Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Nové vedenie mesta zverejnilo informácie o zadlžení a ohlásilo znižovanie stavu úradníkov

Nové vedenie mesta zverejnilo informácie o zadlžení a ohlásilo znižovanie stavu úradníkov

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 29.01.2011 14:26
Na tlačovej konferencii vo štvrtok 27. 1. 2011 primátor Karol Janas zverejnil alarmujúce údaje o stave mestských financií. Základným problémom je, že mesto má zazmluvnené oveľa väčšie výdavky, než sú jeho príjmy. Fakty a citáty zo správy agentúry TASR:
- Vnútorný dlh mesta Považská Bystrica je vyšší, ako nastupujúce vedenie očakávalo, pretože bývalé vedenie podľa Janasa pred poslancami zahmlievalo a skresľovalo skutočné údaje.
 
- Kvôli tejto situácii sa oddiali príprava rozpočtu o niekoľko dní.
 
- V zlom stave sú aj verejné obstarávania.
 
Karol Janas o dlhu voči Mestskej dopravnej spoločnosti: "Veľký vnútorný dlh vznikol voči Mestskej dopravnej spoločnosti (MDS), ktorej sa v minulosti platilo oveľa menej, ako boli skutočné náklady. Poddimenzované platenie spôsobilo, že dlh sa dnes pohybuje na úrovni 1,86 milióna eur."
 
- Mesto má zazmluvnený oveľa väčší objem výkonov, než je jeho príjem. Janas ohlasuje tvrdé a razantné rokovania s dodávateľmi, ktorí "budú musieť zazmluvnené dodávky redukovať, pretože inak by sa mesto dostalo do veľmi vážnych finančných problémov".
 
- Najväčšiu položku z mestského rozpočtu má zazmluvnenú firma MEGAWASTE. Karol Janas: "Najväčšími položkami sú tie, ktoré kvária aj ostatné samosprávy - vývoz komunálneho odpadu a údržba komunikácií."
 
- Janas odhaduje celkovú výšku dlhu približne na 3 milióny EUR: "Predpokladám, že aj po započítaní prípadných dopadov súdnych sporov sa strata môže pohybovať na úrovni troch miliónov eur."
 

- Primátor Janas vidí riešenie v prijatí úveru, úsporách na mestskom úrade a v eurofondoch. Odhaduje zníženie počtu zamestnancov o 15 až 18, zo súčasných 109 zamestnancov. 

Karol Janas: "Chceme zrušiť všetky predaje majetku, za ktorý kupujúci nezaplatili a ponúkneme ho do verejnej súťaže. Mesto sa bude razantnejšie domáhať daňových nedoplatkov, rokujeme s exekútormi, ktorí budú tvrdo vyžadovať plnenie daňových povinností."

- Daňové nedoplatky za minulý rok predstavujú okolo 350.000 eur.

- Banky sú ochotné mestu poskytúť úver.

- Mesto získalo z eurofondov okolo dva milióny eur na separovaný zber. Náklady na odpadové hospodárstvo to zníži o pol milióna eur ročne.


Zdroj:
http://povazska.sme.sk/c/5740546/dlh-mesta-je-ovela-vyssi-ako-nove-vedenie-predpokladalo.html
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 14:51
hlavne ze si schvalil janas velky plat
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:32
Vyhadzovať ľudí z roboty nie je nič príjemné - zvlášť ak sú to úradníčkovia, ktorí celý život sedeli v kancli a o živote nič nevedia, preto sú mimo svojej kancelárie nepoužiteľní. Ber to tak, že pán primátor to má ako "bolestné" za nepríjemnú "robotu".
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:38
znama je riaditelka ZSky... ze vraj potom ako Janas oznamil na schodzi zosadenie Lichvara, vypukol spontanny potlesk...
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:59
4 roky nikomu z vedenia a poslancov nevadil, aj ked sa vedelo, že vadili všetkým
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 16:29
"nikomu Lichvár 4 roky nevadil... Nemáš celkom pravdu. Niektorí poslanci ho kritizovali aj verejne, dokonca jednali s vtedajším primátorom o jeho odvolaní. Bohužiaľ, primátor sa ho vždy zastal a poslanci nemohli robiť nič, pretože to bola len kompetencia Adameho. Podobný prípad je aj Dudoňová. Počul som, že má prsty v netransparentnom prideľovaní sociálnych bytov. Dúfam, že aj ju odvolajú.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 18:41
Žiaľ, na Mestskom úrade je mnoho takých úradníkov, ktorí počas pracovnej doby iba popíjajú kávu, vedú dišputy a tešia na záverečný zvonec, keď ten oznámi koniec, koniec pracovnej doby. A to už mnohí úradníci pred 15.30 čakajú v hale pred "cvikačkou", aby si mohli odcviknúť odchod z roboty a mohli sa pustiť do vymetania obchodov. Predĺžením pracovnej doby v stredu z 15.30 na 18.00 pán primátor Janas týmto úradníkom, týmto niektorým babám urobil zásadný škrt cez rozpočet. Nik sa teraz nemôže čudovať, že tie sú teraz nespokojné. Ale nie všetci sú takí. Napríklad včera išli pani Martinková a pán M. Smatana domov z úradu až azda okolo 19.00 (pevne verím, že mi nebudú zazlievať, že som ich spomenul, ale musel som). Až tak dlho boli v robote kvôli práci. A ich kolegyne (p. Štef. a p. Liš.) z útvaru tiež odišli z úradu až po ukončení pracovnej doby. A to nebolo prvý raz. Bolo tomu už nespočetne rázov, kedy obetovali svoje osobné voľno na úkor pracovných povinností. A to si ja osobne nesmierne vážim, pretože pracovitý úradník je dobrý úradník. A takého si musí mesto za každých okolností podržať. Na niektorých oddeleniach sa jednoducho robí aj na úkor osobného voľna, na niektorých oddeleniach sa jednoducho robota fláka.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 21:36
Janas,so svojím 110 litorvím píjmom nevypisuj sprostostosti a neprestrábkuj svoju kritiku.Všetci vieme že ty a tvojí blbí smerácky súputníci čítajú a prispievajú na túto stránku. A ked sa obkaví kritika na flaškového docenta z TNB unboverzity zapojí svojích posluhačov na vypisovanie obhajom dizertačnej práce prof Janasa
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 21:39
Akosi Vám stále nedá spávať úspech pána primátora Janasa, ktorý dosiahol na akademickej pôde a taktiež pri svojom vedeckom výskume.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 21:41
Respektíve pri svojich vedeckých výskumoch.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 21:46
on robil vedeckú profesúru maximálne na živočíšnych otvoroch straníckej šéfky strany a na sponzoroch za blbprimáta pb.Nezávidím mu tie hovienka ktoré požierá vo svoj prospech a kariéru
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 21:59
Ak by ste pánovi primátorovi Janasovi nezávideli akademické tituly, ktoré dosiahol poctivou prácou počas svojich štúdií a počas vedeckých výskumov, nespomínali by ste ich. Ak mu ich nezávidíte, prečo Vám vadí, že ich má? Prečo Vám nedá spávať, že ich má? Prečo cítite neustále potrebu kritizovať to, že ich má? Odpoveď je v tomto smere jednoduchá a jednoznačná. Z Vašej strany ide o hlbokú závisť úspechu pána primátora Janasa. Nemyslím si však, že pán primátor Janas sa na Vás hnevá za Vaše urážlivé príspevky, ktorými "obohacujete" diskusiu v úmysle poškodiť jeho dobré meno, to určite nie. Pánovi primátorovi Janasovi je ľúto ľudí, ktorí keď už nedokážu na ňom nájsť nič iné negatívne, pretože je to nemožné, tak sa uchyľujú k takým podprahovým metódam kritiky voči jeho osobe, že začínajú spochybňovať jeho štúdie, jeho vedecké výskumy a jeho akademické tituly, ktoré získal. Ak však vyčítate pánovi primátorovi Janasovi jedine to, že má v držbe štyri akademické tituly, ktoré však nezískal pre nič za nič, ale tvrdou a poctivou prácou počas svojich štúdii si ich takpovediac odpracoval, tak je to veľmi pozitívne a ja osobne sa tomu teším. Ak má byť toto jediná škvrna na osobe pána primátora Janasa, ktorá Vás vyrušuje, tak je to veľmi dobrá vizitka pre pána primátora a pre jeho prácu, ktorú odvádza v prospech mesta a mešťanov.
Vy sa očividne držíte známeho hesla: "Topiaci sa aj slamky chytá."
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 12:59
keď ho tak obhajujete, napíšte prosím časové obdobie - roky kedy jednotlivé akademické tituly získal a akými prácami. Vzhľadom na jeho vek, je ťažké uveriť, že to dokázal poctivým štúdiom.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 13:07
Vy už len máte za problémy. Na západe by mohol mať v jeho veku dávno profesúru. PaedDr aj PhDr mohol získať tesne po škole, PhD majú bežne 30-roční chalani.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 13:22
A to znamená, že keď je to na západe OK, tak to musí byť OK aj na Slovensku? No myslím si, že práve v tomto by sme si z nich brať príklad nemali.

A tu nejde o Janasove tituly.....tu ide o rovný meter:)
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 13:56
Tu máš vyhlášku na udelenie titulu docent, čo je najvyšší titul čo Janas zatiaľ získal:

http://www.tnuni.sk/fileadm[…]e_ziskavanie_VP_titulov.pdf
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 14:00
A? To akože má byť novina? :) Nepotrebujem poučovať, som tu doma:)

Paragrafy sú na to, aby sa obchádzali:)
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 15:20
poznám 30 ročnú docentku, na získanie titulu Doc. stačia 3 roky, čo je minimum.
Ona ho získala za veľmi dobrú vedeckú činnosť, veľmi inteligetná baba.
Po získaní titulu ju dedkovia vykopli.
tak teraz učí v USA. takto to robia tie TOP školy v SR
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 16:06
Môže byť. Mne nejde o pána Janasa. Ja neviem ako získal tituly, to je jeho osobná vec. Skôr sledujem poukázanie na odbornú stránku a širšie pomenovanie problémov.Táto problematika predsa rezonuje v spoločnosti už dlhší čas.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 19:10
A čo tam vyučuje ? Snáď prostitúciu !!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 20:28
Pletieš si cudzie slová, nie PROSTITÚCIU, ale POLITOLÓGIU.

Pravda, až taký veľký rozdiel medzi tým vždy nemusí byť...
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 20:46
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 15:18
rozdiel tu a na západe je veľký
kde to za nápade to získa za kvalitu, vedomosti a výskum, tak tu to získa za nejakú knihu, scriptum, článok,... aj to väčšina okopírovaných, alebo to spravia študneti a oni sa tam pridajú.
Jo a na západe je výskum inovatívny, tu skúmajú čo je 20 rokov známe

PhD. sa bežne získava v 27-28 rokoch,
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 15:15
titul docent nie je problém získať v 30 rokoch.
Hodnotenie je kvantitatívne a nie kvalitatívne.

ďalej profesúra je tiež kvantitatívna a nie kvalitatívna.
Kde to tu na profesúru treba x-kvantitatívnych kritéri a málo kvalitatívnych.
Kde to vo svete môže byť aj 30 ročný úspešný profesor tu iba úspešný úplatkár, alebo cez konexie.

Ono to aj vidno, ked vymenovaný profesor má viac ako 50 rokov a učí to čo jeho učili pred 30 rokmi a dnes sa to už nepoužíva
Salvator Zanty
Salvator Zanty píše:
Neděle 30.01.2011 21:50
Je mi z tohoto až zle ,pán Janás by sa mal obhajovať sám a nie Vami...vy mu s prepáčením lížete zadnicu??
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 21:49
:DDDDAle inak ďakujeme za tieto smiešne príspevky. Smiech lieči a ja som dnes vďaka týmto príspevkom oveľa zdravší človek..))))

Ďakujem za to, že sa smejem, prispeli ste ku môjmu zdraviu :))
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 15:07
vidíš ako sa robí v socialistických štátnych firmách?
vidíš ako robia štátny zamestnanci platení za našich daní?

A toto vy komunisti chcete udržť!

V súkromnej sfére je normálne, že človke pracuje dlhšie, je normálne, že pracuje celú prac. dobu,... a je nenormálne, že často nedostane aj zaplatené.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Neděle 30.01.2011 16:10
Prečo hádžete všetkých úradníkov do jedného vreca?
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 10:44
nikde som nič nepísal o úradníkov, ale tých sociálnych bolševikoch, čo ich riadia.
úradník je len nástroj ich zváreného sveta plných zlodejín
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 20:47
to je co za uvaha.ze su pracovity.je to presne naopak su neschopny. ked svoju pracu nedokazu urobit za 8 hod. tak tam nemaju co robit. moze sa stat ,ze v mimoriadnych pripadoch je potreba ostat pracovat dlhsie.,ale ak je to pravidlom tak to svedci o neschopnosti a o tom,ze sa v normalnom pracovnom case flakaju.takze nepiste o sebe taketo blbiny.sami sa usvedcujete z kamuflaze a mesto sa musi zbavit podvodnikov.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Neděle 30.01.2011 22:16
Je vidieť, že Vy nemáte o fungovaní niektorých oddelení na Mestskom úrade ani poňatia. Keby to tak bolo, vedeli by ste, že na niektorých oddeleniach je práce veľmi veľa a nie vždy je možné stihnúť ju počas osemhodinovej pracovnej doby, najmä pokiaľ úradníci musia chodiť do terénu. Ja si vážim tých úradníkov pracujúcich na Mestskom úrade, ktorí sú ochotní obetovať práci pre mesto aj svoj súkromný voľný čas a pevne verím, že pán primátor Janas prácu týchto pracovitých, poctivých a mestu oddaných úradníkov zohľadní a na úrade ich ponechá.
A rozhodne som nikde nenapísal, že je tomu tak pravidelne. To rozhodne nie. Niekedy sa však stáva, že pokiaľ sa vyskytne veľké množstvo práce, je nutné zotrvať v práci dlhšie, ba aj do zotmenia. A to som ešte nespomínal, že títo úradníci zvyknú pracovať aj doma, ak majú množstvo pracovných povinností. A vykašľať sa na prácu samozrejme nemôžu a ani by to neurobili, pretože svoju prácu vykonávajú radi, radi a verne slúžia občanom a mestu, t. j. aj primátorovi mesta. Čiže, ak je to nevyhnutné, bez akéhokoľvek rozmýšľania obetujú práci pre mesto aj celý svoj voľný čas. A to je nutné zohľadniť. Takýchto pracovitých úradníkov mesto potrebuje.
Alebo si azda myslíte, že by ste dokázali odviesť lepšiu prácu než tí úradníci, ktorých som spomínal? Ak áno, môžete si to na mesiac vyskúšať. Už na druhý deň by Vás nebolo, ako aj tých mladých dievok, ktoré si mysleli, že vykonávať prácu upratovačky na Mestskom úrade je malina. Prvý deň prišli do roboty ako veľké panie, na druhý deň už po nich nebolo ani chýru, ani slychu. Asi si pri práci poškodili svoj účes a polámali svoje namaľované nechty. A to sa predsa pri práci stať nemôže!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 09:03
napriklad ked treba poriesit niakemu podnikatelovy sluzbicku
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Pondělí 31.01.2011 09:50
Vaše uvažovanie je absolútne zvrátené. Keď už nemáte čo napísať, tak napíšete akúkoľvek nerozumnosť, len aby ste niečo napísali. Hanobiť prácu drvivej väčšiny slušných a pracovitých úradníkov v službách mesta Považská Bystrica je síce na jednej strane ľahké, ale aj prízemné.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 16:15
nikde som nenapisal,ze chcem takto neuzitocnu pracu vykonavat.absolutne nemam zaujem verne sluzit nikomu ani p. primatorovi nie /on ma sluzit mne a nie ja jemu/.Pracu ,ktoru tam vykonavate /ak sa to da nazvat pracou/je uplne k nicomu je to len praca pre pracu nahananie vymyslenych papierov ,hlaseni a podobnych blbosti,ktore neprodukuju ziaden uzitok. ukazte mi jedneho obcana tejto republiky.ktory vase sluzby vyuzil dobrovolne a nie z donutenia. naco mne je nejaky odbor obchodu ,cestovneho ruchu alebo ako sa honosne volaju a pod. / to len ako priklad/. v zivote som to nepotreboval ani nik z ludi co toto cita.ja som mal po 89-tom naivnu predstavu,ze take molochy ako mnv ,kv apod. sa zrusia a ostanu ,len nevyhnutne urady t.j. mestske a obecne s minimalnym a nevyhnutnym a kompetentnym /a nie politicky vrytolezlym/personalom.Ale je to presne naopak,len sa pozrite do zrkadla a zamyslite sa nad sebou.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 16:40
Ja na Mestskom úrade nepracujem. Z toho dôvodu musíte svoju nevôľu adresovať niekomu inému.

A vôbec, ani neviem či som videl niekedy odchádzať úradníkov z Mestského úradu až po pracovnej dobe. Možno som sa pomýlil. Ak je tma, takmer vôbec nevidím. To znamená, že mohlo dôjsť z mojej strany k zásadnému omylu. A z toho dôvodu svoje tvrdenie v každom prípade radšej odvolávam, aby som sa tým nedajbože niekoho nedotkol neprávom. Za svoj chatrný zrak ručiť nemôžem. A lepšie bude, ak svoje tvrdenie odvolám, než by malo prísť k omylu. Nemôžem si zobrať na svoju zodpovednosť, že niekto bude kvôli môjmu omylu nešťastný.

                                                                       Socialista
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 14:33
Predstav si chirurga, ktorý operuje ťažký prípad - pozrie sa na hodinky, vidí, že je 15:00, nechá na stole otvoreného pacienta s tým, že na druhý deň príde do roboty o 6:3 a dokončí ho. A predstav si aj to, že tým pacientom si ty alebo tvoje decko. Príjemná predstava?
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 14:04
a to ze ide p. Martinova z prace o 19.00 je naozaj uzasne /pokial si ju clovek pozorne vsimne, tak hned nadobudne pocit, ze asi cez den kvoli praci aj zabuda jest/...ja neviem, na jednej strane nam zo vsetkych medii vycitaju ako malo sa venujeme rodine a detom a druhej strane by bol kazdy zamestnavatel najradsej aby sme boli v praci od nevidim do nevidim...je to hanba tejto doby, ze sa nemame kedy venovat svojim detom a potom z nich vyrastaju taky delikventi, akych mozeme kazdy vecer vidiet v TV novinach...z prace asi tazko skontrolujeme, co nase deti robia.
Mne sa najviac paci ako kazdy pozera na uradnikom....su to zamestnanci ako kazdi ini...ja im vobec nezavidim a to nie som uradnik, najma tym na MsU, ktorym sa po volbach mani vedenie a oni musia prezivat stres, ci si to vybije nove vedenie na nich a prepusti ich alebo si ich ponecha. Vsade su ludia, ktori sa ulievaju, ci je to na uradoch, podnikoch...
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 18:28
Nie pán primátor Janas si schválil výšku svojej mzdy, ktorú bude dostávať za výkon funkcie primátora mesta. Išlo o rozhodnutie poslancov zastupiteľstva. Tí mohli navrhnúť i schváliť pánovi primátorovi inú výšku mzdy. Pokus zo strany pána poslanca Smatanu bol, ten však úspešný nebol. Išlo však o slobodné rozhodnutie poslancov zastupiteľstva, na čo pán primátor Janas nemal nijaký vplyv a žiadnym spôsobom netlačil na poslancov zastupiteľstva, aby poslanecký návrh pána Smatanu odmietli. Ak by mu bol poslancami zastupiteľstva schválený základný primátorský plat bez navýšenia, pán primátor by daný stav akceptoval. Ak však poslanci zastupiteľstva považovali za vhodné, aby mal pán primátor Janas výšku primátorského platu vo výške 1,6-násobku základného primátorského platu, pán primátor akceptoval aj toto slobodné rozhodnutie poslancov zastupiteľstva.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:36
Akceptoval slobodné rozhodnutie poslancov dať mu 125 tisícový mesačný plat :-)))
A určite bol z toho celý prekvapený,
ako predseda strany víťaznej koalície,
a vedúci úradu ktorý návrh pripravoval,
a šéf klubu ktorý ten návrh predbežne prerokoval s ostatnými stranammi :-)
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:40
To je iný vtipálek:D No ako tu može niekto takuto koninu napísať, takto sa zhadzovať:D
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 18:50
Je nutné uvedomiť si, že s návrhom výšky mzdy primátora mesta sa musela stotožniť nadpolovičná väčšina mestských zastupiteľov. Bol vypracovaný istý návrh, ktorý poslanci zastupiteľstva akceptovali. Jedine poslanci zastupiteľstva disponujú kompetenciou schvaľovať výšku mzdy primátora mesta. Jedine oni určujú výšku mzdy primátora mesta. Nikto iný. Ani primátor, ani prednosta MsÚ, ani pani upratovačka. Ešte raz Vám opakujem! V tomto smere majú kompetenciu iba poslanci. A naviac, pán primátor nemá nárok na paušálne náhrady, ktorých sa vzdal, uvedomujúc si zlú finančnú situáciu mesta, ktorú zapríčinilo predchádzajúce vedenie mesta. To znamená, že výška mzdy primátora mesta nie je rozhodne v žiadnom prípade akási premrštená.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:54
Bože, Bože...daj ešte nejaký hlod nech sa pobavíme.:))))Toto rozum neberie:D
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:56
Takto nejako obhajoval Lackovič predaj POVBYTU firme svojej ženy.
Že to predsa schválili poslanci.

Socialista, tebe nevadí, že váš šéf má vysoký primátorský plat a ešte plat poslanca vúcky k tomu?
Nehlásali socialisti, že každý má len jeden žalúdok a pre každého má deň len 24 hodín?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:02
On ešte nepochopil starú pravdu: Ruka ruku umýva. Tým je povedané všetko. Je zbytočné niečo vysvetľovať.
Sú len dve možnosti:
1."Socialista" nechápe, nemá na to.

2. Alebo nechce pochopiť?:)))
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 19:31
Ja všetko chápem. Pán primátor Janas vzhľadom k zlej finančnej situácii mesta, ktorú zapríčinilo bývalé vedenie mesta na čele teraz už s exprimátorom Miroslavom Adamem (nezávislý), sa rozhodol finančne uskromniť, vzdal sa paušálnych náhrad a úrad vypracoval nový mzdový návrh, podľa ktorého mal byť základný primátorský plat navýšený o 60%. A zastupitelia mesta (poslanci) daný návrh schválili, pričom ho mohli odmietnuť. Rozhodli však oni, je to ich rozhodnutie. A podľa môjho názoru správne rozhodnutie. A každý rozumne uvažujúci občan mesta daný stav chápe a akceptuje. Len niektorí večne nespokojní občania majú neustálu potrebu kritizovať všetko, čo sa na meste udeje a všetkých, ktorí sa podieľajú na chode mesta. Najmä pána primátora. Nepáči sa mi, že pán primátor Janas úraduje mesiac aj s cestou, ale Vy už ste na ňom nenechali ani nitku suchú. Mohli by ste mať aspoň toľko chochmesu, že by ste dali pánovi primátorovi Janasovi stodňovú šancu na to, aby Vás konkrétnymi svojimi rozhodnutiami presvedčil, že na mesto prišla skutočná zmena k lepšiemu. Vy to však zrejme nemáte za potrebu, pretože už dávno ste pána primátora Janasa takpovediac zaškatuľkovali a už dnes viete, že Vám vyhovovať rozhodne nebude. A to ani vtedy, ak by z Považskej Bystrice vytvoril prosperujúce a na Slovensku ratingovo vysoko hodnotené mesto. Pre Vás je neprijateľný už len z toho dôvodu, že je zo strany Smer-SD, a že je to Karol Janas.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:38
Každý je za svoje rozhodnutia zodpovedný sám, aj pán Janas, tak ako každý iný občan. Myslím si, že pán Janas sa zaškatuľkoval sám už dávno predtým, ako nastúpil do svojej funkcie.
Možno je on ten stále nespokojný. Prečo mu nestačí žiť tak ako každému inému človeku...pri skromnosti? On sa rozhodol ísť do politiky sám. Je to jeho voľba, jeho rozhodnutie, jeho zodpovednosť.
A absolútne, ale absolútne nepovažujem za motív jeho vstupu do politiky....pracovať pre blaho svojich občanov:)


Jeden veľký duchovný učiteľ povedal: "Najväčšími zločincami sveta sú politici." A ja s ním úplne súhlasím.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 19:41
Chcete azda tvrdiť, že pánovi primátorovi Janasovi ide o moc?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:42
No tak keď mu nejde o plat, tak nech ho posiela každý mesiac na účet mne, OK?
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 19:45
Kde som napísal, že pán primátor Janas nepotrebuje mzdu za svoju prácu?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:53
A sme doma:))))))))))) Cvak:)
Ak niekto pracuje pre blaho svojich občanov, znamená to nezištné správanie sa. Tu ide o mravnú hodnotu, základnú a najvšeobecnejšiu mravnú hodnotu, ktorou by rozhodne každý primátor mal disponovať. Bez nároku na odmenu! Vyjadruje najvyšší dosiahnutý stav duchovno-mravnej dokonalosti človeka. S pojmom blaha súvisí každá mravná hodnota.
Pán primátor chodí do práce pre svoj plat, rozhodne nie pre blaho občanov.
Naivita tu miesto určite nemá.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 20:23
Pánovi primátorovi Janasovi ide výlučne iba o blaho mesta a mešťanov, a to je nepopierateľný fakt. O tom Vás i všetkých občanov mesta môžem ubezpečiť. Pretože inak by do súboja o primátorský stolec určite nešiel. Avšak! Ak pán primátor Janas musí vynakladať finančné prostriedky na živobytie svojej rodiny, musí mať nárok na mzdu za svoju prácu, ktorú odvedie, pretože na jednej strane by síce vykonal veľa dobrého pre mesto, na druhej strane by on i jeho rodina zomreli od hladu a od nedostatku všetkého. A to by si rozhodne nikto neželal. Alebo potom by primátor mesta nemusel mať nárok na mzdu za svoju prácu, ale mohol by pracovať v súkromnej, napr. v stavebnej firme. Potom by ste však práve Vy kričali, že dochádza zo strany pána primátora mesta ku konfliktu záujmov. Vy ste totiž typ človeka, ktorý pokiaľ niekto povie A, Vy poviete B. Ak niekto povie B, Vy poviete A, a tak by to mohlo ísť až donekonečna. Nikdy by ste však nepristúpili na postoj druhej strany. Vždy by ste si vymysleli niečo nové, niečo nezmyselnejšie.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 09:12
Prosím ťa, koľko ty máš rokov?

Ja len tak, že veríš na rozprávky?:DD
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 04:15
v prípade SocdemSmeráka Maxíka Zv. nejde o vek, ale o duševný stav.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 20:13
Ak by pánovi primátorovi Janasovi o moc išlo, ako sa niekto domnieva, išiel by do volieb sám a ako predseda Okresnej rady strany Smer-SD v Považskej Bystrici, by svojich politických súperov vo voľbách prevalcoval a v zastupiteľstve by získala väčšinu strana Smer-SD. Avšak! Pánovi primátorovi Janasovi vždy išlo, ide a vždy aj pôjde výlučne iba o blaho mesta a mešťanov, a preto uprednostnil pred jednofarebným zastupiteľstvom mesta Považská Bystrica spoluprácu s inými politickými subjektami a zaslúžil sa o vznik tzv. "Koalície mestského porozumenia", aby tak započal novú éru mesta, kedy nie politické tričko, ale dobrý úmysel je rozhodujúci. Možno niekto so mnou zo strany Smer-SD súhlasiť nebude, pričom má prirodzene na to legitímne právo, ale na mestskej úrovni neexistujú pravicové, ani ľavicové riešenia. Na mestskej úrovni existujú iba dobré riešenia. Riešenia, ktoré budú prospešné pre mesto a pre mešťanov. Darmo sa môže niekto hrdiť tým, že je ľavicový/pravicový, ak budú jeho rozhodnutia negatívnym spôsobom ovplyvňovať život mešťanov a chod samotného mesta. Som rád, že v Považskej Bystrici vznikla tzv. "Koalícia mestského porozumenia", ktorá má dobrý, ale aj odvážny program, zastrešuje širokú mestskú verejnosť a najmä chce posunúť mesto do lepších vôd, chce nasmerovať mesto na tú správnu cestu, ktorá nie je cestou blúdenia, ale je cestou, ktorá má presný cieľ.
To, že sa odohrali v meste tieto udalosti, je znakom toho, že pánovi primátorovi Janasovi nikdy nešlo o osobnú moc, tak ako sa to niekto snaží tvrdiť. Kto to tvrdí, ten veľmi nevkusným spôsobom zavádza a šíri škaredé nepravdy. Rozumný a slušný občan mesta Považská Bystrica však dokáže rozpoznať pravdu od nepravdy. A na základe toho odmietnuť tých, ktorí nesú priamu zodpovednosť za rozširovanie takýchto neprávd. Ukázalo sa to aj vo voľbách, kedy občania Považskej Bystrice radikálnym a veľmi zásadným spôsobom odmietli nečistú kampaň namierenú práve proti osobe pána predsedu Janasa. To je aj varovanie do budúcnosti pre tých, ktorí sa dnes snažia útočiť proti pánovi primátorovi Janasovi tými istými nečestnými zbraňami, ako tomu bolo v predvolebnej kampani zo strany politických rivalov ako pána predsedu Janasa, tak aj tzv. "Koalície mestského porozumenia". Nerobte to, pretože občania Považskej Bystrice takéto nečisté hry neprijmu a pošlú Vás do večného politického zatratenia.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 20:23
Kto to má čítať? S tým môžeš tak vystupovať na straníckych zjazdoch.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 20:25
Klud, skludnite hormon:)V tejto diskusii hlavne nejde o pána Janasa. Je úplne šum a fuk, kto tam sedí a to totálne. Každý, kto už má niečo odžité vie, že "Každé hrable hrabú k sebe."Tu ide o môj hlboký súcit ku Vám ako ku zmanipulovanému človeku, ktorý sa necháva využívať. Myslím, že ide o zneužívanie vašej osoby, ktoré sa tu jasne črtá. Ale pokiaľ Vám toto zneužívanie prináša šťastie, asi nemožno voči tomu nič namietať. Ale pozor, iba do tej miery, pokiaľ to nezačne ubližovať Vám:) To už by išlo o sebadeštrukciu.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 20:52
Tiež si myslím že zodpovedný politik by mal dbať aj o psychické zdravie svojich členov ktorými sa obklopuje:

http://i.sme.sk/cdata/6/56/5699056/zast11.jpg
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 17:44
pocuj Autor(ka) Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD ty si ale exemplarny pablb. Bojis sa o svoj teply flek ,tak sa pchas p.Janasovi do prdele. Toto ti nepomoze ,poletis. viem moc dobre kto si,takeho servilneho hlupaka poznam , len jedneho.A takych nepotrebujem.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 21:04
O žiadny, ako ste to nazvali, "teplý flek" sa báť nemusím, pretože nijaký nemám. A tak je to dobre, pretože nie som s nikým previazaný, nemusím sa tým pádom riadiť nijakými odporúčaniami a môžem hodnotiť súvislosti a okolnosti z pohľadu nezávislého pozorovateľa, na ktorého nemá nikto priamy politický dosah a nemôže tak deformovať moje videnie. Moja nezávislosť je tým absolútne zaručená. Vykonávam svoj mandát občana slobodne podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia.

                                                                      Socialista
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 21:43
 socialista ,tie zvasty co tu uverejnujes a chvalospevy na p. primatora /ja osobne proti nemu nic nemam v zivote som ho nevidel a budem ho moct hodnotit az po urcitej dobe./Ale co tu pises o nom ty ,tak to zavana r. 1950 /kult osobnosti/ a to nemozes mysliet vazne. dufam ,ze je to recesia a provokacia z tvojej strany.fajn ako vtip je to dobre. naletel som ti. a prepac za oslovenie pablb, ty srandista.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 19:15
SWamoyrejme, že Janásovi ide o moc a k tomu príslušné financie. Potrebuje sa dobre yaperiť abz potom mohol spokojne prdieť do treniek až to tu úplne dosere.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 16:16
Kaď bol pán Janas takto nátlakovo poslancami donútený k takému platu, že ho nemal ani možnosť odmietnuť. Navrhujem aby 60% navýšenie vracal do mestského rozpočtu alebo aspoň venoval vždy jednej zo základných škôl v meste. Nie je predsa akceptovateľné, aby človeka takých čistých úmyslov a ktorý toho už toľko pre rádových občanov spravil, niekto stále očierňoval. Myslí to predsa so všetkými dobre a to je neodškiepiteľný fakt a týmto krokom rozdrví argumenty všetkych zlých neprajníkov.

Mashin
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Neděle 30.01.2011 22:19
Prosím, neprekrúcajte fakty a nekonštruujte falošné, ba až lživé závery.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 22:31
Žiadne lživé ani falošné závery nekonštruujem. Pán Janas je neodškriepiteľne poctivý pracovitý človek, ktorý pre nás spravil toľko, že sa to tu nedá ani všetko vymenovať. Ak s týmto nesúhlasíte tak ste obyčajný luhár a nemali by ste meno pána Janasa brať do úst. Fakty sú nepriestrelné. Pán Janas je čestný človek, ktorý by si nikdy v živote taký plat nenavrhol a nikdy neschválil. Svojvoľným činom však poslanci aj napriek jednoznačne nesúhlasnému stanovisku návrh priali. Ako jediná možnosť ako s týmito príživníkmi zatočiť je, že sa pán Janas vzdá navýšených 60% platu a vráti ho mestu.

Mashin
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 14:09
keď je taký pocztivý prečo bral úplatky ako rozhodca?
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 15:38
Ak naozaj bral úplatky, a ty si o tom vedel, prečo si proti tomu nič neurobil? Alebo zase, "jedna pani povedala"?
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 13:21
Neviem prečo ale stále sa mi tisne do mysle výrok " kudy chodil, tudy krad - byl to socialný demokrat "!
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 19:17
Ako som už písal v predchádzajúcom príspevku. Pán primátor Janas sa dobrovoľne zriekol nároku na paušálne náhrady, a tak je pochopiteľné, že má z toho dôvodu o málo vyšší plat, než by ho mal v prípade, ak by si ponechal nárok na paušálne náhrady. Avšak, navýšenie mzdy nepokrýva objem peňazí, ktoré by získal na svoju činnosť, ak by sa nevzdal nároku na paušálne náhrady. To znamená, že keď bude chodiť pán Janas napríklad na služobné cesty, tak si ich bude musieť hradiť zo mzdy, ktorá mu vyplýva z jeho primátorskej práce. A azda nikto nepochybuje o tom, že pán primátor Janas potrebuje finančné prostriedky aj k tomu, aby sám prežil. Alebo si azda niekto myslí, že výdavky pána Janasa vynaložené na zabezpečenie jeho vlastného živobytia sa rovnajú nule?
Čo sa týka pôsobenia pána primátora Janasa v zastupiteľstve trenčianskeho VÚC, tak je to výhodné len a len pre mesto, pretože pán primátor Janas tak dokáže pre Považskú Bystricu na kraji čo to presadiť. Kontakty na kraji i v Bratislave sú dôležité. A tie má ako pán primátor Janas, tak ich má aj pán viceprimátor Sopčák. Považská Bystrica sa dnes nachádza vo veľmi výhodnom postavení. Či už bude vládnuť pravica, alebo či ľavica, Považská Bystrica nebude mať zatvorené dvere nikde, na žiadnom štátnom úrade, na žiadnom ministerstve. A to je to, čo by nás Považskobystričanov malo zaujímať a tešiť nás. A pevne verím, že svoje garancie smerom k Považskej Bystrici naplnia aj páni ministri Krajcer a Galko. Azda to neboli iba prázdne frázy, azda to nebolo iba mlátenie prázdnej slamy v predvolebnej kampani, aby tak získali politické body pre pána kandidáta Kirscha. Azda aj mestskej opozícii ide výlučne o prosperitu mesta a o blahobyt mešťanov, tak ako aj koalícii Smer-SD, KDH a SDKÚ-DS.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:23
Bože, aký je pán Janas chudák, veď on pre výkon funkcie nebude mať ani na živobytie. A čo tak usporiadať mu verejnú zbierku? No, aby mal na služobné cesty a aby mal z čoho uživiť rodinu. Už mi je to jasné, tak preto potrebuje zamestnať aj manželku ako riaditeľku. On to chudák sám neutiahne. No to je mi ho naozaj ľúto. To by si mal radšej toho miesta primátora vzdať, aby neohrozil svoju rodinu.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 13:25
Poslanci fandia primatorovi - a ten sa im bude samozrejme revančovať. V Mogońove to tak vždy fungovalo! To vidno, že P.B. ide stále iba dole kopcom!!
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:24
Vieš ja by som bol radšej, keby si Janas tie paušálne náhrady uplatňoval.
Napríklad, aby si písal cesťáky a jazdil služobným autom.

Lebo to by mohla verejnosť kontrolovať.
Kde bol a načo, a musel by písať správy o výsledku rokovania, ktoré by sme si mohli vypýtať cez informačný zákon.

Takto si dal vysoký plat a nekontrolovanosť svojho pohybu k tomu.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 19:39
Ako som už písal v niektorom z predchádzajúcich príspevkov. Nemyslím si, že mzda pána Janasa, ktorú bude dostávať za výkon primátorskej funkcie je premrštená. Dokonca sa stretávam s ľuďmi, ktorí tvrdia, že vzhľadom k tomu, že sa pán primátor Janas vzdal paušálnych náhrad, čo vysoko oceňujú vzhľadom ku katastrofálnej finančnej situácii mesta, tak je jeho primátorský plat nízky. Ak prídu zlé časy, je nutné uskromniť sa. A kde prv začať než sám od seba? Práve primátor mesta musí občanom ukázať, že aj on sa vie uskromniť, že sa vie uskromniť aj samotný úrad. Nebolo by totiž dôveryhodné žiadať občanov mesta o ich uskromnenie sa, ak by samotné vedenie mesta hodovalo takpovediac pri rozprestretom stole plného jedla a žilo na vysokej nohe. Šetriť je nevyhnutné všade. I na Mestskom úrade.
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 16:40
Myslím, že s politickými stranami to neprerokovával. Jednoducho si navrhol plat a vyšlo to.Veď okrem svojich koaličných poslancov tam má kopu nezávislých. Pochybujem, že by si dovolil riskovať a oslovovať ich po jednom
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:38
Toto je určite najobjektívnejší príspevok k tejto téme. :DDDD

Toto je aj ako vtip blbe:D
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 18:56
kazda strana ma svojho maskota smer ma svedelika
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:58
a 4 roky tam čo robili?

či mi chce niekto povedať, že adame sám schválil rozpočet, ktorý schvaľujú poslanci?
kde väčšina bola za stranu SMER a ich vedúci janas?

smiešne toto divadlo!
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 16:43
Keď MDS-ku a rozpočet kritizovala poslankyňa Fortuníková, vyskočil na ňu Adame a obvinil ju, že pracuje pre združenie podnikateľov.Poslanci za Smer sa jej nezastali a odklepli na čele s Janasom Adamemu všetko.
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 17:08
Len aby sa do začiatku mestskej rady vrátil Keruľ,keď sa bude zvyšovať cena cestovného. Lebo je znova na dovolenke s čiernym staviteľom Matušíkom. Predsa ťažko vyfaktúrováne opravy agregátov voči dotácii z mesta treba nejako podeliť a osláviť.Sláva naším poslancom,zlodej kričí chydte zlodeja a ojhľa aké koťuhy sa nám tu vyliahli.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 20:05
MDS to tu má v hrsti tým pádom. Nebolo by lepšie vypísať na niektoré nerentabilné linky konkurz na obsluhu inými dopravcami formou elektronickj aukcie ? Napr. Milochov, Jelšové, Orlové, Kunovec - min. kapacita autobusu 15 miest, akceptovanie kariet a zliav...
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 19:52
Zastavte Zvědelíka! Veď to je čistý blázon a demagóg obludných rozmerov. Prosím admina, aby vymazal jeho príspevky, nakoľko ohrozuje psychické zdravie normálnych ľudí. Zvědelík, alias "sociálny demokrat" patrí ak nie do basy, tak minimálne do cvokárne. A čudujem sa Janasovi, že si takého kokvotika chová pri sebe.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 21:27
Len toho Zvědelíka ponechajte! Aspoň časť normálných ľudí konečne pochopí, čo za "inteligencia "sa v SMERE nachádza! Bystričania sú dosť natvrdlí / poznať to z výsledkov všetkých typov voľieb z minulosti!/ A tak snáď jedine takéto " silné " príklady aspoň časti Bystričanov konečne pootvorí očí !!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 22:19
Kde vidíte Zvědělíka? Alebo azda vidíte niečo, čo neexistuje? A to iným odporúčate, aby boli uzatvorení v blázninci. A čo takí, ktorí vidia vzduch? Tí sa nachádzajú v absolútnom poriadku?

                                                                   
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 22:32
Respektíve nie vzduch, ale skôr antikorupčné správanie J. S. od Lietavskej Lúčky.
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 11:32
To J.S. je myslený Janko Slopta??
Ak áno tak to je ozaj vrchol antikorupčného konania, skromnosti, čestnosti, abstinencie, tolerancie - proste už sa ani v lietadlieku nebode môcť previesť, lebo s tou božskou megažiarou nad hlavou sa nezmestí do tryskáča!!
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 16:53
Treba byť objektívny. Ja síce nie som jeho sympatizant, ale s tými emisiami má pravdu. Nechcem polemizovať o tom, či sa za ministrovania jeho nominanta dali predať za drahšie alebo nie, pretože nie som na túto problematiku odborník. Na čo mi však zdravý sedliacky rozum stačí je to, že keď súčasná vláda emisie nepredá a nepoužije peniaze na rozvojové zámery, vyfučia hore komínom. Sú to nehorázne nevyužité možnosti získať finančné prostriedky pre Slovensko. Z tohto pohľadu sa mi zdá, že kroky bývalého ministra ŽP síce neboli celkom kóšer, ale táto nečinnosť súčasnej vlády je pre Slovensko ešte horšia. A mimochodom, nepije z politikov len Slopta. Mal som možnosť zistiť, že medzi nimi sú ešte aj horší, len sa záhadne o nich nepíše. Nepozerajme sa na všetko čierno-bielo a nenechajme sa podprahovo ovplyvňovať médiami.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359