Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Konateľom MŠK sa stal Ľubomír Kubovič

Konateľom MŠK sa stal Ľubomír Kubovič

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.06.2011 13:57
Pri návrhu o schválení konateľa MŠK sa zdržali štyria poslanci zastupiteľstva.
Podrobnosti nájdete v článku na stránke POVAZSKA.SME.SK:

http://povazska.sme.sk/c/5943753/mestske-sportove-kluby-maju-noveho-konatela.html

Mestské športové kluby majú nového konateľa

Konateľom mestskej obchodnej spoločnosti sa stal poslanec zastupiteľstva Ľubomír Kubovič.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Pôvodný konateľ MŠK Václav Glabazňa sa vzdal v polovici mája funkcie konateľa v obchodnej spoločnosti. Mesto má v nej stopercentnú účasť.

Na májovom zastupiteľstve sa poslanci vyjadrovali k návrhu na obsadenie tohto miesta. Navrhnutý bol jeden kandidát, poslanec zastupiteľstva Ľubomír Kubovič. Tento návrh nepodporili všetci poslanci.

Poukázali aj na minulosť

Pri návrhu o schválení konateľa MŠK sa zdržali štyria poslanci zastupiteľstva.

„So spôsobom, akým sme mali hlasovať za jedného navrhnutého kandidáta, vzhľadom k tomu, čo sa v MŠK v nedávnej minulosti udialo, aké tam boli prehmaty a ako tam kontrola preukázala nehospodárnosť, sme sa nestotožnili. Očakávali sme, že sa bude k voľbe konateľa pristupovať oveľa zodpovednejšie a bude aj možnosť širšieho výberu. Nič také sa neudialo, preto sme sa ako klub zdržali,“ zdôvodnila zdržanie sa Milada Belásová.

Dodala tiež, že Ľubomír Kubovič bol v minulosti v dozornej rade MŠK. „Nechcem však hovoriť o tom, do akej miery bol zodpovedný za vzniknutú situáciu, lebo až tak do toho nevidím. Minimálne bol v čase, keď vznikli problémy, v dozornej rade, takže aj to bol jeden z aspektov, prečo som sa zdržala,“ dodala Belásová, ktorá vyjadrila názor za poslanecký klub SNS.

V ňom je aj poslankyňa Katarína Gregušová.

Nemá dôveru

„Nemám voči tomuto človeku osobnú dôveru. Nebol som proti, lebo je mi jasné, aké sú v tomto prípade politické dohody. Takže byť proti by bolo zbytočné, išiel by som hlavou proti múru,“ zdôvodnil svoje zdržanie sa pri hlasovaní Juraj Smatana.

Nepozná kandidáta

„Nepoznám až tak dobre pána Kuboviča. Neviem, či bude schopný pozdvihnúť športovú úroveň v meste, neviem, či má k športu až tak blízko. Chýbal mi na zastupiteľstve návrh na voľbu z viacerých kandidátov a ich predstavenie. Športová aktivita v meste klesá, športoviská nie sú v dobrom stave, treba sa tým vážne zaoberať,“ vyjadrila sa Katarína Beranová.

Podozrenie zo sprenevery

V súvislosti s hospodárením MŠK sa v minulosti objavili podozrenia, že s financiami sa nenakladalo v súlade so zákonom. Veci vyplávali na povrch po kontrole Mariána Sičáka, hlavného kontrolóra. Ten kontrolu vykonal minulý rok v lete.

Bolo podozrenie, že MŠK nepriznali príjem financií za prenájom ľadovej plochy na štadióne, čo bolo klasifikované ako sprenevera.

Jaroslav Fábry, jeden z konateľov, vtedy údajnú spreneveru odmietol a hovoril o diskreditácii jeho osoby, druhý, Václav Glabazňa, sa k veci nevyjadril. Hovorilo sa aj o trestnom oznámení. Jaroslava Fábryho z miesta konateľa primátor po zisteniach aj odvolal.

Stíhanie zastavené

Polícia potvrdila podanie trestného oznámenia, trestné stíhanie bolo neskôr zastavené. „Dňa 22. 9. 2010 bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu sprenevery. Trestné oznámenie podal kontrolór mesta Považská Bystrica na konateľa MŠK. Vyšetrovateľ 28. 12. 2010 zastavil trestné stíhanie z dôvodu, že sa nepreukázalo, že skutok je trestným činom. Postup vyšetrovateľa odobril aj prokurátor,“ informoval Pavol Kudlička z krajského policajného riaditeľstva.

Pripravované opatrenia

K problémom, ktoré sa týkali hospodárenia v MŠK, kde sa objavili v minulosti podozrenia zo sprenevery, sa nový konateľ konkrétne nevyjadril. Bol v dozornej rade MŠK, z ktorej odstúpil po jeho odvolaní z postu druhého zástupcu primátora. „K tomu by som sa nerád vyjadroval, či tam bolo niečo v rámci sprenevery spravené. Je to v kompetencii iných orgánov, ktorých rozhodnutie rešpektujem,“ vyjadril sa Kubovič.

Dodal, že v súčasnosti sa realizujú niektoré opatrenia vo vzťahu k takýmto pochybeniam. „Naakumulovali sa funkcie pre pracovníkov MŠK s tým, že sa budú robiť verejné súťaže, stanovili sa pevné limity, do ktorých sa môže v hotovosti nakupovať. Malo by to byť do tristo eur, nad túto sumu budú musieť byť urobené minimálne tri ponukové konania na akúkoľvek zákazku,“ vyjadril sa Kubovič.

Čo so stratou?

Mestské športové kluby vykazujú v rámci hospodárenia stratu.

„MŠK majú dlh voči spoločnosti, ktorá im dodáva teplo. Robia sa určité kroky, hlavne organizačného charakteru, kde chceme znížiť výrazným spôsobom výdavky. Určite to však nebude stačiť na to, aby sme sa dostali, čo sa týka výdavkov a príjmov, nula k nule v záverečnom účte. Musí dôjsť k radikálnej rekonštrukcii v rámci MŠK. Pokiaľ sa s návrhom rekonštrukcie stotožní pán primátor a tiež zastupiteľstvo, MŠK by sa mohli z problémov dostať,“ hovorí Kubovič.

Doplnil, že návrh rekonštrukcie bude musieť byť určite predložený na konci roka, keď sa bude schvaľovať rozpočet.

pondelok 20. 6. 2011 7:30 | Detta pitoňáková

Anonym píše:
Pondělí 20.06.2011 15:33
Súdruh KTS /kandidát tajnej spolupráce/ asi k správe MŠK pristúpi rovnako zodpovedne ako k prenájmu priestorov v kine Mier pre istú reštauráciu spájanú s jeho synom. Len nechápem ako niekto, kto bol v správnej rade MŠK v čase vzniku problémov, môže byť zvolený za konateľa MŠK. Tým SMERÁKOM v PB už asi šibe úplne a nie sú pri zmysloch , keď dávajú takéto osoby na kandidátku.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 20.06.2011 16:33
Mnoho ľudí sa do zväzkov Štátnej bezpečnosti dostalo nedopatrením. Buď o zaradení do zväzkov Štátnej bezpečnosti nevedeli, alebo do nich boli zapísaní, pretože vykonávali prácu, pri ktorej bolo nevyhnutné, aby boli osobami preverovanými. Štátna bezpečnosť z hľadiska ochrany národno-štátnych záujmov ČSSR musela tieto osoby preveriť, aby bola preukázaná ich spoľahlivosť pri plnení si úloh v oblasti, v ktorej pracovali. A tieto osoby nijakým iným spôsobom neprišli so Štátnou bezpečnosťou do styku, t. j. so Štátnou bezpečnosťou nespolupracovali, resp. pre Štátnu bezpečnosť nepracovali. Tieto osoby skutočne prišli so Štátnou bezpečnosťou do styku iba pri ich preverovaní. A na tom rozhodne nie je nič zlé. Tieto osoby sa nijakým spôsobom neprevili. A neprevinila sa ani Štátna bezpečnosť. Vzhľadom k tomu, že ČSSR sa ako spojenec ZSSR nachádzal v de facto vojnovom stave so Západom, ktorý bol pripravený kedykoľvek proti našej krajine vojensky vystúpiť, bolo nevyhnutné, aby sa na určité pracovné miesta nedostávali nespoľahlivé a protištátne uvažujúce osoby (ak by sa dostali na vysoké štátne, resp. pre fungovanie štátu dôležité miesta, mohli by vykonávať protištátnu činnosť - rozvracať ČSSR). To isté sa však dialo aj na druhej strane. A konanie západných tajných služieb už nikto nekritizuje. To bolo v poriadku, ak zároveň nebolo v poriadku konanie Štátnej bezpečnosti? Štátna bezpečnosť si vykonávala úlohy, ktoré jej boli určené v danom čase platnými zákonmi ČSSR, aby tak ochránila štátny majetok a zdravie obyvateľstva. Také isté úlohy má každá tajná služba vo svete, teda aj v dnešnej dobe. Ako CIA, tak i SIS.
Anonym píše:
Pondělí 20.06.2011 18:53
Ešte si nazdochol Ty smerácky blb?
Anonym píše:
Čtvrtek 23.06.2011 09:00
Keby sem prišli zapadniari namiesto rusov, mohli sme byť na úrovni namecka a nie pakistanu, tie tvoje socialisticko-komunistické frázy vo mne vyvolávajú strach že sa vrátila doba spred novembra 1989
Anonym píše:
Čtvrtek 23.06.2011 19:28
Miláčik, naštuduj si, kto financoval a organizoval VOSR a možno budeš škaredo prekvapený.
Anonym píše:
Sobota 25.06.2011 13:09
Prečo sa to Ty dobre informovaný bojíš napísať ?
Anonym píše:
Čtvrtek 23.06.2011 18:15
hej, ale tu je to jasné, všetci to vedia
Anonym píše:
Úterý 21.06.2011 20:56
Pani poslanci zdrzanlivi, nie je vam hanba?neviete kto je novy sef MSK. kde teda zijete..mali ste 6 mesiacov na to,aby ste zistili co je zac ..inac bol 3 a pol roka viceprimator ktoreho exprimator poslal kade lahsie..preco asi?mali ste sa spytat jeho.apropo aj vrabce v meste vedeli,ze exsef MSK su s panom Kubovicom jedna ruka len poslanci sa robite blbi a blejsi ,ze o nicom neviete...
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 20.06.2011 16:18
Vyjadrujem potešenie, že do takejto veľmi významnej a zodpovednej funkcie bol vybraný práve pán Ing. Kubovič, pretože miesto konateľa MŠK môže vykonávať iba veľmi pracovitý a vysokú zodpovednosť uvedomujúci si človek. Som presvedčený, že pán Ing. Kubovič svojou vysoko profesionálnou prácou pomôže považskobystrického športu vystúpiť na miesta, ktoré mu z historického hľadiska prináležia. Práca to bude určite veľmi neľahká, náročná, tŕnistá, ale veľkí ľudia dokážu zvládnuť ťažké úlohy. Pán Ing. Kubovič má v tomto smere moju maximálnu dôveru a podporu. Osobne mi je však veľmi ľúto, že zastupiteľská opozícia i v tomto prípade uprednostnila politikárčenie pred zodpovedným prístupom. Nehlasovanie za kandidatúru pána Ing. Kuboviča skutočne nebolo zodpovedné a náležité. Kto sa nevyslovil za kandidatúru pána Ing. Kuboviča, ten de facto podporil zlý stav, ktorý dnes vládne v rámci MŠK (a možno išlo zo strany opozície o zámer - ponechať MŠK v stave, v ktorom sa nachádzajú dnes - čím horšie pre mesto, tým lepšie pre nás, t. j. pre opozíciu). Týmto svojím konaním vyslala opozícia veľmi zlý signál smerom k občanom. V každom prípade by malo ísť i opozícii o blaho mesta a jeho občanov. To je prvoradé. Nie to, aby sme (opozícia) boli tí, ktorí sú proti, a to predovšetkým z princípu, pretože pán Ing. Kubovič je kandidátom "koalície mestského porozumenia". Čo je dobré, to by rozhodne mala hlasovaním v zastupiteľstve podporiť i opozícia. A kandidatúra pána Ing. Kuboviča, na miesto konateľa MŠK, rozhodne dobrým návrhom bola. Buďme radi, že aspoň niekto má záujem zvrátiť súčasnú neutešenú situáciu vo vnútri MŠK a predovšetkým pomôcť rozvoju športu v Považskej Bystrici. I kritici vedenia mesta by si mali konečne uvedomiť, že šport je vynikajúcim reprezentačným prostriedkom pre Považskú Bystricu. A som rád, že mesto na šport nezanevrelo ani v ťažkých časoch.
Anonym píše:
Pondělí 20.06.2011 17:43
Kubovič je eštebák, donášač, prezliekač kabátov a prospechár... Už onedlho vyjdú najavo jeho skutočné ciele v MŠK... Bol to prvý VEĽMI ZLÝ Janasov krok... Myslím si, že už onedlho ho oľutuje...
Anonym píše:
Pondělí 20.06.2011 21:30
Veľmi dobre čítanie v dnešných napätých časoch. Po prečitaní príspevkov Zvědelíka a jemu podobných trotlov sa mi hneď vyjasní a človek je rád, že má pohodu v rodine a hneď je všetko fanj.
Lebo keby som mal v rodine takéhoto debka, no čo by sme asi robili - život by bol vtedy katastrófa!
Anonym píše:
Pondělí 20.06.2011 22:24
100 %-ná pravda. Len s malou výhradou. Ten Zvedelík nie je blb, on je pablb.
Doporučujem všetkým si archivovať tento jeho príspevok, ešte bude mať svoj veľký význam!
A čo sa týka eštábáka Kuboviča, treba pozorne sledovať osud reštaurácie Staiger. O to tam pôjde ako prvé a budú použité rôzne zámienky ako ju posunúť do tých správnych eštábáckych papŕč. Samozrejme nie priamo.
Anonym píše:
Úterý 21.06.2011 08:23
No toto sa číta ako zdravica na zjazde strany :)

Pripomína to staré časy - ke´d prišli napríklad pionieri s červenými karafiatmi a zdravili tých na tribúnach...
Anonym píše:
Úterý 21.06.2011 10:37
Prečo by nie.
Stachovi ľudia na Ms úrade robia len to čo im on láskavo dovolí.
Keď budeš na výplatnej listine Stacha, Harvánka, Tóna Haviara atď., pokial si bol nula, potom keď sa staneš hvizda, návratu späť už niet.
Pravda pán Smatana:

http://aktualne.centrum.sk/[…]/clanek.phtml?id=1235844
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 21.06.2011 23:02
Pobavili ste ma, že dávate moje meno do akejsi súvislosti s financiami, ktoré dostala slovenská lesoochranárska organizácia VLK od nórskych exotov, ktorým ľudia posielajú vlastné nahaté fotky. Nóri fotky potom predávajú a zisk dávajú na ochranu prírody. Nie som člen VLKa a nikdy som od nich neprijal peniaze - naopak, som jedným z podporovateľov lesoochranárskeho zoskupenia.
Tie články nesú všetky znaky kompromitačnej kampane - VLK niekomu vplyvnému stúpil na palec.

Tu je reakcia náčelníka LZ VLK Juraja Lukáča:

Je skutočne pravdou, že sme prijali 8700 EUR od nórskej organizácie Fuck For
Forest určených na záchranu ničených čergovských lesov. Bolo to po dlhej
diskusii a zvažovaní. VLK nepríjima peniaze od každého a boli veľké dary,
ktoré sme odmietli, pretože boli od firiem, ktorých činnosť sa nezlučovala s
poslaním našej organizácie a ani s našou morálkou a etikou.

Pre mňa osobne je diskusia, ktorá sa teraz rozvírila okolo organizácie FFF a
VLKa veľmi zaujímavá.

Táto informácia nebola tajná, my sme ju zverejnili tak ako všetky dary ,
ktoré dostávame a všetci naši podporovatelia boli o tejto skutočnosti
informovaní v našom časopise Zavýjanie.

To, že ste to nevedeli, svedčí o tom, že ste záchranu čergovských lesov
nikdy nepodporili. Nie je celkom férové potom vyčítať zahraničnej
provokatívnej organizácii, ktorá neporušuje zákon a všetko čo robí, robí
dobrovoľne bez akéhokoľvek násilia ku komukoľvek, že podporila záchranu
lesov v cudzej krajine. .

Fascinuje ma, že v našej krajine, ktorá je skutočne plná zlodejov, vrahov,
nemorálnych a vyslovene zlých ľudí, ktorí ničia si vlastnú krajinu
holorubmi, striekajú jedovaté látky, nenávidia sa, ako správni Slováci
bijú svoje ženy...odrazu povstali také veľké šíky bojovníkov za morálku a
čistotu nášho života.

Áno , veľmi ma prekvapil rozruch a strašná chtivosť bulváru, ale i
normálnych novín - ak normálni a obyčajní ľudia venovali na záchranu
čergovských lesov viac ako 300 000 EUR, nik si to ani nevšimol, nik im
nepoďakoval, nik necítil potrebu tých ľudí pochváliť,

Je príznačné pre našu spoločnosť , že bezvýznamná nórska organizácia, ktorá
neporušuje zákony, len trochu provokuje, venuje 8000 EUR na záchranu lesov,
vyprovokuje veľa slovenských moralistov, ktorým doteraz to svinstvo, ktoré
denne vidíme okolo seba vôbec nevadilo.... Opakujem, že obyčajní ľudia
väčšinou zo Slovenska venovali na záchranu čergovských lesov 300 000 EUR a,
nik z tých moralistov im nepoďakoval, nepoklonil sa, neuznal ich zásluhy.
Odrazu ich zaujíma morálka prijatia 8000 EUR od organizácie, ktorá nekradne,
nezabíja, nepodvádza, nebije ženy, neporušuje žiadne zákony a tým sa líši od
veľkej časti občanov Slovenska.


Nie sme propagátori činnosti, ktoré robí organizácia FFF, nepodporujeme a
nezúčastňujeme sa na týchto aktivitách. Zároveň ale fakt, že chcú podporiť
záchranu slovenských lesov je nám sympatický a túto podporu sme prijali
hlavne preto, že sú to peniaze získané dobrovoľnou činnosťou neporušujúcou
zákony a nikoho nepoškodzujúcou. Všetko čo robia je na základe ich
dobrovoľného rozhodnutia a ich stránky nie sú voľne dostupné.

Ďakujeme za vašu podporu a pripomínam, že na www.wolf.sk sa môžete dozvedieť
viac o našej práci ako z bulvárnych médií a zároveň si tam nájdete aj spôsob
ako nás podporiť či už kúpou stromu v akcii Kúp si svoj strom, alebo
77-korunáčkou alebo asignáciou 2% daní.

Ešte raz prajem pekný deňJuraj Lukáč
Lesoochranárske zoskupenie VLK
082 13 Tulčík č. 27
tel./fax: 051 7789 488
www.wolf.sk
Anonym píše:
Úterý 21.06.2011 23:14
radsej zobrat peniaze od cundier,
nez od niektorych tych panov velkopodnikatelov!

od tych cundier su to ovela cistejsie peniaze
Anonym píše:
Čtvrtek 23.06.2011 18:20
niekto chráni prírodu za sex, niekto rozkráda naše peniaze a lesy za naše peniaze
Anonym píše:
Pátek 24.06.2011 12:37
Aj ja gratulujem súdruhovi Ing. KTS Kubovičovi k prvému kroku vedúcemu k prepisu reštaurácie Štajger na jeho podareného jedináčika. Neprekvapil ma pretože súdruhovia zo SMERU sa aj v minulosti vyznačovali snahou o nahrabanie majetku naúkor nás ostatných. V pamäti máme členov SMERU p. "Všadestava", p. " mest. policajta", p. "teplého brata" a iných, ktorých podpora obstarožných súdružiek najprv z KSČ, potom SDĽ a teraz SMER vyniesla na teplé miesta. Ostáva nám len dúfať , že životný cyklus vyradí tieto činorodé ale blbé babuľky z politického života a život v PB sa dostane do normálu !
Anonym píše:
Pátek 24.06.2011 21:47
Tento trtko nie je obyčajný blbec. Keby písal tie svoje výpotky anonymne, človek by si povedal, že je to ale blbec. Ale tento Svědelík pravdepodobne nemá šancu normálneho životného uplatnenia a tak sa tu ponúka ako prostitútka. "Pozrite, ako viem lichotiť, zavádzať, frázovať, som Vám k dispozícii, len mi hoďte nejakú kosť". A keď nie smeráci, vari si ma všimne nejaká iná partia. Keby tu vládli gardisti, možno by sa dobrovoľne prihlásil na brigádu do Nemeckej. Tento "blbeček" nepatrí na psychiatriu. Jeho by vyliečil možno kameňolom. A hlavne spoločensky zaradil.
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 00:56
Filip, Filip. Mal by si si uvedomiť, že sa za Teba hanbia aj tí, ktorí sa bohužiaľ už hanbiť nemôžu.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.07.2011 17:10
Mohol by sa Filipko vyjadriť k tomu, že MŠK ako správca športových zariadení vyhadzuje naše peniaze z okna? Zamestnanci berú plat napriek tomu, že aj kúpalisko aj plaváreň sú zatvorené. Nech nám Filipko vysvetlí, prečo je plaváreň zatvorená, napriek tomu, že je dlhodobo zlé počasie a voda na kúpalisku je chemizovaná, napriek tomu, že nie je šanca sa kúpať. Z čoho chce mať MŠK tržby, keď neumožní ľuďom, aby im ich dali? Ideš, Filip!
Anonym píše:
Pátek 29.07.2011 00:08
Si na omyle kamosko..zamestnanci neberu plat ale dovolenky v tomto necase.Co uz chces od dementov vo vedeni mesta..A,ze nie je sanca sa kupat,chce to len prihlasit sa do klubu k Ladovym Medvedom ved Domanizanka je pekne rozburena aj s kaskadami,s prisadou cokolady, tak nevahaj a naber odvahu a neplac.chce to len trocha fantazie...
Anonym píše:
Sobota 30.07.2011 08:02
Tak si nám trošku vyjasnil situáciu s myslením "obyčajných" bystričanov.... Ty si myslíš, že keď sú ľudia na dovolenkách, tak nedostávajú mzdu? Tu nejde o to, že zamestnanci sedia doma, ale o to, že sa nedá kúpať. Keby bola otvorená plaváreň, zamestnanci sú v práci a hlavne - MŠK má tržby. Teraz má veľké.... Za chvíľu im tí zamestnanci utečú. Načo je taký menežment, čo namiesto toho, aby zabezpečil ľuďom prácu, vypíše im povinnú dovolenku? O dovolenke by mal rozhodovať zamestnanec a nie zamestnávateľ.

Ak niekto viete o niečom, čo sa zmenilo príchodom p.Kuboviča do vedenia MŠK, prispejte...
Anonym píše:
Sobota 30.07.2011 17:28
O nutenej dovolenke zamestnancov MSK rozhodol Pan Bozko,lebo pocasie je take, ako si ho Mogoni vymodlili..Za to,ze kryta plavaren je zatvorena mozu koalicni poslanci, Pan Primat a kol.Smeru..ktori setria tam kde netreba a z volicov si robia Volov...keby dal p.Janas navrh, mozno by si koalicni poslanci odhlasovali aj vlasnu smrt....pekny den, v tomto Bystrickom sedom zakale...
Anonym píše:
Úterý 21.06.2011 22:15
... ako si občania Kolónie mohli zvoliť Kuboviča za svojho zástupcu ??? Je vidno , že väčšina je v dôchodkovom veku ... bohužial , veď býva v dome v Orlovom , trvalé bydlisko si nezmenil , nakoľko vie , že za Orlové nemá šancu sa dostať do zastupiteľstva . Pri bývalom primátorovi bol 3,5 roka ... potom ho osvietilo a zrazu zistil všetky zlé veci na Adamem ... Nie som volič Smeru , tajne som dúfal na meste v pozitívne zmeny , týmto krokom ma Janas už sklamal ... bohužial .
Anonym píše:
Středa 22.06.2011 21:14
Mňa na rozdiel od Vás Vážený prispievateľ Janas nesklamal.
Nakoľko som videl ako v minulom volebnom období ide Smer s Adamamem, tak ma nesklamal, lebo som od neho nič pozitívneho neočakaval!!
P.B sa ďalej rúti dole kopcom do čiernej diery!
Anonym píše:
Čtvrtek 23.06.2011 18:31
Musím povedať, pamätám si len jedného politika ktorí sa postavil chlapsky k otázke spolupráce s Štb.
Z mojej pracovnej pozície- riaditeľa, bola spolupráca s Štb do roku 1989 samozrejmosťou.
 Musel som podávať správu o každej služobnej ceste mimo ČSSR pracovníkom Štb.
To sú slová PETRE MAGVAŠIHO

Prečo nás ostatní politici presviedčajú že o spolupráci s ŠTB nevedeli?
Hoci boli na postoch kde spolupráca s ŠTB bola do roku 1989 samozrejmosťou.
Ináč by takúto pozíciu veru nemohli zastávať.
Lebo pre svoje osobné blaho a výhody sú ochotní spraviť čokoľvek.
Morálny kredit takýchto ľudí je veľmi nízky.
Veď takýto človek nebude obhajovať zaujmi väčšiny- VOLIČA,
ale bude preferovať len a len svoje osobné záujmy a výhody.
V sfére politiky je jednoduché identifikovať kto je kto.
Len naivný človek im môže veriť.

Musím ale podotknúť, že je tu aj druhá skupina ľudí - na ktorú sa vytvorila falošná identita o spolupráci s Štb.


Anonym píše:
Pátek 24.06.2011 22:48

Ale ale Joži ,už tak toho Magvašiho nechváľ. Všetci vieme, že keby neobťahoval Pirošíkovú dievku, tak by to nebol dotiahol taki vysoko. Teda dá sa v skratke povedať, že Magváši robil karieru cez vaginu.
Anonym píše:
Pátek 24.06.2011 23:13
Peter Magvaši urobil predsa aj druhu karieru. A myslim, ze celkom poctivu. Ta opita vagina mu mozno tu prvu karieru urychlila, ale iste by bol prerazil aj bez nej. Neskor mu bola iba na obtiaz. Je smutne, ze si rodakov nevazime, ale iba sproste zavidime a ohovarame. Peter Magvasi je poctivy chlap a ja si ho vazim.
Anonym píše:
Sobota 25.06.2011 08:26
Drahý obdivovateľ, dobre vieš , že v PB bolo veľa šikovnejších ľudí ako Magváši. Ostali na miestach obyčajných inžinierov a nikto do nich ani nekopol. Iná kategória boli trtkoši dcér vysokých funkcionárov napr.- Pirošíka, Kmeťka atď. Myslím že títo snaživí zaťkovia spravili kariery nie vďaka svojim rozumovým schopnostiam ale hlavne vďaka svojmu falusu. Aj keď neskôr prestali svojich svokrov poslúchať / svokrovia už neboli pri koryte/ , základ už mali vybudovaný. Potom to už nebol taký problém aj keď si dovolím myslieť , že ani po Pirošíkovom ani po Kmeťkovom zaťkovi dokopy nič pozitívne neostalo. Naviac si myslím čo sa týka tej opitej vaginy , že jej prvý manžel neprotestoval dovtedy dokedy mohol svokrík niečo ovplyvniť. Potom to už bolo len o zvážení výhodnosti.
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 00:52
Kto je naozaj šikovný, vie sa vždy vynájsť. Aj vytrtkať dcéru krajského tajomníka. Kto je naozaj šikovný, nikdy neostane na mieste obyčajného inžiniera. To sú len náreky tých nešikovných. Asi aj Ty máš ten smutný osud.
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 10:35
Problém je len v tom, že s tým trtkaním potom pokračujú iní a dotyčný " šikovný inžinier" má doma prepitú pretrtkanú vaginu, ktorej keď chce nájsť prácu tak v strojárňach musia vymyslieť pracovnú pozíciu - vedúca sekretáriek. Tí ostatní ,podľa Teba menej šikovní ,takéto starosti nemajú a robia si poriadne svoju prácu často za trtkačov dcér vysoko postavených ocinkov, ktorí sa za výsledky cudzej práce schovávajú. Asi len toľko k tej deklarovanej šikovnosti .
Anonym píše:
Středa 29.06.2011 21:03
Som rád, že táto hlúpa komunikácia vyhnila ako som aj čakal. Šikovný inžinier sa odtrhol od fabrického komína a dnes ho vidíme ako úspešného podnikateľa.
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 01:07
Počúvaj, Ty si nejako osobne zaujatý. Nemôžeš predsa porovnávať špičkového krajského funkcionára Pirošíka a radového predsedu ROH, aj keď strojárne boli veľký podnik. To si sa netrafil minimálne o tri levely. To ti je Juro J. osobne nesympatický? Alebo Ti na gymnáziu zožral desiatu?
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 10:27
To spojenie "radový predseda ROH" sa mi fakt páči. Problém je len v tom , že išlo o fabriku s cca 15.000 zamestnancami a možnosti onoho predsedu resp. pokladníka ROH boli naozaj netušené. Tí čo pracovali v strojárňach vedia. Naviac normálny chalan si vyberá babu podľa sympatičnosti a vaginošplh podľa toho čím je momentálne jej foter. Neskôr , keď sa zabýva, názor na svoj životný objav zmenní zväčša na negatívny, najmä keď zistí aká je jeho cena. Takže nikto mi desiatu nezožral, len mám pamäť a nemám rád keď ju kadejakí vaginošplhovia, resp. ich priatelia nemajú !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Středa 27.07.2011 10:34
kot je pirosik a magvasiho co spominate, sak ten smrdi v blave?
kubovic ten suchy fuzaty ujo nanicsuci ,tomu by som an i verejne zachody nedal strazit
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 01:15
Sú národy, ktoré sú sebavedomé a tam majú hajzli problém. Tam sa ľudia vedia vyjadriť a prirodzene komunikujú. Ale sú aj národy menej sebavedomé a tam sa ľudia vyjadrujú iba skryte, anonymne na internete a tak podobne. Kedže sa nevedia verejne prejaviť a vyjadriť, ich neschopnosť sa prejavuje v ich "TICHEJ NENÁVISTI". To je to, čo tu čítame.
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 15:14
Človek sa vie prispôsobiť alebo nie.
No nie každý je ochotný padnúť do morálneho bahna.
Dnes sa tomu hovorí šikovnosť a kreativita. Tí čo tieto slová radi používali dnes žijú mimo Slovenska. Nezabudnem na táraja Fedora Gála ktorí prví v televíznom prenose použil slovo- kreatívny ľudia, v súvislosti s takzvanými šikovnými ľuďmi.
Neviem či šikovnosť a kreativita sú správne slová, podľa mňa sú to ľudia bez chrbtovej kosti.
To že niekto okráda vlastný národ a potom zdrhne žiť za hranice, tiež svedčí o morálke týchto ľudí.
Od 1990 roku na Slovenskej politickej scéne platí : „ Nič nikomu, iba sebe samému“.

Anonym píše:
Čtvrtek 23.06.2011 18:27
ty si si myslel, že janas bude ako primátor robiť niečo iné ako vedúci poslancov?
ved poslanci hlasovali ako on kázal.

ja som nečakal nič lepšie, čakal som ešte horšie, lebo adame ich aspoň krotil a brzdil, teraz ich nemá kto krotiť a brzdiť
Anonym píše:
Neděle 26.06.2011 21:56
Už sa nám vrátili aj naši dva cestovatelia. MU nemá s prepáčením ani na hovn... a oni si chodia po týždňových služobkách po zahraničí, vraj pracovná cesta. To nech rozprávajú deťom v jasliach ale nie nám normálne rozmýšľajúcim a chapajúcim ludom.Aby sme to pochopili načo tam boli míňať naše peniaze nepotrebujeme ani tituly.
Anonym píše:
Pondělí 27.06.2011 21:58
Anonym píše:
Pondělí 27.06.2011 22:51
predsa Janasov poskok Hamar
Anonym píše:
Čtvrtek 21.07.2011 19:44
Martin Panák ako šofér primáta, to je žart ? :-)))))))))))))
Anonym píše:
Čtvrtek 21.07.2011 21:24
To akože syn poslanca Panáka, či čo?
Anonym píše:
Pátek 22.07.2011 12:24
Nový šofér pána primátora nie je syn poslanca Panáka z Považskej Teplej.
Anonym píše:
Pondělí 27.06.2011 19:50
co sa cudujete,pred volbami chodili po mitingoch ako homosexuali v zlozeni Janas,Kubovic,Smatana a Sopcak.Bolo jasne ze kazdy ma vyarendovanu funkciu.Aj ked pravda,ze Kubovic sa videl ako vicezbytocnost.
Anonym píše:
Pondělí 27.06.2011 22:30
Lepšie byť konateľom MŠK, ako radovým poslancom a o tom to je !
Anonym píše:
Pondělí 04.07.2011 21:44
Súhlasím s predpisateľom.
Vyžiť z príjmu poslanca - to je ako byť na pracáku. Tiež spoločenské uznanie.
To by ho manželka - úspešná advokátka určite rýchlo zrušila!
No a kto si ho zoberie do práce? - NIK !! Podnikať - v ČOM ??
Jedine riešenie :- prisať sa na financie, kde to nebolí.
A to su funkcie na meste, určite tie pravé miesta !!
Anonym píše:
Středa 06.07.2011 00:03
Flaškový docent Janas sa zasa vyfarbil. mafoš Haviar riadi celé mesto!!! Smatana zamestnanec Haviara, Kubovič tiež. Sopčák je Stachov pätolízač. Ach panebože, jedno väčšie teľa ako druhé. Janas sklamali ste ma. Islo mu iba o osobný prospech a mesto nechá napospas týmto primitívom.
Anonym píše:
Neděle 10.07.2011 18:34
Primitívní sú voliči čo si zvolia takéto kreatúry a potom vypisujú o nejakých sklamaniach!
Prečo tupci - voliči volia iba tých, čo nasľubujú najviac, a nik sa nezamýšľa nad ich rečami, či to je možné v danej situácii splniť, alebo nie!
Veď Janas bo, šef Smmeru v P.B a teda pod jeho taktovkou bolo vedené zastupiteľstvo - ako najviac zásobené smerákmi.
To si nik neuvedomil, že to bude ešte horšie ako za Adameho?
Ten sa sem tam aspoň komusi vzoprel, no tento sa buď bojí, resp. chce byť s každým zadobre, lebo ešte je pomerne mladý a živiť sa bude musieť ešte dlhšie.
Adame už bol pred dôchodkom, tam si ináč mohol dovoliť konať!
Mňa Janas nesklamal, nič som od neho neočakaval a ani som tú smerackú zberbu/ pokračovatelia Mečiara/ nikdy nevolil, a ani v budúcnosti voliť nebudem!!!
Anonym píše:
Úterý 12.07.2011 20:23
Dve otázky k uverejneným článkom:
Hamar - to je ten čo je /bol / vedúci na Obodnom úrade na priestuokoch, alebo iný?
A potom - fľaškový docent. MNyslené, že berie fľašky, resp. si rád uhne?
Ak si rád uhne čo má rad? Pretože každý máme radi niečo iné.
To aby človek vedel, - možno sa to môže v budúcnosti hodiť!
Ďakujem za seriozne odpovede!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 13.07.2011 20:12
Doktor Karol Janas svoje tituly získal publikovaním historických monografií, prípadne prác, ktoré boli vydané v zborníkoch a nájdete ich v knižniciach. Zameriaval sa na dejiny verejnej správy a na obdobie "slovenského štátu". Napríklad: Perzekúcie Rómov v Slovenskej republike (1939 – 1945), K činnosti Slovenskej ľudovej strany v regióne na príklade Považskej Bystrice, monografia o Považských strojárňach, spoluautorstvo monografie o Považskej Bystrici.
Choďte do okresného archívu a potvrdia vám, kto tie práce písal.
Nehovorím, že je to považský Herodotos, ale "klobáskové a flaškové" tituly sa získavajú úplne inak: predložením zlátanín, ktoré obvykle napísal niekto iný a o ktoré nikto nemá záujem.

Myslím si, že môžeme mať odlišné politické názory aj bez toho, aby sme museli spochybňovať a napádať úplne celú osobnosť človeka.

Juraj Smatana, učiteľ dejepisu

Anonym píše:
Středa 13.07.2011 21:53
Tá kniha ohľadne P.B vyšla niekedy v roku 1987 a pod názvom " Od Muničky po ZVL " alebo tak nejako ju napísal nebohý pán Krištofík, ktorý ako penzista robil v bývalom Váhu / teraz VSŽP/ recepčného a hostia pri pive si v nich mohli listovať.Vedúci tam bol Vasil Dudák.
Strašne veľa materiálu je v tej Janasovej. Ak má niekto obe knihy, nech si ich porovná a bude sa diviť!!
Anonym píše:
Středa 13.07.2011 22:18
Pán Smatana, vážim si vás, ale v poslednej dobe nemožno prehliadnuť vašu servilnosť voči tejto smeráckej zberbe na čele s flaškovým docentom Jananásom. Ak by ste si pozorne prečítali obe kniky od pána Krištofíka a aj kópiu od flaškoveého docenta, zistili by ste, že rozdiel je v riadkovaní, v obale, ale nie v obsahu. Je smutné, že sa v našom štáte rozmohlo rodávanie titulov ako na bežiacom páse. Ručím vám, že taký "docent" ako Janas by na serióznej univerzite niekde v zahraničí robil nanajvýš vrátnika a jeho poskok ďalší "titulovaný" truľo Sopčák by ho striedal na nočnej.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 13.07.2011 22:38
Servilnosť? Na zastupiteľstve sa snažím upozorňovať na všetko, čo zachytím alebo na čo ma upozornia občania, a dávať protinávrhy. Ale snažím sa vyhýbať démonizovaniu, teda predstave, že všetko čo prichádza od oponentov, je určite zlé.

Knihu pána Krištofíka "Od ŠK Munička po TJ ZVL Považská Bystrica" z roku 1989 som nečítal, ale už podľa názvu sa venuje histórii organizovaného športu v Považských strojárňach. Janasova kniha mapuje celú históriu Považských strojární, od ich vzniku po privatizáciu. Už len z toho je jasné, že nejaké preberanie textu bolo možné akurát tak v kapitole o športe. Pamätám si, že tam bola viackrát citovaná.

Ak ste knihy porovnávali a zistili ste plagiát, zaveste sem nejakú ukážku, alebo sken dvoch strán.
Anonym píše:
Pondělí 18.07.2011 10:13
Ano, treba hryzkať pán učiteľ. Ale slabúčko. Aby aj piškótka bola.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 19.07.2011 11:43
Pokiaľ je vašou jedinou sociálnou skúsenosťou výcvik psov podľa Fica...
Anonym píše:
Čtvrtek 14.07.2011 06:54
Je smiešne, až tragikomické, ak niekto, kto opíše niečie dielo, prípadne zkompiluje, zjednodušene povedané, z 2 kníh tretiu, dostane titul. To sa môže diať len na "školách" typu TN univerzita, ktorá vznikla za Meč(i)ára, za účelom dať aj totálnym tupcom v štátnej správe a samospráve, možnosť získať titul z dôvodu legalizovať si válov, na ktorý bol dotyčný(á) dosadený. Svetlý príklad z nedávnej minulosti sl. Ondičová a kol.
Ak by mali za všetky literárne "veľdiela" Janasovho formátu udeľovať tituly, tak potom by mohol titul docenta automaticky získať pomaly každý autor diplomovky.
PS: mal som možnosť nahliadnúť do tohto Janasovho literárneho skvostu, súdruh docent ich rozdával v rámci predvolebnej kampane dôchodcom, ale asi po 1/4 hodine som ju musel odložiť, jednoducho recyklované žvásty.
Čestíček.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 14.07.2011 12:40
Ale to už sa bavíme o (ne)kvalite slovenských vysokých škôl, a o kvalite vedeckej práce, prípadne o hranici medzi suchou vedou a popularizačným žánrom. Tiež si viem prestaviť podrobnejšie spracovanú problematiku "privatizácie" PS, alebo otázku súperenia o motocyklovú výrobu, alebo tému kriminality top-funkcionárov strojární. Niektoré "citlivé" témy sú v práci skôr načrtnuté.

Ale ja som reagoval na pojem "flaškový docent". Vnímate veci v nejakej mierke? Na jednom konci je "flaškový docent", ktorý tituly získava úplatkami, a na druhom konci je historik typu Jablonického, o ktorom vám každý znalec povie, že do ktorého archívneho fondu Jablonický vkročil, tam už nemá význam hľadať, lebo "po Jablonickom tráva nerastie". Nehovorím nič iné, než že je neprimerané označovať dr. Janasa titulom flaškový docent, rovnako ako by bolo neprimerané dávať jeho práce na jednu úroveň s absolútnymi špičkami v odbore. Jednoducho stavia na predchádzajúcich publikáciách ktoré cituje, využíva vlastný prieskum archívnych prameňov, konzultuje s miestnymi znalcami problematiky (hoci niekorí nadávajú že ich prínos dostatočne neuviedol). Zatiaľ nikto nenapísal o regionálych dejinách nič lepšie, čo by malo charakter monografie. Len jednotlivé články v odborných periodikách alebo zborníkoch. Žiaľ. Taká je realita.

Videli ste napríklad prácu, za ktorú získal titul JUDr. Fico, o nutnej obrane? Rozsahom je to zlomok z Janasových publikácií. Nejakú právnu objavnosť posúdiť neviem, ale používa podstatne menej zdrojov a archívnych prameňov. A to ju obhájil na Univerzite Komenského v Bratislave, hoci na povestnej právnickej fakulte (veď vieme).

Oveľa zaujímavejšia téma, než úroveň týchto publikácií, je spôsob ich financovania. O Ficovom honorári za vydanie útlej knižky v plátenej väzbe, a využitím tejto metódy na legalizáciu financovania jeho volebnej kampane sa šírili veľké chýry.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.07.2011 22:02
Ja nemám VŠ ale Janasova aj Sopčákova VŠ sú iba na okrasu. Sú tam kde sú iba kvôli podlosti a pätolízačstvu. Keď som videl ako sa nedávno Sopčák objíma so Stachom, ktorého ja považujem za megazlodeja, skoro som sa dovracal. Stacho musí prežívať orgazmus, takého ochotného mgr.blba ešte nezamestnával a za štátne.
Anonym píše:
Pátek 15.07.2011 17:26
1.preco si myslis ze stacho je megazlodej?mam trochu prehlad v odbore,stacho je taky kapor okresnej ligy
2.preco si myslis ze sopcak je ochotny?oni sebou navzajom pohrdaju.stacho sa chvali koho vsetkeho plati a sopcak sa usmieva lebo ked si vo funkcii,sponzori sa predbiehaju.odhad:aj stacho bude dobry ked sa budu zbierat prachy na parlamentnu kampan
Anonym píše:
Čtvrtek 21.07.2011 17:05
Sudiac podla prispevkov,P.Bystrica pokracuje terajsim vedenim mesta podla uz zauzivanej volby.Zmena nastala len v tom,ze sa spojilo KDH so Smerom,co poburilo mnohych obcanov,p.Sopcak vycitil vyhodnu poziciu,ozaj mu to vyslo,ale je tam ako prikyvujuca babika.Pan primator je totiz vsade,ostatni nikde.Neviem,naco su staronovi a novi poslanci,sedite a tiez len prikyvujete.Asi preto,ze ste suhlasili s nariadenim primatora,ze diskutovat sa nesmie.Naco ste teda tam,len co zvysujete hnev obcanov prikyvovanim.Primator ma jediny vo vsetkom pravdu.Vyzera to tak,ze vzdelanim mu nesiahate ani po paty.Zobudte sa.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.07.2011 23:08
zobudiť sa? A načo! Veď sme dostali pred voľbami čokoládku.
PS: A ty si tiež až teraz precitol? Doteraz si bol kde?
Anonym píše:
Neděle 24.07.2011 16:05
Kto,čo robil do roku 1989?
Ako KSS rozdávala majetok po roku 1989?
Vedúci pracovníci (KOMUNISTI) dostali do daru majetok, nás občanov Slovenska.
Otec za komunizmu nakradol, syn a dcéra za demokracie z nakradnutého podnikajú.
Matka za komunizmu pracovníčka v najstaršom remesle,syn a dcéra za demokracie
naj podnikatelia.
Slovensko, krajina netušených možností.
Pochopili to len členovia KSS!
Anonym píše:
Středa 27.07.2011 16:18
Toto sa stalo s obrovským pričinením a podporou ľudí!
Ľudia mali svojho miláčika Vladka z HZDS, a tento to takto zariadil a určil ako to bude fungovať!
Komu sa teraz nepáči, že Slovensko nabralo takýto Smer, najskôr nech sa opýta, ako sa správal pri voľbách v rokoch 1992 a ďalej, resp. jeho rodičia!
No a keďže už bol nabratý určitý kurz, aj ostatní po ňom nechceli zostať s holou zadnicou!!
Anonym píše:
Středa 27.07.2011 21:54
Keď by to neurobil Vladko z HZDS, tak by to spravil praotec Fedor a kol. Žial taká je realita.
Anonym píše:
Pondělí 26.12.2011 19:16
MŠK stále neprehladné kde sa strácajú peniaze mesta???
Anonym píše:
Úterý 27.12.2011 16:54
Kde sa strácajú?
Kubovič, mokvajúca chrasta mesta, by to možno vedel.
Anonym píše:
Čtvrtek 29.12.2011 18:05
Prestaň urážať a napíš čo si pre mesto spravil,alebo si len lenivý falošný zmrd.
Anonym píše:
Čtvrtek 29.12.2011 18:22
Otázka znela nie čo sparvil pre mesto ale prečo su MŠk také neprehladné, nevieme kde presne a ako vynakladájú financie o to sa jedná a nie čo sparvil pre mesto.
Anonym píše:
Pátek 30.12.2011 23:38
Je isté a jasné, že MŠK hospodária veľmi netransparentne a obávam sa, že aj nehospodárne. Zahaľujú to práve fintami cez Obchodný zákonník a vodia občanov mesta za nos. Bohužiaľ je to jedna banda, ktorá sa vzhľadom na svoje nie príliš poctivé záujmy veľmi rýchlo cez noc dohodla aj na voľbe hlavného kontrolóra. (viď výsledky voľby) Každý na každého niečo vie, čo pri ich zložení nie je vôbec problém, a ich hlad po nezaslúžených, ale ľahko dosiahnuteľných peniazoch ich veľmi spája. A divadielko pre naivného voliča ich udržiava aj pri rôznych, aj keď často sa meniacich prezentovaných názoroch stále v ich poslaneckých pozíciách.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359