Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Myšlienka na dnes: "Tento štát je ako plantáž, na ktorej si politici pestujú korupciu."

Myšlienka na dnes: "Tento štát je ako plantáž, na ktorej si politici pestujú korupciu."

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 02.03.2014 09:48
[2012-11-02]
Myšlienka na dnes: "Tento štát je ako plantáž, na ktorej si politici pestujú korupciu."

Ľubomír Plai. FOTO: SITA/Diana Černáková

 Autor citátu: Ľubomír Plai, bývalý predseda zrušeného Úradu pre štátnu službu Slovenskej republiky.

 

AKTUALIZOVANÉ: Prednáška Ľubomíra Plaia "Byrokracia na miestnej úrovni". (1. časť)

Anonym píše:
Sobota 03.11.2012 23:53
pán Smatana, týmito drobnými myšlienkami ste trochu zásadne presiahli drobné myslenie priemerného prispievateľa Vášho webu. Vráťte sa do reality a provokujte myšlienkové pochody obvyklým spôsobom. A nemusíte mi ďakovať.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 04.11.2012 12:08
Nepodceňujte našich čitateľov. Nie každý, kto chodí na tento web, sa uspokojí s tým, že si uľaví napísaním anonymnej nadávky na politika.

Plai upozorňuje na absolútne systémový problém: kým budú mať politici možnosť ľubovoľne odstraňovať a dosadzovať úradníkov, tak ako to už na Slovensku považujeme za samozrejmé, dovtedy sa zo zneužívania verejného majetku nevyhrabeme.

Úrad pre štátnu službu Slovenská republika zaviedla kvôli splneniu predvstupových kritérií EÚ, a hneď po prijatí ho zrušila. Tak to urobili prakticky všetky postsocialistické štáty. S výnimkou Českej republiky, ktorá už 12 rokov odkladá vykonateľnosť zákona o založení tohto úradu.

Mimochodom, citát Ľubomíra Plaia pochádza zo nedávneho školenia protikorupčných aktivistov (pripravujem zverejnenie nahrávky tejto prednášky).
Anonym píše:
Středa 07.11.2012 13:11
Ak by neexistovali politické nominácie v štátnej správe a samospráve, tak by počet členov jednotlivých strán dosť výrazne poklesol. Veď to vidno aj v Mogoňove, kde každá politická strana pred voľbami sľubovala svojim rôzne teplé miestečká v štátnej a mestskej správe. Platí to bez výnimky a často aj protagonisti čistého charakteru ponúkali teplé miestečká za volebnú podporu. Teda v podstate slovenský hnoj na kvadrát !!!!!!!!
Anonym píše:
Středa 07.11.2012 16:02
Veď ako dosiahol Karol svoju primátorskú väčšinu? Veru nie prienikom programov Smer + KDH + SDKÚ, ale prienikom záujmov! Ty mne - ja tebe! To je tá nákaza. A buď ju zlikvidujeme, alebo ona zlikviduje nás.
Na zastupiteľstve čo teraz ide v TV je smutný pohľad na poslanca Kardoša, keď mu Smatana Juraj vyčíta, že ide do mestského nájmu, a ešte aj jeho ženu mesto zamestnáva. Ale ináč sa s tým asi nedá urobiť poriadok, len ľuďom naplnú hubu povedať, čím je kúpená poslušnosť toho ktorého poslanca.
Anonym píše:
Čtvrtek 08.11.2012 20:57
Veľmi správne pán poslanec Smatana, nie je dobré podceňovať čitateľov tohto webu ako zakomplexovaných idiotov liečiacich si svoje komplexy. Z mnohých tu uvedených príspevkov často prichádzajú na svetlo podvody a machinácie v našom Mogoňove. Čítanie tohto webu by mohlo byť čiastočne zdrojom podnetov pre prácu poslancov.
Na druhej strane sú tu ale uverejňované príspevky činovníkov mesta, ktoré sú veci znalými prispievateľmi skritizované a dotyčný pisateľ príspevku na kritiku svojich myšlienok nezareaguje a nechá kritiku jednoducho vyhniť( dovolil som si použiť váš termínus technicus).V pamäti mi ostal srdcevrúci článok odvolaného riaditeľa Mest. lesov Ing. Pruszkaya o kvalite jeho práce a nespravodlivosti s odvolaním. Reakciou na tento zrejme nie úplne pravdivý článok sa ozval prispievateľ s kritikou predaja lesovoza Man s prívesom z inventáru Mest. lesov za riaditeľovania Ing. Pruszkay. Vyslovil domienku, že asi išlo o korupciu pri predaji a vyzval Ing. Pruszkaya na zverejnenie faktúr z daného predaja ,ako aj o posúdenie výhodnosti obchodu pre mesto . A ajhľa, počestný Ing. Pruszkay predtým hrdo brániaci svoju česť zrazu zatíchol a nereagoval. Web ale číta viacero poslancov mesta vrátane primátora a nepochybne aj vy. Nikto z vás nezareagoval na vyslovené podozrenia o minimálne netransparentnosti predaja a neprejavil záujem požadované materiály zverejniť. Namiesto síce pekného teoretizovania o korupcii preto pán poslanec dopručujem začať drobnosťami a napr. v rámci odstraňovania možnej korupcie zverejniť požadované materiály k odpredaju techniky z Mest. lesov.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 09.11.2012 13:03
Áno, raz by som sa rád dopracoval do stavu, že každý podnet z diskusie prevezmem ja alebo nejaký kolega poslanec a budeme sa mu venovať.
Voliči mi však darovali asi len 1,5 poslaneckého kolegu, ktorí idú aj do takýchto vecí. Deň však má len 24 hodín, z 90 eur mesačnej poslaneckej odmeny advokátsku kanceláriu nezaplatím, a ledva stíham reagovať na tú mestskú firmu, kde som v dozornej rade - teda MŠK.
Takže - ak vám na tom predaji lesovoza záleží a vyznáte sa v tom, sformulujte infožiadosť, a ak nechcete ísť pod svojím menom, pošlite mi ju na mail, ja ju odošlem.
Chýbajú mi pomocníci - káuz nám mesto Považská Bystrica poskytuje nad hlavu.
Ale aj tak vďaka za podnet.
Anonym píše:
Pátek 09.11.2012 20:06
Predvčerom som bol v Podvaží na pohrebe - nemilá udalosť no ale i to partí k životu.
Po pohrebe si ľudia chviľu poklebetia, hlavne takí, ktorá sa dlhšiu dobu nevideli.
Aj ja som sa stretol k priateľom, ktorý sa tam odsťahoval z mesta a momentále za túto MČ naháňa vodovod.
Od neho som sa vlastne dozvedel, že podľa nich nebiť páná Smatanu, tak chodia na úrad ako posledné 4 roky pre informácie "rokuje sa, jedná sa a pod".
Ale výsledok stále rovnaký, až kým sa neobrátil na Smatanu.
Ten ako podpredseda komisie pre ŽP údajne ihneď reagoval tak, že interpeloval primátora, presadil vodovod ako oficialný bod jednania komisie ŽP, na ktorú pozval aj občanov z Podvažia.
Podľa informácie kamaráta, odvtedy sa veci hnuly a snáď sa aj dočkajú, lebo sa vyjadril, že i prednostka MsÚ
ich informuje o vykonaných krokoch - ktoré by mali byť optimistické smerom k začatiu vystavby vodovodu.
Preto práca pána Smatanu v tomto bode veľmi pomohla občanom Podvažia / sú o tom presvedčení, vzhľadom na výsledok/.
Napriek tomu, že tam majú 4 poslancov, vybavil im to Smatana, ktorý je úplne z inej časti mesta!
Preto si myslím, že ním hore uvedená výzva na spracovanie problémov je aktuálna a ak sa mu pomôže pre občanov dokáže veľa vybaviť, vzhľadom na časové možnosti.
Keby tam takí " Smatanovia" boli aspoň štyria, lebo on sa nenáhaňa za osobným prospechom, ale naozaj pre zlepšenie životných vecí občanov!
Anonym píše:
Úterý 20.11.2012 21:56
Pán poslanec Smatana, zdá sa , že zo zverejnenia požadovaných materialov z predaja majetku mesta nebude nič. Pritom ako poslanec máte možnosť v rámci poslaneckého prieskumu požadované materialy zverejniť. Teda zhrnuté - ste taktiež len veľkohubý teoretik neschopný nejakej skutočnej akcie aj keď ju dostanete ako naservírovanú na tanieri !!!!!!!!!!!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.03.2014 09:55
Odpredaju vozidla s p. Pruszkay venoval opakovane, pred časom sme uverejnili sken jeho listu aj s prílohami o odpredaji techniky.
http://povazska-bystrica.ot[…]szkaya-primatorovi-janasovi

Ak potrebujete faktúry, vyžiadajte si ich od mesta, tam ich nepochybne majú, lebo Ing. Pruszkay je s nimi v tejto veci konflikte.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 02.03.2014 09:50
Do článku bola pridaná sľúbená nahráva z besedy s odborníkom na nezávislosť verejnej správy.
Anonym píše:
Středa 07.11.2012 11:42
Každá minca má dve strany. Tu je na jednej strane ochota úradníkov úplatky brať, na druhej strane ochota občanov a vedenia firiem úplatky dávať.
Anonym píše:
Středa 07.11.2012 13:05
Samozrejme aj občan tým , že dáva úplatok pomáha pestovať korupciu. Pýtam sa ale, ako má občan vybaviť záležitosť za ktorú úradník žiada až okato úplatok. Je to vážna dilema - byť zásadový a nedať , pričom samozrejme nič nevybaví resp. vybaví až po mnohonásobnom šikanovaní. V očiach ostatných je potom samozrejme za neschopného blba. Alebo dať v rozpore s morálkou a dosiahnuť to na čo má často zákonný nárok. Občan si tak ušetrí množstvo času - teda aj peňazí a nervov, ktoré by mu prašivý štátny úradník riadne nabúral svojou prehnanou dôslednosťou keď nič nedostane.Riešenie je v absolútne prísnom postihu štátnych úradníkov za korupciu bez možnosti postihu toho kto úplatok dal. To ale v našej spoločnosti je nemožné vzhľadom na politické nominácie.
Anonym píše:
Pátek 09.11.2012 08:19
Anonym píše:
Pátek 09.11.2012 13:50
Ten Ľubo vie ako nato

http://www.ezmluvy.sk/zmluva/594297Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku TN00607

Objednávateľ
Pôdohospodárska platobná agentúra , Dobrovičova ul. č. 12, 815 26 Bratislava

Dodávateľ
Biely potok, akciová spoločnosť

Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku TN00607 TN00607
Hodnota zmluvy 895 999 €
Pridané 20.08.2012 | Platí do 01.08.2017


Anonym píše:
Pátek 09.11.2012 17:00
To sme to dopracovali. Kto má na nezmyselné rozhadzovanie, tomu ešte pridáme. Kto má ledva čo do huby, tomu ešte zoberieme. GRC
Anonym píše:
Pondělí 12.11.2012 08:14
To si robia srandu,že:

895 999 €

pre Oboru v Trsti!!!

Anonym píše:
Pondělí 12.11.2012 12:22
Tak Ľubo vie zohnať pre svoju oboru 895 999 €,
ale Kajo nevie zohnať pre mesto Považská Bystrica ani €.
Len funkcie pre seba vie vybavovať.
Počul som, že mesto získalo len tie eurofondy, ktoré sa začali ešte za toho opľúvaného Adameho.
Anonym píše:
Pondělí 12.11.2012 13:23
za Adameho sa vybavil a bol schválenýprojekt separovaného zberu za 2 mil. eur, rekonštrukcie 2 základných škôl a umeleckej školy,5 multifunkčných ihrísk,vodovod Podvažie,začalo s kanalizáciou v Teplej.....a Janas všetko do..jebal. Nedostal bakšiš, tak kašle na uvedené projekty,nech radšej prepadnú peniaze. Tak ako za oneho času vrátil financie na rekonštrukciu obvodného obvodného úradu. Nevyberal firmu,tak načo rekonštruovať. Bravooo Karoľko.
Anonym píše:
Úterý 13.11.2012 01:21
Aspon vidno kto je ako sikovny ... Keby bol primator Harvanek, tak by tie eurofondy dotiahol do Povazskej, tak ako zabranil vzniku tej nestastnej stale hroziacej spalovne odpadu, rovnako by sa angazoval na ziskavani dotacii z eurofondov pre nase mesto...
Anonym píše:
Středa 14.11.2012 10:20

Keby bol primator Harvanek, tak by tie eurofondy dotiahol do Povazske-:-len aby mal potom niečo z eurofondov aj občan Považskej a nielen Harvánek.

Možno Považskej chýba taká ohrada akú spravil ten sikovný Harvánek v Trsti.

Anonym píše:
Středa 14.11.2012 12:59
Neskoro. Z Považskej si už svoju oboru urobil Kmotrík. Platíme mu za ubytovanie, elektriku, za teplo, a keď urobí spaľovňu, tak aj za spaľovanie odpadu. Už len oplotiť a sme jak muflóny v obore.
Anonym píše:
Středa 14.11.2012 16:11
Koho sme si v minulosti volili to tu teraz mame. Kmotrikofci ovladli tristvrte mesta a teraz by uz nepomohla ani Harvankova ohrada proti nim. Peniaze sa minaju ale nepribudaju. Mat tam Harvanka tak by v tejto bohom zabudnutej povazskej riti aspon tie rozmrdane cesty spravil cez eurodotacie. Co mame teraz ? Vzdy volime len chudobnych ktori si musia najprv samy pre seba nabrat...

Anonym píše:
Středa 14.11.2012 21:40
Čo to vlatne rozprávaš?

Harvánek si nedokázal za svoje peniaze spraviť ani cestu pred svojím GR!!!

Všetko mu zaplatilo mesto " čiže občan Považskej Bystrice" a nie eurodotácie !!!

Nezabúdaj že Harvánek je len správca majetku spoločnosti Biely potok a.s., a nie jej majitel!!!

Ten a čosi vybaviť-hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahá.......................

Anonym píše:
Středa 14.11.2012 23:19
1. komu patrí cesta pred harvánkovym GR, kto je majiteľom parciel, na ktorých leží a kto je jej oficiálnym správcom?

2. kto je akcionárom spoločnosti Biely potok a.s. a kto je v dozornej rade?
Anonym píše:
Čtvrtek 15.11.2012 12:43
Harvoš tu má platených pisálkov? kto u neho robil alebo ho osobne pozná ten sa musí nad týmito pochvalnými rečičkami len pousmiať. Keby sa ľudia nebáli nakladačky, popíše sa tu oveľa viac a garantujem, pochvaly by bolo minimum.
Anonym píše:
Pátek 16.11.2012 22:41
Skôr mám pocit, že tu má platených pisálkov Kmotrík, proti Harvánkovi.
Chystá sa Kmotríkova spaľovňa v meste, treba rozoštvať všetkých, ktorí by sa proti nej mohli účinne spojiť!
A na to sa dá použiť aj obora v Tŕstí.
Anonym píše:
Sobota 17.11.2012 07:30
S harvošom nič nemám, práve naopak, aj mňa štve jeho nenažranosť a elektrinou nabité ploty vo voľnej krajine, len som sa bez emócií pýtal na vlastníckke vzťahy k príslušným parcelám.
Anonym píše:
Pátek 16.11.2012 10:08
No čo-už, keď v roku 2005 začala hasnúť hviezda Ľubomíra, prestal mu veriť aj jeho pán.
Ľubko musí pravidelne chodiť podávať hlásenie do Blavy.
To bol šok pre Ľubka- trauma trvá dodnes.
     
Biely potok, akciová spoločnosť
      (od: 07.03.2002)

Sídlo:
Prievozská 2/A
Bratislava 821 09
      (od: 23.03.2011)

Šoltésovej 420/2
Považská Bystrica 017 01
      (od: 07.03.2002 do: 22.03.2011)

Tento rok má hviezda Ľubomíra zhasnúť úplne.
Anonym píše:
Pátek 16.11.2012 12:54
To mas pravdu - hviezda mu tento rok zhasne, aby zaziarilo SLNKO...totizto tak sa mu zase zvysuje obrat firmy v miliardach (sk) ... :)
Anonym píše:
Pátek 16.11.2012 12:55
Bojíme sa to priznať, ale je to tak. Socializmus slúžil pre 90 % poctivých robotníkov a poctivých ľudí a občanov celého národa. V socializme sa človek nebál o prácu, nebál sa o budúcnosť, nebál sa o pôdu, o svoju krajinu, nebál sa bezdomovectva a nebál sa úžerníckych exekúrorov, mafianov a podvodníkov. A dokonca sa nebál ani politikov. Kapitalizmus slúži pre 10 % darebákov, mafianov a politikov. Aspoň takto je to od tej slávnej revolúcie na Slovensku.10 % darebákov ukradlo naše Slovensko. Česť jednému promile čestných podnikateľov. Tou slávnou revolúciou Slováci stratili všetok majetok, stratili budúcnosť, stratili najzákladnejšie istoty, tisíce sa ich stali bezdomovci a tisíce sa ich stali obeťami podvodníkov.a tisíce spáchali samovraždu. Ústav pämäti národa klame o histórií v záujme zlodejov a podvodníkov. Politici slúžia iba sebe a na národ serú. Nasrať na výdobytky revolúcie. Štrngali sme kľúčami a prebudili sme sa až potom, keď nám tie kľúče zobrali a keď sme skončili na ulici., ani boh toto už nedá do poriadku. Pomôže jediné povstanie nasratého a oklamaného ľudu. Nasrať vám páni politici nasrať!
Anonym píše:
Pátek 16.11.2012 15:08
Veru, bojíme sa priznať a nahlas povedať, že sme boli oklamaní. Po revolúcii nám politici sľubovali nové Švajčiarsko a čo máme?......
Anonym píše:
Pátek 16.11.2012 18:41
To ten slubil svajciarsko, sluboval hory-doly a dal nam ko..t holy
Anonym píše:
Pondělí 19.11.2012 12:08
Milí voliči a priaznívci politikov typu Mečiara, Fica a ostatných usmievavých pri ich sľuboch!
Všetci títo čo Vám nasľubovali - ONI už majú!
Vy ostatní si bohužiaľ budete musieť počkať PRIBLIžNE NAJBLIžšíCH 200 rokov!
Lebo koláč je vždy určitej veľkosti, no a keď si napr. 10 odoberie polovicu a 5 milionom ostane druha polovica, tak si porátajte, kto koľko bude mať!
A preto: -Volte si takéto sľutechny aj naďalej a tiež naďalej aj nadávajte na svoju situáciu !!
Anonym píše:
Pondělí 19.11.2012 14:09


tu máš, čítaj nevoják
Jó, vzduch byl plnej boje, jak jsem tak do něj pliv',
ta slina byla moje a já byl ještě živ
a barva stejnokroje mě hřála po těle,
jó, vzduch byl plnej boje a byla neděle.

Jó, to jsem ještě žil, jó, to jsem ještě žil,
pak ale přiletěla lesklá a horká střela,
uprostřed mýho čela našla si, mrcha, cíl.

Náhle si nebe kleklo na poraženou zem,
aniž by se co řeklo, smrt zjevila se všem,
aniž by se co řeklo, pohasla slunce zář,
rozpoutalo se peklo a Bůh si zakryl tvář.

atď, atď.....
Anonym píše:
Pondělí 19.11.2012 18:42
Co tym chcel autor povedat ???
Anonym píše:
Středa 21.11.2012 09:37


 "aniž by se co řeklo, pohasla slunce zář"
Anonym píše:
Středa 21.11.2012 13:58

    To, čo dnes predviedol Robert Fico, za to by sa nenusel hanbiť žiadny dezinformátor z hitlerovskej, stalinovskej a gotwaldovskej éry. Všetko nasvedčuje tomu, že po stotožnení s Mečiarovým štátnym terorizmom, sa mu, mne neznámym spôsobom, museli dostať do mozgu piliny a otruby. Zabudol na to najhlavnejšie - že košické železiarne po masívnom rozkradnutí Mečiarom, Rezešom a ich kumpánmi, sa dostali do nútenej správy a neboli schopné splácať svoje pôžičky. Pokiaľ by Dzurinda a Mikloš neboli jednali s Američanmi a nechali by železiarne poslať do konkurzu, tak by o prácu prišlo aj s dodávateľskými firmami cca 40 000 ľudí. Vinou arcizlodejských gaunerov Mečiar, Rezeš a spol. bol Dzurinda a Mikloš nútený prijať podmienky Američanov. Boli len dve možnosti: prijať podmienky, zachovať zamestnanosť, alebo, nechať železiarne padnúť. Pritom nie som zástanca Dzurindu a Mikloša za ich výpredaj cudzine - začo už dávno mali hniť v Ilave či Leopoldove. Dnes Robert Fico použil jednu z najšpinavejších dezinformačných metód - a slovenskí psychiatri by mali okamžite zbystriť pozornosť.
   
Anonym píše:
Středa 21.11.2012 19:36
Myslím, že 27 cudzích bánk, vtedy sa združilo a podalo žiadosť o konkurz.
Pretože Rezešovci a výdatnej pomoci HZDS podnikali takým štýlom vo VSŽ, že ich pôžičky boli viac ako majetok samorných VSŽ!
Hoci Dzurindu s Milošóm nemusím, Fico by im mal bozkať zadnú časť teľa, že vôbec dokázali PREDAŤ takýto podnik a získať zaň peniaze pre štát!!
+ VSŽ za svoju činnosť pod majiteľmi USA na daniach a odvochoch zaplatili štátu miliardy!
/ Nemylíť sa daňové prázdniny s odvodmi za zamestnancov do soc. poisťovne a pod./
No Fico vie, že Slováčik ne natvrdnutý, že iba počúva a verí tomu čo jeho obľúbenec hovori, lebo Slováčika rozmýšľanie BOlÍ a tak sa takýmito činnosťami nezaťažuje!
No a čo sa týka obľúbencov - bol Mečiar, Lupták, Slota, teraz Fico a po ňom prídu ´dalšá týraji, ktorí si darom reči / nie skutkami/ získaju obľubu!
No a potom sa nešudujme, če sme tam kde sme.
Fico teraz bude na VSŽ žiť minimálne DVA roky, kým sa neobjaví niečo nové, aby zasa ťažil z toho pred národom!
No a hlupáčikovia to budú počúvať s otvoenou papuľkou a žrať to aj s navijákom!
Anonym píše:
Pátek 23.11.2012 06:41
Anonym píše:
Středa 05.12.2012 17:21
Vladimír Pavlík · komentátor · Povazska Bystrica
Najskôr si treba uvedomiť, že ctihodný don Dobroslav Trnka vie toľko vecí o politikoch, že mu to zaručuje beztrestnosť. Toto začatie trestného stíhania je len taký humbug, v réžii Fica a Kaliňáka. Dovoľujem si tu odcitovať, kam som sa až ja dostal, keď som dal trestné oznámenie na Dobroslava Trnku za zneužitie právomoci verejného činiteľa v auguste 2003. Polícia to neodmietla a začala doplňovanie trestného oznámenia. Dňa 13. 10. 2003 bol predmetný spisový materiál odovzdaný na Vyššiu vojenskú prokuratúru do Trenčína. 30. 10. 2003 Úrad špeciálneho prokurátora vidal uznesenie, podľa ktorého začína trestné stíhanie... a preto bolo potrebné vydaním uznesenia podľa § 160 ods. 1 Tr. por. začať trestné stíhanie pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa podľa § 158 ods. 1. písm. a/ Tr. zákona na skutkovom základe uvedenom vo výrokovej časti tohto uznesenia. Ja osobne silne pochybujem, že vyšetrovanie sa dostane aspoň do takého štádia, ako sa to podarilo mne. A to ešte nepíšem o špinavých paprčiach SDKÚ a Smere pri podpore Trnku pri jeho prvej voľbe za generálneho prokurátora.
Anonym píše:
Čtvrtek 06.12.2012 10:02
Vladimír Pavlík- srandista

 Varga sa na Ústavnom súde SR sťažoval už pred vyše rokom, teda skôr ako sa Gorilou zaoberali médiá. Odkiaľ sa o odpočúvaní dozvedel, doposiaľ nevysvetlil. Zatiaľ nie sú známe ani argumenty ústavných sudcov, prečo mu dali za pravdu.

Nejasné je aj to, či Varga dostane vyplatené za porušenie práv aj odškodnenie. Škubla neuviedol, či oň žiadal a v akej výške, lebo na to nemal súhlas klienta.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359