Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Ľubomír Harvánek a Juraj Smatana v relácii Na rovinu. Otázky môžu klásť aj čitatelia.

Ľubomír Harvánek a Juraj Smatana v relácii Na rovinu. Otázky môžu klásť aj čitatelia.

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 26.01.2011 22:06
Z webovej stránky TV Považie: Exkluzívna diskusná relácia už v piatok 28. januára. Vzhľadom na medializované informácie z údajného zastrašovania poslanca mestského zastupiteľstva a ochranára Mgr. Juraja Smatanu po odvysielaní publicistickej relácie vo verejnoprávnej televízii, sme sa rozhodli poskytnúť priestor majiteľovi zvernice Ing. Harvánkovi ako aj ochranárovi Mgr. Jurajovi Smatanovi. Obaja hostia už potvrdili svoju účasť v televíznom dueli diskusnej relácie Na Rovinu, ktorý bude zaradený do vysielania už v piatok 28.1. o 18:30 hod. a následne v ďalších vysielacích blokoch. Hlavné témy diskusie budú: Údajné zastrašovania pána Smatanu a samotná zvernica.

TV Považie vytvorila priestor aj pre otázky čitateľov. Položiť ich môžete na stránke

http://www.tvpovazie.sk/index.php/forum/10-povaska-bystrica/15-diskusna-relacia-na-rovinu-smatana--harvanek#15

Stránka vyžaduje registráciu.

 

Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 02:52
O PB otvorene som sa dozvedel len nedávno. Niektoré články sú celkom OK,iné by som sa bál zverejniť pred 22:00 s ohľadom na osoby pod 15 rokov. Nielen v PB, ale aj všade vo svete stretávame ľudí na úrovni a aj mentálnych 00. Toľko k napísaným článkom. Osobne som rád,že sa v TV Považie konečne niekto zobudil(možno nový vietor v TV ?) a pochopil že len diskusiou môžeme riešiť problém a nie odkazom cez média v podobe monológu. Samozrejme musia to obe strany s ich vyhlásením myslieť slobodne a vážne, inak to skončí tak ako som napísal v 3 vete. Téma obora už dlho leží v žalúdku mnohím luďom, preto môže byť jej vysielanie ťahákom možno väčším ako Kleopatra. Ten slušne povedané stál za nič ale priviedol národ k TV. Držím palce TV Považie a dúfam že to dobre skončí. Viac podobných relácii a potom nemusí vysielať stále dookola tú istú nudnú telenovelu. Tém v PB je viac než dosť. Treba len zdvihnúť zadok od PC a pýtať ľudí v meste čo ich zaujíma. Zostáva len dúfať že TV považie chce vysielať pre všetkých občanov PB a TN kraja.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 08:18
Uvedená regionalna TV je sprofanovaná regionálna medialna prostitútka.
Paeazituje na ms. rozpočte a za to umožnuje vybraným miestnym tajtrlíkom mediálne profitovať.
Pred 4 rokmi tlačila tajrlíka Adameho a videli sme dôsledky a následky. Teraz okatým spôsobom obdobne umožnila prezentáciu tajtrlíka Janasa a dôsledky a následky uvidíma a pocítime.
Aj z tohoto dôvodu túto TV dôsledne ignorujem a nepozerám.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 11:49
100 % súhlas.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 18:22
No nemyslím, že pretláčala práve Janasa táto telka, mne išiel na nervy dokola vysielaný Kirsch. A tieto písačky tu sa naozaj zvrhli, keď napíšeš niečo v veci-téme, ihneď padnú jednostranné urážky , nadávky, žiadne riešenia. Tiež sem už málo chodím, a nejde ani o vulgarizmy.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 18:53
Janas nestál na televízii, ale na dôchodcoch.
Kirsch bol omyl.
ŽIadne riešenia? Jedno dám hneď: prestať platiť TV Považie z mestského rozpočtu.
Chceš ešte nejaké riešenia? povedz si tému :-)
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 18:55
Kritizuješ úroveň diskusie, ale žiadne riešenie! :-)

Každý nadáva na počasie, ale nikto s tým nič nerobí!
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 07:11
Ja na počasie nenadávam a ani ho nefinancujem.
Narozdiel od Ratlika a jeho TV Podlažie!
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 11:24
Ty inteligent, pozri sa na svoju výplatnú pásku, koľko si Ty prispel na daniach, ak vobec pracuješ, keď sa už toľko ocháňaš, čo všetko je platené s TVOJICH daní. Zisti si, koľko zaplatil Harvánek, Stacho a všetci tí, čo ich tu omieľaš na daniach. Samé reči. Keby štát, či mesto malo žiť s Tvojich daní, tak tu chodíme na koňoch a svietime petrolejkami. Napíš tu čo len jednu kladnú vec, ktorou si pomohol tomuto mestu.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 13:17
ak dáme do pomeru to čo získali od mesta,... a čo zaplatia na daniach mestu, tak sú ešte dlžníkmi a to poriadnimi!

príklad:
mrkvička získa pozemky za 25% jej reálnej trhovej ceny dajme tomu 25€ m2, čiže trhová je 100€, pozemok prihlási a mesto vyrubí smiešnu daň napr. 25 centov za m2
Mrkvička zaplatí daň, ale získal majetok za babku od mesta.

Ďalej hruštička veľkopodnikateľ robí pre mesto služby, kde má 50% čistí zisk, za autá, nehnuteľnosti,... zaplatí daň, ale kedže mesto mu zplatí za predražení služby, tak zas je mestov v strate.

Občan PB si po 30 rokoch kúpy byt a do bytu psa. Jeho príjem je 400€. Zaplatí daň za nehn. psa,... cca. 150€.

Veľkopodnikateľov je tu dajme tomu 20.
ekonomicky aktívnych je tu dajme tomu 20 tis.

kto zaplatí viac? veľkopodnikateľ čo zaplatí smiešne dane voči tomu čo získa od mesta, kde by to občan PB nikdy nezískal.
Alebo občania PB, ktorí nič nezískajú a len platia a platia?

Smozrejme občan PB je pre mesto prínosjenší ako pár veľkostatkárov, ktorí sú pre mesto záťažou a mesto oberajú o nehorázne peniaze nás občanov PB.

Skusme sa teda všetci občania PB odsťahovať ako to tým veľkop. pôjde! Bez veľkop. to občano PB pôjde a lepšie, bude viac peňazí pre občanov,...

TAKZE BUDICEK!
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 22:14
veľmi dobre si to napísal.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 01:02
Už prvá reakcia na môj článok mi dala námet, čo niekomu vadí. Neviem aké je pozadie financovania TV Považie, ale určite viem že existuje audit,kontrolný deň - nech to nazvem ako chcem a ten ukáže(samozrejme ak ho vykonáva zodpovedná osoba,viac nezávislých osôb)ako to je a výsledky dať do TV. Potom budú dôkazy a môžem niekoho obviniť.... Totižto ide o to a to je aj moje heslo, že vo svojej práci dostávame mzdu za to čo vieme robiť a ak to nevieš zbohom.... a príde niekto iný a to platí aj o TV. Zamýšlam sa, prečo by sme nemali vedieť info aj z TN - tam máme aj my PB "krajské riaditeľstvo" a tam sa to pre nás prakticky začína. Na diskusia - oznam dík za novú adresu o info z PB, nevevel som že existuje. Vidno že diskusia môže existovať, pozrem a zhodnotím. Ešte na záver mám jednu otázku na TV Považie-dúfam že to niekto z nich prečíta. Nemohla by bežať dole na obrazovke info povedzme deň,dva o vysielacom čase naviac horúcich tém /napr.obora/ - myslím že ide o sledovanosť alebo nie???
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 13:21
dám ti radu do života!

ten kto niekoho financuje má nad ním moc.

TV považie platí mesto a má nad ním moc.
Tu v postkomunistckej krajine je to tak.

V západnej tiež mesto platí svoju TV, ale moc nad tým či dostane peniaze majú občania, ktorí sa o to zaujímajú.

Niekoľko príkladov:
STV ovládal mufty, potom fiko, aj dzurinda, ale nebolo to tak zjavné.
Markízu ovládal rusko, ked ju vlastnil ANO bola na každom rohu, ked ju predal ani pes po ňom neštekol
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 10:24
Dobrý deň, zdieľam Váš názor. Zo začiatku som tiež často navštevoval túto stránku a aj diskutoval na tomto fóre, lebo v Považskej to bola jediná stránka, kde sa dalo dozvedieť o informáciach, ktoré sa inak človek bežne nedozvedel. Po čase sa to tu však zvrhlo na diskusiu ala topky. Mal som zato, že vytvorením diskusného fóra na tejto stránke sa zmení štýl a kultúra diskutovania, ale akosi skutek utek a dnes tam diskutujú už len spamové mašiny a vzdali to už aj najväčší zanietenci. No a že sa tu používajú výrazy 4.cenovej, ktoré ako píšete by mali byť publikované až po 22,00 mne až tak nevadí, ale to že sa tu osočujú ľudia plným menom aj keď možno oprávnene, no však bez akýchkoľvek dôkazov, tak tu už končí veškerá sranda. Rád by som videl, či by to dotyčný napísali aj v spomínanom diskusnom fóre. Ďakujem, som pisateľ registrovaný v diskusnom fóre pod menom mmn.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 14:15
Oznam : Je tu ešte jedna Bystrická internetová stránka www.mogonov.sk, ktorá sa tak isto snaží o objektívne informácie o dianí na našom pozemskom svete. Ty čo píšu vulgarizmy sa tam ani neúnuvajte, pravdepodobne budú zmazané, lebo je to stránka pre inteligentných ľudí.

PS: Nie som proti tejto stránke, ja som za obidve stránky a rád si prečítam obidve, je to ako Markíza a JOJ, aj tie obidve sledujem. Už len čakám kedy si STACHi + HAVRi & kolektív. založia svoju vlastnú pravdivú internetovú stránku.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 13:23
len táto stráka je nazávislá a stoja za ňou nezaujatí ľudia.

na mogoňove som pár krát slušne trafil klinček po hlaviče na ľudí čo vlastnia stránku a príspevky boli zmazané!

A to je rozdiel medzi týmito 2 stránkami.

Smatana tu nemaže útoky na seba, pokiaľ sú slušné, aj ked nepravdivé, ale reaguje na ne s argumentami
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 17:47
nechápem prečo by sme mali platiť neajku sukromnu tv.....a mimochodom...robia reportáže z celého TN kraja...čiže obyvatelia PB sponzoruju celý TN VUC :-))) krása...hlavne že mesto nemá prachy.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 19:09
Sledujem tu diskusiu a pan riaditel TV lezie doslova a do pismena Harvankovi do "PRDELE"!!! A vraj objektivna diskusia? To je cosi neuveritelne. Je mi na blitie z Harvanka,ta jeho arogancia doslova z neho tryska. Na 100% stojim za Smatanom.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:04
pán H. je v pozadí mesta a myslím, že by nemal problém zariadiť riaditeľovi výmenu a riaditeľko si je toho vedomí.
Preto nepozerám tento odpad, ktorý bohužiaľ musím platiť z daní.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 13:07
čo si myslíte, že tam všetko prizná?
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 19:24
GALOVIC TY SI HANBA POVAZSKEJ! A HARVANEK SA SPRAVA AKO KEBY TU BOL V POVAZSKEJ BOHOM.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 20:10
Po zhliadnutí relácie dnes na TV-Považie.
Aj keď sa mi spočiatku nepáčil časový pomer resp. nepomer argumentácie oboch strán (v neprospech pána Smatanu), viac sa mi znepáčilo nasledovné.
Zaujimavé, ako sa pán moderátor navážal na "diskusie" pod článkami na tejto stránke... viac sa k tomu vyjadrovať nebudem, bolo tam toho spomenutého dosť a každý si po zhliadnutí relácie urobí svoj úsudok.
No najviac ma zarazilo, ako pán Harvánek skočil do zaujímavej právno-teoretickej úvahy pána Smatanu - uprednostnený súkromný záujem pred verejným záujmom - kde asi pán Harvánek vycítil, že by nemal obstojnú protiargumentáciu, ak by bola myšlienka dokončená. Pevne dúfam, že všetky potrebné povolenia na výstavbu oplotenia a ostatné vysporiadania pozemkov má pán Harvánek získané, na základe zákonnej činnosti príslušných orgánov. No to, že bol uprednostnený súkromný záujem pred verejným, poprieť jednoducho nemôže. Ani on, ani nikto.
Ohradzujme si lesy a hory... čochvíľa budeme chodiť na vychádzky akurát tak vo virtuálnom svete.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:07
ja si z vlastného lesa ani konári nemôžem zobrať bez toho, aby som to nenahlásil!
Pritom ma okrádajú o drevo a nikto nič nerobí.
Ohradiť si to nemôžem, aj keby som na to mal.

Keby bolo všetko podľa kostolného poriadku, tak na smatanu nikto nevyskočí!
Je to priznanie, že niečo nie je v poriadku!

"riaditeľko" vie z ktorej strany vietor fúka, je to hnus, pripomínami to vládu mečiare, ked bol v STV, ako sa tam redaktori z neho pokakávali
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 21:41
O Bystrici sa hovorí v médiách ako o najväčšej diere na Slovensku vďaka Smatanovi, to je fakt, ktorý musí uznať každý. Asi má už veľa funkcií a nevie čo so sebou. Aj pravdu má , možno na 80%, lebo s tou ochranou to občas preháňa, až škodí, ale trepať sa hneď do celorepublikových médií, lebo má práve teraz "vzťahy" a urobiť z mesta najväčšiu dieru v republike je neprípustné, lebo to je nepravdivé. A od PÁNA poslanca zvlášť.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 22:03
Považská Bystrica je mesto, kde je bývalý primátor a viceprimátor odsúdený za falšovanie.
Okresný prokurátor Považskej Bystrice súdený špeciálnym súdom v Pezinku.
Šéf považskobystrických mestských športových klubov bol obvinený zo sprenevery.
Mesto vedie súdne spory s odpadovou spoločnosťou, ktorú samo založilo.
Mesto je zadlžené, ale platí dve súkromné televízie, pričom primátor to využíval na nátlak na novinárov.
Mesto ktorého predminulé vedenie predalo 80% mestských bytov firme svojich rodinných príslušníkov a námestie predalo spriaznenej firme.

A vy, a pán Galovič máte pocit, že TOMUTO mestu pokazí dobré meno správa o pokuse o útok na Smatanu?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 00:26
Nechápem prečo tomu všetkému nedate už pokoj. Ja vám viem 100% povedať že harvanek by nikdy nepouzival nejaké mafianske praktiky, samozrejme pokial by niekto ublizil jeho blízkym je to pochopiteľne. Ale ja neviem mne sa to celé nezdá nejde o oboru i ked treba spomenúť že všade vo svete je to normálne ohradzovat si veľké pozemky, ktoré sa využívajú na odchov rôznych zvierat. Či s tým súhlasime alebo nie už by sa to malo nechať tak, každý ma nejaké hobby či už normálne alebo megalomanske. Ale vybaizaj ublizujete ľudom, city a vôbec pocity sa nemeraju tým koľko vlastnite peňazí a každý má srdce, rodinu, svojich príbuzných matky a otcov, manželky a vy týmito sprostymi a primitivno urazlivymi vetami ničite ľudí a rodiny. A zaujímavé je to, že harvanek teraz prska a načo akože načo by niekomu robil zle fakt zaujímavé že pred tým sme ani poriadne neregistrovali, že harvanek existuje. Radšej sa zaujimajte o to kto ako jediný podporuje nemocnicu a nechvali sa s tým na každom kroku alebo kto dáva najväčšie sponzorske deťom atd. To vás ani nehne... Je smutne, že niekoho zmysel života je ohovaranie druhých ľudí a nezmyselne ublizovanie.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 09:17
Ale tu ide hlavne o to, či sa kvôli obore "neohýbali" zákony podnikateľom na mieru, či sa neohýbali aj úradníci pod váhou "sladkostí" a tiež o to, že všetkým, čo sa o toto zaujímali, sa diali zlé veci. To je podstata celej veci. Je problém pochopiť to?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 10:33
Nie je problém to pochopiť, ale čo si od toho rozpiplávania po médiách a celej republike sľubuje osoba-osoby.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 11:23
Nezávislé a nezmanipulované prešetrenie všetkých okolností a súvislostí a ak sa príde na pochybenie, tak nápravu - ale nie dodatočnou "legalizáciou". Je to málo?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 13:05
Je vynikajúce, aby sa to medialne zverejnilo, lebo to problému určite pomôže, keď sa o to bude zaujímať širšia verejnoč*!
Iba blbec, alebo priamo zainteresovamný má záujem problémy tutlať a neriešiť!!
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:12
nabudúce, ked napíšeš ďalšie sprostosti si prečítaj zákon!

Podme si ohradiť vlastný les a zistíš, že to nejde tak jednoducho
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 21:50
Skvelá myšlienka, poďme si ohradiť vlastný les, vybavujme to u tých úradníkov (napríklad u pána, ktorý má rád "sladkosti"), ktorí to dovolili Harvánkovi, a povedzme im, že to chceme podľa tých istých zákonov, podľa ktorých to povolili jemu. Ak povolili jemu, musia aj nám.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 14:25
Bystricania, co tu blbnete o nejakom pokazenom mene vasho mesta za kauzy co riesite !!!!

V Bratislave sme vas davali za vzor, ze vy uz mate elektronicke aukcie, zverejnujete faktury, kym my este nie. Ze ste konecne poslali Primatora PB.... kam patri.
Nam to trvalo ovela dlhsie.
Bratislavskeho primatora vysetruje konecne prokurator a nemame pocit ze Bratislave sa tym poskodilo dobre meno, skor naopak :-)

Búranie PKO už vyšetrujú
Skúmajú aj vodárenskú
Vyšetrujú viacerých
Článok +diskusia na:
http://bratislava.sme.sk/[…]/buranie-pko-uz-vysetruju.html

 

 

BUDAJ: Vyzval Ďurkovského, aby sa vzdal mandátu
Článok +diskusia na:
http://bratislava.sme.sk/c/[…]o-aby-sa-vzdal-mandatu.html

 

 

Bratislava dala zelenú výpovedi pre investora, ktorý chce búrať PKO
Poslanci dnes zamietli štúdiu o náhrade PKO. Otvára sa tým cesta k výpovedi spolupráce s developerom.

Článok +diskusia na:
http://bratislava.sme.sk/c/[…]a-ktory-chce-burat-pko.html

 

Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:16
rodziel je v tom, že tu v tejto diere nič nie je a ešte je v poriadnom mínuse.

u vás aspoň niečo je, ved prečo tam stretávam PB na každom rohu, chodia tam do školy, na nákupy, pracujú tam, stretávajú sa tam, chodia sa tam zabávať.

Ked sme ide bratislavčan to berie ako exotiku, ako ked ja idem na disku do maríkovej.

zmenil sa primátor, ale nie pozadie
u vás sa zmenilo aj pozadie, ani samo KDH nevie kto za durkovským stál, ľudia si podľa zmlvu vedia domyslieť
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 17:04
Smatanko, nevsúvaj sem podprahovo svojho straníckeho bossa Budaja. Na toho tu nikto nie je zvedavý. Chápem, že si členom jeho strany Zmena zdola a chceš ho tu ako aj seba zviditeľniť, ale s politikou choď do prdele.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 20:54
Ten článok mohol napísať iba dement. Ináč to nemôžem okomentovať. Pov. Bystrica sa stáva dierou, nie vďaka Smatanovi, ale vďaka ľudom, ktorí volia do verejných funkcií neschopných ľudí a podporujú ich v ich drancovaní a plienení!!
Jedine vďaka ľudom ako je Smatana sa možno raz dočkame nejakých minimálnych náprav!
Z vlastných radov si to nedokážeme urobiť/ vďaka takým podporovateľom, ako je aj pisateľ vyššie uvedeného príspevku/ a tak sa snáď dočkáme, že to urobí niekto cudzí!!
Keby mala Bystrica aspoň 20 takých Smatanov, to by tu určite ináč vyzeralo !!!
Salvator Zanty
Salvator Zanty píše:
Středa 02.02.2011 19:03
Hovoríte zle nie Smatana , ale Harvánek vykrikoval o PB ako o diere na Slovensku, asi zle sledujete mediálnu kauzu...
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:45
hovorí sa tu o tom, že dostávajú od mesta peniaze... a zaujíma niekoho ohľadom TV Považie, že na www.socpoist.sk má Elektro cetnrum dlh po splatnosti? a možno aj PG?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:55
fakt:

Názov / Meno Adresa Mesto Dlžná suma
ELEKTRO CENTRUM TV, spol. s r.o. M.R.Štefánika 149 Považská Bystrica 11 512,29 EUR

Ale to už môže byť splatené, lebo

Sociálna poisťovňa upozorňuje odvádzateľov poistného, že údaje dlžníkov na poistnom aktualizuje iba v trojmesačných intervaloch. V období do zverejnenia nového zoznamu (spravidla ku koncu štvrťroku kalendárneho roka) nie je možné odvádzateľa poistného, ktorý Sociálnej poisťovni ku dňu zverejnenia zoznamu dlhoval viac ako 4979 eur, zo zoznamu vymazať. Výnimkou sú prípady, keď Sociálna poisťovňa zverejnila fyzickú alebo právnickú osobu v zozname dlžníkov neoprávnene.
Ak fyzická alebo právnická osoba medzičasom dlžnú sumu uhradila, príslušná pobočka Sociálnej poisťovne jej o tomto na jej žiadosť vystaví potvrdenie.

http://www.socpoist.sk/dlzn[…]ktrocentrum&x=0&y=0
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 21:11
ja som si to pozrel v dobe, ked som zaregistroval plagaty PG ako kandidáta, už neviem kde... o to podľa mňa bolo už tak rok možno aj viac dozadu, takže je tam evidovaný už dlhodobo... takže asi to splatené nebolo... a treba si tam vyhľadať nielen firmu, ale aj meno a priezvisko
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 21:42
Blahoželám docentovi kybernetiky,že jeho žena sa 2.2.2011 stane riaditelkou mimozemskej stanice.Čo povie na to čestný súdruh Robert?
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:56
fakt:

Názov / Meno Adresa Mesto Dlžná suma
ELEKTRO CENTRUM TV, spol. s r.o. M.R.Štefánika 149 Považská Bystrica 11 512,29 EUR

Ale to už môže byť splatené, lebo

Sociálna poisťovňa upozorňuje odvádzateľov poistného, že údaje dlžníkov na poistnom aktualizuje iba v trojmesačných intervaloch. V období do zverejnenia nového zoznamu (spravidla ku koncu štvrťroku kalendárneho roka) nie je možné odvádzateľa poistného, ktorý Sociálnej poisťovni ku dňu zverejnenia zoznamu dlhoval viac ako 4979 eur, zo zoznamu vymazať. Výnimkou sú prípady, keď Sociálna poisťovňa zverejnila fyzickú alebo právnickú osobu v zozname dlžníkov neoprávnene.
Ak fyzická alebo právnická osoba medzičasom dlžnú sumu uhradila, príslušná pobočka Sociálnej poisťovne jej o tomto na jej žiadosť vystaví potvrdenie.

http://www.socpoist.sk/dlzn[…]ktrocentrum&x=0&y=0
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:17
:D
to nikoho nezajíma
ved firmy čo robili biznis cez politikov a nás okrádali majú podžnosti na soc. aj ZP, ale zákazky dostali za miliony €

napr. nedávne emisie, firma kúpila za okolo 600 €, predala za cca. 1,2 mil. €, ale ZP nezaplatila, asi nemala z čoho! lebo teraz je nepotrebná a bude v konkureze a peniaze sú na kajmanoch
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 18:17
vyjadrenia pána H. boli v tejto relácii poľutovaniahodné..takisto som bola šokovaná z pána redaktora, teda riaditeľa televízie..každý normálne zmýšľajúci človek videl,kto má navrh..pán Smatana, držím Vám palce!!! Treba tu takých ľudí, ako ste Vy!
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:12
P. Harvánek v relácii tvrdil, že v stanovisku CHKO sú hysterické tvrdenia, že kvôli plotu medvede pôjdu do dediny a roztrhajú ľudí čo čakajú pred obchodom.

Prečítal som si to stanovisko a tam bolo napísané:

"Vybudovaním oplotenia a vytvorením migračnej bariéry by mohlo dochádzať k efektu, že by sa niektoré jedince medveďa hnedého (Ursus arctos) pokúšali obísť migračnú bariéru okolo miestnej časti Chmelisko a okolo obce Tŕstie, čo by zvyšovalo riziko nebezpečného kontaktu s ľuďmi, medvede by sa dostávali do bezprostrednej blízkosti ľudských obydlí, záhrad a sadov a zvykali by si na blízkosť ľudí a ľahkú dostupnosť potravy v sadoch a záhradách. Tým by vznikol nebezpečný problém s antropizáciou medveďov a ohrozovalo by to bezpečnosť obyvateľov. Dochádzalo by tak aj k zvýšenému počtu škôd na úrode a majetku obyvateľov. Naopak nerozšírením oplotenia zvernice by medvede mohli bezpečne migrovať v prírodnom lesnatom prostredí a neohrozovali by zbytočne ľudí v takej miere, ako keby boli nútené prechádzať v blízkosti ľudských obydlí a záhrad."

Každý si môže názor urobiť sám.
http://povazska-bystrica.ot[…]o-chko-zvernica-biely-potok
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 15:34
proste obyčajný občan legálne a bez milion faktov, prečo si ohradiť les, neohradí.

proste tvrdenie, že je to súkromné a je to obora jeobstojí.
ani polovníci nemajú ohradené revíry.

Kto má ohradené obory, sú veľkopodnikaetlia napojení na najvyššie špičky vlád
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 22:00
že sú ludia, ktorí sa zaujímajú o veci, o ktoré sa nezaujímam ja a bez nich by som sa o nich nedozvedel...
moderátor sa mi nezdal práve objektívny a s rovnakým prístupom k obom stranám
komenty ohľadom diskusií na tejto stránke sa mi zdali dosť off topic... to je všeobecný problém anonymných diskusií ako takých, nie tejto stránky... ale prečo sa aj rôzne prieskumy robia anonymne? lebo keby sa ľudia pod to mali podpísať, nepovedia pravdu... keď je to anonymne, časť ľudí povie pravdu... samozrejme, že anonymita sa dá zneužiť na intrigy a očierňovanie
ale inak sa mi diskusia páčila, hneď to inak vyzerá, keď je diskusia a nie monológ, len tak ďalej
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 15:35
neanonymne sa nedozvieš to čo anonymne
treba filtrova, ale 50% je pravda
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 15:08
Som za, aby sa tato kauza poriadne zmedializovala..aj ked pan Harvanek tvrdi nieco v takom zmysle, ze takato medializacia robi zle svetlo Povazskej Bystrici..nech sa paci, moze vyvratit tvrdenie, ze Povazska Bystrica je diera..hoci on sam to tvrdi..vsetci mame priestor na to..zacat od seba a smerovat veci k lepsiemu..od obyvatelov, uradnikov az po prezidenta.
skoda, ze nieco take ako ohradenie takej vyznamnej oblasti moze u nas prejst..kam az chceme zajst?
poznam viacero podnikatelov a chapem,ze na Slovensku je zavist, ale preboha, nech sa pan Harvanek necuduje, ze proti jeho zvernici vystupuje tolko ludi..myslim, ze toto nie je o zavisti..
este ze je aj par ludskych podnikatelov, ktori mozu zit s pokojom v dusi..a prave to je to najvacsie bohatstvo..
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 08:00
Nakoľko som z Dubnice,poradte kde môžem vzhliadnúť:
 TV Považie.
Rada by som si pozrela:
 Exkluzívna diskusná relácia
 Smatana- Hrvánek
Ďakujem.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 11:27
Veľká pravda...nik mu nezávidí, len keby každý tak robil, obchádzal zákony a nikomu by sa nič nestalo???tak by tu bolo už všetko ohradené a rozkradnuté...no a to mi nechceme p.H!!!!!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 18:22
pekný večer.
Pozrel som si danu diskusiu aj ked nie celú na mestom platenom kanály TV Považie. Človek v podstate sa zamýšla o čom su tu tie diskusie. Jeden chce chovať jelene,tak si ohradí les....No ak si ho kúpil a ohradil v sulade zo zákonom,tak prečo nie,ved sa môžu ploty porobiť všade.
Viete nedá sa mi pristaviť pri slovách p.Harvánka že je znechutený z ludí v PB a zo závisti ktorá tu panuje voči nemu a ostatným ,,podnikatelom,,.
Podnikatel ako slovo sa na slovesnku totálne sporfanovalo,hlavne ked hovoríme o tzv.velkopodnikateloch.
p.Harvánek tu nejde o závisť ,ale o to aké meno ste si tu v PB vytvorili....ale nie len Vy ,ale aj další na čele zo Stachom. Ved sa všeobecne vie aké máte dohody ohladom platovej politiky a aby ste dali zarobiť ludom čiže primeraný plat za prácu to akosi ani jeden nechcete,ostáva Vám len to že ludia maju a zarábaju dosť. Je vela vecí ktoré sa udiali pri vašom zhone za majetkom a často ste používali aj silu,ked bolo treba presadiť svoje .Ved nebudme naivný takto to pri velkých peniazoch chodí ,preto si myslím že od závisti je to velmi daleko. Ak ste tak presvedčený o svojej bezuhonnosti a dobrote tak nechápem prečo tie gestá typu charita....to je ako ked si človek zaplatí odpustky. Možno keby ste predali ocel na dialnice za polovičnu cenu,aj s dobrou maržou( možno som to prehnal) mohol štát ušetriť a mohlo byť viac penazí na tie nemocnice o ktorých hovoríte že ste dal na charitu. Toto mesto tak ako vyzerá je dôsledok šafarenia politických žump v tomto meste za pomoci podnikatelov,snád nechcete tvrdiť že podnikatelia su mimo diania v meste tolké roky.
Mne obora ako taká nevadí,vadí mi že niekto kto za sebou zanecháva nejaku povesť za jeho životnou dráhou,ju teraz zhadzuje za závisť ludí....nie je to len o závisti p. Harvánek...a vyjadrenia typu že ste znechutený....ano tu sú znechutené tísíce občanov,ktorý toto všetko pocítia na svojich najbližších šekoch za dan z nehnutelnosti..Verím že toho tu máte aj Vy plné zuby...ale kto to ovplyvní??? snád nie občania ktorí su tu na hodenie hlasu cez volby....to chcete aby občania zobrali bejzbolky a šli riešiť veci podla svojich predstáv? Vám nevadí že sa mestských peniazoch sa pasu dve nenažrané TV ??? ktoré su nám na nič? Vám nevadí že smeti miesto toho aby robila mestská spoločnosť tak si z nej urobili tunel na mestské peniaze???. Ak ste teda taká osobnosť ako tvrdil Smatana,tak by to malo byť v meste cítiť...ale tých -3 mil Eur je vidieť ako sa tu bašuje a ako to nikomu nevadí....
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 18:23
pekný večer.
Pozrel som si danu diskusiu aj ked nie celú na mestom platenom kanály TV Považie. Človek v podstate sa zamýšla o čom su tu tie diskusie. Jeden chce chovať jelene,tak si ohradí les....No ak si ho kúpil a ohradil v sulade zo zákonom,tak prečo nie,ved sa môžu ploty porobiť všade.
Viete nedá sa mi pristaviť pri slovách p.Harvánka že je znechutený z ludí v PB a zo závisti ktorá tu panuje voči nemu a ostatným ,,podnikatelom,,.
Podnikatel ako slovo sa na slovesnku totálne sporfanovalo,hlavne ked hovoríme o tzv.velkopodnikateloch.
p.Harvánek tu nejde o závisť ,ale o to aké meno ste si tu v PB vytvorili....ale nie len Vy ,ale aj další na čele zo Stachom. Ved sa všeobecne vie aké máte dohody ohladom platovej politiky a aby ste dali zarobiť ludom čiže primeraný plat za prácu to akosi ani jeden nechcete,ostáva Vám len to že ludia maju a zarábaju dosť. Je vela vecí ktoré sa udiali pri vašom zhone za majetkom a často ste používali aj silu,ked bolo treba presadiť svoje .Ved nebudme naivný takto to pri velkých peniazoch chodí ,preto si myslím že od závisti je to velmi daleko. Ak ste tak presvedčený o svojej bezuhonnosti a dobrote tak nechápem prečo tie gestá typu charita....to je ako ked si človek zaplatí odpustky. Možno keby ste predali ocel na dialnice za polovičnu cenu,aj s dobrou maržou( možno som to prehnal) mohol štát ušetriť a mohlo byť viac penazí na tie nemocnice o ktorých hovoríte že ste dal na charitu. Toto mesto tak ako vyzerá je dôsledok šafarenia politických žump v tomto meste za pomoci podnikatelov,snád nechcete tvrdiť že podnikatelia su mimo diania v meste tolké roky.
Mne obora ako taká nevadí,vadí mi že niekto kto za sebou zanecháva nejaku povesť za jeho životnou dráhou,ju teraz zhadzuje za závisť ludí....nie je to len o závisti p. Harvánek...a vyjadrenia typu že ste znechutený....ano tu sú znechutené tísíce občanov,ktorý toto všetko pocítia na svojich najbližších šekoch za dan z nehnutelnosti..Verím že toho tu máte aj Vy plné zuby...ale kto to ovplyvní??? snád nie občania ktorí su tu na hodenie hlasu cez volby....to chcete aby občania zobrali bejzbolky a šli riešiť veci podla svojich predstáv? Vám nevadí že sa mestských peniazoch sa pasu dve nenažrané TV ??? ktoré su nám na nič? Vám nevadí že smeti miesto toho aby robila mestská spoločnosť tak si z nej urobili tunel na mestské peniaze???. Ak ste teda taká osobnosť ako tvrdil Smatana,tak by to malo byť v meste cítiť...ale tých -3 mil Eur je vidieť ako sa tu bašuje a ako to nikomu nevadí....
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 18:44
No musím uznať, že to bol konečne pokus aj o diskusiu v TV Považie. Celá to bolo ako v plienkach (hlavne moderátor), ale bolo.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 20:35
Môj názor na diskusiu v TV Považie na tému obora. Úvod bol asi do 15min. taký zoznamovací. Moderátor položil otázku a hostia odpovedali. Následne p.Smatana začal hovoriť príliš zoširoka,osobne si myslím že nebolo treba pretože tieto veci sú známe a sú aj na webe.Toto nevydržal p.Harvánek a zasiahol.Tu musím poznamenať že aj nezainteresovanému do problému bolo jasné kto je manažér a kto ochranár. Harvánek šiel tvrdo z svojim cieľom a pán Smatana trochu zaostával v argumentoch. No a asi v 40min. to všetko dokončil p.Harvánek tou podpísanou zmluvou. Pán Smatana spomenul ste,že vám nosili nejaký ľudia papiere od svojho majetku v obore,prečo ste ich nepoužil.Nech vám fandím ako chcem,ale bez príslušných dokladov sa do akcii nepúšťajte. Nepoznáte, že "co je psáno to je dáno" a v tomto prípade to platí duplovane. Takto to zostalo len v rovine morálnej - a tú rýchlo precikajú tý čo majú moc a peniaze.Jednoducho ste išiel na tigra s mucholapkou a to sa nevypláca. Na záver ešte jeden môj postreh.Po nástupe Harvánka v 20min. sa stratil moderátor a v zavere to chcel dohnať. No rýchlosťou a koktaním pri kladení otázok som sa len utvrdil, že by v TV mali vypísať konkurz na moderátora a možno aj na riaditeľa. To neznamená p.Galovič,že ak pracujem v nemocnici viem automaticky aj operovať.Dikusia to neni kladenie naučených otázok pre monológ p.Harvánka. Na záver jedna výzva. Čo takto pripojiť prítomných v diskusii na detektor lži? To by až potom bola sranda.
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 09:32
No môžem povedať, že H. je akurát tak dobrý rečník ale tým neoblbne ľudí, to že tu okráda mesto za pomoci svojich kumpánov Nováka a spol., to vieme aj bez tých jeho kidov, ktorými sa bráni a obhajuje. Len tak ďalej p.H., škoda že vás už za ten čas, ktorý podnikáte ľudia dosť poznajú, na to aby vám dôverovali, je nám z vás a tých vašich rečičiek na zvracanie.
Zdá sa, že vám medializácia neprospieva, keďže ste sa odhodlal vystúpiť v TV a musíte sa osobne obhajovať?????...nenadarmo sa hovorí, že božie mlyny melú pomaly ale isto a tiež zdá sa, platí že "ani lístok sa nepohne bez vetra"...ktohovie čo máte všetko za ušami??...no necheli by sme byť vo vašej koži v deň zúčtovania
Milan Olšovský
Milan Olšovský píše:
Pondělí 31.01.2011 22:12
Ing.Ľubomír Harvánek
predseda predstavenstva
Raven a.s. a Biely potok a.s.

                            Milan Olšovský
                            Tŕstie

Pán Ing.Ľubomír Harvánek,nakoľko som v reportáži Reporterov dal svoj názor na postup pri výstavbe Vašej obory, je pre mňa nepochopiteľná Vaša reakcia a tvrdenie v TV Považie.

Pán Ing.Ľubomír Harvánek, Milan Olšovský Vám nepredal žiaden pozemok.
Preto som nemohol podpísať to, čo bolo prezentované na TV Považie.
Treba sa vyjadrovať konkrétne kto čo povedal, a kto čo podpísal.

Len pre zaujmavosť Vám odporúčam prečítať si list zo dňa doručenia 05.03.2007 spoločnosti Biely potok a.s.
od Márie Olšovskej.
Pán Ing. Ľubomír Harvánek, pre oko diváka ste zabudol dodať, že Vám Mária Olšovská predala 5500 m2 v parcele č.238.Susednú parcelu 214/1 a 214/2 si ponechala, nakoľko tam boli vysadené ovocné stromy.
Ako je možné pán Ing.Ľubomír Harvánek, že bola schválená a vybudovaná obora ešte pred rozsudkom (20.04.2010) zrušenia podieľového spoluvlastníctva v parcelách KNE č. 214/1 a 214/2?
Alebo nebolo treba súhlas spoluvlastníka?

Tu sa ukazuje, že človeku ako je Ing.Ľubomír Harvánek, netreba podať prst, lebo Vám uchmatne celú ruku.

Milan Olšovský
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 08:28
Tu je iba jedno riešenie - nič zbohatlíkom a veľkopodnikateľom nepredávať, všetky ich návrhy odmietať, nech by boli akokoľvek výhodné. Vy peniaze, ktoré by ste dostali, za krátky časť rozhájdákate, ale im majetky zostanú a cenu nestratia. Ak raz o pozemok prídete, už nikdy ho nezískate späť. Peniaze, ktoré vám núkajú, sú len na zalepenie očí, aby ste nevideli, čo strácate.
Podnikatelia sa zbavujú peňazí, lebo tie žerie inflácia, a vrážajú ich do pozemkov, ktoré na cene stúpajú bez ohľadu na infláciu.
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 08:50
To by však o predaji obecných a štátnych pozemkov nesmeli rozhodovať politici, ktorých funkcia tiež každým dňom stráca na hodnote. A tak ju speňažujú ako sa len dá.
H. nimi musí veľmi pohŕdať.
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 09:09
To je pravda, ale Harvánkovi pozemky predávali aj súkromné osoby, alebo sa mýlim?
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 14:14
Tu je link na zaznam diskusie v TV Povazie v archive:

http://www.tvpovazie.sk/ind[…]-na-rovinu-harvanek-smatana
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 14:19
Takze podpasove udery a klamstva pokracuju dalej?
Kazda akcia vyvolava reakciu.
Drzim Vam palce pan Olsovsky, nedajte si kydat na hlavu a ociernovat Vasu rodinu. Niekto sa Vas snazil zdiskreditovat a zosmiesnit dost zakernym sposobom a Vy ste sa nemohli branit. Je to moralne bahno.

« leden 2021 »
leden
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359