Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Plánovaná odstávka portála PB.OTVORENE.SK

Plánovaná odstávka portála PB.OTVORENE.SK

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 23.08.2009 18:25
V nedeľu 23. augusta 2009 medzi 7:00 a 8:00 bude prebiehať migrácia našej webovej stránky na vyššiu verziu publikačného systému PLONE. Ospravedlňte prosím prípadnú krátkodobú nedostupnosť služieb tohoto portála.
Za porozumenie ďakujeme

redakcia
redakcia
redakcia píše:
Neděle 23.08.2009 10:26
Dnes ráno úspešne prebehla migrácia portála zo systému Plone 2.5 do systému Plone 3.3.

Niektoré nové funkcie sa dajú vidieť aj pri bežnom prezeraní stránky - napríklad pod titulkom článku sa automaticky zobrazuje linka "zahrnuté do" a sú tam vypísané všetky kľúčové slová, ktoré boli článku priradené.

Po kliknutí na príslušné kľúčové slovo sa čitateľovi zobrazí zoznam všetkých článkov, ktoré boli označené podobným spôsobom. V diskusiách pribudlo automatické vypisovanie predmetu diskusie (Subjektu), takže diskusie budú trochu prehľadnejšie.

Taktiež bolo opravené dodatočné zadávanie prihlasovacích údajov počas písania diskusného príspevku - opäť o dôvod naviac, prečo diskutovať pod menom alebo nickom, a nie anonymne :-)

Ak by ste pri používaní portála narazili na nejaké chyby alebo nefungujúce funkcie, dajte nám vedieť. redakcia@pb.otvorene.sk
redakcia
redakcia píše:
Neděle 23.08.2009 10:29
vkladanie klikateľných odkazov do diskusie:

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/humor

http://www.sme.sk

www.sme.sk
redakcia
redakcia píše:
Neděle 23.08.2009 10:30
takže odkaz musí mať predponu http://, aby sa vytvorila hypertextová linka.
Rudolf Hodás
Rudolf Hodás píše:
Neděle 23.08.2009 17:44
Nepremýšľali ste nad tým,že by ste urobili aj redizajn webu? Plone má viacero zdarma dizajnov,ktoré vyzerajú moderne, a vďaka lepšiemu orámovaniucelkov atď. stránku sprehľadnia. Mne sa ako najkrajší dizajn Plone páči SchoolSkin ( http://plone.org/products/schools-plone-skin ). Poprípade urobiť reorganizáciu položiek v hlavnom menu, napríklad vytvorenie hlavných položiek, a následne ďalšie rozvetvenie menu. Pretože neviem či mám iba ja taký pocit,ale hlavné menu s 30 položkami je neuveriteľne neprehľadné, a vďaka tomu že sa nedá zmeniť ikona,sa mnohé hlavné položky strácajú.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 23.08.2009 18:23
Ahoj, samozrejme sme premýšľali.
To smiešne dlhé menu je dedičstvom postupného vývoja a zisťovania, čo všetko vlastne na takomto webe má a nemá byť. Menu bude rozčlenené asi do 4 základných blokov.

Dizajn je však to posledné.
Predtým musí prebehnúť rozsiahla práca na portáli tak, aby sa stal

1. alternatívnym úložiskom dát ktoré produkuje samospráva, štátna správa, ale aj firmy a organizácie tretieho sektora
2. prehľadným úložiskom mediálneho materiálu
3. portálom nad množstvom individuálnych blogov jednotlivcov i organizácií
4. zbierkou jednoduchých ale silných nástrojov pre ad-hoc pracovné občianske skupiny.

Určite musí veľa ľudí so znalosťou IT krútiť hlavou, prečo tu stále nie sú veci bežné na iných weboch (ani len tie smajlíky do diskusie sa nedajú dávať...), ale to je v poriadku.

Všimni si len jeden detail, ktorý pribudol po dnešnej konverzii portála: Keď si otvoríš článok, objaví sa tam riadok "zahrnuté do". Kliknutím na niektoré kľúčové slovo sa otvorí prehľad článkov, ku ktorým sme priradili toto kľúčové slovo - častokrát sa tam nájdu aj 5 rokov staré články. Myslím si že je to dosť užitočný nástroj napríklad pre novinárov, alebo pre ľudí, ktorí sa chcú rýchlo zorientovať v nejakej téme, ktorej sa tu venujeme.

Možné je to vďaka tomu, že sme už pri zakladaní portála mysleli na jeho budúci rozvoj, a nasadili veľmi silnú technológiu, hoci sa nám viacerí čudovali (PLONE je robený pre segment stredných a veľkých firiem, používajú ho dokonca niektoré vlády).

Je súčasne dosť pravdepodobné, že časom dôjde k rozčleneniu základných oblastí portála do samostatných "strojov" (napríklad tým nástrojom pre pracovné skupiny sa možno stane Google Wave, ale to je stále technológia budúcnosti).

To je súčasne ponuka pre každého, kto by sa chcel zapojiť do tejto hry :-)

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359