Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / INFOSLOBODA: Nezávislé internetové portály sa združujú

INFOSLOBODA: Nezávislé internetové portály sa združujú

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 16.09.2012 15:46
[2012-09-16] Bratislava. Dnes sa uskutočnilo zakladajúce stretnutie združenia INFOSLOBODA - asociácie nezávislých internetových médií. Cieľom združenia je podporovať transparentnosť obecných samospráv a slobodnú výmenu názorov medzi občanmi, ako hlavný nástroj pre dosiahnutie takejto transparentnosti. Portál PB.OTVORENE.SK patrí medzi zakladajúcich členov.

Oto Pšenák, watson.sk, Nové Zámky: "Ak hovoríme o transparentnej samospráve, myslíme predovšetkým na prehľadnosť financovania obcí a miest. V tomto hrajú kľúčovú úlohu nezávislé lokálne médiá a naše internetové portály takýmito médiami sú. Cítime potrebu vymieňať si skúsenosti a koordinovať svoje postupy, aby bola naša práca efektívnejšia."

Juraj Smatana, pb.otvorene.sk, Považská Bystrica: "Nezávislá internetová stránka je často jediným prostredníkom, ktorý  umožňuje občanom nahliadnuť "pod pokrievku" samospráv. Mnohým účastníkom korupčných sietí sa to samozrejme nepáči, a snažia sa takéto internetové stránky a slobodnú diskusiu na nich umlčať - vyhrážkami, žalobami, nátlakom.  Voči sústredenému tlaku zo strany samospráv je potrebné vytvoriť silnú štruktúru aj na strane poskytovateľov nezávislých informácií."

Miloš Majko, seredonline.sk, Sereď: "Chceme sa venovať aj problému regionálnych médií, financovaných samosprávami. Činnosť takýchto novín alebo televízií má skôr charakter permanentnej volebnej kampane za peniaze občanov. To nielen deformuje politickú pluralitu, ale súčasne aj likviduje možnosť vydávania súkromných novín. Považujem za scestné, aby občania z vlastných peňazí financovali svoje ohlupovanie a ožobračovanie. Hovoríme jasné NIE používaniu verejných zdrojov na platenie "primátorských hlásnych trúb".

Belo Hefler, infoRoznava.sk: „Naša päťročná skúsenosť hovorí aj o tom, že práve vďaka existencii nášho nezávislého portálu, ktorý je u nás často jediným zdrojom citlivých informácií, sa pohli ľady v rožňavskej samospráve i v širších regionálnych súvislostiach. Ľudia sa už dokážu menej báť vysloviť svoj názor a byť kritickí k službám, ktoré si prostredníctvom samosprávy, či štátu platia. Naberajú občianske sebavedomie a odvahu meniť veci tam, kde žijú. Aj keď sporadicky čelíme pokusom zastrašiť nás, niet šance, že by sme to vzdali.“

Združenie INFOSLOBODA  je otvorené aj pre ďalších záujemcov - prevádzkovateľov nezávislých internetových portálov, presadzujúcich transparentnosť , boj proti korupcii, a umožňujúcich slobodnú diskusiu.

Video s vyjadreniami zakladajúcich členov asociácie:

http://youtu.be/VyLeqkLDiTo

 

Zakladajúci členovia asociácie:

Miloš Majko, seredonline.sk, majko@majko.sk

Oto Pšenák, watson.sk, Nové Zámky, oto.psenak@watson.sk

Juraj Smatana, pb.otvorene.sk, Považská Bystrica, smatana@strazov.sk

Belo Hefler, inforoznava.sk, Rožňava, behe@inforoznava.sk

Anonym píše:
Neděle 16.09.2012 16:19
Pozrel som si tie webové strány zo Serede, Rožňavy, Nových Zámkov, a zdá sa že situácia v samospráve je tam veľmi podobná ako v Považskej. Škoda že také weby nie sú v každom meste.
Anonym píše:
Pondělí 17.09.2012 21:15
Blahoželáme novorodeniatku, nech sa mu darí!!!

Sudičky z Lánovín
Anonym píše:
Úterý 18.09.2012 08:45
aj PERÚN sa pripája
Komisár Alexej
Komisár Alexej píše:
Úterý 18.09.2012 08:22
Žiaľ, takéto iniciatívy nemôžu efektívne bojovať proti morovej epidémii s názvom korupcia, avšak môžu aspoň informovať o podozreniach z korupčného správania ľudí, ktorí sa nachádzajú vo verejných funkciách a majú prepojenie na rôzne podnikateľské osoby, ktoré sa usilujú presadiť vlastný záujem (na úkor verejného) aj takýmto podlým a zvráteným spôsobom. A je na svedomí orgánov činných v trestnom konaní, či takéto podozrenia posúdia aj zásadnejšie, než len mávnutám ruky. Ale aj samotní občania by si mali dávať pozor na to, komu vyslovujú vo voľbách svoju dôveru, i keď ich výber býva často výrazne obmedzený. A k tomu mu môžu dopomôcť i správy, ktoré uverejňujú stránky tohoto druhu. A nie je nijakým prekvapením, že mnohí verejní činitelia k takýmto aktivitám zaujímajú negatívny, ba až nepriateľský postoj. A pritom by mali byť oni tými, ktorí stoja v prvej línii boja proti korupčným praktikám.
Anonym píše:
Úterý 18.09.2012 20:11
tiež si myslím...internet služi na vykecanie sa a utlmenie vášne a reakcie......pokial skutočne sa nevyjde do ulíc a nezatočíme s tou euromafiou,tak nás zlikviduju do pozície totalnych eurootrokov....už sme poloviční....
redakcia
redakcia píše:
Úterý 18.09.2012 23:29
A ako sa chcete organizovať na to vyjdenie do ulíc? Máte snáď televíziu, printové médiá, rozhlas, kultúrne domy na stretnutia občanov? Nie, tieto priestory boli dávno zabraté. Zostal však internet. Preto INFOSLOBODA.
Keby internet slúžil len na vykecanie sa a utlmenie, netlačili by na nás vyhrážkami a žalobami.
Anonym píše:
Středa 26.09.2012 15:26
Dnes som dostala správu o tom Tŕsti.
Ako sa ukazuje, podľa návrhu sa ide uzatvárať biokoridor smerom k SLOPNEJ.

Pán Smatana aj ja chcem dom v tejto lukratívnej časti Tŕstia-(CHKO Strážovské vrchy), viete mi poradiť?
OBEC Dolný Lieskov, OBECNÝ ÚRAD Dolný Lieskov 193 , 018 21 Dolný Lieskov
č.j.: /2012 Dolný Lieskov, dňa 10.9. 2012
telefón: 042/4353268
        
Obdržia:
dotknutý samosprávny kraj,
dotknuté orgány, dotknuté obce,
dotknuté právnické osoby
                            podľa rozdeľovníka

Vec:
Oznamuje začatie prerokovania

návrhu„Zmeny a Doplnky č.1 Územného plánu zóny Tŕstie)

Obec Dolný Lieskov, ako orgán územného plánovania a ako obstarávateľ územnoplánovacej dokumentácie obce zabezpečuje spracovanie návrhu Zmeny a Doplnky č.1 Územného plánu zóny Tŕstie( t.č. miestna časť obce Dolný Lieskov)“ (ďalej: ZaD č.1 ÚPN-Z Tŕstie (m.č. obce Dolný Lieskov)

    V zmysle zákona č.369/1990 Z.z. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov a v súlade s § 22 zákona č.50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov Vám


o z n a m u j e,

že dňom 10. 9. 2012 začína jeho prerokovanie.

Návrh návrhu Zmeny a Doplnky č.1 Územného plánu zóny Tŕstie

je vystavený na stránke www.dolnýlieskov.sk

Obec Dolný Lieskov Vás žiada o vydanie stanoviska k návrhu v lehote do 30 dní od doručenia tohto oznámenia. Na pripomienky uplatňované po uplynutí určenej lehoty sa nebude prihliadať.
Anonym píše:
Středa 26.09.2012 20:53


Podľa Pavla Freša (SDKÚ-DS) za Márie Terézie sa „koňmo“ mohlo chodiť do lesa a za sociálneho demokrata sa nesmie. „Vrátili sme sa pred čas nevoľníctva. Sme päť rokov pred Máriou Teréziou,“ povedal. Zároveň upozornil, že pred piatimi rokmi, keď bol tento zákaz schválený, bola v NR SR diskusia o tom, ako kôň a bicykel škodí. „200 rokov neškodilo, teraz škodí. Politicky to nechápem, pretože nositelia moderného nás dovedú pred rok 1800. Čo je odborné na tom, že zakážeme pohyb v lese koňom a na bicykli? Čo mám synovi povedať, že kôň škodí? Zastavme šikanovanie,“ vyzval Frešo.

smilan
smilan píše:
Čtvrtek 27.09.2012 11:51
Sebecké predpovede počasia


   V dnešnej sebeckej dobe všeobecného upriamenia ľudí iba na seba samých je ich slepým egoizmom poznačené takmer všetko, ba dokonca i taká zdanlivo odťažitá vec, akou je predpoveď počasia. Vždy, keď som ju v poslednej dobe počúval, ma vyslovene poburoval egoizmus z nej priam sršiaci. Egoizmus, uzurpujúci si právo mať všetko tak, ako chcem JA! Ako to je výhodné práve pre MŇA a nič iného ma nezaujíma! Všetko ostatné mi môže byť ukradnuté.


Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1209/sebecke-predpovede-pocasia
Anonym píše:
Čtvrtek 27.09.2012 13:59
Počuj šupa, čo to tu píšeš ?
Veď ti si ale poriadna šupa!!!! , alebo si šlachtic s titulom de_Bil.!!!
Pokiaľ ma doma dobre učili, tak počasie riadi Ježiško !!!
Anonym píše:
Čtvrtek 27.09.2012 15:24
Nevšímaj si ho, on svoje názory spamuje všade na nete. Horšie ale je, že v tomto konkrétnom článku napísal smutnú pravdu.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359