Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Komentáre neprihlásených používateľov opäť povolené

Komentáre neprihlásených používateľov opäť povolené

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 06.01.2015 20:44
[2014-11-17] Volebný rauš utíchol, a tak môžeme opäť aktivovať komentáre aj pre neprihlásených používateľov.
Komentáre neprihlásených používateľov opäť povolené

Kliknutím obrázok zväčšíte.

Nie je bez zaujímavosti, že po prepnutí webu na povinnú registráciu síce radikálne poklesol počet diskusných príspevkov, avšak návštevnosť stránky zostala na rovnakej úrovni. 

Prikladáme monitoring návštevnosti: najvyššiu návštevnosť sme dosiahli po volebnom dni - až 4000 jedinečných návštevníkov. 

Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 16:10
inak tento geniálny ťah, cenzúrovania a mazania príspevkov stál Smatanu pr stoviek hlasov.Ukázala sa mentálna slabosť v politike, že nezniesol kritiku a možno aj klamstvá.
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 16:43
No že ti nevadí, že to janas robí už 4 roky a z našich daní platených médiach, tomu hovorím objektívny názor.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 08:28
Kritiku znášam, klamstvá neznášam. Ak by to aj stálo stovky hlasov, voľby by to nerozhodlo, tam šlo o tisícky. Mnoho čitateľov si skôr pochvaľovanie zvýšenie kvality diskusie - nemuseli sa brodiť záplavou príspevkov, ktoré napísal jeden - dvaja spameri. A čítanosť webu vôbec neklesla, čo je zaujímavé. Asi dáme anketu, akú formu diskusie uprednostňuje väčšina čitateľov.
brano
brano píše:
Čtvrtek 20.11.2014 19:19
Juraj nerobte si z toho nic za dalsie 4 roky sa ukaze ako sa obcania aj to male perc ento volicov co sa zucastnilo volieb zmylilo pri svojom rozhodnuti volit p.Janasa
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 17:13
Ak sa povie A, je potrebné povedať B. Pri voľnom prispievaní do diskusií som si vždy prečítal nové "prírastky. Buď som ich ignoroval alebo sa nad ním zamyslel. Áno, v deň volieb a tesne pred nimi bol zvýšený počet pripojení na stránku, ale ako prišli, tak hneď odišli. Videli diskusiu 3-4 osôb medzi sebou, nič nové pod pokrievkou, žiadne aktuality. Ja som sa počas volebného dňa pripojil viac krát, no na stránke nič, tak som aj hneď odišiel. A to urobilo 99% návštevníkov. Čo tu mali nájsť?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 08:29
Našli tu volebné výsledky, hoci nikde inde neboli. Preto ten nárast na 3000 návštevníkov - mali sme tu dáta priamo z volebnej komisie.
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 17:13
ze tu nikto nekomentuje ako janas pred volbami okydal kadekoho bez moznosti sa vyjadrit a to v meskych mediach
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 17:18
Stálo to pár stoviek, to si píš.Plus jeho ignorácia mestských časti, to už ide do tisícov. Neznášam Janasa, ale ak niekto napíše že Smatana nie je ten čo im bude dôchodcom dávať chlebíky, je hlupák. Mať možnosť zosadiť Janasa, tak každému dôchodcovi dám chlebík, pol deci a ešte aj časopis záhradkár. Adame, za svojho času ako opozičný kandidát, mašíroval po mestkých častiach, hoc záujem bol niekedy len pár obyvateľov mestkej časti, ale mal pri sebe "nosičov vody" a dookola stále tam chodil. Tu sa kvákalo len o transparentnosti, tajných sponzorov a aký tým zasadne do dozornej rady. Som zvedavý, kto z uvedeného týmu roznášal dennodené letáky, robil osvetu a kmital za Smatanu. Všetci iba za seba.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 08:32
A z čoho by ste tie chlebíky zaplatili? Od nejakého "Xoligarchu"? :-))) Janasove rozdávanie chlebíkov ide z mestských peňazí.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 08:45
A to je to, vždy sa pozerá, že Janas má na chlebíky z mestských peňazí.Áno, má a tiež z úplatkov. Ano,aj od Xoligarchu. Pred 4 rokmi nemal Janas peniaze z mestských peňazí, pred 8 rokmi ani Adame.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 09:48
To nemate preukazane. To byt vami tak to netvrdim. Je to nieco ked o vas tvrdia, ze vas finacuje stacho.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 09:54
Takmer v každom meste, silný na kandidát na primátora si zostavuje tím ľudí, ktorý mimi toho že majú šancu sa dostať do zastupiteľstva, prispejú podstatnou čiastkou na voľby. Nie sebe! ale volebnému lídrovi. A bavíme sa tisícoch eur na hlavu. Je to ich problém či majú vlastné prachy, či ich majú ako sponzoring.Následne mať dvoch ľudí, ktorí to budú manažovať. Prenájom priestorov na stretnutie s občanmi, letákovanie na konkrétnych miestach, infiltrácia k protikandidátovi, osveta.....A lídrovi nechať len stretnutia s podnikateľmi, ktoré mu ale "pikolikovia dohodnú a bolo by aj na tie chlebíky To všetko nemôže zvládnuť jeden človek, keď "vysoko oborný tým" makal len a len na seba.Česť výnimkam. Teple slová na webe a medzi ľuďmi je málo.
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 17:22
Tak si Smatana mal zaplatiť stránku v Obzore, pokiaľ viem aj Nový čas má niekoľko strán zameraný na sever Slovenska ( nie je identický na celom Slovensku) Nehovoriac ak nejaký podnikateľ dokázal x krát dostať Janasa na celú stránku do denníka Plus jeden deň z vyjadrením aký to je imbecil, prečo to neorobil teraz? Ale teraz už plačeme nad hrobom, to nik nezodpovie a ak,tak len podla seba so stálym vyjadením však Janas toto,Janas tamto. Dívali sa na neho ako stelesnené zlo,ako všetko zneužíva a sami sa zabudli pozrieť na seba
anka
anka píše:
Pondělí 17.11.2014 18:42
fakt je, že často je debata zaujímavejšia ako samotný článok - inteligentný človek vie, ktoré príspevky môže preskočiť, lebo sú PR niektorej zúčastnenej postavy
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 19:37
z mojho pohladu tu vacsina kyda jeden na druheho.....to je pre niekoho sposob diskusie....kazdy ma pravo na svoj nazor a iny nazor neznamena komentovat ho urazkami a podozieraním kto za koho kope....jednoducho aj ludom ktorí nemusia janasa tak isto mozu mat negativny nazor aj na smatanu....nic konstruktívne, nic spajajuce ludi ale len kydanie ....namiesto konkretnzch jasných a hmatatelných vízií ako zlepsit zivot tejto bystrickej komunity , len ukazovanie prstom kto je vacsi darebak,zlodej, demagog a podstata bezneho zivota a problemov ludi v meste ako vzdy zostali bokom, ...poculi ste niekoho ako chce riesit parkovanie ? ako zlepsit dopravu, co spravit pre to aby bolo mesto zaujímavejsie pre investorov ? ci a kde budovat prípravu pre investicný park ? ako riesit bytovu problematiku ? atd. len slovícka kto s kým, proti komu a podobne.....mozno to niekomu stací a sú ludia ktorým nie....v tomto meste je x suflikantov a objektívne hovorit ze za vsetko v tomto meste moze jeden jediny clovek je hlupost, ale su ludia , ktorý tomu veria.....nuz co vox populi vox dei
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 23:04
Z celej diskusie tu na PB otvorene pred volbami a po vysledkoch vo volbach mozno povedat par veci, co Smatanovi neprinieslo vitazstvo:
1.) cenzura na tejto stranke ci uz vo forme mazanie prispavkov alebo samotnych uzivatelov
2.) nevysvetlenie financovania kampane
3.) jasne prepojenie na podniaktela
4.) Neochota diskutovat, ba priam az jesitne spravanie.
5.) Neodbornost jeho a jeho teamu. resp. nevedel alebo asi ani nechcel sa za nich postavit a podporit ich. Mozno sa bal ze ho zatienia.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 08:34
Podstatné faktory ste vôbec neuviedli.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 08:48
možno menej podstatné, ale keď ich je viac, stávajú sa podstatným faktorom.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 09:41
Dobre, tak to boli maily na MsU, Stachove budovi opradene bilboarmi, zle zostaveny a odprezentovany team. Ci co podla vas. Rad s vami na tuto temu podikutujem.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 09:44
Dobre, tak to boli aj maily na MsU, Stachove budovy oparadene bilboardmi, zle odprezentovany team. Mali ste dobru sancu porazit Janasa, ale nedotiahli ste to do konca. Nemyslimt o v zlom. Gratulujem vam aj tak k peknemu poctu hlasov. Rad s vami podebatim na temu volby resp. kde vy vidite slabiny svojej kampane a priciny vysledku?
Anonym píše:
Pondělí 17.11.2014 23:21
V prvom rade Ananasovi prinieslo vitaztvo to, ze mogonske stado tupovolicov je banda kktov...skvele zapadaju do slovenskeho tupovolicstva...ale tak maju svojho bolsevika v samosprave aj na cele statu, tak su spokojni...
Alfonz
Alfonz píše:
Úterý 18.11.2014 09:16
V podstate každý s predchádzajúcich príspevkov do tejto diskusie má v niečom pravdu. Protikandidát súčasného primátora ukázal značnú dávku ješitnosti. Taktiež si na nohu uviazal obrovskú guľu v podobe spolupracovníkov ,ktorých by zdiskreditoval snáď aj piatak na základnej škole a nie človek Karčiho charakteru. Veď len keď vidíte ako sa na spoločnom billboarde vyškiera človek, ktorý sa má starať a vraj aj stará o budovu nám všetkým známu ako dom kultúry a zároveň všetci vieme ako tá budova vyzerá a ako sa s ňou nakladá. Ako môžeme voliť tohto človeka aby nakladal s našimi peniazmi? Ďalší prípad je div nie vysoká škola pod diaľnicou, to ako to v nej funguje a aj ako sa vedie je verejné tajomstvo . Myslím ,že ani milión letákov a plagátov by ma nepresvedčilo dať pani vedúcej hlas. Hlavne, keď všade bola a nikde ju nechcú. Takto by sa dalo pokračovať aj ďalej. Samozrejme že nepomohlo, ba priam uškodilo aj spájanie s istým nemenovaným podnikateľom. Ja som to tu už písal ako mi antikampaň proti pánovi Smatanovi pripomína ten hon na Kisku. O financovaní kampane hovoriť tiež nejdem, do toho im nevidím ale bolo by to pekné gesto od človeka, ktorý sa tvári najtransparentnejšie široko ďaleko, keby ozrejmil presne koľko zdrojov odkiaľ získal a na čo ich použil. Taktiež keby to urobili aj spolubojovníci a nie len tí čo sa do mestského zastupiteľstva dostali. Myslím, že by to bolo zaujímavé čítanie. Porovnávať to s financovaním protistrany je irelevantné, pretože to sa nikdy nedozvieme. A aj keď vyhlasuje sám v PB najvyšší aký je úžasný a certifikovaný, dobre vieme, že to tak nieje. Treba si uvedomiť, že voliči ktorý by vás mohli voliť to očakávajú, kdežto voličom z druhej strany barikády sú takéto informácie od ich kandidáta fuk. Súhlasím aj keď to možno tých 6 tisíc ľudí naštve ale je to slepé stádo a tak ako volilo dlhé roky HZDS, tak sa teraz upriamila jeho pozornosť i iným "mesiášom". Na jednej strane to chápem no na druhej to absolútne nechápem. Koho by ste si vybrali? Nejakého anarchistu, čo ho skoro nikto nepozná? Alebo "aktivistu", občana, ktorého už k slovu asi nikdy nepustia v mestskom zastupiteľstve? Poprípade pána, ktorého najväčšou prednosťou je ,že vie lacno prezuť auto? Ostali dvaja relevantní z toho jeden príznačne znázornený na karikatúrach a druhý priechodný do chvíle, kým sa nespojil s ľudmi z ktorých mal viac škody ako osohu.


Pred koncom väčšiny katastrofických filmov povedia Boh nám pomáhaj.

Ja síce moc veriaci niesom ale patrilo by sa to povedať na začiatku minimálne týchto štyroch rokov.


Ďakujem
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 09:52
Presne a dobre vystihnuty nazor pan Alfonz. Suhlasim s vami takmer do bodky. To financovanie kampane mal zverejnit a ziskal by tym obrovksy vela hlasov a obrovske plus. Paradne to urobil ten chlapik z Trnavy co vyhral. Kazdy cent vydokladovany.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 10:02
Tragédia je, že ak čssť sponzoroval Stacho, tak to bolo úplne na hovno. Myslím že pre neho ako cieľ odstrániť Janasa nebol problém prenajať si športovú halu, zavolať nejakých umelcov, verejne aby sa vyjadrili za Smatanu, cvakaž KD s chlebíčkami po mestských častiach, reklama v novinách.... To všetko sa za prachy robí a je to veľký krok k úspechu. Je mi záhadov prečo to neurobil. Dôvod je jeden že so Smatanom nič nemal spoločné, čo ale neverim, alebo ozaj dal tak málo,málo sa angožoval, lebo si myslel že to pôjde samo, to si ale pri jeho povahe tiež nemyslím, alebo už nemohol počúvať reči o transparentnosti a že za kampaň, prípadne hoc aj úspešnú, nič nedostane z mesta, preto jeho stagnácia a neurobenie toho čo mohol.Čo pri Mirovej povahe je najpravdepodobnejšie. A tak to je úplne na hovno, podnikateľ podporoval Smatanu, nie s vervou, nič to ale Smatanovi nepomohlo a ešte je aj osieraný z každej strany. To je tá nevyspelosť na súčasnú politiku v PB.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 11:46
Myslím si , že Smatana sa videl na koni, keď na jar prehlasoval Janasa do krajského zastupiteľstva. Preto aj kampaň na primátora jednoducho povedané odflákal(napr. výberom svojho týmu atď.). Korunu všetkému nasadil spoluprácou s určitými podnikateľmi a v transparentnosti financovania kampane. Jeho výrokom o čestnosti, už nebude nikto veriť. A ako kandidát na primátora v PB už skončil. Forever.
Bc. Filip František Zvědělík
Bc. Filip František Zvědělík píše:
Úterý 18.11.2014 13:26
Mohli ste si všimnúť, že oproti voľbám z roku 2010 stratil pán Smatana v obvode, kde kandidoval, stovky hlasov. To znamená, že utŕžil dvojnásobnú porážku, ak nie dvojnásobný volebný debakel. Síce sa do zastupiteľstva napokon dostal, avšak vo svojom mandáte sa už nemôže opierať o takú podporu voličov, ako tomu bolo v uplynulom volebnom období.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 15:43
Ale ale, Filip. Máte právo na svoj názor, ale nemáte právo na vlastné fakty.

V roku 2010, keď som sa stal prvýkrát na Lánoch poslancom, ma volilo 496 ľudí.
Po 4 rokoch poslancovania ma v tom istom obvode volilo 661 ľudí. To je nárast na 133%.
A SMER na Lánoch nezískal ani jediný mandát, pričom tam mali silných kandidátov (p. Kardoš, p. Hatalová, predseda VMČ p. Kerepecký).
 
Vo voľbách do VÚC 2013 som mal v meste Považská Bystrica 1975 hlasov (v županských 1835, čo je cca ten istý elektorát).
Teraz v primátorských v tom istom obvode ma volilo 3346 ľudí, samozrejme pri vyššej volebnej účasti.

Takže ak dovolíte, rád by som sa spýtal, z akých čísel vychádzate, keď používate slová ako "debakel" alebo "už sa nemôže opierať o takú podporu voličov, ako v uplynulom volebnom období".

Pretože ja tu vidím síce nie skokový, ale predsa len výrazný rast voličskej podpory.
A nie je to nejaká moja individuálna zásluha, ale aj zásluha ľudí, s ktorými spolupracujem.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 17:13
Vo roku 2010 ste ziskal 496 hlasov. To je pravda. A je aj pravdov, ze v roku 2014 ste ziskal 661 hlasov. Ale ten narast to mi pride ako s Kažimírovím grafom o ceneš plynu:-) Veď rátajte. Ak by ste mali mat narast o 133 % ako tvrdite, musel by ste ziskat 1 155 hlasov.V roku 2010 sa Volieb sa zúčastnilo 12 233 voličov, čo činí účasť 35,61 %. V roku 2014 bolo 11 381 zucastnenych volicov co predstavuje 33,02 %.Rozdiel Vam danych hlasov predstavuje 165 hlasov za 4 roky. Rozdiel ucasti je o 2,59 % nizsia ako v roku 2010. Percentualny rozdiel v hlasoch ziskanych v roku 2010 a v roku 2014 je na vas vyratat si :-)
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 17:42
skuste sa zamysliet nad rozdielom medzi "na 133%" a "o 133%". to prve je v prispevku, na ktory reagujete, to druhe pouzivate vy. a pocty sa hned vysvetlia.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 17:47
Ano z tohto pohladu to co pisete je pravda. Teda reálny narast vyjadreny v percentach je 33 % tj 165 hlasov. Aale naozaj 133 % vyzera lepsie :-)
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 23:37
A prehral ste t
teda s Janasom o 50% percent, to je teda fiasko
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 23:38
A prehral ste
teda s Janasom o 50% percent, to je teda fiasko
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 08:52
Anonym 18.11.2014 17,42.
Buď ste slepý, buď neviete dobre čítať, alebo ste mierne zretardovaný!
Smatana mi je ukradnutý, ale musím reagovať na Vás ako na hlúposť na tomto webe!
Smatana píše " nárast na 133% /!
Teda keď mal v roku 2010, 496 hlasov - to bolo tých 100%.
Teraz mal v 2014 - 661 to je nárast na 133%!
Čo je na tom nepochopiteľné?
ide o matematiku žiakov 3 alebo 4 triedy ZŠ?
Vaše počty a argumenty s celkovou účasťou voličov sú totálny nezmysel a tiež vypovedajú o vašich rozumových pochodoch, lebo sa jedna iba o počty voličov za Lány!!
        
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 09:45
Ak si prehru Smatana nazve narastom na 133% ale narastom o 33% prehral tak či tak. Inak povedane: Ak hovno nazvete ruzou smrdiet bude rovnako. Vid dole nizsie preratane na pocet hlasov za pocet rokov. Prosim nemusite tu hned utocit a obvinovat niekoho z retardacie. Medzi rokmi 2006,2010 a 2014 nebol v obvode Lany extra velky narast zapisanych volicov a tiez narast volebnej ucasti. Max 2-3 %.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 14:02
Pokiaľ bude výsledkom mojich prehier nárast počtu voličov a nárast počtu spolupracujúcich kandidátov a poslancov, rád budem prehrávať ďalej a ďalej ešte niekoľko volebných období.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 20:57
Tak zisk 165 hlasov tazko nazvat narastom. O spolupracovnikoch by som tazko hovoril. Niektori ludia s vasho teamu spolupracuju hadam aj s kazdym. Priklad: Teskova, Pospisilova v roku 2010 sli za Spolu pre Bystricu. Beranova - NEKA, Chmelik-Spolu pre Bystricu. Pucek sice nekandidoval ale podporoval SMER. Narast poslancov? WTF??? Vsak posleanec je na mestsku cast. Nie za Vas. Nechyba vam trochu pokory a sebareflexie?
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 21:24
Niekedy uvažujem či sem píšu takí trotli, alebo sú len skúšajú ľudí manipulovať. Smatana napíše že stúpol počet poslancov čo s ním spolupracuje, a Anonym kydne, že tí poslanci nie sú za neho, ale za mestskú časť. To je čo za hovadina. jasne že poslancov volia v mestskej časti. Ale kandidujú za nejakú stranu alebo koalíciu alebo ako NEKA.
Asi by bolo lepšie zase zapnúť registráciu diskutujúcich lebo to tu je ako u blbých.
Anonym píše:
Středa 26.11.2014 13:55
mne sa zdá že Smatana žiadny debaketl neutrzil, v normlanych demokraciach ide po postupne preklenutie sil, nie drasticke revolucne, ze pride nova alternativa a hned to perd nim zhodi z kona. Smatana si v tychto volbach polepsil, spolu s timom maju vacsiu vahu v zastupku a tiez zastupenie na lanoch. kto chce vidiet revolucne sily a nie normalnu demokraciu toto nepochopi. Zmena pride ale bude normalna a psotupna. a uvidi sa uz o 4 roky.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 17:30
Ešte jedna reakcia. Akosi sa vam pletú volby. Rok 2013 volby do VUC a "zupanske" ?? To je aky rozdiel?
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 17:39
Keď tak: do orgánov samosprávnych krajov na Slovensku boli v roku 2013. Tam ste ziskal 2624 hlasov. Volebny obvod - elektorat je cely TN kraj tj.496 864 oprávnených osôb zapísaných v zoznamoch voličov. A nebola vyssia volebna ucast ! Praveze niezsie. Vid moj predosli prispevok.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 20:38
Uviedol som presné číslo z mesta Považská Bystrica, vrátane mestských častí, avšak bez obcí okresu Považská Bystrica (Papradno, Mariková atď.) Nemôžete predsa porovnávať volebný výsledok získaný v dedinách, ktoré teraz v komunálnych voľbách nevolili primátora, ale svojho vlastného starostu.
Zdroj je tu:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/infografika-vuc-2013-poslanci

Rozdiel medzi voľbami do VÚC a "županskými" nie je, ale sú tam dve čísla, pretože som súčasne kandidoval za poslanca i za župana.
V komunálnych voľbách teraz v novembri 2014 nepochybne bola vyššia volebná účasť, (cez 30%), ako v krajských voľbách (okolo 20%).
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 00:00
Ale vy tu porovnate dve totalne odlisne veci. Ja som porovnal volbu vas ako poslanca do VUC v obvode PB tj. cele mesto bez dedin a vas ako kandidata na primatora PB taktiez bez dedin. To je rvnaky pocet volicov versus ucast versus odovzdane hlasy vam a vyslo mi to ze ste stratili.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 21:27
Osobitná škola, fakt. Keď smatana získal v PB bez dedín 1975 hlasov na poslanca VÚC, pri účasti 20%, a v primátorských 3346 pri volebnej účasti 30%, tak nemohol stratiť. Aj keby sa to niekomu asi veľim hodilo.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 21:32
Presne tak, píšu tu sami tupci-teda konkretne k tomuto
Bc. Filip František Zvědělík
Bc. Filip František Zvědělík píše:
Úterý 18.11.2014 18:18
Áno, pomýlil som sa, pretože som, akosi podvedome, predpokladal, že ste v roku 2010 získali viac ako 1000 hlasov. Ospravedlňujem sa za svoj omyl, avšak 661 hlasov považujem za nie dobrý výsledok, vzhľadom k tomu, ako ste sa po celé štyri roky snažili vyvíjať tvrdú opozičnú politiku. Napokon ste vo svojom vlastnom obvode prehrali a skončili až na druhom mieste. Aj to možno považovať za určitý spôsob nezdaru.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 20:30
ŽIADNY kandidát v Považskej Bystrici nezískal 1000 hlasov. Napr. kandidátom s najvyšším počtom hlasov je MUDr. Steiner, 842 hlasov.
Byť na Lánoch o nejakých 40 hlasov za Janou Veličovou nepovažujem za žiadnu hanbu, vzhľadom na množstvo práce a času, ktoré Lánom venovala.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 23:49
Pan Smatana. Povedzme to inak. Fakticky. Na Velicovej vysledok by som sa pozrel takto. Predbehla VSETKYCH vasich nominantov. Bez stanickej prislusnosti, bez stranickej podpory, bez žvástov o odbornosti, transparentnosti a pod. taktiez bez vyraznej kampene a financii. Je mi ctou, ze tato pani ukazava Vam transparentnym nestranikom a odbornikom snad na vsetko, ze sluby a dristy su daloko za jej skutocne viditelnou pracou na Lanoch. Rozdiel 43 hlasov nie je skutocne vela. Ale na to aku ste mali kampan, potencial a ako ste sa bil do hrude za transparentnost a odbornost je v skutku dost. Porovnate vysledok iba voci sebe. A co vas tym pred ktorym ste tak hrodo stali s tou Narexkou? Vsak dajte nejaky vystup do medii alebo aspon sem. Aspon im podakujte, ze odviedli kus prace, prispeli dostatocne a co ja blablabla ake klise. Aspon cosi sa vymačniknite. S tymi 133 % ste citatelov vskutku dojal. Nic proti vam. Naozaj. Snazite sa. Ale tie varovne signaly pred volbami, ktore ste tak pracne cenzuroval ehm pardom redakcia asi mali cosi do seba. Co tak urobit fakt to gesto, ze teda no je po volbach, nie som primator tak vam teda ukazem to finacovanie kampane. Aby ste fakt videli vsetci ze som naozaj transparentny. Za preklepy sa vam vopred opsravedlnujem ale mam iba jednu ruku, tak sa mi tazsie pise.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 00:33
Staviate výsledok J. Veličovej ako kontrast proti môjmu tímu - ale to nie je celkom rozumné, pretože sme veľmi dlho na Lánoch spolupracovali. A Lány beriem ako laboratórium toho, ako si predstavujem zmenu komunálnej politiky v Považskej Bystrici. Systematická činnosť VMČ, podrobné informovanie verejnosti, zapájanie do rozhodovania - participácia, občas spoločenská akcia.

Poďakovanie voličom samozrejme bude, pripravujeme ho do tlače (aj na web).

Keď počet hlasov narastie O 33%, tak narastie NA 133%, či sa vám to páči alebo nie. Čítanie s porozumením.

Cenzúra sa tu žiadna nekonala, ani nemohla, lebo cenzúra je štátny zásah do slobody slova. Mazanie príspevkov a kont tu skutočne prebiehalo, ako ochrana normálnych čitateľov pred pisateľmi, z ktorých časť bola evidentne nasadená niektorým konkurenčným tímom. Pretože normálny diskutér si predsa nebude vymýšľať, že bol svedkom neexistujúcich stretnutí atď. Ak je vašou predstavou, že prevádzkovateľ webu by mal vytvárať priestor aj pre zrejmé lži, tak vám to neberiem - založte si webovú stránku a nech si tam píše kto chce čo chce. Mne prebiehajúce dva súdne procesy stačia.

Finančný striptíz predvádzať nebudem. Nemám problém do koruny zverejniť svoje príjmy, lebo sú z verejných zdrojov, ale dary na kampaň nie sú verejné zdroje. Ak túžite po kandidátoch, ktorí presadzujú transparentnosť nielen vo verejných peniazoch, ale aj v súkromných, tak - kandidujte a zožnite tú búrku nadšenia a podpory voličov za takýto krok. Ja presadzujem len transparentnosť verejných peňazí. Ak spoločnosť dospeje k potrebe kontrolovať náklady na kampaň aj v komunálnych voľbách, rád sa tomu prispôsobím.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 00:54
Rozumne su cisla a fakty. Tak podme na to. Nezohnal som nikde pocet zapisanych volicov v obvode Lany. Nemate ich p. Smatana? Nepredpokladam ze sa nejako vyrazne menil.V roku 2006 ste v obvode Lany ziskal 331 hlasov. V roku 2010 496 hlasov a roku 2014 661 hlasov. Tj za 8 rokov ste si takmer polepsil dvojnasobne. Teda po vasom na 200% oproti roku 2006 po mojom o 100% :-). V zavere povedane za 8 rokov ste ziskal 330 volicov.
Velicova v roku 2006 nekandidovala. Velicova mala v roku 2010 249 hlasov na Lanoch. V roku 2014 704 hlasov. V roku 2006 nekandidovala. To znamena, ze ona dokazala za 4 roky tj, o polovicu mensi cas svoj pocet volicov zvysot po vasom na 300 % po mojom o 200 %. V zavere povedane ona si za 4 roky ziskala 455 volicov. Vy za 8 rokov 330. A to nebola v zastupitelstve ako Vy. A to uz svedci o tom, kto ma zaujem, cas a chut o politiku a kto o skutocnu cinnsot pre Lany.

PS: Rad by som pripravil prehladny graf vysledkov volieb. Je mozne na vasu stranku pridat graf z excelu?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 13:59
Graf z excelu asi priamym skopírovaním nepôjde (neskúšal som), ale vždy ho môžeme vložiť ako obrázok.
K vášmu porovnaniu: ja nemám žiadny problém uznať, že sa Jana Veličová venovala Lánom podstatne viac, ako ja, a tomu zodpovedá aj jej volebný výsledok.
Len si treba uvedomiť, že poslanec je síce volený len vo svojom volebnom obvode, ale je poslancom pre celé mesto. Takže okrem Lánov som sa venoval témam, ktoré väčšina poslancov vedome ignorovala: zmluva s MDS, predaj PovBytu, zadlžovanie, mestské lesy, hromadenie funkcií primátorom, no a nejaká desiatka pripomienok k pravidlám fungovania mesta.

Takže ak chcete robiť štatistiku, tak odporúčam porovnať výsledky všetkých poslancov, a nie dvoch cielene vybraných kandidátov z Lánov. Ja som sa nikdy nepasoval za nejakého super-poslanca: na to je spektrum mojich záujmov príliš široké. Ale tiež si myslím, že nie je fér hovoriť o nejakom mojom debakli alebo odmietnutí voličmi v mojom obvode.
To si myslím dá zdravý rozum a potvrdí to aj seriózne spracovaná štatistika.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 14:59
Porovnam ich. Mate k dispoziicii pocet zapisanych volicov na Lanoch pre volby 2006,2010,2014? Diky
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 21:48
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 22:27
Vdaka, ale to mi nepomoze. Chcem sa zamerat na Lany kedze tam ste kandidoval a spracovat to aj voci inym poslancom. No vyziadam si to z mesta teda.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.12.2014 13:04
Jasné, už to chápem - Veličová na hrad,! predtým samozrejme kanditatúra na primátorku mesta PB.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.12.2014 21:01
Určite by bola lepšia ,ako to čo tam v súčasnosti je
Alfonz
Alfonz píše:
Středa 19.11.2014 22:44
Prezentujete sa ako človek, ktorý je transparentný a zrejme chce aby ho tak aj ľudia vnímali. Povedzte, čo je neprijateľné na tom zverejniť financovanie kampane aj keď nie platenej z verejných zdrojov. Máte snáď čo skrývať? Aspoň by ste raz a navždy vyvrátili tie blbosti o nejakom oligarchovi ktorý vás podporuje. Ja si myslím, že do budúcna by to bolo brané ako veľký krok vpred a tak by vás aj vaši voliči vnímali. Alebo darcovia ktorí vám prispeli na kampaň majú problém s tým aby vedeli všetci vrátane nich na čo boli ich peniaze použité? Niekedy nestačí iba reflektovať požiadavky spoločnosti občas neuškodí latku nastaviť sám.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 07:52
Alfonz, už som síce túto otázku vysvetľoval asi 10x na týchto stránkach, ale urobím to znova, pretože opakovanie je matka múdrosti.

1. Nie som a nechcem byť "transparentný človek". Ja len presadzujem transparentnosť pri zaobchádzaní s verejnými, spoločnými zdrojmi. Súčasne som však obhajcom práva na súkromie, a zásady, že občan môže robiť všetko, čo nie je zakázané, avšak úrad len to, čo je zákonom povolené. Rešpektujem súkromie iných ľudí a rovnako očakávam, že iní budú rešpektovať moje súkromie.

2. Naša koalícia zverejňuje údaje len o tých podporovateľoch, ktorí si to výslovne priali. Áno, možno sa raz prepracujeme do stavu, ktorý je bežný vo vyspelých krajinách, že výdavky na kampaň sú limitované a prísne sledované. Kebyže máme ľudí v parlamente, budeme takúto zásadu podporovať. Ale kým táto zásada neplatí pre všetkých, nemienime vystavovať svojich podporovateľov hrozbe úradného šikanovania a podobne. Práve v našom regióne a nedávnom volebnom období sa udialo viacero prípadov, kedy sa istý vplyvný politik snažil tlačiť na zamestnávateľov, aby prepustili nepohodlných zamestnancov. Taktiež máme zdokumentované prípady, kedy boli cielene posielané kontroly na podnikateľa, ktorý si dovolil mať vlastný politický názor.

3. Nikdy som nedementoval ani nebudem dementovať tvrdenia, že nás podporujú nejakí podnikatelia. Z jednoduchého dôvodu: pretože by som tým vyjadril pohŕdanie týmito ľuďmi, a súčasne pohŕdanie našimi kandidátmi, že sú to také slabé charaktery, že im stačí prispieť na kampaň a zrazu budú hlasovať inak, než im velí ich svedomie a požiadavky voličov. Je to úplne to isté, ako keby ste niekoho "obvinili", že je Žid. Slušný človek sa predsa nemôže začať obhajovať, že nie je Žid - len by tým ukázal, že aj on je antisemita. My si podnikateľov vážime. A to aj v prípade, ak sa zúčastňovali privatizácie alebo sa podieľali na verejných zakázkach. Korupčné prostredie totiž nenastavujú podnikatelia, ale úradníci, politici. Ak sa raz úradník alebo politik rozhodne, že bude brať úplatky, tak tým vytvorí prostredie, že podnikateľ má na výber: nekorumpovať, a v tom prípade to urobí jeho konkurencia (a možno ho aj zničí), alebo korumpovať. Podnikatelia sú ako voda: idú tam, kam ich štátna moc a samospráva pustí.

4. Naopak, veľmi vehementne som sa ohradil proti tvrdeniu, že máme s našimi podporovateľmi nejaké korupčné väzby alebo dohody o ich zvýhodňovaní. Nič také nebolo, a nič také v našej koalícii nedopustíme. Ktokoľvek, kto súhlasí s naším programom, nás môže podporiť, a získa tým od nás jediný prísľub - že svoj volebný program budeme presadzovať ešte silnejšie.

5. Hovoríte o "nastavení latky" a požiadavkách spoločnosti. Naozaj veríte tomu, že našu skupinu delilo od víťazstva len zverejňovanie nákladov na kampaň? Že takýto finančný striptíz by prevážil fakt, že sme boli 4 roky odizolovaní od mestských médií, v ktorých si primátorova skupina robila "transparentnú" kampaň za naše peniaze? A že by prevážil vplyv "jubilantov" a vplyv cielene šírených lží a klebiet?

Ak veríte v transparentnosť a chcete nastavovať latku, zmeňte si nick Alfonz a napíšte svoje skutočné meno. Len pripomínam, že diskusiu ste začali pod "transparentným" menom Karol Janas, ale teraz robíte kázne o dôležitosti pravdivého zverejňovania všetkého.
Alfonz
Alfonz píše:
Pátek 21.11.2014 13:50
V prvom rade, ja som súkromná osoba, nekandidujúca nikam. V druhom rade, Vy sa tu oháňate že podnikatelia sú ako voda: idú tam, kam ich štátna moc a samospráva pusti. Nuž vedzte, že mne to umožnil tento Váš web dať si také meno aké som si dal. A potom ste mi ho zmenili s odvolávaním sa na pravidlá iného diskusného fóra. Dokonca ste mi vrelo odporučili aby som sem nechodil, čo samozrejme chápem. Hlavným dôvodom vášho neúspechu je jednoznačne ješitnosť. Obhajujete tu kroky, ktoré ste pred voľbami urobili ako tie najsprávnejšie v danej chvíli lebo ... milión dôvodov. Ale väčšina triezvo zmýšľajúcich ľudí to vníma inak. Oháňať sa tu tým, že primátor vo svojej bohorovnosti ovládaním všetkého na čo má dosah za to môže je smiešne. Bojujete o jeho elektorát voličov a pritom si neviete poriadne podchytiť ani ten svoj. Jemu raz tie babky vymrú, keď to musím takto škaredo napísať, avšak generácia mladých a vzdelaných ľudí má skrátka vyššie nároky a pokiaľ si ich viete získať tak udržať si ich šlušným spôsobom nebude problém aj cez x článkov v novinkách. A pritom ani nemusíte byť v sekte či ako ste mi odporučil. Keď pochopíte, že na vás neútočím iba poukazujem na to čo je zjavné, nebudete sa musiet rozčulovať nad tým, ako si dakto v meste kradne a vy mu v tom neviete nijako zabrániť.
Anonym píše:
Středa 03.12.2014 20:27
Aby ste sa z tej vašej Veličovej tu všetci nepokakali.Som zvedavý za štyri roky,aky bude výsledok,to som predpovedal aj Smatanovi a taktiež som ho upozornoval a varoval,ako dopadne po spojeni so Stachom.Zatial nič podstatné v práci pre Považsku Bystricu,okrem kritik a roznych iných intríg som u Smatanu,ako poslanca VUC,poradkyne premierky ako aj mestskeho poslanca,ako občan nepocítil-bohužial.
Anonym píše:
Středa 03.12.2014 23:44
"kritiky a rozne ine intrigy" - tak to je milé, chodia sem veľkí myslitelia :-)
Anonym píše:
Středa 26.11.2014 13:59
Pán Zvedlík, šup šup do politiky a ukáže Považskej aké to je získať 1000 hlasov, alebo tu nespamujte diskusiu Vašimi fiktívnymi komentármi mudralntskými
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 11:56
Tak veru. Zda sa mi, ze na kandidata za primatora to bude mat uz take dost nahnute. A tazko odhadnut, ci sa mu podari zostavit opat nejaky team. Maximalne s tymi, ktori su zvoleni za jeho koaliciu do MZ tj. Bandurova, Holak, Beranová, Pospíšilová a Puček lebo ini s nim asi nepojdu. A otazne je, ci ho v dalsich volbach nejaky mecenas podpori.
Anonym píše:
Středa 03.12.2014 23:56
Kedy sa naposledy dostalo do zastupiteľstva v rámci jednej kandidátky viac nových poslancov naraz?
neveriaci
neveriaci píše:
Úterý 18.11.2014 16:05
Pán Smatana, myslíte si, že bolo z hľadiska strategického rozhodovania mať na kandidátke riaditeľku súkromnej školy, tej školy, z ktorej si robia posmech v celom kraji?
A Vaše septembrové vystúpenie v parlamente TSK, kde ste loboval za túto školu, absolútne nezmyselne a zrovnal ste prácu strojárov s prácou chyžných, čo sa týka mzdy ako na rovnakej úrovni... Nemal aj tieto fakty váš volebný "úspech"??
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 20:19
Pán Neveriaci, ja som za TSK neloboval za túto školu: ja som protestoval proti tomu, aby sa súkromnej škole de facto ZAKÁZALO otvoriť prvý ročník, hoci už má záujemcov a dokonca schválený europrojekt na týchto žiakov. A dával som návrh, aby sa tejto súkromnej škole povolilo prvý ročník otvoriť.
A to bol aj jeden z hlavných dôvodov, prečo som ponúkol p. riaditeľke Ondrášikovej miesto na našej kandidátke.
Pretože jej škola je politickým spôsobom, úradným rozhodnutím likvidovaná. To je jednoducho nefér.
Ak je samosprávny úradník presvedčený, že nejaká škola nespĺňa kvalitatívne štandardy, tak nech pošle krajskú inšpekciu a školu zavrie alebo donúti urobiť opatrenia. Ale znemožniť SÚKROMNEJ škole otvoriť prvý ročník? To sme kde?

Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 23:54
Pan Smatana. Postrehol som tu par pripevkov na pani Ondrasikovu. A musim potvrdit ich pravost. Svagrina a jej mama tam ucili. Sposob ako boli prepustene, skoncil na sude. uspene pre ne. A neboli to upratovacky, ako tu bolo spomenute.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 00:35
To je možné, ale s tým čo som napísal, to nesúvisí. Súkromnej škole zakázali otvoriť prvý ročník, a žiadne súdne spory s tým nemajú nič spoločné. Ak škola neplní zákonné požiadavky, nech ju zavrú, ale štát nemá právo robiť takéto kroky.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 00:58
Ano nesuvisi. Ani som to endaval do suvislosti s otvaranim rocnikov. Je to k vyjadreniu k jej osobe, jej konaniu a v suvislosti, ze vam viac uskodila ako pomohla. Povedzme ze je to kontroverzna osoba, nie uplne vhodna do teamu v kampani, kde by za kandidatom malo byt vsetko ciste. Inak sa mu to v nej vrati v podobe neuspechu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 14:00
Konečne mi to niekto vysvetlil! Karol Janas zvíťazil, lebo nemal v tíme kontroverzné osoby a bolo za ním všetko čisté! Zamyslím sa nad sebou a polepším sa.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 14:43
Co sa rozculujete. Je to fakt ze tam urcite spory boli. V diskusiiach boli spomenute. Sam to nespochybnujete. A v kampini sa to dostalo von. Poskodilu to ju a vas zaroven. Nespajam to s Janasom ani nikym inym. Clovek z vasho teamu to bol. Nie Janasovno. Ci sa mylim? Netvrdim ze ona bola jedinym dovodou prehry. Ale urcite jednym z dovodov ano. Nemam proti vam nic. Mate pekny vysledok v podobe 6 ludi z 13. Je to naozaj urcity vysledok urcitej prace. Ale myslim si, ze ten team ste si mohol zostavit mozno mensi ale z cistejsich ludi. fakt to neberte v zlom. Diskutujem s vami v celku slusne a rozumne.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 21:51
Áno, ďakujem za to.
Píšete: "Ale myslim si, ze ten team ste si mohol zostavit mozno mensi ale z cistejsich ludi."

To som určite mohol, ale otázka je, aký by bol volebný výsledok. Ja tvrdím, že horší, vy, že lepší - ale pravdu sa nikdy nedozvieme.
Verte, že som oslovoval desiatky ľudí. Ale do súboja s presilou sa ľudia nejak veľmi nehrnú. O to viac si cením ľudí, ktorí do toho šli.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 22:32
Nespomenul som slovo lepsi ani horsi. Neporovnavam horsie a lepsie. Myslim si, ze by bolo vhodnejsie mat asi mensi tim, s ludmi za ktorych dam ruku do ohna, bez nejakych kauz a pod. Viete proste ludi, ktorym by nikto nic nevycital. Alebo povedane inak: Nikto by nic na nich nemal. Ale vravim, vas vysledok 6:13 povazujem za dobry.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 08:40
OK. (Čo znamená číslo 13?)
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 08:56
Zle mi to pridalo prispevok. malo to byt 6 z 13tich. Ak som dobre ratal. tolko vas bolo.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 16:38
17. Teda máme účinnosť 35%. Smer mal 44%.
Anonym píše:
Středa 26.11.2014 14:04
no len tu asi zabúdate aj na porovnanie toho kto bol protikandidát druhej strany. aj v tomto obraze treba davat kandidatku Smatanu do kontrastu. taky Rozkvet kde su ludia ako Matusik, Kerul a spol...
Alfonz
Alfonz píše:
Pátek 21.11.2014 15:43
U neho sú ľudia na to zvyknutí, od Vás čakali dačo viac. Ďalšia vec je, že jeho voličom je jedno koľko bravčových hláv sa spolu s ním vytŕča na plagátoch . Vaši voliči sú citlivejší na to, s kým sa spájate.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 16:58
Pán Smatana, to myslíte vážne , že tejto škole " spod mosta " sa majú naďalej poskytovať finančné dotácie, ktoré by sa zmysluplnejšie využili v školstve inde ? Absolventi uvedenej školy dostávajú maturitné vysvedčenia a je výsmechom do tváre absolventom ostatných stredných škôl, keď sú de jure braní na jednej úrovni. O zabezpečení kvality vyučovania na škole s toľkými štud. odbormi pri tak malom počte študentov a vyučujúcich si dovolím úspešne pochybovať. Apropó , financie na uvedenú školu idú z našich daní a je myslím škoda, aby na takúto pseudo školu boli vynakladané . To sa nevyjadrujem k diskutabilnej úrovni k maturitnej skúšky na takejto škole. Svojím obhajovaním uvedenej školy a zaradením riaditeľky tejto školy na svoju kandidátku ste tiež prezentoval svoju predstavu o spoločenských hodnotách. Vy určite na miesto primátora nepatríte ani teraz ani neskôr . Miesto poslanca je tiež diskutabilné.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 17:08
Opakujem asi piaty krát: ak škola nespĺňa požiadavky zákona, má zasiahnuť štátna školská inšpekcia a ministerstvo školstva a škole odobrať licenciu. A nie že bude "zasahovať" zastupiteľstvo TSK, a škole neumožní otvoriť prvý ročník, hoci získala eurofondy.

Ja úroveň vyučovania na tejto škole ani neobhajujem, ale ani by som si nedovolil ju kritizovať, keďže som tam neučil ani som tam nemal dieťa.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 21:04
Ja znova tiež opakujem, ste natvrdlý alebo len nechcete úmyselne pochopiť o čom je tu reč ? Oná "alma mater s pod mosta " už len logicky nemôže mať vzhľadom na tak široký rozsah učebných odborov potrebnú úroveň. Vy ako učiteľ ,poslanec mesta a VUC ste tiež musel počuť o úrovni vzdelania na tejto škole. V Bystrici a širokom okolí aj vrabce o tom čvirikajú. Podstata ale je v tom, že ste sa osobne na zasadnutí VUC zasadzoval za súkromnú školu, ktorá dostáva dotácie zo školstva a napodiv mala dostať aj z EU napriek zdá sa pochybnej úrovni vyučovania. V Slovakistane je ale možná aj iná absurdita. Vždy sa v Bystrici a okolí nájde dosť detičiek, ktoré majú max. na pomocnú školu, ale im treba zabezpečiť potrebný papier o maturite a nejaká podobne pochybná vysoká škola sa v okolí už nájde. A šup je tu nová celebrita s akad. titulom, síce absolútne blbá ,ale cez známosti na lukratívnom mieste otravujúca život okoliu. Takže Smatana, ak toto tu opakovane obhajujete ,sú len dve možnosti: 1 - riaditeľke onej školy ste nejako zaviazaný. 2 - nie ste schopný pochopiť o čo tu ide. V oboch prípadoch teda platí moje predošlé tvrdenie - nie ste absolútne vhodný na miesto primátora a ani poslanca.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 22:05
V prípade pochybností o kvalite vzdelávania na predmetnej škole sa treba obrátiť na školskú inšpekciu alebo na príslušné ministerstvo.
Anonym píše:
Pátek 21.11.2014 14:15
A načo ? VUC to chcel riešiť priamo nepovolením prvého ročníka. Za tri roky mohlo byť po jednej z hánb pedagogiky. Len sa nám z dôvodov známych len sebe poslanec VUC Smatana zrazu nepochopiteľne zastával demokratického práva "školy spod mosta" .Smatana to si poriadne okysličil. Za odmenu teraz nie si primátor a do budúcna asi nebudeš ani poslanec. Budeš s kámošom Forestom naháňať húsenice za Lúkami pod Makytou. Na to zrejme budete obaja stačiť !!!!!
Anonym píše:
Pátek 21.11.2014 16:05
VÚC by nemala žiadny problém so žiadnou hanbou pedagogiky, keby peniažky tiekli tam kam majú. Ich vôbec netrápi kvalita školy, oni potrebujú nahnať žiakov do škôl, ktoré kontrolujú, aby na nich mohli čerpať štátne peniaze, oni a ich sponzori. To je žiaľ všetko.
Anonym píše:
Čtvrtek 02.04.2015 00:16
Smatana, nie je náhodou pes zakopaný práve v tých financiách z Bruselu pre Ondrašíkovej školský paškvil ? Čo keď zoberieme také skryté financovanie tretieho sektora cez nenápadné ale nepochopiteľné poskytnutie dotácie na úplne zbytočnú školu. Odtiaľ sa ale prašule môžu presúvať tretiemu sektoru na príslušné akcie celkom legálne a piata kolóna je zabezpečená bez nebezpečia ,že si niekto niečo všimne !!!
Jedináčikov brat
Jedináčikov brat píše:
Úterý 18.11.2014 16:49
Načim mať neustále na pamäti, že Janasova kampaň za mestské (čiže naše) peniaze trvala 4 roky. V okamihu vyhlásenia volebných výsledkov sa mu začala ďalšia kampaň za naše peniaze.
Tí, čo stále splietajú niečo o financovaní Smatanu Stachom, Janasovi riadne naleteli a je im trápne priznať si to.
Tupelo
Tupelo píše:
Úterý 18.11.2014 16:55
Súhlasím, pán Jedináčikov brat: http://www.zppb.sk/uploads/071211_356.pdf
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 17:10
To, že Janas je skorumpovaný hajzlík, ktorý si urobil z mesta svoju špajzu, to je všetkým, okrem dôchodcov, ktorých nie je problém opiť rožkom jasné.
Avšak Smatana je to isté, len v modro - žltom. Len ešte nie je pri korýtku. ale maniere už ukázal, spojenie s ľuďmi, ktorých tak rád kritizoval je pravdivé.
Lenže toto nie je jediná špecialita "jeho" kampane. Ani výber farieb na plagátoch nebol len tak náhodný. Jeden by sa čudoval.

http://www.blesk.cz/clanek/[…]k-prezidenta-porosenka.html
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 18:11
A to ste si asi ešte nevšimol mikrofóny televízie Narkóza. Tiež majú farby švédskej vlajky.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 18.11.2014 20:22
Všetkých žltomodrých platí IKEA a Slovenská pošta :-)

Mimochodom, VZDOR síce neurobil žiadny relevantný volebný výsledok, ale poriadne zapracoval na demotivácii voličov. Koľko ľudí nešlo voliť kvôli plagátu, ktorého autorstvo potom VZDOR zaprel, sa už nikdy nedozvieme.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 20:39
Niektoré praktiky z kampane by si zaslúžili seriózne trestné oznámenie.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 17:16
Pre naivných a nezasvätených :
https://www.facebook.com/lepsiapovazska?fref=ts
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 21:44
Pén Smatana , diskutujúci , ktorý spomínal meno p. Ondrašíkovej , zrejme myslel na jej povedzme jemne osobnostné predpoklady, co vam akosi uniklo a fakt je ze to demotivovalo velkú cast vasich sympatizantov, to ste podla mna sakra podcenili, ale dúfam,ze teraz na Lánboch zavejú lepsie vetry aj v MZ v prospech Lánov.....drzím palce, zelám vela úspechov :)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 00:40
Ak moji sympatizanti nepochopili, že majú k dispozícii krúžky a keď sa im nepáči jeden kandidát, nemusia ho voliť, tak som potom nebol hodný ich hlasu. Na kandidátke boli tí najlepší, ktorí boli ochotní nastavovať tváre proti niekoľkonásobne silnejšiemu a bezohľadnému súperovi. Verte, že som oslovil desiatky ľudí. Ale akousi zhodou náhod tí najčistejší nemali veľkú chuť potiť tričko na Rozkvete - pozrite si prosím, proti komu.

Ďakujem za prianie.
Alfonz
Alfonz píše:
Středa 19.11.2014 22:08
Skutočne si myslím, že ste nebol hodný hlasu svojich sympatizantov. Prepáčte ale vy by ste volili človeka, ktorý sa vám síce pozdáva ale zároveň vidíte ako sa spriahol s pre vás neprijateľnými ľudmi? Čo na tom že zakrúžkujem niekoho iného, keď už to spojenie samo o sebe sa mi hnusí?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 19.11.2014 22:19
Podľa toho, čo znamená "spriahnutie". Ak to znamená, že tí ľudia sú spolu na kandidátke, ale mám možnosť voliť len jedného z nich, tak sa s tým v pohode vyrovnám.
Problém časti informovaných voličov je v tom, že vhodenie svojho hlasu do urny považujú za nejaký morálny záväzok, alebo čo.
Pritom je to len obyčajná optimalizácia, ako keď krútite volantom, aby ste obišli výtlk.

Ak túžite po absolútnej čistote, odporúčam nevenovať sa politike, ale skúsiť nejakú radikálnu sektu.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 22:59
Lenže to znamenalo reálnu šancu že sa popri vás "zvezú" a budu hospodáriť s verejnými financiami. Mne vadí už to samotné spojenie . Mi chcete povedať že by ste sa od nich dištancoval, keby ich ľudia zvolia? Toto je na dlhšiu diskusiu. Nemám problém si sadnúť a prebrať to a nielen riešiť to tu. Verím tomu a niesom sám čo považuje toto spojenie ako jednu z hlavných príčin horšieho výsledku ako ste možno dúfali.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 08:36
Debatovať môžeme, ale nikto nikdy nevyčísli, či viac pomohol osobný vklad týchto ľudí do kampane, alebo prevážila strata.
Určite sa však zhodneme na tom, že toto nebol rozhodujúci faktor, prečo Karol Janas vyhral voľby.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 08:54
Co bol podla Vas tym faktorom preco KJ vyhral volby? Mate aj po volbach ochotu podiskutovat osobne s volicmi? Ze by sa dalo nejekae povolebne forum.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 16:15
Za hlavný faktor považujem ovládnutie mestských médií a ich zneužitie proti volebným konkurentom + 4 ročnú propagandistickú kampaň za naše peniaze.
Tým pádom väčšina voličov ani netušila, v akej situácii je mesto atď.

Povolebné fórum? My sme si internú analýzu urobili - neviem, koľko ľudí by zaujímalo rozoberanie týchto vecí. A momentálne je plno poslaneckej práce, máme tam 6 ľudí a vytvárajú sa všetky orgány mesta.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 17:08
Nemáte pravdu ,za za Janásovým víťazstvom je absolútna nezvoliteľnosť a diletantizmus ostatných kandidátov vrátane vás.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 17:36
Teraz tam nie sú diletanti?
Ovčan
Ovčan píše:
Středa 26.11.2014 12:11
(Behal) som po mestskom webe a našiel som čosi v zápisnici z VMČ Lány

Smatana: Súhlasí, akceptuje výsledky volieb.( z roku 2010 )
Do budúcnosti navrhuje použiť na tvorbu členov VMČ najspravodlivejší princíp poradia pod čiarou, snaží sa získať pre tento model aj ostatné strany.

Som zvedavý či pán poslanec nezsbudol na svoje výroky spred štyroch rokov, alebo bude platiť také mogoňské, že zabudol vôl že teľaťom bol.

Vraj vrabce štebocú že by si chce na Lánskej spraviť iba svoj vlastný výbor na boj proti Janasovi, čo je na tom pravdy ? dajte vedieť ovčanom.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 27.11.2014 21:42
Vaše predstavy o "spravení vlastného výboru na boj proti Janasovi" predpokladajú, že ľudia sú naozaj ovce. Každý člen VMČ Lány má vlastnú hlavu a jediné čo môžem robiť pre zmenu ich názorov, je predložiť kvalitné argumenty.

Tvorbu VMČ podľa výsledkov volieb stále považujem za najspravodlivejší model, ale ostatným stranám sa nepáči, a tak rešpektujem tvorbu VMČ podľa princípu "každý poslanec navrhuje jedného člena".
Hlavné je, aby boli vo VMČ ľudia, ktorí chcú pracovať, a nie len niečo blokovať alebo si riešiť súkromné spory.
Občan - ovčan ?
Občan - ovčan ? píše:
Pátek 28.11.2014 09:02
To je pravda že každý má vlastnú hlavu ale ked si Vy Smatana,Bandúrová a Veličová dajú svojich ludí tak samozrejme že budú nominanti víťazov ovplyvňovaný ich navrhovateľmi a skoro vždy budú hlasovať ako Vy budete chcieť, nie son naivivný a viem ako to chodí už mi začínate pripomínať Janasa.
Nechcem Vám radiť ale ak chcete čosi zmeniť tak ste mali ísť príkladom a ako prvý výbor sa riadiť tým čo si myslíte že by malo byť samozrejmé a možno časom naštartujete aj iné výbory a budú sa držať pravidla že koľko je poslancov tak toľko ludí pod čiarou osloviť do výboru a v prípade že by nechceli ísť tak dať tam už podľa druhej varianty a doplniť výbor z ostatných občanov a poradie kto navrhuje dalších by sa malo odvíjať od počtu získaných hlasov.
Dúfam že sa chápeme ?, lebo Vás budeme sledovať ako ste transparentný a ako sa budete chovať do budúcna či budete získavať naše hlasy alebo strácať, veď volby do VÚC su za rohom (3 roky) a My nezabúdame aké budú Vaše vyjadrenia aktivity a správanie. Doteraz ste mali naše hlasy a nebolo ich málo ( VUC) ( komunálky) ale záleží len na Vás či sa stanete Janasom č.2 a bude sa chovať víťaz berie všetko alebo udržíte si transparentnosť nie len na Lánskej ale v celom meste.
OBČANIA - OVČANIA mesta MOGOŇOV
Anonym píše:
Pátek 28.11.2014 12:01
Čarovne naivný návrh :-) Na Lánoch majú ísť príkladom, a pustiť do výboru neúspešných Smerákov, ktorí zostali pod čiarou. Smeráci sa podľa tohto krásneho návrhu ale správať nemusia, takže oni si navrhnú do výborov koho len chcú.
To bude z tej istej hlavy, akože má Smatana zverejňovať všetky náklady na kampaň a mená darcov, ale druhá strana to urobiť nemusí.
Vidím že sem píšu skutočne politicky zorientovaní diskutéri, ktorí sem padli rovno z Mesiaca.
Anonym píše:
Pátek 28.11.2014 22:25
človeče, to skôr teba začína chytať Janasovina, že si začínaš hovoriť v množnom čísle.
Smatana ti napísal, že on chcel, aby boli vo výboroch ľudia podľa výsledkov volieb a ty mu teraz vyčítaš to, čo si presadili ostatní. Jasné, takto si každy vezme do výboru svojich súkmneňovcov, ale smer sa rozhodol vzdať sa Lánov za to, že si upevní vplyv všade inde. keby sa išlo podľa volieb, dostali by sa do výboru na lánoch smerácky poslanci, ale do ostatných výborov by išli opoziční, ktorý zostali pod čiarov. a tých tam Smer nepustí.
Alfonz
Alfonz píše:
Pátek 21.11.2014 13:59
Občas je lepšie vbehnúť aj do výtlku, dokonca aj za cenu poškodenia auta. Jazdím autom už dosť dlho na to aby som vedel, že je lepšie prejsť cez výtlk ako ho obchádzať cez nespevnenú krajnicu s možnosťou zrútenia sa do priepasti. Hlavne keď sa už nedá ubrzdiť. Keď sa ubrzdiť dá a výtlku sa vykluje jama ktorá sa nedá obísť treba si zvážiť či je iná trasa alebo je skrátka smola a kým ten výtlk niekto neodstráni nedostanem sa zaň. Vždy je to o voľbe, niekto situáciu vyhodnotí zle a namiesto defektu z výtlku sa radšej zabije v priekope...
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 22:37
Nereba z toho robiť takú vedu. Napríklad ja som alergický na Poliačika zo SaS, ale s dvoma tretinami ľudí z partie Lepšia Považská, ktorú podporuje aj SaS, nemám ani najmenší problém, skôr naopak, majú moje sympatie. Zvyšok zostavy nepoznám ani z počutia. Tu som skrátka volil konkrétnych ľudí, nie stranícky bianco šek, ako v parlamentných voľbách, kedy sa popri mojich favoritoch teoreticky môžu zviezť aj špiny, nefachčenkovia a obludy.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 08:38
Áno, toto je pragmatický voličský postoj, s ktorým sa tiež stotožňujem. Komunálne voľby umožňujú krúžkovať krížom cez strany, a umožňujú kandidovanie nezávislých, takže nikoho nemusí od voľby odradzovať to, že zvolením jedného "potiahne" aj druhého, ktorého by v politike nikdy nechcel.
Anonym píše:
Úterý 18.11.2014 22:17
Nestačí len deklarovať podporu doma pred klávesnicou počítača, ale je nutné ju realizovať vo volebnej miestnosti vložením hlasovacieho lístka do urny. Pán Smatana mal len virtuálnu podporu, voliči KJ mali naprogramované koho zakrúžkovať a čo s tým urobiť. Preto KJ voľby vyhral aj s cca 6 000 hlasmi z cca 30 ooo.
Johan
Johan píše:
Středa 19.11.2014 01:09
Dobry neskory vecer.

Mal by som taku mozno novinarsku otazku. Ktore z vyroko, prispevkov resp. tahov v kampani povazujete za najspinavsie?

Dakujem
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 09:17
Pre Johana - podľa mňa si najšpinavšie bolo klamstvo o Smatanovývh bilbordoch akože na " Stachových reklamných plochách"!
Hlúpi ľudia asi nechcú, alebo nevedia pochopiť, že tieto plochy hoci sú na pozemku napr. Stacha sú dlhodobo a nonstop v prenajme reklamných agentúr - a tieto tam lepia plagáty a účtujú si peniaze za to od žiadateľa pre seba!
Honoráre sú rôzne od významu plagátu - napr. pri voľbách sú plochy výraznejšie drahšie ako počas bežného roka.
No a samotný majiteľ pozemku - nemá s tým, kto tam je vylepený absolútne nič spoločne!
On má platené rovnako počas celého roka, či tam niečo visí, alebo nie!
Keď reklamná plocha bude celý rok prázdna, tak aj tak si napr. ten Stacho bude za prenájom účtovať - pokiaľ mu to reklamná agentúra nevráti!
Je to ako napr. s prenájmom garáže.
Prenajmem si od OSBD na Rozkvete garáž.
Platiť za ňu budem stále a je jedno či v nej parkujem alebo nie!
Tiež sa ODBD nebude strať či tam mám svoje auto, alebo tam bude synovo, alebo susedovo!
Vopred vyvrátim argument, že môžem prenajať garáž ďalej!
Nemôžem - nie je moja.
Keby som to chcel urobiť - ten ďalší prenajímateľ by bol hlúpi aby si to prenajímal odo mňa - bez nejakej zmluvy/ nie som majiteľ/, ale prenajme si to priamo od majiteľa t.j. OSBD.
Teda plochy majú v prenajme reklamné agentúry a tieto si lepia bilbordy od klientov - čo si u nich objednajú!
Teda aj samotný Stacho - pokiaľ by chcel na ploche v jeho dvore svoj bilbord, tak by zaň agentúre musel zaplatiť!
Pochopili?
Bola snaha o vysvetlenie, také " polopatistické ", no myslím, že na cca 50 % Bystričanov je toho naraz moc - a po kúskoch sa to nedá!
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 17:47
Márna snaha, oni nie že nechápu, on majú zakázané pochopiť.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 18:02
Je sranda pozorovať úpornú Smatanovu snahu presvedčiť všetkých že čierne je biele. Že bilbord u Stacha vlastne nie je bilbord u Stacha.
česi by povedali, že klame jak tiskne.
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 19:44
Smatana mal bilbord na Stachovej budove, ale Janas hlasoval za lacné predaje pozemkov Stachovi.
Takže?
Anonym píše:
Středa 19.11.2014 21:52
Česi by povedali, že jste pald na hlavičku!
Voptejte se u reklamních agentúr jaka je praxe a pak delejte ze sebe hlopyho dál!
Sluší Vám to a rodina je na Váš výkon určite pyšná!
jo,
jo, píše:
Středa 19.11.2014 22:34
Smatana mal bilbord na Stachovej budove, ale Janas hlasoval za lacné predaje pozemkov Stachovi.
Smatana, ked sa hlasovalo o pozemkoch pre Stacha ešte nebol poslanec! Ktovie, on by si to dokázal odôvodniť že prečo to treba predať. On to umí. A Stacho si svoje bilbordy obhospodaruje prioritne sám!
Takže časy se mění!
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 17:23
Takže firma Alfa a na meno tej druhej si momentále nespomeniem - to sú Stachové firmy?
No čo sa nedozviem, hoci v Alfe robí sused 6 rokov s týmto sa mi nepochválil!
Tajnostkár jeden!
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 17:32
Som si spomenul Alfa a druhá rirma Ing. Vrbata!
Človiečik dajte si tú námahu a spýtajte sa priamo u nich - potom pochopíte a zistite aký ste hlupáčik!
No ale anonymne Vám to asi nevadí!
Mario
Mario píše:
Čtvrtek 20.11.2014 22:49
Uz ale vazne a navzdy snad uvediem moj vlastny pripad. Mama ma rodinny dom smerom ku kruhacu pred Tescom. Po pravej strane. Pred zahradkami. Tam ako je odbocka ku garazam cierne haje. Na dome ma bilboard. ZIADNA REKLAMKA HO NEMA V PRENAJME ANI HO NEVLASTNI ANI NIC PODOBNE! Prenajima ho ona sama, komu chce, kedy chce a ako chce. Maval tam reklamu napr. Intersport, Profiplast a Financne centrum. Zmluvy su minimalne na rok. Asi tolko k argumentom tu uvedenym.
Anonym píše:
Pátek 21.11.2014 12:47
Mario, rad Vam potvrdim, ze aj Vase logicke myslenie, ani zdaleka nie je hodne Nobelovej ceny! Snad si nechcete namyslat, ze Vase tvrdenie - “ZIADNA REKLAMKA HO NEMA V PRENAJME ANI HO NEVLASTNI ANI NIC PODOBNE” - nejakym sposobom vylucuje hore popisanu skutocnost, ze bilbordy pana Stachu, opravdu spravuje a prenajima nejaka externa spolocnost. Ako naivny, ako primitivny musim byt pisalek, ktory hadze kamenom bez toho, aby mal konkretne dokazy?
Mario
Mario píše:
Sobota 22.11.2014 13:04
Co tu ako chcete dokazat??? Ake dokazy??? Och, ja som vravel o vlastnej skusenosti. Zakladom celeho "sporu" tu je to ci mal Smatana bilboardy na Stachovych budovach. Mal. To je nepochybne. Byt nim, tak raklamke vyslovne poviem ze kam ich radsej nedavat aby som nebol spajany s niekym s kym nechcem. A ak mate zapotreby hned urazat a nadavat do primitivov, tak odporucam asi ine forum. Hrozi vam tu totiz, ze vas prispevok bude zmazany.
Anonym píše:
Sobota 22.11.2014 19:53
Vy musíte byť veľmi lacný, keď o iných ľuďoch predpokladáte, že sa dajú kúpiť za nalepenie pár bilbordov na stenu.
Anonym píše:
Neděle 23.11.2014 20:00
Mario, v podstate som nechcel nikoho urazat, len bohuzial funguje to u mna tak, ze niekedy znesiem (teraz to poviem celkom jemne) “Ludsku Nedokonalost” len takym sposobom, ze sa uchylim k sarkazmu. Ako inac mam zniest zabednenost, ktorou je skutocnost, ze este aj 1 tyzden po volbach sa niekto opakovane zaobera uvahami nad tym, ci(?) a ked ano, tak kym(?), boli volebne aktivity pana Smatanu&Co. podporovane. Pritom aj tomu najväcsiemu hlupakovi pod slnkom musi byt jasne, ze bez podpory tych solventnejsich, ziadna privatna osoba, financne naklady akejkolvek volebnej kampane, nemoze uniest.
Navyse si tiez myslim, ze aj v tejto oblasti by mali platit principy „Fairplay“, ktore by vychadzali z predpokladu, ze bud vsetci kandidati „financne dotacie inych“ povinnen zverejnia, alebo ich nezverejni nikto!!! Nie je mi zname, ze niektory z moznych PB kandidatov, by bol nieco podobne doteraz zverejnil. Ked mate ine informacie, tak sem s nimi!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 17:57
Zhodou okolností, keď sa tie pozemky predávali, som ešte nebol poslanec, ale prišiel som na mestské zastupiteľstvo ako občan a vystúpil proti predaju. To len na pripomenutie internetovým anonymným hrdinom.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 20.11.2014 17:58
A potom ako poslanec, pri prijímaní VZN o daniach, som navrhoval, aby daňová úľava na športoviská sa uplatňovala iba pre športoviská, ktoré sú verejne prístupné.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.11.2014 22:52
To posprevovanie bilboardov vam pride fer voci spolukandidatom? Trosku take dehonestujuce pre nich ci nie? Aspon mne by sa to nepacilo, keby moju tvar niekto posprejoval. Take vandalske ci?
Anonym píše:
Pátek 21.11.2014 16:14
Žiadnu posprejovanú tvár som nevidel, poďakovanie bolo nasprejované v spodnej časti bilbordu.
Anonym píše:
Pátek 21.11.2014 18:02
Čo tu furt riešite nejaku školu tej Ondášikovej, či jak sa volá. Nechápete, čo pán Smatana chcel? Že nemôže TSK len tak z ľubovôle nepovoliť 1.ročník v hociktorej strednej škole. Nabudúce to môže kĺudne byť prvý ročník nášho gymnázia, alebo našej premyslovky a budú - slušne povedané v riti. Tu treba bojovať za princíp. Keď chceli rušiť priemyslovku, tak komu sa to páčilo? Mne teda nie. A čo keď to niekoho v rámci šetrenia financií napadne? A pokiaľ je nejaká škola nekvalitná atď. tak ju zo zákona na návrh inšpekcie môže ministerstvo zrušiť. Ale preboha nie z dôvodu politického!
Anonym píše:
Sobota 22.11.2014 12:49
Možno neviete že na tej škole chvíľu učila aj Janasova žena, a musela odtiaľ odísť. Okrem iného tlačila pred voľbami na študentov, koho musia voliť. To veľa vysvetľuje.
Anonym píše:
Sobota 22.11.2014 21:00
S tým tlačením pri voľbách je to v PB dlhodobý problém.Okrem iného išli aj ceny hore .V Kolonii sa už pre víťazov pridražilo,lebo hlas už stál 5.Euro, zo zárukou.Ale investícia sa iste vráti.
Anonym píše:
Neděle 23.11.2014 18:58
Takže pre individuálny sledovací prístup pre potreby primátora sa nevidelo na Mest.Polícii kupovanie hlasov v Kolonii.Keby to kupoval Smatana to by bolo rozruchu však?
Anonym píše:
Pondělí 24.11.2014 16:44
Dnes som náhodou na mestskom webe našiel etický kódex, podľa ktorého by sa mal chovať Janas a ostatní zamestnanci MÚ!
Keď som si uvedomil, že to platí a mal by sa podľa toho správať aj Janas tak som sa rehotal 5 minút v kuse!
Anonym píše:
Úterý 25.11.2014 18:00
Rehotal si sa na tom, nad čím by si mal plakať...
Anonym píše:
Úterý 25.11.2014 17:13
Ozaj pan poslanec Smatana, ako dopadol ten "Vas" spor na Krajskom sude v TN prote panovi Stachovi? Dovolime si predpokladat, ze ste prehral. Proste ste nevyhral tak vas p. Ing. MS potopil. Ved Vas uz nepotrebuje. Keby ste vyhral, predpokladame, ze uz by tu rozsudok svietil a ukazoval by ste aky ste chudacik.
Tupelo
Tupelo píše:
Středa 26.11.2014 07:29
odkedy sa rozsudky vydávajú účastníkom konania na konci pojednávania? keby si mal aspoň elementárne znalosti o tom, ako funguje súdna agenda a aké postupy treba dodržať - a nie len pri súdnej agende, ale pri akejkoľvek, kde inštitúcie vydávajú rozhodnutia, uznesenia,...., tak netrepneš takú hlúposť.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 26.11.2014 09:39
Ani jedna z možností. Pojednávanie bolo odročené na žiadosť právnej zástupkyne navrhovateľa.
Tupelo
Tupelo píše:
Středa 26.11.2014 10:11
aj prezradila dôvod, prečo požiadala o odročenie?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 26.11.2014 10:25
Súdu určite áno, mne nie.
Anonym píše:
Středa 26.11.2014 09:42
Dobrá poznámka, ešte by som si aj ja dovolil poznamenať k tomu " inteligentovi " -čo začal " ozaj pán poslanec ....., že toto je typický predstaviteľ pôvodného Bystričana!
IQ húpacieho koníka - s právom vyjadrovať sa ku všetkému, samozrejme s najväčšou znalosťou ku každej veci!
Anonym píše:
Středa 26.11.2014 11:51
Cela ta konspiracia so Stachom a sudom je primitivna a bez suvislosti. Je to spor medzi Stachoma Klubom Strazov. Cize ich sukromna vec. Jedna sa o sukromne peniaze a prava nie verejne. Asi tolko.
Asi tolko
Asi tolko píše:
Středa 26.11.2014 14:26
 Jedna sa o sukromne peniaze a prava nie verejne. Asi tolko.
Podivuhodná argumentácia.
V tomto zmysle aj predaj CT-čka Pieštanskej nemocnice predražený Paškovou firmou o jeden milión E je tiež ich sukromna vec!
Podivuhodná transformácia myslenia pána učiteľa :-)
Anonym píše:
Středa 26.11.2014 18:36
Kde sa Smatana vyjadril, že je to ich súkromná vec?
Asi toľko - tiež jeden z tých osvietených IQ 48,35!
Anonym píše:
Čtvrtek 27.11.2014 08:24
Priatelia - voliči K. Janasa!
Pán primátor, tak ako po jeho víťazstve vo voľbách v roku 2010, aj po týchto voľbách sa chce poďakovať svojím voličom a až im aj za to pripravil darček!
Od nového roku 2015 budú zvýšené všetky dane!!
Gratulujem Vám voliči K. Janasa!
S vďačnosťou prijmite tento jeho - pre Vás isto dobrý darček!
Ja som ho nevolil, tak to beriem, ako poplatok za prehru!
počtár
počtár píše:
Čtvrtek 27.11.2014 10:18
To asi preto lebo sa zvyšuje poslancom platy zo 100 eur mesačne na 200 eur mesačne
Tak počítajte:
25x100=2 500 eur mesačne navyše ako bolo doteraz
2 500 x 12 = 30 000 eur ročne navyše ako doteraz
30 000 x 4 = 120 000 eur navyše za volebné obdobie ako doteraz
 Tak preto budem platiť väčšie dane lebo budem musieť zaplatiť viacej ako doteraz poslancom do kešene.

Som zvedavý či 6 Smatanových statočných bude proti zvýšeniu odmeny pre poslanca zo 100 na 200 eur alebo budú čušať ako voš pod chrastou a hladkať si bruchá.
Veď peniaze ma každý rád ? alebo sa mýlim ?
počtár 2
počtár 2 píše:
Čtvrtek 27.11.2014 10:26
Mňa by skôr zaujímalo, koľko vyčlenil Janas v rozpočte na súdne pojednávania, ktorého ho za okydávanie Stacha atď v PB Novinkách určite čakajú. Doposiaľ všetky súdne poplatky platil z našich daní!
Anonym píše:
Čtvrtek 27.11.2014 14:04
Zle to máte vyrátane - predtým bola suma 138 E, tak tu nezavadzajte ľudí a neútočte na Smatanu!
sčot
sčot píše:
Úterý 02.12.2014 12:15
Počtár, slabo počtáruješ.... A odpoveď už máš: "Smatanovi" poslanci hlasovalo PROTI návrhu na zvýšenie a aj preto sa zvýšenie nekoná....
Anonym píše:
Úterý 02.12.2014 15:53
Dnes oznámil Mr.Fico možnú demisiu vlády v juni 2015.Nie je to aj kôli takej hviezde ako je náš najanasnejší?Hmm to je otázka...
Anonym píše:
Středa 03.12.2014 17:35
Neoznámil, to len novinári vytrhli jeho slová z kontextu a svoje mokré sny vydávajú za skutočnosť = čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.
počtár
počtár píše:
Středa 03.12.2014 08:11
Možno že si prečítali môj komentár a , veď viete čo ?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 27.11.2014 21:33
Odkedy je Piešťanská nemocnica súkromná firma?
rozpočtar
rozpočtar píše:
Čtvrtek 27.11.2014 12:12
Veľmi správny postreh,ten prejav v novinkách bol pamätný.Na tom raz niekto urobí diplomovku ,aký chorý človek je tolerovaný vo funkcii.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.11.2014 13:59
Navrhuje sa zvýšenie odmeny poslancom MZ o 100 %. To znamená, že zvolený poslanci budú robiť o 100 % viac, ako tí predchádzajúci? Na vysvetlenie, tí predchádzajúci nerobili nič, tak tí novozvolení budú robiť 2 x nič. Veď ako sa dá robiť napr. "Zmena zdola" z Bratislavy pre PB?
Anonym píše:
Čtvrtek 27.11.2014 14:12
Toto považujem za príspevok ozaj chorého človeka na palicu!
Čo má s poslancovaním spoločne Bratislava?
Či poslancovanie je dennodenná práca?
Šikovný poslanec si veci porieší za 2 hodiny z jedného dňa v týždni!
Je výbor časti, kde každý dá sumár poznatkov. poslanec to zosumarizuje a ide riešiť na MÚ!
Nepíšte o niečom - čo je Vám vzdialené ako finančné možnosti K. Janasa!
Poznám dosť poslancov čo chodili aj na týždňovky a pre svoj VMČ veľa urobili na rozdiel od dementov, ktorí iba píšu nezmysli na net!
hahaha
hahaha píše:
Čtvrtek 27.11.2014 15:37
Akle som na nasmial z vety :
Je výbor časti, kde každý dá sumár poznatkov. poslanec to zosumarizuje a ide riešiť na MÚ!
Myslím tým že poslanec to ide riešiť na MÚ, hahaha, čo poslanec spraví ma MÚ nič len mú mú mú, ved ich poznáme skôr člen výboru neposlanec viac vybaví ako poslanec lebo oni to majúúú na hááááku len aby prešule šli do vrecák.
Takže čo robia poslanci na MÚ iba múúúúúúúúúúúú
Anonym píše:
Čtvrtek 27.11.2014 23:47
podla vasho komentaru by najlepsi manazeri sedeli na zadku vo firme a nikam sa nepohli. dobrz politik nie je ten co sa dennodene obsmieta ulicami ale ten co dokaze systematicky pracovat, ma nazor a skusenosti.
Anonym píše:
Pátek 28.11.2014 12:07
Nejak sa zabúda na to, že poslanec má v prvom rade dobre hlasovať. Čo mám z poslanca - vybavovača, keď vykšeftuje 20 metrov chodníka pre svoju dedinu, ale za to primátorovi odhlasuje zvýšenie pozemkovej dane v meste a preliatie milióna eur kdesi do kelu?
Hliny
Hliny píše:
Čtvrtek 27.11.2014 15:43
tak či tak, tie registrovanie posty tu, to bol velky ale ze velky fail..... naprava sa víta, ale clovek nezabudne...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 27.11.2014 21:36
Fail? To je veľmi diskutabilná vec, či sú lepšie úplne anonymné príspevky, alebo aspoň registrácia nickov. Osobne si myslím, že to záleží od podmienok a návštevnosti, univerzálny recept neexistuje. Za istých podmienok jeden troll dokáže paralyzovať diskusiu.
To asi nie je náhoda, že servery s veľkou návštevnosťou majú výhradne diskusiu pre zaregistrovaných.
forum
forum píše:
Pátek 28.11.2014 14:49
Ako nahle clovek vita tajne info z mesta ci okruhu tak je akakolvek registracia nelogicka, je to len bezpecnostne riziko pre autora sprav. Kulturu to sice zhorsuje, ale ved toto forum je casto plne spiny, hoc pravidvej, ktoru by sa clovek inak nedozvedel a prave preto anonymita je zaklad. Stale mate moznost editovat trollske prispevky so zanechanim stopy ako "edited by....". Na druhej strane, co vam pridava registracia? Nic, clovek si ich moze spravit aj sto a co s tym spravite?? Blokovat to na IP nemozete (resp. to môžete aj bez registracie), lebo mame aj spolocne IP niekde , cize viac ludi a 1 IP a nemozete to ani cez cookies k danej registracii, resp. cez inu technicku identifikaciu, lebo mame private/inkognito browsing, cize registracia vam absolutne nic neprida, co by ten trol nemohol obist. Jedine co to ma za vysledok, ze ludia sa zlaknu a prestanu pisat to co sa boja povedat verejne.
Anonym píše:
Pátek 28.11.2014 19:46
Si protirečíš, ak si vie vytvoriť účet troll, tak si vie vytvoriť účet aj "nahlasovateľ". Anonymita je zachovaná aj pri povinnej registrácii, pretože vyrobiť si anonymný emailový účet vie aj malé decko. Len sa ťažšie zakydáva diskusia príspevkami, o ktorých nikto nevie, či sa tam jeden človek nerozpráva sám so sebou. Kebyže sa musí prehlasovať z účtu na účet, stojí ho to o pár minút naviac, a to môže byť rozhodujúci faktor.
forum
forum píše:
Pondělí 01.12.2014 12:04
mýliš sa. Staré štruktúry si tým majú problém a tie často vedia najviac, nehovoria o psychologickom fakte, že registrácia je už čosi navyše a pre človeka čo sa bojí je prekážka navyše. Nehovoria o tom, že sa to dá zneužiť aj inak...proste sa mýliš.
Janas a bohatstvo
Janas a bohatstvo píše:
Pátek 28.11.2014 10:03
Dnes sa mi dostalo do rúk periodikum Naše novinky ( smerácky paškvil zadara) kde je rozhovor s Janasom po voľbách. Ten kok.t sa neštíti tam vycapiť fotku na dvore svojej haciendy na Hlinníkoch. Tak nech sa tie tupé ovce pozrú ako sa ma krásne pán primátor. A vy ovce? Žerte slamu a zarábajte 400 eur, nič viac si nezaslúžite.
Kronikar
Kronikar píše:
Pátek 28.11.2014 11:00
... a to je len začiatok jeho arogantných výstrelkov, ktoré Bystričanov čakajú. Ľutujem ich.
maros
maros píše:
Pondělí 08.12.2014 15:53
Duchovné poučenie z komunálnych volieb


   Duchovné zákonitosti ovplyvňujú všetko a teda aj veci, o ktorých by sme to vôbec nepredpokladali. A tieto skryté duchovné zákonitosti, majúce hlboký dosah na celý náš život sa prejavujú aj v niečom takom vyslovene svetskom, ako sú komunálne voľby.

   No a keďže duchovné zákony sú skryté a neviditeľné, ich účinkom je podrobené to skryté a neviditeľné v nás. Čiže naše myšlienky, naše city a všetky naše vnútorné pohnútky.

   A práve z tohto uhla pohľadu sa pozrime na nedávne komunálne voľby, v ktorých kandidovali stovky záujemcov o posty poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev, ako i o posty starostov a primátorov. Pri tomto enormne vysokom záujme o pozície v samospráve však vyvstáva oná už spomínaná, veľká a zásadná otázka a síce, aké vnútorné pohnútky týchto ľudí k tomu viedli? Či naozaj bolo ich jediným úmyslom hľadieť na záujmy svojich voličov, alebo či snáď nemali úplne iné úmysly? Či snáď nemysleli v prvom rade na svoj vlastný prospech? Či nemysleli na svoj vlastný profit a to či už finančný, alebo profit plynúci z určitej spoločenskej prestíže. Poznať tak vnútro ľudí, to by asi tie voľby dopadli úplne inak!

   Áno, sú to práve vnútorné a skryté pohnútky, ktoré určujú celkový charakter pôsobenia poslancov, starostov a primátorov vo svojich funkciách po zvolení. Tie najtajnejšie, skryté vnútorné pohnútky, ktoré nemohol pred voľbami nikto vidieť sa totiž aj tak napokon prejavia počas volebného obdobia navonok, a to žiaľ mnohokrát tým najnegatívnejším spôsobom. Po čase sa totiž celkom otvorene a každému viditeľne ukáže, aké v skutočnosti boli skryté úmysly dotyčných, keď išli do volieb. A žiaľ, ako to už býva takmer pravidlom, ukáže sa, že tieto úmysly neboli najčestnejšie. Že boli mnohokrát zištné a zamerané predovšetkým na osobný prospech.

   V tejto skutočnosti sa skrýva všetka tragédia súčasného systému! Od najvyšších riadiacich orgánov spoločnosti až po tie najnižšie je totiž zvykom inak hovoriť a niečo iné skrývať vo svojom najhlbšom vnútri. Je totiž zvykom na jednej strane hovoriť o prospechu spoločnosti, avšak na druhej strane v skrytosti myslieť predovšetkým na svoj osobný prospech a na svoj osobný profit. A hoci napriek tomu, že do vnútra ľudí zatiaľ nevidíme, to čo tam skrývajú sa aj tak napokon časom vyplaví na povrch a na vonkajšom, reálnom jednaní dotyčného potom vidieť, na čo v skutočnosti myslel a aké boli jeho pravé zámery.

   No a potom žiaľ opäť mnohí voliči spoznajú, že sa zase dali oklamať peknými rečami, ktoré slúžili iba na zastretie skutočných vnútorných úmyslov a na to, aby ich naivní voliči zvolili na ich posty. No a následné pôsobenie takýchto ľudí v ich funkciách potom celkom logicky vyvoláva iba nevôľu, nespokojnosť a hnev.

   Aký spoločenský systém by bolo teda treba nastoliť a ako to vymyslieť tak, aby k podobným podvodom viac nedochádzalo?

   V minulosti sa to ľudia neraz snažili riešiť zmenou jedného spoločenského systému na druhý. Aj u nás došlo nedávno k podobnej zmene, pričom však žiaľ i súčasný systém opäť prináša veľa nespokojnosti, rozčarovania a hnevu.

   Podstata problému totiž nespočíva v zmene spoločenského systému, ale práve v zmene vnútorného prístupu ľudí, ktorý je v každom systéme tým najrozhodujúcejším.

   To teda znamená, že ak sa onen skrytý vnútorný prístup ľudí nezmení, nebude ani to najdokonalejšie spoločenské zriadenie fungovať správne a ku spokojnosti všetkých.

   Znamená to však zároveň, že súčasný spoločenský systém by vôbec nemusel byť taký zlý, keby boli čestnejšie, spravodlivejšie a ušľachtilejšie skryté vnútorne pohnútky ľudí v ňom. Lebo práve na kvalite tohto vnútorného prístupu ľudí ku všetkému okolo nich všetko stojí, alebo padá. V súčasnosti žiaľ skôr padá!

   Značí to teda, že akúkoľvek zmenu k lepšiemu nemožno nikdy vykonať čisto zvonka, ale vždy iba zvnútra. Vždy iba prostredníctvom vnútornej, duševnej premeny človeka!

   Ak teda budú ľudia už vo svojom vnútri klásť dôraz na spravodlivosť a čestnosť, ak budú už vo svojom vnútri selektovať svoje myslenie a cítenie tak, že si ponechajú iba to čestné a spravodlivé a zavrhnú to nečestné a nespravodlivé, potom sa určite všetci postupne začneme mať lepšie.

    Ak však ľudia vo svojom vnútri, na báze svojich citov a myšlienok nebudú podporovať iba to čestné a spravodlivé, ale naopak rozvíjať to nečestné a nespravodlivé a vedome s tým kalkulovať, môže prísť hoci aj ten najdokonalejší spoločenský systém, lepšie nebude nikdy.

   A tieto zákonitosti sa netýkajú len ľudí, uchádzajúcich sa o posty v samospráve, ale týka sa to úplne každého z nás. Úplne každého práve na tom mieste a v tej spoločenskej pozícii, v akej sa on osobne nachádza.

   Ale vráťme sa späť k politike a k spravovaniu vecí verejných a skúsme si definovať, aký optimálny vnútorný postoj by mali v sebe prechovávať ľudia, ktorí majú ambíciu pôsobiť v samospráve. Títo ľudia by si mali uvedomiť, že vládnuť neznamená nič iného, ako slúžiť celospoločenskému dobru. Znamená to pôsobiť v záujme toho najširšieho celospoločenského dobra!

   Presadzovanie prospechu určitých záujmových skupín, alebo dokonca prospechu seba samého nad prospech celku a celospoločenského dobra je však žiaľ morovou ranou dnešnej spoločnosti! Je to jed, otravujúci spoločenský život, vzbudzujúci nevôľu, hnev a rastúcu nespokojnosť.

   Nízky hodnotový systému ľudí v politike totiž devastuje túto spoločnosť! Devastuje ju nízky hodnotový systém celého obyvateľstva vo všeobecnosti, pretože práve toto je základná platforma, z ktorej všetko vyrastá.

   Lebo z národa nízkych vnútorných hodnôt môže povstať iba politická reprezentácia nízkych vnútorných hodnôt a následne práve tomu zodpovedajúca kvalita spoločenského života, ktorá túto všeobecnú nízkosť hodnôt úplne viditeľne odráža.

   Nijaký národ preto nemá právo nadávať na svoju vlastnú politickú reprezentáciu na všetkých jej stupňoch, pretože ona je iba odrazom jeho samého. Je zrkadlom jeho samého!

   Aké totiž vnútorné hodnoty v sebe národ nesie, presne takých vnútorných hodnôt je aj jeho reprezentácia. Veď v podstate ani iná byť nemôže!

   Ak sa preto nezmenia práve tieto vnútorné hodnoty, ak už na báze svojho myslenia a cítenia nebudeme podporovať jedine to dobré, spravodlivé, čestné a ušľachtilé, potom sa nezmení vôbec nič! Potom môžeme zvoliť kohokoľvek a meniť spoločenské systémy akokoľvek, vždy to bude iba zlé a nikdy nie dobré.

   Preto každý národ, ktorý sa chce mať lepšie nech pracuje na vnútornej zmene seba samého. Ak tak totiž neučiní, jeho vlastná politická reprezentácia, ktorá z neho vzíde, mu dá potom na vlastnej koži pocítiť všetku nízkosť jeho vlastného, vnútorného hodnotového systému.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.
bez MŠ
bez MŠ píše:
Pondělí 08.12.2014 16:03
Niektoré myšlienky sú fakt dobré.Mohli by sa tam násť mnohí.No takto to nefunguje.Treba ukázať prstom toto je ten a ten.Inak z alibistického rozíjmania nie je nikdy nič!A zmena,tu musí prísť generačná výmena.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359