Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Obyvateľ Rozkvetu píše primátorovi: Ak sa nebude načas kosiť, nebude načas platiť poplatky.

Obyvateľ Rozkvetu píše primátorovi: Ak sa nebude načas kosiť, nebude načas platiť poplatky.

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 15.07.2014 16:16
[2014-06-21] Je to smutné, ako sa staráte o toto mesto. Asi málo navštevujete sídlisko Rozkvet, keď do dnešného dňa 20.06.2014 je nepokosené na rozdiel od iných častí mesta /Stred/. Sídlisko je zarastené trávou vysokou aj viac ako 1m. Moje deti sú alergici: doprial by som vám vidieť ich opuchnuté oči a počuť neustále kýchanie a kašľanie. Vyžadujete od nás občanov pod hrozbou exekúcie včasné plnenie platenia poplatkov za komunálny odpad, dane -čo ja osobne plním- ale mesto si svoje povinnosti asi plniť nemusí, keďže na Rozkvete je neustály neporiadok okolo kontajnerov a o tohoročnom kosení ani nehovorím.
Obyvateľ Rozkvetu píše primátorovi: Ak sa nebude načas kosiť, nebude načas platiť poplatky.

FOTO: Terézia Melišová, odkazprestarostu.sk

Ešte sa vrátim k aktuálnemu stavu kosenia, ktoré "beží" asi tak, že kde-tu sa vykosí nejaká plocha a ide sa ďalej, tráva nepohrabaná, a keďže je sucho - vypálené miesta, a alergici trpia a jediná možnosť je nevychádzať, napchávať sa liekmi alebo sa odsťahovať.
Možno by bolo dobré prehodnotiť, ak sa ešte náhodou bude niekedy kosiť, začať aj niekde inde ako na Strede - možno Rozkvet, na ktorom žije najviac obyvateľov a tým pádom potencionálnych voličov - ale na tých si spomeniete až pri volebných kampaniach.

Keďže ste sa opäť rozhodol kandidovať, chcem vám napísať, že môj hlas určite nedostanete a taktiež hlasy mojich príbuzných a taktiež budem pri každej príležitosti svoje okolie "nabádať" k vášmu znovuzvoleniu.

Podľa informácii na internete je toto mesto zadĺžené sumou takmer 7 mil. € a dlh narastá a keďže sa blížia komunálne voľby, tak sa rozhodnete rekonštruovať zimný štadión za obrovskú sumu a táto investícia tak ako doteraz bude využívaná iba úzkou skupinou ľudí a nie všetci sú občania tohto mesta, pozrite si súpisky volne prístupné na internete.


Argument, že je to pre mládež neobstojí, lebo ho využíva cca 6 žiackych mužstiev po cca 20 detí a 1 dorast, ktorý sa má problém zložiť, juniorov je málo, tak nehrajú a nakoniec mužstvo dospelých, ktoré robí mestu "obrovskú" radosť a reklamu - posledné sezóny chvost tabuľky II. ligy z diváckou kulisou pod 100 ľudía a hráči z TN, ZA.


Verejnému korčuľovaniu je vyhradené po 1,5 hodiny v sobotu - nedeľu a komerčný prenájom a toto je celé využitie "zimáku". Myslím že tie stotisíce za rekonštrukciu a tisíce prevádzkových nákladov /mzdy ľadárov,upratovačiek, voda teplo, el.energia/ by sa dalo využiť účelnejšie a pre oveľa väčšiu skupina obyvateľov. Poradím vám, prenajmite zimák za 1€ a prispejte mládeži na športovú činnosť a zbavíte sa obrovskej finančnej záťaže.

Keďže už sa blížia prázdniny a na vašich troch vysokých školách sa neučí, ÚPN ani VÚC nezasadá, na ostatných aktivitách /futbal, protifašistickí bojovníci, Smer/ sa môžte ospravedlniť, tam to pôjde aj bez vás a ekonomický efekt je asi menší efekt ako pri ostatných funkciách, namiesto toho sa prevezte po Rozkvete. Trvá to autom pomalou jazdou pár minút a pozrite v akom prostredí sa tam žije.

Apelujem na všetkých poslancov s titulom MUDr. na iniciovanie dokosenia Rozkvetu a do budúcnosti nedopustiť takúto situáciu, nakoľko dobre viete, čo je alergia, kliešte, - týka sa to hlavne MUDr. Steinera, ktorý je odborník v tejto oblasti.

Prosím Mgr. Smatanu ako poslanca, občianskeho aktivistu, ekológa ak si nájde čas pozrieť prípadne zdokumentovať uvedený stav a na najbližšom zastupiteľstve 26. 06. 2014 požiadať v mene obyvateľov o nápravu.


Chcem uviesť, že chodím po Slovensku krížom krážom, ale taký stav, ako v Považskej Bystrici som nikde nevidel, či to boli menšie mestečká alebo veľké mestá.


Nakoniec chcem informovať, že v tomto roku poplatky nezaplatím načas, a budem sa voči mestu správať tak, ako sa sprava ono ku mne, aj keď viem že to nepomôže, ale na exekúciu si počkám.

Ja na to odvahu nemám, ale dúfam že sa nájde nejaký človek, ktorý na mesto podá sťažnosť, prípadne nájde formu na dosiahnutie nápravy.
Oslovenie nedávam, lebo neviem, aké aby nebolo vulgárne.


Meno a kontakt na občana má redakcia k dispozícii.

Hliny
Hliny píše:
Sobota 21.06.2014 17:42
Musim suhlasit, nevidim do vsetkeho ale zhrniem posledne roky ako: vyhovorky, uvery, babractvo. Problem ze takto to bolo aj predtym, chcelo by to skutocnu zmenu v podobe: zakladne sluzby, transparentnost a zialbohu setrenie.
Filip Zvědělík, občan mesta
Filip Zvědělík, občan mesta píše:
Sobota 21.06.2014 18:17
Tento list sa mi veru nezdá. V novinkách predsa neustále píšu, aké je naše mesto úspešné a aký skvelý manažér ho riadi, čiže všetko v Považskej Bystrici funguje ako švajčiarske hodinky. Teda aspoň podľa PB noviniek a vyjadrení pána primát-ora v nich uverejnivších. A ten by predsa neklamal, či?
miro
miro píše:
Sobota 21.06.2014 23:51
V novinkach pisu to co chceme citat a pocut a ved komu patria
Filip Zvědělík, občan mesta
Filip Zvědělík, občan mesta píše:
Neděle 22.06.2014 07:49
Ja to predsa veľmi dobre viem. Novinky nemajú hodnotu ani toho papiera, na ktorom boli vytlačené.
Jasom
Jasom píše:
Neděle 22.06.2014 07:57
Začnite tam chovať ovce alebo koňe veď oni Vám to celé zožerú a nebudete mať starosť s kosením a aspon vlny narobíte :D
Anna
Anna píše:
Neděle 22.06.2014 12:03
Je mi smutno,ked to citam,na margo Rozkvetu je to pravda a co sa tyka zadlzenosti mesta?...hlavne,ze sa nam kazdy tyzden plnia schranky Novinkami...koho to zaujima?...kolko asi stoji ta tlac?...tie peniaze by sa dali lepsie vyuzit,takto do nich tak akurat balime supky zo zemiakov.
Anna
Anna píše:
Neděle 22.06.2014 12:03
Je mi smutno,ked to citam,na margo Rozkvetu je to pravda a co sa tyka zadlzenosti mesta?...hlavne,ze sa nam kazdy tyzden plnia schranky Novinkami...koho to zaujima?...kolko asi stoji ta tlac?...tie peniaze by sa dali lepsie vyuzit,takto do nich tak akurat balime supky zo zemiakov.
Roman
Roman píše:
Neděle 22.06.2014 12:32
K tomu koseniu Rozkvetu: Musíte pár dní počkať, keď budú Helenské slávnosti, tak to pred tým pokosia, taká je moja skúsenosť.
koumak
koumak píše:
Neděle 22.06.2014 13:26
Helenské hodové slávnosti sú tento rok plánované na 17. AUGUSTA !!!

To by už mali mať pokosené druhý alebo tretí krát! Kedy chcú kosiť, v októbri?

http://www.pxcentrumpb.sk/[…]/kalendar-podujati-2014-127.html
Anonym píše:
Neděle 22.06.2014 13:29
Takže to nie je "pár dní" čakania, ale skoro dva mesiace. To už sa budeme cez sídlisko presekávať s mačetou.
Anonym píše:
Neděle 22.06.2014 13:46
Počul som takú informáciu, že kosenie, teda skôr nekosenie, je výsledok prebiehajúcej vojny medzi Janasom a Kubovičom o fleky na kandidátke Smeru a samozrejme fleky v MŠK po voľbách. Ale možno je to len JPP. Možno sú naozaj len neschopní.
Anonym píše:
Úterý 09.09.2014 08:17
v tomto pripade plati jednoducha rovnica, Janas je voleny zastupca mesta a teda sa zodpoveda za vsetko co moze ovplyvnit a je to bud dobre alebo zle, MSK patria pod mesto , alebo nie? cize ked by sa aj Kubovic zatal a napriek nekosil primator ma moznost navrhnut jeho odvolanie za neschopnost , ak tak neurobi treba odstavit primatora...
Anonym píše:
Neděle 22.06.2014 20:56
Celé kosenie je jeden velký výsmech logickému mysleniu. Kubovič zruzu prišiel na to, že tráva rastie - akoby sa v Považskej kosilo prvý raz. No a kedže jeho schopnosť manažovať čokoľvek je na bode nula, tak sa pospájal s kýmkoľvek mohol. A potom to dopadne tak, že na SNP stojí smetiarske auto Chudovský, z okna trčia vyložené nohy, o auto sa opierajú štyria ľudia a dívajú sa na jedného čo kosí... veď to je výsmech.
Anonym píše:
Neděle 22.06.2014 22:34
Páni,nie sú chechtáky ani na kosenie.A na takýto plač sú komunálni politici zvyknutí.Peniaze,peníze,peneži hýbu svetom,tak ja som to skúsil peniazmi.Prišla mi zaplatiť daň z nehnuteľností takmer 700€.Ako vždy tam je možnosť zaplatiť na dve splátky.Ja som to zaplatil naraz a do poznámky príjimateľovi som napísal:
""neuveriteľná daň z nehnuteľností a nie je na pokosenie trávy,už má 92 cm,tak platím naraz a koste.""
Nebudete veriť,ale do týždňa bolo SNP pokosené.
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Pondělí 23.06.2014 07:01
Ešte existuje riešenie spočívajúce v položení umelého trávnika na všetkých terajších trávnatých plochách mesta. Možno by išlo o jednorázovo finančne náročnú investíciu, avšak do budúcnosti by mesto ušetrilo značné finančné zdroje, ktoré musí v súčasnosti vynakladať na úpravu živých trávnatých plôch.
Anonym píše:
Pondělí 23.06.2014 08:38
Ak sa dobre pamätám, tak posledné dva roky tráva ani veľmi nerástla - bolo sucho, minimum vlahy. A zrazu naozaj zistili, že ona aj vie rásť a k tomu všetkému, ešte aj dosť rýchlo! A tak namiesto spania mali zabrať naplno. Asi si mysleli, že to kosenie je fakt iba akože taká "nepríjemnosť" počas leta. Lenže ono by to chcelo niečo - a to žiaľ chýba. Podľa mňa je to absolútne nezvládnutá robota a mali by sa z toho vyvodiť dokonca aj personálne dôsledky a dať tam ľudí, ktorí tomu rozumejú a nie len o tom "pekne" rozprávať.
Anonym píše:
Pondělí 23.06.2014 10:26
iba blazon bude volit takychto zastupcov ako ma p b
Anonym píše:
Pondělí 23.06.2014 11:27
Ale veď pred voľbami pôsobili dôverne !
Boli tam aj nové mená, ktoré sa, ale časom dali stiahnúť na " nič nerobenie " ako ích bývalí predchodcovia ?
Potom koho budeme voliť, keď tam nechce ísť nikto seriozny ???
Niekto sa tam predsa len dostane -

Stanley
Stanley píše:
Pondělí 23.06.2014 13:53
Nestanovuje nejako zákon kosenie trávy ako alergenu?
ja
ja píše:
Pondělí 23.06.2014 15:34
suhlas s clankom!
len by som dodal,že nie len rozkvet je,bol takto zas....!
zakvašov a snp bolo na tom tak isto.
inak ak si pamatam dobre ine roky sa kosilo 3aj4 krat cele masto. teraz bude problem to pokosit 2krat.
Anonym píše:
Pondělí 23.06.2014 20:46
A čo na to nakatívnejší poslanci keďže sa jedna o Rozkvet - Ferko Netušík a Jožko Keruľ?
Im nevadí, ako ich volebný obvod vyzerá?
Ozaj - ak ľudia v tomto roku opäť zvolia tie kreatúry, čo vysali všetky financie z mesta, tak nemajú právo / občania/ aby si ich problémami niekto zaoberal!
Iba Bystricu ohradiť a nechať ich tam žiť ako stádo dobytka!
Kto ma trošku rozumu, tak z Bystrice uteká, ako by tam bol mor - ani sa nečudujem !
Anonym píše:
Úterý 24.06.2014 18:50
Sme obyvatelia Rozkvetu konkrétne domu 2002 a máme s kosením nasledovné skúsenosti.Keď sa už konečne pánom z MŠK podarilo pokosiť 150cm trávu tak nasledovne bola pohrabaná iba tak "zvrchu" lebo podľa zamestnankyne MŠK ktorá zametala chodníky a schody po kosení nesmú hĺbkovo hrabať trávu pretože údajne tráva ide do kompostu o čom silne pochybujeme. Možno skončila na nejakom družstve ako krmivo jak nie u nejakého súkromníka . Tým pádom zostala na pokosených plochách hromada popadaných šišiek, konárov.... papiere, plechovky a ostatní komunálny odpad ktorý nebolo vidno z vysokej trávy sme tí poriadkumilovnejší pozbierali. Už spomínaná pani "zamestnankyňa MŠK" nás informovala že upratať tento bordel ktorý zostal po kosení okrem trávy je doménou spoločnosti Megawaste. Za domom nám v ten čas kosenia opravovali chodník a breh ktorý pokosili zostal úplne nepohrabaný čiže ani pracovníci MŠK sa tam nevrátili, zrejme preto že tam tráva neprevyšovala danú výšku tak nebola vhodná do kompostu alebo ako krmivo. Doteraz si tam spokojne odpočíva a pomaly sa cez túto suchú trávu prediera úboha zelená trávička. Takto asi pracovníci MŠK si šetria druhú kosbu pretože cez nepohrabané neupravené trávniky ťažko ta nová tráva rastie. Dúfame že sa kompetentní ľudia zbadajú a dajú pohrabať trávniky na sídlisku tak ako boli po iné roky.
Anonym píše:
Středa 25.06.2014 12:11
Zrejme v chode tohto mesta,resp. výkone činnosti MŠK sa nevyzná už ani len divá sv.ňa.
Neviem, ale kadiaľ chodím, myslím teda po meste - ak pokosili, tak následne dorazil traktor s označením MŠK, a brali, pokosenú trávu.V horšom prípade traktor nedorazil a tráva hnila !
Zrejme dotyčná komparzistka, ani sama nevie čo má robiť.
Megawaste, odváža komunálny odpad, opravuje cesty, ale kosiť, alebo hrabať trávu som ich ešte nevidel... :)
Žeby kompetentní v MŠK nepoučili personál ???
Bývalý Bystričan
Bývalý Bystričan píše:
Pátek 27.06.2014 10:51
Kosenie trávy a poriadok v meste je podľa mňa jednou zo základných povinností mesta voči občanom. Ak je toto výsledok, ďakujem pekne. Hanba všetkým poslancom rad radom.
Anonym píše:
Pátek 27.06.2014 11:06
Netreba zas nadávať na všetkých. Veď sa dá jasne vyvodiť zodpovednosť voči konkrétnym ľuďom. Mesto si objednalo službu - v tomto prípade kosenie - od MŠK. MŠK podcenilo situáciu, alebo je neschopné - dôvodov môže byť viac. No a výsledok je taký, že mesto vyzerá ako jedna veľká džungla. A malo by sa z tohto poučiť, vyvodiť dôsledky a zabezpečiť, aby to bolo budúci rok lepšie. Zas nemajme ružové okuliare na očiach - sú mestá, kde sa napríklad tento rok kvôli nedostatku peňazí nekosí vôbec. Ale myslím, že Považská má dosť peňazí na kosenie, akurát zlyhal realizátor a preto treba situáciu riešiť. Veď inak čo je to za nezmysel spájať športové kluby s kosením? To akože kosia hádzanári vo volnom čase?
Anonym píše:
Sobota 28.06.2014 10:22
Myslím, že to bolo tak nejako, že mšk si sami kosili trávu na štadióne, keď tam ešte mali sídlo, a k tomu im po zlikvidovaní technických služieb pribudla ďalšia zeleň v meste, lebo mali stroje.
Anonym píše:
Sobota 28.06.2014 10:25
Ja si myslím že by sa to malo rozdeliť. Športoviská osve, kosenie a zeleň osve, obnoviť technické služby.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.07.2014 13:06
Pozor, na Strede kosia ani diví.
Anonym píše:
Pátek 04.07.2014 09:28
žeby predsmrtná agónia ?
Anonym píše:
Pondělí 07.07.2014 11:32
súhlas, dnes ráno idem vyvenčiť psa na SNP a skoro som odpadol, pokosenú trávu zbierala do áut firma chudovskýým,takže až teraz chápem, že vlastne prečo tak rýchlo dokázali pokosiť a kosia už 2x, ale nie MŠK, kubolíno na MŠK má asi celozávodnú dovolenku, hlavne, že v novinách písal, aký má harmonogram,ale nepovedal, že to bude robiť druhá firma lebo jeho zamestnanci si robia čo chcú! MŠK nemá pána , ktorý by to riadil....tak vlastne kto kosí trávu?
Anonym píše:
Pondělí 07.07.2014 22:17
Kubovič a jeho služby - veď to je jedna obrovska hanba. Jedine čo vie, je sa strkať do riti ľuďom, ktorých potrebuje na to, aby prežil. Podlieza Janasovi. Jarošovi sa drží ženu v robote len preto, aby naňho na zastupiteľstvách nenadával, koloniu kosí a upratuje len preto, aby si zabezpečil hlasy do budúcich volieb - a toto všetko robí za naše spoločné peniaze. Mesto mu je ukradnuté. A pýtal sa už niekto na jeho výplatu? Viete vy vôbec ovečky bystrické koľko zarába taký šéf MŠK??? Budete prekvapený. A budete nasraní keď si to dáte do pomeru s tým ako vyzerá šport v našom meste a stav kosenia...
Anonym píše:
Pondělí 07.07.2014 22:17
Kubovič a jeho služby - veď to je jedna obrovska hanba. Jedine čo vie, je sa strkať do riti ľuďom, ktorých potrebuje na to, aby prežil. Podlieza Janasovi. Jarošovi sa drží ženu v robote len preto, aby naňho na zastupiteľstvách nenadával, koloniu kosí a upratuje len preto, aby si zabezpečil hlasy do budúcich volieb - a toto všetko robí za naše spoločné peniaze. Mesto mu je ukradnuté. A pýtal sa už niekto na jeho výplatu? Viete vy vôbec ovečky bystrické koľko zarába taký šéf MŠK??? Budete prekvapený. A budete nasraní keď si to dáte do pomeru s tým ako vyzerá šport v našom meste a stav kosenia...
Anonym píše:
Úterý 08.07.2014 09:27
2 500 eur
Anonym píše:
Středa 09.07.2014 10:56
70.000 korún slovenských plus mínus. To by v súkromnej firme za takto odvádzanú robotu nedostal ani keby spával so šéfom...
Anonym píše:
Středa 09.07.2014 08:50
Ludia, neuveríte, dnes ráno som videl na Okružnej za ZŠ , myslím žeto je štvrtá/ pri kostole/ kosiť v daždi ludí vykášačkou trávu, ktorá je vysoká max tak na 8 cm!!! pribrzdil som a musím povedať že po tom kosení to vyzeralo ako anglický trávnik...hlavne že u nás na Rozkvete je tráva medzi barakmi na meter vvysoká, už po daždoch poľahnutá!! Ten spitý eštébak asi už nemá ani kvapku rozumu, ked ich tam poslal.....alebo bude zase nejaká paráda pánov z mesta na Strede ?
Anonym píše:
Čtvrtek 10.07.2014 19:53
no zbohom...bozena nemcova...
Anonym píše:
Pátek 11.07.2014 19:43
a havranov poskok Novák si zabudol
Anonym píše:
Pondělí 14.07.2014 11:49
pravda a spravodlivost neexistuje a ani neexistovala vzdy tu boli ludia a nadludia
Anonym píše:
Středa 23.07.2014 19:14
Obyvatelia Orlového hovoria, že šéf MŠK si rád občas " pospí" v tráve keď ide unavený domov!
Ten Rozkvet si robí asi ako nové ležovisko, aby nerobil manželke v Orlovom hanbu!
Anonym píše:
Úterý 05.08.2014 20:52
to nieje všetko, že sa takto MŠK stará o obyvateľov mesta, to je jedna tragedia ako sa tu kosí a odváža odpad. ešte si treba zájsť aj po cintorínoch pán primátor a pán Kubovič, uvidíte komu ste dali na starosť tieto plochy posledného odpočinku. Cintoríny su nepokosené, neupratane, za stojacé búdy a velké pomníky schovaju kde aký odpad. je to hamba. Ešte, že obcas ludia zomru a potom sa aspon chodníky na cintorí
noch pokosia. Hambáááááááááááá
Anonym píše:
Úterý 05.08.2014 20:56
a navyše ide MŠK - pobočka futbalový klub riadený p. Ranincom, Panákom, Kubovičom, Sárincom zarábať nadeťoch, na ktorých im tak záleží a nechcú tieto deti púšťať hrávať do iných klubov, kde sa hraju vyššie súťaže. Je to iba ich hamba, ako sa prehjavujú, ľudia ich konanie poznajú a smeju sa z nich. Za žiakov si vypýtali od Púchova po dve značkové lopty za hlavu a niektorých ani nechcú pustiť. To je profesionalita funkcionárov, ktorí by mali práve talentované deti odporúčať nech napredujú.
Anonym píše:
Úterý 05.08.2014 20:56
a navyše ide MŠK - pobočka futbalový klub riadený p. Ranincom, Panákom, Kubovičom, Sárincom zarábať nadeťoch, na ktorých im tak záleží a nechcú tieto deti púšťať hrávať do iných klubov, kde sa hraju vyššie súťaže. Je to iba ich hamba, ako sa prehjavujú, ľudia ich konanie poznajú a smeju sa z nich. Za žiakov si vypýtali od Púchova po dve značkové lopty za hlavu a niektorých ani nechcú pustiť. To je profesionalita funkcionárov, ktorí by mali práve talentované deti odporúčať nech napredujú.
Anonym píše:
Středa 06.08.2014 14:04
dobre to robia,ty by si to ako robil??

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359