Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Odpoveď viceprimátora Haviara na článok Nájomné bytovky na Rozkvete má opäť stavať firma HANT

Odpoveď viceprimátora Haviara na článok Nájomné bytovky na Rozkvete má opäť stavať firma HANT

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 09.04.2009 10:43
[2009-03-13] Pred pár minútami sme dostali e-mail zo sekretariátu zástupcu primátora mesta Považská Bystrica s reakciou na článok v týždenníku Obzor. Keďže sme celý text článku v rámci obsiahleho komentára uverejnili aj na našej webovej stránke, považujeme za správne publikovať rovnakým spôsobom aj reakciu naň.
Odpoveď viceprimátora Haviara na článok Nájomné bytovky na Rozkvete má opäť stavať firma HANT

Ing. Stanislav Haviar, prvý zástupca primátora Považskej Bystrice

Text odpovede:

V týždenníku MY OBZOR č. 8 v minulom týždni vyšiel článok „Nájomné bytovky na Rozkvete má opäť stavať firma HANT“ s podtitulkom „ Poslanci poukazovali na rodinnú prepojenosť“. V tomto článku autorka Bernadetta Pitoňáková bez stanoviska „protistrany“, prostredníctvom poslankyne Milady Belásovej ma obviňuje z akejsi „prepojenosti“ pri tejto zákazke, čo pokladám za tendenčné, očierňujúce a poškodzujúce moju osobu, rodinu i právnickú osobu - firmu HANT, k čomu mám niekoľko zásadných výhrad a pripomienok:

  • súťaž prebehla cez systém EVO – elektronické verejné obstarávanie, ktorý spravuje úrad pre verejné obstarávanie a je prístupný všetkým verejným obstarávateľom od 30.04.2007
  • vyhlásenie súťaže bolo riadne zverejnené vo vestníku č. 226/208 pod č. 052492 – MUP dňa 21.11.2008
  • počet záujemcov v súťaži bol neobmedzený, čo znamená, že sa mohol registrovať ktokoľvek, kto sa domnieval, že je schopný a spôsobilý realizovať predmetnú zákazku, údaje boli riadne zverejnené v súlade s § 41 Zákona o verejnom obstarávaní.

Je známe, že pri nástupe do funkcie viceprimátora som dal verejné vyhlásenie, že moja firma, z ktorej som prišiel pracovať na mesto sa nebude zúčastňovať žiadnych výberových konaní v meste. Toto prísne dodržiavam a nie som dokonca ani jej konateľom, teda nemohol som porušiť žiadny zákon.

Už na februárovom mestskom zastupiteľstve som verejne vyhlásil, že dobrovoľne odstúpim z funkcie, pokiaľ sa mi dokáže akékoľvek zasahovanie do výberového konania v súťaži pri nájomných bytovkách na Rozkvete.

Z vyššie uvedených dôvodov teda pokladám článok za poškodzujúci dobré meno a podľa § 11 Zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka  podávam trestné oznámenie na týždenník MY OBZOR a zároveň žiadam verejné ospravedlnenie.

V súvislosti s uverejnením článku mám ďalšie pripomienky a otázky:
Prečo je v článku spájaná problematika umiestnenia stavby, kde hlasovalo „za“ 18 z  21 prítomných poslancov (vrátane poslankyne Belásovej) s výberovým konaním?
Prečo je v podtitulku „Poslanci...“- v množnom čísle, keď údajnú „prepojenosť“ pripomienkovala len pani poslankyňa Belásová?
Prečo je pani poslankyňa ako „pútač na článok“ vyfotená na prvej strane a článok je situovaný na druhej? Nie je to náhodou skrytá reklama už v rámci predvolebnej propagácie?

A na záver ešte jednu poznámku. V našom mestskom zastupiteľstve bola prijatá a jednomyseľne schválená koncepcia rozvoja bytovej výstavby do roku 2020. Mladé rodiny i ďalší spoluobčania majú obrovské bytové problémy, chýba nám tisíc bytov v meste a my sa vybíjame nie na otázkach „čo sa ide stavať“ ale „kto ide stavať“.
Som za plne zákonné!!! a transparentné výberové konania, elektronické aukcie, kde dúfam, sa úplne vylúčia takéto pochybnosti a „účeloví pochybovači“ stratia živnú pôdu v médiách. Nevyhľadávajme stále problémy, ale vytvorme tak - ako v iných mestách – optimálne podmienky k tomu, aby sme splnili volebné programy, aby v tomto krízovom období miestne firmy, naši občania našli prácu tu v regióne, nedochádzali mimo okres a rozvíjali, zveľaďovali svoje mesto.

Ing. Stanislav Haviar
I. zástupca primátora
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 13.03.2009 20:22

nerob si z toho nic,mi vieme ze bracho dava potom peniaze z toho na sport,tak jeto v pohode..a ked nema konkurenciu,tak co to koho trapy?on nieje poslanec ,on moze dostavat stav.zakazky,ale Stabel s Babusikom???jeden co cely zivot robi v polnohospodarstve ,razom dostane lukrativnu stav.zakazku,ved to je na hlavu postavene..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 13.03.2009 20:31

tak p.poslanec Štábel povedal,že on sa vôbec,ale vôbec neobohatil,iba sa začal voziť na novom trojmilionovom traktore,ktorý mu venoval v terajšej kríze Santa Klaus.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 13.03.2009 23:32

tak to máte šikovného poslanca v Moštenci,ten si ulial aspoň pre seba,ale Tá naša fešanda Fortuníková nevybavila doteraz nič,pravda je,že sa nevozí zato ani na tragači.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.03.2009 23:57

no je to na hlavu postavene ale je to tak , ale nieje to celkom tak ako sa to prezentuje navonok. je pravda ze to realizovala jeho firma ale kto do veci vidi tak vie ze je to stavebna firma viac na papieri ako v reali , vacsina vykonanych prac bola robena svojpomocne teda clenmi vyboru mestskej casti a dobrovolnikmi. tam sli tie peniaze na obcerstvenie ako to velmi neobratne prezentoval poslanec Stabel na mestskom zastupitelstve. nechcem ho obhajovat to boze chran iba sa snazim to klbko troska rozmotat. takze mestskej casti boli pridelene financne prostriedky na vykonanie urcitych prac kedze svojpomoc neviem ako sa fakturuje asi sa pan poslanec rozhodol ze sa to bude diat cez jeho firmu a je po probleme. to znamena ze bud sli vacsie financie do matrosu lebo sa logicky usetrilo na mzdach ( ked neratam obcerstvenie pre dobrovolnikov a clenov vyboru ) alebo sa peniaze ktore by sa minuli na mzdy dakde stratili ale vyfakturovane boli ako pouzite na mzdy a to by bol podla mna problem. takze ak je spravna moznost 1 ze sa spravilo o to viac o kolko sa usetrilo na mzdach kedze sa vela veci robilo svojpomocou tak je vsetko aj ked je to poslanec a bla bla bla v poriadku. Ale ak plati moznost 2 potom nieje co riešit pod ciernu zem s nim. lenze to asi podla platnych noriem nebude az take jednoduche, ja si pockam na vysvetlenie na buducom MZ dufam ze bude viac vecne ako o utokoch a Milan si pripravi nieco suce a nebude iba koktat aby sa stoj co stoj obhajil. niekedy je mlcat zlato:o) za pravopis sa ospravedlnujem ale v tuto hodinu mi to nepali tak ako by malo

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 14.03.2009 12:09

Počúvaj Ing. Stanislav Haviar predposledný zástupca primátora. Čo sa nevyplačeš na mestskom webe, Starý ujo ťa tam nepustí?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 14.03.2009 20:03

sa preber nikto tu neplace to je iba zverejnena reakcia na clanok co bol v obzore a tu tu zverejnila redakcia portalu....najprv mysli a trocha rozmyslaj, mozno by si si potom fakty mohol uvedomit aj sam

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 14.03.2009 20:16

Kto mu to písal tu reakciu? Neverím, že by tom mal naštudované . Toto asi na VUMLi nebrali !! Ináč Jeho brata s ním nespojopvať, zbytočne sa zavádza, lebo tento sa dokázal presadiť oveľa skôr a skôr Stando by sa chcel zviesť na ňom, nie opačne. Tie krtince na Rozkvete pre HANT BA svojími rozpočtami až také zaujímavé určite nie sú, oproti stavbám v Bratislave a tam sa točiacim peniazom !!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 14.03.2009 22:02

a nehovor o myslení, keď o tom nič nevieš. Ja len opakujem, že nič nebráni idiotom z msú preberať články od p. Pitoňákovej a iných mysliacich ľudí do svojích plátkov (PBn, resp. ms. web), keď sami nie sú schopní tam nič poriadne napísať. A potom predposledný zástupca primátora HASTando nemusí chodiť vyplakávať na PB otvorene. Had jeden.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 15.03.2009 13:11

Nenadávajte mu chalan asi chcel iba napísať je nedeľa a treba sa ísť za toho prezlečeného komunistu pomodliť to sa dnes nosí. On predsa za firmu svojho brata a dcéry neloboval a nechcel im dať zarobiť navzdory tomu sa to nezdarilo. Tudíž pani Pitońákova by si mala uvedomiť čo druhýkrát o predposlednom zástupcovi napíše. Pánko farár dnes totiž na omši povedal všetci sa modlíme aby už tomu Stankovi narástla svätožiara on si ju totiž za to blaho čo pre nás občanov neustále odvádza zaslúži.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 15.03.2009 16:47

Miesto pre tu svätožiaru už mu na hlave príroda už pripravila !!

redakcia
redakcia píše:
Neděle 15.03.2009 20:27
Narážky na fyzický vzhľad (niečo sme aj vymazali, lebo to skĺzlo do vulgárností) - to je na rovnakej úrovni, ako posmievanie z mena. Prvý stupeň ZDŠ.
To si môžeme rovno založiť portál o "celebritách" a debatovať o novom účese pani poslankyne alebo pletkách víťaza súťaže o najsympatickejšieho poslanca.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.03.2009 19:04

fyzicky vzhlad pana viceprimatora ma nezaujima, pre mna zamna nech vyzera ako chce, mna zaujimaju jeho ciny a tie su sprepacenim na .... co podstatne sa v meste poidarilo po nastupe jeho a jeho babky inak v meste znamej pod menom Adame? iba to ze uz nedava Lubko svojim chlapcom ale dava Stanko svojim.Po dalsich volbach to opat vyzera na Lubka a to znamena ze sa zasa budu diat zmeny to by samo o sebe neznamenalo nic keby to nebolo robene ako teraz, poslime prec ,,tych zlych", co natom ze maju zmluvy ktore ked im vypovieme mesto bude platit ako dive. takze sa nam asi vratia firmy ktore teraz vysudili peniaze za nedodrzanie zavazkov mesta voci nim.A tak stale dookola takze huraaaa. Len tak dalej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.03.2009 23:58

na pobavenie aj ked prizemne ale predsa

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.03.2009 14:27

svatoziaru mal aj Lucifer kym sa neukazalo co je zac.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.03.2009 16:36

Počkám si ako dopadne to trestné oznámenie. Na tom článku nie je nič čo by malo viesť orangutána k takéjto reakcii.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.03.2009 06:57

vyhodiť onedlho podať trestné zldejská trojka opilec scatman a orangutan žiari dokedy?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 22.03.2009 13:16

nepochopil si to, nechcel som utocit ani nikoho branit, iba som vyjadril svoj nazor ze stano iba poslal mailom reakciu, nebojsa jeho ludia v kancelarii ten mail odoslali kam sa len dalo, vyzera to byt vsak tak ze redakcia portalu je maximalne korektna a preto ten mail zverejnili v plnom zneni, nie preto ze by ho inde odmietli. Zverejnenie bolo nanajvys logicke a opat opakujem KOREKTNE.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 22.03.2009 15:20

Týmto podaním iba orangután potvrdil že je v celej veci finančne zaangažovaný. Prečo potom by bránil firmu s ktorou by nemal nič spoločné.

redakcia
redakcia píše:
Pátek 20.03.2009 12:01
Kontrolu a odstraňovanie vulgárnych komentárov (osobných útokov) bez informácií týkajúcich sa vecí verejných vykonávame ručne, preto ospravedlňte oneskorenie alebo nepresnosť. Každý čitateľ webu môže pomôcť - upozorniť na takýto komentár na e-mailovej adresu redakcia@pb.otvorene.sk
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.03.2009 16:31

este stale je tu ten orangutan napisany ale zato sa zmazal moj prispevok poukazujuci na nerovny meter v mazani prispevkov

redakcia
redakcia píše:
Pátek 20.03.2009 16:40
Keď vymažeme jeden diskusný príspevok, zmiznú aj tie, ktoré naň nadväzujú. Takže každý, kto zareaguje na taký príspevok, riskuje, že zmizne aj jeho reakcia.
Orangutan... to hádam nebude žalovateľná urážka. Taký sympatický primát.

My by sme nemazali vôbec, ale chodiť stále na políciu svedčiť, to je otrava.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.03.2009 17:45

aspon ze ten orangutan je sympaticky, lebo clovek ktoreho k nemu prirovnavaju nie

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.03.2009 19:09

mne sa zdá, že tento web, absolutne stratil počiatočnú funkciu. Navštevujem túto stránku málo, ale kedykoľvek ju zapnem, vždy je to o tom isto-o nezmyslených príspevkoch, v ktorých sa opisuje vzhľad tých istých ľudí a pod...to má aký zmysel?môže sa tu človek dozvedieť aj niečo seriózne?resp.dá sa tu diskutovať o veciach normálnych?verejné WC sú asi čistejšie ako toto..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.03.2009 19:44

aj mne sa zda , ale tak podla reakcii to tu navstevuje a prispieva do 50 ludi asi takze ??? asi by to chcelo zapracovat na propagacii a aj nad vynovenim a sprehladnenim stranky ale ako som uz spominal vo viacerych prispevkoch preco je toto napisane ako reakcia na nejaku uplne inu vec?no co uz spolieham sa na to ze admin precita a posnazi sa to prepracovat navrhujem napr starsie kauzy zhrnut do nejakeho priecinku a podla datumu alebo nejako prehladne zatriedit a nedrzat to vsetko stale otvorene na titulke lebo sa strasne tazko orientuje. rad sa pustim do plodnej debaty co a ako , viem ze to zaberie dost casu a toho nema nik dost ale tak aj poloprofesionalne web stranky sa daju robit celkom putavo. dufam ze sa nik nebude citit dotknuto alebo urazene snazil som sa iba o konstruktivnu kritiku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.03.2009 19:47

a este dodatok k tym WC kazdy ma pravo na nazor nech je akykolvek zalezi len na nas aku vahu mu budeme prikladat. pokial je podany rozumne a bez invektiv, ma urcite vacsiu vahu ako detske handrkovacky.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 20.03.2009 20:22
- Prispieva 50 až 100 ľudí, číta denne do 1000 jedinečných IP adries (väčšina ľudí len číta, nezapája sa, to je na každom webe)
- Vynovenie a sprehľadnenie bude v blízkej dobe, propagácia tiež
- Aká je chyba v priraďovaní komentárov? Veď reagujete na príspevok Otras, a tak je to aj zobrazené
- Titulka je generovaná automaticky, sú na nej posledné správy
- Technicky nie je žiadny problém vyrobiť sumáre káuz, pomocou kľúčových slov a funkcie rešerš, len je to dosť prácne
- Plodnú debatu o potrebných zmenách nepotrebujeme, návrh úprav webu máme dotiahnutý do detailov. Potrebujeme programátorov, redaktorov a HLAVNE autorov :-)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.03.2009 21:55

Dakujem za vycerpavajucu odpoved pan Smatana s tou chybou v pridavani komentarov, to sme sa nepochopili ,ja som to nemyslel ze chyba je u vas ,ale u ludi co reaguju na clanok pretoze casto sa odboci od hlavneho clanku niekam do boku. a potom sa aj debata zamotava a konci zbytocnymi natahovackami medzi diskutermi. Autor budem rad ,ale ako ste si urcite vsimli citat po mne je nadludske usilie ( v slovencine som bohuzial pratril do skupiny 3 a horsie:-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.04.2009 15:48

... zachrániš web!!!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 02.04.2009 17:03
Nikto nikoho nenúti čítať diskusiu pod článkami.
Ale každý to robí. Niektorí aby sa pobavili, niektorí aby sa dozvedeli veci zo zákulisia, niektorí aby sa mohli pohoršovať.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359