Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / OBZOR podrobne informuje o billboardoch vyzývajúcich primátora na odstúpenie

OBZOR podrobne informuje o billboardoch vyzývajúcich primátora na odstúpenie

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 27.04.2009 20:59
[2009-04-27 9:34:37] Článok Bernadetty Pitoňákovej, ktorý okrem doteraz publikovaných informácií obsahuje aj vyjadrenia okresného policajného riaditeľa Slavomíra Kučeru o postupe vyšetrovania.
Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok na webovej stránke www.mynoviny.sk:

http://archiv.mynoviny.sk/c/4816791/primator-adame-podal-trestane-oznamenie.html

REAGOVAL NA BILBORDY VYZÝVAJÚCE NA ODSTÚPENIE

Primátor Adame podal trestané oznámenie

Primátor reaguje na bilboardy, v ktorých ho neznámy pisateľ vyzýva na odstúpenie. Podal trestné oznámenie. Na bilbordoch v priebehu minulého týždňa už niekto „upravoval“ text.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Štatutár mesta Miroslav Adame reagoval minulý týždeň na bilbordy, ktoré sa objavili na viacerých miestach v meste. Podal trestné oznámenie.
Existuje aj podozrenie z porušenia všeobecne záväzného nariadenia mesta. V texte sa tiež objavila hrubá gramatická chyba.
Považuje to za ohováranie
Primátor mesta Miroslav Adame podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. „Cieľom autora týchto bilbordov je zdiskreditovať aktívny prístup súčasného vedenia mesta. Zo strany autora ide o nekorektný až priam zbabelý postup. Taktiež uvedené gramatické chyby svedčia o určitom stupni negramotnosti. V súvislosti s uvedenými skutočnosťami podal primátor mesta Považská Bystrica dňa 7. apríla 2009 trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci možného spáchania trestného činu ohovárania,“ vyjadril sa hovorca mesta Filip Oubrecht.
Postup polície
Informáciu o padaní trestného oznámenia v súvislosti s bilbordami potvrdil aj okresný policajný riaditeľ Slavomír Kučera. „Trestné oznámenie bolo podané na neznámeho páchateľa a ďalší postup bude závisieť od zabezpečených dôkazov,“ vyjadril sa Kučera. Doplnil, že o ďalšom postupe vo veci rozhodne vyšetrovateľ, ktorému bol prípad pridelený. „Vyšetrovateľ postupuje samostatne v konaní. On rozhodne o tom, či sa ďalej bude konať alebo to odmietne. V tomto smere je záväznosť na ňom a ďalej na posúdení prokurátora,“ doplnil Kučera. Policajný vyšetrovateľ by mal rozhodnúť o ďalšom postupe do tridsiatich dní od doručenia trestného oznámenia.
Podozrenie z porušenia nariadenia
Na bilbordoch sa pri texte objavili aj symboly troch veží, ktoré sú tiež v mestskom erbe. „Zverejnením týchto bilbordov došlo k porušeniu všeobecne záväzného nariadenia mesta o používaní a ochrane mestských symbolov,“ doplnil informácie Oubrecht. K celej veci sa mesto bude ďalej vyjadrovať až na základe zistení orgánov činných v trestnom konaní.
Bilbordy upravené
Plochy, na ktorých sa bilbordy objavili, poskytuje reklamné štúdio Gryf zo Žiliny. Išlo o oficiálnu zákazku. Objednávateľ plagátov zostáva stále v anonymite, reklamná agentúra jeho meno neprezradila. Kampaň zadávala podľa vyjadrenia obchodného riaditeľa Ladislava Krčmárika fyzická osoba, ktorá si neželala zverejnenie mena. Doplnil tiež, že nejde o stáleho klienta, ktorý si objednáva služby u štúdia pravidelne. Na bilbordoch v priebehu minulého týždňa už niekto korigoval text, niektoré boli celkom prekryté bielou farbou. V agentúre o tom vedia. Išlo však o činnosť, ktorú štúdio nerealizovalo. Aj za úpravou bilbordov teda stojí anonymná osoba či skupina.
Text podľa štúdia neurážal
Text posúdila agentúra ako neurážlivý, nehanlivý, neobsahujúci osobné údaje, a teda vyhovujúci všeobecným požiadavkách na reklamu podľa platného zákona o reklame. „Reklamný text chápeme ako slobodný, verejný prejav názoru skupiny občanov, ktorí si objednali naše služby,“ informoval Krčmárik. Dodal zároveň, že spoločnosť sa dištancuje od názoru uvedeného na bilbordovej reklamnej ploche.
Aktivista sa dištancoval
Na bilbordoch je uvedený tiež odkaz na webové stránky jedného z považskobystrických občianskych združení. To môže navádzať k tomu, že práve toto združenie stojí za obsahom bilbordov. Konateľ združenia Juraj Smatana takúto možnosť odmietol a poukázal na to, že sa ich snaží niekto zneužiť. „Ide asi o nejakú nespokojnú politickú alebo podnikateľskú skupinu, ktorá chce upozorniť na problémy súčasného mesta a netrúfa si ísť pod vlastným menom,“ povedal Smatana.
Ceny za bilbordy
Cena výroby takýchto bilbordov v šírke približne 5 metrov a výške asi dva a pol metra je na Slovensku rôzna. Bežne sa však pohybuje v rozpätí asi od 67 do 100 eur, lepenie od 30 do 40 eur a prenájom reklamnej plochy na mesiac okolo 100 až 200 eur. V cene prenájmu býva niekedy zahrnuté aj lepenie. Vtedy je nájom vyšší. Výška cien závisí aj od počtu bilbordov, ktoré si dá objednávateľ urobiť a niekedy aj od ich umiestnenia.
BERNADETA PITOŇÁKOVÁ

Příbuzné položky
Kauza: falšovanie uznesenia
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 22:20

Kto dával objednávku neviem. Kto ich zatieral, viem.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 22:24

Veď sa neondej a napíš. Ak si chceš uchovať anonymitu, použi http://anonymouse.org/

Alebo si skopíruj do prehliadača túto linku: http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://povazska-bystrica.otvorene.sk/

Rovno sa ti to otvorí cez anonymizér.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 22:25

http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://povazska-bystrica.otvorene.sk/

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 22:39

Ved to tu uz bolo kdesi povedané,... hrubokrkí od Tonda. G 3 Plus, s.r.o., resp. G3 Plus 2 s. r. o.

Len neviem, či to robil Tondo z vlastnej iniciatívy, alebo na objednávku mesta :)

http://orsr.sk/vypis.asp?ID=130102&SID;=6&P;=1

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 22:48

škoda že ich pri tom niekto neodfotil aspoň na mobil

Ale to by nasvedčovalo že za bilbordmi nebudú Haviarovci, ako sa tu špekulovalo

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 22:26

Štatutár Miroslav Adame podal trestné oznámenie.

A čo mu vlastne prekáža? Osah textu? Hrubka? ms. znak? Vie to niekto?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 22:45

Podal trestné oznámenie za ohováranie. Teda mu asi vadí tá veta že "klientelizmus, rodinkárstvo, podozrenia z tunelovania - pán primátor odstúpte" či ako to tam bolo.

Ale tam sa IMHO nechytá. Klientelizmus je dokázateľný, prípadný dolapený platiteľ billboardov by len odkázal na tie mestské zákazky pre poslancov. Rodinkárstvo - opäť žiadny problém, Haviarova dcéra, zákazky pre Haviarovho brata, výnimky pre Kubovičovho syna. A pred tunelovaním je "podozrenie" - takže opäť nič. Naviac celý ten bilbord nie je smerovaný na konkrétnu osobu, ale na "vedenie". Primátora len vyzývajú aby "vyvodil politickú zodpovednosť".

Jediný účel toho trestného oznámenia bude, že sa im možno podarí identifikovať toho bieleho koňa, cez ktorého to je fakturované. Ak to vyšetrovateľ ešte predtým neodloží.

Použitie znakov - to je len priestupok, aj keď ľahko dokázateľný. Preto tie bilbordy hneď prelepili s verziou bez znakov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 21:26

Lack...č a Kubo...č + podklady na tresné pre zápisnicu. Chudák Mirko kukikuk krysa v dome.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 21:41

To akože bilbordy? Alebo to trestné za falšovanie

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 01.05.2009 10:57

Nedivím sa Kubo bol starý známy donášač a udavač ešte za oného režimu. A terazky na to prišiel aj lége artista Mirek.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.04.2009 23:02

najviac zavadzá Adame :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 01.05.2009 10:19

Trafená hus zagága!!!! Tak sa presne zachoval pán primátor.Vedenie mesta je ostuda Považskej Bystrice.

« červenec 2018 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359