Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Nemenovaná politická strana podozrieva túto webovú stránku z porušenia volebného moratória

Nemenovaná politická strana podozrieva túto webovú stránku z porušenia volebného moratória

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 15.11.2009 14:44
[2009-11-15] Okresná volebná komisia včera dostala podnet na porušenie volebného moratória, ku ktorému malo dôjsť uverejnením článku "V Kolónii sa údajne kupujú voličské hlasy", na webovej stránke PB.OTVORENE.SK. Podnet podala politická strana - podľa telefonátu redaktorovi webu ide s najvyššou pravdepodobnosťou o SNS. Volebná komisia sa podnetom ďalej nezaoberala, pretože článok bol publikovaný ako redakčný text, takže nemohlo ísť o propagáciu konkrétneho kandidáta. Podnet týkajúci sa zvážania voličov alebo kupovania hlasov okresnej volebnej komisii nikto nepodal. Podrobnosti prináša článok Viery Žaludkovej na webe POVAZSKA.SME.SK:
Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/5110407/maju-podozrenie-na-porusenie-volebneho-moratoria.html

Majú podozrenie na porušenie volebného moratória

Obvodná komisia v Považskej Bystrici dostala podnet na porušenie volebného moratória. Týka sa webovej stránky.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Po podnete z Visolají, ktorý sa týka zaradenia obce do obvodu Považská Bystrica, dostala obvodná volebná komisia ďalší podnet. Doručila ho jedna politická strana a týkal sa porušenia moratória.

Podnet kvôli webovej stránke

Strana upozornila na webovú stránku, ktorú podľa nej prevádzkuje kandidát na poslanca do samosprávneho kraja. Podanie podnetu potvrdil predseda obvodnej volebnej komisie Igor Mrákava. „Na webovej stránke je uverejnené podozrenie, že v Strojárenskej štvrti boli naverbovávaní voliči a posúvali ich do volebných miestností. Bolo to v čase volieb. Podnet sme prijali a priložíme ho k zápisnici," povedal Mrákava. Komisia ho zatiaľ neriešila, pretože podľa vyjadrenia predsedu nie je autor na webovej stránke uvedený. Podotkol, že na webovej stránke je aj ďalší príspevok, ktorého autorom je kandidát na poslanca. Bol uverejnený v piatok večer, už v čase volebného moratória, a týkal sa rád ako zabrániť volebným podvodov.

Ovplyvňovanie voličov

V Považskej Bystrici sa šírili aj informácie o podplácaní či zvážaní voličov priamo k volebným miestnostiam. Podľa niektorých informácií sa napríklad na sídlisku Lány auto s voličmi otočilo niekoľkokrát. „Podnet týkajúci sa zvážania voličov do volebných miestností politickou stranou alebo kandidátom sme nedostali," reagoval na otázku možného podplácania či ovplyvňovania voličov Mrákava. Doplnil, že pri kontrole volebných okrskových miestností priamo v meste či jeho okolí v nich žiadne porušenie zákona nezistili. Vo večerných hodinách pribudlo voličov, účasť sa pohybovala v niektorých okrskoch od pätnásť do dvadsať percent.

V Púchove je pokoj

Obvodná komisia v Púchove nezistila žiadne porušenia zákona. „Počas jedenástich hodín volieb sme nedostali žiadny podnet, ktorý by sa týkal volieb," informoval predseda komisie Ján Krajčovič. V púchovskom regióne bola v podvečer stále nízka účasť, podľa odhadov sa pohybovala okolo desiatich percent.

Krajská komisia zatiaľ bez podnetu

V kraji nad voľbami dohliada krajská volebná komisia. Je predseda Jaroslav Aštary povedal, že zatiaľ nedostali žiadny podnet.

sobota 14. 11. 2009 21:18

| Viera Žaludková

Anonym píše:
Neděle 15.11.2009 16:54
Čo chcú zasa riešiť???
Anonym píše:
Neděle 15.11.2009 19:49
ved to je uplne jasne. SNS prepadla len taky fukot.
Belasova Gregusova Harant Lagin Fortunikova napriek bombastickej kampani za miliony skoncili na urovni ludi co si xeroxovali plagatiky. Budu mat co robit aby sa o rok dostali do mestskeho zastupitelstva.
Kopiruju drahu svojho predsedu.

A teraz hladaju vinnika nie v svojej neschopnosti, ale na jednej webovej stranke.
Ak su tu nejaki volici Slovneskej nrodnej straky, ozvite sa.
Anonym píše:
Neděle 15.11.2009 20:02
iiaaaaa, iiaaaaaa, iiaaaaa,
politicke smeeeetisko volaaaa :-)
Anonym píše:
Pondělí 16.11.2009 20:01
ozývam sa. Síce nie ako volič SNS, ale človek, ktorý má rád spravodlivosť, ctí si zákon anenechá sa manipulovat Smatanom ako ty.Jasné, keď on, čo tu stále kritizuje každého a má plné ústa morálky a podobne, poruší evidentne zákon, lebo ako kandidát na poslanca porušil moratórium, tebe sa to zdá prirodzene. Keby to tak urobil niektorý iný kandidát a nedajbože z tej tvojej neobľúbenej SNS, to by si behal po celej stranke s plamenným mečom kritiky a zvozil by si ju pod čiernu zem.Keď si taký pribrzdený, poviem ti čo chce pravdepodobne SNS riešiť podnetom a možno aj ďalšími krokmi. Chce ľuďom menej postihnutým ako si ty /lebo ty už pravdepodobne nemáš šancu/ strhnúť ružové okuliare z očí a ukázať Jura v pravom svetle ako človeka, ktorý kvôli pár eurám platu poslanca VÚC bol ochotný urobiť čokoľvek. Čiže,že je ešte horší ako tí, ktorých tu kritizuje. Zamysli sa akiý je rozdiel medzi ním a Ferkom. Žiadny, obidvaja porušili zákon, aj keď každý iným spôsobom.Ferkovi sa to dokázať nedá ale Jurovi ano
Anonym píše:
Pondělí 16.11.2009 20:12
dúfam, že sa mu to dokáže. Padni komu padni.Kde ste všetci Jurajovi neskonalí a nekritickí fandovia. Haló, protiargumentujte, dokazujte, že zákon neporušil, kde ste vy jeho lpätolízači, prijímam len pádne a právne argumenty. Ostatné sra... neberiem do úvahy.Heslo dňa je zlodej kričí chyťte zlodeja, že Jurko?
Anonym píše:
Pondělí 16.11.2009 20:33
Hovoríš, že SNS zakrýva neschopnosť... Vy všetci, celá táto partička ste neschopní, pretože aj vďaka vám sa do VUC dostali najhorší z najhorších. Každého tu len kritizujete, ohovárate, zosmiešńujete a hádžete všetkých politikov do jedného vreca. VŠETKÝCH. Aj tých schopnejších. Znechucujete voličov, odrádzate ich aj všelijakými dezinformáciami a výmyslami typu JPP. Voľby sú o tom, aby sa vybralo menšie zlo. Čiže nikto nie je dokonalý. Aj vďaka vám, všetkým čo tu ovplyvňujete verejnú mienku, si voliči vybrali najväčšie zlo.Tak tu teraz nelamentujte a nehovorte o absurdistane. Smejete sa zo SNS, že prepadla. To ste radi, že sa tam dostal Jurko, V ierka, starostka a hlavne Mirko? Tak to Vám ozaj niet pomoci a asi si ich všetci zaslúžite. Aj Mirka ako staronového primátora. Chvalabohu, že nie som bystričan, lebo po tomto výsledku Mirko bude isto znova primátor. Ale tak vám treba mogoni, keď vám neni rady, tak si ho užite ďalšie roky!
Anonym píše:
Neděle 15.11.2009 21:26
PRIJMEME REDAKTORA TÝŽDENNÍKA POVAŽSKOBYSTRICKÉ NOVINKY

Požadujeme:
• minimálne ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou
• prax v oblasti žurnalistiky
• výborná znalosť slovenského jazyka a pravopisu
• fotografické zručnosti
• vodičský preukaz skupiny B
• znalosť počítačovej grafickej úpravy tlačovín

 

Žiadosti spolu s pofesijným životopisom zasielajte do 17. 11. 2009 na adresu:
Anonym píše:
Pondělí 16.11.2009 16:23
neprípustné,vylučuje sa!!!
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 00:07
treba vymenit sefredaktorku,nema tam co robit!!!!!!!je zaujata,nema profesionalne spravanie,v novinkach ohovarala,prec s nou!
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 00:33
treba vymeniť Stareého uja, Prvého Vícestanda a Druhého Vícdôverníka!!!
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 15:59
Kolko má taká "šéfredaktorka " plat? Za to ho.v.no čo v tých novinkách je, je aj 100€ mesačne priveľa. Samé detinské chválenie(Hastando prestrihol pásku tam, starý ujo už navštívil 425 domov dôchodcov, smiešne chválenie práce úradnikov vlastne ich pracovnej náplne za čo sú nadštandartne platení) útoky a ohováranie kohokolvek nepohodlneho. Alebo je tá lojálnoť našej "šeferadktorky" odmenou za to, že mesto zamestnáva celú jej rodinu?
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 18:37
Za úrad je zodpovedný prednosta- teda p. Novák / Novinky, zákazky-výberové konania, obsadenie zamestnancov... /
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.11.2009 19:39
Asi treba odlišovať medzi formálnou zodpovednosťou a skutočným vplyvom. Pochybujem, že by vydávanie Noviniek bolo výlučne záležitosťou prednostu, a primátor + dvaja viceprimátori do toho nezasahovali.
PB novinky si vyžadujú systémovejšie riešenie, nie je to len problém vedúceho úradu.
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 20:07
Ďakujeme, že aj nám obyčajným ste to pán Smatana ozrejmili. Takže okrem Adameho a Nováka výrazne do chodu a obsahu noviniek zasahujú obidvaja viceprimáti. Či vari ešte niekto?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.11.2009 21:58
Úplne tak som to nepovedal. Redaktori Noviniek sa mi nespovedajú, kto a ako im zasahuje do obsahu, a či vôbec :-))).

Svojím príspevkom som chcel povedať len to, že nemožno zohľadňovať len formálne vzťahy. Lebo z formálneho hľadiska sú všetci zamestanci mestského úradu podriadení prednostovi, ako vedúcemu úradu. On však podlieha vedeniu Mesta (čiže primátor + viceprimátori). Úrad je len ich nástrojom (podľa zákona slúži aj zastupiteľstvu, samozrejme).

Takže nemožno zo zodpovednosti za obsah PBn vyňať primátora a viceprimátorov.
"Spiacou silou" je v tejto mocenskej rovnici zastupiteľstvo. Ak poslancom súčasný stav nevyhovuje, mali by sa novinkami zaoberať.
Viac na najbližšom zastupiteľstve.
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 20:09
a novak sa zodpoveda komu?a sme doma
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 23:05
predsa zodpovedá mecenášovi starého uja, t.j. Havránek
Anonym píše:
Středa 18.11.2009 23:11
ako správny chlap sa zodpovedá hádam doma žene,no nie?

« únor 2020 »
únor
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359