Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Inšpirácia z Bytče: Povinné verejné obstarávanie elektronickou aukciou

Inšpirácia z Bytče: Povinné verejné obstarávanie elektronickou aukciou

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 07.01.2009 13:51
O nákupe materiálu od 3319,39 eur (100 000 korún) vyššie a výbere dodávateľa stavebných prác od 6638,78 eur (200 000 korún) sa bude v Bytči rozhodovať elektronicky. Poslanci zaviedli povinnosť používať ju od nového roka. Zníži sa tým riziko korupcie. Zároveň vznikne aj čo najširší zoznam firiem, ktoré bude mesto o zákazkách informovať elektronicky. Cieľom je odbúrať tak problémy s nedostatkom súťažných ponúk, čo sa stáva v prípade, ak sa firmy o súťaži nedozvedia.
http://www.sme.sk/c/4248427/zakazky-vybera-pocitac.html
Verejné obstarávanie elektronickou aukciou je už v Bytči povinné
Zákazky vyberá počítač

Bytčianska samospráva očakáva od uprednostnenia elektronickej formy obstarávania úsporu a transparentnosť .

BYTČA. O nákupe materiálu od 3319,39 eur (100 000 korún) vyššie a výbere dodávateľa stavebných prác od 6638,78 eur (200 000 korún) sa bude v Bytči rozhodovať elektronicky.

Možnosť využívania elektronickej aukcie mal magistrát už niekoľko rokov, využíval ju však zriedkavo. Poslanci zaviedli povinnosť používať ju od nového roka. Mesto tak spraviť nemusí iba výnimočne.

Ako na dražbe

O víťazovi obstarávania rozhodne najnižšia cena. Firmy ju budú ponúkať ako na dražbe. „Bude to transparentnejšie, odbúrajú sa náznaky akéhokoľvek podozrenia,“ povedal primátor Bytče Peter Korec.

Zároveň vznikne aj čo najširší zoznam firiem, ktoré bude mesto o zákazkách informovať elektronicky. Cieľom je odbúrať tak problémy s nedostatkom súťažných ponúk, čo sa stáva v prípade, ak sa firmy o súťaži nedozvedia.

Šetrenie a transparentnosť

„Elektronické aukcie znižujú riziko korupcie a klientelizmu na minimum,“ tvrdí poslanec Peter Bologa, ktorý túto formu obstarávania najvýraznejšie presadzoval. „Pri otváraní obálok pred členmi komisie predsa len zostáva priestor na korupciu,“ myslí si.

Takúto formu obstarávania považuje za najlepší aj nezisková organizácia Transparency International Slovensko.

„Elektronická aukcia má mnoho výhod - od šetrenia financiami až po zrýchlenie procesu obstarávania. Najdôležitejší prínos je však transparent­nosť,“ povedal Ivan Rončák z organizácie.

Levice šetria

Priekopníkom vo využívaní elektronickej aukcie sú Levice. „Úspory sa pohybujú v rozpätí 20 – 40 percent. Sú však aj prípady, keď úspora nie je“, povedala povedala Božena Krajčovicová z Oddelenia vnútornej prevádzky mestského úradu v Leviciach. Veľkou výhodou podľa nej je, že proti priebehu aukcie a jej vyhodnoteniu ponúk nemožno podať námietky.

Pri otváraní obálok pred členmi komisie predsa len zostáva priestor na korupciu.
Peter Bologa, mestský poslanec v Bytči

pondelok 5. 1. 2009 | Michal Trško, Ladislav Kavecký
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 07.01.2009 17:17

Bytča i keď je iba polovičné mesto má len jedného viceprimátora aj to na polovičný úväzok , za ktorý berie v priemere aj s odmenami do 10000 SK/mesačne . Pochybujem , že sa v PB niečo podarí nakoľko my máme viceprimátorov až dvoch , ktorý zarábajú možno 100000 SK/mesačne . A zobrať ešte oldomáš zo zákaziek ? Myslím , že nemysliteľné !

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 07.01.2009 20:43

V P.B sa takáto blbosť nemôže uchytiť. Veď to vôbec nemôže byť rentabilné !!! Ozaj - údajne pred Sviatkami robili policajti kontrolu alkoholu u mladistvých. Hádajte kde bolo najviac pozitivných ?? Vivat VZN - v rešt. kulturného stánku !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 07.01.2009 21:21

ved naco inak by doverny ochlasta o to vzn tak bojoval predsa aby mal synator dobru trzbu KUBO KUBO

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 08.01.2009 00:53
Prečo si myslíte, že by to v PB nebolo rentabilné? Veď usporiadanie elektronickej aukcie je niekoľkonásobne lacnejšie, než klasická dražba! V podstate sa to technologicky nelíši od pridávania diskusných príspevkov pod článok, len je tam predtým povinná registrácia.

Pár príkladov, ako elektronické aukcie ušetrili obciam ale aj firmám značné peniaze:

Mesto Šaľa ušetrilo za dvadsať minút desiatky miliónov korún. Mesto doteraz platilo za nakladanie s komunálnym odpadom takmer 26 miliónov korún. Tento rok vypísali na zvoz odpadu novú súťaž. Neuspokojili sa však s bežnou metódou, keď ceny uchádzači ponúkajú v obálkach, ale usporiadali aj druhé kolo – formou elektronickej aukcie.

Firmy začali ponuky na 24 miliónoch, v aukcii sa o zákazku pobili a cenu spustili až na 17,1 milióna. A keďže zmluvu mesto uzatvorilo na 11 rokov, vďaka elektronickej aukcii usporia oproti dnešným nákladom takmer sto miliónov korún.

Víťazná firma, tá istá, aká to za viac peňazí robila doteraz, bude odpad zbierať nie dvakrát, ale až trikrát týždenne. „Zabezpečovať bude navyše aj separovanie papiera. Takže výsledkom aukcie je viac roboty za menej peňazí,“ hovorí viceprimátor Šale Jozef Mečiar.

V biznise aukcie bežia roky

Elektronickú aukciu úspešne využívajú napríklad aj Levice, Nová Dubnica, Piešťany, Bytča či prešovská fakultná nemocnica. „Začali sme ešte v decembri 2005, máme ich za sebou desiatky a niekedy až s úsporou šesťdesiat percent,“ hovorí Božena Krajčovicová z Mestského úradu v Leviciach. Ako príklad uvádza 417-tisícovú úsporu pri miliónovej zákazke na obklad mestskej budovy.

Súkromná sféra využíva aukcie už niekoľko rokov. Gumárenská firma Matador cez ne nakupuje pracovné odevy, kancelárske potreby či elektromateriál na údržbu strojov. „Celkové úspory dosahovali až štyridsať percent,“ povedal Miroslav Žiačik z Matadoru.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 08.01.2009 06:36

On to zrejme myslel asi tak, ze by to nebolo rentabilné pre Starého uja a kol. Jednoducho by sa nedali prelievať milióny korún daňových poplatníkov do ich vreáck. Neboli by napr. milióny pre Sádestav za nadhodnotené chodníčky, milióny pre poslanca J. Babušíka za nadhodnotené zákazky, naposledy detské ihrištečko na Rozkvete, tuším cez 2 mel., pre funebráka Nemčíka, nehovoriac o Megawaste atd.

Skúste dať žiadosť o info a vypýtať si faktúrky. Ľahko si urobíme rekonštrukciu skutočných nákladov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 08.01.2009 12:04

Sadestav je ukážkou kozmickej rentability za pár mesiáci podnikania na mesce sa z nezamestnaného bývaleho šofera ze strojárni a zlodeja nafty stal velavážený podnikacel kerý si kúpel 2 miliónový teréňak a až šecka žebrota vidzí ešče si tam dal aj špz s číslov svojho domu. Kaje chodzí vypráva ako má uja Mira v hrsci ľebo mu postavel dom dezi pri trnave a zaplacel mu výlety na futbal a kej budze starostom v Domaníži zatočí aj s Matušíkom lebo prí sa v tej Domaníži akosi rozcahuje do šeckého mudruje.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 08.01.2009 18:28

Presne tak som to myslel !!! Koho vo vedení mesta zaujíma nejaké šetrenie. Pre občana ?? Ha-ha-ha !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 08.01.2009 18:50

Ani kontrolienka Durisovka inak zlodejka z teska neobisla naprazdno vsak? pov bytacky tunel byty pozemky uplatky od scefana a 100 tis plat k tomu ty mas co pisaat chudera

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.01.2009 07:58

Čítam tu o poslancovi Babušíkovi ako dostáva obrovské mestské zákazky. Mala som ho za seriózneho človeka, ktorý bojoval za nás občanov postihnutých pri výstavbe diaľnice. Ako však vidieť, aj jemu ide len o peniaze a plné vlastné vrecká a občania sú mu ukradnutí. Jozef, Jozef pre toto som ťa teda nevolila.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.01.2009 12:08

Ako sa dostaneme ku konkretným číslam o veľkosti zákaziek spomínaných pánov ?Najviac ma zaujíma pán Sádecký , ktorého sobne poznám a viem čo dokáže , či skôr nedokáže. Ale aj ostnatných pánov na holenie možete uviesť. A ďakujem ak sa nebudú písať hlúposti , ale overené fakty.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.01.2009 12:08

Ako sa dostaneme ku konkretným číslam o veľkosti zákaziek spomínaných pánov ?Najviac ma zaujíma pán Sádecký , ktorého sobne poznám a viem čo dokáže , či skôr nedokáže. Ale aj ostnatných pánov na holenie možete uviesť. A ďakujem ak sa nebudú písať hlúposti , ale overené fakty.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.01.2009 12:44

Stačí napísať žiadosť o informácie na mestský úrad. Zaplatené faktúry za posledný rok, povedzme nad 50 000 Sk a máš to. Podľa informačného zákona máš na to nárok.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 07:17

Počul som o sume 30 miliónov asi pravdy na tom niečo bude lebo sa Sádecký chvalil ako dal Haviarovi na ples 100 tisíc.S takou lahkosťou to rozprával ako by to bolo 100 korún.Ó bože kto tieto kšefty už konečne zastaví.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 20:09

POvedzte mi asi načo máme ctených poslancov?Asi prečo si ja občan mám pýtať informácie?Poslancov sme volili nato aby nás zastupovali a informovali a bránili takémuto rozkrádaniu mestského majetku v podaní pánov Sádeckého a Babušíka a ďalších predsa nie?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 17.01.2009 14:55
Poslancov sme si síce zvolili a platíme si ich z daní, ale každého "zamestnanca" treba kontrolovať, a ak treba, aj mu dať najavo, že vo svojej funkcii nemusí byť "na doživotie". Ubezpečujem vás, že akonáhle si podáte povedzme žiadosť o faktúry vyplatené mestom za vybrané obdobie, a zavesíte informáciu o podaní žiadosti na tento web, okamžite sa to rozkríkne a aj samotní poslanci "ožijú". Samozrejme, okamžite vás začnú upodozrievať a ohovárať. Že sa chcete niekomu pomstiť, alebo dokonca (Ó HRôZA) že chcete sami kandidovať! (Toto druhé "obvinenie" je zvlášť kuriózne - lebo vás upodozrievajú z toho, čo oni sami urobili :-)
A veci sa začnú hýbať.
Nemám problém podať takú žiadosť o informácie. Nebál som sa za Lackoviča, prečo by som mal teraz. (Bývalého prednostu Čekana sme dotiahli až pred priestupkovú komisiu, ktorá uznala jeho pochybenie.)
Ale tým súdruhov zase len utvrdíme v ich predstave, že okrem jedného občianskeho združenia a dvoch občanov - sólistov (Ševčíka a Chupeka) sa im nikto čelom nepostaví.
Potrebujete vzor podania žiadosti o informácie?
Pozor - tiež vám hrozí, že z poskytnutých informácií zistíte, že fámy o monopolných stavebných firmách nemusia byť celkom pravdivé.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.01.2009 15:31

Žijeme v polomafiánskej dobe a aj keď sa poctivý občan dopátra ku konkrétnej informácii ,nebude ju mať kto odprezentovať ,pretože aj média sú vlastnené týmito skupinami nehovoriac o strach o seba a svoju rodinu .Alebo mu nedajú na zastupiteľstve slov .A to koho firmy sa tu momentálne hoja napokon ani netreba zisťovať .Popísané tu toho bolo viac než dosť a pokiaľ človek nie je slepý ,keď sa prechádza po meste tak uvidí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 08.01.2009 20:21

FIRMA NA ÚROVNI: - jeden majiteľ - jeden zástupca majiteľa (stavbyvedúci) - jeden osobný automobil (s vozíkom) - jeden fúrik, jeden krompáč, dve lopaty - jedna rezačka asfaltu, jedna miešačka (z požičovne) - traja robotníci (krčmovho typu)

A táto firma dostáva miliónové zákazky od mesta Považská Bystrica .........................

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 08.01.2009 21:52

Tomu hovorím efektivita.Vidalo na tereňák,nevidalo na vercajch.Vidalo na vstupenky na futbal a oldomáš Mirečkovi a nevidalo na poriadnych robošov.Odporúčam Sádeckému rozšíriť si živnosť a poriadať školenia o efektivite v tunelovaní.A čo všetko tento cementárensky Nobel už v PB realizoval?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 09.01.2009 16:12

Potom je ako možne ze takýto chruňo dostava mnohomilionove zakazky?To Mirečkovi stačí chalúpku polepiť aby s verejneho takto rozdaval?V celejdomaňizi je naznámo ako sa ten uslintany chruňo vyťahuje prí to ma všecko uplatené a ked bude treba aj z matusikom a jeho kamáradmi zatoči.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.01.2009 13:22

Ma milionove zakazky ,ale nikde nie je vidno logo jeho firmy.Nesponzoruje ziaden sport v Pov.Bystrici.Vsetci nadavate na HANT ale ten drzi par sportov nad vodou.Sadestav dava sponzorske jedine ludom z mesta.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.01.2009 09:29

Podla toho čo tu čítam ,je to typické tunelovanie ms rozpočtu.Lacko to približne takto robil cez svoju stavebnú a pána Ščefana ,títo súdruhovia zase cez tohto dedinského truľa.Platí tu pravidlo ,že čím hlúpejší tým lepšie.Nebolo by zlé vidieť koľko takto ročne dukátov preperú.Situácia sa ako vidieť dokonalo opakuje ,kde sú tie predvolebné sľuby o potlačení korupcie a klientelizmu?Všetko ako vidieť je po starom ,ba ešte horšie.zaujímalo by keď vyšlo pánovi Sádeckému na mnohomiliónový tereniak ,koľko potom ostáva našim drahým súdruhom?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.01.2009 13:57

Nemám nič proti tomu, keď podnikateľ venuje časť svojho zisku na podporu športu alebo hoci speváckeho súboru. Dokonca je to správne. Ale ospravedlňovať tým klientelistické zakázky od mesta? Že dali niečo na šport, tak je to v poriadku?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 22:42

je to hamba takto kradnuc fuuj

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 21:39

Zabudol si na jeho novučký milionový tereňak z mestského rozpočtu. Ale občania to vidia páni Adame a Haviar komu dávate takto nehorázne zarobiť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 22:40

je to hamba takto kradnuc

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.01.2009 14:51

VRITOLEZ ,VRITOLEZ,VRITOLEZ

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.01.2009 11:27

Sádeckého poznám ako ešte učňa(pozn.3,5 ročný bez maturity) kde v žiadnom prípade neoslňoval,povedal by som opak bol pravdou.Oficiálne pracoval ako strojárenský šofér no lenže kde hlavnou jeho činnosťou bolo nie poctivo pracovať,ale predovšetkým však stáčať kilometre, kradnúť benzín a všeličo kšeftovať vynášať cez bránu prirodzene samozrejme vždy za nejakú to pozornosť najčastejšie flašôčku.Preto keĎ okráda,tuneluje a upláca pri stavebných zákazkach sa vôbec nečudujem.Robí presne to čo robil stále 25 rokov dozadu.Zarážajúci je fakt,že v tak veľkom rozsahu mu je to umožnené.Je to totiž nenásytný a bezcitný hlupák.Preto jeho kandidatúru beriem ako hrubý žart mestských papalášov predovšetkým tak pána Haviara t.j. jeho kamaráta zo školských lavíc.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.01.2009 14:03

Všetci tu píšete o dzejakom Sádeckom, čo je on nová bystriczká celebrita alebo čo? Ja ho nepoznám a mne môže byť ukradený. Pokial robí dobre , myslím kvalitne, tak nech robí, ale ak robí fušerinu, tak ho na mesce kopnite aj s firmou do rici a hotovo, ved ked začína kríza tak bude fúra stavebných firiem prosiť o zakázku aj za menšie peniaze. To sedlácky rozum vraví.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.01.2009 19:43

A kto ho na mesce asi tak kopne do rici, kej cez neho šecko prepiérajú?A kvalitne?Choj sa pozriec na ten chodník na stanici krivý jak mojcínsky autobus.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.01.2009 07:26

zaujímavý a relatívne objektívny príspevok, vďaka. pomôže možno nielen mne pri rozhodovaní sa pred voľbami, lebo nie všetkých ľudí v PB poznám

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.01.2009 09:30

Som zvedavá kedy sa naši poslanci opýtajú na to zaujímavé "podnikanie" pána Sádeckého a ostatných.Celkom rada by som si vypočula ich zdôvodnenie prečo dostávajú zákazky len vyvolení "sponzori".

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.01.2009 21:05

vieš mi povedať jediný dôvod prečo by sa mali páni poslanci mali chcieť pýtať na také veci?.... Tendenciu pýtať sa na to je zrejmá len u Ševčíka. A asi preto tí najzaintresovanejší poslanci sa tomu bránia zubami - nechtami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 18.01.2009 10:51

Ktto najviac na Sevcika utoci? Haviar Kubovic Babusik. Mengela a jeho pokladnika Sadeckeho nevynimajuc

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.01.2009 12:57

prečo si meský súdruzi vybrali akéhosik sedliaka z domaniže, prečo im neperie peniaze vhodnejší stavebný podnikateľ z bystrice?To žeby sádecký toľko platil, alebo je to odmena za kandidátku do VUC?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.01.2009 20:52

Lebo

ad 1: musí to byť rovnaké bezvýznamné hovno, ako sú tie dotyčné nuly

ad 2: je to HANTondov biely koník

aké prosté... :)

Peter Bologa
Peter Bologa píše:
Pátek 09.01.2009 10:07

Zdravím Vás. Som rád, že ste tento článok zaradili na svoju stránku. Skutočne si myslím, že v tomto prípade by sa mohla Považská Bystrica inšpirovať Bytčou. Elektronické aukcie sú momentálne jednoznačne najlepším spôsobom obstarávania tovaru alebo služieb a predaja mestského majetku. Treba to v Považskej Bystrici presadiť. Ak to nevyjde, treba sa o to pokúsiťč znova... a znova. Vždy a všade budú kritici presadzovania takýchto transparentných riešení, vždy budú argumenty proti takejto aktivite, ktoré sa dokonca budú zdať byť na prvý pohľad logické. No v skutočnosti pôjde len o snahu udržať si svoje bezpečné kanáliky, cez ktoré prúdia peniaze "správnym" smerom. Držím palce, vážne to nevzdajte!!!! Peter Bologa, Bytča

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.01.2009 04:13

vas myslim pani Komunista-terorista,Dovernik a Primat!No co kedy to zavediete v Bystrici VY KUR.Y komunisticke?Nikdy?Vy neprestanete tych ludi osierat a okradat?Antikoncepciu sportu ste vymysleli?Ved na vas pride vy smrduti skunkovia.Ale vy bystricania ak si chcete pomoct,nakopte ich do riti!Tu v slobodnom svete ste na totiz smiech,ze si neviete rady s poje.anymi komousmi. zdravi vas rodak

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.01.2009 07:23

Pracovala som s nim v bývalých Považských strojárňach.Už tam to bol vriťolez a klamár.Aké on môže mat skúsenosti so stavebníctvom. Keď jeho náplň prace ,sa bolo voziť na BABETKE a stáčať kilometre................................

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.01.2009 11:58

To sa s takymto zlodejskym chrunom nasa mestka elita spolcuje a dava mu mnohomilionove zakazky? No pekne zeby preto ako prislovie hovori vrana k vrane sada?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.01.2009 22:00

mestská elita, dávno som sa tak nenasmiala :))))

A kohože si tým pre zaujímavosť myslel?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.01.2009 22:19

deduška večerníčka Mirečka bývaleho komouša a terajšieho indiána Standu a dlhodobo uvoľneného dôverníka Ľuboška

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.01.2009 15:30

STACI SI POZRIET www.smerpb.sk A TAM SI POZRIET KTO TVORI OKRESNY SNEM AKO STVRTY V PORADI JE PAN JOZEF SADECKY.TAK TO JE HNUSSSS.A ON DOSTAVA MESTSKE ZAKAZKY ZA MILIONY KORUN. Okresný snem Na základe uznesenia Okresného snemu strany SMER-SD zo dňa 21.2.2008 sa dňa 4.4.2008 konal volebný snem, ktorý zvolil Okresnú radu v nasledovnom zložení:

Karol Janas PhDr. PaeDr. Ing. Ľubomír Kubovič Ing. Josef Mikšovský Jozef Sádecký Ing. Jozef Smatana

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 15:52

Tak to je sila !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pán Sadecký majiteľ firmy SADESTAV ide kandidovať do VUC tak to je sila!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A je na kandidátke SMERU. Jablko nepadá ďaleko od stromu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 18:07

Teraz mi je všecko jasné prečo dostáva Sádecký toľko desiatok miliónových zákaziek.Aby finacoval miestnej pobočke KSČ Smeru voľby do VUC a Staňkovi Hasťošovi kandidatúru na primoša.Toto si ani Lackovič nedovolil!Hanba!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 20.01.2009 18:49

dnes vyzeral ako čerstvo vyplieskaná prdel,tak mu Belásová naložila za fondíky.Veľmi sa teším ako bude Stando a Mirek vyzerať keď sa ich nabudúce spýtajú na Sádeckého mestské kšeftíky.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 20.01.2009 19:59

Hastroš nám celý oružovel. Ružová košielka, kravatka, plešinka. Snaživo mu Sekundoval Kubolín s ružovou kravatkou a nosom :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.01.2009 12:41

Proste taká malá komunisticko štbácka družina.Do partie im chýbal už len zlodejíček Všadestav.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.01.2009 20:23

Čo sledujem tak veľmi spokojnučká družinka.Že ich už niekto nenakope do riti.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.01.2009 23:45

"Nezávislá" TV Podvažie nám ukázala družinku ako sa bola ťažko a tvrdo napapať na cestovnom veľtržíku Mňam

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 25.01.2009 06:52

veď kôli veľtržíku aj zastupiteľstvo prehodili na utorok. Veď treba sa predviesť, napapať a pozrieť nejaký Avion...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 25.01.2009 11:09

Na to že vybavia pre občanov mesta kulové a sebe,rodine a kamrádom naplnia vrecká a gágor sme si už predsa zvykli pán Haviar a ostatní.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.01.2009 18:46

Po prečítaní vyššie uvedených zopár diskusných príspevkov ma napadá jediné: Nie je v najlepšom prípade proti morálnym zásadám ak už nie protizákonné, aby člen okresnej rady nemenovanej politickej strany dostával mnohomiliónové práce od mesta, kde je primátor predsedom a viceprimátor taktiež členom dotyčnej politickej strany? To je podľa mňa klientelizmus ako hrom!!!!!!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 17.01.2009 20:06
Róbert Fico na mimoriadnej tlačovej besede na úrade vlády:

Zopakujem to aj tisíckrát. Považujeme za neprijateľné, aby boli diskriminovaní ľudia preto, že sa hlásia k vládnej koalícii, pričom týchto ľudí je viac ako 60 %. Nenecháme sa v žiadnom prípade terorizovať médiami, ktoré jasne prebrali úlohu politickej opozície, len z toho dôvodu, že nemienime znevýhodňovať našich členov a sympatizantov, starostov a primátorov. Ústava Slovenskej republiky aj antidiskriminačný zákon hovoria veľmi jasne, že politické zmýšľanie či členstvo v politických stranách nemôže byť na ujmu ich práv. Ak teda zákony platia pre predstaviteľov opozície a pre vás, musia platiť aj pre členov a sympatizantov vládnych strán, ako aj pre nominantov týchto politických subjektov. Odmietame, vážené dámy a páni, ako sa o to snažíte, vytvoriť situáciu, keď sa členstvo alebo sympatia k strane vládnej koalície má rovnať záznamu v registri trestov, toto jednoducho robiť. Akonáhle niekto sa hlási k vládnej strane, kandidoval, je starostom alebo primátorom, nemôže nič. To si rovno môže dať urobiť výpis z registra trestov, v ktorom je napísané „neprípustné, aby tento človek sa uchádzal o čokoľvek“. Nebudeme postihovať poslancov Národnej rady Slovenskej republiky za vládnu koalíciu za to, že si plnia povinnosti vyplývajúce z ich mandátu a politického zmýšľania. Kritizovať poslancov za to, že podporujú vznik sociálnych podnikov v oblastiach s vysokou nezamestnanosťou, je už naozaj zvrátené.

Druhá zásada: Výsledky verejných obstarávaní nebudeme považovať za neprípustný klientelizmus, ak v nich nedôjde k porušeniu zákona a stanovených pravidiel a kritérií, a za záväzné budeme v tomto smere považovať len stanovisko Úradu pre verejné obstarávanie, a nie stanovisko médií.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.01.2009 20:32

kolko ze im ten Sadecky odvadza?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 19.01.2009 13:49

očul som že nie jeden ale obaja víceprimoši su smeráci, takže sa nečudujce že že "sade stav" (nesadí ) ale stavia a VERCE TOMU ZE STAVC BUDZE A HOTOVO.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 19.01.2009 14:35

no vedz aj hlavný primoš je smerák tak sa buje všade stavac kej aj odfláknuc(chodník na rozkvece) hlavne že sa korunky kotúľajú a tereniačiky kupujú

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 19.01.2009 21:23

uvidíme či bude sadestav staviať aj po zavedení elektronického výberu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 18.01.2009 12:05

Milá čitateľka,čitateľ.Rád by som vás ubezpečil o jednom vždy platiacom fakte.Rozoberajú sa tu skutočnosti Sádecký a miliónový tereňiak,Sádecký a mestské zákazky za desiatky milionóv,ale aj ďalšie korupčno klientelistické prepojenia našich mestských súdruhov.A teraz ten fakt. Hovno ležiace na zemi aj v prípade,že ho dáte do krásneho maľovaného a voňavého džbánku a uložíte na poličku rovno nad umelecky murovanou pieckou,bude stále tým podlhovastým,hnedastým a smradľavým HOVNOM!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 18.01.2009 16:33

suhlas,... a moze sedzec aj na primatorskej stolicke!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.01.2009 07:31

Tak na meský tunelstačí nezamestnaný sedlák z domaniže a ms.poslancovi Babušíkovi stačí sem tam zakazienka aby robil poslaneckého sluhu.Dobre to majú súdruzi z plesu premyslené.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.01.2009 05:01

Prečo sa tu odbavujete na niektorych sudruhoch komunistickych to kur.ach a nepoviete svojmu poslancovi:oklamal si nas ,odstup.Nasledne si zvolite poriadnych poslancov a ti odvolaju tie največšie ...Ste taki chrunovia čo si nezaslužia nič ine len to čo maju?Ubožaci čo im stači vypisovat a anonimne nadavat?Taki mogoni-truhlici?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.01.2009 12:42

Skúšal som to. Neodstúpil. Fakt nechápem prečo. Povedal som mu znova, že ma oklamal a nech odstúpi, a on nič, len tak čudne pozeral. Čo teraz? Poraď, ó múdry.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.01.2009 03:23

mal take velke porisko a nazyval ho presvedčovak...občania maju možnost odvolat poslanca aj inak-len treba ozaj chciet.ooootom nevieš?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.01.2009 05:20

Každý má takých poslancov akých si zasluži a take vedenie...Ked ich neviete odvolať a zvoliť si poriadnych,tak vám treba.Len tu nadávate ale nič nerobíte.STE TAKE TELCE??? Nečudujem sa že sa z VáS SMEJU!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 22.01.2009 21:10

smejú, že ste zo SMERU !!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 23.01.2009 11:18

Tak sa nám to v tej červenej strane pekne mieša.Už aj najväčší súdruh z mesta Hasťo je členom ľavého SMERovania.Po buňke štb Kuba -Buba pribudla aj buňka absolventa VÚML-u.Česť práci soudruzi aneb nakopať vás do riti a lopatu do ruky vám konečne dať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 23.01.2009 18:40

:D bože ľudia...tiež by ste nemuseli veriť všetkému čo si niekto vymyslí....ale človek sa tu aspoň super pobaví..hlavne na tom, že zainteresovaní aj tak vedia, kto je naväčší prispievateľ v týcho diskusiach... čo je také verejné tajomstvo:D a pán dotyčný v každom článku spomína tie isté mená,a frázy...ako ŠTB...a tisíce ďaľších...hodilo by sa už niečo originálnejšie, pretože pomaly to už prestáva byť vtipné....ľudská závisť nemá hraníc!;-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.01.2009 09:33

Tvojho tatka volili a dnes platia za to aby pre nich niečo robil.A čo on robí? KLAME,KRADNE,TUNELUJE MESTSKY ROZPOČET! A ty nepodarok tu píšeš že on "zainteresovaný" vie kto to tu o nom píše.Lenže ja som dosť stará na to aby som sa nebála.Ale ak tvojmu tatkovi zajtra diagnostikujú neviliečitelnú chorobu a dajú mu ešte 3 mesiace aj on pohopí že nieje BOHOM! Poserie sa a nielen preto že chlastá-dostane strach za to všetko čo zlé ľudom spravil.Teba čaká to isté ak neprestaneš.Ale možno ten kandeláber nebolo žiadne varovanie a ty si nesmrtelný.Na každého raz dôjde,nebojím sa Ťa!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.01.2009 12:11

Toto písal mladý Kubo..ič? Tak ak áno tak to je iná bohorovnosť. Načase sa už vzoprieť a otvoriť ľuďom oči, aby teda uverili. s pozdravom my obyčajní poddaní

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 16.02.2009 13:31

Toto vyznieva ako narážka na moju osobu. Je tomu tak? Lebo nerozumiem. Ešte raz Vám držím palce a prajem čo najlepších poslancov. Tlačte na nich, zobuďte sa! Peter Bologa

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.01.2009 08:03

Aj vzhľadom na priebeh diskusie na tejto stránke, ale predovšetkým vzhľadom na priebeh posledných zasadnutí mestského zastupiteľstva a správania sa niektorých "našich" ctených zastupiteľov som sa rozhodol požiadať vedenie mesta o niekoľko informácií na činnosti, ktoré sa dotýkajú prakticky všetkých našich občanov - daňových poplatníkov. Súčasne súhlasím s tým, aby redakcia uverejnila text tejto žiadosti v plnom znení.

Jaro Ševčík

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359