Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / LÁNOVINY č. 5

LÁNOVINY č. 5

Autor: LÁNOVINY Poslední změna: Úterý 05.07.2011 18:45
[2011-07-05] Prinášame vám čerstvé jarmočné číslo. Podarilo sa nám ho vydať špeciálne k 1. Petro-pavlovskej slávnosti. Sme veľmi rady, že i Lánska má svoju slávnosť a my si môžeme vychutnať pokoj pešej zóny Dukelskej ulice bez áut. Hlavnou témou júnového čísla Lánovín je pešia zóna a vnútrobloky Dukelskej ulice. Koncom júna mali žiaci svoj veľký deň-vysvedčenie, rozdávala sa „výplata.” My vydávame VYSVEDČENIE TROCHU INAK, spomienky malej „šibalky“ Veroniky, či kauzu na pokračovanie – financovanie Mestskej dopravnej spoločnosti.

Ani v lete nezabúdame na stálu rubriku – požiadavky od občanov. Zaujímavé informácie z VMČ Lány nájdete ako vždy na poslednej strane, kde citujeme z listu predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavla Sedláčka, v ktorom obyvateľov žiada o zhovievavosť pri riešení parkovania pri NsP.

Rozbiehame tiež aktuálny projekt ukľudnenia dopravy na Lánskej ulici, viac sa o ňom dočítate v budúcom čísle.

Hoci Lánoviny vychádzajú iba raz do mesiaca, stali sa dobre informovaným hlásnikom Lánov, Moyzesky, Lúčok, Dedovca. Nemáme ambíciu konkurovať regionálnym novinám, zameriavame sa na Lánsku a na aktuálne mestské témy. Lánoviny nie sú a nebudú vydávané Výborom mestskej časti Lány, ani inej štruktúry mesta Považská Bystrica, ani politickým či podnikateľským subjektom. Sme autonómne, slobodné a nezávislé periodikum, ktoré sa teší vašej priazni. Dúfame, že si sympatie udržíme aj naďalej a získame nové tipy na témy, kontakty, dopisovateľov...

Pokiaľ ste Lánoviny nenašli vo svojej poštovej schránke, môžete si ich stiahnuť vo formáte PDF: 

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/lanoviny/pdf/LANOVINY_2011-05.pdf/at_download/file 

ako-sa-pecu-lanoviny.jpg

Anonym píše:
Středa 06.07.2011 09:16
Z Lánovin sa dozvieme že mimoriadne a treba podotknúť že aj tajne zasadalo vmč Lány.
Dôvod prečo mimoriadne lebo niekto chce rýchlo pozemok a na ňom údajné zmrzlinu predávať rovno pod oknami kde bývajú ľudia terasu si spraviť v obytnej zóne, ako keby vyžerák nestačil.( hurhaj krik do neskorých večerných hodín)
Tajne dôvod aby na vmč ľudia neprišli a neoponovali jednohlasnému odsúhlaseniu výboru.
Anonym píše:
Středa 06.07.2011 17:07
Bytovka 972 bude spisovat petíciu proti?
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 12:34
Bytovka 972 nespisuje a ani nebude spisovať ŽIADNU petíciu proti terase cukrárne. Bytovka 972 a vybor VMČ víta aktivitu drobného podniakteľa a vytvorenie terasy. Pozemnok je majetok mesta a mesto ho prenajalo BEZ VÝHARAD ako priestor pre terasu. Rovanko mesto povolilo prevádzkovanie cukrárne. Určite každý inteligentný človek pochopí, že pár deti ktoré si prídu kúpiť zmrzlinu s rodičmi nespôsobí hluk a výzor zariadenia taký, aký je napr. v okoí "vižeráku". Nech sa spamatá ten, kto takéto dezinformácie šíri a vadí mu zridenie cukŕane pre deti. Rovanako nech si uvedomí, že akékoľvek oživenie ulice je len prospechom. V PB čo i len jedno vytvorenie pracovného či brigádneho miesta je len a len na prospech. Nie je najmenší predpoklad toho že z cukrárne a jej terasy bude vznikať v nočných hodinách hluk, smrad alebo iné faktory znižujúce komfokt bývania. Zvážte a porovnajte si prevádzky tipu vyžerák, krčiem na Rozkvete pod obytnými blokmi, Revolution bar blízko obytnej zóny kde sa niekoľko krát stažovali na hlasnú hudbu a iných s prevádzkou cukrárne kde sa NEPODÁVA alkohol. Jednoducho si porovnajte krčmu a cukráň a porovnajte si tiež ich klilentelu a vplyv na okolie. Ak si to nedokážu všetci, ktorím cukráreň je tŕňom v oku zrátať, vyhľadajte odbornu pomoc. Ak má niekto opačný názor na fungovanie cukrárne a je terasy, nech sa zapojí do diskusie, inak považujem problematiku cukrárne a bytovky 972 za uzvaretú. A lenpre info cukráreň je otvorená do 22:00 a po 22:0 je zavretá, teda nedochádza k rušeniu nočného kľudu. Všetkým prajem pekný, konečne slnečný deň. S priateľským pozdravom obyvateľ bytovky 972.
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 11:49
Ja s takymto nazorom mozem len suhlasit. Myslim si ze je naozaj uzasne, ked v lete, na kludnej pesej zone, ktora je priestranna mozu sediet deti pri zmrzline, resp. dospeli ludia pri kave, alebo mineralke. Mam ale iny postreh. Clenovia VMC Lany, urobte si poriadok vo vlastnej kuchyni, lebo mate zrejme medzi sebou nejakeho cervicka, ktory sa snazi zvnutra papkat vase zatial zdrave jablko, aby si splhol kdesi pri inom valoviku
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 14:45
Ano mate dobry postreh. takyto clovak tam je. Ci je nim doktor, hudobnik alebo niekto iny necham na uvazenie.
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 12:02
V Púchove už zažili kaviarničku...
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 14:44
a v lýbii zazili Kaddafiho.
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 17:45
V Líbyi dobrovoľne demonštrovalo 1,7 milióna ľudí, ABY PODPORILI KADDÁFÍHO. Pritom celková populácia Líbye je cca 6,5 milióna ľudí. To len tak off topic.

Údaje z diskusie pod článkom na stránke Zvedavec.org:
Líbya v číslach a faktoch - diktátorský režim, v minulosti podporovaný aj Západom, dokázal mimo iného aj toto:
HDP na obyvateľa 14 192 USD;
Mesačná podpora v nezamestnanosti 730 USD;
Mesačný plat zdravotnej sestry 1000 USD;
Príspevok pri narodení dieťaťa 7000 USD;
Mesačná podpora nesamostatne zárobkovo činných (závislých) osôb 1000 USD;
Nevratná dotácia štátu na získanie bytu pre novomanželov okolo 64 000 USD;
Nevratný príspevok na prevádzkovanie živnosti 20 000 USD;
Cena benzínu 0,14 USD/liter.
Zdarma je:
zdravotná starostlivosť a časť liekov,
školské vzdelanie,
vzdelávánie a stáže v zahraničí: platené štátom,
nájomné: neexistuje,
platby za energie v domácnosti: neúčtujú sa,
automobil: zvyčajne až do 50 % dotuje štát
úvery bez úrokov, iba bankové poplatky a zvláštne služby,
systém obchodov pre mladé rodiny (nie bohaté) za dotované ceny výrobkov,
alkohol je absolútne nežiadúci, jednoducho nie je!
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 22:57
???
Anonym píše:
Neděle 10.07.2011 11:49
Sa Vám divím, že už nie ste tam a živorite na Slovensku!!
Anonym píše:
Sobota 09.07.2011 06:01
???
Anonym píše:
Čtvrtek 11.08.2011 16:52
...otázočka........prečo mesto v primeranej lehote nezverejńuje takéto záležitosti o zámere zriadenia terasy ????? a samozrejme aj cenu prenájmu ???.....potom sa len šíria zbytočné reči o tom ....kto ...komu...začo ....alebo je zámer byť netransparentný.....????
....Lánoviny..?????...........pekná myšlienka...a to je všetko....
.....mimochodom ....všimli ste si , že keď do PB príde niekto , kto to tu nepozná , nemá šancu sa zorientova´t v tomto našom Kocúrkove ????.........prakticky žiadne info tabule ako sa dostať na úrad...do nemocnice...do centra ???....nehovoriac už keď sa tu motá autom......aj v tomto sme jedničky :))))
Anonym píše:
Středa 06.07.2011 17:28
Ste chorý človek, predaj zmrzliny a kávy sa nedá porovnávať s vyžerákom....ľutujem Vás , ste chudák...
Anonym píše:
Středa 06.07.2011 17:58
Kto zaručí že aj pri predaji zmzliny a kávy nebude hurhaj?
Ja lutujem tých ludí čo budú pod oknami mat toto.
A zajtra si požiadá další stánok napríklad o tabakové výrobky a argument prečo to mne nechce dat ked ste dali vedla zmrzlinu a kavu, a do kávy možno aj rum.


Ďžin z flaše bol .....
Anonym píše:
Středa 06.07.2011 18:03
Bola to chyba teraz budú všetci žiadať o dalšie miesta na pešej zone ..
A čo cukrareň vedľa je tam posedenie klud nezaberaju miesto prechádzajucim ľudom a teraz toto!
Je to konkurencia vedlajšej cukrárni, preto bolo aj mimoriadne VMČ dufam len že neboli členovia podplatený kavičkou zadarmo lebo to tak vyzerá.
Anonym píše:
Středa 06.07.2011 22:12
V Púchove tiež postavili na Okružnej cukráreň... známy si nad ňou kúpil byt... o 2 mesiace z toho bola krčma a dnes tam má s deťmi do 2 rokov denne peklo..... lebo "cukráreň" :-D
Anonym píše:
Středa 06.07.2011 23:03
Nuž, VMČ lány riadí pani Jana Veličová(lánovinka), téj sa treba opýtať, či jej chutila zmrzlinka, ktorú papkali VMČ ( isto zadara) pred spomínanou cukrárňou pri jej schvaľovaní, či to schválili už pred tým?. To nebolo od VMČ veľmi chytré.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 07:08
Je dobre že vedľajšia cukráreň bude mať konkurenciu, lebo tá pani už nevedela čo si má za to pýtať. Bez takýchto vecí sa nevráti do mesta život. Aj Lánska, aj centrum mesta je úplne vymreté. Ľudia dnes poznajú len hypermarkety a už nevieme v kľude vypnúť a na pol hodinku zarelaxovať. Terasa bude dobrá, a stačí len jednoznačne určiť podmienky kedy áno, a kedy nie.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 07:20
Ale aj tá pani s tej drahej cukráňe si dá žiadosť o terasu a potm další na námestí. Ako to bude vyzerať budeme na námesti obchádzať terasi? Na pešej zone určenej pre chodcou. Na dukelskej klučkujeme okolo prechádzajúcich aut a dalej na dukelskej budeme klučkovat okolo terás.
Takto sa nam vráťi život do lnskej ale spôsobom terasa na divoko všade. Stačí len žiadosť výboru schváli a mimoriadne.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 07:22
Len ako vypnú v kľude ludia čo to budú mat pod oknami.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 09:48
Považská Bystrica neprospieva, pretože nežije. Nežije, lebo ľudia sa nemajú kde stretávať rozprávať. Každé mesto sa snaží o terasy, posedenia vonku atď. My sa snažíme pochovať nápady už v zárodku. Považská Bystrica - mesto duchov - možno raz zarobíme na tom, že budeme UNESCOM zaradení ako skanzen komunistickej kultúry. Česť bratia
Jaroslav Ševčík
Jaroslav Ševčík píše:
Sobota 09.07.2011 07:23
Je naozaj zaujímavé, že v tomto meste existujú STOVKY (!!!) krčiem a ďalšie sa v tichosti otvárajú. Niektoré sú aj čierne stavby a otvorené v budovách prevádzkovaných mestom, pričom sa obmedzujú kultúrne inštitúcie. A to sa zdá že nikomu to nevadí.
A naopak, zrazu je problém, ak sa niekde má zriadiť cukráreň?Nech ich je čo najviac, aspoň toľko, čo tých krčiem.
Zo zmrzliny mozog neosprostie. Alebo, že by práve to niekomu vadilo???
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 17:18
To vybavila Veličová? Ďalší bod v jej prospech. Keď som si prešiel stánky na Dukelskej tak som si uvedomil, že tam patrí skutočná pešia zóna, bez áut.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 09:45
Navrhujem ísť do pralesa a sťažovať sa, že tam cvrlikajú cikády a vreštia orangutany. Alebo si dať urobiť zvukotesné okná
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 14:42
Na cikády sa stažovť nedá ale na udajnu kavičkáreň v obytnej zone a na namesti sa stažovat dá.
Preto ju dajme do miestností a nie na pešiu zonu.

Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 22:57
už si bol niekedy v žiline n bulvári ? ak chceš, dám ti na lístok, pretože asi ´dalej ako za plevníkom si nebol.
Anonym píše:
Neděle 24.07.2011 13:07
No keby si ich požiadalo čo najviac, to by bolo dobre.Nech už konečne táto zaspatá Bystrica ožije. Veď podvečer je to tu ako na dedine. Ešte aj tam je nejaký ruch. Nech ožijú ulice, nech je kde si posedieť. Nielen v klasických krčmách. Čudujem sa vám, kritizujete tu, že v PB skapal pes a keď niekto chce čosi proti tomu urobiť, tak to kritizujete znova. Viete vôbec čo chcete?!
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 17:23
Ja umrem, že tajné VMČ... o ktorom je správa v Lánovinách... Keby si býval na SNP tak by si len slintal za informovanosťou čo máte na Lánskej.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 19:51
Ved to zápisnica na stránke s mimoriadneho VMČ neni keď sa konalo konkrétne VMČ nikto o tom nevedel že bude teda občania sa vyjadriť nemohli. Že by to bol zámer aby konanie výboru bolo bez ludí.
Anonym píše:
Neděle 24.07.2011 13:16
Čo trepeš o SNP. V piatok bol VMČ. Bol som tam aj ja. Bolo to zverejnené nastránke aj na nástenke pri stánku so yeleninou. Bolo tam dosť ľudí a výbor trval skoro tri hodiny. Prejednávali sa tam celkom rozumné veci.Dôležité je to, že teraz, keď sa na problém upozorní, tak sa aj hneď rieši. Sopčák s Beláskou (i keď som ich nevolil) je iná káva ako bola Strašíková.
Iva Posluchová
Iva Posluchová píše:
Čtvrtek 07.07.2011 15:36
Zaujali ma dve konštatovania: 1. "Na dukelskej klučkujeme okolo prechádzajúcich aut a dalej na dukelskej budeme klučkovat okolo terás." 2. Odpor k verejnému (komunitnému) životu na Lánskej.
1. Porovnávať terasy a autá na Dukelskej je miešanie hrušiek s jablkami. Vznikla iniciatíva-petícia občanov z Dukelskej riešiť situáciu vo vnútroblokoch a na samotnej pešej zóne, ktorou sa zaoberala dopravná komisia 28.6.2011. O stanovisku komisie sa dočítate v budúcich Lánovinách. O aktuálnom stave Dukelskej píšeme na str.2. v Lánovinách č.5. Osobne verím, že sa Dukelská stane skutočnou pešou zónou a len jej obyvatelia tam budú parkovať na tzv. rezidenčné karty...
2. Ak ste boli niekedy vo väčšom/v menšom meste s námestím, prípadne v prímorskom letovisku, mohli ste si všimnúť, že ľudia žijú aj vonku, a tak využívajú verejný priestor, ktorý je nás všetkých. Prečo nám nevadia húpačky a detské pieskovisko? Lavička, na ktorej sa stretávajú dôchodkyne a glosujú dianie? Vadí nám "biznis" na ulici? Spomínaná cukráreň Di Napoli poskytla elektrinu Petro-pavlovskej slávnosti a cenu do súťaže... Druhá cukráreň tiež disponuje slnečníkmi a sedením vonku (parkuje tam aj auto:) Je táto diskusia o zaberaní priestoru alebo o jeho využívaní? Lebo o hluku to nie je. Na záver len pripomienka: Každý člen VMČ má hlas a môže slobodne hlasovať. Stanovisko mestskej časti má pre Mesto odporúčací charakter.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 17:28
ja len rozmyslam ci ta terasa vadi konkurencii cukrarenskej, alebo konkurencii politickej

to podium bez strechy nieco naznacuje
Iva Posluchová
Iva Posluchová píše:
Čtvrtek 07.07.2011 18:39
Berme to ako malé nedorozumenie...
Anonym píše:
Čtvrtek 07.07.2011 19:53
Alebo berme to ako politické nedorozumenie. A či velké alebo malé skôr niečo nazanačujúce..
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 10:10
Kto to tu kritizuje nech sa predstaví svojim menom, aby sme vedeli čo je to za pisálka. Pri veľkom daždi by ani strecha nepomohla a skladanie strechy trvá určitý čas a to by VNČ samo ani s pomocou ludí asi nestihlo zložiť.
Mali ste sa ohlásiť vy a vám podobní a podať vmč pomocnú ruku vstať ráno a ísť skoro ráno nakladať a skladať stánky, pódium atď, myslíte si že sa to všetko zložilo a potom rozložilo samo, tak to ste na velkom omyle.
Pokial som sa dozvedel, tak niektorí organizátori si zobrali dovolenku aby mohli to postaviť. Vo výveske vmč sú kontakty na členov, tak ste mohli komukolvek zavolať a dať na seba a svojich známych kontakt a prísť pomôcť, lebo stánky pódium a ani strecha sa neprevezie a nezloží samo a ani nerozloži a nezbalí, na to treba ľudí.
Som rád že akcia dopadla podľa mňa dobre a držím VMČ Lány a dalším oraganizátorom palce aby na daľší rok spravili ešte "onakvejšie" Petropavlovské slávnosti. Ešte raz som rád že na Lánskej v ten deň zavládol život.
Ďakujem.
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 10:41
To len niektorí zakomplexovaní duchom komunisti vnímajú podobné akcie ako zlo a privlastňujú si verejný priestor. Zúčastnených na akcii bolo určite viac ako debilov za comuterom, ktorí sa snažia si nahovoriť, že aké je to strašné, že tam je zmrzlina...
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 11:53
Celá akcia bola dobre zoranizovaná, a že to politicky nemá Lánska dobre sa niekde odzrkadlí príklad strecha.
Ale aspoň majú svoju hlavu a svoj ciel.
Anonym píše:
Pátek 08.07.2011 12:00
Vyzívat na podpísanie článku a sám sa nepodpísat to považujem za sebareflexiu :-)
Iva Posluchová
Iva Posluchová píše:
Pátek 08.07.2011 19:03
Mozno raz Lanska nebude potrebovat mestske podium
Anonym píše:
Sobota 09.07.2011 07:58
Priznám sa, podľa môjho názoru takéto objekty do mesta treba. Patrí to tu, oživuje to.

Lenže - schválne sme sa išli včera k predmetnej cukrárni prejsť a zmrzlinu sme si dali. Bohužiaľ chuťovo podpriemerná. Veľmi umelá chuť. Myslím, že keď niekto aspoň trochu rozumie zmrzline, takúto si dá iba raz.
Nenájde sa konečne aj tu niekto, kto dokáže urobiť takú zmrzlinu, ako je napríklad v Bytči?
Anonym píše:
Sobota 09.07.2011 12:12
Súhlas. Oveľa lepšiu zmrzlinu robí aj Juhoslovan pod Priorom.
No ale dajme im čas, nech sa naučia.
Juhoslovan to robí z poriadnych surovín - maslo, smotana, orechy, hrozienka ktoré kupuje v obchode.
Ak si myslia že prežijú so zmrzlinou z nejakého polotovaru, tak sú na omyle.
Anonym píše:
Sobota 09.07.2011 19:09
No jasne, tie polotovarové sú fakt nechutné.
Ja sa obávam, že keď takto začínajú, nemajú vôbec ambíciu robiť kvalitnú zmrzlinu.
smilan
smilan píše:
Neděle 10.07.2011 18:22
Výnimočná kniha „Gabrielova cesta“


   Súčasný svet plný rozumovej chamtivosti, honby za peniazmi a túžby mať stále viac speje ku svojmu zániku. Strata skutočných hodnôt, stupňovanie nemravnosti a prázdneho užívania si sú predzvesťou konca. Tento neodvratný koniec bol predpovedaný už pre stáročiami. Keď ku nemu dôjde, keď sa to nesprávne, skazené nemravné a prehnité zrúti, z trosiek a z nevídanej skazy tejto civilizácie, z bolesti a utrpenia, aké svet ešte nespoznal potom povstane nové ľudstvo. Povstane nová doba! A práv do tohto obdobia, do obdobia novej doby a nového ľudstva na zemi je vsadený dej nevšednej knihy s názvom „Gabrielova cesta“.

   Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/[…]/vynimocna-kniha-gabrielova-cesta
Anonym píše:
Neděle 10.07.2011 18:27
Súčasna doba je proste úžasna!
Stále sa čosi deje!
A že bude koniec sveta?
Raz určite, ale to mňa, a aj Vás už určite zuby bolieť nebudú!!
Anonym píše:
Neděle 17.07.2011 15:12
Skus spravit lepšiu ty,kritik,to je najlahšie,myslíš si,že aj oni by radi nepredavali lepšiu,všetka čest,že aspom podnikaju a prispievaju do mestskej kasy.Snád sa to vylepší a občania budu spokojní.Ja im držím palce a pojdem ju vyskušat.
Anonym píše:
Neděle 24.07.2011 13:26
Skús spraviť lepšiu... Typická reakcia malého slováčika, ktorý znesie
všetko, len nech ho nebijú alebo v tomto prípade neotrávia. Treba žiadať
kvalitu za svoje ťažko zarobené peniaze, treba byť sebavedomý a poznať svoju
hodnotu. Pokiaľ to tak nebude, Na Slovensku budeme stále ospravedlňovať
lajdáckosť, klamstvo a okrádanie. Politiku a politické strany nevinímajúc.
Myslím tým VŠETKY POLITICKÉ STRANY!
Anonym píše:
Úterý 12.07.2011 03:04
Prosím Vás, drahí spoluobčania, spamätajte sa trošku. Viem že, každý má právo na vlastný názor, ale toto je už na mňa trošíčku moc... Vám vadí sedenie vonku? Vy ste v teplých dňoch nikdy nehľadali nejakú kaviareň s terasou, kde by sa dalo vonku sedieť? A našli ste? V iných mestách, aj v Púchove, je úplne bežné a podľa mňa aj prirodzené a neviem o jednom meste, kde by to tak nebolo, že podniky v centre majú svoje terasy vonku a v lete sa v nich stretávajú vonku ľudia na nejakú tú kofolku... Centrum Považskej je trošku odlišné. Nijaké terasy (ak nerátam čudo pod hotelom Manín), s výnimkou dvoch chúdeniec v Troch vežiach. Je to tak trochu asi spôsobené tým, že naše centrum je tak vybudované, že nie sú tam vhodné budovy s vhodnými rovinkami pre terasy... Ale o tom nechcem hovoriť. Kde sa dá sedieť v PB vonku? Trenčan? Šport? Press? a pod. ? Nechápem, ako sa tam niekto môže cítiť príjemne, keď majú posedenie blízko frekventovanej cesty, teda smrad a hluk a žiadne príjemné prostredie... z tejto kategórií jednoznačne víťazí podnik v bývalej budove Dexia banky so sedením na chodníku vedľa kruhového objazdu pod diaľnicou... (nech sa zamýšlam, ako zamýšlam... nechápem =D ). Námestíčko na Lánskej pre mňa patrí medzi top najkrajšie miesta v Považskej, je tam príjemné prostredie, kde si myslím, že posedenie pri zmrzline vonku je úplne vhodné. Nebojte sa, drahí spoluobčania, alkoholické zmrzliny sa ešte nevyrábajú. =D

Chcel by som Vás o niečo poprosiť. Zamyslite sa, aký má toto všetko význam. Nech je akákoľvek akcia v meste, niekto sa proti tomu búri, uvažuje o petícií pre čo už len posedenie pri cukrárni vonku, hoc zatiaľ nemala žiadne prehrešky a obháňa sa tým, že okolo nej nie je dosť miesta a čo keď cukráreň-zmrzlináreň už nebude cukráreň? Nehnevajte sa... Zdá sa mi, že by ste boli najradšej, keby sa Považská vôbec nemenila, obrazne povedané, aby ostali všetky výtlky v cestách, aby vám pripomínali krásne chvíle, kedy ste po nich mohli prejsť... Zamyslite sa nad tým, aké je takto vytvorené podnikateľské prostedie v Bystrici a či by ste vy, keby ste sa rozhodovali, kde chcete investovať, kde si chcete otvoriť obchodík, reštauráciu, postaviť obchodné centrum či fabriku, vybrali práve Považskú... Verte tomu, že nie, lebo priveľa ľudí bude proti vám a vám to za to nestojí, keď inde by sa z vašej iniciatívy ľudia tešili...

P.S.: A to sa malo (alebo ešte má, neviem) stavať medzi Hypernovou a Považanom Obchodno-bytové centrum... Obchodno-"BYTOVÉ"... mali by sme vopred oznámiť tamojším podnikateľom, že už si viac nebudeme priať, aby tam mali svoje podniky, nech ani neuvažujú o nejakých terasách a oznámiť aj PX Centru, pre istotu, aby nevyrábalo nejaký hluk a obmedzilo počet akcií podľa možnosti na minimum. Aspoň by tak PX ušetrilo.

Ján
Anonym píše:
Úterý 12.07.2011 13:24
Už na túto stránku chodím pár rokov ale takýto super príspevok som tu fakt ešte nečítal
Anonym píše:
Úterý 12.07.2011 20:17
Aj ja súghlasím a gratulujem autorovi, spracoval to perfektné!
No problém P.B. je v tom, že počas socializmu sa sem kôli bytom nazliezalo všelijakých individuí kôli bytom.
/ Je fak, že bytová otázka v P.B. počas socíku bola bezproblemová/
No a títo ľudia snáď z osobného obmedzenia - handicapu, keď inde neuspeli ešte žiju v týchto dimenziach a aj takto rozmýšľaju!
Je to vidno napr. pri voľbách! Tri okresy v SR, Mečiar a jedným, z nich je P.B - hanba!
Potom pri takejto skladbe obyvateľstva sa ťažko presadzujú novoty s kapitalistickým pozadím!
Stačilo čo bolo popísane a povedané ohľadne dialničného mosta!
A teraz je to jedine hodnotné dielo okresu P.B!!!/ To nie je z mojej hlavy, to mi povedalo viacero priateľov, čo boli u nás na návšteve!!!
Anonym píše:
Úterý 12.07.2011 20:43
Tlieskam vasmu prispevku a fandim takymto ludom ako ste vy. O vystvbe v priestore fontany v meste sa tu pisalo pred volbami. Este raz super nazor. Takychto ludi tu treba.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Středa 13.07.2011 21:37
Galko - likvidátor slovenskej armády. A to má byť azda tento malý, zúrivý pán persónou, ktorá je významná z pohľadu Považskej Bystrice? Kdeže sú jeho predvolebné sľuby ohľadom pomoci Považskej Bystrici? Pominuli sa po tom, ako dostala tá ich hladko - poliačikovská figúrka volebnú nakladačku. Galko je veľmi vierolomný a nedôveryhodný človek, ktorý vodu káže a víno pije (jeho rýchle jazdy na slovenských cestách).
Anonym píše:
Středa 13.07.2011 21:48
Vy ste spadol z mesiaca, alebo žijete ašte v dobe súdruhov, keď si papaláši brali zo štátného mešca pre svoje rodné dedinky?
Sa konečne zobudte, tá doba je dávno preč!
Politik na úrovni vlády - nenosí peniaze do regionu, lebo žiadné nemá k dispozicií!
Na to sú miestný politici a poslanci VÚC!
Pretože ten Galko ani nemá prístup k žiadným financiam, ktoré by sem nasmeroval.
Ak ste si nevšimli - on je minister obrany a my tu vojsko žiadne nemáme!!
Peniaze má zháňať primátor a poslanci VUC cez - a na projekty!
No ak aj oni majú obdobne rozumové schopnosti a zmýšľanie, ako Vy ich voliči, tak sa tu dlhú dobu nič nevybuduje!
Česť práci !!
Anonym píše:
Středa 13.07.2011 23:10
Zvědelík asi navrhuje, aby aj Lánoviny používali obľúbenú metódu Považskobystrických noviniek. Tvárenie sa, že nepohodlné osoby neexistujú.

Všimli ste si, ako Novinky informovali o Petropavlovských slávnostiach? Moju susedku Janu Veličovú, ktorá som tam videl kmitať od rána, tam ani nespomenuli. A všetci dobre vieme, že je tá ktorá tie slávnosti vymyslela a zorganizovala.

Čítaj Novinky, Zvědelík, ak ti Lánoviny nevyhovujú, alebo ich používaj na čistenie okien.
Na rozdiel odo mňa máš tú výhodu, že ich nemusíš platiť.
Mne sa nepáčia Novinky, ale platiť z daní ich musím.
Anonym píše:
Pátek 22.07.2011 10:12
Na Petropavlovských slávnostiach si predsa SAS pozitívna pani Veličova robila kampaň a sama tie slávnosti nezorganizovala!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Středa 13.07.2011 23:51
Galko pred primátorskými voľbami sľúbil podporu regiónu, no svoj sľúb nesplnil (typické pre predstaviteľa SaS). Je to obyčajný podvodník a darebák. Darebák z toho dôvodu, pretože úplne zlikvidoval tankovú armádu, teda aspoň to, čo z nej zostalo. Namiesto toho, aby bola tanková armáda obrodená, on ju rovno zrušil. Ako povedal pán poslanec Kaliňák, Galko je diletant.
Anonym píše:
Neděle 24.07.2011 13:40
Peniaze má zháňať primátor a poslanci... No to si asi ty spadol z čerešne.
Pokiaľ je primátor a poslanci MsZ zo strany, ktorá je hore pri moci, tak ano to má
zmysel. A vtedy to naháňajú nie cez dobré projekty,ale cez známosti práve s
ministrami a vládnymi poslancami NR SR. Napríklad u nás je na to dobrá konštelácia,
Janas si zobral do partie SDKÚ a KDH. Ak sa mu nepodarí nič vybaviť, môžeme ho
oprávnene kritizovať. Ale ak je primátor a poslanci z opozičného a nie vládneho
zoskupenia, môžu mať akýkoľvek dobrý projekt, majú smolu. Nedostanú nič. Tí hore predsa
nebudú brať provízie od ich oponentov. Nikto nepôjde do takého rizika.Bez kontaktov sa
nič nepresadí, už si to konečne uvedom. Treba to prijať ako fakt a začať tlačiť na
Poslanca Hladkého a Poliačika, nech sem čosi dotiahnu. Bohužiaľ, na Slovensku to funguje
takto, či sa to niekomu páči alebo nie. Daj si dole tie ružové okuliare!peace
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 13.07.2011 23:00
Minister obrany Galko (narodený pri Považskej Bystrici) a predseda parlamentu Sulík boli v Považskej Bystrici, tak s nimi redaktorka Lánovín urobila krátky rozhovor. Nejaký problém?
Otázky rozhodne nie sú servilné, napr. Galka sa pýtajú aj na jeho slabú angličtinu. Mimochodom, v Považskobystrických novinkách bola nejaká správa o tejto návšteve?

Z Lánovín:

RICHARD SULÍK, predseda parlamentu SR:
Čo bolo dôvodom Vašej návštevy v Považskej
Bystrici?
Náš člen a parlamentný kolega Pavol Hladký, tu
robí športový deň už 2 ročník, to bol hlavný dôvod,
že sme ho prišli pozrieť.
Poznáte situáciu v našom meste?
Viem to, že PB má veľmi pekné okolie a ide cez ňu
veľmi škaredý most. Politickú situáciu vo vašom
meste sa musím priznať, že neovládam.
Čo si myslíte, s koľkými percentami skončí
strana SaS na konci volebného obdobia?
Napriek strašidelným preferenciám som
presvedčený, že výsledok bude lepší ako v roku
2010.
Ako chcete riešiť nezamestnanosť v našom
meste?
Nezamestnanosť treba riešiť ako celok a na celom
Slovensku, rôznymi opatreniami, ktoré zjednodušia
podnikanie, zlepšia podnikateľské prostredie.
Čo hovoríte na exekúciu našej nemocnice?
Treba skúmať, prečo neplatila záväzky, či je to
vina manažmentu. Kto tam manažment tak dlho
držal a nechal ho tam robiť veci, ktoré robil. Ten
človek je sekundárne zodpovedný. Dlhy sa musia
platiť. To, že nemocnica je v exekúcii, neznamená,
že zanikne. Príde k ozdravnému procesu
a bude fungovať ďalej a možno pod schopnejším
manažmentom.
ĽUBOMÍR GALKO, minister obrany a zároveň
podpredseda strany SaS:
Čo bolo dôvodom návštevy?
Stretli sme sa tu so sympatizantami, mienkotvorným
ľudmi, ktorí nám kládli oprávnené otázky.
Je to príjemná spätná väzba.
Vážený pán minister zaujímala by ma otázka
udržateľnosti sociálneho systému zabezpečenia
profesionálnych vojakov z hľadiska motivácie
terajších a novoprijímaných profesionálnych
vojakov v kontexte na hospodársku situáciu a
vývoj ekonomiky v SR. Zostanú tieto istoty zachované
alebo dôjde k zmenám, ktoré negatívne
ovplyvnia modernizáciu a udržateľnosť ozbrojených
síl SR?
Výsluhové dôchodky v dnešnej dobe sú prežité.
Vojaci, ktorí majú výsluhové dôchodky podľa
starého režimu – tým ubraté nebude. Pri nových
vojakoch, ktorí vstúpia do systému po uplatnení
nového zákona bude predĺžená doba,
odslúžených 20 rokov, aby tento sociálny status
dosiahli. Čo sa týka rozpočtu a modernizácie
– 2% musí vyčleniť vláda SR.
Vyskúšala Vás pani premiérka z angličtiny,
akú Vám dala známku?
Neskúšla ma, bolo to skôr o neporozumení, viem
po anglicky viac ako polovica vládneho kabinetu.
Známku mi nedala (úsmev). Na spločenských
stretnutiach dokážem komunikovať v angličtine.
Anonym píše:
Středa 13.07.2011 23:31
A kde bol ten športový deň? Ja som o tom nevedela, mali to napísať do Obzoru, alebo noviniek,!! Či to bolo tajné stretnutie?
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Středa 13.07.2011 23:56
"...ide cez ňu veľmi škaredý most..."

Opäť ďalšia "skvelá" sulíkovina. Pre Sulíka je očividne všetko, čo nie je dielom tejto vládnej koalície, zlé a opovrhnutiahodné.

A čo sa týka Hladkého. Nebyť toho, že viem o koho ide, tak by som ani nevedel, že akýsi Hladký vôbec existuje. Parlament je pre Hladkého útočisko, ktoré využíva na spánok.
Anonym píše:
Středa 20.07.2011 11:25
Fotografia a aj skutočný most je krajší ako fotka a skutočná osoba Sulíka!
Veď vizerá ako IT , a ten ide niečo hovoriť a škaredosti?
Z jehu úst je to doslova provokácia!!
Anonym píše:
Neděle 24.07.2011 13:47
Mňa nezaujíma čo v novinách Sulík s Galkom a Hladkým natárali.
Mňa zaujíma výsledok a pozitívny dopad pre PB. A ten je NULOVY.
Pusti mňa do televízie, alebo so mnou urob rozhovor do novín a ja ti
narozprávam a nasľubujem toľko vecí, že sa ti bude hlava krútiť.Nič
z toho síce neurobím,ale bude to mať ten istý efekt ako návšteva vyššie
spomenutých "politikov".
Anonym píše:
Pátek 22.07.2011 07:52
Kedy už konečne opravíte cestu pri Mlyne na Lánskej a vybudujete tam chodník???
To je neuveriteľné!!! Na to každý kašle.
Anonym píše:
Pátek 22.07.2011 15:33
Si si istý, že ten chodník po ľavom brehu Domanižanky leží na mestskom majetku?
Anonym píše:
Pátek 22.07.2011 19:31
Mne sa zdá, že mu (okrem iného) ide o ten prepadajúci sa chodník pri škôlke pri kúpalisku, po rozkopávke.
Anonym píše:
Pátek 22.07.2011 07:52
Kedy už konečne opravíte cestu pri Mlyne na Lánskej a vybudujete tam chodník???
To je neuveriteľné!!! Na to každý kašle.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359