Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / POVAZSKA.SME.SK: Od septembra platí nový grafikon mestskej hromadnej dopravy v Považskej Bystrici

POVAZSKA.SME.SK: Od septembra platí nový grafikon mestskej hromadnej dopravy v Považskej Bystrici

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 24.09.2011 15:44
[2011-09-06] Dohoda, ktorá vznikla medzi mestom a MDS, priniesla aj úsporu kilometrov, čo by sa malo prejaviť i na nákladoch. „Zníženie počtu kilometrov predstavuje asi 2,6 percenta z ročne najazdených kilometrov.“ Mestskú hromadnú dopravu zabezpečuje MDS. Výkony vo verejnom záujme si u nej objednáva mesto, ktoré uhrádza rozdiel medzi skutočnými nákladmi pri zabezpečovaní mestskej dopravy a výnosmi z cestovného. Suma, ktorú musí zaplatiť, z roka na rok rastie. Za vlaňajší rok bola 1,474 mil. eur, v rovnakej výške je predpokladaná aj v tomto roku. Podľa výkonného riaditeľa MDS Jozefa Keruľa však môže byť nižšia, pretože kalkulovaná strata vychádzala z nákladov a výnosov predchádzajúceho obdobia a začiatkom roka sa zvyšovalo cestovné. Úsporu môže priniesť aj nižší počet najazdených kilometrov.
Pokiaľ je to možné,prečítajte si správu v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/6041991/od-septembra-plati-novy-grafikon-mestskej-hromadnej-dopravy-v-povazskej-bystrici.html

Od septembra platí nový grafikon mestskej hromadnej dopravy v Považskej Bystrici

Od začiatku septembra jazdia autobusy MHD v Považskej Bystrici podľa nového grafikonu. Zmena zrejme nie je posledná, ďalšia by mala byť v decembri.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Grafikon mestskej hromadnej dopravy sa opäť zmenil. Úprava nepriniesla len zmeny odchodov autobusov, ale aj úsporu kilometrov.

Ako upresnil Radovan Čmelo z Mestskej dopravnej spoločnosti, zmeny vyplynuli z komunikácie medzi mestom a ich spoločnosťou, ktorá MHD prevádzkuje.

Najazdia menej kilometrov

Úpravy cestovných poriadkov sa podľa Čmela týkajú všetkých liniek MHD. „U niektorých boli len kozmetické, niektoré boli zásadnejšieho charakteru,“ vysvetlil.

Dohoda, ktorá vznikla medzi mestom a MDS, priniesla aj úsporu kilometrov, čo by sa malo prejaviť i na nákladoch. „Zníženie počtu kilometrov predstavuje asi 2,6 percenta z ročne najazdených kilometrov.“

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečuje MDS. Výkony vo verejnom záujme si u nej objednáva mesto, ktoré uhrádza rozdiel medzi skutočnými nákladmi pri zabezpečovaní mestskej dopravy a výnosmi z cestovného. Suma, ktorú musí zaplatiť, z roka na rok rastie. Za vlaňajší rok bola 1,474 mil. eur, v rovnakej výške je predpokladaná aj v tomto roku. Podľa výkonného riaditeľa MDS Jozefa Keruľa však môže byť nižšia, pretože kalkulovaná strata vychádzala z nákladov a výnosov predchádzajúceho obdobia a začiatkom roka sa zvyšovalo cestovné. Úsporu môže priniesť aj nižší počet najazdených kilometrov.

Zmeny sú zásadnejšie i kozmetické

K výraznejšej úprave cestovného poriadku došlo hlavne na linkách č. 2, 5, 4, 8, 32, 9, 10 a 11.

„Táto zmena vyplynula z rokovaní s výbormi mestských častí, kde jednotlivé výbory predkladali svoje návrhy a pripomienky. Vo väčšine návrhov a pripomienok bolo vyhovené k spokojnosti cestujúcej verejnosti. Obmedzenie dopravy sa týkalo hlavne nevyužívaných spojov vo večerných a víkendových časoch,“ upresnil Čmelo.

Doplnil, že zmena bola avizovaná už začiatkom roka. Ďalšiu úpravu cestovného poriadku môže cestujúca verejnosť očakávať najskôr k 1. decembru.

utorok 6. 9. 2011 13:01 | Viera Žaludková
 

 

Anonym píše:
Sobota 24.09.2011 21:23
To bude MDS už asi mesačne meniť spoje??
Stihnu to vôbec občania registrovať?
Ja na to už kašlem, kupujem druhé auto aj pre manželku, aby sme mali pokoj !!
V prvotnom momemente to bude nákladnejšie, ale časom vplyvom výšky za lístok a pohodlie , až tak sa jej to nepredraží!!
Anonym píše:
Sobota 24.09.2011 22:03
Ved tie autobusy už skoro vôbec nechodia :) ešteže som mladý a nemám problém prejsť peši cez celé mesto . . .
Anonym píše:
Neděle 25.09.2011 12:57
Veď MDS nie je na to, aby chodili autobusy a vozili ľudí.
MDS je na to, aby mesto platilo majiteľom MDSky.
Autobusové linky sú len taká nevyhnutná komplikácia tohoto kšeftu.
Anonym píše:
Pondělí 26.09.2011 22:47
Nie som taký bohatý, aby som chodil busom v Bystrici. Mám iba staré auto, bus si nemôžem dovoliť.
Na druhej strane, autom som v práci do 10min a nemôžem si užiť tých 25min vyhliadkovej trasy.
A tí čo auto nemajú, hanbia sa vymeniť ich baik za pomalý bus, ako čo je to za doprava, keď je pomalšia ako bicykle :-D ?
Anonym píše:
Sobota 08.10.2011 16:46
No to je veru pomalšia ako bicykle. Ja len stále nechápem, prečo za toľké peniaze nespravia nastupovanie všetkými dverami, veď tým by sa mestská doprava niekoľkonásobne zrýchlila!
Lenka
Lenka píše:
Úterý 18.10.2011 12:14
:-) je az komicke, kam sme sa ako mesto dostali... situacia s poctom spojov je zufala, cestovne sa sice zvysilo, ale spojov je coraz menej. Ak mam byt uprimna, je skor raritou, ked sa mi podari prist na zastavku MHD a vidiet autobus, ktory ide na sidlisko Rozkvet. Na jednej strane su taxikari kritizovani zo strany mesta, na druhej strane im samotne mesto zabezpecuje viac ako slusne prijmy z prepravy osob :-) kedysi bolo normalne, ze prisiel vlak z bratislavy a ludia sa mohli pohodlne odviezt autobusom domov, pretoze spoje nadvazovali. Viete ako je to dnes? Na zeleznicnu stanicu pride vlak z Bratislavy ( v piatok vecer, v case najvacsieho pohybu pracujucich ludi ), v Povazskej Bystrici vystupi 50 ludi a vsetci bezradne rozmyslaju, ci si zoberu taxik alebo zavolaju znamenu, nech ich pride vyzdvihnut. Nehovoriac o tom, ze osvetlenie v meste svieti len malokedy ( asi zas nejake nove usporne opatrenia ) a ked si to ma clovek odslapat vo vecernych hodinach na sidlisko SNP alebo Rozkvet, tak to dakujem pekne... naposledy sa mi takmer podarilo rozbit si s prepacenim "hubu" :-) lebo na tie rozbite chodniky bez osvetlenia clovek ani nevidi... a viete co? pani, len tak dalej, zakazdym ked pridem domov cakam, co sa vam zas podarilo pokazit... naozaj smutne...
Anonym píše:
Čtvrtek 10.11.2011 10:32
veru sú vyťažené :-)
http://3x.cz/di-UOKW.jpg

[img]http://3x.cz/di-UOKW.jpg[/img]

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359