Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Liekom na klebetu je pravda (1. diel) ODPOVEĎ VICEPRIMÁTORA HAVIARA

Liekom na klebetu je pravda (1. diel) ODPOVEĎ VICEPRIMÁTORA HAVIARA

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 05.11.2008 11:59
Za minulý týždeň mala redakcia asi tri telefonáty, v ktorých sa regionálni politici a iné verejne činné osoby cítili osobne dotknuté diskusnými príspevkami na webovej stránke PB.OTVORENE.SK. Samozrejme, svedčí to aj o náraste čítanosti tohoto portála. Slušná návštevnosť je však súčasne živnou pôdou pre zákerný politický a osobný boj: stačí v diskusii vypustiť nepravdivú informáciu, doslova okydať svoju obeť špinou. Obeť klebety má potom len dve možnosti. Môže útok ignorovať, lenže vtedy si ľudia povedia "kto mlčí, svedčí." Môže sa snažiť očistiť - to sa však niekedy najviac podobá rozmazávaniu špinavého fľaku po celej tvári. Redakcia portála sa nemôže tváriť, že takýto jav neexistuje a tento článok obsahuje návrh riešenia. Určite ním nebude zrušenie diskusie, veď máme plno príkladov, kedy sme sa v diskusiách dočítali o veciach ešte vo fáze, kedy ich politici len piekli.
Riešenie je jednoduché: ak sa v diskusiách častejšie objaví nejaká informácia, ktorá sa týka vecí verejných, OTVORENE ale slušne položíme otázku verejne činnej osobe, aby sa mohla k informácii vyjadriť priamo.
Zdôrazňujeme, že informácia sa musí týkať verejne činnej osoby a musí ísť o veci verejného záujmu. Podpásové osobné útoky automaticky končia v septiku.
Otázka aj odpoveď bude zverejnená formou článku - nikto nemôže chcieť po verejne činných osobách, aby sa chodili brodiť bahnom anonymných diskusií :-)

Začíname hitom posledných dní a e-mailom posielame viceprimátorovi Ing. Stanislavovi Haviarovi otázku: Je to pravda, že pracovníci firmy HAST ALFA, alebo inej firmy, ktorej ste majiteľom, spolumajiteľom alebo členom dozorných orgánov, sa podieľajú na výmene okien na tých bytoch v Považskej Bystrici, kde sa okná vymieňajú na základe hlukovej štúdie diaľnice D1?

Odpoveď okamžite uverejníme. E-mail bol odoslaný 4. 11. o 23:58.

Toto je potvrzení vámi odeslané zprávy
<zastupca@povazska-bystrica.sk> v 4. 11. 2008 23:58

Toto potvrzení ověřuje, že zpráva byla zobrazena na počítači příjemce v 5. 11. 2008 8:08
Odpoveď sme dostali dnes, 9:44:


Vážený pán Smatana,

som rád, že ste spolu s kolektívom redakčnej rady zaujali stanovisko k pripomienkam k spôsobu vedenia diskusie v projekte OTVORENE.SK. Pokiaľ budem cítiť, že vám záleží nie na klamstvách, polopravdách, ale na serióznej diskusii, pokladám si za povinnosť odpovedať na každý - kultivovane predložený problém.

Odpoveď na vašu otázku:

1. Firma HAST ALFA s.r.o. sa nezúčastňuje žiadnych výberových konaní organizovaných Mestom Považská Bystrica. Taký som dal verejný prísľub pred nástupom do funkcie viceprimátora a dôsledne ho plním.

2. Pracovníci firmy HAST ALFA ani žiadne spoločnosti, ktorých som spolumajiteľom, resp. členom dozorných orgánov sa nepodieľajú, nepodieľali ani nemajú zámer sa podieľať na výmene okien v Považskej Bystrici na základe hlukovej štúdie diaľnice Dl.

3. Sťažnosť občanov  mi bola riadne pridelená  pod č. D 22524/2008. Z titulu využitia všetkých zákonných možností prebehlo viacero jednaní s pracovníkmi NDS, Doprastavu a Skánskej k hľadaniu foriem možných kompenzácií zníženia kvality bývania formou výmeny PVC okien občanov mesta počas výstavby diaľnice cez Považskú Bystricu.

S pozdravom
Ing. Stanislav Haviar
I. zástupca primátora

Čo dodať? Bola to klebeta. Boriči mýtov by použili razítko BUSTED - VYVRÁTENÉ.
busted.gif

Za okamžitú odpoveď ďakujeme.

Upozornenie: redakcia bude zasielať takéto otázky ohováraným osobám výhradne na základe vlastného rozhodnutia, a v rozsahu, ktorý považuje za primeraný. Súčasne však nič nebráni osobám, ktoré sa cítia informáciami z anonymných diskusií dotknuté, zaslať redakcii stručné uvedenie vecí na pravú mieru, aj bez toho, aby sme posielali nejakú otázku. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk. Radi odpovede publikujeme ako riadny článok. Rovnako pripomíname možnosť každého návštevníka tohoto webu zaregistrovať sa a tým automaticky získať možnosť sám publikovať v používateľskej časti tohoto portála.

Aký je váš názor na možnosť diskutovať pod článkami bez povinnej registrácie, prakticky anonymne? Vyjadrite sa v ANKETE!
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 09:04

sež na rade!!! Jsme zvedaví, jako to zaonačíš ty hade.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 11:22

Pán Smatana,je verejne činná aj kontrolórka mesta?Ak je,ja by som sa jej opýtal,prečo oficiálne neupozorňovala pri prešlapoch bývalého vedenia.Veď preto bola volená a brala mzdu.A ešte by som sa jej opýtal,čo ju viedlo k tomu,že kradla v Tescu. Ďakujem.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 15:49

Kto už neverí v základné ľudské pravdy,v demokraciu a ľudskú súdržnosť,mohli ho presvedčiť volby v USA.Všetko to jestvuje.Stačí v to veriť a niečo aj pre to spraviť.Hlavne vypoklonkovať týchto "moderných komunistov".Rozhodnúť sa pre čestných ludí.Potom budú i tieto stránky o inom.Preto som navrhovala p.Smatanovi kandidovať na primátora.Vám p.Haviar neverím nič!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 16:48

Hádam si nemyslíme,že Stando hopsoš prizná farbu a naloží nám všetkým ako sa obohacuje na dialnici. Veď dlhotrvajúci inzerát v TVHant,o hľadaní nových profesií na diaľnicu o tom niečo hovorí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 16:54

Ja neverím ani že bol komunista!!!!On je demokrat Obama!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2008 17:58
V tomto mu pokojne verte. Keby jeho firma vymieňala okná, a on sem natvrdo napísal, že nevymieňa, tak do týždňa niekto pošle na tento web fotku robotníkov, alebo dokonca kópiu zmluvy. Už sme tu predsa mali aj informácie z priestupkového spisu prednostu, aj kópie výpovede agenta ŠtB :-)))

Ako povedal Rudolf Hrušínský detektívovi Pinkertonovi vo filme Adéla ještě nevěčeřela: "To vědí, tady se všechno hned rozkecá".
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 19:21

asi to je pravda,on nerobí nič. Aj Vendula povedala.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.11.2008 17:48
Na otázku "prečo neupozorňovala..." pani Ďurišová už odpovedala.
Pozrite si tento článok:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/smatana/co-nam-ukazuje-tv-marika/
Jej sa už netreba pýtať, pýtať sa treba politikov, načo potrebujeme hlavnú kontrolórku, ktorá sa priznala, že keď sa jej pohrozí vyhodením, prestane kontrolovať.

Kradnutie v Tescu... to nech si rieši TESCO. Mňa netrápi, že poslanec Duray jazdí opitý. To nech si rieši polícia. Mňa trápi, keď poslanec Duray odmietne fúkať, a odvolá sa na poslaneckú imunitu.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 19:24

no a olašská zlatokopka sa vraj odvolala na pravú ruku Napoleona z Bystrice no a za dva jej krásna rómska fotka zmizla z nástenky obchodného centra.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.11.2008 08:43

Tak z naších daní je platený niekto,kto je "posratý" zo života, všetko zakryje?Nie je to potom forma spolupáchateľstva pri trestnom čine? Možno ak by to chytil dobrý právnik a nejaký občan dal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa so spáchania trestného činu zanedbania povinností vyplývajúcich z funkcie hlavnej kontroloky s následnou finančnou ujmou pre mesto.....To by bolo zadosťučinenie.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.11.2008 11:58
  1. primátor zo "srdca nenávidí" tých čo to tu rabovali 12 rokov a PANI HLAVNú /SPOLUPACHATELKU/ si tam drží ako nepostrádateľnú!Aké /vy ten výraz rád používate p.primátor/ SOFISTYKOVANE.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.11.2008 21:38

Na základe Standovho tvrdenia sá dá niečo potvrdiť alebo vyvrátiť? No vyvrátiť, ak by tak hltavo zjedená pokazená držková polievka. No a teraz to pre istotu zrealizuje nejaký Sádestav, Hanto, pripadne iná firma, ktorá ruku umyje.

Čestíček.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.11.2008 08:57

pozeranie TV dlho do noci škodí.ja tiež niekedy ale iba prírodopisné so ženou dáme si vínko,je to taká predohra.Ak totiž Černák tvrdí že nikoho nezabil,znamená to že je nevinný?aby sa vám po čase nestalo že začnete veriť vo svoju výnimočnosť,prípadne že ste niekto iný a pod.možno ste iba oslavovali Karola,dobre to beriem.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.11.2008 11:46

Agent /R.Deniro/ odpovedá na otázku francúzskeho kolegu/film bežal nedávno/ ako dokázal rozpoznať že ich oklamali:"Ak máš pochybnosti,niet pochybností.To ma naučili v CIA".Nemusíte sa tým riadiť p.Smatana.Ale možno sa vyhnete tomu,že sa budú z Vás smiať /že im veríte aj to čomu ani sami neveria/.Počul ste že berú provízie?Ja áno a od niekoho kto ich platil a verím mu to tak ako Vám keď niečo hovoríte.Ale Haviarovi,Kuubovičovi,Adamemu a spol len priezviská!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 06.11.2008 17:41
Vďaka za pekný citát, stojí za zapamätanie.

Keď som napísal, že verím zástupcovi primátora, že okná nevymieňa jeho firma, tak som tým myslel presne a doslova to, čo som napísal.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.11.2008 18:04

vam sa zda ze smatana je naivny?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.11.2008 19:45

na oprave bloku pod krizovatkou ludia kradnú obklad, to platí mesto, ale oni sami ??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 10.11.2008 14:21

Rozumu však nikto nemá dosť,tak sa mu troška snažím pomáhať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 06:36

..."regionálni politici a iné verejne činné osoby cítili osobne dotknuté"...

Žeby sa nabúrala SZMácko-komunisticko-kapitalisticko-ŠTBácka integrita HaStanda, Kubolína a Uja postaršieho? No to je strašné.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 10:37
  1. HANT BA DS, a.s. 2.HANT BA, a.s. 3.HANT INVEST a. s. 4.HAST ALFA s.r.o. 6.HAST s.r.o. Bavme sa o týchto firmách a nielen o nejakej jednej hromozvodovej...
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 10:48

a ešte sa pozabudlo na CF INVEST - Liptovský Mikuláš, s.r.o., CF INVEST - Skalica, s.r.o., SPORT BUILDING, s.r.o.,, a G 3 Plus, s.r.o., G3 Plus 2 s. r. o., Komplexný bezpečnostný servis, s.r.o., ML RENT, s.r.o.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 14:02

a ešte F.I.M. Finance, Kongres s.r.o., Cestaving s.r.o.....všetko firmy,ktoré niečo pre mesto robia,alebo hlavne od neho kúpili. A čuduj sa svete, osoby s obchodného registra v týchto firmách vedú k domácej materi HANT

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 18:43

to naozaj tú cestu Harvánkovi robyl synovec Haviara?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 14:04

Dobrý deň.Pán Smatana,menovali ste p. Stanislava Haviara ako dotknútú osobu príspevkami na Vašej stránke.Prezradíte,kto boli zvyšní?Ďakujeme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 14:19

OBZOR : "V správe sa však poukazuje hlavne na nedostatky v súvislosti so zmluvou o nájme /s televíziou Marika/, ktorú poslanci v materiáloch nemali. Práve táto mala viacero dodatkov, ktoré sú aj podľa hlavnej kontrolórky mesta Heleny Ďurišovej sporné a boli samotným vysielateľom porušované vo viacerých bodoch. Jeden z dodatkov označila dokonca za podvod. Tieto veci musí teraz podľa kontrolórky už ďalej riešiť súd. Keď sme sa jej pýtali, či v tom čase upozornila zastupiteľstvo na dané zistenia, povedala nám: „Už by som tu nebola bývala robila. Veď on ma zavolal a povedal, bohužiaľ, dovidenia... a čo by ste robili na mojom mieste?“

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 14:25

To sa nenajde ani jeden slušný poslanec a nedá návrh na jej odvolanie? Ani opozičný? To takejto osobe schvaľujete odmeny? To takto si ona plní svoje povinnosti? Veď za toto by už pokladnička v Hypernove bola dávno na ulici.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.11.2008 18:37

čo by som robil na tvojom mieste?Zmizol do zabudnutia ako tvoji kolegovia. ČVo sa ale týka tvojho vzhľadu(kombinácia zlata a čiernej farby) tak niekde do Letanovského mlyna.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 10.11.2008 17:26

Chudáčik jeden,za nič nemohla,nemohla pracovať lebo sa jej vyhrážali.Páni poslanci,nezabudnite je dať znova veľlkú odmenu,lebo bola trpiteľka na kríži. Fuj,ako môže takýto mestský odpad niečo také povedať,mala sa zbaliť a zmiznúť alebo verejne predniesť správu. Ona radšej brala bakšiš a bola ticho. To také odporné individum bralo plat z naších daní?Je mi z nej na grcanie,keď čítam riadky že nič nemohla.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 10.11.2008 18:22

Uz ta ma v hrsti Janco

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.11.2008 00:01
Okná na Strede vymieňa žilinská firma HASTRA:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=3282&SID=5&P=1

S viceprimátorovou firmou HAST nemá nič spoločné. Kým v tomto prípade vznikol názov firmy z mena HAviar STAnislav, žilinská firma sa volá podľa zakladateľov HAnuliak - STRÁsky.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 09.11.2008 11:44

Myslel som,že ste viac "v obraze" pán Smatana. Víceprimátor,hoc akokoľvek vyzerá a akýmkoľvek spôsobom pôsobí na ľudí svojím výzorom,nie je tak primitívny aby to robil priamo cez svoju firmu. Stačí ak verejne získava zákazky od mesta jeho brat a synovec,kde pri každej väčšej akcii sa pohybuje jeho milovaný zať. Zmluvný vzťah medzi jeho firmou a dialničnou spoločnosťou,to už by bol posledný klinec v jeho politickom mámení.Ale čo sme volili,to máme.Ešte dva ťažké roky ale nás čakajú. S pozdravom Ľ.L.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 10.11.2008 09:20

Nie na ulici, ale v base. Určite v base za tie spreneverené peniaze nás všetkých. A to máme veriť poslancom a primátorovi, keď o tom všetkom vedia a nič s tým nerobia? Ja sa Vás osobne na to opýtam, keď budú ďaľšie voľby. To kto má za Vás riešiť? Občania?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 10.11.2008 19:58

keby sme tú hnusobu obliekli do uniforiem maďarských gárd,vcelku krásne by sa vynímala.Už len fúzy jej chýbajú a hneď by bol z nej Janoš Bogoliy.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 22.11.2008 20:40

K tej kontrolorke si mal primátor ešte zobrať za poradcu bývaleho primnatora L.L. a boli by kompletní

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 23.11.2008 13:14

Musí dobre kontrolovať,lebo ide stavať druhému počernému synovi tiež nejakú megachalupu v Jasenici.(stačí pozriež LV, myslím že z platu predajcu v automaxe sa to dá)Minulému synčekovi sa stavalo v období rekonštrukcie MsU a teraz to bude pri čom?Dľa môjho názoru,za všetky nakopírované zmluvy a spisy,ktoré odnáša jednému starému ujovi na Podjavorník.Má tam takú "chatku" po ľavej strane. Len ten zvratok nevie,že sú aj kamery a iné vymoženosti techniky.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 13.12.2008 16:32

Prečítal som si tie komentáre a boli asi reakciou na list podpísaný 1.vicehovnom PB. Taká hlúposť ako očistiť toho hada na pripomienke či jeho firma nevymieňa okná to snáď nie. Za takých hlúpych a naivných nás snáď nemáte. Navrhujem sa spýtať nasledovné otázky: 1. Stanislav, dostáva mestské zakázky firma niekoho z tvojej rodiny, alebo osoby tebe blízkej ? 2.Stanislav, profituješ nejako z výstavby diaľnice ponad PB na úkor považskobystričanov? Myslené, či máš zakázky z doprastavu,skanskej,váhostavu, či urýchluješ nejaké stavebné povolenia, stretávaš sa s nimi a dohadzuješ kšefty osobám tebe blízkym. Stačí odpovedať veľmi stručne. Keby si nevedel dám návod: Anketár sa pýta exĽuboša: 1. Ľuboš zarobili ste 200 gulatých predajom Pov-Bytu? odpoveď: ÁNO 2. Ľuboš je vaša firma zodpovedná zato, že nefunguje plaváreň 2 roky po rekonštrukcii? odpoveď: ÁNO, veď čo nás po ľuďoch a kvalite prác, hlavne že sme zarobili 30 gulatých. Pozn. 1 gulatý=1 milion SK

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 15.12.2008 11:49

Ten na to nemá tie"gule"aby to priznal.Všetci vieme že je to tak,len oni sa tvária že nie.VŠIVAVI KOMUNISTICKI H.JZLI.Inak isa nedá o nich.Len ked si ľudia uvedomia že berú z ich,nie z nejakého mestského či štátneho.My sme mesto a štát!Z našeho kradnú!Opilec čo donášal ŠTB akože tiahne proti požívaniu alkoholu a "v súlade so zákonom"kradne dalej a usmieva sa na nás z obrazovky tiež za naše-to je absurdné!Vícehovno sa mi zdá akurátne prirovnanie.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 21.12.2008 11:54

Pôvodne som nemal v úmysle na tejto stránke ničím prispieť, ale nabudil ma Havjarkov srdce rvúci komentár na ITV ohľadom neúspešných dotácii z eurofondov na rekonštrukciu škôl. Totižto, najviac ma vždy uráža, keď niekto zo mňa robí vola. Aj 5 r decku muselo byť jasné, že za všetko viníš pani poslankyňu Belásovú. Ty komunistický truhlík, skrachovanec a preplešlý hochštapler. Na druhý krát ľuďom vysvetli, že mesto nedostalo ani halier z dôvodu tvojej nenažranosti a spomeň, že na všetky projekty si už mal vybraté vhodné firmy a s nikým si sa nechcel deliť. Pre peniaze a slávu urobíš naozaj čokoľvek.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 21.12.2008 14:14

Tak to je súdruh 1. víceh...Ľudia,treba ich poslať do riťi!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 21.12.2008 17:31

Takže ak tomu dobre rozumiem, nedostali sme eurofondy, lebo Haviar nerátal s odliatím ich časti na firmy SNS, a všetko šlo na firmy SMER a spol?

Čvarga, jedni aj druhí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 22.12.2008 10:18

NENAŽRATÉ PSISKÁ SÚ TO.PRAŠIVCI!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 23.12.2008 22:23

existuje volaco na com nema ten cerveny gaspar haviarovie podiel? dialnica skoly okna uz len cakam kedy mi pride niekto z jeho firmy hajzlovu misu vymenit jasnacka za statne

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 23.11.2008 13:17

V base?Neblázni. Račšej v Štefovej kompostárni.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 22.12.2008 20:51

Belaska si robí volebnú kampaň cez miestne telky, ľeň tak frčí. A páni z magistrátu sa len tak pozerajú - a nič. Platia obidve telky a dosah majú akýsi malý. Veľká pani musela Galovičovi TV Považie nejak ulahodzic, lebo rikac na plnu hubu v spoločnosci p.ministra školstva, že projekty na školy neboli dobre vypracované, to je riadný úder pod pás mest.úradníkom, čo to majú na starosci. Zavarila teda aj p.primátorovi, a to ona rada.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 24.12.2008 07:58

Tem mi tak trochu pripomína takého zbastardeného ratlíka. Najskôr poolizuje každú ruku v ktorej cíti maškrtku a potom oští nohu :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 24.12.2008 11:06

Aha súdruženkovia si mysleli, že si za pár stotisíc kúpia poslušnú televíziu, v ktorej budú nekritizovateľní. Ak TV Považie vysiela aj kritiku na mesto, tak u mňa majú bod k dobru. Už to vyzeralo, že po tom ako "umiestnili" svojho hlavného menežéra na mestskom úrade a dostali poriadnu dotáciu, stratili zuby.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.12.2008 21:48

Všecko jak má byť.Hlavný menežér Marťauz bol (ne)schopný už vo VUBke. A riaditeľ a majiteľ a vrchný hubabubašukal Galobitch sa má dobre a vyváža sa na novom medveďáku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 24.12.2008 12:32

tak ho vidím i ja.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 26.12.2008 11:58

Skôr mi pripomína prezieravého obchodníka, ktorý si istí budúcnosť inde, lebo vie že s týmito komunis. eštéb psiskami vedených a kontrolovaných želez. havranom už po voľbách nemá nádej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 27.12.2008 15:38

Chlapce, Tys to trafil do cierneho. Teda kliniec po hlavicke. Uz tomu chapem preco Belasova v TV Povazie, potom nova strana protificovska mala prezentaciu v TV Povazie. Ale o tom je zivot.

« červenec 2018 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359