Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Stanovisko občianskeho združenia Klub Strážov k návrhu revitalizačných úprav vodného toku Domanižanka

Stanovisko občianskeho združenia Klub Strážov k návrhu revitalizačných úprav vodného toku Domanižanka

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 22.04.2009 21:54
[2008-08-12]
1. Podporujeme hlavnú myšlienku projektu „Revitalizácia Domanižanky“, a to aj v zmysle intenzívnejšieho zapojenia tohoto toku do života mesta, aj v zmysle revitalizácie biotopov, tam kde je to možné. Tento projekt môže v ideálnom prípade nášmu mestu sčasti nahradiť chýbajúce centrum s námestím, tým, že sa pozdĺž Domanižanky vytvorí „korzo“ s možnosťami posedenia, či už na lavičkách, alebo na rôznych terasách na brehoch rieky.

2. Podporujeme snahu autoriek projektu čo najmenej zasahovať do oblasti ústia Domanižanky do Váhu (lokalita Vŕbie). Toto územie je z prírodovedeckého hľadiska veľmi cenné a odporúčame realizovať len zásahy, rešpektujúce prírodný charakter územia. Toto územie by rozhodne nemalo byť zastavané, za najvhodnejšie by sme považovali vyhlásenie stavebnej uzávery. Akékoľvek zásahy do tejto oblasti by mali smerovať len k posilneniu možnosti tichej rekreácie v prírode (lavičky, koše, riadené ohniská, náučné tabule, citlivo situované chodníky alebo cyklotrasy).
 
3. Podporujeme požiadavku autoriek projektu na zvýšenie prietoku v koryte Domanižanky. Súčasný odber vody pre potreby akciovej spoločnosti občianskeho združenia Slovenský rybársky zväz – Rada Žilina, prevádzkujúceho chov rybárskej násady, považujeme za neprimerane vysoký. Mesto Považská Bystrica by malo iniciovať rokovanie so zástupcami tejto akciovej spoločnosti tohoto občianskeho združenia o znížení odberu vody z Domanižanky. (Podľa údajov, prezentovaných na pracovnom stretnutí, v extrémnych prípadoch dochádza až k odberu 90% prietoku, pričom tento odber zasahuje až 75% dĺžky riešeného toku Domanižanky.)

4. Požadujeme, aby Mesto Považská Bystrica nevydalo súhlas s požiadavkou investora zásobovať pripravované Family Centrum pri hypermarkete TESCO zo súčasnej pešej zóny. Dopravné nároky obchodov nie je možné riešiť na úkor priechodnosti chodníkov a cyklotrás.

5. Požadujeme minimalizáciu zásahov do existujúcej zelene. V prípade orechovej aleje, ktorú si vysadili obyvatelia Nábrežnej ulice, kde autorky štúdie odporúčajú zmenu druhovej skladby, navrhujeme citlivú postupnú obnovu, vždy po dožití konkrétneho krátkovekého orecha.
 
6. Podporujeme predstavu autoriek projektu oddeliť navrhované cyklotrasy, vedúce pozdĺž toku Domanižanky, od peších trás nielen značením, ale aj architektonicky (zatrávnené pásy, oddeľovacie pruhy z dreva atď.)

7. Odporúčame, aby plánované terasy boli najmä zatrávnené, z prírodných materiálov. Terasy by sa nemali budovať na úkor existujúcich trávnatých brehov, ale prioritne by sa mali rozoberať existujúce brehové múry a opevnenia.

8. Na prezentácii počas pracovného stretnutia k projektu zaznelo konštatovanie, že niektoré lávky, vedúce cez Domanižanku, nespĺňajú súčasné bezpečnostné požiadavky. Odporúčame, aby tieto lávky boli zachované alebo nahradené, k likvidácii by malo dochádzať až tesne pred ich nahradením. Na nevyhovujúce lávky odporúčame umiestniť výstražné tabule „lávka nezodpovedá bezpečnostným požiadavkam, vstup na vlastné riziko“.

9. Požadujeme, aby už v tejto fáze rozpracovania projektu prebehli stretnutia s dotknutými výbormi mestských častí (VMČ), kde by sa mohli občania, ale aj poslanci oboznámiť s projektom a podať k nemu svoje pripomienky a návrhy, kým je ešte možné ich do projektu zapracovať. Z projektu, prezentovaného na pracovnom stretnutí, je zrejmá profesionalita autoriek, praktické skúsenosti nadobudnuté s podobným projektom v meste Piešťany a citlivé pochopenie riešeného úseku Domanižanky. Sme presvedčení, že včasnou informovanosťou je možné získať na podporu tohoto projektu aj širokú verejnosť. To môže byť kľúčové, keď sa budú riešiť problémy s plánovanými objektmi, ktoré predpokladajú zásahy do koryta Domanižanky, najmä jeho prekrytie.

10. Vzhľadom na význam riešenej zóny i na potrebu ochrániť takýto nádejný projekt v jeho celistvosti požadujeme, aby na základe štúdie „Revitalizácia Domanižanky“ dalo Mesto vypracovať územný plán zóny „Povodie Domanižanky“. Takýto priemet štúdie do záväznej časti územnoplánovacej dokumentácie považujeme za zvlášť dôležitý, aby sa v dlhodobom časovom horizonte zabezpečila integrita projektu.

V Považskej Bystrici dňa 14. augusta 2008.
Mgr. Juraj Smatana, konateľ Klubu Strážov
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 02:55

Tak keď už ty Ďuri píšeš, že "je zrejmá profesionalita autoriek", tak to sa snáď blýska na lepšie časy. Ešte som ale zvedavý, ako sa zachová vedenie mesta, keď dostane na stôl sumu potrebnú na realizáciu projektu. Aby z toho nakoniec neboli polovičné riešenia v snahe ušetriť... "načo kamenný chodníček, keď tam možem naliať betón za tretinovú cenu"... Mashin

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 10:41

nasledovať bude 2. Realizačné vytriezvenie 3. Hľadanie vinníkov 4. Potrestanie nevinných 5. Odmeňovanie nezúčastnených

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 12:12

Ale dúfam že bude Domanižanka splavná aspoň pre ponor cca 20 cm. Počul som totiž, že Irokéz sa tam chce člnkovať na indiánskom kanoe. Nalodí sa na Hlinách a zakotví pri MsÚ.Pre záujemcov, na úseku za troma vežami, môžu priaznivci MsÚ hádzať na dotyčného indiána zhnité jabĺčka, zemiaky,statnejší ho môžu aj osíkať.Howg!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 12:27

Viem si naživo predtaviť toho vicehochštaplera, v prípade že by mu džin z fľaše sľubil, že raz sa možno stane nadprimátom, tak nasadne trebárs aj do kanoe hovien a bude sa plaviť popred biely dom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 13:52

Vidím, že keby Adame, Haviar a Kubovič navrhli hoci aj projekt znesenia modrého z neba, a jeho rozkrájanie a rozdelenie medzi bystričanov, tak by ste ich tu za to okamžite okydali.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 14:02

Pre nich je MODRÉ Z NEBA vlastný kšeft a rozdeliť si vedia akurát tak odmeny medzi sebou.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 14:54

Mam len tri vysvetlenia pre tento tvoj prispevok. 1. bud si sa akurat narodil, 2. mas od narodenia prisite na usiach ruzove okuliare, alebo 3. si uspesnym absolventom osobitnej skoly inernatnej. 3 je spravne!!! Sa uz konecne preber ty snilek, politika je obycajny kseft a korupcia a kvalita politika sa meria tym, ako dobre dokaze to kradnutie zamaskovat. Myslim, ze nasi sudruzi uz to niekolkokrat (ne)dokazali.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 15:24

A čomu verili, to sa im stalo.

(ty tiež kradneš?)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 16:04

Snílek, stačí sledovať XVIII zjazd KSČ-ms.zastupiteľstvo a občas čítať obzor, tak ako príklad uvádzam 600 tácové odmeny a sfalšovaná zápisnica starého uja, Stanislavov byznis-bytovka na lánskej, Kubova tajná a čierna reštaurácia v kine mier , neporiadok a neodhrnutý sneh v meste, Stanislavovi zamestnaci na dialnici a preto vybavené veľké hovno pre občanov PB , Péliho prehratý spor s PB Manín, Sádeckého krivé chodníky atď. Jaro Ševčík ma ochotne rád doplní v ďalších "modré z neba" našich súdruhov. ZB

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 16:15

nezabudaj, ze odmeny navrhoval Standa a aj zapisnicu podla vyjadrenia jeho sekretarky v obzore pripravil a sfalsoval Standa Hasto alias cerveny kmer, lebo podla kuloarnych informacii sa obaval, ze by v opakovanom hlasovani za viceprimata nepresiel.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 16.08.2008 20:56

Zabudol si na plyn, čo si Kubovič nehal zaviesť do svojej chalupi v orlovom za meské prachy. Fecko, kerému rozkopali pol dvora mi povedal, že to mohlo koštovať aj 10 melasov. Sa na to môžem vy...ť. Mne ani len poradny kontajner nevedia vymeniť pri chalupe.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 17.08.2008 09:28

včera som bol s malým pozrieť motorky v Domaniži a pán viceprimátor K....č mal veľký problém s koordináciou svojich pohybov. Je naozaj smiešne,ak človek ktorý nevie kontrolovať sám seba,ide trestať druhých za to isté.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 17.08.2008 11:02

mal som tú česť ale aj z počutia že dotyčný poslanec sa ožiera na všetkých oficiálnych a neoficiálnych akciách mesta.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 17.08.2008 11:09

Neviem ako tento rok, ale minulý bol spitý ako doga. Fúúúj hanba a že navrhovateľ protialkoholického zákona. HA HA skôr záchytku pre seba si mal navrhnúť. Stačí sa naňho pozrieť, aký ma prepitý obličaj a červený nos.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 23.08.2008 16:16

to za to, že Kubovicovi zrobil plyn az do jeho chalupi, dostava Kolek vsecky meske zakazky??? , aj jelsove som ho vydel robit

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 24.08.2008 14:51

a neni to ten kolek co kandidoval za mostenec hzds? to sa nam to pekne mota kolek hzds a kubovic smer zeby nova koalicia na meste?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 17.08.2008 08:37

Keď už sa pán Smatana hrá na superodborníka, mohol by vedieť, že vodu z Domanižanky neodoberá žiadna akciová spoločnosť, ale Rada SRZ Žilina, ktorá prevádzkuje odchovné rybníky!!!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 17.08.2008 12:16
Vďaka za upresnenie, už som to opravil. Mal som v zápise poznačené, že Slovryb, akcivá spoločnosť bola obchodnou spoločnosťou Slovenského rybárskeho zväzu, ktorá mala v prenájme rybníky.

Overil som si to, platilo to do septembra 2007, kedy rybníky prevzal Slovenský rybársky zväz – Rada Žilina.

Citát z Považského rybára: "Slovenský rybársky zväz – Rada Žilina prevzal od 1. septembra 2007 späť, od spoločnosti Slovryb, a.s., chovné rybníky v Považskej Bystrici, na ktorých plánuje od budúceho roka odchovávať dvojročné násady pstruha potočného, dúhového, lipňa, hlavátky a podustvy na zarybnenie rybárskych revírov SRZ."
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 17.08.2008 12:27

Rybar mne je sedem,ci tam smatana napisal akciovka alebo rybarsky zvaz - mna zaujma,kolko a komu za to ten zvaz plati!Pokial viem,mesto z toho nema ani korunu! Este by ma zaujmalo,co si o tom odoberani vody myslia obycajny bystricky rybari.Im by nebolo lepsie,keby v Domanizanke tieklo viac vody?Ved tie ryby co tam chytaju musia mat uplne obrusene brucha z takej plytkej vody.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 17.08.2008 13:49

Ja by som si tiež chcel odraziť rieku na svoj pozemok a robiť s ňou svoj biznis, napríklad takú malú vodnú elektrárničku. SRZ Žilina, poradíte?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 18.08.2008 06:48

na tie krásne cyklotrasy. Podobný návrh tu bol už za Lackoviča, ale po spracovaní rozpočtu sa veľmi rýchlo scvrkol na chodník a aj ten nie po celej trase.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 18.08.2008 07:33

teraz sa urobí okolo toho veľké haló, ľuďom sa podsunú falošné info (najlepšie v osvedčených PBn, prípadne aj PBo)o veľkolepých plánoch naších géniov na Magistráte, veď voľby sa pomaly blížia. Potom géniovia ticho plány zredukujú, veď treba aj šetriť. A zostane... že by, ... ale to snaď nie! Ale vo virvare výstavby diaľnice si to málokto všimne.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 18.08.2008 11:30
Toho by som sa bál najmenej, že sa plány zredukujú. Veď tá štúdia ani nepredpokladá, že sa všetko urobí jedným vrzom, je to vízia na niekoľko rokov dopredu.
Horšie by bolo, keby tá štúdia iba skončila v šuplíku, tak ako mnoho iných pekných štúdií. A pri najbližšej príležitosti by ju prebil prvý "podnikateľský zámer", tlačiaci sa k Domanižanke.
Preto ten posledný bod v našom stanovisku - premietnuť štúdiu do územného plánu zóny. To je záväzný dokument a nikto nemôže stavať v rozpore s ním.
Domanižanka je pekná už teraz, keby sa polovica plánov nezrealizovala, žiadna tragédia pre mesto. Horšie by bolo, keby sa niektoré plány zrealizovali. Napríklad ten, počítajúci s prekrytím koryta rieky v centre mesta.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 18.08.2008 22:22

a pekne polopatisticky. Ide o záujmy tohto pána

http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Mito%9Ainka&MENO;=Jozef&SID;=0&T;=f0&R;=on&STR;=2

a vy celej tej maškaráde robíte iba "křoví"! Otázka je len či vedome, alebo z čírej naivity :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 19.08.2008 19:37

A totižto okolo tohto pána Mitožinku sa točí skupinka okolo Standu Havroša. Nie je problém ich vidieť v jeho budove považská sdružená a.s. Mená z partie pridám až zistím okoho presne ide. Stando už je vychytrejší, využíva svoju rodinu a svojich priaznivcov. Viď príkad, jeho dcéra ma skúpené pozemky pod polovice Bytčou. Stačí sa spýtať dotyčných ako boli ošmeknutý za pár drobných. Na pozore sa mať treba, Stando a jeho skupinka hrá už inú maf ligu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 18.08.2008 18:27

jako buje celá trasa narastac, hlavne kej hu buje stavac Standova Hasťova firma

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 19.08.2008 19:46

Stando už na Lánskej fúkal ... A na ....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 20.08.2008 17:43

stando sa na lanskej iba rozfukaval este len fukat zacne

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 07:54

Viem, že sta to nepatrí, ale neviem si pomôcť inak... Zaveďte prosím diskusiu o novom kruhovom objazde. Mnohí z mesta naň nedajú dopustiť, ale ja mám pocit, že nie je na ňom doriešená šírka pre dlhšie vozidlá a kĺbové autobusy. Neviem si tiež predstaviť ako to bude, keď tam bude ešte aj mantinel zo snehu. Chcel by som vedieť aj názory druhých.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 08:25

Aj mne sa akosi moc nezdá... ale čo už, hadam ho nezničíme a nepostavíme nový...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 21.08.2008 10:34
Dobrý deň,
každý návštevník tohoto webu, ktorý sa zaregistroval, má možnosť otvoriť diskusiu, tým že založí nový článok.

Postup je jednoduchý:
1. zaregistrovať sa, tu: http://povazska-bystrica.otvorene.sk/login_form (alebo kliknutím na linku Nováčik, vľavo dole)
2. Môj adresár - Vložiť - Správa. Novej správe vyplniť Titulok, Úvod a Telo správy. Povoliť diskusiu. Uložiť. Odoslať.

Takýto článok potom môže ktokoľvek komentovať.
Redakcia môže článok "vytiahnuť" na titulnú stránku.

Ak potrebujete pomôcť s registráciou alebo s vytvorením prvého článku, som na skype - smatana, alebo poradím mailom, smatana@strazov.sk.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 14:06

už je rozfúkane garaže sú v územnom pláne povolené a nadstavba to už je len maličký krôčik

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 15:46

Tak potom je len krôčik od toho, že Haviar, Karas a Kardoš prehrajú najbližšie komunálne voľby. Ich volebný obvod sú Lány. Volilo ich menej ľudí, než podpísalo petíciu proti zabratiu parčíka. Volebná matematika nepustí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 16:28

ich to tak trápi ako mrtveho počasie

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 17:48

never že ich prehraté volby trápia ako mŕtveho počasie. Moc je návyková. Lackovič tam bol 12 rokov a nestačilo mu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 22:26

Standov sen stať sa náčelníkom je túžba nesmrteľná.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 17:23

ojebeta,pritom sa ti pozera do oci a praje vsetko najlepsie. je to pan politik, treba ho "volit" nadalej

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 22.08.2008 17:19

ze s tym ma nieco spolocne Kardos s Karasom. Kardos sa stara o gitary a pistalky a Karas o fonendoskop. "uspesny" stavebny podnikatel bol iba Stanko Hastik.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 22.08.2008 17:29

No pokial viem na opatovne zvolenie za poslanca nestaci, ze neskodil. Na opatovne zvolenie za poslanca treba, aby nieco aj dokazal vybavit.

Videl som vsetkych troch poslancov za Lany, ako slubovali ze budu branit ten pozemok pred zastavanim.

Na Lanoch je este zopar zaujimavych pozemkov, napriklad parcik pri Slamkovi, na namesticku. Na ten by si tiez niekto mohol zacat brusit zuby. A od poslancov ocakavam ze takymto nezmyslom dokazu zabranit. Tak ako ta poslankyna za SNP brani zaujmy bytoviek nedaleko Tesca, aby im nezastavali travnik a nezabrali parkovacie miesta.

Hrat na fujarku a liecit choroby je pekna vec, ale na to nemuseli kandidovat vo volbach.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 23.08.2008 15:48

a videl som, že sa snažili, ale Stanko červenel ako paprika, ja myslím, že to tam majú ťažké s takým zlodejom a pokrytcom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 23.08.2008 20:06

Vo vyžeráku chlapi spomínali, že si to tam bol Haviar obzerať s nejakými týpkami s trojnožkami a čosi merali.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.08.2008 10:06

len je škoda že ten pozemok je v súkromných rukách ja som tam videl dvoch chlapíkov ako osádzajú stlpiky a že tam budú montovať zákazové značky

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.08.2008 16:55

Pokúšajú sa ľudí vytrestať, pretože Pribinova je pre nich nebezpečný precedens: že by tu zrazu v meste začali OBYVATELIA rozhodovať o tom, čo sa im bude stavať pod oknami?

Majú však smolu.

Radšej zákazovú značku (ktorú bude každý ignorovať), ako stenu 12 metrov pred oknom.

Také triky už vlčko skúšal, s tými papiermi za stieračmi.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.08.2008 17:47

to nie je také jednoduché značky som na vlastné oči v kereku videl to bude len záčiatok ked sa nebudú dodržiavat potom sa to má ohradiť čo som počul od janošíka tie baráky nemajú žiadný prístup-vecné bremeno tak neviem či nieje rozumnejšie sa niako dohodnúť

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.08.2008 18:05

Vecné bremeno je, že majiteľ sprivatizovaného pozemku MUSÍ umožniť prístup k barákom.

Stavba plota je tiež stavba, prechádzajúca stavebným konaním, a tam môže majiteľ tiež naraziť. A získať tým môže najmä to, že bude musieť udržiavať pozemok na vlastné náklady.

Rozumná dohoda je, že to ponúkne na odkúpenie mestu, ktoré tam bude prevádzkovať park.

Peniaze sa na to nájdu, z najbližšieho predaja mestského pozemku pod nejakú výstavbu.

Ponaučenie pre všetkých obyvateľov, aby si pekne odkupovali pozemky pozemky s využitím predkupného práva, alebo si ich aspoň postrážili v územnom pláne. Inak sa budú čudovať. Stavebný boom sa začína blížiť aj k tomuto mestu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.08.2008 08:24

na súkromné vlastníctvo mám iný názor umožniť prístup musí sle nie zadarmo a ohradit pozemok mu prikazuje zákon

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 26.08.2008 08:49
(3) Ak nie je vlastník stavby zároveň vlastníkom priľahlého pozemku a prístup vlastníka k stavbe nemožno zabezpečiť inak, súd môže na návrh vlastníka stavby zriadiť vecné bremeno v prospech vlastníka stavby spočívajúce v práve cesty cez priľahlý pozemok.

§ 151o občianskeho zákonníka.

Samozrejme že zadarmo, či si snáď predstavujete, že bude ľuďom vychádzajúcim zo svojho domu predávať vstupenky? Alebo im predá permanentku?

Aby nás ten raný kapitalizmus načisto o rozum nepripravil :-)))
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.08.2008 12:43

Pan Smatana mám určitú skúsenost tiež som si mislel že ma sused musí pustit cez jeho pozemok, ked nemám iný prístup a ked tadial chodili aj moji rodičia ale potom na súde som sa prebral ked mi sudca oznámilže sa to malo riešit pred padesiatimi rokmi zápisom do katastra a nedat na ústny slub krorí mojím rodičom dal bývalí majitel a mne dal zaplatit všetky trovy s odporúčaním že ak sa chcem dostat ku svojmu domu tak sa musím dohodnut z novým susedom o odkúpením alebo uživaní a ná kladoch na údržbu lebo nový sused kupoval pozemok bez tarch a zadarmo nie je povinný sprístupnit svoj pozemok , tak abi sa to neobrátilo proti ludom čo tam bývajú tiež som čakal že súd zaviaže môjho nového suseda že môžeme tadial prechádzat,trvalo to skoro 3 roky kopec času a peňazi ale aj vytriezvenie čo neni na papieri neplatí

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.08.2008 14:48
Ale to je niečo iné. Dohoda o odkúpení pozemku pod prípadnou prístupovou cestou, alebo dohoda o podieľaní sa na údržbe cesty, proti tomu možno sotva niečo namietať.

Podstata však spočíva v tom, že čímkoľvek by sa súčasný majiteľ obyvateľom Pribinovej vyhrážal, je vždy lepšie ako to, čo tam pôvodne plánoval.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 28.08.2008 08:28

on sa tam ten barák stejne postavý skôr alebo neskôr na to môžete vziat jed

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 28.08.2008 09:14

Vezmi si ten jed sám a zmizni do večných lovíšť...chachacha

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 28.08.2008 11:57

vsetci co maju iny nazor ako ty tak na nych okamzite utocis aj proti dialnici a co si docielil ved je to trapne preber sa

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 26.08.2008 08:53
žiadny zákon neprikazuje majiteľovi oplotiť si svoj pozemok. To by sme tu už dávno museli lietať ponad krajinu.

Pisateľ je asi pomýlený jedným paragrafom občianskeho zákonníka: (2) Ak je to potrebné a ak to nebráni účelnému využívaniu susediacich pozemkov a stavieb, môže súd po zistení stanoviska príslušného stavebného úradu rozhodnúť, že vlastník pozemku je povinný pozemok oplotiť.

To sú prípady, kedy neoplotenie pozemku susedov obťažuje - napríklad pobehovaním zvierat atď.

Ešte máte pripravené nejaké zavádzajúce tvrdenia?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 27.08.2008 08:12

Smatana daj sa liečit

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 27.08.2008 09:38

VED LUDIA SU HORSI AKO ZVIERATA

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 24.08.2008 00:07

Jeden lepší hajzlík ako druhý. Ale Janco pomaly končí...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 21.08.2008 14:10

už je rozfúkané garáže sú v územnom pláne povolené a nadstavba to už je len maličký krôčik

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.08.2008 10:19

Stanko vraj nebude kandidovať za SMER do VUCky. Chudáčik,isto sa zlomilo aj to posledné čo v ňom je.Ešte maximálne dva roky a jeho hviezda zhasne v Pružinskej krčme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.08.2008 18:28

A?Veď ten slizký komunista môže kandidovať za europoslanca alebo aj prezidenta. Huba na okecávanie a zmysel pre ojeb..... mu nechýba.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 27.08.2008 16:49

Mne sa už načisto sníva reku, mestský potál dáva zvesť a to návrh na vyplatenie mimoriadnej odmeny kontrolórke Ďurišovej.A kto sa tak angažuje? No predsa Stando Hasťo. Platí ľudové rčenie.Zlodej dopraje zlodejke tak ako vrana k vrane sadá.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 27.08.2008 14:47

Na kandidátku do volieb do VÚC sa už nominovali starý ujo Adame a Bačík. Do partie ešte ide poslušný Sádestav, rýchlokvasený Janas. Samozrejme bez diskusie s členmi Smeru,... keď tí su takí nasprostastí,...

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359