Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Na železničnej stanici obnovený vstup do čakárne

Na železničnej stanici obnovený vstup do čakárne

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 05.01.2011 13:26
[2011-01-04] Televízia ITV priniesla reportáž o obnovení čakárne na železničnej stanici v Považskej Bystrici. V čakárni je 20 miest na sedenie. Vstup je povolený len cestujúcim s platným cestovným lístkom. Kontroly bude vykonávať železničná aj mestská polícia. Rokovania s riaditeľstvom železníc inicioval prednosta obvodného úradu Marián Sopčák a primátor mesta Karol Janas. Čakáreň bola minulý rok uzatvorená kvôli problémom s bezdomovcami. Ďalším "opatrením" ŽSR bolo odstránenie lavičiek z priestoru hlavnej haly na železničnej stanici, čo vzbudilo aj medializovanú nevôľu verejnosti. Hlavná hala je podľa záberov v reportáži naďalej bez lavičiek alebo inej možnosti sedenia.

Zdroj: http://www.i-televizia.sk/noviny_5.php

 

 

Anonym píše:
Středa 05.01.2011 13:32
No hold,náš zákazník,náš pán,ale dá sa tu vybrat niečo iné?
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 13:51
dajú sa vrátiť lavičky aj do haly

stačí ich tam doniesť

ja vám poviem mne je jedno či bezdomovec leží na lavičke alebo leží na zemi pri radiátore
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 18:33
Čo tu stále drístate kraviny, každý bezdomovec v Považskej Bystrici môže byť v teple a v suchu a neotravovať normálnych ľudí. A hlavne na stanici. A musí chcieť sa prispôsobiť-nesmie byť ožratý, urážať ostatných bežných bezdomovcov, ktorí sú v ubytovni, musí sa umyť po vstupe do útulku atď. Niekedy sú to až hovada v ludskej kozi a nie ľudia, česť väčšej normalnej skupine bezdomovcov
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 19:47
Presne, su to vychcane prasata, minule hadzali chodcom pri zeleznicnej stanici pod nohy petardy, no "chudacikovia" su to, nakopat ich niekam a nie brat na nich ohlad, ved sa cloveku dviha zaludok od toho smradu.
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 20:02
plne súhlasím, je to banda darebákov, ktorá využíva pôžitky bez práce.V hale stanice nemajú čo robiť, ved´ v cene lístka je aj udržiavanie chodu žs, energie atd´. Ked´chcú byť v zime v teple, nech sa páči do práce, čistiť chodníky od snehu a odpadkov môžu denne, stačí jedného človeka,čo ich bude riadiť, aspon´sa zahrejú a čiastočne vrátia, čo dostávajú od štátu len tak bez práce a aj to by som zrušil, pri mne akurát tak dostávali stravu.Pracovitého človeka ked´vyhodia z práce, štát sa na neho po 6 mesiacoch vykašle, hoci predtým 30 rokov poctivo chodil do práce a ak si po 6 mesiacoch nenájdeš prácu, nedostaneš žiadne financie, nikoho nezaujíma, z čoho zaplatíš byt atd´.Tak neviem, prečo by som na takých lenivcov bral ohľad, my, ostatní tiež nemáme nič zadarmo.
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 20:46
A JE TO ! Už to z Vás vypadlo, normálny názor normálnych ľudí, na večšinu typkov, čo sa pohybujú na stanici, alebo v uliciach mesta. A o tých pár chudákov, ktorí si to zaslužia a naozaj potrebujú pomoc, by sme sa vedeli postarať, či už bežní Ĺudia z PB, alebo aj mestská kasa.
singular plural
singular plural píše:
Středa 05.01.2011 20:56
stála pesnička dokola. Ak je problém, že si bezdomovci kupujú lístok do Milochova, na základe čoho ich vyhodia z otvorenej počmáranej čakárne, ktorá je len pre ľudí s lístkom ? Raz som sa rozprával s policajtmi z Púchova. Základom je demotivovať bezdomovca, aby bol v stanici. Otravovať ho, posadiť sa tam na dve hodiny a nechať ich trčať vonku. Prečo železnice nedokážu zakotviť vo svojom poriadku, že na stanici môže byť človek len do prvého vlaku na smer lístka, ktorým sa preukazuje ? Teda, keď sa preukáže lístkom o 8.00 do Milochova a o 8.10 ide vlak, tak svoju šancu prepásol a nemá právo byť v stanici.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 21:47
Pretože lístok platí do určitej hodiny. A je jedno či pôjde cestujúci vlakom do Milochova o 8.10, alebo trebárs na druhý deň pred štvrtou hodinou rannou. Cestujúci môže na stanici počas celého dňa piť jedno pivo za druhým a nikto mu nemôže nič vytýkať, tobôž nie vyháňať ho zo stanice, ak je držiteľom platného cestovného lístka.
singular plural
singular plural píše:
Středa 05.01.2011 22:03
Keby sa chcelo, môže
1. lístok ťa oprávňuje k ceste, nie k čakárni - problémom je to, že si to ŽSR blbo zakotvila
2. lístok je vecou ZSSK (preprava) a čakáreň je vecou ŽSR - takže ZSSK si určuje takt vo vlakoch a ŽSR v čakárni.

Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 22:34
Avšak, cestujúci s platným cestovným lístkom má právo pohybovať sa v staničnej hale, resp. v miestnosti, ktorá je určená pre cestujúcich s platným cestovným lístkom - čakáreň. To znamená, že pokiaľ má bezdomovec platný cestovný lístok, prečo by mal byť diskriminovaný tým, že mu nebude umožnené na svoj vlak vyčkať v staničnej budove?
Jaroslav Ševčík
Jaroslav Ševčík píše:
Středa 05.01.2011 23:07
či chcú ŽSR zarábať na predaji chľastu na stanici, alebo meditovať, odstraňovať lavičky, prípadne ináč buzerovať "normálnych" cestujúcich.
J.Ševčík
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 23:21
V tomto smere musím dať za pravdu tej časti občanov, ktorí odstránenie lavíc kritizujú. Zo strany železníc išlo o zúfalý a nesystémový krok namierený proti cestujúcej verejnosti. Určite nie je správne, aby kvôli tomu, že niekto nedokáže vyriešiť problém bezdomovcov, trpeli tí ľudia, ktorí za nič nemôžu. Bezprostredne po odstránení lavíc som povedal. Lavice odstránili, bezdomovci však v staničnej hale zostanú. A tak sa aj stalo. Túto chybu je nutné okamžite napraviť a lavice sa do staničnej haly musia rozhodne vrátiť.
redakcia
redakcia píše:
Středa 05.01.2011 22:23
V prepravnom poriadku vždy bolo zakotvené právo sprievodcu vylúčiť cestujúceho z prepravy, ak obťažuje spolucestujúcich. A to je jedno, či zápachom, znečisteným odevom, alebo hlasným spevom, alebo zabíjaním múch straníckou tlačou.

Zákonov a pravidiel tu máme tony. Len ich vymáhať!

js

Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 21:41
Kto určuje to, kto je a kto nie je normálny človek? Akékoľvek kategorizovanie ľudí je nesprávne, pretože všetci ľudia sú si zo zákona rovní. Bezdomovci nie sú podľudia, ktorí by mali byť pre niekoho príťažou. Sú to ľudia, ktorí sa ocitli v zlej sociálnej situácii a je nutné týmto sociálne slabým ľuďom pomáhať a venovať im zvýšenú pozornosť.
singular plural
singular plural píše:
Středa 05.01.2011 22:10
Počuvaj sociálny demokrat - Buď si vymletý, alebo si slepý. Kvôli ľudomilstvu (čo nie je občas zlá vlastnosť) my chceš nahovoriť, že som povinný čuchať smrady, močku, hovná bezdomovca, trpieť jeho prepité reči a obťažovanie okolidúcich? Daj mi svoju adresu, budem ti denne srať pred dvere a tvojim rodičom budem pod vplyvom alkoholu nadávať, ošklbem sa, všetko prepíšem na manželku a budem ti strpčovať život. Nikto ma neprinúti k ničomu, lebo mi nebude mať čo kto zobrať. Budem stále pre teba normálny človek ?
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 22:31
Neustále by ste týchto úbohých ľudí chceli niekde vyháňať, ale nie a nie Vám napadnúť, že jednoduchšie by bolo daný problém konečne vyriešiť. Za už viac ako 20 rokov ste neboli ochotní pre vyriešenie daného problému a pre pomoc týmto ľuďom, ktorí žijú v skutočne nesociálnych a neľudských podmienkach, nič urobiť. Sťažujete sa, ale jediné čo v tomto smere ste ochotní podniknúť, je nadávanie na týchto ľudí. Týmto ľuďom je nutné pomôcť tak, že im bude poskytnuté bývanie, že im bude poskytnutá práca. Je nutné im dať novú nádej na lepší život, ktorú po roku 1989 stratili. Možno aj tí, ktorí dnes cítia voči bezdomovcom odpor a nadávajú na nich a na ich spôsob života, tak pokiaľ by sa ocitli v rovnakej situácii, v akej sa dnes nachádzajú dnešní bezdomovci, dopadli by rovnako. Bezdomovci sú obete, nie sú vinníci. A preto je nutné pomôcť im. Prečo chcete trestať obete? Obete, ktoré za nič nemôžu a v danej situácii sa ocitli nie vlastným pričinením.
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 22:50
Počuj, miláčik, napadlo ti, že tým ľuḋom vyhovuje práve ich terajší spôsob života a ani ich nenapadne uvažovať o nejakom inom? Ak mám pomáhať, tak chcem v plnom rozsahu diktovať podmienky pomoci. Ak podmienky nepríjmu, nechať ich tak a postarať sa len o to, aby neboli na príťaž. Prečo by sme sa my slušne žijúci daňoví poplatníci mali prispôsobovať ich pravidlám?
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 23:03
Váš problém je ten, že už dopredu vnímate týchto ľudí ako neprispôsobivých parazitov, ktorým podľa Vašej mienky vyhovuje doterajší ich život, t. j. život v hlbokej chudobe a v sociálnom utrpení, kedy majú všetkého nedostatok. Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že skutočnosť môže byť odlišná od Vašej mienky? Prečo už dopredu tvrdíte, že títo ľudia by neprijali pomoc? Prečo nad týmito ľuďmi už dopredu lámete palicu? Dajte im šancu, buďte trpezlivá a tolerantná. Ja tým ľuďom nesmierne verím. A viem, že by chceli žiť lepší život, než ktorý dnes žijú. Dnes žijú život, ak sa tento stav vôbec dá nazvať životom, ktorý im rozhodne neprináša svetlú budúcnosť. A vzhľadom k tomu, že je povinnosťou štátu i regiónov poskytnúť pomoc každému človeku v núdzi, je zlé, ak takto "svetské hodnoverné miesta" nerobia.
singular plural
singular plural píše:
Středa 05.01.2011 23:04
Sociálny demokrat - nie som v tejto oblasti nováčik a ľutovaním sociálnych prípadov som si už prešiel. Si naivný, ak si myslíš, že tí ľudia na stanici prišli o všetko, lebo im to niekto len tak vzal, alebo nebodaj ukradol. Napríklad jeden z nich je Fero, ktorý býval v našom baráku. Fero bol čašník, o ktorého bol záujem. Ale Fero si toho nevážil. Potom Fero prepadol alkoholu. Jeho deti sa Ferovi snažili pomôcť, sú dobre zabezpečené, ale Fero nechcel. A preto Fero žobre dodnes a je v stave, kedy sa už ani nedokáže prinútiť ísť ani vpravo ani vľavo. A teraz mi sociálny demokrat povedz ako pomôžeme spolu Ferovi.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 23:10
To je jednoduché. Fero dostane prácu a jednoizbový nájomný byt.
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 23:46
Nútené práce sa už nepraktikujú a Fero by o nájomný byt aj tak prišiel, lebo všetky prachy by miesto platenia nájomného použil na chľasť. Vidno, že si sa so žiadnym bezdomovcom nikdy v živote nerozprával.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 23:50
Fero dostane takú prácu, ktorá bude znamenať, že sa bude spolupodieľať na výstavbe domu, v ktorom bude bývať. A potom dostane inú prácu, ktorá mu zabezpečí dôstojný život. Týchto ľudí je nutné motivovať k lepšej budúcnosti a ukázať im, že sa dá žiť inak, než žijú dnes. A rozhodne lepšie, rozhodne dôstojnejšie.
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 23:57
Nie, miláčik, Fero radšej pôjde bývať do kanála, len aby nemusel pracovať. Lebo každý záväzok preňho znamená stratu slobody. Ty sa zjavne riadiš zásadou "podľa seba súdim teba", ale u väčšiny týchto ľudí naše druhy motivácie nemajú zmysel a totálne zlyhávajú. Tých pár výnimiek schopných zmeny k lepšiemu už predáva Nota Bene. Ostatným by muselo ísť o krk, aby boli ochotní zmeniť spôsob života.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Čtvrtek 06.01.2011 00:05
V takom prípade skončí Fero napríklad v kameňolome. Či sa mu to páči, alebo či sa mu to nepáči. Ak nebude chcieť pracovať dobrovoľne, bude musieť byť k práci donútený.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 00:22
Konečne realistický názor. Ale ako som písal vyššie - nútené práce u nás nehrozia, bolo by to protizákonné. V skutočnosti asi nikto nemá účinné páky na bezdomovcov a títo budú stále zneužívať vrodený ľudský altruizmus, lebo jednotlivec sa síce poučí a prestane podporovať to, čo sa paradoxne práve vďaka podpore len zhorší, ale ľudstvo ako celok je nepoučiteľné. Vždy sa nájdu blbci, čo naletia profesionálnym ničnerobenkom a príživnkom a chcú im "pomáhať", čím im zabránia postaviť sa na vlastné nohy.
Ronald Reagan bol síce vygumovaný blbec, ale povedal jednu zaujímavú myšlienku - "Nepodporujte chudobu, lebo sa rozmnoží". Ja k tomu dodám len toľko, že práve prehnaná podpora oberá ľudí o motiváciu postarať sa o seba vlastnými silami. Každá pozitívna spätná väzba znamená byť o krok bližšie ku katastrofe. Dokonca aj akýsi černošský vodca z Afriky žiadal bielych, aby prestali s tou podporou, lebo domorodci kvôli nej strácajú motivíciu postarať sa o seba vlastou prácou.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 06.01.2011 14:01
A to máte odkiaľ, že bol Ronald Reagan vygumovaný blbec? Z Rudého Práva?
Anonym píše:
Čtvrtek 10.02.2011 09:11
Spojené státy si v těchto dnech připomněly 100 let od narození jednoho z největších masových vrahů 2. poloviny 20. století - Ronalda Reagana

http://blisty.cz/art/57191.html
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Pátek 07.01.2011 14:53
Ja netvrdím, že je nutné týmto ľuďom poskytnúť takú pomoc, ktorá by znamenala, že všetko dostanú zadarmo. To by ani nebolo správne a takáto forma pomoci by mala určite kontraproduktívne účinky. Ako je známe, tak to, čo obdrží človek zadarmo bez toho, aby sa na výsledku minimálne spolupodieľal, to si neváži. Z toho dôvodu je nutné týmto ľuďom poskytnúť taký druh pomoci, také pomocné prostriedky, ktoré by ich zapojili do procesu a museli by sa spolupodieľať na ceste k dosiahnutiu cieľa. Na zlepšení svojej sociálnej a životnej situácie by sa museli sami pričiniť určitou činnosťou, určitým pracovným výkonom. V žiadnom prípade sa nemôže stať to, že niekto bude čakať s nastrčenou rukou a pýtať niečo zadarmo. Nič zadarmo nebude. Všetko musí byť za niečo. Ak chce niekto zlepšiť svoju sociálnu a životnú situáciu, ak chce niekto svetlejšiu budúcnosť, musí vyvinúť určitú aktivitu a prejaviť o danú záležitosť záujem. Prečo by malo byť pomáhané niekomu, kto o pomoc nejaví absolútne žiadny záujem? Pomoc patrí iba tomu, kto prejavuje o pomoc záujem a kto je ochotný spolupodieľať sa na danom procese. Myslím si, že ide o veľmi jednoduchú matematiku.
singular plural
singular plural píše:
Pátek 07.01.2011 17:47
Počítajme spolu. Keď si kúpim byt za 50 000 € a 30 000€ mám, tak budem splácať 250€ asi 10 rokov. Fero sa neserie, je na ulici a dostane dom, ak sa na ňom bude podieľať. Aj ja by som robil na dome, keby mi ho dal niekto pod podmienkou,l že na jeho výstavbe sa budem podieľať...A toto je jednoduchá matematika. Ja budem drieť 10 rokov na 20 000€ úver a fero sa bude "spolupodieľať na dome". Ty máš ale dobrú klakulačku...
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Pátek 07.01.2011 18:12
Nie. Fero ani za týchto podmienok nedostane byt do osobného vlastníctva, ale dostane byt do prenájmu. A to pod podmienkou, že bude Fero pracovať, okrem toho, že sa samozrejme bude spolupodieľať na výstavbe konkrétneho obytného domu, kde bude mať Fero prednostné právo na získanie nájomného bytu. Ak pracovať chcieť nebude, ak sa bude úmyselne práci vyhýbať, ktoré by mu mesto zabezpečilo, tak bude z nájomného bytu vysťahovaný. To isté by platilo aj v prípade, ak by sa Fero v nájomnom byte správal neprístojne a porušoval by povinnosti, ktoré by mu vyplývali z nájomnej zmluvy s vlastníkom obytného domu.
singular plural
singular plural píše:
Pátek 07.01.2011 18:49
A čo potom, keď bude vysťahovaný ?
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Pátek 07.01.2011 18:57
Bude môcť bývať v ubytovni zriadenej pre bezdomovcov.
singular plural
singular plural píše:
Pátek 07.01.2011 19:52
To môže aj teraz a výsledok. Sú na stanici, lebo tam sa pic móže
Anonym píše:
Pátek 07.01.2011 13:31
fero nemá záujem o prácu ani pomoc, nech si zarobí na byt, potom ho dostane.

ale nie, že ja budem makať na svoj byt a ešte aj 20 takých ako je fere, zabudni.

preto je sr tam kde je, rozhadzovanie sponzorom a mecenášom, ked to vie niekto vlastnou hlavou zarobiť, tak nech to skúsi aj fero
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Pátek 07.01.2011 14:35
Ak bude chcieť Fero byt, tak sa bude musieť spolupodiaľať na výstavbe bytového domu. A potom byt dostane do nájmu (rozhodne nie do vlastníctva). Takýmto spôsobom by to fungovať mohlo. Ukázalo by sa, kto z bezdomovcov má seriózny záujem na vylepšení svojej katastrofálnej sociálnej a životnej situácii a kto naopak záujem nemá. Takýmto spôsobom by bolo možné vyselektovať bezdomovcov na skupinu tých, ktorí sa v danej situácii ocitli nešťastnou zhodou okolností a majú záujem celú záležitosť posunúť do inej roviny, avšak sami bez pomoci silnejších (štát, mesto, podnikateľský sektor) v tomto smere nevedia urobiť ten správny krok k zlepšeniu svojej zlej sociálnej a životnej situácie, a tak stále blúdia v začarovanom kruhu. A na skupinu tých, ktorým terajší život vyhovuje a páči sa im ich úloha niekoho, kto sa rád na niečom, resp. na niekom priživuje. Kto má záujem o pomoc, tomu je nutné pomôcť. Kto záujem o pomoc nemá, tomu je poskytovanie akejkoľvek pomoci absolútne zbytočné. Ale na druhej strane tolerovanie dnešného stavu je neprijateľné. Proti parazitom je nutné postupovať tými najtvrdšími metódami, a to bez rozdielu či ide o Slovákov, Rómov, Maďarov, Čechov, a pod. Určite nemôže systém fungovať na princípe, že časť ľudí bude pracovať na skupinu povaľačov. Je však nutné dať príležitosť podaním pomocnej ruky tým, ktorí by chceli zmenu svojej doterajšej životnej situácie smerom k lepšiemu. Nie je vhodné a ani správne hádzať všetkých týchto ľudí do jedného vreca. Existujú medzi nimi aj slušní, inteligentní a dokonca aj vzdelaní ľudia, ktorí sa dostali do tejto situácie mnohokrát spleťou rôznych nešťastných udalostí a radi by prijali v tomto smere zmenu. A nie každý to dokáže vlastným úsilím. Nie všetci ľudia sú rovnakí. To, čo dokážete Vy, možno iní nedokážu. Keď som bol 17. novembra 2010 na dni otvorených dverí v Národnej rade, bol tam aj pán poslanec Ondruš. Razom k nemu prišiel istý mladík, ktorý mu povedal, že tí, ktorí nepracujú a žijú v chudobných pomeroch, sú paraziti, lenivci, povaľači a môžu si za svoju situáciu sami. Odvolával sa pritom na knihu istého amerického vysokoškolsky vzdelaného človeka, ktorý sa rozhodol žiť život chudobného človeka bez finančných prostriedkov a bez práce. Počas tohoto jeho pokusu sa mu podarilo získať si prácu, získať financie, opustiť najspodnejšie spoločenské priečky. Na základe tohoto pokusu usúdil daný mladík, že tak môže urobiť každý. A komu sa to nepodarí, ten je parazit, príživník a za danú situáciu, v ktorej sa ocitol, je zodpovedný sám. To je však veľký a hlboký omyl. Ako som už písal, každý človek je iný. Nikto nemôže zovšeobecňovať, že pokiaľ sa jednému človeku podarilo vlastným pričinením strhnúť zo seba okovy chudoby, tak sa to musí automaticky podariť aj tým druhým. Naviac, ak daný človek nevyrastal v chudobných pomeroch a viedol úspešný život. Chudobní ľudia by možno aj chceli svoj život zmeniť smerom k lepšiemu, ale po sérii mnohých životných sklamaní sú zničení a ku všetkému sú nedôverčiví. Títo ľudia nemajú žiadnu motiváciu, svoj život považujú za neúspešnú anabázu a veľmi citlivým spôsobom vnímajú zradu zo strany spoločnosti, ktorá sa od nich odvrátila, keď jej pomoc potrebovali. Presne takým spôsobom hodnotíte aj Vy chudobných ľudí. Považujete ich za parazitov, za príživníkov, za naničhodných ľudí, ktorí sú radi, že žijú tak, ako žijú. Ale ja som presvedčený, že tomu tak nie je a z Vašej strany ide o hlboký a zásadný omyl. Vy kritizujete niekoho, do koho sa vcítiť nedokážete a nedokážete pochopiť jeho zmýšľanie. Aby ste daného človeka mohli kritizovať a mohli s definitívnou platnosťou skonštatovať, že ide o parazita, musíte mu najskôr ponúknuť pomoc, poskytnúť mu príležitosť, aby sa vymanil z okov hlbokej chudoby a sociálneho utrpenia. Ak odmietne, v takom prípade môžete konanie daného človeka analyzovať. Rozhodne však nie skôr. Títo ľudia potrebujú šancu, potrebujú príležitosť k tomu, aby svoj doterajší život od základov zmenili. A nie každý z nich to dokáže vlastným úsilím. A k tomu existujú sociálne silní. Sociálne silní by nemali existovať na princípe, aby sa snažili zo sociálne slabých ľudí zodrať čo najviac k vlastnému prospechu, ale na princípe, aby sociálne slabým pomáhali, keď je to potrebné. Bohatí existujú, aby pomáhali chudobným. Nie naopak. Je logické, že kto má viac, ten musí do spoločnej pokladnice odovzdať viac. Kto má menej, ten musí do spoločnej pokladnice odovzdať menej. Či objemovo, alebo aj percentuálne. Je nesociálne a neľudské, ak napríklad musia bohatí a chudobní odviesť rovnako trebárs 20% z niečoho, napríklad zo svojho príjmu. Ak niekto zarába 100 000 eur, musí odviesť 20 000 eur. Ak niekto zarába 500 eur, musí odviesť 100 eur. Rozdiel medzi objemom peňazí vo výške 20 000 eur a 100 eur je určite znateľný a priepastný. Avšak, zatiaľ čo bohatý zarábajúci 100 000 eur stratu vo výške 20 000 eur nepocíti, pretože mu zostane ešte 80 000 eur, tak chudobný s výškou platu 500 eur stratu 100 eur pocíti znateľným spôsobom. Na živobytie mu zostane iba 400 eur. V každom spoločenskom systéme musí existovať solidarita. Solidarita bohatých s chudobnými.

singular plural
singular plural píše:
Pátek 07.01.2011 17:51
Sociálny demokrat - no, ale my tu teraz riešime tých neprispôsobivých, ni tých, čo predávajú Nota bene. Kvôli Nota bene nezavreli stanicu...
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Pátek 07.01.2011 18:14
Opäť veľmi nešetrným spôsobom všetkých bezdomovcov pohybujúcich sa v priestoroch železničnej stanice a v jej okolí hádžete do jedného vreca. Ako Vy viete, že všetci títo ľudia sú neprispôsobiví?
singular plural
singular plural píše:
Pátek 07.01.2011 19:04
Všetci nie, 99%. Tých ľudí, ktorých vidíš UŽ prepadli cez sociálnu sieť. To nie sú ľudia, ktorí nedostali šancu, alebo zlyhali raz, dva, päť krát. Drvivá väčšina sú závislí (čo so sebou prináša x ďalších veci okrem bezdomovectva). Pre nich slovo šanca znamená zmenu len po prvý absťák. Cesta z bezdomovca na normálneho človeka je výsosťou mizivého percenta bezdomovcov. Ak máš chuť, choď zajtra na stanicu a daj im anketu kto a za akú "cenu" by boli schopní zmeniť život. Na začiatok ti bude stačiť dvacka bezdomovcov. A nezabudni na kontrolné otázky typu AKO to chcete dosiahnúť.
Anonym píše:
Čtvrtek 13.01.2011 12:39
Socialny demokrat,ty si naozaj mimo.Ked stale nechapes o com to tu je,tak urob jednoduchu vec,zober si ich domov,aj Fera,Joza,Ancu aj Ivana a pomahaj im.My sa ti za to pekne podakujeme a vsetci budeme spokojni. Pomahat slabym treba,ale ktori chcu,nie darebabakom ktori nemaju zaujem.Jethro.
singular plural
singular plural píše:
Pátek 07.01.2011 18:07
Sociálna politika je zložitá vec na toto fórum, ale aj tebou opakované slovo "solidarita" má rôzne vymedzenia a prístupy. Prílišná solidarita je kontraproduktívna. Zober si dávku v hmotnej núdzi. Dávku si mnohí vysvetľujú ako živobytie. Ale dávka je určená na PREKLENUTIE situácie. Ak je vysoká a z nej človek dokáže dlhodobo prežiť, nie je nútený hľadať iné príjmy a tým pádom ustrnie a je na pleciach štátu. Ak je zas príliš nízka, človek neprežije... Takže musí byť vyrovananá a doplňovaná motivačnými príspevkami, ktoré predpokladajú aktívnu prácu človeka. V podmienkach Považskej Bystrice to znamená, že kosenie určitých parciel okolo obytných domov, čistenie zastávok atď. by mohli ľudia vykonávať v rámci aktivačných prác a nemuseli by sa platiť drahé firmy...
Každopádne - sociálny demokrat - si si prečítal pár ohraničených informácii, ktoré síce pekne znejú, ale bez súvislostí sú len utopistickým táraním a neved k reálnej náprave, lebo sú od piky pozitívne diskriminačné.
Anonym píše:
Sobota 08.01.2011 08:46
pod nas to naucit a ukay co vies okrem peknych reci
Anonym píše:
Sobota 08.01.2011 20:17
Daj do banku mzdu a budú aj riešenia...
singular plural
singular plural píše:
Sobota 08.01.2011 20:26
veru, keby sa tvorila nejaka koncepcna skupina, aj by som sa prihlasil. akuratze u nas su taketo veci zatial nepripustne... lebo by sa mohlo zistit, ze radncia musi urobit nejake opatrenia. takyto stav uradu vyhovuje.
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 14:39
že tvoje riešenie SMER-SD za 4 roky neaplikoval.

čísla hovoria jasne:

Za 4 roky vzrástla chudoba o 4%, medzi dôchodcami o 6%!!!
Za 4 roky vzrástla pôrodnosť cigáňov - asociálov o viac ako 100%!!!
Za 4 roky vzrástol počet cigánsky osád - plno búd o viac ako 100!!!
Za 4 roky vzrástla zadlženosť na občana o viac ako 100%!!!
Za 4 roky vzrástol deficit o viac ako 100%!!!

tak toto vedie taký kecálkovia ako ty, ked sa dostanú k moci, zrazu tá ich plna huba kecov nefunguje. Nefunguje to čoho majú plnú hubu v praxi!
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 23:32
ale prd, hovada to sú... však som sa hovoril jednému v susednom nemenovanom meste.. chod tam a tam a za min. mzdu ti dajú robotu.... nechcite vedieť čo mi odpovedal :-)

tak zas sa nehrajme na sociálnych, ja ich pár poznám aj osobne... majú radi chlast, však aj ja, ale ja mám aj prácu !
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 05.01.2011 23:46
To, že ste narazili na jedného bezdomovca, ktorý zámerne nechce pracovať, ešte neznamená, že v takých istých intenciách uvažujú aj iní bezdomovci.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 00:43
Snívaj ďalej .
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 15:15
slušní bezák si nájde prácu do 10 min, samozrejme im smrdí robiť za minimálnu, chcu auto kancel a sekretárky :)
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Čtvrtek 06.01.2011 15:53
S hľadaním práce to rozhodne nie je také jednoduché, ako Vy píšete. Ak by bola práca na každom kroku, na Slovensku by nebola nezamestnanosť. A to by bolo vynikajúce.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 19:28
Ja hovorím z praxe, vy z toho čo je v médiach asi... Ono je to o tom, že chlapík, čo príde žiadať o robotu ku nám (poväčšine z neho tiahne ranná "káva" :-D) nám povie: "Tak za tie prachy si tu robte samy ! " A ešte práskne dverami.

Varianta dva je, že príde.. "môžete ti toto potvrdiť pre úrad, robiť u vás nechcem, ale musíte mi to vraj aspoň potvrdiť, že som tu bol...."

tak asi tak
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 14:32
práce je dosť, resp. teraz po vláde socialistov je jej málo, lebo strašili investorov, buzerovali zamestnívateľov a nikto sem nechcel prísť.

Len ING nepôjde robiť robotu, kde dostane min,. mzdu, auto, mobil, sekretárku. Pritom dom sa stavia od podlahy a nie od strechy a treba nejako začať, naučiť sa,...

Alebo má učňák na obrábanie ceruziek a nepôjde robiť upratovačku,...


práce je dosť a viem o čom hovorím, sám som ich dosť odmietol, lebo som ich proste nechcel robiť.
Anonym píše:
Čtvrtek 13.01.2011 12:42
Socialny demokret sa zobud !!! Ze jedneho bezdomovca ktory nechce pracovat??? Takych je 99% ! Ty asi zijes na Marse.Jethro.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 10:14
tak zacni od seba ty srandista, potom nam sem mozes napisat nejaky pekny clanok s fotkami ako si bezdomovca vytiahol z dna do normalneho zivota, mozno o tom natoci reportaz aj televizia!
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 14:28
smeráci majú len plnú hubu kecov, ale reálne výsledky žiadne.

súhlasím s tebou, ked tak krásne kecá, tak to ide tak krásne aj spraviť.
v TV bolo veľa krát, ako dal bezdomovcovi prácu, stravu, bývanie a vydržalo mu to týždeň a potom zas chlastal s kamarátmi v parku a do roboty už neprišiel
singular plural
singular plural píše:
Čtvrtek 06.01.2011 09:29
sociálny demokrat, člen spolku SMER - nemám nič proti ambíciám mladých ľudí do politiky. Ale treba počítať s tým, že ak sa niekto usiluje o politickú kariéru potrebuje aj zodpovednosť. Z tvojích príspevkov cítim, že chceš pomôcť, že rád pomáhaš ľuďom. ALE ak chceš pre túto spoločnosť urobiť niečo dobré, nerob z ľudí pokusných králikov typu dajme bezdomovcom ubytovanie a keď ho nevládzu platiť, dajme im iné a zamestnajme ich, atď. Všetky tvoje riešenia nie sú klasickou solidaritou, ale týmito opatreniami by si chcel, aby sa čestný, pracujúci človek podieľal na blahobyte lajdáka. Nie chorého, nie postihnutého, ale klasického lajdáka - príživníka. Takže v preklade - nie aby moje deti chodili do vybavených škôl, nie aby som ja cestoval v doprave hodnej 21.storočia, nie aby som mohol ísť za kultúrou, ale aby sa peniaze vyhadzovali darmožráčov, ktorí nie nevedia, ale NECHCÚ zmeniť nič. Možno to ty voláš sociálny štát, ale ja to volám zneužívanie sociálnej politiky. Súhlasím s tebou jedine s jedným názorom - a to - že bezdomovci nemajú byť na ulici. Systém by mal byť nastavený tak, že buď by sa vzchopil, alebo mu vytvoriť také podmienky, že by neprežil prvú zimu. A to ti garantujem, že keby z tej staničnej hŕstky dvja-traja zamrzli, tak by ostatní boli oveľa viac motivovaní aspoň pohnúť prstom.
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 23:30
Riešenie bolo a treba ho späť, len potichu !!!

naložiť opitého bezďáka do auta, vyviezt k Podvažiu a kým príde peši späť aj vytriezve a už mu ani zima nebude a ak zaspi v ľade, tiež riešenie... :-)
Anonym píše:
Středa 05.01.2011 23:51
Kto ho naloží? Bude ten dotyčný mať aj skafander s dýchacím prístrojom, aby sa nenakazil žltačkou, svrabom alebo tuberou? Kto po takejto akcii vysterilizuje auto?
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 07:25
On asi myslel ako auto Pragu V3S - vyklápačku :-)
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 15:18
vidím že tu píšu aj policajti z praxe :), hold je to raz vaša práca udržiavať poriadok :)
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 14:26
policajti majú očkovanie zadarmo, alebo veľmi lacno, tkže daných chorôb sa netreba báť.

zdravoťáci nemajú probléma to ich musia povyzliekať
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 11:18
dobry den, som tu po dlhsej dobe a neverim vlastnym ociam, to kto si napise meno ze socialny demokrat? sak tam mal rovno dat ze Josif Vissarionovič. je pekne ze kazdy si moze povedat svoj nazor ale toto? tu citam o nutenych pracach a neviem com , krasne sa nam debata rozvinula od laviciek v stanici. ano lavicky prec dal evidentne clovek co vlakom nemusi chodit alebo ak chodi tak nikdy necakal na vlak. mozno by stacilo keby sa pani zo zeleznicnej policie par krat presli kuknut aj do stanicnej haly ako to tam frci , a ak sa im nechce behat nech tam daju kameru a budu vidiet ze im tam dajaky Fero polihuje ozraty alebo dakoho obtazuje a dobehnu.A mimochodom pan socialny demokrat , nieje lepsie riesit pricinu ako dosledok? lebo aj pozitivna diskriminacia je diskriminacia. a ja sa citim diskriminovany ked musim dakomu prispievat a dotycny si to mozno ani nezasluzi alebo nechce si to zasluzit.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 11:37
Toho Fera veľmi dob re poznám, počas školy som s ním býbal na internáte. Určite si za svoju situáciu môže sám! Niekoho viniť by bola hlúposť.
A čo sa týka bezdomovcov, 98 zo 100 si situáciu zavinilo samo, dokonca sa o to usilovali!!
Mne sa stala napr. taká vec. Išiel som okolo bezdomovca , ktorý pýtal peniaze na jedlo. Nakoľko sme boli pri obchode - povedal som mu že nemám drobné, ale kúpil som mu 4 rohlíky a sýr v črievku. Keď som mu to podal pri odchode z obchodu ani nepoďakoval.
Išiel som do toho obchodu asi za 3 dni a ako som ho videl, už som uvažoval o tom, že keď ma osloví, zasa mu niečo kúpim, predsa nejakých 40 Sk ma nezabije. Hoci som očakaval jeho požiadavku, lebo sa pýtal tých čo šli pre mnou, mňa už neoslovil. Asi si ma pamätal a bol skôr smädný ako hladný!!
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 14:44
Pravdy má každý trochu. Sú takí, ktorí sú ľajdáci a vyfovuje im tento život, ale poznám aj takých, ktorí sa spleťou náhod-prišli o robotu, rozviedol sa, všetko nechal rodine, ubytoval sa v Kolónii a aj napriek počiatočnej snahe, padol medzi nich. Nie každý sa dokázal popasovať bez podpory s novou situáciou, naozaj 40-50 roční v roku 1989 , zvyknutí na iný polit. systém , nie staraj sa o seba ako vieš, to nezvládli. Ale lavičky chceme, lebo my všetcia, krotí cestujeme vlakom , si ich zaslúžime! :-)
Anonym píše:
Čtvrtek 06.01.2011 21:31
Priatelia, jedno je pravda, nikdy nevieš, ako dopadneš. Ale na druhej strane, bystrickí bezdomovci sú obyčajné hovädá. To som prehnal, prepáčte, hovädá, vy aspon dávate mlieko. Ale k veci. Oni majú možnosť nocovať v aziláku na poschodí, ale s podmienkou, že tam prídu triezvi. Ale keďže to je utópia, tak ich so zažmúrením oka pustia vychovávatelia aj troška pripitých, ale bez chľastu. A oni? Traja tam vojdu normálne a ich štvrtý kámoš pod oknom na špagát, ktorý spustia, priviaže igelitku s chľastom a majú to doma. O ostatných veciach a skúsenostiach s nimi, čo robia nemôžem písať z profesionálneho hľadiska, pretože mi to etika zdravotníka a záchranára nedovoľuje, ale to by ste sa všetci veľmi čudovali.
Anonym píše:
Pátek 07.01.2011 13:25
by ma to veľmi zaujímalo? nič nerobia, sem tam sa prevezú vo vlaku, postoja vonku a to je všetko. (pokiaľ niekoho nezabije vlak)

Tak každý 5 minút spravia kolečko cez halu vychňapú tam bezdomovcov von, tam ich vychniape MP a bude.
Aspoň budú brať za niečo plat.
Anonym píše:
Pátek 07.01.2011 14:05
Určite by to pomohlo, preto s takýmto riešením plne súhlasím!!
Anonym píše:
Pátek 07.01.2011 16:42
A v meste by ich mohli ešte ako " bonus" preplesknúť štátní!!
To by ste " zíralui " ako by sa v mogoňove zvýšila kultúra na uliciach!!
Anonym píše:
Pátek 07.01.2011 17:28
aby sme sa nikdy nedostali do situácie, kedy o nás budú cností ľudia mesta Považská Bystrica takto uvažovať.
singular plural
singular plural píše:
Pátek 07.01.2011 19:54
problém je, že železniční policajti chodia na PRAVIDELNÉ kontroly. Prídu vlakom, a vlakom musia odísť. Takže je jasné, že medzi tým majú myšli hody.
Anonym píše:
Neděle 09.01.2011 18:15
Nie som si istý, ale mám dojem, že železničnú políciu nová vláda zrušila. Ja by som bol za to, aby si každý, komu sa nechce robiť, musel sociálne dávky odpracovať ako VPP. Presne tak to navrhovala SNS v parlamente, ale neprešlo to. Myslím si, že potom by si aj bezďáci obnovili pracovné návyky, získali pracovné kontakty a určite by ich to posunulo pozitívnym smerom.Netvrdím, že je to samospasiteľný návrh, ale niekde sa začať musí, pretože neprispôsobivých občanov (nielen bezdomovcov) stále pribúda a stávajú sa sociálnou a ekonomickou časovanou bombou.Najlepším spôsobom by asi bola kombinácia pomoci a represie.
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 14:22
oni majú kancelárie, v ktorých bručia.

ŽP z PB majú smenu v PU a zas naopak,...

Problém je možno aj v zákonoch a kompetenciach
Anonym píše:
Pondělí 10.01.2011 20:16
Nová vláda ŽP nezrušila, za ministra Kaliňáka došlo k jej zlúčenie so štátnou.
A čo sa týka sídla v Pov. Bystrici asi pred 3 rokmi bola stála ŽP zrušená a ponechaná iba v Púchove. Potom fungovala tak ako je písane v predchádzajúcich príspevkoch, že do P.B dobehli iba keď sa niečo dialo na stanici, alebo železnici, a potom tie kontroly - pravidelené podľa odchodov vlakov, ktoré využívali aj na presun a zároveň aj ich kontrolu.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359