Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Bývalý technický riaditeľ považskobystrickej zbrojovky o súčasnom SMER-SD: Kradnú tak, že to ani nezakrývajú

Bývalý technický riaditeľ považskobystrickej zbrojovky o súčasnom SMER-SD: Kradnú tak, že to ani nezakrývajú

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 23.12.2009 00:43
Ing. Jaroslav Kuracina sa preslávil najmä ako konštruktér úspešnej slovenskej pištole K-100. V minulosti podporoval SMER na regionálnej aj slovenskej úrovni, dnes je veľmi kritický a stal sa sympatizantom SaS. Denníku SME poskytol rozhovor, v ktorom sa zmieňuje aj o politických pomeroch v Považskej Bystrici pred rokom 2006:
Bývalý technický riaditeľ považskobystrickej zbrojovky o súčasnom SMER-SD: Kradnú tak, že to ani nezakrývajú

Jaroslav Kuracina s pištoľou K-100, ktorá sa exportuje do celého sveta. FOTO: HNONLINE.SK

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný príspevok v pôvodnom kontexte na stránke
http://www.sme.sk/c/5162630/kuracina-kradnu-tak-ze-to-ani-nezakryvaju.html

Kuracina: Kradnú tak, že to ani nezakrývajú

Najskôr bol vplyvným členom Smeru na strednom Slovensku. Potykal si s Ficom aj Kaliňákom, ktorí ho však sklamali. „Smer zradil ideály, na ktorých vznikol,“ hovorí podnikateľ JAROSLAV KURACINA.

Odkedy ste boli v Smere?

„Od roku 2000. V tom čase som bol technickým riaditeľom zbrojovky v Považskej Bystrici. Bol som deprimovaný z obdobia mečiarizmu, zo stavu súdnictva, z rozvratu hospodárstva. Začal som sa teda angažovať, pretože si myslím, že človek nemá právo frflať, pokým sám niečo nespraví, aby sa to zmenilo k lepšiemu."

Prečo práve Ficova strana?

„Smer bol vtedy stranou bez ideológie. Robo ma oslovil tým, že nechcel ísť doprava ani doľava, ale že chcel pragmaticky robiť pre Slovensko. Presadzoval vymožiteľnosť práva, spravodlivosť, poriadok."

V roku 2000 už bol premiérom Dzurinda. Vstúpili ste do Smeru aj pre nespokojnosť s jeho vládou?

„Áno, hoci v roku 1998 som volil SDK. Rýchlo sa však skompromitovali - prekážal mi hlavne klientelizmus, z ktorého mi bolo na vracanie. Hľadal som alternatívu, ktorá bude presadzovať, aby boli darebáci potrestaní a slušní ľudia mohli normálne fungovať."

Čo sa zmenilo v Smere od jeho vzniku - kliknite.

Aký bol na začiatku váš vplyv v Smere?

„Regionálne štruktúry v Považskej a Banskej Bystrici akceptovali môj názor."

Boli ste aj jej sponzorom?

„Priamo nie, skôr cestou vyšších členských príspevkov. V priemere sa vtedy platilo asi 300 korún ročne, ja som dával asi päťtisíc."

Stretávali ste sa s Ficom?

„Približne raz za mesiac. Fico aj Kaliňák chodili často do Považskej Bystrice, keďže tamojšie strojárne predstavovali veľký voličský potenciál. S obidvoma som si potykal, v strane boli vtedy veľmi kamarátske až familiárne vzťahy. Smer bol ako veľká rodina, kde boli ľudia nadšení pre nové myšlienky, ktoré postavia krajinu na nohy."

autor: Ján Krošlák

VIDEO

Kuracina: Kradnú tak, že to ani nezakrývajú
Ďalšie videá nájdete na tv.sme.sk.

Už sa nestretávate?

„Odkedy je Fico premiérom, dostať sa k nemu je prakticky nemožné. S Kaliňákom som naposledy hovoril minulý rok, keď prišiel do Banskej Bystrice na stavanie májov. Vedenie Smeru sa postupne vzďaľuje od radových členov, ktorí boli pri strane od začiatku a pomohli jej dostať sa tam, kde je dnes. Akoby bolo pod ich úroveň stretávať sa s nami, pričom strácajú aj kontakt s realitou."

Prečo je to tak?

„Smer zradil ideály, na ktorých vznikol. To znamená vybudovať právny štát, ktorý bude riadený profesionálne a efektívne. Prvé, čo ma zdvihlo zo stoličky, bol upratovací tender na ministerstve obrany. Kto to kedy videl upratovať za štyri miliardy korún?"

Vtedy ste pochopili, že aj za tejto vlády sa kradne?

„Áno, a to doslova. Tá kauza sa navyše skončila tak, že vtedajšieho ministra obrany poslali na lepší flek do Bruselu, ako je už na Slovensku dobrým zvykom. Vytočila ma aj kauza Tipos, kde sa odlialo pol miliardy na Cyprus a odvtedy je úplné ticho. Toto sú kauzy Smeru, ktoré ma iritujú, pričom Fico je premiér, takže ako hlava zodpovedá za všetko. Ani v mojej firme nikoho nezaujíma, keď niečo pokazí nejaký sústružník, zodpovedný som vždy ja."

Takže sa kradne rovnako ako za Mečiara či Dzurindu?

„Je to ešte horšie, keďže to ani nezakrývajú, respektíve, nesnažia sa s tým nič robiť. Najhoršie je to s justíciou, ktorá bola Ficovou prioritou. Darmo sa dnes vyhovára, že tento rezort patrí HZDS - veď to bol on, kto im ho dal. Toto všetko sú dôvody, pre ktoré som koncom minulého roku prestal Smeru platiť členské príspevky. Tento rok v septembri som prešiel k Richardovi Sulíkovi."

Prečo práve k nemu?

„Keď som si pozrel program strany SaS, zistil som, že je veľmi podobný Ficovmu programu spred desiatich rokov. Dnes sa však Smer namiesto presadzovania spravodlivosti správa ako manažér firmy, ktorý spravuje cudzí majetok - majetok akcionárov. Tí však nemajú nijaké páky na to, aby ho mohli kontrolovať."

 

pondelok 21. 12. 2009 | Marek Vagovič
Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní SME. (Predplaťte si SME cez internet.)
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Anonym píše:
Středa 23.12.2009 07:05
Jaro Kuracina, ktorý vstúpil do Smeru v PB to vystihol a opísal veľmi výstižne. Súčasný Smer nemá so Smerom, ktorý vznikol na ideách myšlienky PORIADOK – SPRAVODLIVOSŤ – SLUŠNÝ ŽIVOT prakticky už nič spoločné. Dokonca ani názov!
K výhybke smerovania Smeru došlo predovšetkým po boľševizácii a kontaminácií Smeru stranou SDĽ. Na úrovni regiónu sa to časovo kryje s odchodom jeho predsedu Ševčíka a dosadením Starého uja – boľševika.
Anonym píše:
Středa 06.01.2010 14:04
Ševčík aj keď odišiel akože zo SMERU tak dodnes dostáva výhodné zákazky na výsadbu zelene okolo dialnice, vďaka kámošovi Vážnemu. Bordel v SMERE zaviedol Ševčík, keď nevedel , ktoré prachy sú jeho vlastné a ktoré okresnej organizácie a podľa toho aj míňal. Osobne si myslím , že väčšieho manipulátora ako bol Ševčík v SMERE v PB nebolo.Ten človek nikdy nemal byť predsedom okresnej organizácie.Všetko čo robil, robil s cieľom stať sa primátorom Pov. Bystrice a keď nedosiahol súhlas Okresnej rady tak ju chcel nechať zrušiť a nahradiť skupinou politických karieristov . Sú to prevážne Tí čo dnes riadia SMER v Pov. Bystrici.
Anonym píše:
Středa 06.01.2010 14:37
Na doplnenie tu už radšej nehovorím o takých genialitách Ševčíka ako samoukradnutie kamery s natočeným záznamom z okresnej konferencie SMERU s kompromitujúcimi zábermi dokazujúcimi jeho totálnu neschopnosť niečo riadiť ,nasľubovanie miest na Mest. úrade a štátnych organizáciach pre všetkých čo ho podporia atď.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 06.01.2010 15:09
To je riadna hovadina. Ševčík robil ten záznam z vlastnej iniciatívy, na kamere ktorú si vypožičal (a ktorú potom po tej krádeži splácal).
Keby mu prekážala nahrávka, ktorú natočil, mohol ju sám vymazať. Nemusel kvôli tomu splácať požičanú techniku.
Anonym píše:
Středa 06.01.2010 20:26
Pán Smatana, opäť dezinformujete a staráte do niečoho čomu nerozumiete a kde ste ani neboli? Za akú politickú stranu tentoraz lobujete?
Anonym píše:
Středa 06.01.2010 20:45
Vážený pán SMATANA ak tvrdíte to čo je napísané v príspevku pred týmto tak si musím myslieť , že ste bohapustý klamár alebo neviete o čom hovoríte. Ševčík podľa môjho názoru samozrejme musel nechať zmiznúť kameru so záznamom snemu , veď niektorí účastníci snemu ho požiadali o kópiu záznamu. To samozrejme nemohol pripustiť veď by ukázal grotesku o vlastnej neschopnosti. Vznikla teda samokrádež kamery. A konečne tým, kto kameru zapožičal bolo pokial viem Vaše združenie.
Pýtam sa :
1, bola kamera poistená ?
2, bola žiadaná od poisťovne náhrada škody ?
3, žiadal Ševčík od Fica preplatenie kamery ?
4, bol odhalený páchateľ krádeže po ohlásení trest. činu ?
5, nebolo technicky nemožné ukradnúť kameru, keď jediný prístup bol podľa Ševčíka cez malé okienko. Cez to samozrejme vzhľadom na rozmer a umiestnenie mohol prejsť max. cvičený kocúr. Preto bola aj celá krádež maximálne podozrivá.
6, nebol Ševčík poslednou osobou, ktorá opúšťala budovu a teda asi on nechal otvorené uvedené malé okienko?
7, je zvykom natáčať priebeh výročného smemu bez súhlasu zúčastnených ?

Odpovede poznám, preto som zvedavý, či sa zachováte ako čestný človek - za ktorého sa vyhlasujete- a odpoviete pravdivo. V opačnom prípade zasviňujete medialny priestor dristami. Osobne si myslím, keďže nemôžem odoslať tento príspevok vďaka blokovaniu zo strany admina teda Vás , že o celej záležitosti by ste vedeli toho povedať viac a o tej čestnosti začínam pochybovať dosť úspešne. Ubezpečujem Vás , že príspevok zverejním , keď prestane cenzúra z Vašej strany. Takto si predstavujete slobodu slova ? Máte strach pán SMATANA ?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 06.01.2010 22:31
Strach máte vy, lebo vy sa nechcete podpísať.

Poďme od konca: Aké blokovanie príspevku? Aká cenzúra? Nie sú to len iné mená pre vašu technickú neschopnosť? Z diskusií som vymazával vulgárnosti naposledy asi pred mesiacom, a niečo ako blokovanie zadania príspevku tu neexistuje. Ak má aj zvyšok vášho príspevku také opodstatnenie, ako táto vaša výhrada, tak treba rovno rovno povedať, že informačná hodnota = 0.

Kamera nebola poistená, Jaro Ševčík jej stratu postupne splácal zo svojho, a šlo o dosť vysokú čiastku.

Bol aj taký scenár, že zlodej sa nechal zamknúť v rybárskom dome, a potom pohodlne vyšiel zvnútra otvoreným oknom (nie okienkom). Tomu nasvedčoval fakt, že ráno sa našlo otvorené veľké okno (alebo presklené dvere, nepamätám sa).
Podrobnosti o kauze a jej vyšetrovaní neviem, nezaujímali ma vnútorné stranícke ťahanice v Smere.

Strata nahrávok však mrzí aj mňa: Jaro Ševčík nahrával aj míting na okresnom úrade s Ficom, vtedy ešte opozičným politikom. Predviedol krásnu kritiku korupčných a klientelistických praktík Dzurindovej vlády. Jaro Dunaj mu položil jedinú otázku: ste ochotný podpísať, že keď vyhráte voľby, nebude SMER také veci robiť? Nebudete uprednostňovať svojich? Nebudete tolerovať dohadzovanie kšeftov podporovateľom Smeru?

Fico sa zasmial tým hranatým smiechom, ktorým často reaguje, keď ho niekto načapá, a začal sa vykrúcať, že aký by to malo význam, podpisovať taký prísľub, buď mi veríte alebo nie...

Joj, to by sa teraz celé Slovensko bavilo, keby sa zverejnila táto nahrávka.
 
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 08:32
1. Neodpovedali ste mi na otázku , či bola kamera od združenia ochranárov, v ktorom ste aj Vy !!!
2. Kameru okrem iného žiadal preplatiť Ševčík od Fica
3. Príspevok sa nedal odoslať po dobu asi cca 2,5 hod.Je paradoxné , že reakcia k iným témam prešla v tej dobe
   bez problémov. Ako to vysvetlíte ?
4.Zamknúť v Rybárskom dome sa nemohol nechať nikto, na konanie snemu boli otvorené len cca dve alebo tri
  miestnosti a v tých sa nachádzal Ševčík so svojou skupinou politických karieristov, ktorí si potom v novej
  Okresnej rade podelili miesta.Ide o ľudí, ktorí sedia dnes na rozhodujúcich flekoch v Bystrici.
5.Dvere pán Smatana neboli otvorené ani veľké okno,ale len malé vetracie okienko. Preto bola táto samokrádež
  čudná od začiatku.
6.Ševčík by si nikdy nedovolil ukázať nahrávky Fica ,o ktorých hovoríte, veď dodnes z priateľstva s Ficom žije a
  dostáva štátne zákazky na dialnici pri výsadbe zelene. Veď ani po trapasoch v PB ,čo Sevčík povyvádzal by nebol
  na mieste predsedu okr. organizácie býval vymenený . Stalo sa to až potom ,ako podľa dobre inf. zdroja vynadal
  celej krajskej rade a kraj. predsedovi z radostného pocitu víťaza nad starou okresnou radou v PB, tú Fico kvôli
  Ševčíkovi vymenil ,aby nemohla kritizovať metódy Ševčíka. Na kraji to už Fico nemohol kryť .Pre protesty členov
  krajskej rady ho musel vymeniť.
7.Páchateľ krádeže nebol do dnešných dní odhalený.
8.Dosť oprávnene začínam pochybovať pán Smatana o vašej serioznej interpretácii informácií a tým aj tohto
  webového plátku. Platí : "Toho kto myslí oklameš len raz "
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 08:32
1. Neodpovedali ste mi na otázku , či bola kamera od združenia ochranárov, v ktorom ste aj Vy !!!
2. Kameru okrem iného žiadal preplatiť Ševčík od Fica
3. Príspevok sa nedal odoslať po dobu asi cca 2,5 hod.Je paradoxné , že reakcia k iným témam prešla v tej dobe
   bez problémov. Ako to vysvetlíte ?
4.Zamknúť v Rybárskom dome sa nemohol nechať nikto, na konanie snemu boli otvorené len cca dve alebo tri
  miestnosti a v tých sa nachádzal Ševčík so svojou skupinou politických karieristov, ktorí si potom v novej
  Okresnej rade podelili miesta.Ide o ľudí, ktorí sedia dnes na rozhodujúcich flekoch v Bystrici.
5.Dvere pán Smatana neboli otvorené ani veľké okno,ale len malé vetracie okienko. Preto bola táto samokrádež
  čudná od začiatku.
6.Ševčík by si nikdy nedovolil ukázať nahrávky Fica ,o ktorých hovoríte, veď dodnes z priateľstva s Ficom žije a
  dostáva štátne zákazky na dialnici pri výsadbe zelene. Veď ani po trapasoch v PB ,čo Sevčík povyvádzal by nebol
  na mieste predsedu okr. organizácie býval vymenený . Stalo sa to až potom ,ako podľa dobre inf. zdroja vynadal
  celej krajskej rade a kraj. predsedovi z radostného pocitu víťaza nad starou okresnou radou v PB, tú Fico kvôli
  Ševčíkovi vymenil ,aby nemohla kritizovať metódy Ševčíka. Na kraji to už Fico nemohol kryť .Pre protesty členov
  krajskej rady ho musel vymeniť.
7.Páchateľ krádeže nebol do dnešných dní odhalený.
8.Dosť oprávnene začínam pochybovať pán Smatana o vašej serioznej interpretácii informácií a tým aj tohto
  webového plátku. Platí : "Toho kto myslí oklameš len raz "
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 07.01.2010 10:57
Vidím že máte problém s obsluhou webového prehliadača - včera vám príspevok nešlo zadať, teraz ste ho zadali hneď dvakrát. Chyba nebude na našej stránke, ale niekde medzi vaším monitorom a stoličkou. Avšak to, že zo svojich technických problémov paranoidne upodozrievate oponentov, celkom presne vypovedá o vašej psychike.

Z vášho príspevku je tiež jasné, že ste boli priamo zainteresovaný vo vnútornej politike SMERu. Ja som nebol. Túto stranu som od začiatku považoval za príliš populistický projekt. Takže ďalšia diskusia o tom, koľko miestností na vašom sneme bolo otvorených, pre mňa stráca zmysel.

Kontakty s naším združením samozrejme boli, lebo SMER za Ševčíkovho vedenia bol pomerne silným Lackovičovým oponentom. Spomeňte si na Ševčíkove fotografovanie hlasovania o predaji námestia, a výhru na ústavnom súde.

Kto presadzuje transparentnosť, ten môže počítať s podporou nášho združenia - aj technologickou.

Ostatné si vydebatujte v rámci vašej smeráckej diskusie.

Mne sa aj pri pohľade zvonku zdá byť vrcholne nelogické, aby bývalý predseda strany najprv urobil videozáznam okresného snemu, na ktorom "ustál" svoje ohrozené predsedníctvo, a potom si tento záznam sám ukradol. Naviac, aj s kamerou, na ktorú potom musel splácať. Oveľa logickejšie je, že záznam ukradli tí, ktorí sa o to odvolanie neúspešne pokúsili, a chceli zlikvidovať záznam.

Ako by sa dnes správal Ševčík, keby bol pri moci, môžeme len odhadovať.
Ale zato vieme veľmi presne, ako sa správajú tí, ktorí ho z Považskobystrického Smeru odstránili a k moci sa dostali. Katastrofálne. Svorka sa okamžite rozpadla a poruvala o korisť. Presne ako píše podnikateľ Kuracina, ktorý tie časy pamätá ako jeden zo sponzorov miestneho Smeru.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 14:01
Prv než začnem chcem vedieť odpoveď na otázky :
1. Žiadalo Vaše združenie náhradu škody za ukradnutú kameru od poisťovne ? Pokial viem boli ste poistení.
2. Ak aj Ševčík niečo splácal- o čom reálne pochybujem- boli tieto splátky príjmom združenia , ktorý je možné
   dokladovať ?
Teraz k Vašemu príspevku. Ano bol som vtedy členom strany SMER. Pán Smatana vedome prekrúcate a manipulujete s
faktami pretože :
  Na uvedenom mimoriadnom sneme nešlo vôbec o odvolanie Ševčíka ,ale práve Ševčík sa chcel zbaviť legitímne zvolenej okresnej rady, ktorá sa stala jeho nepriateľom tým, že ho nechcela doporučiť ako kandidáta SMERU do volieb na post primátora. Uznáte , že takúto blamáž si reálne mysliaci ľudia nemohli urobiť a doporučiť ho. Ďalšie výhrady okresnej rady voči morálke Ševčíka tu nebudem rozoberať. Ševčík teda vytvoril nelegálnu okresnú radu a zvolal mimoriadny snem , kde chcel legitímnu okresnú radu jednoducho vymeniť. Na dokumentáciu podpory Ševčíka pred Ficom mala slúžiť práve tá kamera od Vás. Lenže mimoriadny snem nedopadol podľa predstáv Ševčíka a jeho kámošov. Vy ich nazývate svorkou ,asi ako dobre informovaný viete prečo. Potvrdil starú okresnú radu vo funkcii. Naviac niektorí účastníci snemu chceli kópie záznamu. Tie im Ševčík prisľúbil na druhý deň. Uznáte , že potom musela kamera aj so záznamom zmiznúť. Veď z neho by bolo jasné ,prečo mala stará okresná rada výhrady k Ševčíkovi.Preto sa kamera sama ukradla. Čo sa týka rozpadu svorky tá sa rozpadla až po vyhratých voľbách v roku 2006 keď sa jej členovia pobili o korisť a zabudli , že boli predtým lumpenkamarátmi. Toť vsjo. Nebol by som nikdy vstúpil do tejto diskusie nebyť Vašich zavádzajúcich príspevkov. Keď Vám dochádzajú faktami podložené argumenty ,urážate oponenta podozrievaním z psychickej poruchy. Ak vo všetkých veciach , ku ktorým sa vyjadrujete majú Vaše argumenty takú pravdivostnú hodnotu ako v tomto prípade ,Boh nás ochraňuj pred Vami a Vašimi názormi.
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 20:39
...pán Smatana,každý nemože byt taký chytrý,ako vy,aj mne to robí problémy,ale som lepší v niečom inom...len tak na okraj,od vás som to ozaj nečakal...
Anonym píše:
Středa 06.01.2010 20:10
Toto písal nejaký trotel z Adameho družiny? Nápadne to totíž pripomína jeho kariéru.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 08:45
Samozrejme že daný diskusný príspevok znevažujúci Švčíka je hromada absolútnych nezmyslov a klamstiev a jej autorom je niekto z Adameho štb-zlodejského spolku, ktorému začína poriadne tiecť do topánok. Koniec-koncov trestne stíhaný nie je Ševčík, ale práve Miroslav Adame, Stanislav Haviar a ďalší „experti“, ktorí využili cestičku k moci, ktorú im vyšlapal ....
Ale k veci. Keďže som bol veľmi blízko diania v Smere v PB, viem o čom hovorím. Bol to práve Ševčík, ktorý nedovolil, aby sa na prevádzku Smeru v PB používali peniaze nejakých „sponzorov“. Prakticky celú činnosť, vrátane akejkoľvek volebnej kampane si musela organizácia financovať sama a hlavnú ťarchu niesol práve Ševčík. Na vysvetlenie, Smer bola v tom čase opozičná strana a „Ústredie“ Smeru komunálne, či regionálne voľby s výnimkou straníckych novín a nejakých brožúrok nefinancovalo.
Bol to práve Ševčík, ktorý z dôvodu transparentnosti robil aj oficiálny audiozáznam zo smeráckeho okresného snemu. Pokiaľ viem, kanceláriu mu vykradli v tú inkriminovanú noc hneď po sneme, vrátane požičanej videokamery spolu aj s ďalšími, predovšetkým personálnymi dátami. Krádež bola okamžite nasledujúce ráno nahlásená polícii a ako je to u nás dobrým zvykom, bez úspechu. ZATIAĽ. Lebo pokiaľ viem, stále platí Ševčíkova odmena (100000,- Sk, 3330,-E) tomu, kto poskytne informácie, vedúce k odhaleniu iniciátora tejto lúpeže. A ver tomu, raz to vypláva na povrch.
Čo sa týka toho, že má kamošov aj ministrov, ktorí ho rešpektujú aj teraz keď už nie je v Smere, že si tyká s premiérom a ďalšími, čo by za to dala táto súčasná chamraď na msú, ktorú všetci už ignorujú!
A ku jeho podnikateľským aktivitám. Podľa výpisu z obchodného registra, jeho firma funguje od r. 1992, t.j. 18 rokov. Pokiaľ viem, nič neprivatizoval, nič nevytuneloval, nie je v žiadnych nastrčených dozorných radách, nesprevádzajú ho žiadne škandály typu našich mestských poslancov. Naopak, 18 rokov sa živí vlastnou prácou a platí dane, z ktorých žije aj hromada kadejakých parazitov po úradoch. Je odborník, lesný inžinier, tak prečo by nemal vysádzať stromy? Vždy lepšie ako stavať predražené krivé domy, chodníky, rampy, či vyberať úplatky na úradoch, ako je niekde zvykom!
Už len to že podnikateľ či živnostník živiaci sa vlastnou prácou dokáže fungovať v tomto štáte 18 rokov je na metál!
Je na škodu veci pre obyvateľov mesta PB, že majú na čele mesta, koho majú. Verím však, že toto sa aj pričinením Ševčíka a aj ďalších, v decembri tohto roku zmení.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 14:06
To si písal asi sám pán Ševčík. Zaujímalo by ma len jedno, už polatil dlhy za odobraté ale nezaplatené drevo tu z Púchovskej doliny a z iných miest ?
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 15:48
Ale netáraj. Však vymenuj aspoň jeden konkrétny subjekt, ktorý by mal mať tieto pohľadávky.
Anonym píše:
Pátek 08.01.2010 15:00
Ševčík , radšej nám ukáž ten záznam, čo si kamoša Fica natočil so Smatanom a teraz by ste Fica radi zhovädili ,len tupci neviete si zaboha spomenuť kde ste dali kameru.
Anonym píše:
Pátek 08.01.2010 15:18
Fica netreba hovädiť, Fico sa zhovädil sám. Postavil svoju kampaň na kritike Mečiarovej a Dzurindovej korupcie, a teraz vládne spolu so Slotom a Mečiarom a korupcia tu kvitne ako v džungli.

Len viac takých podnikateľov ako Kuracina, ktorí sa nepokakajú keď im vládni úradníci dávajú neslušné návrhy, a bojujú proti takýmto móresom.

Jeden je Kuracina, ďalší je Alojz Hlina, a hádam sa aj v Bystrici nejakí nájdu, čo zafinancujú pád súčasných darebákov.
Anonym píše:
Pátek 08.01.2010 15:41
http://www.bohemia.htmlplanet.com/images/faktura.jpg

Na jedného Kuracinu, ktorý sa proti tomu postaví, pripadá najmenej jeden Čupka, ktorý radšej zaplatí, a neskôr sa vyhojí na štátnom.
Anonym píše:
Pátek 08.01.2010 18:30
To snáď nie je pravda!!!
To vari HZDS bolo zapísané aj v obchodnom registri a malo tam položku vypracúvanie projektov na odbyt piva sprostredkovanie odbytu piva?
Anonym píše:
Sobota 09.01.2010 08:59
Ale áno, autorom tohto prieskumu na odber piva v HZDS bol slovenský prezident Kováč. Málo kto vie čo to bola za kreatúra.
Anonym píše:
Sobota 09.01.2010 09:34
že to bol Kováč ma ani tak neprekvapuje ako to, že takáto faktúra mohla prejsť daňovým úradom!
Anonym píše:
Středa 06.01.2010 18:34
niečo pravdy na tom bude, sevčík tam dostal adameho ako aj kuboviča a zrovna po jeho odpálení, keď ho vystriedal adame a z kuboviča si spravil podpredsedu začala ich politická kariéra "prudko rásť"
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 11:04
Pravda je taká, že na to, aby mohla rásť Adameho a Kubovičova politická kariéra, museli najprv "odpíliť" Ševčíka.

Ševčíkova predsedovská pozícia bola pravidelne ohrozovaná, časť členskej základne mu vyčítala, že "bojuje" proti Lackovičovi, súdi sa s ním, namiesto toho, aby sa s ním dohodol, a oni sa mohli zamestnať na meste, a v mestských firmách.

Pretože to bežný slovenský straník od svojho predsedu očakáva. Že sa oňho postará, aj o jeho rodinu. A nie že ho bude ohrozovať konfliktmi s mocným miestnym HZDS.

Preto musel byť odstránený Ševčík.

Potom sa začalo diať to, o čom tu raz bola taká "rozprávka o Smeranke bystrickej".
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 11:09
Rozprávka o SMERanke Bystrickej a podnikateľovi Baxovi.
Vložil(a) Anonymný používateľ 13. 10. 2007 13:23

Kde bolelo tam bolelo, za siedmimi vytunelovanými akciovkami a pod siedmimi nepostavenými diaľničnými pylónmi, terorizoval jednu znečistenú horskú dolinu sedemhlavý drak – Házedesák. Jedna hlava ožierala mestský bytový podnik, druhá hlava kmásala mestské pozemky, tretia hlava svojím plameňom vypaľovala hotel Manín, štvrtá bola po uši zaborená v mestskej pokladnici, piata sa kŕmila z toho, čo jej prihrnul chudý chvost zametajúci mesto, a šiesta so siedmou sa milo usmievali na poddaných zo stránok mestských novín a z obrazovky mestskej televízie.

Žiadneho statočného rytiera ani nenapadlo, aby sa s drakom – házedesákom pustil do boja. Drak bol totiž vyžratý a prefíkaný, a horská dolina pomerne odpudivá.

Žila tu však aj jedna princezná, SMERanka Bystrická, celým menom Okresná Organizácia Smeru Považská Bystrica. Takých sa pred voľbami vyrojilo po celom kráľovstve, ale táto bola trochu iná. Zvláštne na nej bolo to, že sa vláčila s akýmsi ošklbaným potulným rytierom Jaroslavom, o ktorom sa klebetilo, že nie je ani poriadny rytier, ale len remeselník - ševčík. Tento jej predseda, namiesto zháňania teplých flekov pre členstvo, púšťal sa do drobných konfliktov s drakom házedesákom. To sa SMERanke príliš nepáčilo, lebo ona predsa nešla do politiky, aby z toho mala problémy s drakmi. Naviac - prieskumy verejnej mienky ukazovali veľké šance pre SMER, škoda by bolo poriadne to nevyužiť! A tak toho konfliktného dômyselného rytiera - ševčíka odstránili, a nahradili ho nekonfliktným pánom primárom, ktorý sa o znečistenú dolinu postará tak, ako o naše deti, (a o radových členov strany tiež). Pri tomto stoličkotrasení poskočil o niekoľko šteblíkov vyššie aj junák Janco (čítaj Janko) – stal sa z poisťovacieho dílera rovno primárovým panošom.

Malo to však jednu nevýhodu: SMERanka Bystrická mala kanceláriu u ševčíka, a strana ktorá si brúsila zuby na volebné víťazstvo, nemala zrazu ani adresu, ani telefón. (Zlé jazyky tvrdia, že ohrdnutý ševčík ich vypratal ku kontajneru, dokumenty boli v krabici vyložené na chodníku, tak ako keď za Lenina v Rusku moc ležala na chodníku, ale takéto rozprávky do našej rozprávky nepatria.)

A vtedy kde sa vzal, tu sa vzal, z Podvažia prichádza na kompletne zgenerálkovanom traktore - podnikateľ BAXO aj so svojou rodinnou armádou. Prichýlil ošklbanú princeznú SMERanku na svoju širokú hruď, kanceláriu poskytol, telefónnu linku zaviedol, aj nejaké to vreckové k tomu, aby nemuseli byť predvolebné plagáty jednofarebné, ako za potulného rytiera dona Ševčíka de la Mancha.

Prišiel slávny deň volieb. Drak sa škeril zo všetkých rohov, rytiera žiadneho, len akísi mimovládni šašovia doňho perami šťuchali. Vtedy si poddaní zo znečistenej doliny uvedomili, že SMERanka síce nevie ani ako sa robí hlasovanie, ale je z vládneho rodu. Zaplašili draka do jeho zlatom vystlanej jaskyne v Jelšovom, a SMERanka ovládla mestský úrad. Chvíľu sa síce potkýnala o koberce a pred mikrofónom koktala, ale potom si zvykla, a zvykli si aj poddaní. Niektorým sa páčilo, že papule draka Házedesáka postupne mizli aj z mestskej pokladnice, aj zo zametania mesta. Iným sa nepáčilo, že nevedia, či ich len nenahradili papule iné.

Nezabúdajme však na podnikateľa BAXA Moštenského, Podvažského, skrátka Briestenského. Princezná SMERanka, odkedy sa zabývala na mestskom úrade, začala sa k nemu správať úplne ináč. Nevďačnica už zabudla, že boli časy, kedy sa váľala na chodníku. Fuj, ako ten Baxo smrdí! A ako hrubo hovorí! Nestačí mu, že dostane miliónovú mestskú zákazku, on by chcel, aby sme mu za ňu vyplatili milióny dva!

A tak sa SMERanka s Baxom prevelice poškriepili. Zvuky tej nechutnej hádky sa ozývajú až na internete. Najviac vrešťal panoš Janko a jeho družina, Baxova manželka im však nezostala nič dlžná. A keď sama zachrípla, požalovala pandúrom, že jej z úradu ktosi škaredo nadáva. Vtedy sa všetci zľakli a zabuchli okná, aby poddaný ľud zbytočne nestrácal ilúzie o vrchnosti.

Celé sa to náramne páči prefíkanému drakovi Házedesákovi. A tiež tým šašom mimovládnym, ktorí sa vytešujú, ako je zrazu na ich webe rušno.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 14:51
Autorom tejto rozprávky je samozrejme Ševčík, na podobnú tvorbu maql vždy fantáziu. Len z faktami to má pomýlené.
Som rád , že tu pľuje na členov svojej svorky- kámošov s ktorými chcel a nakoniec aj odvolal legitímnu okresnú radu v PB. Ševčík , to si už zabudol ako ste spolu s Jancom a Briestenským a ďalšími intrigoval a rozdával nominácie na poslancov v krajskom zastupiteľstve. Zabudol si ako si sľuboval nominácie na poslancov v mestskom zastupiteľstve, miesta na Mestskom úrade ako v štátnych podnikoch v Pov. Bystrici. Rád prídem na debatu o ktorú žiadaš a donesiem hromadu zaujímavých materiálov. Oni všetky neskončili v tom smetnom koši kam si ich natlačil.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 23:04
Autorom nie je Ševčík, ale ja. A ja určite nie som Ševčík.
Anonym píše:
Pátek 08.01.2010 07:24
Jen ho nechte, ať se bojí :)
Anonym píše:
Pátek 08.01.2010 15:03
Ale áno, Ty nie si obyčajný Ševčík ,ale Ty si Jaro Ševčík.
Anonym píše:
Pátek 08.01.2010 18:18
Ja som ja, ty si ty a ešte naviac ty si Janko Udičianský Podpapučový :)
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 11:26
Vidím, že sa tu rozprúdila zaujímavá, čiastočne výstižná, ale čiastočne nepresná a čiastočne úmyselne manipulovaná diskusia na tému "čo bolo a ako bolo". Ak je záujem, nemám problém sa verejne stretnúť s Adamem (ak bude mať na to odvahu) a všetky tieto veci si verejne prediskutovať zoči-voči. Aj v regionálnych médiach. Verejnosť má právo vedieť, čo sa všetko udialo a akým spôsobom sa Adame dostal verejnej funkcie primátora mesta. Máme tu média, štedro financované z našich peňazí. Tak nech sa páči, ak je seriózny záujem. Ja som pripravený.

Jaro Ševčík
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 14:17
Drahý Ševčík radi sa zúčastníme, len si doveď celú svoju svorku, ktorá Ťa podporovala a keď dostala korytá od Teba - nejaké poslanecké nominácie, aj miesta v meste - na Teba ako neperspektívneho zabudla. Uznaj ak ako tvrdíš, si stále tykáš s Ficom ,čo už je to za strana, ktorej okresný predseda teda Ty zo zlosti nahádžeš celú niekoľko ročnú dokumentáciu do smetného koša a predseda sterany si s ním tyká ?
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 16:26
že tebe nesľúbil nikto nič... :)))
Anonym píše:
Středa 23.12.2009 15:24
Anonym píše:
Středa 23.12.2009 17:59
Na čele všetkých väčších spoločností sedia samí bývalí komunisti. Sú to senilní ľudia, ktorí všetko brzdia. A keď sa objaví niekto schopný, čo vie a chce robiť, zmetú ho, lebo sa ho boja. Preto je dnes veľa schopných ľudí na úrade práce. A starí komouši si dosadzujú svojich známych ... Bŕŕŕŕŕ
Anonym píše:
Středa 23.12.2009 21:52
Nie sú senilní! Teda aspoň väčšina. Zato sú obmedzení a vyscaní.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.12.2009 14:39
Po pozornom prečítaní je tento pán veľký kariérista, nič viac okrem kopy peňazí nemá.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.12.2009 16:27
prepáč, z tvojho príspevku som jeleň. Koho si myslel?
Anonym píše:
Čtvrtek 24.12.2009 01:28
len mi nie je jasný výraz úspešná slovenská pištoľ. Vie niekto,kto ju okrem rusov a rozvojových krajín kupuje? Úspešná kvalitou,alebo je jednoducho lacná a strieľa?
Anonym píše:
Čtvrtek 24.12.2009 15:22
Veď zagoogluj.
Je veľmi presná - úspešne ju používajú závodníci.
Ďalej viď citát:

"V Indonézii na majstrovstvách sveta a na norimberskej výstave si ju všimla aj americká firma STI, ktorá má v tomto segmente zhruba taký cveng ako Ferrari medzi autami. Výsledok? Pred rokom podpísaný kontrakt a následný predaj Kuracinovho vynálezu po celom svete. Kanada, USA, Guatemala, Argentína, Filipíny, Indonézia, Malajzia, Thajsko, Európska únia, Rusko, Ukrajina, Kazachstan... Tým sa však výpočet
úspechov Grand Power nekončí.
Tento rok priniesla účasť K 100 na výstave IWA v Norimbergu jeden nečakaný - a treba povedať, že obrovský - úspech. Stala sa súčasťou portfólia FBI. Okrem toho sa presadzuje v bezpečnostných službách i v niektorých policajných zboroch v zahraničí. Plus prvých šesť miest na nedávnej súťaži strelcov vo Viedni."

No nie je to celosvetový úspech Glocku, ale prežiť na trhu s takou konkurenciou, aká je v oblasti ručných zbraní, nie je sranda.
Skús si spomenúť na iné výrobky, vymyslené aj vyrobené na Slovensku, ktoré by sa presadili aspoň tak ako Kuracinova pištoľ.
Anonym píše:
Pátek 25.12.2009 09:12
  Ale na to aby sa zaviedla do výzbroje ozbrojených zložiek na Slovensku je to stále málo!! Pán Kuracina sa mal o zisk asi podeliť s boľševikmi a možno by potom bol aj minister hospodárstva !!!
Anonym píše:
Pátek 25.12.2009 11:16
resp. predat svoju firmu firme Kalina s.r.o. za 5 korun :)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 25.12.2009 14:00
Podľa toho čo som vygoogloval, prezbrojenie polície zo zastaralých pištolí vz. 82 ešte neprebehlo, a za tohto volebného obdobia už asi neprebehne.
Avšak je zvláštne, že slovenská K-100 nebola zaradená ani do zoznamu značiek, ktoré môžu policajti používať ako služobné zbrane (keď ich vlastnia ako súkromné).

Požiadavky sú nasledovné: zbraň musí byť minimálnych rozmerov kompakt, musí byť 9 mm Luger, zásobník musí mať aspoň na 12 nábojov a musí jedna byť nasledovných značiek:
Beretta, Colt, CZ, Glock, Heckler&Koch, Sig Sauer, Smith&Wesson, Springfield alebo Walther.

Takže K-100 je vhodná pre americkú FBI, ale nie pre slovenských policajtov.
Tak nejak vyzerá podpora domácich podnikateľov v praxi. Nariadenie bolo vydané 5. novembra 2009. Pravda, v novembri 2009 už bol Kuracina na kandidátke SAS...
Anonym píše:
Čtvrtek 24.12.2009 20:24
Milý Ježíšku,
srdečně Tě zdravím před Tvými 2009. narozeninami. Někteří hvězdáři sice tvrdí, že ve
skutečnosti jsi ještě o 4 až 7 roků starší kvůli tomu, kdy přesně se zjevila hvězda nad
Betlémem, kde ses narodil v jesličkách, ale mezi námi – copak na těch pár letech po dvou tisíciletích nějak záleží? Stejně je úžasný, jak mladě pořád vypadáš.
Už je to víc než půlstoletí, kdy v naši titěrné republice přišli k moci divní lidév kožených kabátech a jejich kápo Antonín tvrdil před Vánoci v rádiu, že už nebudeš nosit našim dětem dárky Ty, ale jakýsi dědek Mráz ze Sibiře. To mi připadalo cynické; na Sibiři
tehdy byly samé gulagy, kde měl třeba Ivan Děnisovič velké starosti, jak přežít nejbližší den a sotva by mu zbyla energie a prostředky na zhotovení dárků pro československé děti. Naštěstí Ty jsi na nás nezapomněl a za dárky, které jsi nosil mé sestře i mně, ale také později našim dětem, Ti ještě jednou moc děkuju. Pak nějakým zázrakem, na kterém máš nejspíš také podíl, protože se určitě kamarádíš se svatou Anežkou Českou, ti divní lidé právě před dvaceti lety převlíkli kabáty a všichni jsme se radovali, že teď už zase budou všechny děti i dospělí vědět, že vánoční dárky pořád nosíš právě Ty.
Jenže chyba lávky, najednou se před Vánoci v obchodech začaly objevovat postavy
nebo kresby obézního vousatého staříka s červenou kapucou, který se tomu dědkovi ze Sibiře náramně podobá, jenomže se jmenuje po nějakém Klausovi. Představa, že by Klaus nosil dárky pro má vnoučata, je docela legrační; ten má úplně jinší věci v hlavě...
A tak jsem rád, že naše vnoučata se stále těší na dárky od Tebe a několik týdnů před
Vánoci jsou dokonce podezřele hodná, protože vědí, že si to tak přeješ. Sám si přeju, aby byla v naší republice takhle hodná nejenom všechna vnoučata, ale i jejich rodiče, prarodiče a ostatní příbuzní.
S předvánočním pozdravem,
Tvůj
Jiří Grygar
Vyšlo v prosinci 2009 v měsíčníku Reader´s Digest č. 12, str. 40.
Anonym píše:
Pátek 25.12.2009 17:24
Boľševik-je človek,ktorý sa stava za ľudí a pomaha riešit situácie,ktoré pracujúceho človeka poškodzujú.
Ludi ktorích tu označujete za bolševikov a komunistov sú byvlí karieristi a zamestnanci
pracujúci v komunistickej strane.
Do komunistickej strany vstupovaly s jediním cieľom,ziskať výhody pre seba a svoje rodiny.
Veď dnes robia to isté.
Preto si nemylte pojmy s dojmamy.
Pravý komunisti boly ochotný položiť svoje životy.
Ktorý Vami označovaný za komunistov a bolševikov by to spravil?
Ani jeden, sú to obyčajný zbabelci ktorý prestupujú z jednej strany do druhej,len aby maly svoje výhody.
Veď ony sa nezmenia-to že ludia radi počúvajú sľuby(sľuby sa sľubujú a b----i sa radujú),ktoré
nikdy nesplnia je druhá vec.
Preto sa musí každý zamyslieť sám nad sebou,čo očakáva od tých čo ho budú zastupovať.
Veď volby sú o tom komu dám právo rozhodovať miesto seba.
A tý čo nechcú voliť,musia potom znašať to očom rozhodnú zástupcovia 10-25% tých čo sú ochotný
isť voliť,aby maly svoje výhody.To sú ti karieristi čo sú ochotný spraviť čokoľvek pe svoje blaho. Nie pre blaho všetkých.
Anonym píše:
Pondělí 28.12.2009 00:51
nič ma neserie viac ako jednoznačné súdy Človek žasne nad "demokratmi" vo veku 40 - 55 rokov, ovešanými titulmi vpredu i v zadu ako rozprávajú ako im bolo za "komanča" ťažko, ako bojovali proti, ako podpisovali niekoľko viet, ako podpisovali Chartu. Pýtam sa, ako mohli vyštudovať? Študovali za štátne peniaze! Bola tu totalita, ktorá údajne potierala každého kto mal iný názor. Tak ako? Neboli to už vtedy prezliekači? Čo nám títo ľudia hovoria teraz. Každý takýto, ktorý kydá na systém ktorý mu bol v nejakej dobe užitočný je prinajmenšom bezcharakterný buzerant!!!
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 15:09
Za komunistické školy?

Uvedom si láskavo, že ten režim držal človeka násilím. NEBOLA iná možnosť, než s ním nejakým spôsobom spolupracovať. Aj ten čo nešiel na školu, ale k lopate, bol súčasťou totalitného systému. Akurát že menej.

Tvojimi argumentmi by si obhájil aj Hitlerovu Tretiu ríšu.
Aj vtedy sa študovalo za štátne peniaze, aj vtedy mu musel byť každý občan užitočný - alebo skončiť v koncentráku.
Anonym píše:
Pondělí 28.12.2009 16:31
Prečo zrovna takých máme na čele mesta Haviar Kubovič Adame Novák Bačík Pekár
Anonym píše:
Pondělí 28.12.2009 16:47
Pretože si takých chytrí Bystričani zvolili !!
Anonym píše:
Pondělí 28.12.2009 20:10
To že bystričanom vladnu stavebne spoločnosti,je každemu jasné.
Ale menej im je jasné,kto im poskytuje nadštandartné lehoty pri platbach za stavebný material.
Prečo asi bol dosadený Ing.Milan Novak-stavebniny Raven,na post prednostu?
Nedostala sa tam Ing.Straussova-Raven,tak tam veľky harvi dosadil Novaka.
Ved potrebuje vediet z akeho materialu stavia mesto,a nielen to,treba usmernit poslancov ktore cesty sa maju budovat prednostne a vela dalšich
veci pre harviho potrebných.
Je zaujmavé že Lackovič je tiež stavbar-no nasral velkeho muftiho a skončil,zatial.
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 13:37
Geňo harvi sponzoruje trištvrte okresu a niktorích politikov v NR a vlade SR.
Prečo asi ma človeka z Lichtenštajnska v spoločnosti Biely potok a.s.
Aby sa nezistily toky penazi pre politikov.
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 15:11
Kým nebudeš sponzorovať - nebudeš mať politikov.

Koľko si dal na kampaň ich konkurentom?
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 22:12
Starý uj mu zobe z ruky a sním aj celý ansábel na úrade no ostuda
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 10:48
Zaujímavá stránka www.foaf.sk, čo všetko sa tam dá nájsť, napr. aj prepojenie uvedených firiem cez konkrétnych konateľov na konkrétne "skupinky".

zdroj : foaf.sk » sociálna sieť obchodného registra SR


Výsledky hľadania
Lic. iur. Braxator Bronia
Austrasse 15, Vaduz 9490, Lichtenštajnské kniežatstvo

Biely potok, akciová spoločnosť

JUDr. Kamil Braxator
Austrasse 15, Vaduz 9490, Lichtensteinsko

REAL-CITY spol. s r.o.

Dr. Helena Braxator
Austrasse 15, Vaduz 9490, Švajčiarska konfederácia

Delta D, a.s.

lic. iur. Bronislava BRAXATOR
Im Feld 3, Ch - 7220 Schiers, Švajčiarska konfederácia

ZITA s.r.o.

Braxator Bronia
Austrasse 15, Vaduz 9490, Lichtenštajnské kniežatstvo

Biely potok, akciová spoločnosť
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 11:26
A čo z toho vyplýva pre nás, považskobystričanov? Okrem toho, že do Havaránkovej obory si občas príde zastrieľať niekto zo Švajčiarska a LIchtenštajnska?
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 23:43
a čo teraz akože ???, máme sa z toho posrať že niekto má akciovú spoločnosť s nejakými čurákmi s cudziny ???, čo tu nenapíšeš ďalších 5 tisíc firiem ktoré majú firmy v cudzine a s cudzincami ???
debilita závistlivá niektorých slovákov nemá hraníc...
Anonym píše:
Čtvrtek 24.06.2010 07:22
To nie sú č..... z cudziny ale osoby cez, ktoré tečú euráče na, volajme to sponzoring /alebo únik kapitálu ?/. Keď si rozlikneš uvedené firmy, kde je spojítkom meno Braxator zistíš ako firmy fungujú, s kým fungujú a koho sponzorujú. To nie je o závisti ale o poznaní.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.06.2010 08:16
no tak hoď, koho sponzorujú, nešponuj národ

lebo zatiaľ je to o ničom

skôr je zaujímavé, že oboru v Prečíne už rieši Slovenská inšpekcia životného prostredia, za porušenie zákona
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 17:08
A čo čestný ľudia,ktorý nesponzorujú?
Utrú hubu a dostanú minimálnu mzdu.
To naše SLOVENSKO je naozaj v poriadnom moralnom bahne!!!
Ďakujem pekne za takých politikov čo visia na špagáte zbohatlikov.
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 19:11
Take je proste SMERovanie Slovenska !!!
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 20:22
Bohužiaľ nič nového nevymysleli. Okopirovali západ. Tak to skurve...to funguje všade na svete, aj v USA. Chudobní a bohatí. A slabá stredná trieda. Škoda písať ďalej.
Anonym píše:
Úterý 29.12.2009 23:23
Čestní ľudia, ktorí nikoho nesponzorujú, by sa nemali čudovať.

Očakávajú, že ich bude niekto zachraňovať zadarmo. Ale oni nie sú ochotní ani dať 1000 Sk nejakému slušnému kandidátovi. Tak nech sa nečudujú, že im vládnu zbohatlíci, ochotní dať 100 000 darebákovi, ktorý bude zastávať záujmy zbohatlíkov.

Anonym píše:
Čtvrtek 31.12.2009 20:04
Sú aj čestný politici.
Robia pre ľudí veľa vecí ale ľudia si ich ani nevšimnú.
Radšej volia sľubotechny a hlásne trúby zbohatlikov.
Treba otvorit oči a dobre sa pozerat,kto pre nás voličov niečo robi.
Anonym píše:
Středa 06.01.2010 11:36
Poklai je niekto čestný - nemá šancu dostať sa do politickej funcie, lebo vlci medzi seba ovcu nepustia!! To je historický a prírodný fakt!!! Kamrát mal zaujímavý nápad - voliť by mali iba tí občania, ktorí platia dane. Ono z daní financujú štát, tak by mali o ňom rozhodovať. Dôchodci a všelijaké nazvážané socly - mimo. To by potom bolo určite iné politické zafarbenie a ináč by to v tomto skrachovalom štíte vyzeralo !!
Viď príklad. V ČR sú 20 km. kolóny kamionov smerom na SR - no minister Vážny - je vážne na dovolenke. Generalný riaditeľ ako pokazená platňa opakuje, že je VŠETKO v absolútnom poriadku !!! Toto keby sa stalo v Nemecku tak odstúpi celá vláda, nie nejaký tajtrlík čo je na dovolenke !! SMEROM k lepším počiatkom !!!
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 20:58
Vážení doporučujem prečítať nasledovné príspevky, nemá to tu chybu.Dozviete sa , že zakladajúci člen SMERU v PB Kuracina tvrdí ,že v Smere sa verejne kradne. Nejaký Smatana tvrdí , že s okresným šéfom SMERU Ševčíkom nahrávali Fica a nahrávku na jeho kompromitáciu a zhovädenie by aj použili len im ju trkvasom niekto ukradol. Ďalej tu nejaký dobrák popisuje pikantnosti zo zákulisia okresnej organizácie Smeru a jej snemov. Naviac ďalší asi Smerák popisuje ako si naši dobrodruhovia od oranžových delili korytá a nakoniec sa pobili. Poviem vám vládne nám to za zberba.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.01.2010 21:24
No, večierka súdruh Napoleon. Užiť prášky a šup do postieľky.
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 20:38
No serte na Smer, ten už dobačoval. Nebylo to buhví co. Uvidíme čo nové vládne zoskupenie.
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 20:44
Jarda Śefčík už pokukuje po SaS, možná by mu pomuhli k starostování, vlastne primátorování. Šak aspun nekokce
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 20:52
SaS? Ty mysliš tych chudáčikov, čo opustili vlastné postoje a zásady, pre ktoré ich volili ľudia? len aby boli vo vláde!!! Nech idú do prdele!!!
Anonym píše:
Středa 23.06.2010 22:38
Nie, ja myslím SMER, ktorý je schopný sľúbiť KDHákom zákaz potratov na poľský spôsob, len aby bol vo vláde.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.06.2010 08:37
Nech slubil hocikto hocikomu hocico dolezite je ako to dopadlo kedze mame dlh miliardu eur...

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359