Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Odstavovanie Chudovského pokračuje

Odstavovanie Chudovského pokračuje

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 20.03.2010 23:06
[2008-03-21] Po zrušení zmluvy na údržbu verejných priestranstiev a zmluvy na odvoz a likvidáciu komunálnych odpadov napadlo súčasné vedenie mesta Považská Bystrica aj zmluvu na rekonštrukciu verejného osvetlenia. Úrad pre verejné obstarávanie už pred niekoľkými mesiacmi skonštatoval, že verejné obstarávanie za minulého vedenia neprebehlo v súlade so zákonom. V týchto dňoch bol vo vestníku vyhlásený tender na prevádzku, údržbu a rekonštrukciu verejného osvetlenia za takmer 270 miliónov korún.
Odstavovanie Chudovského pokračuje

Logo MTS, s. r. o.

Mesto sa snaží, aby zmluvu s firmou Chudovský, ktorú našiel nový primátor Miroslav Adame (SMER) na stole po prevzatí úradu od  Ľuboša Lackoviča (HZDS), zrušil súd. Z druhej strany, firma Chudovský hrozí za odstúpenie od zmluvy zmluvnou pokutou vo výške 11 miliónov korún.

Podrobnosti prináša agentúra SITA, správu si môžete prečítať na portáli SME ONLINE:
http://www.sme.sk/c/3788630/Povazska-Bystrica-chce-opravit-osvetlenie-za-270-milionov.html

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 21.03.2008 20:59

Tak podla Chudovského je prkotina, keď niekto nedodrží napríklad 30 dňovú lehotu na predloženie ponuky, doručí to po termíne, vyhrá - napríklad už aj vzhľadom na informácie z ponúk, ktoré predložili iní uchádzači... No nedivím sa. Chudovský je právny analfabet a úprimne, keď sa pozriem naňho a majetok, ktorý nahonobil počas "porevolučného obdobia" tak si myslím, že tých študentov na tom Václaváku mali ozaj preválcovať a zachovať status quo :-) A odporúčam preštudovať zákon o verejnom obstaraní - aby sa nezneužívali výrazy ako "užšia súťaž" alebo nepoužívali termíny " mesto ide zrekonštruovať verejné osvetlenie za 270 milionov". Nie je to tak. Odporúčam prevádzkovateľovi tejto stránky podať vysvetlenie ku forme zvolenej verejnej súťaže ako i ku sume, ktorá je uvedená.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 21.03.2008 21:23

Chudovsky nema a ani nikdy nemal intelekt ani potencial na to, aby spracoval ponuku na zaklade ktorej ziskal tu pochybnu koncesiu. To len "niekto" vyuzil to, ze Chudovsky robil to co robil a urobili cely projekt pod jeho hlavickou. No a nemusime asi dvarazy rozmyslat kto to bol...ze pan Lackovic...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 21.03.2008 21:28

no a čo si čakal!!! Hadam si si nemyslel, že to bola ŠČEFANOVA aktivita. Nebud naivný.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 13:43

tak pán Šcefan sa buje súdzic, vedz pac miliónový baworák treba z niečoho zaplacic.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 13:54

že sa na to nevyserie a nezačne si konečne užívať tie prachy. Má všetko po čom mu srdce zapiští.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 08:08

Nuž, čakajú aj iní nedočkavci... a trasú sa nedočkavosťou. Že Stando?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 11:15

Poradí mi niekto, kam mám vyniesť smeti? Sú sviatky, kontajnery preplnené, kam s tým?! Komu zavolalať?!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 12:59

pri preskumani spisov pana cisteho prokuratora sa naslo zopar velmi zaujimavych. tie uz vsak zainteresovanych tak nepobavia. podme od prveho: Obvineni Marek Briestensky a Jozef Zubek z tr. cinov verejneho pohorsenia, vytrznictva a ublizenia na zdravi. po zasahu carodeja abaffyho konanie zastavene a obvineny zostal iba jozef zubek. svedkovia su zaujimavy, zeby sme ich upozornili na realny stav a moznu zmenu vypovede? pokracovanie o starych vrabcoch na buduce.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 15:36

Vždy som sa čudoval,prečo vraj rodina Briestenských nadáva na "mesto".No ked som išiel minule popred rozostavaný dom stredného Františka Briestenského v Podhradí pochopil som. Stavba ako bola na začiatku roku 2007 je totožná so začiatkom roka 2008. Žiadne zákazky od mesta = stagnujúca stavba.Pre to sa už oplatí podplácať a skúšať to nejakými trrestnými oznámeniami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 14:53

určite ti poradí chutnučký vedúci a Jacekov podskok Adam.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 16:42

Pochybujem, že tá osoba vie niečo zabezpečiť, pokiaľ nedostane niečo do vačku, tak nebude ani kontajner vyvezený !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 17:21

náhodou Peťo je fešák a vyzná sa.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 17:41

Aj teba prekotil?!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 23.03.2008 09:27

ešte chvíľu dočkajme, kým sa trošku dokŕmi a prekotí sám seba.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 11:57

nuž šušká sa, že za novou firmou stojí opäť Haviar.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 12:17

Pán Haviar je už primátorom tohto mesta, súčasnému primátorovi je to jedno, že ho ktosi valcuje ? Má vôbec slovo pána primátora nejakú váhu? Ako to v tomto meste po voľbách vôbec funguje?! Kto je kto? Kto riadi toto Mesto?!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 13:02

asi áno, pánovi primátorovi chýba VÚML aký absolvoval Stando Hastalfa.(pre mladších výskumný ústav marxizmu leninizmu)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 13:41

Developer Stando popri stavaní bytovky stíha aj smeci zbierac, pekne, šikovný komsomolec!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 23:40

No tak to je velike nedorozumění. Každému kapká, resp. teče prúdom. Vedz to bol Standa, kto navrhoval Primášovi 135 000-oví plat. Tak zase niečo na oplátku!

No ostatní podobne :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.03.2008 23:42

Nikto, pomýleli si ho s dojnou kravou. Všetci len cicajú.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 23.03.2008 09:25

tak to vzdy bolo a aj bude, len sa vymenia prasce pri korytach

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 23.03.2008 10:22

a za ktorou firmou nestojí Haviar? Veď bol predsedom združenia podnikateľov a tí mali pred voľbami tiež určité sny, ktoré mal a určite aj plní partajník Stando.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 24.03.2008 10:34

Je evidentne že súčasný primátor nemá na to aby dokázal viesť taký kolos ako mesto nesporne je. Je predsa iné byť predavačom v obchode a následne viesť potravinársku firmu - tak to nejde / toto bolo prirovnanie / Potom je samozrejme, že po ľúbivých rečičkách o " slove ozajstného primatora / pri udelení platu a ostatných vymoženostiach sa nechá manipulovať a viesť tak, že mu ani na um nepríde fakt, že je iba bábka na motúzkoch iných. Na Slovensku je samozrejnosťou - že poliaľ je iba minimálna možnosť zisku pre osobné účely toto sa dokonale využije a rozkradne sa čo sa dá. Ja ozaj LL nemuním ani len vidieť - ale pravda je taká, že za ich bačovania to prilepšovanie malo určitú noblesu - to je tiež čo povedať. Ale každý sa účí, resp. že bol niekto tak otrlý, že mu to nevadí a nehľadí na názor na svoju osobu v okklí kde žije a pohybuje sa - ved života funkcie nie su večné!!! Škoda že sa články z týchto stránoék nedostanú k tým čo im patria. Pán Smatana keďže sa isto občas stretne s primátorom a jemu podobným by mu mohol nejako neformálne naznačiť, že existuje táto stránka a keď by sa občas do nich pozreli - v niečom by im to možná aj pomohlo v rozmýšľaní a rozhodovaní o osode mesta - ako i názore na ich činnosť a prácu. Aole im je jedno čo si o nich okolie myslí ????

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 24.03.2008 13:22
Môžem vás ubezpečiť, že na Meste všetci vedia o existencii tohoto webu. Mnohí ho pravidelne sledujú - a niektorí pracovníci aj (anonymne) prispievajú.
A odkedy návštevnosť PB.OTVORENE prekročila 1000 jedinečných IP adries DENNE, nemôžu toto médium ignorovať. Veď Považskobystrické novinky si za TÝŽDEŇ prečíta okolo 7000 ľudí.
Takže s týmto problémom sa zaoberať nemusíme.
Skôr by tomuto webu pomohlo, keby sa tí čitatelia, ktorí občas prispejú kvalitným názorom do diskusie, zaregistrovali (hoci pod pseudonymom), a občas napísali súvislejší text. Veľmi by tým pomohli zvýšeniu kvality politického diskurzu v našom meste. Lebo donedávna sme v Považskej Bystrici mali len
1. oficiálne-propagandistické médiá, ktoré vynášali bývalé vedenie mesta do neba (Marika, PBnovinky)
2. kritické médiá (Obzor, TV Považie), ktoré však boli ignorované vedením mesta.
Čiže namiesto dialógu tu boli skôr dva monológy.
Po voľbách došlo k istému preskupeniu, ale stav akejsi pozičnej vojny stále trvá. Na niektoré veci sa novinári jednoducho nespýtajú - nazýva sa to "samoregulácia" :-) Náš web vytvoril priestor pre ten typ informácií, ktoré sa doteraz len trúsili v osobných rozhovoroch. Samozrejme, že sú to mnohokrát informácie zlomyseľné, povrchné, niekedy aj vedome nepravdivé. (Za takúto dezinformáciu napríklad považujem - pri momentálnom stave poznania - informáciu o tom, že bytovku na Lánskej by mala stavať firma viceprimátora Haviara.)

Za riešenie však nepovažujem zlikvidovanie možností pre publikovanie anonymných príspevkov na internete. Ono sa to ani nedá. Keď zrušíme diskusie na PB.OTVORENE, objavia sa na inom webe. Len sa pozrite na linku http://povazska-bystrica.otvorene.sk/povazska-bystrica-na-inych-weboch , koľko takýchto stránok je. Dnes už je technicky možné, aby stránku s necenzurovanou diskusiou sprevádzkoval jeden študent behom pol hodiny, zdarma na nejakom zahraničnom serveri. Takže smerom k zákazom a cenzúre cesta nevedie. Stačí si pozrieť diskusie k článkom na renomovaných portáloch, napríklad SME alebo PRAVDA - úroveň diskusie tam nie je nejako rádovo vyššia, ako tu. Je to trend, ktorý sa nedá zahatať, len kultivovať.
Pri osobných stretnutiach budem vedeniu mesta odporúčať, aby tieto nové trendy šírenia informácií začali brať vážne. Ponúknem vedeniu mesta možnosť, aby na tomto webe publikovali svoje reakcie, či už ako príspevky do diskusie, alebo ako normálne články (blogy). A pre prípad, žeby nemali čas zaoberať sa sledovaním nejakých internetových diskusií, môžeme im najzávažnejšie otázky, ktoré tu zaznejú, zasielať napríklad e-mailom, ako žiadosti o vyjadrenie. Či sa to politikom páči alebo nie, s voličmi už nestačí komunikovať len volebnými plagátmi, na mítingoch alebo cez klasické médiá. Globalizácia pokročila natoľko, že postupy a technológie, používané v súčasných prezidentských voľbách v USA, sa čoskoro objavia aj u nás, a to aj na komunálnej úrovni. Stavím sa s hocikým o hocičo, že napríklad videoklipy na YouTube sa objavia počas najbližšej predvolebnej kampane aj na úrovni volieb do našich mestských a obecných zastupiteľstiev.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 25.03.2008 15:32

Som zvedavy ako mesto zaplati Chudovskemu odskodne za protizakonne zrusenie zmluvy a naslednu nahradu skody, ak tak pravoplatne rozhodne sud, co si myslim ze viac ako urcite rozhodne. Mylim ze toto bol jeden z ´´najpremyslenejsich krokov´´ vedenia mesta, a napad pod taktovkou ´´pravnika´´ Marcela Pelyho. Dostali ste sa do nezavideniahodnej situacie. Takto si nasi popredni predstavitelia mesta pravdepodobne chceli trocha prilepsit a podohadovat si zakazky na svoj ucet, cez rozne spolocnosti, alebo byt aspon sprostredkovatelom pre pripadne provizie za udelenie zakazok inym firmam.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 15:28

Pán primator, tak ako sa Vám dýcha? Takú slávu ste ani nečakali, zachvílu v popularite preskočíte aj toho hulváta teda prednostu. Svoju slávu ste si predstavoval asi ináč, ale čo už, aký výkon taká sláva. Len tá pláca k tomu akosi nepasuje, ale čo už, o čo máte viacej Vy o to majú menej radový zamestnanci MsU, nejáká tá logika musí byť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 17:15

Je veľká chyba, že si nevieme vážiť šikovných a pracovitých. P. Chudovské by mali dávať za vzor, veď kto dokázal v p.B za takú pomerne krátku dobu tak rozvinúť firmu ako on ? /Je majetkové priznanie sa ho nepýta akým to bolo spôsobom !!! /

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 06.04.2008 10:52

Bolom prezentované, že firma Chudovského mala urobiť osvetlenie za cca 110 miliónov. To bolo údajne veľa? Prosím o vysvetlenie či teraz to bude aj s pokuami a súdnymi trovami lacnejšie v tej istej kvalite !!! Ak to bude na takej úrovni ako čistenie mesta , tak zbohom a kupujme baterky !!

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359