Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Odmeny na MsÚ Považská Bystrica

Odmeny na MsÚ Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 15.01.2010 20:46
Mestský úrad reaguje na informácie o koncoročných odmenách vedúcich pracovníkov, ktoré anonymný návštevník uviedol v diskusii pod článkom na našej webovej stránke.
Váž. pán
Mgr. Juraj Smatana
OZ Klub Strážov
 
Vec: Odmeny na MsÚ Považská Bystrica
 
            Obraciam sa na Vás ako na osobu, ktorej snahou je objektivita informácií  so žiadosťou o zverejnenie nižšie uvedeného stanoviska k informácii zverejnenej  na Vašej webovej stránke z nasledovného dôvodu:
            Dňa 12. 1. 2010 na Vami prevádzkovanej webovej stránke o 22.23 hod. pod názvom „primátor“ neznámy autor zverejnil informáciu o údajnom vyplatení odmien vedúcim pracovníkom.
 
            Autor pravdepodobne úmyselne, pripúšťam i možnosť, že z nedostatku informácií, uviedol ako vyplatenie odmien vedúcim zamestnancom Mesta Považská Bystrica na MsÚ sumy, ktoré boli  niektorým zamestnancom mesta vyplatené na základe ich požiadania v decembri 2009, avšak ako záloha  na mzdu za mesiac december 2009. Poskytnutá záloha na mzdu sa vo výplatnom termíne za tento mesiac objavila  zamestnancovi na výplatnej páske ako zrážka z platu.
 
            To znamená, že v žiadnom prípade nešlo o vyplatenie odmien. K vyplateniu mimoriadnych resp. koncoročných odmien v mesiaci december  nedošlo ani u iných zamestnancov mesta na  MsÚ.
 
         Autorovi príspevku sa „podarilo“ žiaľ nepravdivými informáciami podráždiť návštevníkov Vašej stránky a sprostredkovane aj celý rad občanov na účet primátora mesta a vedúcich zamestnancov uvedených  v jeho príspevku  úplne  neopodstatnene.
 
    Na vysvetlenie treba uviesť, že  v dôsledku negatívnych dopadov hospodárskej krízy boli pôvodne rozpočtované finančné prostriedky na platy zamestnancov mesta na    MsÚ Považská Bystrica pre rok 2009 úpravami rozpočtu znížené o 100 000 €. Inými slovami povedané bola ušetrená resp. nebola vyplatená suma 3 012 600 Sk z pôvodne schválených finančných prostriedkov na platy zamestnancov mesta Považská Bystrica na MsÚ Považská Bystrica. Preto príspevok umiestnený neznámym autorom na Vašej webovej stránke je nepresný a zavádzajúci, čo samozrejme nie je z Vášho zavinenia.
 
Za zverejnenie tejto informácie v záujme objektivity Vám ďakujem.
 
Ing. Jozef Šebák
vedúci útvaru financovania, účtovníctva a rozpočtu

 

Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 21:09
Ing. Šebák píše: "uviedol ako vyplatenie odmien vedúcim zamestnancom Mesta Považská Bystrica na MsÚ sumy, ktoré boli niektorým zamestnancom mesta vyplatené na základe ich požiadania v decembri 2009, avšak ako záloha na mzdu za mesiac december 2009. Poskytnutá záloha na mzdu sa vo výplatnom termíne za tento mesiac objavila zamestnancovi na výplatnej páske ako zrážka z platu."

Nechápem. Je to nejaké dorovnávanie rozpočtu za 2009? Alebo dodatočná reakcia na pobúrenie zamestnancov? "za tento mesiac" znamená december, alebo až január?
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 21:26
toto sa robí na rôznych miestach a netreba v tom hľadať nič zlé.
Chceš viac na darčeky, tak ti časť výplaty za december (teda tá, ktorú máš na účte v polovici januára) príde buď s novembrovou v decembri), alebo krátko po nej s tým, že v januári dostaneš o toľko menej.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 21:10
šebá šebaák si už dôchodca a máš to už za pár,ale takto balamutiť to si nemusel.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 21:28
 Pán Smatana chcem sa Vám ospravedlniť, že ste sa dostali do tejto neprijemnej prestrelky, ďakujem.
 Pán Ing.Šebák nehnevajte sa, ale to ste si nemôhli vymyslieť lepšiu výhovorku ako túto, to je pod vašu úroveň. To máte také malé platy, že ste si museli na vianoce vyžiadať zálohu na mzdu za mesiac december, ináč zalohovaná mzda nie je až taká malá, čo majú povedať Vaši zamestnanci ktorý zarábajú brutto 500 až 600 eúr a neviem či si som to nenadsadil to ste si mysleli, že bude koniec sveta? Ale topiací sa chytí aj slámky.Nie je tajomstvom, že vätšina veducich útvarov majú vedľajšie prijmi respekt. sú tichý spoločnici rôznich firiem čo tu nechcem rozoberať nevinimajúc viceprimátorov.
Dúfam, že túto stránku čitaju aj poslanci mestskeho zastupiteľsva a dajú na vaše slova a spravia poslanecký prieskum (dámi,páni môžete sa konečne realizovať ako skutočný poslanci) na MsU finančom oddelení či je pravda čo tu píšete a Vaše mzdy budú o dané sumy ponižené.
P.S. Nie som autorom článku o p. primátorovi - výška súm odmien, ale na tak primitívnu odpoveď úrovne žiaka prvej triedy sa nedá reagovať. Ďakujem.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 21:57
 Pán Inžiner ospravedľnujem sa Vám za polovicu poslednej vety o úrovni žiaka, nechal som sa uniesť vaším
 prispevkom,ešte raz prepáčte. Smola je vtom, že sa to prevalilo. Ďakujem.
Anonym píše:
Neděle 17.01.2010 09:07
Šebák gambluješ a už sa ti z toho večného stávkovania asi zatemnil mozog kej tak úboho obhajuješ oných úplatnych nenažrancov, to zatých pár stovák čo ti dali na "zálohu" musíš takto drístat? to si tak hlboko klesol? ........ZA KOHO NÁS MÁTE VY SMRADI NENAHOVORÍTE NÁM ZE PRÁVE TÍ ČO MAJÚ NAJVYŠŠIE PLATY A PRÍSTUP KU KŠEFTOM POTREBUJÚ ZÁLOHU PRED VIANOCAMI......
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 21:42
Ing.Šebak dá sa povedať ako jediný správne reagoval a požiadal Juraja Smatanu aby zverejnil
opravu o odmenách na MsÚ. Je to férové a čisté.

Isto lepšie ako primátor ktorý povie že sa na týchto stránkach doslovne leju kýble hno..
Nech mesto požiada ak sa tu niečo píše nesprávne o opravu , predpokladám že pán Smatana zverejní ich požiadavku alebo vyjadrenie bol by to krok ku korektnosti keby si mesto osvojilo požiadať o zverejnenie opravy ku článkom.

Je zaujímavé vidieť ako táto stránka dostáva oficiálnejší tvar a určitú váhu.
Asi začne aj mesto uvažovať o možnosť vyjadriť svoj názor aj tu. A bude analyzovať prečo stránka mesta nemá až takú obľubu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 15.01.2010 23:15
Len pre poriadok - stanovisko Ing. Šebáka zaslal hovorca mesta, takže určite nešlo len o individuálnu iniciatívu Ing. Šebáka.

A tiež treba zdôrazniť, že nejde o opravu článku, ale reakciu na anonymný diskusný príspevok človeka, ktorý evidentne pochádzal z mestského úradu (inak by nevedel konkrétne sumy odmien/záloh).
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 21:44
Ďakujeme p. Šebák za vcelku inteligentné vysvetlenie, ako aj za schopnosť komunikovať na tomto webe, čo sa žiaľ o vašich nadriadených povedať nedá.
Suma 100 000 € (3 012 600 Sk)/ rok nie je malá, ale máme aj lepšie riešenia čo sa týka úspor rozpočtu mesta.
Skúste vysvetliť p. primárovi, že mesto financuje podľa môjho názoru aj dvoch úplne zbytočných (ako on hovorí dubióznych) zástupcov, a každý z nich stojí mestskú kasu cca. 1 000 000,- Sk/ročne (bez prémií), čo je spolu ročne cca. 2 milióny Sk, ak nie viac. A ak by sa aj on trochu uskromnil, mesto hravo usporí ďalšie 3 milióny, len taký rachot.

S pozdravom

Ing. Jaroslav Ševčík
občan a daňový polatník aj mesta Považská Bystrica
Robert Ondrášik
Robert Ondrášik píše:
Pátek 15.01.2010 22:33
no vidíte vážení, že na tejto stránke sa dá aj diskutovať k u l t i v o v a n e k nejakej ( trebars aj pálčivej) téme. P. Šebák, Vaše vyjadrenie je dosť na hranici....aj keď nie nemožné. Stačí poslanecký prieskum a potvrdí sa jeho pravdivosť.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 23:12
 Vážený ozaj si myslíte, že rodiny vedúcich odborov na MU a viceprimátorov boli pred vianocami na tom tak zle,že všetci museli požiadať o zálohu mzdy? Veď majú manžela respektive manželky ktoré slušne zarábajú,alebo si vetci kúpili bavorákov? Dostali by aj obyčajní zamestnanci MU preddavok k výplate? Obhajoba p.Ing. Šebáka je na veľmi vratkých nožičkách.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 20:58
Šebák je starý šedivý lišiak, zametal nakradnuté za Lackoviča zametá aj pre Adameho a jeho podvodníkov. Dať zálohu vo výške takmer 100% platu je naozaj neštandartné. Ale dať zálohu vedúcim, pre ktorých plat je iba vreckové popri úplatkom ktoré berú, je však už na smiech. Dotyční si brali odmeny v hotovosti a z pokladne a tak nemuseli tieto financie prejsť klasickým systémom odmeňovania. Preto sa poslaneckým prieskumom samozrejme nič nezistí, majte na pamäti ako skončil poslanecký prieskum o zákazkach pre poslancov. Členmi boli Haviar, Pekár Kubovič atď a konštatovali, že je všetko v súlade so zákonom. Prečo nás majú za takých hlupákov a snažia sa verejnosti aj nám narozprávať, že práve tí čo majú najvyššie platy potrebujú zálohy na darčeky. Prečo ich taká upratovačka s 300€, alebo úradnička s 400€ nepotrebovala? Vaše výhovorky sú viac ako trapné, vážne sa hanbím, že robím na ms úrade a musím komentovať takéto trapné výhovorky.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 21:57
Zdá sa, že rozumieš problematike. Čo navrhuješ?
Anonym píše:
Pondělí 18.01.2010 19:16
To je argumentácia týždňového hnoja, to dojičkám v kravíne by sa správali serióznejšie, ľutujem zamestnacov úradu a nás občanov mesta a nečudujem sa že mesto je v takých sračkách keď ho riadia takýto VEDÚCI
Anonym píše:
Neděle 17.01.2010 10:18
Rychla reakcia z MSU potvrdzuje hned niekolko skutocnosti:
- pani uradnici velmi dobre sleduju tieto stranky a "zalezi" im o com sa tu diskutuje
- mesacne platy veducich su zrejme nizke, nakolko pred Vianocami ziadali zalohy (zvlastne ze tak neurobili radovi zamestnanci MSU ?!)
- bez vetra sa ani listok nepohne, keby na tejto veci bolo vsetko v poriadku, silne pochybujem ze by na to takymto sposobom reagovali, uvidime, mozno sa dockame aj clanku v PB Novinkach :-)
Anonym píše:
Neděle 17.01.2010 20:09
To ste odkázaní na to, aby vás riadil ten, čo si oplocuje les v Pružine? Hádže vám zvyšky ako psom a vy sa pred ním plazíte. Pozrite, aké máte zodrané kolená... Nemám rád ľudí bez vlastného názora...
Anonym píše:
Neděle 17.01.2010 22:19
obaja "špinavci" najväčšieho zrna,špinaví od prachu v ktorom ležia a oddane bozkávajúci nohy svojho chlebodarcu. Je mi z vás zle.
Anonym píše:
Pondělí 18.01.2010 11:09
 Vážení spoluobčania je tu ešte jeden važný problém ktorý Vám asi unikol pozornosti a to socialne byty,
 iste si pamätáte nedávne problemy s pridelovaním bytov v novostabách a zrazu sa dozvedáme ako istá pani vedúca socialneho útvaru MsÚ inteligentne prideluje socialne byty. Viď. prispevok PRIMÁTOR, alebo
 pripomienky k ZASADNUTIE MESTKEHO ZASTUPITELSTVA v P.B( Prispevok obyvaťelov bytovky 48 Stred). Za čo ju náš milí a socialne cítení pán primátor odmenil, pardón zálohoval štedrou zálohou na darčeky od Ježiška,on to pozná a vie ako mu to milo padne. Škoda,že nemá také socialne cítenie aj k obyčajním zamestnancom MsÚ. To by tak vyzeralo keby mali bohatého Ježiška, stači ím dobré zdravie aby môhli ešte lepšie makať na naše šťastie!
 
                                                                                                       
Anonym píše:
Pondělí 18.01.2010 13:14
Pridaj zlodejíčka Adama, ten tak zháňal bubáčiky primátovi na VUC kampaň, až sa spotil, všakže geriatrický voliči nášho st.uja s ružičkou v ruke boli iste spokojný.
Anonym píše:
Pondělí 18.01.2010 20:55
v Mogoňove na rinku grilovali horalku...
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 00:57
Jozef Goralka
podnikateľ až príliš blízky
niektorým bystrickým médiám
a politikom
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 17:23
Ktovie komu došla trpezlivost ked sa rozhodol riešit auto a dom "Horalku" takýmto spôsobom..???
Konečne to môže byt aj spravodlivost, ktorá ho našla po všetkých tých zločinoch ktoré má na svedomý a za ktoré svojho času sedel vo vazení. Či už to boli finančné podvody kde sa vydával s Jurajom Ba..žom za zástupcov banky zo Švajčiarska, alebo ručný granát ktorí obaja hodili do domu Drojáka, či nevinne zbití ludia len preto, že sa tomuto "ctihodnému" pánovi priplietli do cesty, tak ako šofér avie na SNP, ktorý mal tú smolu že tomuto "ctihodnému" pánovi "Horalkovi" zavadzal na ceste. A možno je to niektorý z desiatok ludí, ktorí museli platit za peniaze z fondou EU ktoré tento "ctihodný" pán spoločne s "ctihodnou" pani poslankynou za SNS "Ladou Olásovou" získavajú z ministerstiev patriacich pod správu SNS. Taktiež to mohla byt niektorá zo stavebných firiem ktoré musia platit za poctivú právu tomuto "ctihodnému" podnikatelovi.
V každom prípade zástup podozrivých je taký dlhý a taký široký,že nebude lahké nájst toho pravého zo všetkých tých mnohých moc poškodených.
Možno aj "ctihodná" pani poslankyna "Lada Olasová", ktorá má od neho zadarmo kanceláriu v bývalej škôlke na sídlisku stred /toho času pekná modrá budova za požiarnou zbrojnicou/ konečne pochopí s kým má tu čest. Avšak vzhladom na jej povahu osobnosti je dost pravdepodobné že to už dávno vie a že tento človek, ostuda tohto mesta, jej vyhovuje a spolupracuje s ním práve pre jeho "dobré" vlastnosti...
Bolo by zaujímavé vediet že ked sa mu to stalo či pustil rovnako do nohavíc ako to bolo u neho na zahrade ked ho zatíkali kukláči pred nástupom vazby za ten granát ktorý hodil Drojákovi do obývačky...
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 19:37
co by sa to nezistilo,ved mestsky vtedy kontrolovali cierny jeep ktory dlho stal pri novom cintorine,zapis o tom musi niekde byt..
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 20:43
to akože lutuješ týmto Drojáka???? Si pri zmysloch...
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 21:59
Myslis toho Drjaka ktory ma cierny dzip Porsche ? :)
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 12:22
No ten sa tam vozil v tu noc...
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 14:00
a co ked sa tam vozil ????,to nic neznamena..hocikto sa hocikde vozi..mohol tam byt za priatelkou,moozno ma frajerku z jelsoveho...prestante si o neho obtierat hubu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 17:41
jasne :-)))
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 18:51
...no vidim, že už niekto zabudol(alebo nevie), ako sa pred rokom o prenajatej kancelarii písalo v Obzore. Obzor patral, patral a dopatral sa. Kancelaria je prenajata medzi Furmet group s.r.o a Národnou radou Slovenskej republiky. Nájomne sa plati pravidelne a včas.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 22:46
to su mi veci
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 02:50
a teraz akoze co ?????????????????, ked sa plati najomne vcas tak to ospravedlnuje vsetky tie ich spinavosti ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 07:22
... Kancelaria je prenajata medzi Furmet group s.r.o a Národnou radou Slovenskej republiky...

Tak tento vzťah (nájomný) si nám objasnil.
A ešte prosím, ako je to so vzťahom pani poslankyne a Furmetom Grupom (a platením).
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 09:32
Nuž ono je to tak, že poslanci NR SR si svoje prenájmy obvykle nevyberajú náhodne.
Teda že potrebujú kanceláriu v regióne, a tak zadajú do realitky inzerát, kto by ich najvýhodnejšie prichýlil.

Odhlasovali si totiž v NR SRna prevádzku poslaneckej kancelárie veľmi slušnú paušálnu čiastku, a premenilo sa to na jeden z poslaneckých benefitov. Niektoré politické strany samy prevádzkujú budovy, v ktorých ich vlastní poslanci majú kancelárie - a vlastne tým spätne sponzorujú materskú stranu.

Iní si spravia "kanceláriu" u významného sponzora, ktorý napríklad... prispel poriadnym balíkom na volebnú kampaň.

Takže na tom prenájme najviac smrdí to, že poslankyňa národnej rady má takýto vzťah s človekom, ktorý sa pohybuje v... slušne povedané... kruhoch blízkych mafii. Pobyt vo väzení, hádzanie granátov do bytu, podpaľovanie áut, podivné kšefty - napríklad tento je z tých slušnejších:
http://zivot.lesk.cas.sk/cl/11246/101954/Kastiel-za-facku-
 
 
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 09:36
Ináč Belásová patrí v NR SR k tým "skromnejším" poslancom - má jedného asistenta a jednu kanceláriu. Iní platia kľudne aj 7 kancelárii, a kŕdeľ asistentov. Tu je prehľad:
http://www.nrsr.sk/default.aspx?sid=poslanci/asistenti
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 09:48
Počkaj. To nie je skromnosť. Poslanci NR SR majú na asistentov aj na kancelárie paušál.
Na asistentov je to 42 000 SKK mesačne, na kancelárie 24 000 mesačne.
Niektorí poslanci to rozdelia aj medzi 14 asistentov, a držia si viacero kancelárií, v rôznych mestách, kde sú voličom k dispozícii.
Takže to, že má poslankyňa Belásová len jedného asistenta a jednu kanceláriu, nie je žiadna skromnosť, alebo úsporné opatrenie.

Úspora by to bola, keby Magdechovi nedávala plných 42 tis. a Furmetu plných 24 tis. mesačne, ale menej.
Ale pochybujem, že by nechala peniaze v štátnej kase, keď ich môže preliať svojim ľuďom.

Takže pani poslankyňa, ako je to?
Platíte v POVAŽSKEJ BYSTRICI mesačný prenájom za kanceláriu paušálnu čiastku, teda 24-tisíc?

-TP-
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 09:54
O spoločných aktivitách Belásovej a Goralku (FURMET) je zaujímavá debata na webovej stránke Ilavy:
http://www.ilava.sk/[…]/verejne-obstaravanie?p=1
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 10:02
Kašlite na Miladu. Pozrite výsledky volieb do VÚC. Ona už končí, taký debakel nerozchodí.
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 10:05
No ale veď tu nejde o Miladu. Tá o pol roka zmizne z politiky. Ide o Goralku. O ňom je debata. Lebo takíto ľudia v PB reálne vládnu.
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 16:28
Výsledky do VÚC?? Ja teda neviem, ale keď už tak rýpeš do politiky, tak si pozri niekde na internete, kto bol na kandidátke pred MILADOU Belásovou. Ak sa ti nechce hľadať, uľahčím ti to. Bola to MARTA Belásová, kandidujúca za nejakú neznámu stranu, verejnosti absolútne a úplne neznáma osoba, ktorá získala takmer v každom okrsku v okrese PB nejaké tie hlasy. Podľa môjho názoru to. Keď sa tak skúsiš na chvíľočku nad tým zamyslieť, skús tejto MARTE nechať nejakých 20 hlasov od rodiny (keďže je neznáma), a tie ostatné prirátaj MILADE. A potom to už skutočne nemôžeš nazvať debaklom... Skús, ja netvrdím, že to nebol debakel, len sa snažím byť objektívny a porovnávam. Ja neviem, ale myslím, že to bolo celé úžasne pripravené... Každý predsa nemusí vedieť ako sa poslankyňa Belásová volá menom, a pochybujem, že si aj každý prečítal či je to skutočne tá Belásová, ktorú chce voliť, podľa polit. strany, že si každý zapamätal jej číslo z billboardov a pod. Veď niektorí známejší kandidáti nedostali toľko hlasov čo práve táto neznáma MARTA Belásová.
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 21:19
Tak si teda prirátaj povedzme sto hlasov od Marty k Milade. A dostaneš sa niekde na úroveň Amálie Ondičovej.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 20:28
"paneboze" tolko hrubiek... to svedci o prirodzenej inteligenciii a brutalnom vseobecno-spolocenskom prehlade....
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 17:00
nie na rinku, ale v Jelšovom
o štvrtej ráno mu vybuchlo auto a začalo horieť
aj chalupa obhorela

asi zabudol vypnúť autorádio, veď čo iné by v tom mohlo byť???

Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 07:37
..."vyplatenie odmien vedúcim zamestnancom Mesta Považská Bystrica na MsÚ sumy, ktoré boli NIEKTORÝM zamestnancom mesta vyplatené na základe ich požiadania v decembri 2009..."

Nuž, prečo len NIEKTORÝM, a prečo už v DECEMBRI, a prečo nie VŠETKÝM...
Nuž nalejme si čistého vína súdruh primár, čirokéz a eštébé. Mne sa tak javí, že v januári bude už problém nejaké peniaze vyplatiť, alebo sa mýlim?... Špiny podvodnícke!
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 13:41
Veď menuj tých niektorých vyvolených: gembler Šebák, úplatkár Adam, manažééér Martaus, skladník Novák, obidvaja vicekšeftári......ostaní pracovníci úradu si totiž válajú šunky a len títo pracujú a vedia "čo za to" a pre koho!!!!! humuuus
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 21:29
ked uz chcete niekoho okydat, tak skuste aspon trochu napaditu formu. Takto sa vlastne podpisujete a vystavujete si nelichotive vysvedcenie. nehanbite sa za tu ubohu uroven svijich prispevkov?
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 18:41
Vážení súdruhovia primát, čirokéz a eštébe, keď bude ďalšia exekúcia, napr. kvôli Ščefanovym smeciakom, dajte nám láskovo vedieť a požiadame si tiež o zálohy až nezaostávame za vašimi obľúbenými vedúcimi. s úctou vaše úradničky, úradníci a upratovačky, ak náhodov neviete kto sme, tak my sme tí čo zabezpečujú chod úradu a vykonávajú práce, s ktorými sa vy pred televíziou a na zastupiteľstve tak radi chválite.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 18:52
čo sa tu ľutujete úradníci?Hovno robíte a iba plačete.Veď dajte výpoveď a podte robiť ku súkromníkovi,uvidíte ako to je byť zdratý z kože
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 13:03
Tu nikto neplače ty truľo, tu ide o princíp a charakter našich súdruhov a ich prisluhovačov.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 22:00
Tu nejde kto čo robí alebo nerobí a plače. Tu ide principiálne o nehorázne a nebezpečné klamstvo mestkého úradu smerom k verejnosti. Keď si súdruhovia dovolia klamať aj vlastných, ktorí viac menej do hrnca vidia, potom ako dôverovať ich rôznym vyhláseniam prezentovaným na zastupiteľstve, v novinkách, alebo televízii.? O charaktere "ocenených" vedúcich asi niet čo dodať. Ako sa takýto človek dokáže vôbec pozrieť zamestnacovi do očí. Konkrétne Lichvár 2 týždne dozadu zapeklito tvrdil, že žiadne zálohy ani odmeny nedostali. Ako tu uz bolo popisane skôr, každy z tých vedúcich ma poriadne za ušami a tie zalohy neboli určite samoúčelné.
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 13:04
Dobré zdroje hlásia, že dnes sa začala na Meste exekúcia.
Ide o prehratý súdny spor s TV Manín.
Nevýhodné nevypovedateľné zmluvy na TV Marika, ktoré uzavrelo Lackovičove HZDS, nová garnitúra SMER bohorovne prestala splácať.

Hádanka: čo urobí Adame, Haviar a Kubovič?
a/ Zrušia svoje zbytočné funkcie a obmedzia výdavky, ALEBO
b/ začnú rozpredávať mestský majetok?

Akcia PO NÁS POTOPA práve začala. Bystričania, ratujte svoje mesto.
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 13:53
Adame máš poslednú šancu,pozeraj takto. schválená zmena rokovacieho programu. 1.bod Zníženie platov viceprimátorov na úroveň poslanca a schválenie ich pracovnej náplne.2.Zrušenie mestskej polície-navrhujem ponechať iba psa.3.bod Znížiť platy vedúcich na polovicu ich "záloh".4.Zrušiť všetky aukcie a objednávky a nevýhodné zmluvy.5.bod V rámci rekvalifikácie a prispôsobenia sa krízovej situácii potreba odpracovania 6 týždňov v mraze pri triediacej linke separovaného odpadu pod dohľadom pána Chudovského pre všetkých vedúcich a obidvoch vicezbytočníkov. ideš
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 15:48
Prečo by sa mali znižovať platy viceprimátorov? ZRUŠIŤ ich treba!
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 19:42
Preto si vedúci útvarov rozdelili zvyšné peniaze pred Vianocami, lebo vedeli, že exekútor účty zablokuje. Kiežby to boli ich posledné výplaty...
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 22:35
 Pán primátor, tak ten Nový rok Vám nezačal ako si šťastne, ale ako Vy druhým tak šťastie Vám, je to tak na mašlu xixixixixi.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 12:38
tak to je totálne svinstvo, rozdeliť si odmeny tesne pre exekúciou,vedúci-vy svine úplatné practe sa kade lahšie

« prosinec 2018 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359