Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Kvôli mýtu sa vývoz smetí zdražovať nebude. Ak separujete. A bývate v Košeci

Kvôli mýtu sa vývoz smetí zdražovať nebude. Ak separujete. A bývate v Košeci

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 15.01.2010 13:28
[2010-01-15] Pred niekoľkými dňami sa riaditeľ firmy MEGAWASTE vyjadril, že kvôli zavedeniu mýtneho bude potrebné v Považskej Bystrici zvýšiť poplatok za smeti. Redaktor MY Noviny stredného Považia Milan Kováčik oslovil starostu obce Košeca Radomíra Brtáňa. V obci Košeca nastavili odpadové hospodárstvo tak, že obyvatelia, ktorí separujú, platia namiesto 29 euro na osobu len 13 euro. Naviac ešte môžu požiadať o 20% zľavu, ak kompostujú odpad zo záhrad a kuchýň. Podrobnosti v článku na stránke POVAZSKA.SME.SK:
Kvôli mýtu sa vývoz smetí zdražovať nebude. Ak separujete. A bývate v Košeci

Radomír Brtáň, starosta obce Košeca. FOTO: www.koseca.sk

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovnú správu v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/5193252/myto-vyvoz-smeti-nepredrazi.html

Mýto vývoz smetí nepredraží

Spustenie mýtneho systému pripravilo množstvo vrások nielen na tvárach dopravcov. Určite sa premietne do nákladov nielen na dopravu, ale aj v iných položkách a zaťaží napríklad aj obecné kasy.

KOŠECA. Jednou z položiek, ktoré sa vďaka mýtnemu predražia, sa môže stať aj vývoz odpadu. Nie všade sa to môže stať pravidlom.

Ešte 15.decembra minulého roku schválili poslanci VZN, kde boli jasne deklarované podmienky vývozu a platieb komunálneho odpadu.

Separovanie je výhodou

Poplatky za odpad sa podľa starostu odzrkadľujú podľa ochoty občanov. „Tí, čo separovali minulý rok aspoň dve vrecia odpadu, zaplatia 13 euro. Pre neseparujúcich to je 29 euro na osobu. Sumu sme nezvyšovali. Dôležitým krokom bola separácia, pretože nemusíme vyvážať odpad každý týždeň. Takto je to raz za dva, okrem mesiacov jún až august," hovorí starosta Radomír Brtáň.

Nový cenník

Obec využíva na vývoz odpadu služby spoločnosti novodubnického Tekosu. Tam sme sa dozvedeli, že spoločnosť bude posielať nové cenníky, kde sa mýto určite premietne.

Košečania môžu podľa starostu ušetriť oveľa viac. „Môžu si požiadať o dvadsaťpercentnú zľavu pri kompostovaní odpadu zo záhrad a kuchýň," tvrdí starosta.

piatok 15. 1. 2010 6:41 | Milan Kováčik
© 2010 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

 

Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 14:02
A zas a znova : strašiť, strašiť, strašiť !
Síce riaditeľ Megawastu, povedal, ale ostatní ani nehovoria...

A pokiaľ čítate pozorne, Košeca 29,00 € na osobu - pokiaľ neseparujú ???
A kde je PB...
Počkáme čo povie nie riaditeľ Megawaste, ale naši zvolení...
ktorým to pripravi finančne oddelenie ms. uradu.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 14:22
Kto ťa straší, straší, straší? Staník z Megawaste, že zdražie? Nič nebráni Adamemu, aby sa vyjadril a uviedol na pravú mieru, - tak ako mladý starosta Brtáň. Lenže Adame sa sám bojí zdražovania - a preto píše listy na ZMOS.
 
A pokiaľ čítate pozorne: v Košeci občan, ktorý vyseparuje aspoň dve vrecia odpadu ročne, a bioodpad sám kompostuje (rodinné domy), platí za odvoz odpadu iba 10,4 € ročne! Tak to by som bral. Áno, Košeca je menšia, a má bližšie ku skládke, ale až taký brutálny rozdiel v cene to nevysvetľuje.

Páni na mestskom úrade by mali na pár mesiacov odložiť svoje kšeftíky a začať sa poriadne obracať. Blížia sa voľby!
Alebo im vysoké faktúry pre firmu MEGAWASTE vyhovujú???
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 14:29
Vrabci na streche čvirikajú že Haviar, Kubovič a Adam majú tichý podiel v Megawaste. Tak nečakajate Mogoni že budete mať lacné smeti.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 16:08
Pozerala som akurát predvčerom záznam z msz a presne toto im tam tým trubirohom mestským hovoril Ševčík. Je úplne nad slnko jasné, že nemajú ani šajn, ako sa má v meste hospodáriť. Mesto žije len zo zotrvačnosti, aj to už s poriadnou sekerou. Platy si sami neznížia, ani svojich pracovných miest sa nevzdajú, na služobky do Viedne, na to by ich bolo. Tam majú aj diety zaujímavé.
Ale ich hlavnou prioritou roka je predsa PLES. Tam sa realizuje ich hlavný mozgový potenciál, naviac nemajú. Naša Prvá Vícezbytočnosť sa priam rozplývala, keď o ňom hovorila!
Košečanom úprimne závidím ich starostu. A naviac, podľa fotky je aj fešák :)
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 18:50
Ševčikove komentare moc nemusim ale v tom poslednom s nim musim vacsinou suhlasit , co sa odpadu tyka nasi pani si mysleli ze ked zoberu velke kontajnery tak zachrania neviem co , ale povedzme si na rovinu ze aj to neurobili len tak sami od seba ale preto ze si ich predchadzajuca firma stiahla, Aby nevyzerali ako uplny babraci tak sa zacali tvarit ako ochrancovia ŽP. co brani PB aby sa tu realizoval podobny model ako v Košeci? alebo v Prejte. v PB sa zmenila narychlo firma aby si aj ini ako pan predchadzajuci namastili vrecka. Aj bezny pozorovatel vidi ze panom z vedenia evidentne tento stav vyhovuje. a mna ako bezneho obcana rozculuje , a nielen preto ze sa niekedy nedockam ani len vyprazdnenia nadoby za ktoru mimochodom nespravodlivo platim ako keby ich mam 3.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 20:06
Košečania,
Vymeníme vášho starostu za nášho primáta a dve jeho vícezbytočnosti. Ak zavoláte do 30 minút, zdarma naviac vám pribalíme aj jedno rešeto z px-centra.
PS: Ak by sa vám naša ponuka predsa len neosvedčila, môžete ich skompostovať. Vraj vám to kompostovanie celkom dobre ide :)
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 21:37
Super No1 top special extra BONUS pre pána starostu : ak vydržíte aspoň mesiac čítať PB Novinky a pogrcáte sa menej ako 21x ZADARMO iba s nakopnutou riťou vám pribalíme aj tie chúďatka vedúcich odborov. sú použitelní stačí keď ich naučíte ako sa dá pracovať a vyžiť bez úplatkov obrovských platov a predvianočných "záloh" . Pán boh zaplať pán starosta.
Obcan Koseca
Obcan Koseca píše:
Pondělí 18.01.2010 10:40
My si nášho starostu nedáme!!! Sú zlé časy, budeme ho ešte na dlhý čas potrebovať. A ak Pán Boh dá, a všimnú si jeho nedoceniteľné zásluhy aj starší občania našej obce bude nám v Košeci dobre ešte dlhé roky.
Anonym píše:
Pondělí 18.01.2010 14:39
Tak aspoň na 1 rôčik, alebo 6 mesiacov... A ešte pribalíme ako bonus jedného Jogiho a firmu Všadestav - natrvalo. Prvotriedny kompost!!!
Anonym píše:
Pondělí 18.01.2010 18:51
tych dvoch si skompostuju aj vo vlastnej dedine kde byvaju yogiho novaka v precine a vsadestava sadeckeho v domanizi su tam vraj velmo "oblubeny"
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 14:47
Táto diskusia o separovaní odpadu a chválení košeckého starostu je nejaká čudná a hlavne ju pán starosta trápne zaradil na stránku Košece. On má rád keď ho niekto vychvaľuje a ak to nikto neurobí, urobí to s radosťou sám. Ale nie je taký úžasný ako chce všetkých presvedčiť. Možno odpad zvládol, ale skúste sa ho spýtať, koľko obecných peňazí minul zbytočne a koľko má obec dlhov. Jedna vec sa mu musí uznať, imidž si vie budovať perfektne. Čo už keď je taký pekný!!!!!
Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 16:09
... no vidíš, tí naši chumaji v PB ani to nezvládli. A to majú k dispozícii viac než 100 členný úradnícky aparát, platené média, "odborné" komisie, oslnivé "menežerské" platy a pod.
Ale čo budem hovoriť. Sledujte dnes správy. Nie v PBn :), ale na Markíze, príp. TA3 a tak. Už dnes o 17,00 hod.
Obcan Koseca
Obcan Koseca píše:
Středa 20.01.2010 08:53
Milý Košečan, je mi jasné, že toto už je diskusia na Košeckú stránku, ale dúfam, že nám to PB ešte 1 krát odpustí - "Dobré sa chváli samo"!Som matka a som rada, že moje deti si už nemusia na WC cikať po nohách, že máme školu v novom šate na úrovni, že môžu do nej chodiť aj postihnuté deti, lebo sú tam na to vytvorené podmienky, že máme nové verejné osvetlenie s obrovskou úsporou našich peňazí a mnoho ďalších vecí, ktoré mnoho z Vás prízemných tupcov nevidí a ani nechce vidieť. Ste akosi rýchlo zabudli na to, čo bolo, vlastne nebolo v min. dobách za starých starostov! Neviem, čo je na tom zlé že tento starosta využíva peniaze z eurofondov. Vidíte výsledky ale nezaujíma Vás odkiaľ sa korunky na to berú, najľahšie je hneď obviniť, že plýtva obecnými. Tu sa väčšina mladých rodín obáva len jedného, čo bude, ak zvolia niekoho iného. Či nám tiež bude tak hľadieť, alebo sa rovno na nás vykašle a tie obecné peniaze, o ktoré sa tak bojíš, milý Košečan, nepôjdu zasa len a len do jedného vrecka ...
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 10:20
Presne tak. Môžete Košečania ďakovať Panu Bohu za to, že máte tohoto mladého, nezávislého starostu, ktorý sa o vašu obec stará. Keď to tak porovnávam, tak toho dokázal so zopár ľuďmi viac (odpadové hospodárstvo, eurofondy, budovanie,...), ako celý tento náš skostnatelý, skorumpovaný, stranícky postkomunisticko-eštébacky aparát.
Vážte si toho a nemajte krátku pamäť, to sa nevypláca.

http://video.markiza.sk/[…]/37534

http://povazska-bystrica.ot[…]mestskymi-peniazmi-exekucia

http://povazska-bystrica.ot[…]vydal-poverenie-exekutorovi


http://povazska-bystrica.otvorene.sk/kauzy/faktury

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/kauzy/falsovanie

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/kauzy/spalovna

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359