Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Majiteľ pozemku na Pribinovej ulici sa vyhráža odtiahnutím vozidiel

Majiteľ pozemku na Pribinovej ulici sa vyhráža odtiahnutím vozidiel

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 02.04.2009 23:44
[2008-04-14] Obyvatelia Pribinovej ulice, ktorí mali autá zaparkované na ceste vo vnútrobloku, našli za stieračmi lístok od majiteľa pozemku Jozefa Vlčíka. Upozorňuje, že parkovaním na chodníku porušujú jeho vlastnícke práva a ak svoje vozidlá neodstránia, budú na ich vlastné náklady odtiahnuté. Tento krok majiteľa pozemku pravdepodobne súvisí s nedávnou úspešnou petíciou proti výstavbe bytovky v tomto priestore.
letak-majitel-parkovanie_2008-04-14_anon.jpg

Na nedávnej schôdzi výboru mestskej časti Lány zaznelo, že Jozef Vlčík odkúpil tieto pozemky skôr, než mali takúto možnosť samotní obyvatelia Pribinovej. Pozemky predávala firma Majetok, a. s. a Jozef Vlčík ich údajne odkúpil po 7 Sk/m2.

Majiteľovi pozemkov aktuálne hrozí, že pozemky, na ktorých sa developeri pokúsili presadiť v rozpore s platným územným plánom výstavbu bytovky, budú v novom územnom preklasifikované ako verejná zeleň.

Bolo by zaujímavé zistiť, ako by na odtiahnutie vozidla z verejne dostupnej, neoplotenej a neoznačenej cesty zareagovala polícia.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 23:51

§ 108 Predmet a účely vyvlastnenia

(1) Pozemky, stavby a práva k nim, potrebné na uskutočnenie stavieb alebo opatrení vo verejnom záujme, uvedených v odseku 2, možno vyvlastniť alebo vlastnícke práva k pozemkom a stavbám možno obmedziť 10a) rozhodnutím stavebného úradu (ďalej len "vyvlastniť").

(2) Vyvlastniť možno len vo verejnom záujme pre

a) verejnoprospešné stavby podľa schválenej územnoplánovacej dokumentácie_ b) vytvorenie hygienických, bezpečnostných a iných ochranných pásem a chránených území a pre zabezpečenie podmienok ich ochrany, d) _vytvorenie podmienok pre nevyhnutný prístup k pozemku a stavbe, ... (3) Verejný záujem na vyvlastnení na účely uvedené v odseku 2 sa musí preukázať vo vyvlastňovacom konaní. Za stavby podľa odseku 2 písm. a) sa považujú stavby určené na verejnoprospešné služby a pre verejné technické vybavenie územia podporujúce jeho rozvoj a ochranu životného prostredia, ktoré vymedzí schvaľujúci orgán v záväznej časti územnoplánovacej dokumentácie.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 16.04.2008 00:02
Áno, vyvlastňovanie podľa najnovších zákonov môže robiť aj obec, ale myslím si, že v tomto prípade je pre všetky strany lepším riešením normálna dohoda. Akonáhle dôjde k zmene územného plánu (z garáží na verejnú zeleň), tak ako to prisľúbili poslanci za Lány na nedávnej verejnej schôdzi, majiteľ bude mať väčší záujem predať pozemok, či už mestu alebo obyvateľom. Pri cene, za ktorú pán Vlčík pozemky kupoval od privatizérov Považských strojární, určite nebude škodovať.
To, že je človek majiteľom pozemku, ešte neznamená, že si tam môže robiť, čo len chce. Majiteľ sa musí podriaďovať územnému plánu. Pokiaľ je parcela klasifikovaná ako verejná zeleň, alebo hoci poľnohospodárska pôda, stavať sa tam nebude.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 00:32

nebud stále aj Ty chytrý,novela hovorí o niečom inom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 08:01

Aspoň vidno,ako by sa k vám seriózne správali Čiko,Moravík a Vlčíčík.Nezabúdajme aj na jedného poslanca. Ďalší dôkaz klamstva,vymyslených sľubov za účelom oklamania ľudí.Ej,Stano,Stano.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 21:12

Prídu ďalšie komunálne voľby a tak si spomeňte na konanie súdruha Haviara priatelia a pošlite ho tam, kde patrí: na "zaslúžený" odpočinok. Zaslúžil sa tu už naozaj o dosť nechutností...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 10:35

Dúfam, že si túto stránku pozrie aj majiteľ pozemku, nakoľko má chabé znalosti slovenského práva.

Po prvé, treba povedať, že Vlčík Jozef, nar. 5. 5. 1962, bytom Rozkvet 2041, POvažská Bystrica je síce vlastníkom pozemku parc. č. 2473/1, na ktorom je postavená miestna komunikácia, nie je však vlastníkom miestnej komunikácie, ktorej vlastníkom a správcom je mesto. Už spôsob využívania pozemku 13321 - pozemky, na ktorých sú postavené inžinierske stavby, napovedá, že s nehnuteľnosťou si jej vlastník nemôže robiť, čo sa mu zachce. Tútú skutočnosť vedel Vlčík už pri kúpe predmetnej parcely, napriek tomu sa chcel zrejme, čomu napovedá súčasná situácia, dobre obohatiť jej následným predajom. Ak sa v tejto veci cíti dotknutý, musí hľadať iné riešenie ako sa bezprávne vyhrážať majiteľom zaparkovaných áut ich odtiahnutím. Som zvedavý, ktorá odťahová služba by si dovolila odtiahnuť vozidlo z miestnej komunikácie bez porušenia dopravných predpisov a bez zásahu mestskej polície alebo Policajného zboru. Takéto konanie by sa mohlo klasifikovať ako trestný čin, kde zodpovednosť by niesol nielen ten, kto dal na protiprávne odtiahnutie vozidla príkaz, ale aj ten, kto takýto príkaz vykonal. Prítomnosť majiteľa vozidla pri bezprávnom odťahu jeho vozidla by ho oprávňovala konať v intenciách nutnej obrany, kde by mohlo dôjsť aj k použitiu sily proti osobe, ktorá predmetné vozidlo odťahuje. Ďalší problém je zodpovednosť za škodu spôsobenú bezprávnym odťahom vozidla. Takže nielenže by si odťah zaplatil Vlčík sám, ale by zodpovedal aj za prípadnú škodu spôsobenú na vozidle, dokonca aj za ušlý zisk, ktorý vznikol z dôvodu nemožnosti používať vozidlo (majetok niekoho iného než Vlčíka).

Po druhé, rozdielne vlastníctvo pozemku a inžinierskych stavieb na ňom umiestnených je problém, ktorý musia medzi sebou vyriešiť vlastník pozemku a vlastník inžinierskej stavby (v tomto prípade miestnej komunikácie, teda mesto Považská Bystrica). Na Slovensku je, žiaľ, množstvo takto nevysporiadaných pozemkov, pričom ak by sa postupovalo Vlčíkovými metódami tak by sme nemali po akých cestách pomaly jazdiť a chodiť. Viď situácia v Prešove. Treba si uvedomiť, že obdobný stav je aj v prípade iných inžinierskych sietí (vedenia energií, plynovody a pod.), ktoré sa nachádzajú pod pozemkom iného/iných vlastníkov. A ten/tí ich nemôže/u bezdôvodne rozkopať, odstaviť a pod.

Po tretie, dopravná situácia je riešená dopravnými značkami, pričom ex lege použite dopravných značiek na miestnych komunikáciách určujú obce so súhlasom príslušného okresného dopravného inšpektorátu. V tomto prípade na danú komunikáciu nie je zakázané ani odbočiť, ani na ňu vôjsť, ani na nej zastaviť, ani stáť!!!!! Majiteľ pozemku síce môže označiť, že sa jedná o súkromný pozemok, ale nemôže na ňom svojvoľne umiestňovať dopravné značky, tobôž ak ide o miestnu komunikáciu a nie o súkromnú cestu. Odhŕňanie snehu z nej zabezpečuje ako jej vlastník mesto Považská Bystrica, ktoré vykonáva jej správu. Vlčík ani raz nedal odhrnúť sneh, ani raz cestu neopravil, tak čo vôbec chce, okrem "nabalenia sa" predajom pozemku.

Pán Vlčík, v prípade, že vozidlo stojí na miestnej komunikácii a neporušuje dopravné predpisy, nie je dôvod na jeho odtiahnutie!!!!! Vodiča, držiteľa a majiteľa pozemku skutočne v prípade verejnej komunikácie nemusí zaujímať, na čom pozemku sa verejná komunikácia nachádza!!!!! Nemýľte si dojmy s pojmami, prestaňte sa bezprávne vyhrážať, aby nakoniec voči vám nebolo podané trestné oznámenie a svoju situáciu si riešte s tým, kto je kompetentný, teda s vedením mesta Považská Bystrica.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 10:41

Opravujem sa: Vodiča, držiteľa a majiteľa vozidla.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 11:03

No počkaj vlčok! Povedal zajac vlkovi v tej ruskej rozpravke.A ja niesom žiadny zajko -pochopil natvrdnutý vlčok???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:38

dosť chabý právny názor. si myslíš, že keď použiješ ex lege, tak čo? :DDD neskúsený právnik

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 21:20

Hlavneže Ty si skúsený...!Pozri sa radšej na slovenské právo, než použiješ tieto slová. Ja o Tebe môžem povedať, že si 100%-ný blbec, ktorý nenapíše nič, len to, čo si napísal. Nezdá sa Ti, že si taký Ficko, alebo, žeby sám pán Vĺčik, ktorý právo nepozná, len sa s Buocikom podelili a teraz kričí zo zúfalstva, lebo pozemok stráca na hodneote. Nuž nenažratá sviňa zostane vždy len sviňou. A anonymný používateľ 17.04.2008 18:38 len človekom, ktorý pre nedostatok znalosti práva a neexistenciu vlastného názoru podloženého faktmi, len právny diletant!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.04.2009 21:16

Zdate sa mi zbehly v problematike:-)) viete mi povedat, ci je mozne sukromnu cestu - teda komunikaciu, ktoru si dali na vlastne naklady postavit majitelia a ktoru mesto odmietlo prevziat do svojej spravy a majetku, tak napriek tomuto skolaudovat ako miestnu komunikaciu? Ona tak totiz skolaudovana je, ale bez nasho vedomia a aj doba je uz myslim premlcana...problem je, mesto nau ju neudrziava, neodpratava sneh, necisti, ale ziada od nas, aby sme ju spristupnili pre dalsich 50domov, ktorych majitelia este neiktori dostavuju, po nasej ceste jazdia tazke vozidla a uz praska, aleako vlastnici by sme museli naklady na opravu znasat sami...nehovoriac o tom, ze jazdia sialenymi rychlostami a nase deti nemozu vyjst von na ulicu - pred tym to bola najtichsia ulica v meste:-))my sme mali na konci betonove patniky, ktore nam ale v noci majitelia z druhej ulice - napojenej na nas, odstranili. Oni sa maju moznost dostat k svojim domom aj inou cestou, ale je to trochu obkluka...no, teda podstata je ta, ci mozno bez nasho vedomia a v nasom vlastnictve skolaudovat nasu cestu ako miestnu, a ci sa s tym da nieco robit, ak je uz doba premlcana, ale stale sme vlastnici...vdaka za odpoved

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.04.2009 21:20

doplnujem, ze moja otazka smerovala na pana, ktory pisal dlhy prispevok 16.4. o 10,35 ako anonym...

pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Středa 16.04.2008 16:04

Reakcia pana Vlcika je typicka pre nas slovakov.Vidno ze sme len bacovia a valasi a podla toho sa aj spravame.Bohuzial nase Slovensko ma daleko do kulturneho a pravneho statu a preto to tu aj tak vyzera.Tym ze ma niekto peniaze,alebo pozemky sa z neho este nestava slusny a kulturny clovek a grobian zostane vzdy grobianom,ci je chudobny,alebo bohaty! Uprimne citim s obcanmi Lanskej,nekolko som tam 30 rokov byval a plne podporujem ich iniciativu za zachranu tej troska zelene ktora tam este zostala.Drzte sa a bojujte za svoje zivotne prostredie proti skupinkam uzurpatorov,ktori si myslia ze im patri cele mesto! Uz skoncili casy ked len hrstka vyvolenych komunistov si mohla robit co chce.Ako obcania mame svoje prava a tak ich treba vyuzivat.Treba sa branit novodobim vagabundom a chrapunom!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 17:01

Hodnoť hlavne svoje správanie - ostatných nechaj tak !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 17:18

Chcel by som vidieť toho Vlčka - tlčka kade by potom hľadal svoje vozidlo, keby ho ozaj niekomu dal odtiahnúť. Keď za babku kupoval mal zvážiť aj prípadne rizika obchodu!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 21:48

Pán Vlčík je skutočne charakter... Ďakujem človeku, ktorý sem zavesil svoj právny názor, normálne mám sto chutí na pár dní si tam ísť zaparkovať auto...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:34

skulava je znova namestnickou rulezzz in memoriam

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 09:14

Daj chudobnému (Vlčíkovi) peniaze a osere Ti plot! Darmo sa Vlčík hrá na pána, ked mu slama trčí z topánok (a aj z uší). Pôvod a pomery, z ktorých človek pochádza, sa zmazať nedajú!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:41

SI SA POZERAL DO ZRKADLA SEDLACIK? CHOD SPAT. DOBRU NOC

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:50

Myslím že treba dať Vlčiakovi tiež pozdrav za stierač - zlomiť mu ho a aby mu nebolo ľúto,aj spätné zrkadlo.Čau vlčiak nenažraný.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 19:05

ty blb, teraz ked sa mu nieco stane s jeho autom, tak si ta vyhladaju podla ip addresy

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 17:22

Pán Vlčík,

vás trápia autá, ktoré parkujú na "vašej ceste"? A ostatné vás nezaujíma? Veď na vašom pozemku sa hrajú malé deti v pieskovisku, na vašom pozemku sú lavičky, kde sedávajú občania mesta, chalani sa tam naháňajú za loptou. A stará pani si okopáva kvetinky na "vašom" záhone. Odveďte ju v putách, babizňu! Nie je vám to všetko trápne, pán Vlčík? Nech ste prišli akýkoľvek spôsobom k tomuto pozemku, muselo vám byť jasné, že skôr, či neskôr narazíte na konflikt s obyvateľmi okolitých bytoviek a nielen ich. Celý tento nešťastný prípad prvotnopospolného kapitalizmu má len jediné riešenie: prevod pozemku p. Vlčíka na mesto a obyvateľov okolitých bytoviek. Pán Vlčík, pozvali sme vás na zasadnutie výboru mestskej časti Lány - neprišli ste. Teraz nám dávate za stierače výhražné oznamy ako pomstu za zastavenie bytovky? Navrhujeme seriózne a konštruktívne jednanie.

Obyvateľ bytovky pri pozemnku p. Vlčíka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 17:47

škoda, že sme o tejto vĺčkovej zákazovej aktivite nevedeli skôr. Veľmi by sme boli zvedavý na Haviarovuu reakciu, kohožeto vlastne obhajuje a zastupuje.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 17:59

Počej Vlčok,môžeš sa zavesiť za vajca do prievanu.Ak mesto zmení územný plán, môžeš si tam stavať vieš čo a nie vyhrážať sa ďalšími investormi.Alebo poradím ti, pán Havior v Domaniži stavia krásnu veľlkú vilu (zvláštne, veď nepodniká,že by toľlko zarábal?) Postav mu niečo s doktorom Čakom v záhrade.Napríklad bustu nejakého plešatého politika.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 18:02

Ty si videl aby Haviar obhajoval niekoho seriózneho? Možno navonok komunisticky tak hovorí, ale v skutočnosti obhajuje len "zvláštnu skupinu podnikateľov" ktorá chce pre mesto len to najlepšie.Viď príklad posledná komisia, zastupiteľstvo, VMČ....Niekedy je ako ježiš trpiteľ a my všetci ako Pilát. Ale to si myslí už len on. Je to na lekársky posudok, ak človek sám seba dokáže oklamať a uverí tomu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 17:00

občania pribinovej su na smiech. neustale pisu len o udajnych informaciach. hlavne ta vymyslena smiesna cena 7,-. a ak ide o to ?vyvlastnenie?, mohli by sa vyvlastnit akurat tie vase byty, tie ste mohli kupit za tych spominanych 7 koruniek. kludne by som dal dvojnasobok za m2 a odkupil celu bytovku :-) osobne som mal v minulosti podobny problem s takymi ludmi ako ste vy a myslim si, ze aj ta spominana dohoda je trapna, pretoze dohodnut by ste sa mali vy s majitelom a nie on s vami........Vy potrebujete pristup k svojim bytom

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 17.04.2008 17:30
Ak by majiteľ pozemku znemožnil obyvateľom prístup k ich bytom, bol by to legitímny dôvod nielen pre vyvlastnenie, ale ešte predtým na priestupkové, ak nie rovno trestné konanie.

Ak suma 7 Sk/m2 nie je pravdivá - nech sa páči, nič nebráni pánovi Vlčíkovi zverejniť reálny údaj.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:00

Vlčík bol dohodnutý s Haviarom a Čikom ako obalamutia ľudí. Už to chceli aj v minulosti na sídlisku Stred.Špiny.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:14

čo si myslel tým v minulosti na sídlisku Stred?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:46

on nevie, co tym myslel, hlavne, ze nieco napisal... bez argumentacie a dokazov si mozes ist prdy podpalovat

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:47

Vraj Čiko cez svoju firmu chcel kúpiť detské ihrisko na Strede kvôli parkovaniu.No a Haviar tlačil na pílu aby sa mu to povolilo.Aspoň také mám overené info

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:53

a Vlčík mal s tým čo podľa tvojho overeného infa???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 18:58

OVERENE INFO? :DD AHA INFO SPOSOBU JPP - JEDNA PANI POVEDALA :D

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 17:45

Na smiech som ti?No napiš meno nech ti to vysvetlím.Alebo povieš tatovi?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 17:54

trapne reci si nechaj od cesty.akemu tatovi? to ty by si mohol povedat svoje meno a ja ti to potom vysvetlim

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 19:14

Počul som, že tí, čo podpisovali petíciu a v minulosti žiadali alebo budú žiadať o byt, budú vyradení

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 17.04.2008 20:07
Odkiaľ, z KSČ?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 17.04.2008 21:50

Keď som si prečítal reakcie na uvedený článok, môžem povedať, že vo štvrtok o cca 18. až 19. hodine reagoval na diskusiu niekto, kto je buď pánom Vlčíkom alebo niekým, kto koná v jeho mene.Všetky tieto reakcie sú totiž urážkami a žiadnymi faktmi.Nuž treba povedať, že seriózny predávajúci osloví najskôr tých, ktorých sa predávané pozemky/pozemok týkajú. V tomto prípade obyvateľov Pribinovej ulice v Považskej Bystrici. Toto predávajúci, boli to podľa všetkého Byty, s.r.o., neurobil. Inak Buocik, ktorý za nimi stál, urobil v Bystrici toľko ........... vecí, že by sa nad tým dalo zaplakať. Potom tento pozemok kúpil Vlčík, ktorý ho chcel za pochybných okolností predať práve na stavbu dnes už nereálnej bytovky. Chvála a obdiv patrí iniciátorom petičnej akcie i jej podporovateľom, pretože bez ich práce by vedenie zaspatej Považskej Bystrice bez problémov prispôsobilo územný plán, vydalo územné rozhodnutie i stavebné povolenie!!!!! Ešte raz vďaka za odvahu a zdravý rozum, ktorý Vlčík nemá! Vlčík sa chcel na predaji tohto pozemku jednoznačne obohatiť. Ak to nie je pravda, nech bez ostychu zverejní originál kúpnej zmluvy o kúpe predmetného pozemku a tým vyvráti tvrdenia o kúpnej cene 7,-Sk/m2. Informácie o predaji bytov a fakty sú v súlade so zákonom NR SR č. 182/1993 Z. z., takže sprostosti o predaji bytov na Pribinovej ulici písané v tejto diskusii sú sprostosťami na entú a ich autor je blbec a právny diletant na entú tiež. (Žeby majiteľ predmetného pozemku?) A to do slova a do písmena. A za "serióznosťou" pána Vlčíka je aj to, že svoju firmu pomenoval KEREKO, čo nápadne pripomína dávnejšie etablovanú firmu KERKO, ktorá sa obdobnou, ba priam rovnakou, činnosťou zaoberá omnoho dlhšie!!!!!Takže serióznosť Vlčíka nestojí na nohách, ani nepokrivkáva, ale..... (neviem na to nájsť ani jedno vhodné slovenské slovo), tak ako na tohto tiežpodnikateľa a tiežvlastníka verejne známeho považskobystrického pozemku. 

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 07:29

Pán Vlčík dostal tento pozemok ako náhradu za svoje nevysporiadané pohľadávky voči Považským strojárňam a.s. Považská Bystrica. Tie likvidoval p. Buocik, ako je správne vyššie naznačené. P. Vlčík dostal možnosť vybrať si z niekoľkých parciel, vybral si túto, lebo tá bola najvyššie ocenená. Tam treba hľadať pôvod súčasných problémov. Buocikovi bolo úplne jedno, že predáva ľuďom doslova pôdu pod nohami a vytvára časovanú bombu, ktorá im bude dlho znepríjemňovať život. Ešte raz: Vlčíkovi boli dlžní, tak mu dali pozemok a to legálne, bez akejkoľvek možnosti predkupného práva obyvateľom okolitých bytoviek. A on z neho chce niečo mať. Takže ho svojím spôsobom chápem. Vzhľadom k jeho arogantnosti a finančným možnostiam si môžeme byť istý, že použije všetky spôsoby, aby zo svoj majetok náležite speňažil. Tu nám pomôže len veľmi dobrý právnik.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 08:36

ANO,nesmieme sa spoliehať iba na p.Smatanu-preto verejne týmto spôsobom žiadam Vás pán Haviar a ostatných zástupcov nás obyvatelov v VMČ Lány o bezodkladné konanie vo veci obťažovania nás obyvatelov nejakým p.Vlčkom.Nemusíme predsa znášať chrapúnstvo tohto/ Vášho kámoša?/podnikavca.Ukážte sa ako to myslíte s nami obyvatelmi-ak by ste nevedeli čo ste slubovali pred volbami,môžem vám dať prečítať Váš predvolebný leták!Ste na ňom taký dôverihodne vyzerajúci/ pekný/.Aj p.Karas-tak dotoho chlapci!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 18.04.2008 09:04
Presne tak,
ľudia z Pribinovej potrebujú
1. právnika ktorý sa vyzná v pozemkových veciach - kvôli prevzatiu pozemkov, aj preto aby sa neopakovali ťahy typu "odtiahnutie vozidiel"
2. poslanca (postrážiť si schvaľovanie územného plánu, v máji - júni na mestskom zastupiteľstve).

"Aktivizmus" potrebovali v prvej fáze, alebo ho budú potrebovať, ak by sa opäť potrebovali oprieť o verejnú podporu. A naďalej je užitočné zverejňovať informácie na webe, je to najlepší prostriedok proti šíreniu fám a zastrašovaniu jednotlivcov.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 10:49
  1. Kardoš,Vás považujeme za slušného človeka a veríme že dotiahnete dokonca záležitosť-zmenu územného plánu na zastupitelstve.Dôverujeme Vám ,pretože ste mal od začiatku nezaujatý,striezvy postoj,jasne odlišný od stavbára Stanislava zaslepeného vidinou dukátikov.Tak Nnnezabudnite,neonemocnite...Dakujeme
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 18:46

Vraj v územnom pláne už sú obe lokality zakreslené ako parky bez možnosti výstavby do roku 2020. Takže pán Vlčík nám môže ponúknuť pozemok na predaj za primeraných podmienok.Veď na čo mu bude? V opačnom prípade budeme robiť všetko preto aby mesto zasielalo za údržbu tohto pozemku fa p. Vlčíkovi, keď sa nevie sám postarať a zabezpečiť údržbu parcely.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 18:54

Jednoducho napísané.Pán Haviar je volený víceprimátor poslancami. Svojou opičou gestikuláciou isto vadí niektorým poslancom.Stačí návrh na hlasovanie a môže sa stať že z "veľkého " politika a čakateľa na primátorský post, sa stane radový poslanec, ktorému po roku 2010 ostane len viac plešatejšie čelo, komunistická minulosť, prázdne vrecká a túžba po najväčom politikovi v regióne ostane skrytá v drevenej kadibudke v Pružine, kam chodieval otŕčať svoju poslaneckú riť onoho času. Česť tvojej červenej pamiatke súdruh.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 19:08

Vlčík ma predajňu v dome služieb?Tá s tou sanitou?Veď ten patrí predsa mestu.Ako sa vyfarbuje pán Haviar,ani by ma neprekvapilo ak by ten nájom mal za babku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 19:18

Tá predajňa so sanitou - KEREKO - je tam dávno, ešte za Lackoviča. A ten bol expert na prenájmy, dlhodobé, keď pre jeho ľudí, likvidačné, keď pre zvyšok sveta. Také veci by mali visieť na webe. Komu za koľko mesto čo prenajíma. Je to mestský majetok.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 19:29

To by sme tam museli vidieť čo nie je pre naše oči.Pozemky a nebytové priestory naších mestských pánov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 19:47

Hm a tam neplatí informačný zákon -čo nie je tajné je verejné-? Zamyslite sa nad tým, majitelia tohoto webu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 19:31

Ako môže taký tupec sobášiť, dristať o láske a porozumení v rodine a sám bol odsťahovaný od ženy a preťahoval blondýnku zo Sporiteľne. Fuj, spoločenský hnus

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 19.04.2008 10:32

Stavbár Stanislav je majster prevlekov, inak by sa nedostal tam kde je. Tak sa robí politika.Vždy sľúbiť na správnom mieste správnu vec.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 19.04.2008 12:54

Čo sa divíš?On trepe aj o korupci a úplatkoch a sám je v tom po uši. Všimol som si, že všetko čo neguje a je proti tomu, v skutočnosti je to úplne naopak. Na komisii hlasoval a preferoval Čikov kšeft a na VMČ dvíhal prvý ruku že je proti výstavbe. Špina.Spadol som z nôh,keď som videl inzerát že HAST príma robotníkov na stvabu diaľnice.A ja že prečo tu nie su vyvolané investície.No už viem.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 19.04.2008 11:07

Vlčík dodá sanitu a stavebný materiál na bytovku, Standa by ešte viac očervenel ako otec a garant projektu(určite by aj na oldomáš ostalo) a Čiko by zarobil na predaji bytov koncovým spotrebiteľom. Ale najviac by zarobili občania pribinovej. Dostali by tieň zadarmo, neporiadok a prach pri výstavbe a parkovanie s pozdravom o súkromnom pozemku. Aké jednoduché a pritom účelné.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 19.04.2008 12:35

A ja sa stále čudujem,prečo sa ten klamársky politik stále pretŕča v červenej košeli.Lebo je komunista!!!Naposledy na nejakých opičích tancoch v dome kultúry.Najviac mi utkvela leninovská veta: "Mám za to, že je to veľlký prínos" To použil aj pri obhajobe bytovky. "Mám za to......." My vieme, že ty máš za všetko niečo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 19.04.2008 17:24

Bolševník velkolepý.Invazní rostlina dovezená z Kavkazu,rozšiřuje se podél řeky a u nás také kolem dálnice.

Vzhled a rozmnožování

Bolševník velkolepý je rostlina impozantního vzrůstu. Ve středoevropských podmínkách vytvoří mohutnou květní lodyhu s květenstvím. Lodyha je dutá a narůžověle skvrnitá.

Zdravotní rizika

U obzvlášť citlivých jedinců mohou vyvolat pálení v krku, závratě, nevolnost a zvracení.

První pomoc

Pokud pocítíte z této rostliny závratě, pálení očí a jiné nežádoucí účinky, je nejlepší opustit zasažený prostor a přenechat likvidaci bolševníku méně citlivým jedincům.

Boj proti bolševníku

Bolševník velkolepý je řazen mezi vůbec nejnebezpečnější invazní druhy. Zajímavou možnost představuje spasení dobytkem – ovce a hovězí dobytek se časem, poté co si na něj zvyknou (zpravidla jim nejdříve nechutná) naučí bolševník konzumovat. Při boji s bolševníkem je samozřejmě možné kombinovat více metod jeho ničení.

Ja doporučujem predčasné komunálne voľby !

Zdroje: Květena České republiky.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 20.04.2008 10:10

ako analyzujem tento popis, tak bolsevnik ma oproti Standovi jednu podstatnu nevyhodu. Nevie slubovat.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 20.04.2008 10:30

Trebalo ho nasadiť v kancelárii viceprimáta, on sa to veľmo rýchlo naučí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 20.04.2008 21:16

Ja by som mu tam dal radšej mäsožravú rastlinu a zamkol dvere z vonka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 24.04.2008 07:09

Je nevyhnutné zobrať do úvahy, že každá spotreba produkuje odpad, tak ako je to človek po konzumácii potravy, tak aj zvieratá a prirodzene aj mäsožravá rastlina. Na mieste je otázka, čo vznikne po konzumácii takéhoto množstva potravy.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 27.04.2008 10:50

Lajno, ktoré na prvý pohľad nebude smrdieť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 20.04.2008 10:13

Ten botanický opis je ako jeden víceprimátor.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 23.04.2008 21:29

O akej serióznosti to tu hovoríte? Skor by sa dalo hovoriť o šikovnosti. Stačí si prečítať www stránky. Kerko je uznávaný svetový výrobca a Kereko je predajca konečným zákazníkom. Síce aj Kerko má svoje maloobchodné predajne, ale tie sú viac menej len takou prestížou, tak sa tu nedá hovoriť o tom, že sú súťažitelia. Tým pádom je vylúčená ochrana firmy (obchodného mena) podľa ustanovení ObchZ v rámci ochrany proti nekalej súťaži. Do úvahy prichádza iba obecná úprava o ochrane obchodného mena, ale prečo by to výrobca robil, keď predajca mu prispieva dobrou povesťou a robí mu odbery? Navyše sa pohybujeme v oblasti súkromného práva, tak je vylúčené, aby sa do toho miešal niekto tretí. Ale stále nebráni nič tomu, aby ste tu vyjadrili svoj vlastný hlúpy názor, že? Treba poohovárať, povymyšlať a hlavne, že máme čo jesť. Závisť, je zvláštna vec.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 23.04.2008 21:48

To je asi taká šikovnosť, ako keď vietnamský krajčír šije bundy so značkou ABIBAS.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 23.04.2008 22:06

Až na to, že je to nevyhovujúce prirovnanie. Krajčír je v tomto prípade tiež výrobcom. Kereko nevyrába, iba to posúva ďalej. Ale to asi nepochopíš. A navyše obchoduje aj s inými výrobňami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 24.04.2008 06:48

tak nech si sije, nech si predava, ale nech nestavia a budeme vsetci spokojny.

František Malina
František Malina píše:
Pátek 18.04.2008 20:25

Prečo si tam nepostaví platené parkovisko? Ľudia tam budú parkovať, lebo potrebujú a ešte bude mať aj business.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 21.04.2008 23:00

Jedna aj druhá strana je trapná!!!!!!pozrite na Pribinovej sa nestavia,čo je podľa mňa chyba ,treba využiť investorov,ked dávaju ber,Mečiar-Fico-Dzurinda Ti nedá....,no a nemyslite si ,že týmto investori končia!!!no budu stavať ,kde ľudia chcu nové byty pre svoje deti,dali ste na reči,tak už nereagujte a dívajte sa dalej na Vaše schátralané bytovky a dalej zaháňajte ľudí,ktorí idu s dobou...a Vy už len čakajte na smrť.......Inde už sa dohodli,prečo????lebo maju rozum.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 22.04.2008 09:01

Trápny je najmä Tvoj príspevok. Keď nechceš čítať názory iných uverejnené na tejto stránke, tak ich jednoducho nečítaj, alebo na túto stránku jednoducho nechoď. Aj o tom je totiž demokracia. A keď už píšeš, nepíš aspoň blbosti. Alebo ešte lepšie, napíš svoju adresu a dám Ti rovno pod okná postaviť čiernu stenu zo supermoderných materiálov, aby si bol "in" a zároveň si uvedomil, prečo sú Tvoje názory trápne. A na záver, keď už píšeš, tak píš aspoň gramaticky správne!!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 22.04.2008 16:38

ste akurat tak chudáci

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 23.04.2008 01:27
  1. Dokonalý že som trapný a že mám gramat.chyby,to ja teda za problém,debilek,domov spať!
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 23.04.2008 21:17

A kto je to vlastne ten Tĺčik?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 26.04.2008 17:09

no predsa Vlčík

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359