Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Hospodárske noviny | Smer má rekordéra. Jeden človek stíha osem funkcií

Hospodárske noviny | Smer má rekordéra. Jeden človek stíha osem funkcií

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 02.10.2012 11:52
[2012-10-02] Karol Janas stíha riadiť okresné mesto, poslancovať, či učiť na troch školách.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke

http://hnonline.sk/slovensko/c1-57710870-smer-ma-funkcionarskeho-rekordera-jeden-clovek-stiha-osem-funkcii#.UGqEXWe23HY.facebook

Smer má multifunkcionára – rekordéra. Primátor Považskej Bystrice Karol Janas zvláda najmenej osem funkcií alebo úväzkov naraz. Popri riadení štyridsaťtisícového mesta stíha napríklad výučbu na troch vysokých školách. Na dvoch z nich pritom pracuje na plný úväzok. „Vzbudzuje to úžas nad schopnosťami tohto človeka,“ hovorí opozičný mestský poslanec Juraj Smatana. To však nie je všetko. Janas pôsobí aj ako poslanec trenčianskej župy, futbalový funkcionár a v septembri sa stal aj členom dozornej rady Ústavu pamäti národa. Riadi aj zväz protifašistických bojovníkov v meste. „Moja jediná priorita je funkcia primátora,“ zdôrazňuje však Janas. Ostatné povinnosti si vraj primerane upravil. Janás si takto môže prilepšiť až o osemtisíc eur mesačne. Pestrá paleta funkcií pritom už priviedla Janasa do absurdnej situácie. Minulý rok požiadal spomínaný zväz bojovníkov na čele s Janasom mesto Považská Bystrica, tiež pod jeho vedením, o dotáciu na činnosť zväzu.

Mesto finančnú pomoc schválilo a Karol Janas podpísal sám so sebou zmluvu o poskytnutí nenávratného príspevku tristo eur – jeden podpis pripojil na zmluvu ako primátor a druhý ako predseda zväzu. Janas to za konflikt záujmov nepovažuje.

„Dotáciu som nepridelil ja, ale mestská rada, kde primátor nemá právo hlasovať, ale ako štatutár mesta musím podpísať každú zmluvu,“ uviedol s tým, že ako štatutár oboch organizácií nemohol konať inak. Problém je však systémový. „Ak politik po nástupe k moci nepreruší členstvo v podobných organizáciách, vzniká živná pôda pre dohady a podozrenia z klientelizmu. Je smiešne sa domnievať, že primátorove aktivity nebudú mať u spriaznených mestských poslancov väčšie porozumenie ako iné,“ tvrdí Smatana. Aj Janas mal preto po získaní primátorskej stoličky utlmiť svoje aktivty na vysokých školách, či v spomínanom zväze. Trenčianska univerzita, kde Janas vedie katedru politológie má napríklad zmluvy o praktickej výučbe s považskobystrickou nemocnicou.

Voľný režim za dvoch
Ako Janas stíha viesť mesto a učiť na troch školách? „Má voľnejší režim, lebo práca na vysokej škole nespočíva len v tom, že niekto tu je osem a pol hodiny v práci,“ tvrdí jeho nadriadený, šéf Ústavu romologických štúdií v Nitre Rastislav Rosinský. Janas podľa neho učí aspoň desať hodín týždenne. Napriek tomu je Janas vedený na škole na stopercentný úväzok, čiže 37,5 hodiny týždenne. Ako je to možné? „Svojimi výkonmi dokáže tých sto percent na pracovisku vykryť,“ vysvetľuje Rosinský s tým, že ide o „prácu mimo pracoviska“ – najmä publikačné aktivity. Prečo škola napriek „voľnejšiemu režimu“ neznížila Janasovi úväzok?. „V tom období odišiel človek, ktorý zabezpečoval filozofiu a sociológiu a on po ňom prevzal aj ďalšie predmety, v podstate začal realizovať výuku za dvoch ľudí,“ uviedol Rosinský.

Vyrieši to e-learning
„Prednášam zväčša po štvrtej popoludní a cez víkendy externistom,“ hovorí Janas o ďalšom pôsobisku na Trenčianskej univerzite. Ani študenti podľa neho neprídu skrátka. „V dobe internetu a e-learningu nie je komunikácia so študentmi žiaden problém,“ uviedol. Do tretice je Janas vedený ako zamestnanec katedry ekonómie a spoločenských vied na súkromnej škole Bankovní inštitút v Prahe. Minister školstva Dušan Čaplovič chce pôsobenie na viacerých školách na plný úväzok zmeniť. Register vysokoškolských zamestnancov totiž odhalil, že až 35 percent pedagógov učí na viac ako jednej škole a existujú rekordéri, ktorí pracujú „na sto percent“ aj na troch, či dokonca štyroch školách. Po novom by mali pedagógovia pracovať naplno len na jednej škole, na ďalších si môžu vziať čiastočný úväzok.

Otázka peňazí?
Mesačná mzda smeráckeho multifunkcionára môže dosiahnuť podľa údajov z verejných zdrojov viac ako 8-tisíc eur. „Problém je, že títo ľudia berú naraz niekoľko platov a tvária sa, že svoju prácu stíhajú, že dokážu byť na dvoch miestach súčasne,“ hovorí analytik Konzervatívneho inštitútu Dušan Sloboda. Iniciatívy, ktoré zakazujú viac ako jednu volenú funkciu však odmieta – stačí len dôsledne sledovať, ako si funkcionári vykonávajú svoje mandáty a zúčastňujú sa na zasadaniach a podľa toho im upraviť plat. 

 
Autor: Tomáš Nejedlý, 00:00 2. 10. 2012
redakcia
redakcia píše:
Úterý 02.10.2012 12:09
Článok "prerozprávali" aj Topky - webový portál Nového Času, pod titulkom Superman zo Smeru.

http://www.topky.sk/cl/1005[…]olitik-zvlada-osem-funkcii-
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 12:14
- Ľudia nosia tričko s Chuckom Norrisom, Chuck Norris nosí tričko s Karolom Janasom.

- Chuck Norris je taký výkonný, že dokáže zničiť každého. Karol Janas je taký výkonný, že dokáže zničiť sám seba.

Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 13:57
upresňujem:
- Deti nosia tričko so Supermanom
- Superman nosí tričko s Chuckom Norrisom
- Chuck Norris nosí tričko s Karolom Janasom.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 12:37
Cim je to vlastne zdovodnitelne, ze take chudobne mesto, akym je Povazska Bystrica, si moze dovolit taky luxus, a dotovat takuto rozbehanu a nafukanu bublinu, akou je tento primator, s cca. 3700 € mesacne? Stratili poslanci, ktori nieco take odsuhlasili, vztah k slovenskej realite, alebo su v hre tajomne korupcne a/alebo ine sily?
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 14:01
- Cim je to vlastne zdovodnitelne, ze take chudobne mesto, akym je Povazska Bystrica, si moze dovolit taky luxus, a dotovat takuto rozbehanu a nafukanu bublinu, akou je tento primator?
To je jednoduché. Predovšetkým výškou IQ Mogoňov, ktoré sa často hrozivo blíži k výške promile hladiny alkoholu v ich prepitých, resp. senilných mozgoch.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 19:26
:-))))
Presne!!!!
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 14:31
Kešovky z Megawaste sa sem nerátajú???
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 14:54
Pokiaľ pán primátor vyučuje na troch prepitujem vysokých školách popri tých horevymenovaných funkciách, potom sa nečudujem úrovni týchto vysokých škôl a ani úrovni ich absolventov. Veď tí mladí sa môžu ešte pred zápisom rovno prihlásiť na úrad práce. A rovnako ako jeho učenie vyzerá to primátorovanie,tu je zase vizitka stav mesta a bezobsažné pindy na zastupiteľstvách. Ale myslím si, že si pán primátor práve sám sebe vytiahol primátorskú stoličku spod zadku. Tie prachy, čo berie za primátorovanie, mu už nedopraje ani jeho hlavná cieľová skupina.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 15:05
hanba smeru
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 11:19
Skôr supermanovi Janasovi !
To tričko s tým nemá nič !
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 18:46
"Ale myslím si, že si pán primátor práve sám sebe vytiahol primátorskú stoličku spod zadku. Tie prachy, čo berie za primátorovanie, mu už nedopraje ani jeho hlavná cieľová skupina."
Toto je dosť možné. Ak sa objaví použiteľný protikandidát, bývalí Janasovi voliči si povedia - nech je tam, odkiaľ nevie odísť, na tie svoje vysoké školy.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 19:25
Janas - učiteľ? Nesúhlasím. Janas nemá právo devastovať školský systém.
Všetko nasväčšuje tomu, že Janas zrejme pri svojich pracovných úväzkoch podvádzal. Fiktívna práca, reálne prachy. Alebo naozaj makal 52 hodín denne? Samozrejme za spoluúčasti ďalších podarených komplicov.
Čo na to ORGÁNI, činné v tristnom konaní?
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 22:11
Janas učiteľ ha ha ha. Iba tak v kradnutí verejných zdrojov a v korupcii, v tom je naozajstný docent!!!
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 22:21
A že učiteľ ? Bol to najväčší darebák na Púchovskom Gymnáziu. Čo sa dalo buď to odflakol, alebo zmeškal.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 22:45
On na tu stoličku za 22 mesiacov vo funkcii primátora ešte nemal čas ani poriadne sadnut, iba hrabe provízie a plat primátora. Jeho jedinou "prácou pre mesto" za mesačný plat 3635,- € je pretrčať sa pred kamerami TV-Považie, aby občanov ohuroval dristami.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 15:45
nerátajú, tie sú mimo, tak ako 50.000 € ročne z MDS a teraz po novom odmena 200.000 € za podpis zmluvy na 5 rokov. Superman do toho, dožer sa ty skorumpované hovado smerácke.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 16:24
Najnovšia informacia, Primator Janas .... dalšia funkcia ,spravca cintorinov mesta.Udajne Nemčik dava malo,musim tuto funkciu zobrat sam. ,,,,Vyjadrenie JANASA.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 16:45
Ludia prosim Vas, vyženme tu čvargu smeracku z mesta ,kym je čas.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 20:39
Vyhnať áno , ale najprv vyhádzať z výškovej budovy tieto nenažraté smerácke svine drístajúce o socialnosti a pritom okrádajúce vo veľkom Bystricu.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 21:11
Na obzore nové koryto !

Zasadala Okresná rada SMERu – SD v Považskej Bystrici
Dňa 20.9.2012 zasadala Okresná rada.
Boli prerokované nasledovné body:
1. Úvod
2. Návrh okresnej rady na predsedu TSK (Trenčianskeho samosprávneho kraja)
3. Príprava členskej schôdze
4. Stretnutia s občanmi pri príležitosti Mesiaca úcty k starším
5. Rôzne

http://www.smerpb.sk/aktualne.htm
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 22:54
***** Smeracke,načele s jej predsedom.

Anonymous User Oct 02, 2012 09:54 PM
Ja ho asi budem voliť do VUC-ky na rok, aby sa mu neznížila životná úroveň. Je skúsený politik, veľmi osožný nášmu mestu.

Anonymous User Oct 02, 2012 10:29 PM
Aj my cela zborovňa učiteľov z Papradna, aby sme sa tej nenažratej hávede zbavili.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 22:37
Snáď na post predsedu trenčianskeho VÚC bude kandidovať polyhistor Janas. A nie akýsi dedinský diletant Baška.
Anonym píše:
Pondělí 08.10.2012 15:18
Tešíme sa na pripravovanú členskú schôdzu strany SMER – SD na ktorej s radosťou privítame čelných predstaviteľov strany, kde sa dozvedia o transparentnosti nášho okresného predsedu Janasa. Servítok pred ústa si rozhodne nedám, lebo to čo sa deje v našom meste by malo vedieť aj predsedníctvo strany.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 22:49
 Anonymous User Oct 02, 2012 08:42 PM
Nuž Nemčík toho už dostal za svoje pchanie sa do Janásovej **** dosť. Málo ale asi dával tento ******** pavúk zo Smeru a neprejavoval náležitú vďačnosť svojmu chlebodarcovi . Však Nemčík nakoniec každý predajný chruńo skončí podobne ako ty.
Anonymous User Oct 02, 2012 09:04 PM
Pan Funebrak NEMCIK, čO nato popoviete,nie robit zoseba podnikatela a zamestnanca Meskeho uradu.Vi Janasov ********.
Anonymous User Oct 02, 2012 09:48 PM
******** privatizér Nemčík dostal zadarmo mestské záchody a teraz náramne podniká a ostatní kvetinári ktorí musia platiť drahé nájomné sa móžu aj roztrhať. Takto vyzerá sociálne podnikanie podľa Janasa smerácka háveď hnusná
Anonymous User Oct 02, 2012 10:22 PM
Je to pekny Papranansky ***.
***************************************************
***************************************************
***************************************************
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 15:45
A budúci rok je výberové konanie na zber komunálneho odpadu. Tam Karolko dostane aspon stovečku.
Komisár Alexej
Komisár Alexej píše:
Středa 03.10.2012 20:13
Snáď na post predsedu trenčianskeho VÚC bude kandidovať polyhistor Janas. A nie akýsi dedinský diletant Baška.
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 22:18
Anonym píše:
Úterý 02.10.2012 23:34
No vidíte, to ma náš primátor čo robiť. 30 funkcii - na každý deň jednu - má Michal Hašek. Tých 8 funkcii nášho je smiešnych oproti tomu. Tak čo závidíte ? A takých supermanov je v bývalom československu stovky. Niektorých vyhmatnú, niektorí si v tichosti užívajú. Pán primátor má priateľa Jurka Smatanu, hold smola.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 00:04
Čo máš furt so závisťou? Ja mu doprajem. Ešte mu aj zaželám: NECH ŽIJE KAROL JANAS! Ale za svoje...
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 00:10
Skôr si myslím že ľuďom dochádza trpezlivosť. Bojujú každý deň o prežitie a zrazu sa dozvedia o takomto úkaze a vidia kde končia ich peniaze. Kdesi vo výrobniach bezcenných titulov.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 09:32
Akosi sa to na Vás, pán primátor, kopí. Ako charekterný človek, za ktorého Vás Vaši najbližší spolupracovníci prezentovali pred voličmi, by ste mali urobiť rozhodný krok. Vzdať sa funcie primátora i ďalších "funkcií", ktoré máte a skúsili si to na úrade práce ako nezamestnaný aspoň jeden rok.
Viem, že rok je málo, lebo máte na účtoch toľko, že rok bez príjmu by ste ani nepocítili.
Ale ako gesto by to bolo fajn.
Ďakujem za Vaše rozhodné konanie.
Váš nevolič ale občan tohto nezdravého mesta, na čele ktorého stojíte.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 14:48
Pekne povedané, ale nalejme si čistého vína. Na týchto parazitov pekné slovo netačí. Tu treba priložiť aj ruku k dielu. Ako napríklad v prípade takého Janca.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 22:28
Obaja sú z toho istého košiara
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 13:46
Určiteveď sú to dve s--v--i--n--e z jednej strany.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 19:06
nová info. Vie niekto o nehode služobného auta mestkého úradu PB v ktorom sa viezol pán primátor s futbalu.Tento pán transparentný totiš chodí na futbaly služobným autom. Tak ho majú radi že ešte v ten večer ho primátori bonzli keď im večer vyvolával aby mu spravili alibi že bol unich na jednaní vidíte akú hanbu máme v PB,
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 22:20
CHodi na fudbalove zapasi služobnim autom aj s polancom Panakom do Domaniže, a chlastaju tam ako opreteky.Pan primator nebolo vam trapne na jarmoku v DOMANIží ked Vas tam ludia z duše nenavidia.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 22:25
CHodi na fudbalove zapasi služobnim autom aj s polancom Panakom do Domaniže, a chlastaju tam ako opreteky.Pan primator nebolo vam trapne na jarmoku v DOMANIží ked Vas tam ludia z duše nenavidia.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 22:47
Otrepem sa a idem ďalej, ale jarmok bol pekný.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 07:07
Nie je dávno, čo poslanec Panák bol pevne presvedčený o svojom naviazaní na SDKU a bol výrazný pravičiar. Teraz trocha zafúkal vietor , vo výhľade sa objavili nejaké voľné miesta na meste a z Panáka je zrazu Smerák. Čo už, Panák máš niečo ako charakter alebo si len jeden z ďalších predajných ch--ru--ňov v mogoňovskej politike ? Keď sme ťa volili tu v Teplej tak si išiel do volieb za iné hodnoty ako sú pochybné Ficove istoty a vedenie mesta teraz v Mogoňove.
Anonym píše:
Pátek 05.10.2012 09:13
Ženu bil, dobre pil, pritom kabát prehodil. V HzDS štartoval, vlastých ľudí
zraďoval.
Anonym píše:
Pátek 05.10.2012 13:33
Je to proste hajzel !
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 09:35
že vraj bol aj v Považskej Teplej na hodoch a kolenoval s Panákom v Kostole na svetej omši.Pán Panák sme radi že si rozumiete len tak ďalej.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 13:51
Každému farárovi čo to ťahá s politickými prostitútkami treba rozbiť jeho prašivú hlavu !!!! Veď odkedy to socialny demokrati mysleli s katolíckou vierou poctivo ? Vždy svojim obšmŕdaním na cirkevných slávnostiach len naháňali hlasy do volieb. Preto to tvrdenie v úvode.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 14:58
Ale my vieme Karoľko že tvojej žene si vyfajčil flek v Papradne ako riaditeľke ZŠ. Pokiaľ si nebol trransparentný primátor,sedela doma nezamestnaná.Ale asi ju vedomostne osvietilo, keď poskočila na riaditeľku. Tvoja rodina má domček? Veď si ho kúpil za primátorovania a Hlavoň ti ho rekonštruuje za vyše 100 litrov. Aj so zimnou záhradou. Ale máš pochvalu že si korektný k životnému prostrediu a že si si dal od Miškacha namontovať solárny ohrev.
Anonym píše:
Pátek 05.10.2012 12:28
A to sa akým spôsobom stalo, že pani Janásová sú riaditeľka ZŠ v Papradne? Toľko mám otázok: Prečo, za čo, za koľko, čo je za tým, čo z toho má ona, on - starosta obce, čo na to kolegovia zo zborovne, čo na to ZRPŠ, čo na to ministerstvo, Národná rada, premiér ...?
Ty koňo, zase o jeden manažérsky plat naviac. Čo s tým budú robiť? Žeby na charitu? Alebo na úpravu cesty papradňanskou dolinou zdevastovanou zemnými prácami v rámci výstavby kanalizácie?
Kua, ja mám toľko otázok, že do konca volebného obdobia by sa pán primátor nespamätal.
Ale on asi takéto diskusie nečíta, lebo je tu niekoľko fajných príspevkov a výziev, na ktoré by mal náš demokraticky zvolený zástupca ľudu reagovať. Ale on nie, on je ticho ako voš pod chrastou a hľadá, kde by sa uvoľnil nejaký flek hodný jeho titulom, postaveniu a "charakteru".
Anonym píše:
Pátek 05.10.2012 18:32
Zázrak, všetky výberové konania na miesto riaditeľa neúspešné, úspešné až to, do ktorého sa prihlásila ONA...
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 10:31
Flek za flek. Transparentný primát dal flek papradňanke Vierke Zboranovej - vedúca oddelenia na MsÚ, ktorá ako predsednička Rady školy v Papradne a zastupkyňa starostu v Papradne, presadila zvolenie "madam Janasovej"
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 12:22
O chviľu bude vedúca celého stavebného odboru,len či má stavebné vzdelanie, ktoré transparentný od každého vyžaduje.
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 12:51
Ďalšie klamstvo K. Janasa.
Prečítal som si článok v PbN „Tvrdé útoky a osočovanie“ v ktorom náš primátor komentuje svoje príjmy, okrem iného peňažné náhrady poslanca TsK, kde uvádza, že každý poslanec má niečo viac ako 400 € . V piatok som sa zastavil na Trenčianskom samosprávnom kraji a dozvedel sa, že primátor mesta účelovo klame, alebo zavádza. Podľa vyjadrenia pracovníčky odboru vnútornej prevádzky, ktorá ma požiadala o anonymitu (údajne by prišla o miesto, za zverejnenie informácii), mesačné odmeny poslancov TSK sú 545 + 166 € ( paušálne náhrady pre poslancov z okolia Považskej Bystrice). Paušálna náhrada pre poslancov TsK je diferencovaná podľa vzdialenosti od miesta bydliska. Čiže náš primátor za výkon mandátu poslanca TsK má minimálne 711 € mesačne. Okrem iného, každý poslanec má bezplatne pridelený notebook s mobilným internetom a mobil, ktorého prevádzku hradí TsK. Vážený pán primátor, neklamte a nezavadzajte občanov mesta, lebo aj telefonovanie mate zadarmo a na zasadnutie TsK sa vozíte služobným autom.
Pre ilustráciu uvádzam mobilné čísla poslancov TsK za región Považská Bystrica :
ADAME Miroslav 0901 918 001
JANAS Karol 0901 918 021
JURČÍK Pavol 0901 918 023
KŇAŽKOVÁ Táňa 0901 918 026
ZBORANOVÁ Viera 0901 918 045
    

Anonym píše:
Středa 03.10.2012 15:46
poznám len dvoch ľudí na svete, ktorí za posledných 100 rokov dokázali niečo také: nicolae a elena caucescu.
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 20:22
Pán primátor má smolu, že sa nekamaráti s Jurkom Smatanom. Tu už napísané je jediná pravda.Ostatné sú vymyslené kydy. Aktivista-hon na jednu osobu a ostatní mu unikajú. Prečo? Nie sú v správnych kamarátskych stranách?
Anonym píše:
Středa 03.10.2012 20:46
Niet sa čo čudovať, že mesto nedokáže čerpať peniaze z EÚ, keď primátor má toľko súkrormných aktivít, ktoré ale realizuje v pracovnom čase primátora P.B!!
Je zaražajúce, že mesta na okolí napr./ Púchov/ doslova prekvitajú - oproti P.B/ bijú sa o fondy a tu
už " priklepnuté " peniaze sa nechavajú prepadnúť!
Vo vojnovom stave, alebo za socializmu by to bola sabotáž a asi by multifunkčný funkcionár odvisol, v lepšom prípade by dýchal filtrovaný vzduch veľmi dlho!
No je demokracia - čo nie je zakázane, všetko je povolone !
No dokedy takyto marazmus bude trvať - aby kôli súkromným kšeftom jednéhoho zlatokopa doplácalo cca 42 000 občanov P.B !
je to normálne - to poslancom nevadí, že sú s ním hádzaní do jedného vreca?
Určite okrem Smatanu sa asi nájde aj ´další slušný v mestskom zastupitešstve.
Len ktorí sa k tomu prihlási ?! / Myslím tú slušnosť /
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 07:17
To asi ťažko. Akých h**aj**zlov ste si zvolili takých máte.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 09:07
Tak čo sa tu ozývaš, keď sa ťa to netýka ?
Akých sme zvolili..., čo Ty si zbavený svojprávnosti, keď si nevolil ?
Ale písať a pindať dokážeš ?!
Ta urob niečo rozumné, strhni za sebou aj ďaľších - a budeme Ťa oslavovať !!!
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 13:44
Keď ma nepoznáš tak s tými tvrdeniami o mne zavri svoj fekál !!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 23:30
Myslím, že ani netúžim poznať takú trubku, čo len falošne trúbi !
Komisár Alexej
Komisár Alexej píše:
Středa 03.10.2012 21:51
Pán polyhistor Janas však dáva médiam sám príležitosti k tomu, aby mu vytýkali niektoré veci. A síce svojou nenásytnosťou a chorobným kariérizmom.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 06:54
Padla tu otázka "hon na jednu osobu a ostatní mu unikajú. Prečo? Nie sú v správnych kamarátskych stranách?"
Vidieť že nemáš informácie. Alebo ich zatajuješ. Tu neide o boj medzi stranami. Janas sa pokúsil istých ľudí pripraviť o zamestnanie. Niektorých aj pripravil. Teraz dostal napiť vlastnej medicíny. Janas ako primátor sa vyhráža ľuďom že im vybaví vyhadzov z roboty. Teraz zistil že na každé prasa sa varí voda. Janas svojou nenažranosťou urobil hanbu Smeru po celom Slovensku. Teraz to chce vyžehliť trapným článkom na tri strany v mestských novinách. Kto seje vietor, žne búrku, Karol!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 07:08
navrhujem aby sa karola janas stal aj predsedom trenčianskeho samosprávneho kraja (tsk). vyzávam vás aby ste podporili túto iniciatívu. ďakujem
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 07:24
nielen predsedom, ale aj prvým a druhým podpredsedom!
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 07:13
Stav sa ,že Ficovi je absolútne jedno či Janás podvodom zarába obrovské prachy a momentálne má len jednu starosť - totiž aby sa jeho sponzori dobre nabalili. Staviam stávku 100:1 , že Janásovi sa za jeho chrapúňskú nenažranosť nič nestane a bude nás naďalej obsierať svojimi sociálnymi dristami.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 08:53
Netreba zabúdať na to, že všetky tunajšie zasraté regionálne média, ktoré platíme my všetci, svojími dezinformáciami a účelovými článkami a reláciami výrazne skreslujú realitu a výrazne ovplyvňujú dezinformovanosť medzi najmä medzi staršími ľuďmi, voličmi.
Všade, či otvorím pridrbnuté PBn, alebo naladím TV Podlažie, ITV, všade číha LENON JANAS. Dnes pustím Podlažie,a tam osobne sám "Veľký Ratlík" moderuje a komentuje "úspechy" Janasa. Totálny HNUS. Toto treba zastaviť, veď je to z naších peňazí. Keď chce, tak nech si dá platenú inzerciu, ZMRD jeden!
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 11:02
J. K. je to úbohá kreatúra a iný výraz ako slizký had a smrad ani nie je vhodný. Keď sa to primátovi hodí, na svoju obranu v Považskobystrických hovninkach vie si aj spomenúť, že aká krivda sa robila Lackovičovi, Adamemu, Keruľovi. Nebol za celou diskreditačnou kampaňou Dodka Keruľka on sám ?
Anonym píše:
Čtvrtek 04.10.2012 09:13
Možno je pravda čo píšeš !
Ale posledná veta plati iba do najbližšich volieb ?!
Potom zrejme ľudia otvoria oči !
Teda želám, si to !
Anonym píše:
Pátek 05.10.2012 17:40
suhlasim
bystricania este nikoho poriadneho za primatora nezvolili, ved ani nebolo z koho, ale uz sa naucili primatorov vykopavat.
este nedavno som si myslel ze janas vydrzi 2 volebne obdobia
ale vela veci vychadza na povrch o jeho zakernej povahe
a neschopnosti riesit veci inak nez na ukor obyvatelov

myslim ze tie funkcie sa mu zosypu na hlavu

Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 18:37
Ha ha Ha
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 18:52
lackovic sa tiez takto smial
a to bol iny kozak ako karol
Anonym píše:
Středa 10.10.2012 00:36
"Ilustračná grafika" na stránke Červená Ficovi:
http://www.facebook.com/pho[…]8&type=1&permPage=1

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359