píše:
Pátek 01.01.2010 23:14
Neviem čo a kedy Matušík okomentoval, ale určite viem že to bol Ing. ŠEVČÍK, kto prišiel na predražené zákazky našich ctených pánov súdruhov poslancov, že to bola redaktorky GLABAZŇOVÁ a TEKEĽOVÁ, ktoré to prvé zverejnili a že to boli ČITATELIA PB otvorene, ktorí to PRVÍ okomentovali.
A Zuzanu Glabazňovú to následne, na základe promtného dohovoru Starého Uja šéfujúcemu Ratlíkovi nami platenej a rocky (10) nezávislej regionálnej TV Podlažie, stálo miesto externej redaktorky!
Takže toľko fakty.
Ešte som zaregistrovala, že cteny pán staviteľ čiernych stavieb, o ktorých ani nevie že ich stavia, ale už dáva inzeráty na ich prenájom , vystúpil na ktoromsi zastupiteľstve veľmi oduševnene, že tieto zákazky treba prešetriť a chcel dokonca, aby sa na to vytvorila vyšetrovacia komisia. A keď mu na nasledujúcom zastupiteľstve hriešnici a s. Primát pripomenuli, že to isté robili aj oni za Lackovičovej éry, tak zrazu už ani žiadnu komisiu vytvarať nebolo treba.
Pamäť nám soudruzi ešte slúži. A pre tých čo ju majú biednejšiu, poslúži archívik.
Čestíček a pětiletce zdar!!!!

http://povazska-bystrica.ot[…]i-ziskavali-mestske-zakazky
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 14:19
Tak takúto hlúposť som tu už dávno nečítal, prezentovať tu úplatné rárohy typu Tekelová ako bojovníčky za spravodlivosť uffff, silná kávato, to ako napísať o Haviarovi alebo ďalších šmejdoch z úradu , že nikdy žiadnu zakazku nedali rodine, alebo známemu, alebo že neboli komunistami. Jediná redaktorka, ktorá tu ako tak bojuje a k veci píše je pani Pitoňáková z Obzoru, aj keď jej možnosti sú vďaka silným podnikateľským tlakom značne obmedzené. Čo sa týka Ševčíka , áno to je pravda on bol prvý, bohužial iba načrtol a ako Jaro vždy nedotiahol. Po počiatočnom búme sa rýchlo stiahol a kravána kradne čoraz viac ďalej. Matušík rozvinul Ševčíkovú prácu , že zavrtal do detailov konkrétnej zakazky a to obrovsky predraženého námestia pred kostolom. Postupne sa k nemu pridali Dr.Gregušová s nezmyselným a predraženým chodníkom na strede a nateraz aj kartónový poslanec Petrík s oporným múrom.Poslanec Matušík nemá žiadne zakazky ani výhody z mesta čo sa o vačšine tých smradov povedať nedá a celá čierna stavba to je jedna veľká habadúra od Adameho a Adama so Sádeckým na neho, načo v poslednej chvíli využili jeho večného nepriatela "poctivého" Remiša. Pozrite sa kolko čiernych stavieb je po meste. Stovky a určito, keby Matušík nekandidoval a nerýpal sa v predražených zakazkach, žiadna čierna stavba by neexistovala. Skôr ako tu okydáte kohokolvek sa poučte, aké svine nám vládnu a čo dokážu pre peniaze amoc urobiť na čele s našim ukoktaným doktorkom.
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 15:11
Takže Matišík je OK lebo rípal do predražených zákaziek???
A ked to necháme tak tak všetky čierne stavby budu legalne potichu že??? ved už ich aj tak je, čo nas po tom nech aj on má????
Takto uvažujme.....????????????
Na jednej strane potichu nech ma na druhej strane on je dobrý on chce pre mesto to najlepšie.
Ano chce pre mesto to najlepšie ale nech sa postaví ku čiernej stavbe.
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 15:32
Ono treba povedat, že to bolo pred VUCKAMI, kde p.Matušík kandidoval. A o tom, že zákazky všeobecne sú predražené sa rozpravalo na tých divadielkach zvaných mestské zastupitelstvo minimálne už od roku 2008. Čiže veľa z toho čo bolo odprezentované či už mediach, alebo na zastup.bolo smerované k úspešnej kandidatúre p.Matušíka do VUC z jeho strany. Ale to je legitimne a v sulade so zakonom, takže mu to nevyčítajme, je to OK. Oni pichli do neho a on im to vrátil, a opačne.
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 18:13
Neozčuluj sa, autor len chcel upozrniť že "spravodlivé" vedenie mesta ma nerovnaký meter. Kuboviča mladšieho vraj nevlastnená terasa v kine mier napríklad toľko priestoru v médiach nedostala a že je načierno priznal aj sám Scatman I.
P.S. Rýpať sa píše s tvrdým y. papa
Anonym píše:
Neděle 03.01.2010 19:53
Rýpať sa píše y. ale iba podľa pravidiel slovenského pravopisu
Aj stavby sa stavajú iba podľa stavebného povolenia ale iba niektoré
Takže treba stavať nezákone a treba písať nespisovne papa
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 20:52
..."nech sa postaví ku čiernej stavbe"... Najlepšie čelom k múru :-)
Anonym píše:
Sobota 02.01.2010 20:56
A... koľko berie?

« květen 2020 »
květen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359