Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Okresný súd vydal poverenie exekútorovi, aby vykonal exekúciu na Meste Považská Bystrica

Okresný súd vydal poverenie exekútorovi, aby vykonal exekúciu na Meste Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 19.01.2010 23:22
[2009-01-19] V roku 2005 za vlády Ľuboša Lackoviča uzavrelo mesto nevýhodné zmluvy na 12 rokov dopredu so spoločnosťou, prevádzkujúcou TV Marika (dnes ITV). Voľby v roku 2006 Lackovič prehral a nové vedenie prestalo za prevádzku televízie platiť. Nasledovalo viacero súdnych sporov, ktoré mesto prehralo. Pohľadávky teraz vymáha exekútor. Podľa hovorcu Krajského súdu v Trenčíne Romana Tarabusa vydal Okresný súd v Považskej Bystrici 8. januára poverenie exekútorovi, aby vykonal exekúciu. Celková výška dlžnej čiastky nie je celkom jasná: vedúci finančného útvaru mesta Jozef Šebák hovorí, že mesto má uhradiť platbu za tretí a štvrtý štvrťrok 2008 vo výške 40.000 eur plus úroky z omeškania. Majiteľ televízie Konečný uvádza, že 120.000 eur musí mesto televízii zaplatiť ako istinu a približne rovnakú sumu tvorí príslušenstvo - súdne poplatky, úroky, odmeny advokátom. To sú nezaplatené záväzky do konca roku 2008. Okrem toho Konečného firma podala tri žaloby za rok 2009 v súhrnnej sume 85.000 eur. Podrobnosti nájdete v článku na stránke POVAZSKA.SME.SK (Aktualizované o vyjadrenia právneho zástupcu mesta - JUDr. Ľubomíra Fogaša)

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovnú správu v pôvodnom kontexte na stránke http://povazska.sme.sk/c/5200350/povazskej-hrozi-exekucia-mesto-neplatilo-televizii.html

 

http://povazska.sme.sk/c/5200350/povazskej-hrozi-exekucia-mesto-neplatilo-televizii-aktualizovane.html

Považskej hrozí exekúcia, mesto neplatilo televízii (aktualizované)

Mestu Považská Bystrica hrozí exekúcia pre nezaplatenie pohľadávok vo výške 40-tisíc eur voči spoločnosti Manín PB. Spoločnosť zabezpečuje vysielanie regionálnej televízie ITV, v minulosti TV Marika.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Exekúciou si spoločnosť Manín PB chce vymôcť neuhradenú sumu 40-tisíc eur, ktorú jej mesto nezaplatilo za poskytovanie mediálnych služieb.

Zástupcovia mesta tvrdia, že o exekúcii nevedia, účty zablokované nie sú a dlžoby, na ktoré mali súdne rozhodnutia doteraz vždy zaplatili. Mesto považuje zmluvu uzavretú so spoločnosťou Manín PB v čase, keď bol štatutárom Ľuboš Lackovič, za nevýhodnú a v roku 2007 žiadalo okresný súd o jej zrušenie. Neuspelo však ani na okresnom súde, ani na kraji. Právny zástupca mesta tvrdí, že sa rozhodlo bez dokazovania.

Požiadali o exekúciu

Exekučne si spoločnosť Manín PB vymáha podľa tvrdenia jej zástupcu Miloša Konečného 40-tisíc eur. „Mesto muselo povinne vyplatiť 80-tisíc eur, s tým, že 40-tisíc eur, ktoré sú teraz aktuálne, budeme vymáhať exekúciou. Mesto totiž 3. decembra prevzalo rozsudok krajského súdu a nezaplatilo. 7. decembra bol tento rozsudok vykonateľný a peniaze neboli na našom účte, tak sme požiadali exekútora, aby si zabezpečil poverenie na výkon exekúcie a následne zablokoval účty mesta, aby sme sa mohli dostať k svojim peniazom," informoval Konečný.

Podľa hovorcu Krajského súdu v Trenčíne Romana Tarabusa vydal okresný súd  poverenie na vykonanie exekúcie 8. januára.

Zmluva je nevýhodná

Zástupcovia mesta tvrdia, že zmluva je pre mesto aj občanov nevýhodná. „Pôvodná zmluva s ITV nebola urobená dobre. Bola robená tendenčne a cielene poškudzujúc záujmy občanov mesta Považská Bystrica. Sme o tom absolútne presvedčení. Zmluva na niekoľko rokov dopredu garantocvala súkromnej televízii platby bez toho, že by ona odovzdávala štruktúru vysielania," povedal viceprimátor Stanislav Haviar.

Nedokazovalo sa

Právny zástupca mesta Ľubomír Fogaš tvrdí, že výzva na zaplatenie pohľadávok mesta voči spoločnosti Manín PB za vysielanie prišla v piatok. „Dnes by to malo byť overené. Nevieme o tom, že by bol podaný nejaký návrh na exekúciu voči mestu.  Ak rozsudok súdu zaviazal mesto platiť, tak pred súdnou mocou sa mesto musí skloniť," vyjadril sa Fogaš k exkúcii v súvislosti s nevyplatenou istinou 40-tisíc eur.

Fogaš sa vyjadril aj k rozhodnutiu súdu o platnosti zmluvy, ktorú považuje vedenie mesta za nevýhodnú.  „Rozhodnutie krajského súdu o tom, že zmluva medzi mestom a spoločnosťou Manín PB považujeme za značne arbitrárne a nezdôvodnené. Dnes sa v súvislosti s touto kauzou opäť pojednávalo na krajskom súde a toto pojednávanie je vlastne prvé, na ktorom sa uskutočňuje dokazovanie. Doteraz súdy nedokazovali. Samozrejme, že urobíme všetky možné kroky k tomu, aby sa zjednala náprava," odpovedal nám Fogaš na otázku, či zvažuje mesto opravný prostriedok vo forme dovolania na najvyšší súd.

Nevedel o ničom

Vedúci finančného útvaru mesta Jozef Šebák tvrdí, že doteraz vždy, keď mal k dispozícii relevantné podklady, že mesto má spoločnosti Manín PB platiť, zaplatilo. „Vyrovnané máme v roku 2007 tri kvartále a o štvrtom prebiehajú jednania, kde by sme sa vedeli dohodnúť. Je to otvorené.  1. a 2. kvartál roku 2008 sme zaplatili v júli minulý rok na základe rozhodnutia súdu. Dnes poobede ideme uhradiť aj dlžnú sumu za 3. a 4. kvartál roku 2008," vyjadril sa o tom, ktoré pohľadávky mesto zaplatilo vedúci útvaru financií Jozef Šebák.

O rozhodnutí súdu na exekúciu nevedel Šebák nič a tvrdil, že ani účty v banke zablokované nie sú. Stav si podľa jeho slov telefonicky overoval.

Situácia sa opakuje

Zástupca spoločnosti Manín PB Miloš konečný tvrdí, že stav s neplatením sa stále opakuje.

"Mesto aj napriek tomu, že súd potvrdil platnosť všetkých našich zmluvných vzťahov, sa rozhodlo tieto rozhodnutia nerešpektovať a naďalej nám neplatí, a tak ho v rovnakej veci každý štvrťrok žalujeme," hovorí Konečný s tým, že 120-tisíc eur musí mesto televízii zaplatiť ako istinu a približne rovnakú sumu tvorí príslušenstvo - súdne poplatky, úroky, odmeny advokátom.

 

Mediálne služby

Zmluvu v Manínom PB na mediálne služby uskutočňované prostredníctvom vysielania TV Marika, teraz ITV podpísalo bývalé vedenie mesta na čele so štatutárom Ľubošom Lackovičom v roku 2005. Nové vedenie so štatutárom Miroslavom Adamem usúdilo, že zmluva je pre mesto nevýhodná a domáhalo sa jej zrušenia. Okresný súd v Považskej Bystrici žalobu požadujúcu zrušenie zmluvy zamietol a odvolací Krajský súd jeho rozhodnutie potvrdil.

Mediálne služby poskytuje pre mesto aj ďalšia televízia TV POVAŽIE, s ktorou uzavrelo mesto zmluvu koncom minulého roka.  Mesto vydáva aj   Považskobystrické novinky. Na mediálnu propagáciu dáva len na televízie asi 200-tisíc eur ročne.

 

utorok 19. 1. 2010 17:43 | BERNADETTA PITOŇÁKOVÁ
© 2010 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená

Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 21:29
Jedna sviňa nenažratá odišla, ďalšie prasce prišli.
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 21:35
Tak preto tie takzvané zálohy treba zobrať všetko čo ostalo v mestkej kase.
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 22:17
No to ti ale trvalo :)
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 22:52
odmeny prezradil Maleňák.
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 23:15
A ty si čí riťolez?
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 23:15
odkedy robí Maleňák s výplatami??
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 23:16
odkedy robí Maleňák s výplatami??
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 18:34
Ak tomu dobre rozumiem, problém je ten, že si niekto dovolil prezradiť prinajmenšom čudné a správne načasované konanie predstaviteľov mesta.
Nepatrí sa pozerať šéfom na prsty, za to treba spomenutého pána ukameňovať.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 12:51
Je úplne jedno, kto vyniesol informáciu o odmenách. Podstatné je že tie odmeny sorry zálohy boli vyplatené najväčším zlodejom a úplatkárom sorry vedúcim a obidvom vicehovnám, ktorí sú zodpovední za to v akom srabe toto mesto teraz je, fuj
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 11:24
Ja keby som niekedy mal isť robiť na mesto, tak jedine ako radový zamestnanec!! Tí majú také platy, že im bohato stačia!! Podstatne horšie sú na tom vedúci a funkcionári, ktorí - chudáci si museli v decembri brať zálohyuž aj na ďalší plat. Čo teraz v januári doslali na výplaty?? Mali by sa im vybaviť nejake mimoriadne peniaze aby ich rodiny netrpeli !!! Je predsa kríza - to majú isť vedúci a funkionári mesta po žobraní ???
A pritom všetko robia a obetuju sa pre občanov !! Čo z toho maju? Veď je unikát dokázať za smiešných 1 600 Eur vybudovať parkovovacie miesto ! / Sú debilkovia čo za to postavia vykurovanú garáž/ - ale predsa od takýchto odľudov si nerude nik brať príklad! A ďalšie veci!! Už niekto získal informacoiu kde sú tie dlažobné kocky z chodníkov od križovatky bývalých púmp Essa - cca 300 metrov štvorcových? Proste ide to správnym Smerom !!!
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 11:44
Ozaj keď už sa ten debil Šebák týmto listom takto zhovadil, koľkože teraz dostali "vedúci" v januári na výplatu?? 20 eúr alebo 30? Podla včeckého by nemali dostac ništ alebo áno? hanba vám
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 12:58
On sa nezhovadil, zhovadili ho tí, ktorých drží ešte nad hladinou. Sformuloval a zdôvodnil to za neho niekto iný. U nás sa žiaľ vďaka prejavuje práve takto. Nebyť jeho a jeho znalostí a schopností, tak sa už ten ich TITANIC dávno potopil. Ako jediný vedúci, ktorý tam ostal z minulej garnitúry, musí držať hubu a krok, aby tam prežil. Nájsť takého "financmajstra" ako je Pán Ing. Šebák, nie je ľahké. A takúto vďaku si isto nezaslúži. A vy, čo ho nepoznáte, tak si hubu otierajte na iných zúfalcoch .
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 15:22
Je nútení p. Šebák tú prácu robyť? Pokiaľ viem je na dôchodku, ale asi mu to vyhovuje a kryje tie špinavosti ktoré sa robia na MsÚ,
tak nech si zlizne aj tú smotanu. Správna veta. Kde by zohnali na to takého finacmajstra čo by kryl tie podvody na MsÚ, na to treba mať silný žalúdok, nie každý ho má.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 16:07
Nesiahate Ing. Šebákovi ani po päty. Ale komplexy by ste si na rovnakom chudákovi ako vy ťažko poliečili.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 17:07
jasné aj Luboš je šikulka aj Anton a my len takí debkovia....keby mal Šebák trošku charakter tak tam už nieje.Lenže nemá.
Anonym píše:
Sobota 30.01.2010 14:46
veru presne tak
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 19:54
"Je nútení p. Šebák tú prácu robyť?" Gratulujem Ti k prvému miestu v súťaži Antigramatický Kokot roka 2010. Mr. Smatana, Váš web je Ok, ale ak nezriadite druhú generáciu septiku s pracovným názvom "Som dementné hovädo, ktoré absolútne neovláda gramatiku ani na úrovni žiaka ZŠ" a nezačnente tam presúvať príspevky s takýmito gramatickými chybami, budem ho musieť s ťažkým srdcom opustiť.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 22:05
Vážení inteligent, gramatická chyba ešte nikomu neubližila, tá sa dá opraviť,čo sa ale asi nedá povedať na prácu Ing.Šebáka viď.prispevky.Tvoja zúrivosť veľa napovedá zrejme Ty dochádzaju nervi.Bol si to nútení robiť?
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 22:31
Súťaž Antigramatický Kokot roka 2010 by určite prilákala pozornosť, ale autorovi nápadu tiež odporúčam kľud bez emócií, pretože chyby vo vete Je nútení p. Šebák tú prácu robyť? sú úmyselné, tak ako vo viacerých príspevkoch v tomto fóre. Čo tým autor sleduje je otázne. A poznámočka na záver: vo vete ...nezačnente tam presúvať príspevky... máte preklep.
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 14:56
Vážený obhajca súdruha Šebáka, skús pred detinskou obhajobou Šebáka a následným urážaním pripievateľov(asi vieš prečo to robíš a začo) prečítať týchto pár faktov.
- Šebák nemusí tam byť t.j. mňa by nikto nedonútil takto odporne klamať o prémiach(pardón zálohách)vlastných kolegov, keď už si dovolí klamať občanov tohto mesta, z ktorých daní je platený
- ak je tak geniálny financmajster, tak už by dávno na meste nerobil
- dávať ako chválu pôsobenie a krytie Lacových mnohomiliónových kšeftov a to isté aj krytie zlodejstva terajších lumpov, skôr svedčí o veľmi ohybnom a prispôsobivom charaktere tohto súdruha. cmuk
Anonym píše:
Sobota 30.01.2010 14:48
tak pa pa
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 15:27
Bude to všetko v PB novinkách a červením písmom.
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 11:25
Ja keby som niekedy mal isť robiť na mesto, tak jedine ako radový zamestnanec!! Tí majú také platy, že im bohato stačia!! Podstatne horšie sú na tom vedúci a funkcionári, ktorí - chudáci si museli v decembri brať zálohyuž aj na ďalší plat. Čo teraz v januári doslali na výplaty?? Mali by sa im vybaviť nejake mimoriadne peniaze aby ich rodiny netrpeli !!! Je predsa kríza - to majú isť vedúci a funkionári mesta po žobraní ???
A pritom všetko robia a obetuju sa pre občanov !! Čo z toho maju? Veď je unikát dokázať za smiešných 1 600 Eur vybudovať parkovovacie miesto ! / Sú debilkovia čo za to postavia vykurovanú garáž/ - ale predsa od takýchto odľudov si nerude nik brať príklad! A ďalšie veci!! Už niekto získal informacoiu kde sú tie dlažobné kocky z chodníkov od križovatky bývalých púmp Essa - cca 300 metrov štvorcových? Proste ide to správnym Smerom !!!

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359