Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Petícia za zníženie poplatku za detské jasličky v meste Považská Bystrica

Petícia za zníženie poplatku za detské jasličky v meste Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 14.03.2011 19:21
[2011-03-14] Dnes bola na mestský úrad doručená petícia, podpísaná 200 občanmi, s nasledovným textom:

Petícia za zníženie poplatku za detské jasličky v meste Považská Bystrica

My, podpísaní občania , žiadame mesto Považská Bystrica o úpravu mesačných poplatkov za dieťa v Dojčenských jasliach. Nesúhlasíme s navrhovaným poplatkom vo výške 100.- či 120,. Sme za to , aby Detské jasle v meste fungovali, ale vzhľadom na momentálnu platovú situáciu v meste nesúhlasíme s poplatkom 100,. - 120,-Súhlasíme, že poplatok 16,59 je naozaj prinízky, preto Vás prosíme o úpravu poplatku.

Anonym píše:
Pondělí 14.03.2011 19:38
Petícií pribúda. Jednu doručili aj telesne postihnutí, proti novému cenníku mestskej hromadej dopravy, ktorý zrušil zľavy pre invalidov.
Anonym píše:
Pondělí 14.03.2011 19:45
V pov. Bystrici vedenie mesta dokáže v mierových časoch zdražovať, ako by zrovna vypukla nedajbože 3 svetová vojna, alebo tu bola *japonská katastrófa!
Je normálne uprqavovaať ceny, resp. zdražovať, podľa toho ako nazveme o určité percentá.
No skoky o tisíc percent - to dokáže iba socialné citiace vedenie mesta Pov. Bystrica.
Presne o 1000 %/ desaťnásobok/ to bolo u invalidov v MHD z 0,03 na 0,30 eur a obdobné to je i tých maličkých. Tu to je cca 700 % - teda sedem krát!!
To je ozaj sila!!
Teraz nech babky a ostatní voliči velebia Smer a jeho predstaviteľov a chodia si ďalej na čajík a kvetinky pri nejakých akciách !
Keby ich vnučky a vnukovia nemuse tak hlboko po zdražení siahnúť do peňaženiek, resp. invalidi - lacnejšie by ich to vyšlo, keby si sami kupovali namiesto topho čajíka šampus a namiesto toho ovädnutého kvietku - celu záhradu!!
Hodnota jednej ruže pri fašiangoch?
Kytica z Lidlu za 1,99 eur - obsahuje 11 až 13 takýchto ruží - koľko vyšla jeda? Cca 5,5 Sk čo je asi 0,18eur!!!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 11:10
Tvárite sa, ako keby mal Smer-SD v zastupiteľstve väčšinu, ale Smer-SD má v zastupiteľstve iba 2, slovom DVOCH kmeňových zastupiteľov!!! Čiže zastupiteľov, ktorých rozhodnutia môže Smer-SD aj reálne ovplyvniť. Ak by som bol na vašom mieste, nevnímal by som súvislosti späté s mestskou politikou tak jednofarebne, ako ich momentálne vnímate vy. Rozhodne to nefunguje tak, že červení sú zlí a tí inofarební sú tí dobrí. Smer-SD je v mestskom parlamente vo výraznej menšine a nedisponuje silou niečo presadiť iba z vlastnej iniciatívy. Ono sa to ani s dvoma poslancami (z celkových 25) nedá, pravda? Ak niečo škodlivé a protiľudové mestským zastupiteľstvom prechádza, tak to nie je záslunou strany Smer-SD, ale zásluhou tých inofarebných, vo vašom vnímaní tých dobrých zastupiteľov.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 12:40
pred volbami s tu vypisoval uplne ine veci... ak ste vynikajuca koalicia atd... teraz vsetci pochopia ze Smer-SD pojde ku korytu za kazdu cenu... lebo nabalit sa da len pri koryte.. ludia ako ty sa mi strasne hnusia.. slizak... nagrcanie mi je z teba..
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 13:06
Ja predsa netvrdím, že súčasná koaličná zostava v Považskej Bystrici je zlá. Ani si to nemyslím, pretože určitý konsenzus naprieč celým politickým spektrom by vždy existovať mal. Či už na celoštátnej alebo regionálnej úrovni. Ak môžem súčasnej politike mesta niečo vytknúť, tak je to predovšetkým necitlivý prístup k riešeniu niektorých problémov, ktorý nemusí byť v konečnom dôsledku prospešný a môže skôr uškodiť. A to najmä občanom mesta, ktorých spokojnosť by vždy mala ležať na srdci štátu, mestu i obci. Iba spokojný občan je dobrý občan. A mierou spokojnosti, resp. nespokojnosti občanov je meraná politika daného územno-správneho celku.
Za prvé mesiace úradovania nového vedenia mesta sa urobili určité chyby, ktoré by sa dali označiť možno za akúsi nováčikovskú daň, t. j. daň za neskúsenosť, ale pevne verím, že už čoskoro nastane prehodnotenie krokov, ktoré boli možno šité horúcou ihlou a neboli dôsledne dotiahnuté do úplne konca, a tak následne príde k ich výraznej korekcii. Aby bola konečná aktualizácia v prospech mesta i jeho obyvateľov.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 17:05
Tak vieš najskôr si smer nakradne a potom, keď si ho hlúpy občania zvolia opäť tak sa musí šetriť a plátať tak riešenie je vždy len zdražovanie a keby nebodaj vyhral iný kandidát ako Janas tak by celý smer isto nadával, že ako zdražujú ale kvôli komu to je? Bábka Adame a spol . . .
Anonym píše:
Pondělí 14.03.2011 20:24
Zavreli verejné WC, zrušili zľavy pre invalidov a zdražili mestskú dopravu, skrátili hodiny pre verejnosť na plavárni, idú zlučovať a rušiť škôlky, zvyšovať miestne dane a poplatky za smeti.

Bez výhrad však preplácajú predražené faktúry od Trabellsieho a Podoliaka za nekvalitnú MHD, od Staníka - Megawaste za nekvalitné čistenie mesta, od Konečného za oničom ITV televíziu, od Galoviča za TV Považie plné volebnej propagandy. A Stacho si pýta daňovú úľavu na športové objekty, svoje privátne športové kluby.

Zatiaľ sa proti tomu ozývajú len nejaké petície.
Dokedy?

 
Anonym píše:
Pondělí 14.03.2011 21:11
Jasné, prvý poradca primátora Jozef Bielik vedúci útvaru školstva výborne ovplyvňuje rozhodnutia Janasa. Úder pod pás pre najmladšie rodiny v meste. Zinkasujme mladé rodiny, nech platia! Tie naozaj na to majú ! Úžasný pak.. ten pán Bielik. Však on už malé detičky nemá, už zabudol..? A k tomu ešte zvýšené cestovné " A JE TO ". Prečo nejdú petičiari rovno na zastupiteľstvo? Nech sa poslanci vyfarbia, ako to vidia ONI !! Hádam tam nebude 25 pak..., ktorí s tým budú súhlasiť. Neverím. Stavím sa o gulové...,že to petičiari vyhrajú a Bielik zalezie do diery a tíško bude hryzkať.
Anonym píše:
Pondělí 14.03.2011 21:56
Výborná dvojica Janas-Bielik. Ako kedysi Adame a bývalý prednosta. Tiež ho stiahne postupne (takýmito rozhodnutiami), ale isto na dno priepasti. Adame vo voľbách 2006 - 7.500 hlasov, jednoznačne vyhral voľby. Vo voľbách 2010 získal úžasných 516 hlasov a Adame odpočíva doma v pokoji. Len tak ďalej pán primátor Janas, len tak ďalej, svetlý vzor Adameho máš pred sebou...
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 09:38
Zveste si červené súkno zpred očí, a poriadne si prezrite materiály do zastupiteľstva.
Bielik nemá s tým zdražovaním jesiel vôbec nič spoločné. Materiál spracovala vedúca
sociálneho Mgr. Janka Dudoňová, ktorá ho predkladá v rámci bodu 6 rokovania zastupiteľstva.
Ale konšpirácia je možná, Bielik mohol ovplyvniť Dudoňovú aby tá ovplyvnila Janasa.
Každopádne zdražiť detské jasle viac ako o 700% to chce mimoriadne sociálne cítenie!
Cítiť v tom SDKU rsp KDH.

Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 10:36
Súhlasím s Vami. Ide o striktné protisociálne a protiľudové konanie, ktoré je nezlučiteľné s filozofiou politiky sociálnej demokracie. Nie je možné takýmto spôsobom vyvíjať tlak na občanov mesta, pretože ich finančné možnosti a schopnosti nereflektujú s tým, čo od nich niekto v tejto chvíli požaduje. Občania mesta Považská Bystrica rozhodne nie sú žiadni majetne založení ľudia, ktorí si kúria bankovkami. Tým mám na mysli samozrejme väčšinu našich spoluobčanov, tú reprezentatívnu zložku obyvateľstva Považskej Bystrice.
Už aj výška za poskytovanie služieb MHD je podľa môjho vnímania výrazným spôsobom nadnesená, t. j. predražená. Ak niekto v práci zarába napríklad 260 eur, môže si dovoliť 5-krát za týždeň (cesta autobusom do roboty a z roboty - čiže 10 jázd) investovať do cestovných nákladov 430 centov (v prípade, ak má kartu)? Pri schvaľovaní tohoto návrhu sa vôbec nepomyslelo na sociálne slabých občanov. A taktiež ani na ľudí nachádzajúcich na invalidnom dôchodku. A zvyšovať ceny služieb pre ľudí, ktorí ich využívať bezprostredne musia a každý vie, že sa bez nich nezaobídu, považujem za prejav hyenizmu najhrubšieho zrna.
Kto je otcom týchto protisociálnych a protiľudových paškvilov, ten by sa mal za svoje hanbiť!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 10:40
6. riadok:...väčšinu...
16./17. riadok:...konanie...
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 10:57
Oprava platí iba pre posledný riadok, kde som zabudol napísať slovo konanie medzi slová svoje a hanbiť.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 18:58
Zvedelík = Krvopotne Obhajujúci Kroky Ojedinelej Trojkoalície. Skrátene K.O.K.O.T
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 19:25
Nikdy som tak nerobil a nikdy tak robiť ani nebudem. Z akého dôvodu by som mal krvopotne obhajovať niečo, o čom som vnútorne presvedčený, že nie je dobré, ba priam až škodlivé? Každý dobrý návrh bezpochyby podporím, ale vždy upozorním na každý návrh, o ktorom som presvedčený, že nie je dobrý a je nutné u neho vykonať korektúru. Ja nie som jedným z tých, ktorí obhajujú aj neobhájiteľné, a tak chcú byť u niekoho za dobrých. Pre mňa je prvoradé, aby boli uznesenia mestského zastupiteľstva v prospech mesta samotného a jeho obyvateľov, ale taktiež aj v súlade s mojím svedomím a presvedčením.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 21:14
...aby boli uznesenia mestského zastupiteľstva v prospech mesta samotného a jeho obyvateľov...
-------------------
Veď a nie je p. socialista M.A.Z? Je, niekoľkých isto. Janas si určite nesťažuje.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 19:48
podla poslednych info p.Dudonova na Meste konci,takze ako moze predkladat material o Zdrazeni Jasiel..ved predsa niekomu sa to musi prisit a MY CISTI...niekde som videl tiez navrh p.Novaka na MZ...a to uz bol davno PN...papier vela znesie,ze?
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 12:30
skús si preveriť prečo asi Dudoň..končí, rozhodne nie pretože by to sama chcela, má toho dosť za ušami.
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 17:32
Stavím sa o 1000 €, že bude vedúci aj socialného.
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 11:12
Tento týždeň som nezaintersovane vypočul na chodbe dialóg Hamára ( ten, ktorý sa chystá na MsU) ako to on dá do poriadku,ako to bude riadiť a rozkazovať.No a kto sa mu postaví do cesty,tomu bude robiť zle,môže si to dovoliť lebo má za sebou Janasa. Poďme teda po poriadku. Hamar bude riaditeľom kancelárie primátora,ktorá bude zastrešovať úseky správy majektku,fondov,PB noviniek,personálne,vnútornú správu.Jeho stále vyjadrenia sú,že on bude len riaditeľom a nie podradným vedúcim.Cez jeho "riaditeľstvo" budú teda prechádzať všetky predaje majetku Janasovým sponzorom a podnikateľským priateľom,verejné obstarávanie pri schválených fondoch a dotáciach,opäť pre vyvolených a posvätených Janasom, nástroj Považskobystrických noviniek,personálnu agendu.....Mladý spratek,ktorý sa doteraz živil nosením spisov pre Janasa na obvodnom úrade,nič ešte v živote nedokázal ale s myšlienkou a vlastníctvom titulu z právnickej fakulty robí už teraz zásadné rozhodnutia kto čo bude a môže a zakrýva sa plytkosťou a klamstvom primátora Janasa
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 17:56
Hamar kade chodí,také reči trúsi....že pán riaditeľ,vačší ako sám primátor.Prajem mu veľa šťastia,chýba mu skúsenosť a inteligencia ale nie ambicióznosť.
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 18:33
Ten Hamár je z Marikovej?
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 12:06
Nie z Maríkovej, býva na Rozkvete a teraz je vedúcim odboru všeobecnej a vnútornej správa na Ob vodnom úrade, kde sa riešia priestupky. Má 27 rokov a chodil som s ním do školy, na základku.
Vtedy bol taký ustrachaný, pobožný.
Ako vidieť časom sa človek mení a " rastie ". Teraz aký je neviem, nebol som s ním od základky v osobnom kontakte.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 17:23
Aj ja som pobožný, takže sa prihlásim na ms. úrade, keď teraz sú pobožní v kurze :-) Možno je ešte voľné aj iné miesto pre vedúceho. Radového nosiča papierov neberiem.
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 20:09
Hamar? Vzdelaný, mladý, pracovitý, neskompromitovaný... vzhľadom na slabší verejný prejav nebude mať politické ambície... teda dokonalý úradník :-)
Nečudujem sa, že na nevyvetraných chodbách mestského úradu z neho vypukáva panika :-)
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 20:17
Možno ten Hamar prinesie čerstvé vetry na zle vetrané chodby :-) Odporúčam veľa strukovín.
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 22:06
Báť sa populistických rečí Hamara je ako báť si utrieť riť štvorvstvovým toaletným papierom s myšlienkou či neostane riť červená. Mgr. Hamár,veľa zdaru v krátkom obzore od vášho špicatého nosa:-)
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 22:41
Bc. Mgr. Ing. PhDr. PaedDr. JUDr. RNDr. PharmDr. MUDr. MVDr. - vyber si titul, máš v tom chaos
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 22:44
že by De.bil?
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 09:54
Kedy bude výberové konanie na miesto vedúceho zamestnanca podľa § 5 Zák. č. 552/2003 Z. z. ?
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 10:57
A kedy budú výberové konania na miesta riaditeľov MŠK, Ms. lesov, PX-centra,...?????
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 21:16
Janas nebuude nikdy robiť žiadne výberové konania a ak tak na spôsob Akty X
Anonym píše:
Úterý 22.03.2011 00:11
nieco pre tych,ktori sa nedokazu presadit v sukromnych firmach: http://www.povazska-bystric[…]le_action__0__id_info=23232
Anonym píše:
Úterý 22.03.2011 15:03
a bude to ako v tombole , vytiahnu lístok a konferencier povie a víťazom sa stáva HAMAR
Anonym píše:
Úterý 22.03.2011 16:22
ej Ty beťárisko jeden jasnovidecký...
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 19:32
Janas sa znova chvastal ako jednoduchým jednaním s Megawastom ušetril 600 000 eur.Zvláštnosťou je, že rozpočet mesta v odpadovom hospodárstve sa oproti roku 2010 navýšil,vo zverejnených fa na webe mesta nie je zníženie sumy oproti predchádzajúcim mesiacom, ako aj aj to,že nebol podpísaný žiaden dodatok medzi mestom PB a spoločnosťou Megawaste.
Suma sumárum,buď sa Janas pomýlil alebo znova klame ako prašivý jazvec.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 15:55
ale predsa o to ide,klamať do kamie,klamať občanom....hádam si nemyslíš že Janas bude hovoriť nejakú negatívnu vec ktorá mu okadí ego.Povie iba to,čo vyvolá dojem geniality a jeho menežérskej schopnosti.Obdbne to bolo ako víťazoslavne vytiahol list od Konečného so slovami ako geniálne zmenežoval zníženie sumy o 10 % a dúsledkom toho je návrh na zmier.S otvorenou tlamou čakal potlesk,chválu,možno nejakú odmenu.Až Peli ho vyviedol z omylu,že je to len Konečného komplot.Pán Janas,len tak ďalej,všetci Ti budem tlieskať hoc ja by som Ti radšej zaspieval nad politickým hrobom "Búvaj sladko"
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 10:13
Stotožňujem sa s námietkami občanov. Vzhľadom k súčasnej ekonomickej situácii drvivej väčšiny ľudí žijúcich v Považskej Bystrici, nie je možné zvyšovať ceny za poskytovanie služieb občanom. To by malo z ekonomického hľadiska, čo sa rozpočtov obyvateľov mesta týka, priam až likvidačné účinky. A táto moja výhrada sa netýka iba causy "detské jasle". Ak v rozpočte mesta chýbajú finančné prostriedky, tak tá správna cesta, resp. ten správny smer rozhodne nie je prostredníctvom zvyšovania cien za všetko možné, kde sa dá utrhnúť nejaký groš, samozrejme od nevinných ľudí. Najmä, ak majú občania platiť za nekvalitu. Ak chce mesto zvyšovať ceny služieb poskytovaných občanov, tak by automaticky malo so zvyšovaním cien, zvyšovať aj kvalitu týchto služieb. Tak mi radí môj sedliacky rozum. Takže. S návrhmi vedenia mesta na zvyšovanie cien za poskytovanie služieb občanom a s návrhmi na zvyšovanie daní mesta, zásadným spôsobom nesúhlasím, a to je v mojom prípade úplne zásadné a v tomto smere môj zásadný postoj do budúcnosti meniť ani nehodlám. V tomto ohľade ide z mojej strany jednoznačne o princíp, o určitý prazáklad môjho politicko - ekonomického vnímania. Nesúhlasím však ani s akýmikoľvek úvahami týkajúcimi sa rozhodnutí tohoto druhu. A to z toho dôvodu, že prv ako chce niekto vo vedení mesta uvažovať o tom, že prinúti občanov platiť mestu väčší obnos peňazí za to či ono, ako tomu bolo doteraz, mal by si položiť otázku. A tá znie. Kde by bolo možné ešte ušetriť tak, aby sa to nedotýkalo sociálnych a životných štandardov obyvateľov mesta? Som presvedčený, že s verejnými prostriedami nie je vynakladané účelne, efektívne a rozumne v každej sfére fungovania nášho mesta. Rozhodne ešte existujú isté skulinky, ktorými peniaze ľudí unikajú tým nesprávnym smerom. V potrubí zopár dier dozaista existuje. Nech koná vedenie mesta v tomto smere, nech napraví tieto nedostatky. A potom sa uvidí, koľko finančných prostriedkov sa podarilo ušetriť, a či je vôbec ešte nutné vymáhať peniaze od občanov mesta. Aby financovali finančné diery, ktoré oni svojou činnosťou nijakým spôsobom nezavinili. A to je ďalšia otázka. Z akého dôvodu by mali občania mesta byť trestaní za to, že niekto spôsobil mestu straty v rozpočte a finančnú dieru? Nech za to nesie zodpovednosť ten, kto takúto stratu mestu spôsobil. Ak ide o viacerých ľudí, tak nech zodpovednosť za tento nežiadúci stav nesú viacerí zodpovední, resp. skôr nezodpovední šafáriči. Ale prosím pekne, nie je možné trestať ľudí za to, že v minulosti boli v riadiacich orgánoch mesta neschopní ľudia, ktorí poškodzovali záujmy mesta.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 11:23
Takže si nešťastný, že vyhral Smer...
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 11:35
Smer-SD voľby nevyhral, voľby vyhrala koalícia politických subjektov v zložení Smer-SD, KDH a SDKÚ-DS. Je nutné uvedomiť si a mali by si to uvedomiť aj všetci občania Považskej Bystrice, že Smer-SD je v mestskom zastupiteľstve vo výrazne menšinovom postavení. Nedá sa teda tvrdiť, že v Považskej Bystrici dnes vládne Smer-SD. Ak by to chcel niekto takýmto spôsobom interpretovať, dopúšťal by sa šírenia zavádzajúcich informácií.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 12:44
Ty si ďábel! (((((-:
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 16:24
Keď vládol Adame, to nebol Smer, lebo ho vylúčili. Teraz keď vládne Janas, zas to neni Smer, lebo je v koalícii.
Si myslíte že koľkokrát vám to ešte ľudia zožerú?
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 19:17
Ak by mal Smer-SD v mestskom zastupiteľstve väčšinové zastúpenie (minimálne 13 poslancov), v takom prípade by bola vaša výčitka namieste.
Vy chcete tvrdiť, že dnes v Považskej Bystrici vládne Smer-SD? Myslíte ten Smer-SD, ktorý má v mestskom zastupiteľstve dvoch kmeňových poslancov z celkového počtu 25 poslancov? Smer-SD sa dnes spolupodieľa na riadení mesta. Síce má primátora mesta, ale kľúčové rozhodnutia príjma mestské zastupiteľstvo, kde sa nachádza 23 nečlenov strany Smer-SD. Ak chcete zastupiteľstvu vyčítať prijatie niekoľkých zlých rozhodnutí, a ja mu to vyčítam rovnako, nie je možné všetko zovšeobecňovať na stranu Smer-SD a viniť ju zo zodpovednosti za politiku zvyšovania cien za poskytovanie služieb občanom a mestských daní, ak o tom rozhodlo nesociálnodemokratické mestské zastupiteľstvo. A rovnako nie je v tomto kontexte možné viniť primátora mesta. On neprijíma uznesenia z vlastnej vôle podľa toho, ako sa mu čo páči, resp. nepáči. Na to on nemá politické kompetencie. Nijakým spôsobom nemôže ovplyvniť to, na čom sa poslanci mestského parlamentu uznesú.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 19:34
MDZ je velmi stary sviatok..kolko eur posle strana SMERSD na ucet Mestu za prenajom kina Mier na Sukromnu oslavu MDZ??? Filipe Z. hod do placu..
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 20:31
Filip, a ktože pripravil tie návrhy na zdražovanie? A ktože ich odsúhlasil na mestskej rade? A ktože ich predložil poslancom? A kto ich nakoniec PODPÍSAL, hoci ich mohol pokojne nepodpísať, napríklad s odvolaním na neprerokovanie návrhov komisiami?

Vidím že nám tu vznikla Koalícia vzájomných výhovoriek!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 20:59
Vzhľadom k tomu, že nie som primátor mesta, na vašu otázku odpovedať nemôžem. Nepoznám dôvody, ktoré primátora mesta viedli k tomu, aby vykonal také závažné rozhodnutia, o ktorých píšete. Akékoľvek zdražovanie, a to najmä v čase krízy, považujem za zlé a ostro vždy budem kritizovať tých, ktorí tak činia. Je jednoduché vziať peniaze tým, ktorí sa voči tomu nedokážu brániť. Ak niekomu mesto peniaze vziať chce, nech tak vykoná smerom k tým, ktorí majú peňazí prebytok a nebude ich bolieť, ak budú mať ten prebytok peňazí menší. Ale nie je správne, ak sú peniaze brané tým, ktorí ledva doposiaľ vyžili a prežívajú z mesiaca na mesiac z ruky do úst. Považoval by som však za rozumné a logické, ak by bolo prvým krokom to, že by sa mesto pokúsilo zistiť, či by nebolo možné ešte niekde ušetriť, či náhodou niekde nie sú verejné financie v správe mesta vynakladané neefektívne a či sa náhodou niekde zbytočne nestrácajú. To je dôležité a prvoradé. Zbytočne bude mesto plniť mestskú pokladnicu prílevom ďalších finančných prostriedkov prostredníctvom zvýšenia cien za služby poskytované občanom a zvyšovania daní mesta, ak tie sa následne niekde nevysvetliteľne strácajú. To je ako s tým deravým vedrom. Účelom nie je nalievať do deravého vedra čoraz viacej vody, ale účelom je zalátať dieru, ktorou vyteká voda z vedra.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 21:16
A neskúšali ste trochu pouvažovať o tom, prečo primátor leje vodu do vedra, teda podpisuje zvyšovanie platieb od chudobného obyvateľstva, ale nesiaha na "dieru vo vedre", teda na vysoké platby veľkopodnikateľom za ich predražené služby?

A prečo siahol na smiešne desať-eurové odmeny členov komisií a výborov, ale nechal nedotknuté kráľovské odmeny dozornej rady mestských lesov?

Ranila vás ideologická slepota. U členov komunistickej strany sa prejavovalo niečo podobné. Obhajovali KSČ ešte aj potom, ako ich jej členovia odsúdili na smrť vo sfalšovaných procesoch. Dajte si pozor na túto diagnózu.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 21:28
Ja nie som slepý, ja vidím veľmi zreteľne. A pokiaľ sa nerobí niečo správne, kritizujem to. A som rád, že ste spomenuli otvorene to, čo presne som mal na mysli. Áno, partnerstvo mesta a veľkopodnikateľov za súčasných podmienok je výhodné. Nie však pre mesto. A to je chyba. To je nutné zmeniť. Zotrvávanie na súčasných podmienkach je proti verejnému záujmu. A keďže naši volení zástupcovia sledujú iba verejný záujem a riadia sa podľa neho, určite daný stav zmenia, aby mesto na spolupráci s veľkopodnikateľmi netratilo.
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 18:18
Zvedelík už drž hubu,obhajuješ neobhajiteľné!!!!!!!!!!!!!!!! Janas so Sopčákom sú len Haviarove bábky tak ako bol Adame Harvánkovou.Obhajuj si tu koho chceš,zásadné rozhodnutia robí Anton Haviar rozumieš?Haviar si dal do podmienok sponzorovania Janasovej kampane,kto kde ostane a kto odíde.Janasova a Sopčáková úloha je oblbovať ľudí šplechmi,darí sa im,zdražovanie MHD,plavárne,fondy.S okolitými mestami tu vládne stále maf.haveď.Drž už hubu,u mňa si naveky kretén.
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 19:27
Myslím si že príspevok vystihol podstatu veci. Aj keď si myslím, že Zvědelík za to, čo produkuje, asi ani nemôže. On je viac-menej obeť samého seba.
PS: Zajtra je zastupiteľstvo, a ak má aspoň trochu sebaúcty k tomu čo tu tvrdí, tak tam príde a požiada Jnansa o vysvetlenie. Tak, ako to robia/robili napr. Ševčík, Chúpek, Cenklová, Mikudík...
Ak tak nespraví, tak je definitívne u mňa Táraj, Gágaj a Prďús... :)
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Středa 16.03.2011 22:03
Ak si myslíte, že nemám nič iné na robote, než to, aby som sa ráno dostavil na zasadnutie považskobystrického zastupiteľstva, tak ste na veľkom omyle. Ja musím pracovať. Môj pracovný čas začína o 8.00 a končí o 20.00. A na akési mimopracovné aktivity nemám ani pomyslenie. To je pre mňa vec neznáma. Ak niečo budem zajtra o 9.00 robiť, tak určite nebudem zabíjať čas vysedávaním v zasadačke Mestského úradu, ak nie som tým, kto má povinnosť v danom čase nachádzať sa tam. Ja mám čo robiť. A naviac, v Považskej Bystrici de facto už ani nebývam. A nemám potrebu a ani chuť navštevovať toto mesto, ak si to nevyžiada tiesnivá situácia spätá s mojou prácou.
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 23:45
Ale pán občan Zvědelík. Ja som predpokladal, že pre svoju aktívnu angažovanosť za boj za svetlé zajtrajšky pod hlavičkou neomylnej a vedúcej strany našej spoločnosti, ako správny sociálny demokrat, nebudete mať problém hájiť spravodlivé a oprávnené záujmy našich nevinných detí, mladých rodín a úbohých seniorov aj na ms. zastupiteľstve. Viete, každý boj, aj ten triedny, si vyžaduje obete. A vy pán sociálny demokrat Zvědelík, nedokážete obetovať ani jeden deň raz za 2 mesiace a prísť na ms. zastupiteľstvo???
Hlboko ste ma sklamali pán Zvědelík. Je to rana priamo do srdca..., ktoré mi bije, zrejme narozdiel od vás, na ľavicovej strane...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 17.03.2011 00:51
Prísť na zastupiteľstvo ako občan a upozorniť na protiľudovosť a asociálnosť istých opatrení je "zabíjaním času"? No to máme pekných sociálnych demokratov! :-)
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Čtvrtek 17.03.2011 07:50
Z môjho pohľadu áno, pretože neurazím do Považskej Bystrice 130 km, aby som sa zúčastnil zasadnutia Mestského zastupiteľstva, na ktorom nemám povinnosť byť zúčastnený. A taktiež sa nepotrebujem exhibicionisticky pretŕčať pred televíznymi kamerami, aby ľudia videli aký som ľudový a sociálny. Moje výhrady k daným skutočnostiam, o ktorých je v tejto diskusii pojednávané, pošlem poštovým listom primátorovi mesta.
Anonym píše:
Čtvrtek 17.03.2011 20:19
to sa janas narehoce, ked si to prečíta...
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Středa 16.03.2011 22:12
Ak niečo tvrdíte, mali by ste sa pod to aj podpísať. Keďže sa pod svoje tvrdenia nepodpíšete, tak ich je nutné považovať za irelevantné a priznám sa, že mňa vôbec nezaujímajú. Vykonštruovanými bludmi sa odmietam zaoberať. Nebudem márniť čas niečím, čo je výplodom fantázie akéhosi táraja, ktorý sa nedokáže ani podpísať pod to, čo vysloví, resp. v tomto prípade napíše.
A čo sa týka vašich invektív voči mojej osobe. Ani to ma nezaujíma. Nezaujímajú má zúfalé výkriky ľudí bez mena. Aj na Jana Husa kričali a nadávali mu. A dnes je považovaný za veľkého muža dejín Európy.
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 08:27
To s tým Husom je silné! On aj Vy ste parádne zapálení!
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 09:31
Dedko - podľa seninilného uvažovania tak typujem - Vám sa to určite nestane , že by niekto o Vás rozprával v budúcnosti.
Vám asi stačí, že sa píše o Vás už teraz, no bohužiaľ iba negatíva ako o retardovi!!!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pátek 18.03.2011 21:40
Mňa nezaujíma, čo na moju adresu píšu akýsi anonymní užívatelia. Tých nepovažujem za ľudí, pre mňa bezmenní neexistujú.
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 08:32
Ani Vy, p. Filip M. Zvědelík, alias Socialista, nikoho až tak nezaujímate. Ja som Vás skôr bral ako obeť Janasovej demagógie, prípadne demagógie tých nad ním, medzi ktorých sa chce Janas čo najskôr a nekompromisne vkliesniť. A na to potrebuje takých ako ste Vy, ktorých potom môže po splnení svojích túžieb kopnúť s prepáčením do RITI. To teraz urobil dôchodcom a aj vám (cestovné MHD, dane,...), lebo do ďalších volieb je ďaleko a vy a dôchodcovia ste teraz už na príťaž. Niečo ako otravný hmyz.
Ale vydržte a nezúfajte p. Filip M. Zvědelík. O 4 roky príde opäť čas sľubov napájania oviec cukrovou vodou. A budete prekvapený, koľko oviec a baranov opäť naletí!

S úctou
 Nostrodamus
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 12:48
a Smer-SD nevedel ze to tak bude??? valate to uz teraz na SDKU a KDH??? typicky Smer-SD.. ked sa nieco podarilo tak to urobili oni a ked treba robit opatrenia tak oni nic, oni muzikanti.. grc..
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 12:51
Neprekrúcajte, prosím. Nikto na nikoho nič, ako ste to napísali, nevála.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 16:01
Zaciatkom roka 2011 bolo na mesto dorucene rozhodnutie o schvaleni ziadosti o nenavratny financny prispevok z oper.programu zivot prostedie...cize Adame a spol ziskali 2 melony na projekt separacie odpadu...a dnes sa docitate v P.B.novinkach, ze sa podarilo tieto nemale financne prostriedky ziskat p.Janasovi...co dodat Keci, Keci, Kecicky... Len On dal na zmluvu akurat podpis....
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 18:15
neobhajujem Adameho,ale projekt na separovaný zber bol spracovaný na MsU (myslím že asi 6 zamestnanci) v spolupráci s bratislavskou spoločnosťou.V mesiaci máj 2010 bol projekt podaný na MŽP.Vzhľadom k rušeniu ministerstva,novej vlády bol projekt vyhodnotený v mesiaci október a písomne oznámenie zaslané na mesto v 11/2010.Janas iba podpísal zmluvu medzi ministerstvom a mestom. KLAME ako posledný klamár, je mi z neho na vracanie.To nedokáže nik,naozaj iba Janas. Kto tomu neverí,nech v zmysle zákona si vypýta genézu a kópie listov.
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 17:50
áno,je to pravda
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 12:48
Takže KDH a SDKU držia Smer pod krkom a ten nemôže robiť ľavicovú politiku. Tvoje myšlienkové pochody sú obdivuhodné a Tvoja naivita nedozierna. Prajem Ti dlhý a spokojný život!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 15.03.2011 13:16
"...KDH a SDKU držia Smer pod krkom a ten nemôže robiť ľavicovú politiku..."

To netvrdím ja. To tvrdíte vy. Ja iba tvrdím, že Smer-SD nedisponuje v mestskom zastupiteľstve väčšinovým zastúpením, a tak nemôže presadiť to, čo by si možno ľavicovo orientovaní občania mesta želali, aby presadil. A keďže je Smer-SD v koalícii, v ktorej majú rovnoprávne zastúpenie tri politické subjekty, musí dbať aj na určité predstavy svojich koaličných partnerov. Nikto nikoho však v koalícii mestského porozumenia nedrží pod krkom, nikto nikoho nevydiera. Ide o vysoko korektnú spoluprácu. To, že sa v riadení mesta vyskytli určité chyby, je pravda. A ja tieto chyby kritizujem a vyzývam v tomto smere k uskutočneniu korektúr, ktoré by tieto konkrétne chyby odstránili. Činím tak, ako občan Považskej Bystrice. Mám na to právo a pevne verím, že mi toto právo nechce nikto vziať.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 19:29
Súhlasím s názorom vyššie uvadzaného príspevku o tej skratke.
Na Zvědelíka to plne platí a určite aj na ďalších, ktorí 22 rokov po revolucií stále veria, že budú socialne zabezpečený ako za socializmu, niekto za nich všetko vybaví a oni budú mať životnú úroveň ako na západe!
No a samozrejme voľby:
Najskôr Vladko - keď národ po cca 12 rokoch konečne precitol, tak zasa Robko. Znova budeme čakať 12 rokov?
Škoda, že u týchto voličov to netvá menej - napr. ako u zvieratiek, ktoré sa rodia slepé, no aby jasne videli, tak dlho im to to precitnutie nertvá!!
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 20:55
no neviem, či to nie je ešte horšie, či to nebude tých 40 rokov. Toľko, koľko židia chodili po púšti, kým sa mohli vrátiť domov, keď ušli z egypta. Musela sa vymeniť celá jedna generácia... A u nás to asi bude to iste
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 18:19
No hej, ale to by tu musela vyrastať nejaká nová čistá generácia.
Lenže ju nejako nevidím... áno nevedia si predstaviť strach, v ktorom žili ich rodičia. Ale zlodejinu a tunelovanie vnímajú ako bežnú súčasť života. "Každý by to robil keby mal možnosť." Generácia s takýmto hriechom v hlave to tu naozaj nevytrhne.
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 12:49
tak by ti Smeraci co su tam mali hlasovat proti.. to sa ale nestalo.. ci???
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 09:28
Prečo primátor nesiaha na vysoké platby veľkopodnikateľom za ich predražené služby? A prečo siahol na smiešne desať-eurové odmeny členov komisií a výborov, ale nechal nedotknuté kráľovské odmeny dozornej rady mestských lesov?
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 17:41
Lebo z tých 10 eutových " odmien " nemá nič!
Z odmien v dozornej rade už nejaké všimné môže kvapnúť!!
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 17:56
Zabudol si na hlavného kontrolóra Sičáka kolko ten dostáva. Jeho celodenná práca je presun z úradu banca kde sa zadarmo nažere a nachlastá.
Anonym píše:
Středa 16.03.2011 21:57
Úrad a mesto riadi PRIMÁTOR !!! A te berie kompetencie všetkým - viď.vyjadrenia v miestnych TV na adresu prednostu. Ešte ani nezačal pôsobiť na úrade a už mu zobral kompetencie a ešte to vytrúbil do médii. To musel mať ten Smatana-prednosta veľkú radosť.
Anonym píše:
Čtvrtek 17.03.2011 09:39
Je to pravda, tento človek ako hlavný kontrolór asi svoju prácu robí niekde inde a nie na MsÚ. Za to všetko poberá krásny plat - na čo tam vôbec je. Kde je to šetrenie, asi len na občanov mesta treba zvýšiť všetko čo sa len dá.
Anonym píše:
Čtvrtek 17.03.2011 18:55
Ten ing. Sičák je stále zamestnaný na meste?
Veď ho stále vidno pobehovať - tak kde má vlastne sídlo a čo má v náplni práce?
Tiež je veľký kamarát z ing. Pruzskayom - riaditeľom lesov, žeby zháňal drevo na kúrenie?
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 11:06
áno asi zháňa drevo na kúrenie - najmä eurá pre seba
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 13:00
Tiež by som chcel mať jeho pracovný čas a náplň. V doobedňajších hodinách ho stretneš v Jednote Supermarkete, potom v Bancu, nasledne v Lidli, s úsmevom na tvári, ja nič , ja muzikant ...Večer tenis s Adamom . Kšefty idú, paráda. Vykoktať sa stále nevie, viete ako, viete,že, ..No, idol debo ..
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 13:44
To musel niekomu ten Sičák riadne stupiť na otlak, keď sa tu tak rozpísal na jeho adresu.
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 15:57
preco by mal stupit niekomu na otlaky,ten borec je iny kolik,vid kontroly na MSK vseto OK...a potom pan Primator place, ze vsetko tam stoji za prt...
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 20:16
závidíš ty sedliak,ako mu je dobre a ty musíš ako blbec robiť za 5 stoviek.Tak ti treba,nezáviď a začni makať aj ty
Anonym píše:
Sobota 19.03.2011 13:36
čo majú robiť? veď keby mali zodpovednosť za prácu a mali by jej dosť tak by si toto nedovolili, ale to všetko asi o niečom svedčí a budú stále nenapraviteľní
Anonym píše:
Pátek 18.03.2011 21:47
PRETO,LEBO NAPRíKLAD NA PLESE PODNIKATEľOV VEDĽA SEBA SEDEL JANAS A STACHO A SPOLU HáDAM CHODILI AJ NA WECKO,TAK SA K SEBE MALI.TAK PRECO BX MAL JANAS TAKCH SANOVAT KED MU Z ICH RITI TRCIA IBA DIE DOCENTSKE SLAPKY
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 11:09
No čo poviete mladý socialný demokrat F.A. Zvědelík na tieto kamartčofty?
To je v Smere asi v stanovách strany.
Vedenie Smeru na akejkoľvek úrovni - kamarátiť sa a poskytovať svoje služby najvpyvnejším podnikateľom tej oblasti, kde funcionar Smeru žije, resp. pôsobí!!
Len tak dôchodci a slabšie hmotne zabezpečení občania ďalej !!
Treba ich ešte viac podporovať - aby Vás dreli z kože i naďalej !!!

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359