Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / GORILA siahala aj do Považskej Bystrice (DOPLNENÉ O PREPIS PRÍSPEVKU NA TV MARKÍZA)

GORILA siahala aj do Považskej Bystrice (DOPLNENÉ O PREPIS PRÍSPEVKU NA TV MARKÍZA)

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 28.01.2012 15:46
[2012-01-27] Dnešné SME a TV Markíza uverejnili materiály, ktoré dávajú do súvislosti aktivity investičnej skupiny PENTA s považskobystrickým právnikom Róbertom Faturom. Róbert Fatura mal podľa nasledovného článku vybavovať predaj výrobnej haly v Považskej Bystrici. 37-ročný komerčný právnik JUDr. Robert Fatura v súčasnosti kandiduje za stranu Právo a spravodlivosť.
GORILA siahala aj do Považskej Bystrice (DOPLNENÉ O PREPIS PRÍSPEVKU NA TV MARKÍZA)

Schéma: TV Markíza. Kliknutím obrázok zväčšíte.

 

http://www.sme.sk/c/6234693/bubenik-pri-predaji-haly-nebola-korupcia.html

AKTUALIZOVANÉ 19:42
Bubeník: Pri predaji haly nebola korupcia

Firma manžela odvolanej šéfky FNM zverejnila dokumenty, podľa ktorých zarobila na predaji výrobnej haly bez prispenia Penty.

Agentúrne spravodajstvo sme o 19:42 nahradili autorským článkom denníka SME.

BRATISLAVA. Spoločnosť Elementa, cez ktorú mali podľa údajného spisu SIS Gorila tiecť provízie od finančnej skupiny Penta členke výkonného výboru FNM Anne Bubeníkovej (SDU), nezarábala na predaji haly, ako sa to píše v dokumente.

Tvrdí to Bubeníkovej manžel Roman, ktorý bol spolumajiteľom Elementy spolu s neskorším manažérom Penty Jurajom Šaštinským. Z Elementy vraj nemal žiaden zisk.

Bubeníkova ďalšia firma - Pressburg Properties - zverejnila kópie dokumentov, podľa ktorých mala mať zarobiť na kúpe a predaja výrobnej haly po jej rekonštrukcii.

Nie však v Medzilaborciach, ako píše Gorila. Malo ísť o halu v Považskej Bystrici. Z dokumentov tiež vyplýva, že nemalo ísť o obchody spojené so skupinu Penta.

Podľa TV Markíza advokát Róbert Fatura, ktorý pre Pressburg Properties predaj haly vybavoval, v rokoch 2006 a 2007 zastupoval dve cyperské spoločnosti vlastniace väčšinu akcií vo firme HM Invest.

Podľa ich výročnej správy z roku 2007 bol predsedom predstavenstva Zoltán Varga - majiteľ bytu z Gorily.

Akcionárom je aj ďalšia postava z Gorily - exminister hospodárstva Jirko Malchárek. HM vlastní dom, v ktorom Malchárek žije.

Bubeníková hovorí, že jej manžel našiel Faturu na internete. Penta odkázala, že s ním nepolupracovala. Fatura zastupovanie Pressburg Properties aj HM investu považuje za náhodu.

Bubeník mal skoro celú firmu

Podľa zverejnených výročných správ Bubeník vlastnil 99 percent akcií Pressburg Properties.

Jednopercentným spoločníkom Bubeníka bola Štefánia Naštická, ktorá v minuosti podnikala s prešovským primátorom Pavlom Hagyarim (nezávislý).

Pressburg Properties podľa dokumentov vykázal v roku 2006 stratu 141-tisíc korún. V roku 2007 to už bolo 26,6 milióna korún v hrubom a v roku 2008 až 46,6 milióna korún.

Zisk okrem predaja haly spočíval aj z poradenstva developerskej spoločnosti HB Reavis. Halu mali kúpiť za 18-miliónov Sk, po rekonštrukcii ju pradali za 67-miliónov.

V roku 2009 spoločnosť vykázala zisk 44 miliónov korún. V roku 2010 boli jej zisky výrazne nižšie - vykázala ich len vo výške 53-tisíc eur.

Bubeník sa ešte 11. januára k podielu v Pressburg Properties nepriznával. Na otázku SME, či je jej spolumajiteľ povedal, že je zamestnanec a zložil telefón.

Zo ziskov je hotel

Peniaze, ktoré Pressburg Properties zarobil, podľa Bubeníka investovali do Hotela Tatry v Tatranskej Lomnici. Ten vlastní spolu s firmou ďalšieho člena vedenia FNM z čias Gorily s Jozefom Juricom.

Jurica je momentálne nominantom SDKÚ v predstavenstve Bratislavskej teplárenskej. V čase Gorily bol nominantom ANO. Odmieta, že by bral úplatky.

Bubeníkovú odvolala vláda práve kvôli Gorile. Za hlasovali ministri SaS, KDH i Mosta-Híd. Bránila ju len SDKÚ.

Bývalá šéfka fondu tvrdí, že v byte na Vazovovej ulici, kde sa údajne schádzala s Jaroslavom Haščákom z Penty, nikdy nebola a úplatky nebrala. Podozrenia z korupcie odmieta aj Penta.

piatok 27. 1. 2012 14:16 | Miroslav Kern

 

Prepis príspevku z Televíznych novín na TV Markíza: 

http://voyo.markiza.sk/produkt/spravodajstvo/1380-televizne-noviny-27-01-2012-19-00

ADVOKÁT SPÁJA AKTÉROV GORILY
Dátum: 27.01.2012
Moderátor: "Roman BUBENÍK, manžel Anny BUBENÍKOVEJ známej z kauzy Gorila, dnes vysvetľoval ako jeho firma urobila vysoko ziskový obchod s istou halou, o ktorom sme informovali včera. Na internete predložil dokumenty, ktoré majú transakciu vysvetliť. Z listín však vybehli ďalšie skutočnosti, ktoré spájajú ľudí s údajnej Gorily." 
 

Michal HEČKO, redaktor: "Spoločnosť Pressburg Properties dnes na internete zverejnila dokumenty k viacerým jej obchodom. Medzi inými aj kúpu a predaj haly. Tá nie je v Medzilaborciach, ako sa píše v údajnej Gorile, ale v Považskej Bystrici. Podľa zmlúv halu kúpili do istej spoločnosti v roku 2007 za 18 miliónov korún. Chceli ju vraj zrekonštruovať a prenajímať. V 2008-om však údajne dostali echo z Londýna." 
 

Stanovisko Pressburg Properties:
"Na začiatku roku 2008 získala spoločnosť objektivizovanú informáciu z londýnskych trhov, že sa očakáva výrazný prepad trhu s nehnuteľnosťami, prasknutie realitnej bubliny a spoločnosť nehnuteľnosti predala."
 

Michal HEČKO, redaktor: 
"Po tomto sa rozhodli halu predať. Vo výberových konaniach našli kupca, istého muža z okolia Púchova. Ten halu kúpil za 67 miliónov korún. Volali sme mu a obchod nám potvrdil."
Stanovisko Pressburg Properties:
"Nemáme vedomosť, že by predávajúca spoločnosť ani kupujúci boli nejakým spôsobom zapojení do obchodných alebo iných vzťahov so spoločnosťou Penta. A nie sú ani okrajovo spomínaní v ktoromkoľvek z dokumentov týkajúcich sa kauzy Gorila."
 

Michal HEČKO, redaktor: 
"Minimálne nám kupujúci v rozhovore povedal, že s ľuďmi okolo Gorily nemá nič spoločné a ani sa s nimi nestretol. A tu sa dostávame k bodu dva. Roman BUBENÍK, manžel v údajných prepisoch spomínanej Anny BUBENÍKOVEJ, totiž s kupujúcim vraj do styku neprišiel. Obchod vybavoval právnik Róbert FATURA. Ten má však samozrejme aj iné aktivity. Napríklad minimálne v rokoch 2006 až 2007 zastupoval dve cyperské spoločnosti, ktoré vlastnia väčšinu akcií vo firme HM Invest. Podľa ich výročnej správy z roku 2007 jej predsedom predstavenstva Zoltán VARGA, ktorého byt vraj SIS odpočúvala a tam údajne vznikli nahrávky teraz známe ako Gorila. Jedným z akcionárov HM Invest je od roku 2007 aj Jirko MALCHÁREK, ktorý do akciovky vložil 5 miliónov korún a spoločnosť vlastní aj dom, v ktorom býva. A tak sa nám v jednom kruhu zrazu objavili osoby, ktoré výrazne v údajnej Gorile vystupujú. Advokát Róbert FATURA to považuje za náhodu.


To, že vy zastupujete aj kohosi v HM Invest, aj ste zastupovali BUBENÍKOVCOV spolu nesúvisí a je to náhoda podľa vás."
 

Robert FATURA, advokát: "No, ja neviem o nejakom prepojení." 
 

Michal HEČKO, redaktor: "No a takéto je vysvetlenie Anny BUBENÍKOVEJ ako jej manžel advokáta našiel." 
 A. BUBENÍKOVÁ, bývalá šéfka FNM (titulky na portréte): "Aj keď to nie je otázka na mňa, manžel našiel kontakt na webe v zozname advokátov podľa sídla, ktorý sa zároveň zaoberal realitami." 
 

Michal HEČKO, redaktor: "S Róbertom FATUROM vraj nespolupracovala ani Penta. Exminister Jirko MALCHÁREK nám na esemesku neodpovedal. V súvislosti s Gorilou sa dnes objavila ešte jedna novinka. Minister Daniel LIPŠIC zbavil mlčanlivosti expolicajta Jána REJDU, ktorý v údajnej Gorile vystupuje a aj bývalého šéfa Úradu boja proti korupcii Tibora GAŠPARA. Tí tak môžu pred vyšetrovateľom vypovedať." 
(koniec prepisu)

 

Citáty z odposluchu ITP Gorila, kde sa spomínajú "Medzilaborce" (v skutočnosti synonymum pre Považskú Bystricu).

http://dl.dropbox.com/u/51238188/gorila.txt

6.7.2006 Gorila
/.../
Ďalších cca 30 min. rozpráva Haščák podrobne o systéme ako vyplatí Bubeníkovej provízie za služby v prospech PENTY (hovorí tomu „akčný plán“). Má sa to udiať prostredníctvom platby za 3 analýzy realitného trhu cez spoločnosť Elementa, a.s. Transakcia má byť uskutočnená prostredníctvom kúpy akcií Elementy anglickou spoločnosťou pod vplyvom PENTY. Fiktívnosť kúpy akcií chcú vylúčiť tak, že Elementa vytvorí web stránky, cez ktoré akože anglický investor „objaví“ investičnú príležitosť v SR a zaplatí Bubeníkovej za analýzy realitného trhu a za BN halu v Medzilaborciach za 200 mil. Sk (reálna hodnota uvedenej haly je len okolo 10 mil. Sk). Má to prebehnúť do januára 2007. Haščák ukazuje v počítači Bubeníkovej konkrétne čísla. Prechádzajú kompletne celý „akčný plán“. Slabé miesto plánu je len skutočnosť, že Elementa nemá zamestnancov a uvedené analýzy, ktoré v PENTE robilo 5 ľudí celý rok nemá kto „akože“ urobiť. Bubeníková hovorí, že si ich podrobne preštuduje a naučí sa ich BN osoba, ktorá robila v banke a bude sa vydávať za ich tvorcu. Haščák sa smeje, že v prípade vyšetrovania ho hádam nezavrú do miestnosti a nedajú mu to napísať odznova.

 

Záver, pochádzajúci pravdepodobne od analytika SIS alebo inej tajnej služby, spracúvajúcej odposluch ITP Gorila:

Výtlačok jediný Počet listov: 2
Podozrenie z trestnej činnosti predsedkyne dozornej rady Fondu národného majetku SR.
1. Operatívnou cestou boli zistené podozrenia z trestnej činnosti predsedkyne dozornej rady FNM SR Ing. Anny BUBENÍKOVEJ. Ing. Anna BUBENÍKOVÁ bola do tejto funkcie nominovaná politickou stranou SDKÚ. V minulom volebnom období (2002 - 2006) zastávala post členky Výkonného výboru FNM SR a zároveň riaditeľky sekcie zakladateľských činností a výkonu práv akcionára FNM
Bolo zistené, že koncom roka 2006 zinkasovala Ing. Anna BUBENÍKOVÁ od predstaviteľa finančnej skupiny PENTA Mgr. Jaroslava HAŠČÁKA cca 200 mil. Sk za služby, ktoré v prospech tejto finančnej skupiny počas svojho pôsobenia na FNM v rokoch 2002 - 2006 vykonala. Išlo o súhrnnú odmenu za jej služby pri privatizácii spoločností ako Slovenské elektrárne, a.s. (poradcom talianskeho nadobúdateľa ENEL bola Penta), Paroplynový cyklus, a.s. (získala ho Penta), Slovenská plavba a prístavy, a.s. (spoluzískala ju Penta), za služby pri príprave privatizácie prevádzkovej činnosti Podtatranskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Poprad a Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s., Banská Bystrica, ktoré získala Penta v spolupráci s francúzskou VEOLIOU (viď č.p. 63/950- D-275-35/2006-S) a za prípravu privatizácie teplární (najmä Bratislavskej teplárenskej, a.s.), prípravu doprivatizácie rozvodných energetických podnikov (ZSE, SSE, VSE) a prípravu privatizácie Letiska M.R.Štefánika -Airport Bratislava, a.s. (posledné 3 privatizácie nakoniec neboli na základe uznesenia vlády o zastavení privatizácie uskutočnené). Niektoré z uvedených skutočností sú uvedené v č.p. 63/950 V 275 29/20Q6-S.
Výplatu uvedenej sumy zrealizoval Mgr. Jaroslav HAŠČÁK prostredníctvom platby za 3 analýzy realitného trhu SR a za bližšie neustanovenú výrobnú halu v Medzilaborciach od bližšie nezistenej britskej spoločnosti pod vplyvom Penty v prospech BUBENÍKOVEJ. Fiktívnosť transakcie spočíva v tom, že uvedené 3 analýzy realitného trhu spracovali v skutočnosti pre interné potreby PENTY 5 pracovníci spoločnosti PENTA, ktorí na nej robili cca 1 rok. Tiež výrobná hala v Medzilaborciach má omnoho nižšiu reálnu hodnotu ako bolo v kúpno-predajnej zmluve deklarované (len cca 10 mil. Sk).
Transakcia bola uskutočnená prostredníctvom kúpy akcií spoločnosti Elementa, a.s. pod vplyvom Bubeníkovej anglickou spoločnosťou pod vplyvom PENTY. Podozrenie z fiktívnosti kúpy akcií sa snažili vylúčiť tak, že ELEMENTA, a.s. vytvorila web stránky so základnými údajmi k uvedeným analýzam (viď www.elementa.sk), cez ktoré akože anglický investor „objavil“ investičnú príležitosť v SR a zaplatil Bubeníkovej za analýzy realitného trhu a za halu v Medzilaborciach cca 200 mil. Sk. Uvedená transakcia prebehla do januára 2007 a následne vstúpila spoločnosť ELEMENTA, a.s. do likvidácie.
Ako slabé miesto uvedeného plánu identifikoval HAŠČÁK skutočnosť, že spoločnosť ELEMENTA, a.s. nemá zamestnancov a uvedené analýzy, ktoré v PENTE robilo 5 ľudí celý rok nemá kto „akože" urobiť. Z tohto dôvodu Ing. Anna BUBENÍKOVÁ určila bližšie neustanovenú osobu zo spoločnosti ELEMENTA, a.s. (táto osoba predtým robila v banke), aby si ich podrobne preštudovala, naučila sa ich naspamäť a vydávala sa v prípade preverovania transakcie políciou za ich tvorcu.
Vyššie uvedené skutočnosti obsahuje aj záznam z ITP „Gorila 1“ zo dňa 9.7.2006 od 13.15 do 14.38 hod., ktorý sa nachádza na sekcii K. Uvedené ITP bolo zákonne schválené sudcom Krajského súdu Bratislava pod číslom Ntt-3-D-482/2006 a môže byť v prípadnom procesnom konaní použité ako dôkaz. Na základe uvedeného je dôvodné podozrenie, že Ing. Anna BUBENÍKOVÁ sa dopustila trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa (§ 326 Trestného zákona), trestného činu prijímania úplatku (§ 328, ods. (3) Trestného zákona) a trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti (§ 233 Trestného zákona).

Anonym píše:
Pátek 27.01.2012 23:47
Aspoň vidieť ako nás vidia. Považská Bystrica, Medzilaborce... diera ako diera.
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 08:12
Diera ako diera ... Róbert ako Róbert ...
Anonym píše:
Neděle 29.01.2012 12:17
Roba poznám ako normálneho chalana, neverím, že je zapletený do týchto čachrov.
Anonym píše:
Neděle 29.01.2012 16:55
časy sa menia. Mal som spolužiaka, čo vynikal v športe, vysoké IQ, dobre sa učil, slušný, v pohode,....
a dnes sedí za lúpežné prepadnutie
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 09:39
A možno potom za odmenu dostal reštruktúru a konkurz Vojusu :) Kde len odmena za konkurz je niekde okolo 60 tisic €.

A keby to teda fakt takto bolo, tak to by už bolo naozaj prerastenie gorily cez všetky zložky (konkurzy prideľujú krajské súdy)
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 12:22
Ešte by som poukázal na ďalší rozmer tohto škandálu. Právo a spravodlivosť - nová strana. Podľa väčšiny ľudí nová strana rovná sa čistá strana, treba ju voliť. Ako vidíme, ani nové strany nie sú zárukou čistoty, protiklientelizmu a nemáme záruku či aj tie nebudú kradnúť, ak sa dostanú do parlamentu. Čo z toho vyplýva? Nevoľte nové strany,len preto, že si myslíte, že budú iné. Nebudú, všetky sú rovnaké.Takýže nám zostáva len to, aby sme volili menšie zlo a to strany, ktoré sa neocitli na zozname Gorila.
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 13:32
To mame chapat tak, ze strana PaS je nedoveryhodna, lebo ma na kandidatke Roba Faturu, ktory riesil administrativno-pravnu stranku predaja nejakej nehnutelnosti. Zrejme robil aj dalsie desiatky predajov, ved je pravnik a je to jeho povolanie. Este ze magori zo Sme a Markizy neodhalili aj dalsich zucastnenych konspiratorov na tejto megakauze. Napr. notara ktory osvedcoval zmluvy, predavacku na poste co predala kolky alebo podatelnu na katastri, ktora v tom musi byt namocena. ---> Pripeceni novinari.
Ak mas problem s novymi malymi stranami a vyplyva ti z toho, ze treba volit stare velke strany, tak mozes pokojne spat. Tie su bezchybne pripravene na tvoj hlas. Pozdravujem redakciu za dalsi skvost z ich produkcie.
redakcia
redakcia píše:
Sobota 28.01.2012 15:53
Prosím pekne, aký skvost z našej dielne?
Celý článok je len skladačkou z materiálov z dielne TV Markíza, SME, SIS (ITP Gorila) a strany PaS (kandidačná listina).
Z dielne redakcie PB.OTVORENE je len úvodná veta, ktorá neobsahuje žiadne hodnotenia, len všeobecne overiteľné fakty.
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 20:50
Nevtipkuj, nehovor tu o ˝nejakej nehnuteľnosti˝. Róbert F(atura) ohlodal štát o niekoľko miliónov bývalých slovenských korún. Niečo išlo Pente, niečo jemu, nečo ďaľším zainteresovaným. A takto nižšie štruktúry ohlodávajú peniaze od štátu. Treba ich súdne preveriť, podvodníkov mogoňských !!!!
KONTROL
KONTROL píše:
Úterý 31.01.2012 08:41
A zas sme "niekde" mimo, médiá sa zaoberajú štandartnými obchodmi, kde ani jedna strana nemá problém so zverejnením zmlúv, tak asi nebudú "nečisté" a nejako sa dostávame mimo podstatu " MIKLOŠ, DZURINDA, FICO, MALCHAREK a spol " a miliony ak nie miliardy eur..........idú NIEKAM do stratena, no a čo? venujme sa "mini nezmyslom" a veľké veci opäť do zabudnutia!!!!!! To, že JUDr spíše zmluvu je predsa jeho práca, a že SBS stráži objekt je tiež ich práca.
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 04:58
No toto je asi fakt - lebo tu síce pretiekli nejaké peniaze naviac, ale skôr to vyzerá, že slúžili na založenie novej strany. A miliardy to neboli.
Anonym píše:
Neděle 29.01.2012 11:41
Počul som, že PaS spolufinancuje tiež aj Tóčo H. z Považskej Bystrice
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 20:58
A ktorý podnikateľ z púchova kúpil tú halu? Lebo Vojus v konkurze, ktorý spravoval Fatura, tiež kúpil podnikateľ z púchova

A vlastne ktorá hala v považskej bystrici to bola, čo sa predala? Vie nikto niečo bližšie?
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 21:08
Hala Prevodovky
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 21:11
Voľte Noriku, aspoň bude sranda!
Anonym píše:
Úterý 31.01.2012 15:34
dvaja bratia - jeden kúpil poľnotech, druhý vojus. A oboje manažoval fatura
Anonym píše:
Úterý 31.01.2012 19:31
To nie sú bratia ale švagrovia, zaťovia bývalého čelného predstaviteľa Matadoru Púchov.
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 07:53
Domnievam sa, že súčasní vlastníci haly bývalého Polnotechu a bývalého Vojusu sú mimo obliga v kauze gorila. Nemajú s tým podľa môjho názoru nič spoločné. Tam treba hľadať súvislosti v konkurze na Polnotech, a.s. člena skupiny HTC holding a.s..
Anonym píše:
Čtvrtek 02.02.2012 10:07
Tak to máme tu. Z veľkej gorily je zrazu množstvo "malých goríl" aj v našom a zrejme aj v iných regiónoch. Redakcia PB otvorene, vďaka za otváranie očí.
Anonym píše:
Čtvrtek 02.02.2012 10:13
Je zrejme iba náhoda, že SBS FLY COP, s.r.o.strážila aj objekty firiem uvedených z linkov orsk uvedených v príspevku vyššie
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 09:52
Velmi "záslužná" bola ale činnosť mnohonásobného štatutára-predsedu predstavenstva,lyžiara resp.ryžiara z Moškovca pri Martine až kým nenarazil na Vasila I. pri likvidácii nedokončených skúšobných boxov leteckých motorov.
Anonym píše:
Sobota 04.02.2012 09:31
To máš asi na mysli Ing. Ivana H. predsedu predstavenstva viacerých firiem skupiny HTC v areáli Považských strojární, ktoré všetky skončili v konkurzoch. Teda ozaj super manager!!!!
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 21:45
Podla toho, čo sa hovorí tu http://www.pbp.sk/[…]/rekonstrukcia-nehnutelnosti by to mal byť bývalý Polnotech
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 21:49
Anonym píše:
Sobota 28.01.2012 22:06
aktuálny vlastník haly by mal byť http://orsr.sk/vypis.asp?ID=102951&SID=6&P=1

halu pôvodne kupoval jozef Vozár, ten ju pravdepodobne tejto firme obratom daroval

spolu vlastnia tuto firmu http://orsr.sk/vypis.asp?ID=132696&SID=6&P=1
Anonym píše:
Pondělí 30.01.2012 07:58
Pán Smatana, tento článok ukazuje na obrovské chápadlá chobotnice.
Žiaľ tento článok svedčí aj o tom, že sám ste upadol do týchto chápadiel.
V Považsko Bystrickom okrese niet človeka, čo odolá peniazom z Ravenu.
Po Sopčákovi ste neodolal ani „VY“!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 31.01.2012 16:08
Prosím vysvetlite mi, do akých chápadiel chobotnice som upadol, lebo v tom článku sa akosi neviem nájsť.
Tiež mi prosím prezraďte, kde sú tie peniaze z Ravenu, ktorým som podľa vás neodolal.
Lebo ja som od Ravenu nikdy neprijal ani cent, ani žiadne "cukríky",
takže som fakt zvedavý na vašu odpoveď.
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 07:53
PENTA + Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska ( Zmena zdola, DÚ )

Kto vlastne sú:

Ing. Jozef Špirko a Ján Budaj, Hybešova 41, 83106 Bratislava
Stred 50/29
Považská Bystrica 017 01


Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 02.03.2012 22:53
Takže už nie RAVEN, ale PENTA.

Čo majú spoločné Ján Budaj a Jozef Špirko? Dali ste sem adresy jedného aj druhého z obchodného registra, ale ako spolu súvisia?
KONTROL
KONTROL píše:
Pondělí 30.01.2012 17:35
nejedná sa "náhodou" o pána Mgr. Vladimíra H, kandidáta č. 5 strany PaS a zároven Krajského predsedu strany PaS a údajne "pravej ruky" Petra Puškára???
Anonym píše:
Úterý 31.01.2012 19:21
Ano, ide o Mgr. Vladimíra H., bývalého policajta, majiteľa SBS FLY COP s.r.o.,ktorá stráži aj halu bývalých prevodoviek aj halu bývalého Vojusu. Firma jeho manželky ALEX plus Slovakia, s.r.o. teraz s už iným spoločníkom a konateľom ale stále sídliaca na rovnakej adrese Slovenských Partizánov 1131/61 ako SBS FLY COP s.r.o."rekonštruovala" bývalú halu prevodoviek tak perfektne,že firma manžela bývalej vysokej funkcionárky FNM SR Anny B. Pressburg Properties ju mohla po tom ako ju kúpila za 18 mil.Sk obratom predala za 68 mil. Sk.Koníčkom Mgr.Vladimíra H. je okrem iného zrejme aj zakladanie regionálnych štruktúr nových politických strán. Pred dvoma rokmi to bola Most-Híd za ktorú kandidoval do parlamentu SR. Teraz je to Právo a spravodlivosť ktorej je krajským predsedom a za ktorú spolu s JUDr.Robertom F. kandiduje do parlamentu SR. Proti gustu žiaden dišputát.
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 04:56
A už úplná náhoda je, že na kandidátke PAS je aj Ján Rejda, Ing., Bc, 40 r., bezpečnostný analytik, Nitra. Nespomína sa aj on v gorile? Alebo nemá v tom prsty?
jaaon@centrum.sk
jaaon@centrum.sk píše:
Středa 01.02.2012 14:34
Nie, nie, nie, podobne ako Ján R, aj Vladimír H, pracoval v minulosti na úrade boja s organizovaným zločinom, neskôr v Slovenskej informačnej službe, myslím, že jeden z nich dodnes......, a taktiež Vladimír H, dlhé roky pracoval, bol a aj je vo veľmi „priateľskom - nadštandartnom“ vzťahu s plk. Milanom L, z MT, plk. Jozefom M, zo ZA a spol., ktorých Spišiak „rozprášil“ aj s celým UBOK-om po nástupe, prečo si myslím, teda ja viem, že jeden z nich isto stále pracuje v SIS.. na www stránke istej SBS ktorá sa tu spomína je aj k nahliadnutiu previerka NBU a teda je normálne, že „bežný“ občan si nechá len tak sám od seba urobiť previerku NBU, myslím že nie, alebo zas náhoda?????
KONTROL
KONTROL píše:
Středa 01.02.2012 18:35
Keby ste sa skúsili nad tým aspoň trošku zamyslieť, tak pána REJDU dnes stiahli s kandidátky PAS - dôvod? Aby mohol bez konfilktu záujmov vypovedať ku Gorile, Vy tu riešite či ten bol policajt, ten v SIS, ale stále unioká pointa, že možno títo ľudia skutočne chceli vypovedať pravdu a preto sa tak rozhodli a to so vstupom do ich novej strany. Riešite tu .... a nejako zabúdame že Rejda prvý vypovedal ku kauze, nemal problém spomenúť že Dzurinda VEDEL a KRYL testnú činnosť, to je poiunta.
Anonym píše:
Sobota 03.03.2012 00:00
Bože, keby ste konečne venovali tie Vaše duševné pochody nejakej tvorivej činnosti a nie týmto babským rečiam, Vy súdruhovia neschopní. To sa naozaj nedá čítať. Klebety... klebety... To už aj ten totálny debil Svědelík je proti Vám tvorivý element. skúste byť trochu sebareflexívni súdruhovia a skúste preraziť u vás v práci. Buďte takí nápadití a nekompromisní vočí Vášmu šéfovi ako ste na týchto stránkach. A samozrejme dúfame, že sa pochválite výsledkom, debili.
Anonym píše:
Úterý 31.01.2012 15:32
no teda, počul niekto o takejto považskobystrickej stavebnej firme?
Anonym píše:
Pondělí 30.01.2012 08:59
mlčať Európa a podriadovať sa?

(Musíme IP:[204.45.133.*], 30.01.2012 8:35) | nahlásiť príspevok

........Druhou věcí je fakt, že jde o celkem blatantní porušení principu teritoriality. Princip teritoriality říká, že zákon dané země se aplikuje výhradně na osoby žijící na území té dané země. V principu tedy není možné podle amerických zákonů obvinit někoho, kdo nežije na americkém území. Pokud Megaupload neudělal nějakou fatální chybu, jako že by na území USA měl umístěný hardware, a v USA nepůsobil, je tedy mimo jejich jurisdikci. Internet není americké výsostné území. I kdyby nakrásně Megaupload nabízel výhradně obsah, který je v USA nelegální, pak, pokud by jejich servery ležely mimo území USA, je legálně nepostižitelný. FBI může prosazovat zákony vůči osobám, které žijí na americkém území a nelegální obsah ze serveru stahují, ale vůči serveru samotnému zasahovat nesmí. Ne nadarmo většina porno serverů upozorňuje uživatelem, že tím, že na něj lezou, přebírají sami za sebe zodpovědnost, že tak činit smí. Zásah proti člověku, který má finské a německé občanství a žije na Novém Zélandu, a jeho obvinění na základě americké legislativy, je docela ohromující......Úvaha: O co poslední dny jde? Máme na krku Megaprůšvih
http://pctuning.tyden.cz/[…]/23124-u
vaha-o-co-posledni-dny-jde-mame-na-krku-megaprusvih
Anonym píše:
Pondělí 30.01.2012 12:13
Stovky protestujúcich pre kauzu Gorila, ktorí minulý týždeň v piatok zasypali nádvorie prezidentského Grassalkovičovho paláca v Bratislave banánmi, vyjadrovali podľa prezidenta Ivana Gašparoviča svoju nespokojnosť na nesprávnom mieste.
Anonym píše:
Pondělí 30.01.2012 12:15
Možete nám povedať niečo bližšie o tzv. Mečiarovom CD? Je podľa Vás kauza Gorila reálna? CD a Gorila majú spoločnú základňu a tou je korupcia. CD je dekódované, je na Generálnej prokuratúre dobre uložené, predpokladám, že ľudí podviedli o 14 miliárd korún a mená tých, ktorí z toho získali sú aj politike, bohužiaľ ak ich zverejním, budem trestne stíhaný. Čakal som ľudí podvedených z nebankových subjektov podporu ale nedostal som ju. Gorila má dva rozmery. Jeden politický a uisťujem, že v praxi je to horšie ako je to v Gorile napísané. A tým nemyslím Pentu. Druhá rovina je trestnoprávna, kde s vysokou pravdepodobnosťou, niekto kto bol v SIS ohrozený, dokument ako zabezpečenie beztrestnosti vyniesol zo SIS v roku 2006. Odvtedy sa rôzne varianty prepisu objavujú už 6 rokov.
Anonym píše:
Pondělí 30.01.2012 12:50
Ani hroznové víno, ani pivo, ani medovina

Ministerstvo financií zákona odôvodňuje snahou o obmedzenie daňových únikov.

Vinári však tento postup spochybňujú, keďže zavedenie spotrebnej dane sa týka len ovocného vína. "Hoci pôvodný návrh zákona obsahoval daňové zrovnoprávnenie jednotlivých druhov alkoholu, nakoniec k tomu nedošlo. Hroznové víno bolo zo zdanenia vyňaté, k zvýšeniu dane za pivo neprišlo," píšu vo svojej správe vinári.

Špeciálne zaobchádzanie si vyslúžila aj medovina, ktorú od spotrebnej dane
zachránil prezident Ivan Gašparovič.
Ten podmienil svoj podpis pod zákonom práve schválením technickej novely, ktorá alkoholický nápoj odbremeňuje od poplatkov štátu.
Anonym píše:
Pondělí 30.01.2012 15:52
To od neho nechci, títo chudáci nikdy nebudú vedieť, kde je sever a kde je juh... Pieseň má šťavu, rytmus a aj text je super. Preložené do našich domácich pomerov - spieva sa v nej napríklad o tom, že Mikloš, Dzurinda, Haščák, Patrik Tkáč či Igor Matovič sú takí istí ľudia ako Ty alebo ja a nemali by zarábať také ohromné peniaze podvodmi a okrádaním nás "ostatných" obyčajných ľudí, čo si na svoje živobytie zarábame poctivo a slušne. Tiež sa v nej spieva o starých ľuďoch, ktorých nemá kto zaopatriť, lebo nemajú peniaze, aj keď je podľa všetkého aj v ruskej ústave zakotvená tzv. bezplatná zdravotná starostlivosť. Spieva sa v nej aj o politických gangstroch, ktorí sa nám smejú do očí, ktorí nás manipulujú a bezostyšne klamú. A tak sa pýtam - DOKEDY EŠTE? DOKEDY IM TO EŠTE DOVOLÍME, aby nás takto urážali a ponižovali?
Anonym píše:
Úterý 31.01.2012 12:25
Bývalá šéfka Fondu národného majetku a kľúčová postava kauzy Gorila Anna Bubeníková je zrejme mimo Slovenska. Uvádza to utorkové vydanie denníka Hospodárske noviny pod titulkom Postava z kauzy Gorila zmizla.
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 07:39
_________________________Cézar a Pompeia ______________________________

Keď sa Cézara spýtali prečo sa rozviedol keď na súde Pompeia bola oslobodená od viny, Cézar odpovedal : áno,súd ju oslobodil od viny, ale nie od podozrenia.

Inde zas píšu,že Cézar povedal : Cézarová žena musí byť nie len slobodná od viny ale slobodná aj od podozrenia.

A zas inde píšu,že Cézar povedal : Cézarová žena musí byť mimo podozrenia.

Proste z toho vznikla politická morálna koncepcia ktorá v našej západnej civilizácii je platná až do dnes.

Výraz : Like Caesar's wife, a politician should be above suspicion, (ako Cézarová žena,politik by mal byť mimo podozrenia) sa stal morálny štandard.

Pre politika nestačí len dodržiavanie zákonov a nebyť usvedčený na súde zo spáchania niečoho zlého,- politik v pozície moci a autority musí byť

nie len mimo usvedčenia,ale - mimo - podozrenia so spáchania niečoho zlého,

nie len mimo usvedčenia,ale - mimo - podozrenia so spáchania niečoho nemorálneho a,

nie len mimo usvedčenia,ale - mimo - podozrenia so spáchania niečoho neetického.

A tu sa pozrite na blog Igora Matoviča s názvom Radičová s.r.o.

http://moje.hnonline.sk/node/3301

v ktorom Igor Matovič obhajuje a tvrdí že byť v politike,zastávať štátny úrad v a pritom podnikať je v poriadku. Tu prekopírujem čo tam hneď na začiatku píše :

========================================================================
Igor Matovič : Firma pani premiérky by vyhrala verejnú súťaž na ministerstve sociálnych vecí. Bol by to konflikt záujmov? Podľa mňa nie. Samozrejme len vtedy, ak by súťaž prebehla fér. Fér? Po každej stránke čisto. =========================================================================

image

Veď takto presne to funguje v banánových republikách. Morálka a etika Igora Matoviča je morálka a etika politikov v banánových republikách.

Odborní politologický výraz pre banánovú republiku je : „comprador state“. Comprador je po španielsky „zákazník“,-“kupujúci“.

Tak teda Igor Matovič chce urobiť zo Slovenska typický juhoamerický „comprador state“,kde politici v pozícii vládnej moci budú súťažiť o štátne zákazky a aby všetko bolo fér – budú aj dohliadať nad sebou a budú sami sebe vydávať certifikáty a potvrdenia že všetko bolo fér a po každej stránke čisto !

Ak toto je predstava Igora Matoviča , tak potom určite, z morálneho a etického hľadiska Igor Matovič môže byť úplne legitímne nazvaný HAJZEL , ŠPINA, ODPAD A HNOJ !

 
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 07:55
Pekne pekne...tok rieky sa konecne uvolnil a hla aka spina sa vyplavila na povrch...

Pani politici,

Dvadsattri rokov ste nad zakonom, sliapete po ludskej dostojnosti, vykynozili ste tento narod, spravili ste z nas, obcanov tejto krajiny iba otrokov a ludsku spinu ktora sa z ohnutym chrbtom a zlomenym duchom boji aby neprisla o tu skyvu chleba ktoru ste nam (zatial) milosrdne nechali.

V'89tom sme mali vsetko, boli sme nezavisli od cudzej pomoci a mali sme slobodu...
Teraz nemame ani slobodu..ani nezavislost.....

100 rokov prace nasich rodicov a prarodicov ste znicili za necelych dvadsattri...

Za dvadsattri rokov ste zo slobodneho, hrdeho a vyspeleho naroda spravili tu najsmradlavejsiu stoku europy....

Do slovenskeho naroda ste si utreli topanky a slovakom ste napluli do tvare....

Ja hovorim stacilo...


3.2.2012 - Pochod Gorila - Sanca na zmenu...
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 08:30
Len aby to nedopadlo tak, že sa k moci dostanú iné gorily.

Citát z diskusie na Zvedavcovi na adresu organizátorov pochodu o niečom vypovedá:

"Ti, ktori cakaju ako sup na prilezitost ovladnut kluce od slovenskej miesacky. - vacsina z nich je protislovensky orientovana, alebo nastrcena zo zapadu. Obycajny obcan tam do mikrofonu nemal sancu nic povedat. Dovolim si to tvrdit ako svedok udaosti, kde chcel jeden obcan nieco povedat ludom a neziadlao viac ako 20-30 sekund. Bolo mu odpovedane, ze recnikov uz maju dopredu vybratych. Nato sa dany pan zobral prec a povedal, ze preco klamu, ked hlasaju uplny opak. Ale akasi Racik z Kanady tam mohla koktat nezmysly aj 3-4 minuty, obcanovi z plebsu nebolo dovolene ani 20-30 sekund."

http://www.zvedavec.org/vezkratce-5866.htm
Anonym píše:
Čtvrtek 02.02.2012 21:54
No veď to! Treba sa zamyslieť, kto vlastne tú gorilu vypustil z klietky a prečo. A či to náhodou
nie je Godzila, ktorá nás všetkých nakoniec zničí.Mám pocit, že toto je tiež hra kohosi. Svet nezvláda
krízu, je obrovský deficit krytých peňazí, obrovská zadĺženosť atď. Z histórie sa môžeme poučiť, že
keď bola takáto kríza, vždy prišiel nejaký celosvetový konflikt. Tie organizované closvetové potesty, to
sa mi akosi nepozdáva. Všimnite si aj tú postupnosť u nás. Najskôr sa vytiahne Gorila, následne prídu
príliš dobre organizované protesty a jej aktérmi sú cudzinci - Nicholson a Racik.
Anonym píše:
Čtvrtek 02.02.2012 22:24
Nájdi si rozhovory s Nicholsonom a dočítaš sa, koľkokrát to ponúkal rôznym novinám a redakciám a koľkokrát to dával policajtom a nič sa nepohlo, vždy sa to stratilo alebo ututlalo alebo ho kvôli tomu vyhodli z novín.
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 23:07
No a čo, že to ponúkal médiám niekoľkokrát aže ho vyhodili. To len potvrdzuje to
čo som tu napísal. Niekto mal eminentný záujem, aby bola zámienka na nepokoje. Niki
je len bábka, údajne agent CIA, ktorý zohráva v celom scenári len svoju úlohu.Aby bolo
jasné, gorily treba zavrieť do basy, ale ja za tým celým vidím ešte niečo iné,
rozsiahlejšie.
Anonym píše:
Sobota 04.02.2012 08:20
Čo také? Napíš, rád si prečítam, možno máš s Nikim pravdu, tak prečo sa o ňu nepodeliť?

Ale aj tu je zaujímavé čítanie, čo pre nás vrchnosť chystá a ako to /u/robí:

http://www.zvedavec.org/kom[…]a-co-pouceni-pro-evropu.htm
Anonym píše:
Sobota 04.02.2012 11:44
Keby som patril medzi to 1% vyvolených na zemeguli, tak by som ti dal konkrétnejšie
informácie. Tí to vidia z vtáčej perspektívy, lebo nás všetkých posúvajú ako figúrky
po šachovnici podľa vopred naplánovanej stratégie. Keďže my sme len pešiaci, tak nás stále
niekto posúva bez toho, aby sme vedeli kde, kedy a za akým účelom.Ja už neverím nikomu
a ničomu. Globalizácia a multikulturalizmus je sviňa!
Anonym píše:
Neděle 19.02.2012 13:08
ty tu siris nedoveru aj voci kazdemu, kto vystupi proti moci
a posilujes pocit bezmocnosti medzi "figurkami" ktorych sa v skutocnosti mocni velmi boja

asi ta plati nejaka tajna sluzba ze nas tak manipulujes
Anonym píše:
Neděle 19.02.2012 16:56
Skutočná opozícia sa do médií dostane iba vtedy, keď nie je možnosť ako tomu zabrániť, a aj vtedy dostane od novinárov rôzne nálepky. Organizátori protigorilích protestov sú riadená a kontrolovaná opozícia, nie skutočná.

http://beo.sk/domace-udalos[…]ladat-inde-nie-u-narodovcov
Anonym píše:
Úterý 07.02.2012 07:42
Štefko Hríb, kde si ???, nepočuješ, nevidíš, nehovoríš, čo sa s tebou deje ???
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 08:33
Podľa mňa je podnikanie štátneho úradníka v poriadku len vtedy, keď sa nehlási o štátne alebo iné verejné zákazky. Malo by to platiť aj pre mestských poslancov a ich rodiny.
Anonym píše:
Středa 01.02.2012 09:30
Anonym píše:
Čtvrtek 02.02.2012 17:53
"Ja viem, prečo som hlavným terčom a stále po mne idú. Pretože my (SDKÚ-DS, pozn.) sme priestor pre korupciu vždy zužovali. Ja som bojoval proti výpalníkom, na mňa sa hnevá Horehronie. A týmto ľuďom ja vždy stojím v ceste. Pretože my čistíme, my chceme poriadok a bránime tomu, aby sa táto krajina rozkrádala," zdôraznil Dzurinda na stretnutí s občanmi, ktoré bolo v považskobystrickom kine Mier súčasťou talkshow Eleny Vacvalovej Sedem so zárukou.
Anonym píše:
Čtvrtek 02.02.2012 21:57
Čo si ten Miki fakt myslí, že sme tak vymletí a toto mu zožerieme?!
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 11:24
Je ešte vôbec možné , poraziť politickú chobotnicu ?
Áno. Vyžaduje to priblížiť sa k Islandu. Na Islande tiež vládla chobotnica s obrovskými dlhmi, vyhnali bankárov, politikov, čo narobili dlhy a žijú spokojne. Nie nadarmo sa Island nepropaguje.

Zadlženie je najlepší spôsob ako vypestovať u občanov pokoru, skromnosť a ochotu znášať nadmernú prácu za malé peniaze. Je jasné, že kapitalistický dlh nie je dlh ľudí ( ale politikov a bankárov ) a ľudia nemajú žiadnu povinnosť ho splatiť. (viď. Island). Naopak, ľud ma právo vziať si späť svoju budúcnosť. Kapitalizmus nie je schopný takúto situáciu riešiť. Potom musí do hry vstúpiť štát. Základom je znárodnenie bank. Len štátna banka zaručí hodnotu peňazí. Vláda bude prinútená k tomu, aby začala vyšetrovanie právnej zodpovednosti štátnych predstaviteľov (od roku 1989) za krízu a príde k zatknutiu vrcholových politikov i bankárov a občania sa pustia do vytvárania novej ústavy.
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 12:30
Svoju mediálnu kampaň zverila strana 99% do rúk prestížnej americkej mediálnej agentúry AKPD message and media. Tá vyniesla do prezidentského kresla aj amerického prezidenta Baracka Obamu. Informovalo o tom dnešné vydanie Hospodárskych novín.
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 13:48
Súd zakázal vydávanie Nicholsonovej knihy o Gorile
Dnes 13:28 TASR

BRATISLAVA - Dlho pripravovaná kniha o spise Gorila, v rámci ktorej korupčná kauza politikov rezonuje na Slovensku a ktorej autorom je kanadsko-slovenský novinár Tom Nicholson, sa zatiaľ nesmie vydávať a nebude sa teda ani distribuovať. Zákaz vydania platí aj pre vydavateľstvo Petit Press.
Nicholson chcel vydať knihu o Gorile ešte pred voľbami Nicholson chcel vydať knihu o Gorile ešte pred voľbami.
       

Rozhodol o tom vo štvrtok 2. februára sudca Okresného súdu Bratislava I, ktorý vydal v tejto veci predbežné opatrenie. To je vykonateľné doručením a odvolanie nemá odkladný účinok.
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 14:48
Koho budete voliť v nadchádzajúcich parlamentných voľbách?

Vyberte si politickú stranu a dajte jej hlas v našej ankete:
http://www.ta3.com/anketa.html    1. Zelení 0.26%
    2. Kresťanskodemokratické hnutie 1.74%
    3. Strana demokratickej ľavice 3.99%
    4. Slovenská národná strana 6.17%
    5. OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti 9.71%
    6. Sloboda a Solidarita 5.63%
    7. PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 4.59%
    8. NÁŠ KRAJ 4.71%
    9. Strana zelených 0.47%
    10. Ľudová strana Naše Slovensko 4.39%
    11. SMER- sociálna demokracia1 5.84%
    12. Zmena zdola,Demokratická
        únia Slovenska 0.63%
    13. Národ a Spravodlivosť - naša strana 2.1%
    14. Komunistická strana Slovenska 0.81%

    15. Strana Rómskej únie na Slovensku 0.22%
    16. MOST HÍD 1.31%
    17. 99% - občiansky hlas 0.74%
    18. Ľudová strana - Hnutie
        za demokratické Slovensko 5.01%
    19. STRANA + 1 HLAS 0.07%
    20. Robíme to pre deti - SF 3.95%
    21. Obyčajní ľudia 0.52%
    22. Slovenská demokratická a kresťanská
        únia - Demokratická strana 1.92%
    23. Strana občanov Slovenska 0.11%
    24. Strana maďarskej koalície
        - Magyar Koalíció Pártja 0.62%
    25. STRANA SLOBODNÉ SLOVO
       - NORY MOJSEJOVEJ 24.34%
    26. Strana živnostníkov Slovenska 0.15%

Do parlamentu by sa dostali politické strany:

    25. STRANA SLOBODNÉ SLOVO - NORY MOJSEJOVEJ 24.34%
    11. SMER- sociálna demokracia 15.84%
    5. OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti 9.71%
    4. Slovenská národná strana 6.17%
    6. Sloboda a Solidarita 5.63%
    18. Ľudová strana -
        Hnutie za demokratické Slovensko 5,01%
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 23:11
Ten rebríček strán, to má byť recesia? Preboha, jeden blázon Matovičovie hádam stačí. Ešte sa má k nemu pridať Norika?! To už potom bude z parlamentu nie kabaret, ale doslova stoka.
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 15:50
pod zamienkou sudcovskej nezavislosti dali sudcom pravo rozhodovat ako chcu . Bez akejkolvek moznosti postihu za korupcne rozhodnutia !

Dalsia poistka politickych zlocincov, po Generalnom prokuratorovi , ktory moze zastavit akekolvek trestne stihanie bez zdovodnenia !

EVIDENTNE NASTROJE ZLOCINU !!!
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 23:22
Prokurátor môže zastaviť akékoľvek trestné stíhanie bez zdôvodnenia... A ja, že prečo tak šecikoaličníci a SaS chcú toho Čentéša dostať do funkcie prokurátora. UUž mi je to teraz jasné!
Anonym píše:
Neděle 05.02.2012 23:45
a čo by tam zastavoval? trtoško to zastavil, preto to ide cez špecialnu p. a tam trtoško ani GP nemá dosah.
takže smola
Anonym píše:
Pondělí 06.02.2012 14:16
Ak je to tak ako vravi sudca, preco potom nezakaze vydavanie bulvarnych medii ako takych? Ved aj oni den co den ci tyzden co tyzden zverejnuju informacie z neoverenych zdrojov... ale nikto im vydavanie nezakaze...takze len dalsi nezmysel, ktory potvrdzuje neschopnost a zaujatost slovenskeho sudnictva...
Anonym píše:
Čtvrtek 09.02.2012 08:32
Žiadosť Vargu o predbežné opatrenie bratislavská okresná sudkyňa Daša Kontríková zamietla. Podania Haščáka a Vargu sú pritom podľa Sme takmer identické. Oboch zastupuje rovnaký právny zástupca Martin Škubla, ktorý spolupracuje s finančnou skupinou Penta.
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 14:51
Celá volebná kampaň je len o marketingu a nie o myšlienkach. Ako povedal jeden reklamný magnát - "reklama je navoňaná zdochlina".
Anonym píše:
Pátek 03.02.2012 23:17
Taká renomovaná agentúra zhltne obrovské prachy. Kde na to 99% berie? Pochybujem, že sa na to poskladali tie zaplatené figúrky čo celé dni kvákajú v televízii to isté dokola. Za tým bude zase nejaká budúca nenažraná gorila.
Anonym píše:
Neděle 05.02.2012 00:01
Anonym píše:
Neděle 05.02.2012 15:54
Ako zdôraznil, do bytu nechodil ani Mikuláš Dzurinda (SDKÚ-DS), ani Béla Bugár (Most-Híd) a ani Gabriel Palacka.

"Ja pevne verím a držím mu palce, aby konečne nabral odvahu a by sa konečne priznal po niekoľkých týždňoch, lebo celkom zjavne sa tam nerozprávali len o Coca-Cole, ale aj o iných veciach," dodal minister s tým, že Fico je jeden z podozrivých.
Anonym píše:
Neděle 05.02.2012 16:15

Penta doma trpí: V Iraku sa jej črtá kšeft za 24 miliónov eur!
Anonym píše:
Neděle 05.02.2012 16:28
Dzurinda tvrdí, že ako premiér krajiny nemal o Gorile potuchy. "Tento dokument som ucelene do rúk chytil tento týždeň," povedal. Odmietol, že by mala jeho vláda v roku 2005 napríklad záujem o doprivatizovanie rozvodných závodov, o ktorých hovorí údajný spis. "Predávať takého zlaté vajíčka považujem za nezmysel," povedal s tým, že to ani nikdy neprichádzalo do úvahy.
Anonym píše:
Úterý 07.02.2012 10:25
Ing. Jozef Špirko ste na seba hrdý???

Zdá sa , že rozhorčenie ľudí proti sudcovi okresného súdu Bratislava I neskončí iba pri zakázaní knihy Gorila od Toma Nicholsona. Ako sa totiž Topkám podarilo zistiť, ten istý sudca má rozhodovať v spore medzi Slovenskom a Pentou. Tá podala na tento súd žalobu kvôli zákazu zisku zdravotných poisťovní. Ak by sudca finančnej skupine vyhovel, hrozí, že by sa jej Slováci museli zložiť na odškodné sumou neuveriteľných 750 miliónov eur.

Anonym píše:
Úterý 07.02.2012 13:29
Príjmovú polarizáciu zažívame aj na našej slovenskej koži, je dôsledkom a možno cieľom našich antisociálnych reforiem. Dá sa povedať, že Slovensko a východná Európa je akýmsi pokusným laboratóriom neoliberalizmu?
V deväťdesiatom siedmom som napísal, že jednou z najväčších výhod strednej Európy bude to, že sa tu uskutočnia experimenty, kam sa až dá zájsť s reformami. Tieto pokusy na občanoch, ktoré dnes predvádza aj slovenská vláda, by v žiadnej západoeurópskej krajine neprešli. Pritom pre veľké štáty to nie je hrozba, pretože štáty určené na experimenty sú malé. Prijatím nových členov sa obyvateľstvo EÚ rozrástlo iba o 70 miliónov, čo sa na raste HDP prejavilo len asi štyrmi percentami. Čo je však najzaujímavejšie - ak by tieto reformy vyšli, tak sa uplatnia aj v krajinách EÚ a USA, a keby nevyšli, nič sa nedeje, veď to postihne nepodstatný počet obyvateľov. Chudoba vo východoeurópskych krajinách je taká veľká, že keď sa z nej náhodou posunieme aspoň o kúsok, všetci budú nadšení.

celý článok:
http://hnonline.sk/?article[comment][ukaz_vsechny]=1&article[comment][art_id]=54633810&p=k02000_d&article[id]=54633810#comm
Anonym píše:
Úterý 07.02.2012 20:59
Anonym píše:
Úterý 07.02.2012 22:38
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 10:03
A nebojovali sme v roku 1989 okrem iného aj za slobodu slova? Toto nie je demokratický štát! Naďalej nám vládnu komunisti, ktorí sa hrajú na demokraciu, ale len vtedy keď im to vyhovuje. Už bolo na čase, aby sa ľudia zobudili a prejavili svoj nesúhlas! A polícia nech nechá protestujúcich na pokoji a konečne zatkne tých pravých zločincov, ktorý nám rozkradli Slovensko!
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 10:17
A teraz spomeňme ďalšie zlodejiny, ktoré KDH spískalo spolu s Cirkvou. Dzurindova prichmatizácia aj s celu Gorilou je proti tomu detská hra. Sú to Cirkevné reštitúcie.

Cirkevný majetok spadá do majetku pápeža, ktorý je vrchným vlastníkom katolíckeho majetku, ale katolícka cirkev už pred vznikom Československa v roku 1918 žiadný majetok nevlastnila, pretože ho vlastnil panovník, blahoslavený cisár Karel I., král český i uhorský a cirkev mala výhradne právo hospodáriť na tomto majetku. Vznikom Československa prešiel majetok cisáre Karla I. na Československý štát, v žiadnom prípade na Cirkev !!!!

I. Pozemková reforma po vzniku prvej Československej republiky obstavila veľkostatky zákonom 32/1918 Zb., zabrala veľký pozemkový majetok zákonom 215/1919 Zb., stanovila náhradu za zabraný majetok zákonom 329/1919 Zb., zriadila Pozemkový úrad zákonom 330/1919 Zb., ustanovila prídelový zákon 81/1920 Zb. a stanovila spôsob prevzatia s tým, že užívaný majetok cirkvy nebol vo vlastníctve cirkvy, ale v štátnom vlastníctve Československa.

V roku 1947 po oslobodení Československej republiky, schválilo Ústavodárne Národné zhromaždenie republiky Československe dňa 11. júla 1947 zákon č. 142/1947 Zb.o revízi I. Pozemkove reformy s tým, že štát odoberie za náhradu pozemky nad 50 ha a zahrnie ich do prídelu novým majiteľom. Zákon nešpecifikuje cirkevnú pôdu, ani ju nevyníma z pôsobnosti zákona, pretože sa jednalo štátny majetok Československa. Tento zákon je podpísaný prezidentem Dr. Edvardom Benešom a je stále platný.
zdroj
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 12:07
„Dokument bol získaný a odovzdaný v rozpore s právnymi predpismi,“ vysvetlil pre Sme Škubla.

Operatívnu informáciu dostal od SIS v roku 2006 vtedajší premiér Mikuláš Dzurinda (SDKÚ). Právny zástupca Penty a Haščáka hovorí, že ak písomnosť nebola potrebná na plnenie úloh predsedu vlády, mali ju zaslať späť tajnej službe. Predpisuje to vyhláška Národného bezpečnostného úradu. „Nemala sa čo nachádzať v archíve Úradu vlády, a teda v súlade s právnymi predpismi ani nemala a nemohla byť poskytnutá iným orgánom,“ tvrdí Škubla.
Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/9[…]kazom-ktory-predlozila.html
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 12:18
Je to len vrchol ľadovca. O niekoľko týždňov , mesiacov ľudstvo uvidí v akom marazme a beznádeji so ocitlo.Skorumpované strany - eseročky PENTY a iných molochov vygenerovali samoľúbich pajácov a zapredancov, ktorí nám už viac ako dve desaťročia gumujú mozgy. Ich bohorovnosť a neomylnosť prevýšila Husáka a Biľaka. Politické stany sa zdiskreditovali, stratili svoju opodstatnenosť. Nastáva etapa spoločenského vývoja- OBČIANSKA SPOLOČNOSŤ.Celý systém tzv moderného kapitalizmu dožíva. Ľudstvo je pred novou výzvou. Výzvou na dôstojný, plnohodnotný život. Táto mladá generácia je toho schopná dosiahnuť. Nesmie si medzi seba vpustiť "tzv. poradcov-prevliekačov kabátov". Musia nechať hovoriť svoje neskazené srdiečka.
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 12:47
Patrí do tejto odnože aj Sopčák????

http://www.lipsic.net/
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 15:46
Odchádzam z poisťovne Dôvera spolu s celou rodinou... Tým darmožráčom, už do koryta nepriložím... hanba...postaviť k stene a vyprázdniť do nich zásobník!!!

Toto je to, čo treba robiť - takisto by tu mohol niekto hodiť do pľacu, ktoré firmy Penta ešte vlastní, aby sme UROBILI CELOSLOVENSKÝ BOJKOT jej produktov a služieb - takto sa robí revolúcia, SKUTOČNÁ REVOLÚCIA proti gaunerom a zlodejom! Podľa mojich informácií ináč skupujú nemocnice preto, aby ich mohli do dvoch rokov výhodne odpredať! Ale musia ich získať najmenej 30 percent a to tých najlukratívnejších! Gorily z Penty a KDH nás teda idú všetkých predať neznámemu vlastníkovi...
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 16:25
Bývam na dedine a tak do mesta až tak často nechodím.
No dnes som bol, idem d Lidlu a čo nevidím.
Na bilborde už aj vaša považskobystrická Gorilka s heslom volte stranu č. 2!
No proste vrana k vrane sadá!
Anonym píše:
Středa 08.02.2012 19:33
Tu je niečo, nechce sa mi z toho vypisovať, niečo z toho je jasne ich, niečo je neisté alebo nepotvrdené. Ale majú toho dosť na to, aby nemuseli spávať pod mostom.

http://www.etrend.sk/[…]/odvratena-stranka-biznisu-penty.html

http://sk.wikipedia.org/wiki/PENTA_INVESTMENTS_LIMITED

Ale majú prsty aj v Dexii a v leteckom priemysle v ČR, stačí viac samostatne hľadať na internete.
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 21:45
Choď do prdele s tzv. OBČIANSKOU SPOLOČNOSŤOU čiže multikulturalizmom. Ty si magor, keď toto hlásaš. To je najväčšia pliaga, ktorá nás aj vdaka takým blbom ako ty čaká.
Anonym píše:
Čtvrtek 09.02.2012 08:37
Otče náš, ktorý si na nebesiach
a rozhoduješ o svetských veciach
pozdvihni našu demokraciu
na vyššiu správnu štáciu.
Odpusť nám Bože naše viny,
aj za to že sme príliš veľa dali na noviny.
Nechali sme si založiť veľa strán.
tie sa na nás vrhli jak kopa vrán.
Národné majetky z časti rozpredali,
navzájom si rozdali či pokradli.
Odpusť nám Bože viny naše,
my stranám musíme platiť na guláše
a nám ani ču-čo s kabanosom nezostane
tak veru strany babru s nami Pane.
Na teba sa Bože obraciame
lebo nové voľby čakáme,
dopraj nám takých poslancov
čo nebudú z nás robiť psancov.
Tak nám pán Boh pomahaj
a dobrých poslancov nám daj!
redakcia
redakcia píše:
Pátek 10.02.2012 17:51
Redakčne bolo odstránené vlákno diskusie, ktoré začínalo tvrdením, že istý miestny podnikateľ má na svojom pozemku zakopaných 75 mŕtvol "nepohodlných svedkov". Súčasne odporúčame váženým dezinformátorom, aby sa pri zaplavovaní diskusie nezmyslami aspoň trochu kontrolovali, prípadne svojimi príspevkami radšej obšťastňovali fóra venované UFO-lógii, Aktom X a podobne.

Juraj Smatana
Anonym píše:
Sobota 11.02.2012 15:53
Mikloš mal zavádzať pri pôžičkách Grécku aj eurovale

Líder SaS pripomenul, že prvú pôžičku Grécku odmietla celá koalícia spolu s Dzurindom a Miklošom. Pri druhej už Mikloš podľa Sulíka hrubo zavádzal. "Prvého júla povedal, že dáme 350 miliónov. O 20 dní neskôr v Bruseli úplne potichu súhlasil s 800 miliónmi a koncom októbra dokonca s 1,150 miliardy," priblížil. Šéf liberálov je presvedčený, že "takéto laxné a vrcholne nezodpovedné zaobchádzanie s peniazmi daňovníkov je samo osebe dôvodom na odchod".
Anonym píše:
Sobota 11.02.2012 17:42
To, že nejde o žiadne ľudové protesty, ale o obyčajnú Lipsitzovu skvele organizovanú kampaň, je po včerajšku jasné už aj mnohým tupcom, ktorí si nechceli dať povedať. Tzv. organizátori totiž zjavne nemajú také skúsenosti, ako má kádehácky poradca Aron Shavív, ktorý bol vychovaný najsofistikovanejšou spravodajskou službou na svete – Mossadom.
Organizátori jednoducho zabudli, že majú hrať nestranných rozhorčených občanov a vyštartovali po transparente, ktorý poukazoval na kádeháka Uhliarika.
Tragikomédiou toho celého je, že práve tento protest mal byť proti gorilám plateným Pentou a Uhliarik je doslova obklopený ľuďmi, ktorí po nástupe zlepenca nacupitali z Penty na Ministerstvo zdravotníctva a on ich tam zamestnal. Prečo asi ? Nuž preto, lebo Penta ovláda dve súkromné zdravotné poisťovne, šéfom štátnej poisťovne je tiež človek z Penty, Ďalej vlastnia mnoho nemocníc, záchranky a celoštátnu sieť lekární. A týmto iba zakomponovali Ministerstvo zdravotníctva do svojho cyklu, ktorý sa nazýva Zdravotnícky biznys. Jednoducho touto personálnou inváziou na Uhliarikove ministerstvo si Penta zabezpečila toky štátnych peňazí tam, kam sa im to hodilo.
Takže Lipsiztz naoko bojuje proti Gorilám, ktorými je KDH prešpikované.
Zaujímavé sú aj Lipsitzove snahy, ako sa so svojimi poskokmi Pčolinskými snažili zvyšovať napätie, nakoľko ICH protesty nepriniesli žiadaný efekt. Jednoducho ohlásili zrušenie protestov v niektorých mestách a povedali ľuďom., aby sa dotrepali do Bratislavy. Ono to totiž nevyzeralo nijako masovo, keď sa po krajských mestách zhrčilo po 500 až 1500 ľudí.
Takže Lipsitz dal pri parlamente vyklepať obuškami pár puberťákov, pokropili ich ľadovou vodou a čakali, že to ľudí nahnevá, zomkne a vyženie do ulíc. A pre istotu všetkých do Bratislavy. Čistý rukopis „odborného poradcu“z izraelskej tajnej služby
My, ktorí si na rozdiel od zmanipulovaných zmrznutých puberťákov aj niečo pamätáme, tak vieme, ako sa hnali do ulíc ľudia v Novembri 89.
Stačilo rozhlásiť, že „komunisti“ zabili študenta Martina Šmída. Zabitého študenta si zahral agent ŠTB Zifčák, ktorý sa doteraz schuti smeje na tom, že chodí okolo pamätnej tabule, na ktorej sa píše, že na tom mieste bol zavraždený.
Ďalším nemenej zaujímavým aspektom celej tejto komédie sú vyjadrenia pravicových lídrov, hlavne Dzurindu. Toto celé iba svedčí o tom, že sa boja Fica. a zo všetkých síl robia, čo sa dá, aby ľudia zabudli na Zlepenecké fiasko a.................
Anonym píše:
Sobota 11.02.2012 23:47
Čím dlhší príspevok, tým väčšia pičovina. Nie je dobré dlhšiu dobu zadržiavať moč a názory. Ľudia, ktorí nie sú schopní prezentovať svoje názory verejne, tí sú schopní o to väčších anonymných výlevov. NEOTRAVUJ
Anonym píše:
Neděle 12.02.2012 07:35
Uznávaný moderátor aténskej televízie Extra 3 Georgios Trangas sa do Nemcov pustil vo svojej show v priamom prenose. "Nemecku je predsa jedno, že tu pomrú tri milióny dôchodcov!" burácal.

Za súčasný grécky chaos môžu podľa neho nemecké firmy, ktoré v krajine roky podplácali a dávali pochybné úvery.
Anonym píše:
Neděle 12.02.2012 08:54
Vyzerá to tak,že "Únia" bude v tomto roku chcieť, aby sme ešte viac šetrili.To znamená,že dôchodcovia, ktorí majú v zariadeniach sociálnej starostlivosti doplácať polovicu nákladov, t.j.500-600 euro budú platiť viac.Ich deti to neutiahnu, zadĺžia sa nielen ich deti ale aj vnúčatá.Samozrejme to sa už nebude dať, teda dôchodcov by bolo treba podľa ´Bruselu povykladať na mráz ako to robili Eskimáci.Ešte že ten mráz má byť do polovice marca.To isté v nemocniciach-nemáš prachy-umri-tak ako za ranného kapitalizmu.Nemáš prachy na vzdelanie-ostaň sprostý, atď.Vlastne sa vraciame 100 rokov naspať.Dúfam že opitý koktavý Vašek sa na toto díva zospodu z pekla.A naši zapredaní politici,čo lížu zadky Bruselu, napr.Mikloš, Dzuro atď.by si mali vypočuť ruskú nahrávku zvukov spod zeme z 13 km vrtu.Kvílenie a vreskot tisícov ľudí.Zrejme peklo.Preto Rusi tento vrt likvidujú.Teší ma,že títo vriťlezi a zlodeji ako Haščák sa raz budú v tom pekle škvariť.
Anonym píše:
Neděle 12.02.2012 10:38
Aká pičovina? veď to je čistá pravda, Uhliarika volajú na jeho ministerstve penťáčik. Pčolinský pracuje na Lipšicovom ministerstve a Gallovej sexuálny kamarát je vysokopostavený člen KDH. Pozri čo stvára Sopčák na meste, KDH je výsmech kreťanstva a robia jeden podvod za druhým. Stačí otvoriť oči a celá Gorila je jeden veľký podvod.
Anonym píše:
Pondělí 13.02.2012 16:01

      U nás by sa malo zničiť to čo patrí pente a skorumpovaným politikom Zbytok znárodniť,obsadiť banky,továrne,pošty,televízie a rádia,odzbrojit políciu a armádu /pokiaľ by nešli s ľudom/,uzavrieť hranice,vystúpiť z EU, zaistiť penťákov a ích verných psov. Inej cesty niet ,lebo skončíme horšie ako gréci. Neverte tým ktorí organizujú protesty proti gorile ,len vás vodia za nos a tam kam to chcú ích chlebodárci.

http://www.topky.sk/cl/11/1[…]ludia-bojuju-proti-usporam-
Anonym píše:
Pondělí 13.02.2012 19:08
Nie zničiť, ale všetky majetky získané protizákonne pomocou úplatkov a klientelistických ťahov znárodniť. Už sa toho poničilo dosť.
Anonym píše:
Středa 15.02.2012 07:36
Anonym píše:
Středa 15.02.2012 11:08
Anonym píše:
Středa 15.02.2012 12:21
Anonym píše:
Středa 15.02.2012 15:46
A už je to tu!

Fico: Koalícia Smeru s KDH a Mostom-Híd by bola výhodná pre krajinu.

Predseda Smeru a kauza Gorila.

Fico však trvá na svojom a tvrdí, že aj keby bol celý dokument pravdivý, nediskvalifikuje ho z pôsobenia v politike.

   
Anonym píše:
Středa 15.02.2012 16:39
Fico ako FICO ale čo tie politicke prostitutky kolo neho
Anonym píše:
Středa 15.02.2012 18:31
Fico zabodoval v Považskej že nenašiel miesto na kandidatke pre Janasa. ešte keby ho vyšmaril aj z funkcije predsedu SMERU
Anonym píše:
Středa 15.02.2012 19:41
SOM DLHOROčNOU čLENKOU STRANY SMER-SD V POV BYSTRICI A MOžEM ZODPOVEDNE VYHLASIT žE TAKA ZLA ATMOSFERA V ORGANIZACI EšTE NEBOLA
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 11:11
Špinavec Janas, radšej nech sa chytí lopaty a ide odpratávať sneh.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 16.02.2012 11:57
Z akého dôvodu haníte pána Janasa? Urobil vám niečo zlé, čím vás osobne poškodil?
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 15:02
Jemu je sneh v meste úplne v pi*i. On po ňom nechodí. Ako správny primátor by sa mal ráno vyviezť trebárs hore na SNP a prejsť si to pešo dole na úrad. Potom by pochopil a uvedomil si, akú kvalitnú prácu tu odvadzajú Megawasťáci.Hnus najväčší na svete.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 15:52
presne tak,on má všetko fpici,mimo vecí z ktorých kapne niečo do vacku
Anonym píše:
Středa 29.02.2012 20:43
Ty oranžová buchta, však ste si Janása sami v Smere zvolili za nadšeného potlesku starých fuchtlí z bývalej KSS. Pravdepodobne si hlasovala aj Ty za neho ,len ti teraz nič nenadelil. Je to to isté ako keď vám Ševčík v predchádzajúcich voľbách nasľúbil fleky na mestskom úrade a v štátnych podnikoch v Mogoňove a všetci ste radšej nevideli jeho charakter a podrazáctva.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 16.02.2012 12:05
Žiaľ, Smer - SD nie iba poškodil Slovenskú republiku a jej občanov tým, že podporil prijatie Euro-tunelu v Národnom zhromaždení, zásluhou čoho som sa musel vzdať členstva v strane (i keď veľmi nerád a svoje ťažké rozhodnutie som musel starostlivo zvažovať), ale dokonca ponížil Považskú Bystricu, keď sa na kandidačnej listine strany neocitol predseda a primátor Janas. Zjavne sa sám rozhodol do NR SR nekandidovať, keď mu bolo ponúknuté (za Bystricu) nízke, nezvoliteľné a ponižujúce miesto na listine. Smer - SD, ktorý má v Považskej Bystrici a v považskobystrickom regióne pomerne vysokú, v slovenskom ponímaní nadpriemernú podporu medzi voličstvom, si neváži občanov Považskej Bystrice a vysmieva sa im priamo do očí. I z tohto dôvodu si Smer - SD nezaslúži podporu v nadchádzajúcich parlamentných voľbách - od občanov Považskej Bystrice.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 12:51
Pan ševčik. prosime Vas primite opetovnu kandidaturu predsedu.sme pripraveny sa Vam ospravedlnit.Až kratka historia ukazala čo sme neuvaženymi krokmy zapričinili Len vy dokažete učinit poriadky z eštebakmy a ostatnimy zlodejmi PS tešime sa na predvolebne kortešačky.Tam vinde veci napovrch JE NAS Už VELA
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 13:59
DAT NA KANDIDATKU ZA SMER-SD p MIKSOVSKEHO stareho dochodcu,s ceskou narodnostou je vysmech celej organizacije SMER SD POV BYSTRICA
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 16.02.2012 19:24
Pán Mikšovský je slušný a čestný človek. Ak chce niekto voliť Smer - SD, odporúčam všetkým tým, ktorí sa tak rozhodnú, udeliť preferenčný hlas pánovi Mikšovskému. Je však absurdné, ak na kandidačnej listine do volieb nefiguruje primátor mesta Karol Janas, aspoň do 60. miesta. Považskobystrický región by si bezpochyby zaslúžil 2 miesta na kandidátke strany Smer - SD. A nie iba jedno, i to nezvoliteľné. Osobne sa cítim dotknutý, bratislavská centrála znevážila náš región!
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 20:03
Filip, ty si taký K...t, že osobne sa cítim dotknutý, že taký idiot ako ty tu dýcha O2!
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 20:59
Janasko je sebec 1. stupna. Povedal že ked on nebude na kandidatke na zvolitelnom mieste tak nedá šancu nikomu. A takí čo by boli zvolení by sa iste našli.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.02.2012 21:15
ASI EšTEBAK KUBOVIč
Anonym píše:
Pátek 17.02.2012 07:34
Zlaty tandem .p.primator ADAME P.viceprimator HAVIAR dokazali vela.Až teraz to vedia ludia porovnat,oproti terajšej garniture,načele s JANASOM aSOPčAKOM fuj. fuj. fuj.
Anonym píše:
Pátek 17.02.2012 18:04
Mas skoro pravdu, az na to, ze ked zlaty tandem p.primator ADAME P.viceprimator HAVIAR zacinali nemalo mesto skoro ziadne dlhy, a ked tandem koncil boli tam 4 stovky milionov dlhu. Tandemista, asi ti z tych nakradnutych prachov preskocilo.
Anonym píše:
Sobota 18.02.2012 11:19
tandemista netandemista veď haviar vládne aj naďalej cez svojho poskoka smatanu a karolko s vicemaliarom kradnu snim dohodol im aj provizu za povbyt a teraz kuju ms lesy ta clenka co tu vypisuje, pocuj sudruzka ty si ho volila tak tu neplac my sme davno vedeli ze kaarol si pojde iba na kradnut a na vas sa vyserie dobre rano stara mat
Anonym píše:
Pátek 17.02.2012 09:54
Janas chystal puč a kšefty s poslancami VUC s regiónom Prievidza. Druhá strana Panáček,Baška a spol mu na to prišli a hodili ho cez palubu.Janas vždy chcel iba kradnúť, no keď mu na to prišli skončila možnosť hviezdiť vo vysokej politike.Ostane kradnúť a špiniť iba na mestskej úrovni.Ešte necelé tri roky.
Anonym píše:
Pátek 17.02.2012 13:40
Janas ine ani nevie,jemu je blizke, klamstvo,. nečestnost a povišenost .poznam ho odmaleho karolka.
Anonym píše:
Středa 22.02.2012 10:29
Súhlasím s Tebou je mu to blízke
Anonym píše:
Středa 29.02.2012 20:47
Blbe, Mikšovskému môžem prideliť maximálne preferenčný hlas na poradie do kremetória na iné ani nemá starý paprdo.
Anonym píše:
Sobota 18.02.2012 14:05
"...ponížil Považskú Bystricu, keď sa na kandidačnej listine strany neocitol predseda a primátor Janas. Zjavne sa sám rozhodol do NR SR nekandidovať, keď mu bolo ponúknuté (za Bystricu) nízke, nezvoliteľné a ponižujúce miesto na listine..." :DDD no ty si ale K**********************K*********************T!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale to už teda je niečo, keď aj taká banda ako sú smeráci na niekoho hodí takto sranec... :DDD
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 18.02.2012 16:04
I napriek vašej osobnej nenávisti ku Karolovi Janasovi určite musíte priznať to, že ako primátor mesta Považská Bystrica, v ktorom sú pozície strany Smer - SD mimoriadne silné, si zaslúžil a mal byť na kandidačnej listine strany Smer - SD pre mimoriadne parlamentné voľby. Zaslúžila by si to i samotná Považská Bystrica, ktorá doteraz zachovávala voči Robertovi Ficovi a strane Smer - SD lojalitu. I pán Mikšovský je dobrý kandidát, ale za Bystricu mal kandidovať i primátor Janas - do 60. miesta, tzn. na zvoliteľnom mieste. Pán Mikšovský mohol byť medzi 101. až 120. miestom. Je však absurdné, ak má Považská Bystrica až 129. miesto. Považská Bystrica sa cíti osobne dotknutá a sklamaná týmto rozhodnutím strany Smer - SD. Považská Bystrica si zaslúži vysokú pozornosť, pretože Považská Bystrica patrí medzi významnejšie mestá Slovenskej republiky. Škoda, že Považské strojárne boli po štátnom prevrate v roku 1989 zruinované (úmyselne). S Považskými strojárňami v zálohe by si nikto nedovolil zachovať sa k Považskej Bystrici ako k bezcennej handre. K hlasom vo voľbách je pre Smer - SD Považská Bystrica dobrá, ale aby špičky strany Smer - SD odmenili Považskú Bystricu za lojalitu tým, že presadia jej kandidáta do NR SR, tak to už nie. Som presvedčený, že túto skrivodlivosť si občania Považskej Bystrice pri voľbách zapamätajú a budú trestať tých, ktorí Považskú Bystricu ponížili.
Anonym píše:
Sobota 18.02.2012 16:28
...že ty si vysadil lieky? Tvoj psychiater z toho nebude nadšený...
Anonym píše:
Neděle 19.02.2012 22:32
filip vysadenie liekov konzultuj so svojim lekarom, nedavno si obhajoval smer potom si uzil spravny liek a vidis a teraz obhajujes jananasa, ten by mal za ten rok co napachal davno sediet v chladku spolu s ovarom sopcakom adalsimi, neboj filip to prejde a najdes spravny liek
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 20.02.2012 22:05
Karol Janas patrí do Bratislavy. Za týmto tvrdením si stojím.
Anonym píše:
Pondělí 20.02.2012 23:09
Filip si blazon.cela Považska vie kde patry.
Anonym píše:
Středa 22.02.2012 13:54
To máš pravdu. Blbci miestneho a oblastného významu patria do Považskej Bystrice, blbci celoštátneho významu a dosahu patria do Bratislavy. Škoda, že v Bruseli je tak málo miesta.
Anonym píše:
Pondělí 20.02.2012 07:43
Zvědelik: Považská Bystrica sa cíti osobne dotknutá a sklamaná ...
- tak toto tu ešte nebolo :-)))))
Anonym píše:
Středa 22.02.2012 10:27
bolo by načase keby ho už konečne Fico zrušil aj z predsedovania smeru.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 22.02.2012 13:50
Na to nemá predseda strany Robert Fico nijaký dosah. Nenachádza sa to v jeho kompetencii.
Anonym píše:
Středa 29.02.2012 20:57
Ty kretén, však demokracia v Smere je taká, že právo menovať okresného predsedu má len Fico. Tí tupci zo SMERU to tak majú v stanovách. Ich okresný snem nevolí predsedu okresnej organizácie ,ale len zoberie na vedomie rozhodnutie Fica !!! Takže prestaň vypisovať tie svoje kydy.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 29.02.2012 21:45
Článok 18
Okresná organizácia

(Bod) 12. Okresný predseda je menovaný a odvolávaný Predsedníctvom strany (nie Ficom!, moja pozn.). Okresný predseda spoluvytvára regionálnu politiku v okrese, je politickým reprezentantom strany v okrese. Okresný predseda je členom krajskej rady. Okresný predseda koná a podpisuje v mene strany iba v rozsahu jeho oprávnenia uvedeného v písomnom plnomocenstve.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.03.2012 06:56
Vole, ten idiotský článok dobre poznám a znova opakujem ,čo som napísal. O menovaní rozhoduje priamo Fico prostredníctvom predsedníctva strany .Teda v žiadnom prípade nie snem okresnej organizácie . Snem môže len danú Ficovu vôľu splniť, či sa mu to páči alebo nepáči. Takéto niečo už "demokrati" zo SMERU v PB zažili , keď členovia OO SMER mali plné zuby Ševčíka a jeho bláznivých nápadov.Fico ale trval na jeho predsedníctve za každú cenu. A to aj napriek množstvu oprávnených námietok členov a sympatizantov strany. Nespokojní zo strany odišli a dnešné členstvo SMERU je úplne iné ako to , čo stranu v PB zakladalo .Keby Fico nechcel ,aby Janás bol predsedom okr. org., tak už zajtra ním nie je. Ficovi ale tento stav plne vyhovuje. Hlavne, že Janás je vlezený do Ficovej riti.Nabudúce si ty teľa riadne domysli , čo za chujoviny píšeš.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.03.2012 07:27
Plný súhlas. Aj ja si dovolím ako bývalá členka smeru len súhlasiť , že za stav v Bystrici je plne zodpovedný Fico, pretože len on drží Janása s jeho rabovacou bandou pri moci. Toto isté tu už bolo , keď nasilu Fico podporoval Ševčíka a neváhal zinscenovať pochybný okresný snem strany na ktorom kritikov Ševčíkových spôsobov a činov upratal. Odvtedy vlastne vládne v smere v Bystrici dnešné vedenie, ktoré svoje miesta v strane a meste dostalo sľúbené pred snemom za podporu Ševčíka. Po tomto sneme odišlo zo smeru v Bystrici veľa slušných ľudí.
Od uvedeného snemu sa smeráci vynímali v Bystrici v množstve lúpežných káuz ako Mariansky tunel-námestie, upratovanie mesta ,milionový chodník, superdrahá závora pri mest. úrade, predaj povbytu, predaj jediných hajzlov v meste,manipulácie s eurofondami,správa cintorína a mnohé ďalšie.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.03.2012 09:23
Važena,byvala členka strany SMER SD,po vymenovani tychto skutočnosti,si zabudla na vypalnicke praktiky byvaleho prednostu MU p.MARCELA JANCA.Mafianske praktiky,o ktorych udajne vedela krajska šefka.Ako je možne ,že takato kreatura posobi doteraz v štrukturach strany SMER SD V POV BYSTRICA.Je to na škodu celej strany ako aj samemu p predsedovy.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.03.2012 09:42
Tak to máte veľkú pravdu to čo robil Janco to široko ďaleko nedokáže nikto a najhoršie je že v strane Smer ho stále trpia a potom sa čudujú že ich tu stále niekto okydáva a ten výpalník sa udajne všade chváli ako sa po voľbách vráti vyberať výpalne a obvodný úrad riaditeľ dopravy kde tiež zanechal svoje stopy keď tam chvíľku posobil
Anonym píše:
Čtvrtek 01.03.2012 11:03
Vypadnite smeráci a choďte si riešiť svoje interné spory a okydávačky kdesi na vlastný snem. už sme to tu raz zažili, záplavy príspevkov na tému Bakso - Janco - Adam, nikdy tu nebolo viac špinenia ako vtedy. Neviete sa pobiť kdesi na krčme v záchode, musíte s tým otravovať všetkých?
Anonym píše:
Čtvrtek 01.03.2012 16:56
Zabúdaš , že tu debatujeme o bystrickej gorile a toho sa príspevky týkajú. Čo chceš aby sme tu preberali dekanovu kázeň z nedele ? Asi si člen súčasného Smeru v Bystrici a máš strach ,čo všetko sa o vás ******* špinavých občania dozvedia !!!!!!!
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 18:07
predsedovy(i), nuž nauč sa písať ty zákerný primitív a potom kritizuj. Ja a niekoľko desiatok ľudí okolo mňa máme presne opačné poznatky, ale keďže sme slušní, tak ich takto špinavo neprezentujeme. Tento pán ako ho ty voláš výpalník nikdy nič také nerobil a na celý tvoj úrad sa môže s prepáčením vykašlať. Je dosť inteligentný nato, aby takéto sprostosti nerobil a nerozprával. Vypalovanie ako píšeš sa dialo a stále deje úplne niekým iným a v úplne inej forme, len ty máš strach o svoje kšefty, možno pracovné miesto a vypisuješ špinavé nezmysly. A samozrejme z utajeného IP, aby si nebol náhodou vypátrateľný, však? On so stranou smer nemá okrem pasívneho členstva nič spoločné a na ničom sa nepodiela a už vôbec nie je v štruktúrach ako píšeš, proste klameš a zavádzaš. Mne a mnohým mojim známym pán Janco obrovsky pomohol a nikdy, opakujem slovo nikdy ty závistlivý hlupák nič nežiadal a dupel nevypaloval ako píšeš. Bohužiaľ poctivá práca je v tomto štáte nežiadúca a volá sa v slovníku anonymných zmrdov vypaľovanie. Kľudne si píš z tej tvoje anonymnej žumpy, ale nás nepresvedčíš a neovplyvníš. Nakoniec pán Janco sa presadil aj bez straníckej podpory, pozri kde sú ostatní, buď doma alebo ďalej cicajú verejné či štátne zdroje. Vieš ty hlupák, kydáš na pána Janca, ale akosi si zabudol spomenúť množstvo ľudí, ktorí sa dostali k moci a dobre si zarobili len a len vďaka nemu a nemám vedomosť, žeby mali menej majetku ako pán Janco, práve naopak. A ten zoznam je pekne dlhý. Začnem Janasom, Adamem, Haviarom, Jankackou, Smatanom, Strašíkovou, Kubovičom, Briestenským, Nemčíkom, Adamom, Martausom....

Pán Smatana, neviem či je podľa vás normálne udržiavať takúto diskusiu, kde sa takto nehorázne uráža človek, čo tu s touto diskusiou nemá absolútne nič spoločné. Ako vidím, u vás sa dá do hovna namočiť úplne bez problémov.
  
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 19:05
Pán Janco, veď sa už toľko nerozpisuj a neočisťuj, je to márna snaha.
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 19:30
Neviem či to písal pán Janco, ale skôr si myslím že tu vypisuje dakto iný, ale píše dobre. Ale malo by platiť kresťanské, kto je bez viny nech hodí kameňom, a všetci " hádžu" ! a Slovensko je pritom plné Sasaniek, Goríl, a bohvie akého zverinca. Už by ste tu mali prestať okydávať sa navzájom a radšej rozmýšlať ako zlepšiť život v PB ako aj na rodnom Slovensku. S pozdravom "Mikuláš Dzurinda, Róbert Fico, Ján Fígeľ ... "
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 20:14
To sú tí čistí Smeráci, pár pravdivých informácii o Jancovi: Stačí si kuknúť Janca na zastupiteľstve. To sú grimasy totálneho debila, kývanie hlavy, to je človek, ktorého IQ nepresahuje 10. Je to obyčajný kšeftár s alko nápojmi na dedinských zábavach. Nie je to tak dávno, aby sa na to nezabudlo ...
Link: http://povazska-bystrica.ot[…]ovazska-bystrica#1238991829
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 22:12
Počúvaj dobre informovaný občan, ja poznám p.Janca ako slušného človeka a neverím klamstvám čo sa tu píšu.
redakcia
redakcia píše:
Sobota 03.03.2012 13:50
Nadávanie nepovažujeme za súčasť slobody prejavu a takéto príspevky redakčne mažeme. Ak chcete niekomu len vynadať, vybavte si to osobne.
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 20:20
Janco - tichý spoločník Mwaste
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 21:29
Janas, ani tieto aktivity Janca Ti nevadia?
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 22:48
Teraz sa tu obraciaš na janasa a možno ešte včera si tu na nešo špinill na celú hubu.Vy vôbec nemáte chrbtovú kosť, ked nie janas tam nabudúce napíš priamo Fico ani tieto aktivity Janca Ti nevadiaa ked to nezaberie tak napíšeš OBAMA ani tieto aktivity Janca Ti nevadia? a ked ani to nebude pravé orechové tak napíšeš PANE BOŽE ani tieto aktivity Janca Ti nevadia? a ked ti na to nebude nikto ragovať tak to napíš na lampáreň a k tomu si hoď mašlu a to bude najlepšie riešenie pre tento svet lebo taký HŇUP ako si TY by mal dávno visieť a neotravovať túto spoločnosť.
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 23:00
Janasovi je všetko jedno, ten by zobral peniaze aj od Adameho
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 23:04
trepeš chujoviny.. točo si do sojich ziskov nikoho nepustí
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 23:11
ja som neznalý diskusie , kto je alebo čo je točo
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 02.03.2012 23:11
Zaznelo tu "Pán Smatana, neviem či je podľa vás normálne udržiavať takúto diskusiu, kde sa takto nehorázne uráža človek, čo tu s touto diskusiou nemá absolútne nič spoločné."

Ľutujem, nie je v silách redakcie overovať pravdivosť alebo nepravdivosť tvrdení, ktoré sa tu o verejne činných osobách objavujú v diskusii. O mne sa tu napríklad kdesi písalo, že som spreneveril milión eur od belgickej dôchodkyne. Viem že je to blbosť, ale aj tak to nevymažem - objavilo by sa to tu znova, a ešte sprevádzané výkrikmi o cenzúre.

Mažeme len vulgarizmy a útoky na rodinu. Každý má možnosť reagovať na nepravdivé výroky uvedením pravdy. To čo tu o vás píšu, o vás niekto roztrusuje aj mimo internetu - aspoň sa o tom dozviete a môžete tomu čeliť. Osoba, ktorá šla dobrovoľne do strany, politiky alebo verejnej funkcie, musí počítať s tým, že bude mať nepriateľov a že bude terčom niekedy aj veľmi expresívnych vyjadrení.
Anonym píše:
Sobota 03.03.2012 14:05
Janco Janco veď keby si dostal od hocikoho s tých ľudí čo si tu napísal tak nevieš ani komu máš poďakovať veď na každého si sa tu nakydal až až proste zabudni na túto stránku a Juro tu bude mať o 90% menej hnusných ohováračských príspevkpov
Anonym píše:
Sobota 03.03.2012 16:32
Janco, Janco, a čo tvoje pôsobenie na poisťovni , kde s radosťou dodnes spomínajú na tvoj odchod. Ako prednosta mest. úradu si ostal v našej pamäti ako konfliktná, všetkého schopná osoba. A o tom výpalníctve hovorila celá Bystrica, preto si zrejme aj musel odísť na odbor dopravy aby si toľko neškodil. Takže zavri klapačku a buď rád, že ten dôchodca , čo si ho zmydlil stiahol trestné, ináč by si sedel.V Smere by sa ťa tiež radi zbavili, len napr. taký Mikšovský dodnes s hrôzou spomína ,ako ťa chceli za tvoje vyčínanie vylúčiť, ale nemohli. Dobre vieš ako si im prehral na okr. rade Smeru zvukové záznamy z delenia koristi v Bystrici a bolo po vylučovaní. Preto si dodnes stále členom Smeru.
Anonym píše:
Sobota 03.03.2012 17:08
choj si riesit svoje komplexy na strannicky zjazd a nezasieraj nam tu diskusiu vnutrostrannickym bojom
Anonym píše:
Sobota 03.03.2012 17:53
Janco,Janco.S kčahom sa chodi povodu, pokial sa nerozbyje......
Anonym píše:
Sobota 03.03.2012 20:54
Si šťastný že odišiel pravda? Hned potom si mohol začať bohapusto rozkrádať rozpočet.
Anonym píše:
Sobota 03.03.2012 21:40
debilkovia debilny smeracky len si spinte medzi sebou aspon sa ukazuje aky ste ebnuty
Anonym píše:
Neděle 04.03.2012 11:21
Marcelko , maj gule a daj aj nám prečítať nahrávky bystrickej gorily z delenia lupu. No čo, maximálne ťa potom vykopnú zo Smeru. Aj tak ako čítam ťa tam majú všetci radi ako triesku v prdeli pre tvoju povahu.
Anonym píše:
Neděle 04.03.2012 12:44
"s radosťou spomínajú na tvoj odchod" a kto zlodeji a zúfalci ako ty? Ale nalejme si čistého vína. Opäť raz sa tu rozprúdila zaujímavá debata plná špiny a totálneho klamstva a svinstva. A koho? zakomplexovaných smerákov z PB, ktorí kradnú a boja sa o svoj lup alebo chceli kradnúť a pán Janco im v tom zabránil, dalo by sa menovať, ale načo. Už aj tak je strana pod vedením Janasa v totálnom rozklade, načo jej ešte prikladať. Mnohí sa pýtajú, či to zato stojí, ale asi stojí, sú to milióny euro. Ako som sa pozeral, celá špiniaca akcia začala "náhodou" od okydávackých príspevkov na smeráka Nemčíka, ktorému sa zázrakom podarilo zbohanúť a čuduj sa svete zo zdrojov mesta. Keďže ho všetci v meste majú radi, okydávať ho musel len pán Janco a nevadí, že tie príspevky nepísal a na túto stránku nechodil. Treba to zase niekomu nandať a poriadne ho tu pošpiniť, čo natom že totálnym klamstvom a vyrobenými kauzami, ktoré aj spomínaný dobrý dedulo pán Miksovký dozoroval ako bývalý prednosta Ob úradu, následne zo dňa na deň vykopnutý a nahradený iným smerákom Janasom. Proste taká bratská stranícka výmena a Mikšovský ostal bez roboty. Janca bolo treba zničiť stoj čo stoj a uveznenie Abafiho pri vyrábaní dôkazov bola len nutná obeť. Je fakt zaujímavé, čo je to za strana, keď dokážu špiniť len a len straníci a sympatizanti strany. No strana ktorej heslom je kradnúť za každú cenu. Stačí sa pozrieť na súčasné fungovanie strany v PB a opýtať sa na názor. Odpoveď bude takmer jednoliata, skorumpované svine, ktoré hrabú len pre seba. A kľudne ďalej vypisujte, ja som dlhoročný člen a poviem vám, ostatné strany sa na nás len smejú čo máme za chamtivých členov.
Anonym píše:
Neděle 04.03.2012 13:40
sere pes co bolo zaujima ma co sa deje dnes po gge sa vyprava kolko kmoter hlavatym z mesta pomastil za predaj povbytu 200???
Anonym píše:
Neděle 04.03.2012 14:30
Smerácky tupci kydátetu a taký Petrík zo životného sa mosí len smjať. 20 rokov si hovie a schvaluje environemntálne svinstvá havranovu oboru a berie a berie nehorázne peniaze. Jak by dal Hrabovská tolko štátnych parcelí čo pustila za bakšiš bokom, Trško na katasri otras. Kto tieto skromupované kreatúri konečne vymení?
Anonym píše:
Neděle 04.03.2012 19:20
Ty debil, robil si ti niekedy serioznu robotu? vies co je to vobec makat v sukromnom sektore? "si ostal v našej pamäti" - takze ty budes jedna z tych hnusnych pijavic co sa prizivuje na mestskom rozpocte a v zivote nikdy nic seriozne nespravila. Chod si liecit svoje pokrivene ego do ilavskej ustavnej ubytovne, tam je kopec takych ako si ty. Janco uz davno nie je nikde verejne cinny, ale chapem ze ho stale vytahujes, treba predsa stale zhamlievat ozajstne zlodejiny co sa teraz deju na urade, staci spomenut len Mestske lesy alebo PovByt, hamba vsetkym co ste tam, prasivci ste, bodaj by vas vsetkych pozatvarali do Gulagov a nikdy nepustili, lebo tam patrite. Seriozna poctiva praca vam nic nehovori, len kde koho okradnut a oje...
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 10:40
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 12:20
Počúvaj dement !!! Keby bol psychický chorý, asi by sa nedostal tam kde teraz je, ale podľa mňa je to len slepá závisť chudáka čo nikdy nič nedokázal a nikde to poriadne nedotiahol, takže len závisť a okydávanie.
Na iné sa tu chudáci nezmôžete my slovaš sme zvyknutý len kydať na svojho blížneho, všetci sme v kostoloch a žehnáme sa a potom veselo kradneme, špiníme na druhých, to je to kresťanské desatoro, keby& sme sa toho držali, tak by nám bolo sveta žiť a namiestoho toho škodíme jeden druhému s klasickým ked mne zdochla koza tak nech aj susedovi. Takže milý dement a tvoje heslo je podľa seba súdim iných a mne ztoho vychádza že si sám psychický chorý jedinec, nechcem ťa urážať ale možno si úplný blázon a ani otom nevieš, ale čo už aj takýto jednotlivci sú v našej prehbnitej opičiej-goriláckej spoločnosti.
S pozdravem Gyula Báči ze Papradna
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 12:39
Odkedy si Ty Marcelko katolik,tvoja zloba ku všetkemu a všetkym tomu nenasvečuje.
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 14:55
Čo všetko nám chce cirkev ešte diktovať?
 
Cirkev si vyžiadala pred voľbami a pred uverejnením výsledkov sčítania obyvateľstva 2011 stretnutie s politickými stranami KDH, SDKÚ, Smer, Most - Híd, SaS, SNS a Obyčajných ľudí. Jej gesto nám hovorí: "My máme cca 70% populácie, tak nám povedzte, čo pre nás urobíte?" Ale kde sa berie ten pocit sebavedomia? Veď podľa výsledkov sčítania prišli veľké cirkvi aspoň na papieri o ďalších cca 411 tisíc ľudí za 10 rokov. Ak pozorujeme trend, tak to môže byť pre cirkvi určite znepokojivé. Pred 10-timi rokmi to bolo "len" 160 tisíc ľudí, ktorí odmietli uviesť svoje vierovyznanie. Minulý rok to bolo už ale 571 tisíc ľudí. Cirkvi neplatíme podľa počtu veriacich, ale podľa počtu kňazov. Ale načo budeme platiť farárov, keď nebudú mať ovečky?Dokedy a čo všetko nám chce cirkev ešte diktovať...?!


Nebudete nakupovať v nedeľu.

Nebudete sa rozvádzať (požadujú ochranu manželstva ústavným zákonom).

Nebudete brať antikoncepciu a nikdy (ani v nevyhnutných prípadoch) nepôjdete na interupciu.

Už mi tam chýba len – budete voliť KDH.


Toto všetko žiada cirkev nielen od svojich ovečiek pri kázniach v kostole, ale žiada to aj od štátu a chce to nadiktovať nám všetkým.

Sociológ Miroslav Tížik hovorí: “S ohľadom na charakter nášho štátu je niečo také neprípustné. Cirkev sa už dlhodobo snaží posilňovať svoje postavenie v spoločnosti, tá však stojí na občianskych a demokratických princípoch,".


Podľa právničky združenia Občan, demokracia a zodpovednosť Janky Debrecéniovej tým cirkev spochybňuje práva, ktoré garantuje ústava i medzinárodné dohovory. Pripomína tiež, že podľa ústavy sa Slovenská republika neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo – "Slovensko je viazané aj medzinárodnými dohovormi na ochranu práv žien, ktoré zakazujú diskrimináciu. Tieto dohovory sú súčasťou nášho právneho poriadku a mnohé ich ustanovenia majú prednosť pred našimi zákonmi. To platí aj o práve ženy rozhodovať sa slobodne o počte a čase narodenia svojich detí.”


Mne osobne ako liberálne zmýšľajúcemu človeku sú takéto požiadavky absolútne vzdialené, už len kvôli obmedzovaniu môjho slobodného rozhodovania.


Cirkev akoby zabúdala, čo je jej úloha. Tak ako viera je vysoko osobná záležitosť, tak aj úloha cirkvi je práve práca s jednotlivcom a nie so spoločnosťou ako takou. Toto však (zo skúseností z minulosti) práve táto inštitúcia nikdy nechápala a jej činnosť sa neobmedzovala iba na služby pre svojich veriacich, ale vždy chcela výrazne expandovať a svoje názory pretlačiť aj ostatným.


A aj preto, pre čistejší stôl a vyjasnenie si postojov v spoločnosti, presadzujem odluku cirkvi od štátu. Samozrejme nielen ideovo, ale aj finančne. Všetko bude oveľa spravodlivejšie a dovolím si použiť dnes tak obľúbené slovo – transparentnejšie.


Aj toto je bod, ktorý presadzuje SaS a rovnako aj ja ako kandidátka do NRSR s číslom xx.

Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 15:04
Lepšie byť " Katolík " ako dementný alkoholik...
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 16:06
Ja nie som Marcelko ia som spermio_man Šulino,,,,,, hi hi hi
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 20:39
Tebe zabudol pán doktor ráno podať dávku? Daj sa poriadne vyšetriť, neboj dnes už na všetko existuje liek.
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 22:57
 Áno ? na všetko existuje liek ?ja si myslím že nie na niektoré choroby ako je ľudská blbosť liek nenajdú, a tak tebe budú musieť spraviť eutanáziu, lebo na tvoju chorobu liek nieje a nebude. Ešte ti poradím aby si bol užitočný, daj sa vypchať a potom ťa dajú do múzea kde ťa budú vystavovať ako exponát totálneho dementa, to je jediné na čo sa hodíš a tvoj mozoček, ? ten bude na ukážku mozgu pračloveka.
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 23:17
Ak ste bývalá členka SMERU tak chvála bohu, že ste bývalá, lebo Vaša zázračná inteligencia je hodná skríženej SASANKY s ORANGUTÁNOM a výsledok je že ste asi dementná, lebo keby ste boli aktuálna členka, tak by sa Vaša strana musela za Vás hanbiť a ja sa už teraz hanbím že vôbec máte odvahu tu vypisovať vaše fantázmagórie.
Anonym píše:
Úterý 06.03.2012 12:13
Ty nevieš že tá členka smeru je Janco?
Anonym píše:
Středa 07.03.2012 14:59
Na Marcelka by to sedelo, hlavne teraz keď si už na meste ani neškrtne. Ani sa nečudujem potom ako ich podľa tu napísaného vydieral. Len by ma zaujímalo čo v RPIC vlastne robí s jeho charakterovým profilom. Marcelko daj popočúvať aj nám !!
Anonym píše:
Středa 07.03.2012 20:04
Ak chceeš počúvať tak naštív dákeho MUDr. , ten má fonendoskop, možno Ti ho požičia a potom môžeš počúúúvať ojojojóóóóój ! Alebo chod za bývalým ministrom zvaným "veľké ucho"isto má dáke nahrávky na popočúvanie.
Anonym píše:
Čtvrtek 08.03.2012 12:27
Viem Marcelko, potom po zverejnení by si ich už nedržal v šachu ničím !!!
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 21:54
Vážení, uvedomte si konečne, že Gorila je zástupný škandál, ktorý má zakryť oveľa väčšiu hrozbu a svinstvo, čo nanás chystajú a to je schválenie európskeho fiškálneho štátu.Jeho vznik už vláda na čele s Radičkou odobrila. Ozaj, Juro, to si jej poradil ty? Najväčšie svinstvo proti Slovákom. To bude koniec našej zvrchovanosti. Budeme len otroci Nemcov a Francúzov. Grécko ide do bankrotu a všetci tí čo za pevný euroval zdvihli paprče sú zrazu ticho a sú radi, že slovač sa zaujíma len o Gorilu, ktorá sa aj tak nikdy nevyšetrí! Otvorte oči a začnite sa zaujímať o skutočné nebezpečenstvo! Požadujme referendum o vstupe do európskeho superštátu!
Anonym píše:
Úterý 06.03.2012 13:44
Buď rád že sme zostali v tej skupine s Nemcami.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 09.03.2012 07:53
Ako v rokoch 1939 - 1945?
Anonym píše:
Pátek 17.02.2012 12:40
GORILA na NEMECKÝ spôsob!!!!!!

To je rozdiel oproti SLOVENSKU!!!!


Nemecký prezident Christian Wullf rezignoval

Nemecký spolkový prezident Christian Wulff dnes oznámil, že odstupuje z funkcie.

Stalo sa tak uprostred eskalujúceho škandálu vyvolaného podozreniami, že Wulff využíval neoprávnené výhody v čase, keď bol premiérom spolkovej krajiny Dolné Sasko. Prokuratúra v Hannoveri požiadala vo štvrtok Spolkový snem, aby prezidenta zbavil imunity a umožnil jeho trestné stíhanie.
Čítajte viac: http://www.ta3.com/[…]/nemecky-prezident-christian-wullf-rezignoval.html
Anonym píše:
Pátek 17.02.2012 14:29
Ani mesiac netrvalo a medzi organizátormi protestných mítingov to poriadne škrípe. „Kým sa dohadujeme, ako budeme ďalej pokračovať, aby sa zmeny udiali, za naším chrbtom nám kradnú Gorilu. A viete kto? Ján Budaj a jeho strana Zmena zdola,“ povedala rozhorčene jedna z hlavných organizátorov protestov Ľubica Lehotská. Ako dôkaz nám poslala leták o podujatí – Čo ďalej s Gorilou, ktoré zorganizoval Ján Budaj. „Dokonca k nim prešla už aj Alena Krempaská,“ zhrozene dodala Lehotská.
Anonym píše:
Pátek 17.02.2012 15:36
"Existuje na Slovensku Právo a Spravodlivosť"

 Rytmusova skladba s názvom Už bolo toho dosť :

http://www.topky.sk/cl/1003[…]ov--Kradnete-a-mate-v-pi-i-
Anonym píše:
Neděle 19.02.2012 08:59
O oprávnenosti revolúcie a hnevu spoločnosti niet pochýb. Dnes neriešime Pentu, Bubeníkovú a Dzurindu. Pre budúcnosť je jedno, koho revolučná vlna spláchne dnes. Protest Gorila nie je vojenský puč financovaný za štátne. Jej protagonistom je treba pomáhať a nie sa bezduchou kritikou prezentovať. Efektivita využiteľnosti vzdoru a sily protestov bude natoľko efektívna, aký dosah a hĺbku spoločenských zmien si vynúti. Moc, to je parlament, vláda a justícia. Hoci justícia nie je ekonomická disciplína, na úpadku spoločnosti má najväčšiu vinu práve ona. Tam, kde sa nedodržujú pravidlá a nie je spätná väzba, teda tresty aj moci, nefunguje ani ekonomika. Justícia, to nie sú iba prieťahy, ako sa to spoločnosti podsúva, justícia, to je organizovaný zločin. Ak si má spoločnosť presadiť skutočné zmeny natrvalo, neoddeliteľnou súčasťou sprievodných zmien je generálna deratizácia justície hneď.

Slovensko stojí pred bankrotom. Rozkradnuté hospodárstvo a verejné prostriedky sú vo výške cca 50 miliárd eur, dlh je vo výške 30 miliárd eur, ročný deficit je 8 miliárd eur, úroky a dlh splácame dlhom. Každá mladá štvorčlenná rodina vrátane budúcich batoliat je okradnutá a zadĺžená sumou 74 tisíc eur. Výber DPH činí cca 65%, cca 10-15 miliárd eur sú daňové úniky, čierna a šedá ekonomika má obrat cca 15-20 miliárd eur, únik na daniach nezdanených výnosov firiem registrovaných v daňových rajoch je odhadom cca 5-20 miliárd eur. Asi 600 tisíc ľudí je ohrozených chudobou, asi 200 tisíc ľudí trvale žije v zahraničí,
400 tisíc ľudí je bez práce, pod hranicou chudoby žije asi 300 tisíc občanov, rómske etnikum, zvlášť na východnom Slovensku žije v katastrofálnych podmienkach. Sme všetci na jednej lodi. Osobné bohatstvo a extrémne sociálne rozdiely nie sú už prezentáciou osobných schopností, sú už výsledkom arogancie citu, obchádzania a porušovania zákonov.

Justícia je hniezdo zločinu. Súčasťou životopisu justície sú všetky zločiny, ktoré napáchala za šesťdesiat rokov. Justícia je inkvizítorom chudoby, prostitútkou moci a ochráncom a organizátorom zločinu.
Justícia negatívne poznačila osudy niekoľkých generácií. Z prenasledovaných a nespravodlivo súdených zostali blúdiace trosky.
Justícia zničila a obrala o strechu nad hlavou desaťtisíce rodín.
Nestáva sa, aby bol súdený advokát, sudca, prokurátor a politik. Za záhadne získanými majetkami exekútorov a sudcov bývajú zločinecké rozhodnutia súdov. Justícia je na rozdiel od podsvetia iba nekrvavým spôsobom vyrovnávania si účtov. Za napáchané zločiny sa doteraz justícia nikdy nikomu neospravedlnila a chyby neodčinila. Je zločinom, keď v rúchu sudcu, či prokurátora rozhoduje sám zločinec.
Anonym píše:
Neděle 19.02.2012 09:08
Rytmus : UŽ BOLO TOHO DOSŤ! : MÁM PRÁVO NA SPRAVODLIVOSŤ :

http://www.youtube.com/watc[…]p;feature=player_embedded#!
Anonym píše:
Neděle 19.02.2012 09:26
TALIANSKO: Vláda chce zrušiť cirkvi výnimky z daní z nehnuteľností.
Anonym píše:
Pondělí 20.02.2012 09:53
Anonym píše:
Úterý 21.02.2012 16:18


        Zo Slovenska miznú lieky. Vyvážajú ich do zahraničia

    

    Potravinári bijú na poplach: Štát onedlho nebude schopný uživiť ľudí
Anonym píše:
Středa 22.02.2012 10:04
„Kdokoliv kontroluje množství peněz v naší zemi je naprostým pánem veškerého průmyslu a obchodu… a když pochopíte, že celý systém je velmi snadno kontrolován, tím či oním způsobem, několika mocnými muži na vrcholku, netřeba vám říkat, kde mají původ období inflace a krize.“


– prezident James Garfield, 2 týdny před svým zavražděním
Anonym píše:
Středa 22.02.2012 19:24
Nechce sa vám čítať Gorilu? Už zajtra si ju môžete na internete pozrieť aj vypočuť. Sľubuje to anonym z emailu Pravda zvíťazí, ktorý pred chvíľou dostali viaceré redakcie. „Prepisy politikom nestačili? Prišiel čas pravdy. Nie len autentický zvuk, ale aj autentický obraz politických goríl a ich biznisov už tento štvrtok o 19,45,“ avizuje neznámy pisateľ. Nahrávky podľa neho bude možné nájsť na stránke http://vyzva.tumblr.com.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.02.2012 07:47
Rokovali ste so Špirkom z Penty? Choďte na detektor, vyzývajú Matoviča.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.03.2012 16:49
Pozadie odstúpenia Christiana Wulffa je iné ako sa oficiálne predkladá, zmienka je v tomto článku:
http://afinabul.blog.cz/[…]/v-grecku-sa-domahaju-auditu-ich-dlhu

"Prezident Nemecka Christian Wulff bol hypotekárnym škandálom prinútený vzdať sa funkcie po tom, ako kritizoval postup Trojky "škrtaním bez investícii" počas návštevy Talianska. Na jeho príklade môžeme videť aká paranoia panuje v najvyšších kruchoch EÚ: na každeho musia niečo mať- v prípade potreby sa dá vytiahmúť."

Trojka = Medzinárodný menový fond, Európska centrálna banka, Európska komisia
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 22:01
Nemecký prezident Vulff musel odstúpiť z dôvodu, že sa vyjaril proti európskemu superštátu a pevnému eurovalu. Bankárska lobby mu to nedarovala a našila na neho diskriminujúce akože dôkazy.Teta Merkelová je len nastrčená bábka, ktorú ovláda táto lobby. Keby povedala čo si myslí, skončila by podobne ako Vulff.
Anonym píše:
Sobota 25.02.2012 16:38
 Toto už nie je smiešne, ale do plaču. Nebyť našich chamtivých politikov, tak sme mohli mať na Slovensku raj. Máme prírodné zdroje, ktoré sme rozpredali zahraničným investorom, máme šikovných ľudí, ktorých zotročili zahraničné firmy, máme strategickú polohu v Európe, ale všetko je to nanič. Peniaze sú u nás ako huby, ktoré stačí iba pozbierať, ale čo z toho, keď lesy vlastnia nenažranci.
Anonym píše:
Neděle 26.02.2012 10:12
Weiss: Ak je Gorila pravá, Slovensko by malo získať späť sprivatizované podniky!!!!

Anonym píše:
Neděle 26.02.2012 13:56
Dobrý príspevok (4:38). Máme ľudí šikovných na robotu, ale ustrašených a nevzdelaných v politike. A to je raz pre žralokov.
Anonym píše:
Neděle 26.02.2012 13:57
...raj pre žralokov.
Anonym píše:
Neděle 26.02.2012 19:44
Hovorí riaditeľ Fiatu: Problémom podľa neho môžu byť predovšetkým vysoké

náklady - hodinová odmena robotníka predstavuje v Taliansku 26,31 eur, kým v

Poľsku je to 9,12 eur, v Brazílii 10,98 eur a v Srbsku 4,23 eur.

Slovensko- 4,00 eur????
Anonym píše:
Pondělí 27.02.2012 10:55
Súd za alkohom za volantom? Starostu sa to netýka!

http://krimi.noviny.sk/neho[…]-starostu-sa-to-netyka.html
Anonym píše:
Úterý 28.02.2012 11:51
Kočner pre Sulíka preveroval rôznych ľudí, vrátane poslancov SaS
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 19:42
Poslanci SaS budú robiť kampaň v gay bare
Téma registrovaných partnerstiev je súčasťou programu SaS a preto chcú byť s touto komunitou v pravidelnom kontakte.

BRATISLAVA. Poslanci Národnej rady SR za SaS Martin Poliačik a Juraj Droba spolu s kandidátom SaS na poslanca Richardom Feketem pôjdu robiť predvolebnú kampaň do bratislavského gay clubu. V sobotu tam pôjdu na diskusiu s voličmi a na diskotéku.

„Téma registrovaných partnerstiev je relevantnou súčasťou programu SaS a preto považujeme za dôležité s touto komunitou byť v pravidelnom kontakte,“ povedal pre agentúru SITA Fekete, ktorý bojuje za LGBT práva a dekriminalizáciu marihuany. Na budúci týždeň by už mali stretávať lídrov SaS voliči na východe Slovenska, kde strana ukončí predvolebnú kampaň.

Kampaň sa dostáva do záverečnej fázy
KDH pripravuje na záver kampane niekoľko noviniek, ktorých úlohou bude motivácia voličov, aby prišli k voľbám a volili KDH. Ako uviedol dnes pre agentúru SITA hovorca KDH Matej Kováč, kresťanskí demokrati chystajú napríklad nasadenie nových televíznych spotov.

„Kampaň sa dostáva do záverečnej fázy, v ktorej chceme osloviť sklamaných a nerozhodnutých voličov. KDH chce byť majákom dôvery pre všetkých, ktorí odmietajú populizmus a korupciu a podporujú zodpovedné ekonomické riešenia na podporu novej zamestnanosti,“ povedal Kováč.

Predstavitelia KDH pokračujú aj v stretávaní s občanmi. Dnes ich čaká míting v Komárne, v sobotu v Trenčíne a v nedeľu v Bratislave. V stredu kandidáti KDH postavia predvolebný stánok na bratislavskom Hlavnom námestí. Stretnutia s občanmi zavŕšia vo štvrtok v Trnave.

Most chystá mítingy na juhu
Most-Híd podľa šéfa volebného štábu Lászlóa Solymosa mobilizuje voličov od začiatku a v tom bude aj pokračovať. Na budúci týždeň má už strana mítingy len vo väčších mestách na južnom Slovensku. V pondelok v Štúrove, v utorok v Galante, v stredu v Dunajskej Strede, vo štvrtok v Nových Zámkoch a kampaň zavŕši mítingom v Komárne.

„Väčšie mítingy máme tam, kde máme voličské zázemie,“ zdôvodnil Solymos. Pri plánovaní mítingov však rátali aj s tým, že predseda Most-Híd Béla Bugár bude chodiť do televíznych diskusií a preto sú mítingy neďaleko Bratislavy. „Potrebovali sme to logisticky zvládnuť,“ dodal.


Čítajte viac: http://volby.sme.sk/c/62826[…]gay-bare.html#ixzz1nzCuGGaT
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 19:44
Organizátori gorilí protest ukončili, pred KDH lietal toaletný papier!

Protest Gorila v Bratislave
 pred hodinou
Aktualizované, 18:30

BRATISLAVA – Dnešný protest proti Gorile, ktorý prebieha na Hodžovom námestí v Bratislave od šestnástej, sa s najväčšou pravdepodobnosťou opäť postará o obmedzenia v doprave. Pripravuje sa na ne aj Dopravný podnik Bratislava (DPB) s tým, že k dispozícii má desať záložných vozidiel. Demonštrácia sa dnes koná od 16:00 aj v Košiciach a o sedemnástej začne v Banskej Bystrici, v írskom Dubline zajtra.Protest Gorila v Bratislave sa dnes začal pokojne. Na námestí pred prezidentským palácom sa zišlo približne 400 ľudí. Okolo paláca sú zátarasy a v pravidelných rozostupoch desiatky policajtov. Zatvorené sú aj všetky okná. Najväčší transparent hlása požiadavku priamej demokracie. Je to zrejme aj hlavnou témou tohto happeningu. Organizátori privítali na pódiu hosťa z Islandu, ktorí viedol demonštrácie pri tamojšej revolúcii.

Zároveň apelujú na ľudí, aby sa zúčastňovali protestov, lebo sú nespokojní s malou účasťou na tých predošlých. Spomínajú vo svojich prejavoch kritiku daňového a finančného systému, ktoré podľa nich čaká kolaps. Preto zvažujú aj vyhlásenie občianskej neposlušnosti.

Protest oficiálne skončil, niektorí ostávajú
Organizátorka Ľuba Lehotská oficiálne protest ukončila a vyzvala účastníkov aby sa rozišli. Napriek tomu niektorí ostali pred sídlom KDH, pália sviečky, vykrikujú heslá a čakajú ako sa bude formovať atmosféra.

Časť demonštrujúcich nehodlá odísť. Sadli si pred ťažkoodencov a začali sa modliť otčenáš.

Líder strany Ján Figeľ dnes dopoludnia poukázal na to, že hodnoty ako sloboda, demokracia a právny štát, za ktoré demonštranti bojujú, si vyžadujú predovšetkým osobnú angažovanosť a zodpovednosť."Som rád, že dnes môžu mladí ľudia slobodne vyjadrovať svoje názory a pozývam ich nielen na vyjadrovanie názorov, ale aj na priamu, osobnú angažovanosť v politike. To je vždy adresnejšia a účinnejšia odpoveď, než len vyjadrovanie názorov," komentoval plánovaný pochod protestujúcich.


Pred KDH lietal toaletný papier!
Približne tri stovky účastníkov protestu Gorila v Bratislave sa presunuli pred budovu, v ktorej sídli KDH. Hoci sa v dave pohybovalo aj niekoľko radikálne naladených mladých ľudí, nikto z nich sa nepokúsil prekonať policajný kordón.

Demonštranti hádzali ponad hlavy poriadkových síl kotúče toaletného papiera a pokrikovali heslá ako "KDH do basy" a "policajný štát". Vzhľadom na to, že budova nebola označená straníckym logom, útoky na samotný objekt sa nekonali, niektorí účastníci pochodu dokonca najprv prešli mimo straníckej centrály. Asi 20 minút po príchode sa demonštranti začali v malých skupinkách rozchádzať, na Bajkalskej ulici však stále ostávajú asi dve stovky protestujúcich.

Prvá časť demonštrantov po polhodine dorazila k centrále KDH. Čakali tam na nich ťažkoodenci, ktorí zatarasili vchod do sídla strany.
 

Krátko po 17.30 h sa podľa pôvodného plánu demonštranti pohli smerom k sídlu KDH na Bajkalskej ulici.

Dav sa za asistencie polície presúva pred centrálu KDH
Dav sa presúva cez Americké námestie smerom k Záhradníckej ulici. Ich pochodu cez mesto bude asistovať polícia, prejdú cez Kollárovo námestie a ďalšie ulice až na Bajkalskú ulicu. Toaletným papierom nakoniec demonštranti nehádzali, údajne si ho šetria na centrálu KDH.

 
Demonštranti by sa podľa plánu mali presúvať smerom na Bajkalskú. Dnešný protest takisto, ako minulý, by sa mal končiť pred centrálou KDH spievaním hymny.

Demonštrantov je už vyše 400, majú hádzať toaletným papierom
 Zhruba hodinu po začiatku protestu sa počet demonštrantov zvýšil na zhruba 400 ľudí. Organizátori protestov, tak ako aj minulý týždeň, dali priestor na scéne pre krátke príhovory účastníkov. Podľa pôvodného plánu by sa malo zhromaždenie v priebehu nasledujúcej hodiny začať presúvať k straníckej centrále KDH.

Na zostrojenom pódiu doteraz vystupovala hlavne Ľubica Lehotská. Ďalších popredných organizátorov Petra Pčolinského a Luciu Gallovú zatiaľ medzi demonštrantmi nie je vidieť. Pri pódiu je niekoľko balení toaletného papiera, účastníci protestov na internete avizovali, že ním zahádžu sídlo prezidenta. 
V dave ľudí koluje mikrofón, každý kto chce môže povedať svoj názor. Ľudia ho môžu vypískať alebo mu zatlieskať na znak súhlasu.

Medzi stovkami protestujúcich sa objavila aj skupina mladých ľudí s transparentmi Nechceme budúce Gorily 99%. Na nich sú zobrazené tváre niektorých predstaviteľov strany 99% ako aj SDĽ. Títo mladí ľudia majú aj letáčiky, na ktorých sa píše, že 99 % je podvodný projekt miliardárov.

Už aj medzi organizátormi vznikajú drobné roztržky. Vtipná situácia nastala, keď jeden z rečníkov Tomkuliak odmietol odovzdať mikrofón po uplynutí svojho času na príhovor. Až po naliehaní organizátorky, aby dal priestor aj iným, nakoniec podľahol.

Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 19:52

Ekonomický program je zmesou ukradnutých téz použitých v úplne nevhodnom čase a populistických nezmyslov, ktorých realizácia by znamenala kolaps hospodárstva. Tieto sľuby sú aj na bilbordoch, na ktoré pridali aj otvorene protirómske heslá.

Môžeme len ľutovať, že Maťo Ďurinda musel pôvodné hity Tublatanky v predvolebných šotoch SNS vymeniť za novšiu tvorbu. Štúdium starších textov totiž vedie až k nečakane kvalitným výsledkom.

Jána Slotu v klipe, v ktorom sa prechádza po Žiline, pôvodne sprevádzal hit, v ktorom sa spieva „(dnes) nejdem do baru, len tak chodím“.

Nebola to šťastná voľba, pretože už podpriemerne vnímavý pozorovateľ politickej scény musel najneskôr v tomto okamihu kampaň ako zjavne nedôveryhodnú ignorovať.

Stačilo si však vypočuť celý originál, aby sme zistili, že aj muzikanti môžu mať prognostické vlohy.

Keby Slotovu prechádzku po jeho gubernii sprevádzali iné pasáže piesne Dnes, malo by video omnoho väčšiu výpovednú hodnotu.

Internet navrhol naozaj ideálnu: „Keď som v uliciach, som dosť biedny / robím väčšinou to, čo nemám / tvárim sa, že som zodpovedný / klamem, smejem sa, som zlý k ženám.“

Aj keď detailistom bude prekážať slovo väčšinou, zvyšok na Slotu sedí takmer presne.

Od nástenky, cez sfalšovaný podpis a ešte falošnejšie obavy o Slovensko až po vulgárne nadávky policajtke je v ňom všetko, čo občan potrebuje vedieť.

Podľa prieskumov približne päť percent oslovených stále tvrdí, že vo voľbách odovzdá Slovenskej národnej strane hlas. Pre nich, ale aj pre ostatných môže byť zaujímavá krátka ukážka, čo všetko sa dá vo štvrtom roku krízy sľúbiť.

Ako zruinovať krajinu
V duchu tradícií strany je program v ekonomickej časti zmesou ukradnutých téz použitých v úplne nevhodnom čase a populistických nezmyslov, ktorých realizácia by znamenala kolaps hospodárstva v takej podobe, že aj Grécko by považovalo za morálnu povinnosť prijímať ekonomických utečencov zo Slovenska.

Rovná daň je fajn vec, ale ak niekto navrhne jej zníženie z 19 na 16 percent a kombinuje to napríklad so sľubom paušálne o sto eur zvýšiť dôchodky pre veľkú časť dôchodcov, tak vzniká dôvodné podozrenie, že volebné memorandum pre SNS písali Orbánovi diverzanti len preto, aby Slovensko skrachovalo skôr než Maďarsko.

Všetci ostatní totiž len premýšľajú, ktoré dane zvýšiť a ako to pred voličmi do poslednej chvíle zatajiť.

Ak sa pridá skrátenie pracovného týždňa na 35 hodín bez zníženia mzdy a zjednotenie minimálnej mzdy v celej Európskej únii, obraz skazy je dokonaný.

Cenu práce u nás by takéto „návrhy“ vystrelili tak, že na štyristotisícovú nezamestnanosť by sme onedlho s nostalgiou spomínali ako na staré dobré časy.

Predchádzajúce vety sa ľahko dajú odbiť tým, že od SNS predsa nikto neočakáva, že ich myslí vážne. Pred voľbami niečo sľúbiť musela a je zrejmé, že skutočným zmyslom jej existencie je prisatie sa na štátne a európske peniaze, ku ktorým sa prepracuje po chrbtoch Maďarov a Rómov.

A práve v tom, ako sa s týmito témami slotovci vyrovnajú, treba hľadať odpoveď na otázku, či budú po voľbách v parlamente.

Zlodej Fico
Ich šance teraz výrazne zmenšuje, že Maďarov aj Rómov majú v zuboch viacerí. Prvých ako arcinepriateľov Slovenska Slotovi ukradol Smer.

Počas štyroch rokov spoločného vládnutia bolo čoraz očividnejšie, že Robert Fico si s hejslováctvom poradí aj sám. Slota sa len prizeral, ako mu berú tému a voličov. Výsledkom bolo, že sa takmer nedostal do parlamentu.

A aj tí, ktorí za jediného úprimného bojovníka proti Maďarom stále považujú Slotu, by mali vedieť, že aj keby na južnom Slovensku organizovaná maďarizácia naozaj prebiehala, politika SNS jej nezabráni.

Hungarofóbni voliči o maďarskom nebezpečenstve rozprávajú bez ohľadu na to, či je vo vláde Bugár, alebo Slota (a Fico).

Jediný rozdiel je, že keď je pri moci Bugár, nadávajú naňho, a keď Slota, nadávajú s ním. Ale na údajnom pomaďarčovaní sa nemení nič. Teda okrem toho, že podľa štatistík Maďarov na Slovensku kontinuálne výrazne ubúda.

Keďže našu najväčšiu menšinu ako tému de facto SNS ukradli, sústredili sa pred týmito voľbami viac na Rómov.

Kým v roku 2010, keď sa písalo o rasistickom predvolebnom bilborde, sa Anna Belousovová novinárom vysmievala, že Róma vidí len ten, kto chce, teraz už strana o „doplácaní na Cigánov“ hovorí úplne otvorene.

Neprekvapuje, že o tému súperí s Kotlebom, no na protirómskych náladách sa snažia zviesť aj v SDKÚ, SaS a KDH.

Koniec vyzerá inak
SNS posledný rok a pol ako keby neexistovala. Keď sa k tomu pridajú prieskumy verejnej mienky, ktoré sa pohybujú tesne nad a pod päťpercentnou hranicou, je zrejmé, že Ján Slota má vážny problém.

Kým pred rokmi mohli rasistické bilbordy, strašenie Maďarmi či vulgarizmy v televíznej diskusii bodovať, v terajšej záplave špinavostí o Gorile a Sasanke zaujmú menej. To všetko napovedá, že nejaké euro stavené na parlament bez účasti SNS môže byť jednou z lepších predvolebných investícií.

Lenže ak sa aj slotovci do Národnej rady nedostanú, je predčasné porovnávať ich s osudom Mečiarovho HZDS. SNS má väčšiu šancu prežiť štyri roky v mimoparlamentnej opozícii a vrátiť sa späť.

Nie vďaka neexistujúcej 140-ročnej tradícii, ale preto, že takýto typ nacionalizmu si voliča vždy nájde.

Preto ak si po prípadnom neúspechu budú v SNS s Maťom Ďurindom spievať „Ja sa vrátim, vrátim, raz sa k tebe celkom isto vrátim“, netreba sa smiať.

A ak cez päť percent predsa len prelezú, potom sme prišli o jednu z mála dobrých správ, ktoré tieto voľby mohli priniesť.Čítajte viac: http://volby.sme.sk/c/62806[…]-o-zivot.html#ixzz1nzFlpKyD
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 22:37
Netvrdil by som ako ekonóm, že sa nedá hovoriť o znížení rovnej dane a zároveň o zvyšovaní MINIMÁLNYCH dôchodkov paušálne.Počúval som v jednej debate ich nového ekonóma z poradného kabinetu a hovoril celkom rozumne a celkom presne, kde vziať balík na zvýšenie minimálnych dôchodkov.Myslím, že by to šlo, otázka je či na tie odprezentované opatrenia nájdu odvahu, alebo partnera. Mimochodom, pochopil som, že sa jedná o zvýšenie minimálnych dôchodkov pod 320 eur.Netreba si vždy osvojovať automaticky účelové články z médií, treba pozerať odborné diskusné fóra a potom si vieš urobiť vlastný názor.
Anonym píše:
Středa 29.02.2012 15:01
A nakonec spis Gorila popisuje koloběh špinavých peněz. Holúbek například poslouchá, jak „gorila“ Varga několik dnů počítá bankovky na elektronickém počítadle a pochvaluje si, že jsou pětitisícové. Holúbek odhaduje celkovou sumu na „20 až 30 milionů korun v hotovosti“ s tím, že zřejmě jde o „nelegální příjmy“. Významnější je však jiný detail: Haščák vysvětluje Bubeníkové, jak se odmění za její služby ve Fondu národního majetku. Haščák zařídí, že firma Elementa, jejímž jednatelem je Bubeníkové manžel, koupí velmi levně jednu halu a obratem ji prodá za podstatně vyšší sumu. Ve spisu se píše: „Haščák říká, že jí udělá bezpečné schéma, a i kdyby se tím nějaký vyšetřovatel zabýval dva roky, na spojenectví s Pentou nepřijde.“

Nebýt spisu Gorila, Haščák by měl pravdu: zcela jistě by se na to nikdy nepřišlo. Jenže díky zveřejnění spisu a díky práci médií se slovenská veřejnost dozvěděla, že tento obchod opravdu proběhl a firma Elementa na koupi a prodeji haly v Považské Bystrici vydělala nejméně třicet milionů korun.

http://respekt.ihned.cz/c1-54767420-slovensko-na-prodej
smilan
smilan píše:
Čtvrtek 01.03.2012 18:11
Úvaha o konci sveta!

   Koniec sveta! Posledný súd! Podobné slová a výstrahy bolo možné počuť mnohokrát, či už v blízkej, alebo vzdialenej minulosti. Svet však napriek všetkým týmto výstrahám doposiaľ trvá!

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1202/uvaha-o-konci-sveta
Anonym píše:
Pátek 02.03.2012 19:35
BRATISLAVA - Spolumajiteľ spoločnosti Penta Jaroslav Haščák a spolupracovník Zoltán Varga podali ďalších šesť žalôb na Okresný súd Bratislava 1 v súvislosti so spisom Gorila. V dvoch prípadoch žalujú dokonca sociálnu sieť Facebook. Haščák podal tri žaloby - a to na Facebook a na prevádzkovateľov webov Websupport, s.r.o, a na Tumbir,Inc. a spol.Zhodne tri rovnaké žaloby na tieto spoločnosti podal aj spolupracovník Penty Varga, v ktorého konšpiračnom byte na Vazovovej ulici mali byť aktéri kauzy Gorila odpočúvaní. Všetkých šesť žalôb bolo podaných od 20. januára do 2. februára, a to v súvislosti so zverejnením časti spisu Gorila na týchto weboch v decembri minulého roka, odpovedal dnes hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Tieto žaloby nesúvisia s pripravovanou knihou kanadsko-slovenského novinára Toma Nicholsona, ktorej vydanie Okresný súd (OS) Bratislava 1 svojím predbežným opatrením na návrh Haščáka koncom januára zakázal.

Vydavateľstvo Petit Press sa voči spomenutému rozhodnutiu sudcu Okresného súdu Bratislava 1 odvolalo 20. februára. Potvrdil to právny zástupca vydavateľstva Tomáš Kamenec. O odvolaní bude rozhodovať vyšší KS v Bratislave.

Podľa rozhodnutia sudcu OS 1 z konca januára odporca v prvom rade (novinár Nicholson - poznámka red.) je povinný zdržať sa vydania, iného zverejnenia alebo akéhokoľvek iného šírenia knihy alebo inej publikácie na základe obsahu, ktorý je uvedený v prílohe tohto uznesenia, alebo ktorá obsahuje alebo bude obsahovať takéto informácie v písomnej, zvukovej alebo zvukovoobrazovej forme, či už prostredníctvom vydavateľa, inej osoby, vlastným nákladom alebo zverejnením akýmkoľvek iným spôsobom. Ďalej prekladu takejto knihy do iného jazyka, zverejňovania úryvkov z nej, akéhokoľvek konania smerujúceho k jej vydaniu, zverejneniu alebo inému šíreniu, a to až do nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia vo veci samej. Návrh na predbežné opatrenie podal spolumajiteľ spoločnosti Penta Jaroslav Haščák.

Odporca v druhom rade (teda vydavateľstvo Petit Press) je povinný zdržať sa akéhokoľvek konania voči akejkoľvek tretej osobe, okrem právneho zástupcu poskytujúceho odporcovi v druhom rade právne služby v tejto veci alebo v súvislosti s ňou, ktorým by priamo alebo nepriamo sprístupňoval informácie, ktoré by boli úplne alebo čiastočne totožné s obsahom uvedeným v prílohe tohto uznesenia, a to až do nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia vo veci samej.

Paradoxne však expolicajt Varga s podobnou žalobou na Okresnom súde Bratislava 1 neuspel. V jeho prípade rozhodoval nie sudca, ale iná sudkyňa tohto nižšieho súdu.
Anonym píše:
Neděle 04.03.2012 20:22
Ruskí demokrati, ktorí nerešpektujú hlavnú zásadu demokracie, a to že pri hlasovaní sa má podriadiť menšina väčšine, sa chystajú do ulíc. podľa nich by mal byť prezidentom miliardár Prochorov, lebo získal najmenej hlasov, všakže? Ten by pokračoval v pretrhnutej demokratickej tradícii vývozu národného majetku začatej gorilou Chodorkovským a spol. Vtedy by ich demokrati v usákove aj Bruseli chválili ostošesť. PUTIN IDEŠ !!!
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 16:44
Predvolebný šok!


Minister vnútra Daniel Lipšic dnes na tlačovej besede potvrdil, že podal na Generálnu prokuratúru oznámenie o zrušenie privatizácie Paroplynového cyklu, ktorý získala finančná skupina Penta. Lipšic tvrdí, že Slovensko prišlo o 15 miliárd korún a predaj presadila Anna Bubeníková, spomínaná v spise Gorila. Tvrdí, že má aj dôkazy.

Penta by bola podľa Lipšica bez obchodov so štátom bezvýznamná. Až 60 % imania podľa ministra vnútra tvorí práve Paroplynový cyklus. Spomenul aj to, že vyrástla na pochybných biznisom VSŽ a VÚB kupón. Lipšic chce aby prokurátor podal žalobu o neplatnosti privatizácie. Navyše tvrdí, že Penta môže aj za drahšiu elektrickú energiu, ktorú platia Slováci.
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 18:16
Sliepku znášajúcu zlaté vajcia predá len idiot alebo zradca. Asi by sa mali popreverovať všetky privatizačné zmluvy, to by sme len čumeli ako nás modráci o/ba/brali o "rodinné striebro".
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 21:19
Na internete sa objavili ďalšie tajné dokumenty vojenskej kontrarozviedky.

Ide o dve správy, ktoré mali dostať dvaja rozdielni ministri obrany.
Prvá mala byť začiatkom minulého roka adresovaná Ľubomírovi Galkovi a týka sa výskumu Vojaka 21. storočia.

Druhá zasa Mokysu a mal ju dostať v apríli 2010 Jaroslav Baška.
Galko pripúšťa, že takú, alebo podobnú správu dostal, Baška dokumenty nekomentuje.
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 21:42
Anonym píše:
Pondělí 05.03.2012 22:08
Anonym píše:
Úterý 06.03.2012 21:48
Chúderka Penta. Podľa poslednej analýzy sa ukáže, že Penta zadarmo darovala štátu niečo okolo 2 miliardy korún a tak ho zachránila pred krachom. PPC bol veľmi stratový podnik. Rovnako ako všetky ostatné štátne podniky. Finančné skupiny, privatizéri a ostatné bandy nám občanom urobili veľkú láskavosť, že nás zbavili starosti o naše štátne podniky.

 Síce teraz máme holú riť, ale zato "bezstarostný" život v otroctve!
Anonym píše:
Úterý 06.03.2012 21:52
Trh sa o stratové firmy nezaujíma. To je logika. A už vôbec by nik nikomu nenúkal žiadne "všimné" (úplatok) za to, aby sa dostal ku stratovej firme. To dá rozum, že? To iba zopár absolútne nehoráznych zločincov sa neustále pokúša presvedčovať zúbožený a okrádaný národ, aké je to vynikajúce, výhodné a správne, že jeho štát nič nevlastní!
Anonym píše:
Středa 07.03.2012 07:23
Štátne podniky nie sú stratové preto, že sú štátne, ale preto, že ich riadia stranícky nominanti, ktorí cez rôzne nastrčené firmy prelievajú štátne peniaze do straníckych pokladní a súkromných vrecák. Na toto by platila najlepšie čínska exekutíva vrátane popravčieho komanda.
Anonym píše:
Středa 07.03.2012 11:40
Presne ako hovoríš. Jasný príklad je aj naša pani exekútorka Krasňanová, ktorá zhrábla odmenu 40 000 € za prevod peňazí z účtu našej zúboženej nemocnice na účet sociálnej poisťovne (tu som sa to docital: http://mogonov.sk/[…]/v-mene-mariana-i-lipsica-svateho-amen), kde je náhodou koalíciou KDH a SDKU dosadená Korbašová. Paprče za ňu zdivhli Péli a Sopčák. Takto sa robí biznis na slovensku, normálny človek s čistou mzdou 400e musí na takéto peniaze robiť minimálne 8 rokov. Zlodeji špinavý, nikdy nebudem voliť KDH ani SDKU.
Anonym píše:
Středa 07.03.2012 14:03
prasce zlodejske na cele s pokrytcom sopcakom, ze krestania, farizeji zasrani, len kde kolko ukradnut na to by ich bolo
Anonym píše:
Čtvrtek 08.03.2012 08:35
Paraziti tejto spolocnosti su exekutori. Cudujem sa ze sa rano moze pani Krasnanova pozriet do zrkadla, stretnut ju na ulici tak ju oplujem.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 07.03.2012 22:58
Správne. Je nevyhnutné prehodnotiť všetky privatizačné cykly a tie podniky, ktoré sa dostali do súkromných rúk na základe podvodov a nezákonností, musia byť znárodnené. Privatizáciou boli okradnutí občania republiky.
Anonym píše:
Pátek 09.03.2012 10:59
Predvolebná roztržka v KDH: Pár dní pred voľbami stret kvôli kampani!
Anonym píše:
Pátek 09.03.2012 13:33
stále nechápem čo je zlé na gorilách??!! kde je sloboda zvierat? veď nechajte gorily na pokoji žiť - ak nie sme schopní odviezť ich do džungle tak ich dajme za mreže v záujme ich a našej ochrany. Len im preboha nenechajme urobiť si džunglu tu u nás! alebo už sa stalo???
Anonym píše:
Pátek 09.03.2012 19:27
Kde a prekoho bude zajtra kupovat hlasy Ferko Matušik?
Anonym píše:
Sobota 10.03.2012 09:03
Stastne rozhodnutie pri urne.....
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 10.03.2012 10:24
Občania Považskej Bystrice, nerád to píšem, ale pokiaľ nechcete, aby Váš hlas prepadol a časť z neho získali ako eurosocialisti zo strany Smer - SD, tak privatizéri z SDKÚ - DS, vatikánski konfidenti z KDH, ako i maďarská iredenta z Híd-u a MKP, príp. neoliberálni experimentári z SaS, budete zjavne musieť voliť Slovenskú národnú stranu (i napriek dlhoprstým praktikám jej predsedu a jeho lokajov). Nemáte na výber, musíte voliť menšie zlo, ak Vám záleží na ďalšom osude Slovenskej republiky, Vašej vlasti.
V ďalších voľbách bude nevyhnutné, aby sa všetky slovenské pronárodné sily spojili do jednotného bloku a porazili protislovenské živly, ktoré likvidujú slovenskú štátnosť a zvrchovanosť na úkor bruselského centralizmu, ktorý povýšili na vlastné božstvo.
Ja sám však ešte nie som rozhodnutý, ktorej pronárodnej politickej sile v týchto voľbách vyslovím dôveru. Rozhodnem sa až za volebnou plentou. Bude to však ťažké rozhodovanie a pokiaľ budem voliť menšie zlo, nech mi je odpustené!
Anonym píše:
Pondělí 12.03.2012 07:21
Nuž Svědelík, pchal si sa do nesprávnej riti.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 12.03.2012 10:12
Voľby boli zmanipulované. SNS mala v skutočnosti 8,5% až 10%.
Anonym píše:
Pondělí 12.03.2012 10:56
Že by to bolo zase celosvetové sprisahania proti neohrozeným obrancom národných záujmov pod vedením Sorosa a ostatných židobolševikov a slobodomurárov?
Anonym píše:
Pondělí 12.03.2012 13:16
Podľa mňa pivo čo si pil tak malo 8,5% až 10%, keby si si dal 12% tak tu píšeš ódy o Miládke Belasej , ako nám rastie na kráse. Morho !!!
Anonym píše:
Pondělí 12.03.2012 21:17
Ten dement Zvědelík to vypisuje z Dolného Lieskova z toho zariadenia kde je riaditeľom Martaus?
Čo si spomýnam tak najskôr ospevoval Mečiara, potom Fica a teraz SNS.
No volil zle leho tie jeho " Slovenské " strany prepadli - koho doporuči nabudúce?
Je to asi genius, mal by založiť svoju stranu a určite by vyhral! - Vo Vtipnejši vyhráva!!
Že vraj zmanipulované voľby - asi v jeho makovici!!
Anonym píše:
Pondělí 12.03.2012 22:05
Martaus by ho mohol zamestnať. Úlisnému smradovi by robil politické PR.
Anonym píše:
Úterý 13.03.2012 12:50
žiaľ pán Dzurinda veril ľudom typu Štastný Peter, Kvašaj VIKTOR, HARVáNEK Ľubo- Raven,HAVIAR ANTON- HANT!!!!
MIKY daj pozor komu veríš!!!!!
Smeraci dali viac ako MIKY!!!!!
Anonym píše:
Středa 14.03.2012 07:17
Preboha, tento príspevok má čo znamenať? Niekomu odobrali zvyšok mozgu a on sa prebral z narkózy? Alebo pacient trpiaci konečnou fázou ťažkej demencie diktoval ošetrovateľke?
Anonym píše:
Středa 14.03.2012 10:12
Tento štát , ktorý ľuďom doteraz len a len bral, nič nedal a rozvrátilo a predalo sa pomaly všetko na čo mohli politici siahnuť, si totiž nezaslúži, aby tu človek zostal.Teší ma aspoň nádej, že sociálnejšia ľavica vyhrala na celej čiare voľby a ľudia dali konečne pravici poriadnu facku!!! Lebo pravda je taká, že pravicová vláda vždy len od ľudí berie a ich max.zderie a máločo im dá.Život na Slovensku za 22 rokov nám to dokázal v plnej nahote. Pomaly by sme si platili už aj výuku na základných školách atď. a nenažratí miliardári , banky, fin. skupiny atď. by len zdierali a zdierali a žili nad pomery. Mladí s transparentmi v uliciach nám ostatným ukazujú, že toho už bolo dosť a treba totálnu zmenu.My starší by sme ich mali poslúchnuť a konečne sa zamyslieť , že nie peniaze sú hodnota a chamtivosť a mamonárstvo zvliecť a hodiť za hlavu. Už aj príroda nám ukazuje čo sme týmito našimi neduhmi doteraz spôsobili.Máme nádej na zmenu, myslím si že ano a čím skôr tým lepšie pre nás, na Slovensku je to doslova akútne.
Anonym píše:
Středa 14.03.2012 10:24
Anonym píše:
Středa 14.03.2012 10:28
Slovenská hymna sa stala terčom vtipkovania v americkom seriály.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 14.03.2012 10:55
Nie nadarmo sa Dzurinda a jeho suita pchali USA do zadku. Konečne už i v USA vedia o Slovensku. A to iba vďaka fúzatému Spišiakovi.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 14.03.2012 10:58
SNS neospevujem (súčasná politická reprezentácia SNS je nedôstojná vo vzťahu k historickej úlohe, ktorú SNS zohrávala), ale v týchto voľbách bola SNS najväčším dobrom spomedzi malých dobier, malých a veľkých ziel, ktoré sa nám ponúkali.
A áno, voľby boli zmanipulované. A nie prvý raz.
Anonym píše:
Středa 14.03.2012 13:50
Ako vidieť, Svědelíkovi odobrali väčšiu časť mozgu, a to tú, ktorú mal smerovo - sociálnodemokratickú. Ostala mu už len tá časť, po ktorej ho treskli na nejakej demonštrácii znakom SNS. To neprehliadnuteľné riťolezectvo nepramení z hlavy, ale z génov.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 14.03.2012 16:22
Nemám dôvod obhajovať SNS, ale vzhľadom na posledné udalosti (Euro-válov, resp. akákoľvek servilita slovenských politických lokajov voči bruselskému centralizmu), ktoré sa na Slovensku odohrali, predstavuje SNS najlepšiu možnú alternatívu spomedzi tých politických zoskupení, ktoré na Slovensku pôsobia a majú vyššiu dôveru občanov, tzn. majú nádej na to, aby mohli zastupovať svojich voličov v zákonodarnom zbore. I keď aj SNS urobila zásadné chyby - podpora Lisabonského diktátu a podpora vstupu SR do menového otroctva, napríklad. Ale zdá sa, že politickí predstavitelia SNS si začínajú uvedomovať to, čo spôsobili niektorými svojimi rozhodnutiami a kajajú sa.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 14.03.2012 16:55
Pán poslanec Smatana, už je po voľbách a bolo by vhodné, aby ste zverejnili štatistické údaje výsledkov volieb, čo sa nášho považskobystrického regiónu týka. Ďakujem.
Anonym píše:
Čtvrtek 15.03.2012 15:00
Rusko bol zlodejíček a špekulant, ako všetci vládnuci politici v tom čase. Rusko robil kšefty hlavne s kalamitným drevom v roku 2004,2005, a s mnohími inými. Proste je to darebák, ako celá vtedajšia t.zv. pravica. Ale obviniť ho prvého je naozaj silná káva. Svedčí to o tom, že tie najväčšie svine a to Malchárek, Dzurinda, Mikloš, Palacka, kucej, Bubeníková, Hasčák, Prokopovič a ostatná korupčná banda sa zatiaľ účinne a asi za pomoci nakradnutých peňazí vyhýba zodpovednosti. Ako prví mali ísť do CPZ Malchárek, Hasčák, Dzurinda, Palacka, Mikloš, Kucej, Prokopovič. Ak sa tak nestalo, ale dostáva to iný smer na odchytenie menších rýb, bez vyšetrovania a obvinenia hlavných vinníkov, tak musíme ísť znovu do ulíc !!!!
Anonym píše:
Pátek 16.03.2012 07:02
V súčasnosti, kedy na finančných trhoch, burzách dominujú toxické finačné deriváty, kde luftom lietajú virtuálne, ničím nekryté lóve, je fakt lepšie "investovať" v kasine.
Tam síce šanca vyhrať jhe asi tak 1 ku miliónu, ale aspoň nejaká je.
V dSSkách nič také nehrozí a Ifko Niktoš a Ľudevít Kaník sa tíško rehocú nad výpismi z účtu.
A zas a znova si štát bude musieť požičiať na dôchodky, tak ako teraz, keď kvoli tým dvom prasatám mesačne štátu odchádza do nenávratna cca. 2.1 miliardy starých dobrých korún.
A ešte si budú aj papule otvárať, ako ľavica rozhadzuje peniaze a zadlžuje, majú to dobre vymyslené, beťári.
Anonym píše:
Pátek 16.03.2012 16:08
To čakáš načo šuhajko ?
Každý koho to zaujímalo si výsledky prečítal už na začiatku týždňa.
Pán Smatana má aj iné povinnosti...
Či sa spoliehaš nato, že Ti dá iné čísla, než tie ktoré v skutočnosti boli???

Anonym píše:
Pátek 16.03.2012 23:31
Aby mohol zopakovať tú jeho mantru, že voľby boli zmanipulované a že Smatana tieto zmanipulované výsledky propaguje a je teda reálny spoluvinník. Svědelík, môžeš si so Slotovým dorastom, ktorý nám prezentoval pred voľbami, a tiež s Tublatankou zaspievať: "My čo nemáme žiadne výhody, len pár naivných veľkých očí..."
Anonym píše:
Sobota 17.03.2012 21:14
Neotravuj Smatanu, isto má dôležitejšie veci na práci!
Kup si P B novinky, tam máš kompletnú štatistiku blbeček !!
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 17.03.2012 23:00
Ak by však ten váš podvodník Budaj získal vo voľbách 5% hlasov, okamžite by tu bolo aspoň 10 článkov na túto tému.
Určite, Smatana má obrovské množstvo práce. Ako poslanec MsZ v Považskej Bystrici.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 17.03.2012 23:02
Alebo žeby pomáhal diletantke Radičovej s vypratávaním kancelárie na Úrade vlády SR?
Anonym píše:
Neděle 18.03.2012 13:45
V niektorých krajinách politikom kríza len tak neprejde. Príkladom je Island. Za bankový prepad, ktorý tvrdo spomalil celú ekonomiku, sa dostal bývalý premiér Geir Haarde na lavicu obžalovaných. Stal sa tak prvým politikom, ktorý je v súvislosti s recesiou súdený.
Anonym píše:
Pondělí 19.03.2012 14:34
Zvědelík, to, že s Tebou nikto nechce ísť na pivo neznamená, že tu budeš stále vypisovať blbosti. Otepľuje sa, choď sa poprechádzať, to Ti prospeje, prídeš na iné myšlienky.
Anonym píše:
Pondělí 19.03.2012 18:59
Pán Smatana ,keď nevie čo povedať, hrá mŕtveho kôrovca a nereaguje ani na moje výzvy,aby vyjadril svoj názor na fungovanie estakády nad PB.Tiež by bolo zaujímavé pozrieť štatistiku nehodovosti pár rokov pred otvorením estakády na ceste1/61 a po jej otvorení.
Tiež by bolo zaujímavé porovnať hodnoty emisíí pred otvorením dialnice a po jej otvorení v centre PB.Ale na to je pán Smatana priveľmi vyťažený riešením,predpokladám bezhlavého výrubu hôr v Papradňanskej alebo Marikovskej doline(podľa toho kde išla sl.Glabajzňová s tel.štábom)
Alebo si pripravuje príhovor k pozostalím po obetiach na preťaženej 1/61?
S ochranárskym pozdravom
   Zabi bobra zachrániš strom!
     Juraj K.
Anonym píše:
Úterý 20.03.2012 22:51
Keď tak atakuješ konkrétneho pána Smatanu s konkrétnymi obvineniami, mal by si uviesť aj svoje konkrétne meno. Potom by si mal nárok na KONKRÉTNE odpovede. (Mar 19, 2012 06:59 PM)
Anonym píše:
Středa 21.03.2012 19:07
Nechápem čo Vás tak rozrušilo na mojej nevinnej žiadosti o výsledky štatistiky nehodovosti pred a po spustení D1 cez PB.Či som stúpil niekomu na otlak? A mimochodom Vy ste sa prečo nepodpísali?
A čo sa týka elementárnej slušnosti je vykať ak sme si náhodou predtým nepotykali.A ja som si istý že som si s Vami pán Smatana nepotykal a ani si nepotykám.Ešte chvíľku počkám pretože argumentovať proti dialnici ste vedeli, tak Vás prosím pokračujte a máte možnosť dokázať že ste mali pravdu.
S ochranárskym pozdravom:
              Zabi bobra-zachrániš strom!
               Juraj K.
PS
  Moja teta mohla mať zajtra narodeniny

        
Anonym píše:
Čtvrtek 22.03.2012 07:31
Milý Bobor, to nepísal pán Smatana. To len pre upresnenie
Anonym píše:
Čtvrtek 22.03.2012 11:16
Ako to môžete tak naisto tvrdiť?
Veď je to človek čo sa hanbí podpísať.
       Zabi bobra-zachrániš strom.
  Juraj K.
Anonym píše:
Pátek 23.03.2012 23:02
Ja som to písal. A páči sa mi to obvinenie: "Veď je to človek, čo sa hanbí podpísať".
Juraj Kukura
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 24.03.2012 16:24
Pardon, niekoľko dní som nemal čas sledovať diskusiu a odpovedať. Takže poďme na to.

Vo vašom príspevku máte vážnu chybu (alebo nepresnosť): tvrdíte, že som argumentoval proti diaľnici. Môžem vás ubezpečiť, a toto tvrdenie si môžete overiť, že ani ja ani naše občianske združenie nikdy neargumentovalo proti výstavbe diaľnice. Preto nevidím žiadny dôvod, prečo sem dávať údaje o nehodovosti pred výstavbou diaľnice a po jej spustení.

Význam by malo porovnávať dopady na mesto variantu "ponad hlavy" a variantu tunelom poza fabriku. Takéto porovnanie bolo opakovane urobené tímom odborníkov, a ako výhodnejší vždy vyšiel tunelový variant (posudzovanie EIA). Preto naše združenie požadovalo rešpektovanie výsledkov zákonného posudzovania EIA.
Štát mohol začať stavať diaľnicu tunelom už cca v roku 1997. Namiesto toho zvolit vyčkávaciu/vydieračskú taktiku: buď cez mesto, alebo vôbec.

A ešte asi treba zopakovať, že výstavba diaľnice "ponad hlavy" nestála na odpore občianskeho združenia, ale na Meste Považská Bystrica. Akonáhle mestskí poslanci odhlasovali v roku 2004 zmenu územného plánu, výstavbe nič nestálo v ceste.

Predstava, že jeden človek alebo jedno občianske združenie moholo 14 rokov blokovať výstavbu diaľnice, je obľúbená, ale úplne nerealistická. Ale niektorí ľudia radi veria bludom, lebo im zjednodušujú svet.
Anonym píše:
Úterý 27.03.2012 08:20
Ďakujem za upresnenie môjho príspevku o prieťahoch pri výstavbe D1cez PB.Nikdy som nepochyboval o Vašom súhlasnom stanovisku k výstavbe D1,len to boli varianty o ktorých uvažovali štamgasti v Tatrane,Čertovy,Vyžeráku,Podlužane či Juniore až po piatom pive a štvrtej borovičke.Každému racionálne rozmýšľajúcemu človeku bolo vopred jasné,že varianta poza fabriku za17miliárd korún proti mestsekej za vtedy 4 milardy korún nemôže prejsť.A tak sa stalo to čo sa stať muselo.Mestská mafia a im blízky mali dosť času počas prieťahov horlivo podporovaných rôznymi občianskymi a ochranárskymi združeniami poskupovať pozemky za zlomok ceny za ktorú ich neskôr vykúpil štát.A aj keď nemám toľko informácii ako Vy, pochybujem že bez Vašej podpory a podpory Vášho združenia by sa darilo L.L. a jeho partii tak dlho odďalovať začiatok výstavby tohoto diela.
V mojom predchádzajúcom príspevku mi išlo len o pripomenutie stavu pred otvorením astekády a nenažranosť vedenia Mogoňova ktorý kôli mamonu neváhali 10rokov oblbovať svojich občanov rôznymi nereálnymi variantami za aktívnej pomoci rôznych aktivistov,neváham použiť výraz naivných rojkov,ktorí vtom čase chcem veriť,verili tomu že bojujú za dobrú vec.
A pripomenúť tých ktorí za týchto 10rokov omeškania výstavby skutočne zbytočne(či kôli mamonu?) zahyhuli,boli ťažko či ľahšie zranení v PB či na známej Trojici,pod Fimom,Vrtižeri...
Pán Smatana
Vy ste vážne verili že by mohla prejsť aj iná varianta ako táto "nadhlavová"? Či???
 S ochranárkym pozdravom:
  Veď viete
   Juraj K.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 21.03.2012 16:00
Výstavba diaľnice sa ukázala pre mesto a jej občanov ako veľmi prospešný a hodnotný projekt. To si však pred výstavbou tohoto veľkého projektu uvedomoval každý racionálne uvažujúci človek. Iba pozemkoví špekulanti typu L. L. a bakšišoví špekulanti typu J. S. tvrdili opak a snažili sa celý projekt minimálne spomaliť. Pozemková hra sa však L. L. nevydarila a taktiež aj J. S. odišiel s dlhým nosom - bojovať do Tatier a Bratislavy, kde sa mu vyskytli nové objednávky od veľmi štedrých mecenášov.
Anonym píše:
Středa 21.03.2012 16:59
Korupcia-neskutočná chobotnica, ktorej chápadla siahajú všade. Boj proti nej je ako boj proti veterným mlynom, aspoň momentálne,,, snáď sa raz podarí ju vyhubiť, ale neverím veľmi tomu.
Anonym píše:
Čtvrtek 22.03.2012 08:11
Je to vo hviezdách.Vivíja sa maximálne úsilie na to, aby sa nevyšetrila. Situácia je tak nepriehľadná, že tu nikto nevie ako to dopadne.Pravdou je však to, že finančné skupiny urobia všetko to čo je v ich silách. Kto z koho. Na to musíme počkať. Nikto sa neponáhľa s vyšetrovaním už po voľbách. Tak treba počkať a sledovať, kým sa to nerozplynie.
Anonym píše:
Čtvrtek 22.03.2012 12:59
Rada Slovenského pozemkového fondu v stredu odsúhlasila viac ako osemdesiat reštitučných nárokov. Medzi nimi je aj pochybný prevod pozemkov pod Tatrami, ktorý pre štát nemusí byť výhodný.

Treba ešte čo to, dať do kešene!!!
Anonym píše:
Neděle 25.03.2012 09:05
O znížení počtu poslancov hovoril pred voľbami predseda Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič. „Za rok a pol sme boli jediní, kto navrhoval zníženie počtu poslancov. Vtedy Smer hlasoval proti. Možno sa ozvalo svedomie. Podporíme takýto návrh,“ povedal Matovič.

Zároveň pripomenul, že oni navrhovali, aby v NR SR sedelo 79 poslancov, čo by zodpovedalo počtu okresov.
Anonym píše:
Pondělí 26.03.2012 15:38
clipperko

Kua, Všetko je objasnené, len za Boha neviem, kto objasní, že keď prišli na miesto vyšetrovatelia, tak už sa tam motal Vladko Pčolinský ?
Pre šmolkovoličov:
Vladimír Pčolinský je brat Petra Pčolinského - organizátora tzv. protestov Protestov proti Gorile,
-
Rýchlu kariéru na ministerstve vnútra urobil 32­-ročný Vladimír Pčolinský, ktorý má blízko ku KDH. Krátko po voľbách sa Pčolinský stal riaditeľom organizačného odboru Kancelárie ministra vnútra - Lipšica a hneď ho prijali aj do Policajného zboru vo funkcii kapitán.
Pčolinský v minulosti pracoval v tlačovom odbore KDH. Počas ministrovania Vladimíra Palka bol šéfom jeho kancelárie a robil mu aj poslaneckého asistenta.
-
21. septembra 2011
Generálna prokuratúra a ministerstvo vnútra riešia ďalší konflikt. Prokuratúra totiž napadla, že šéf organizačného odboru Kancelárie ministra vnútra Vladimír Pčolinský bol v apríli v garáži rodinného domu, kde našli mŕtveho bývalého podpredsedu Najvyššieho súdu Juraja Majchráka, a to dokonca ešte skôr než vyšetrovatelia. Pčolinského prítomnosť na mieste činu považuje prokuratúra za porušenie Trestného poriadku a podľa informácií Pravdy žiadala ministerstvo vnútra o vysvetlenie.
Trestný poriadok určuje, že obhliadku vykonávajú len orgány činné v trestnom konaní. Policajt, ktorý nie je takýmto orgánom, sa nemôže podľa prokuratúry zúčastniť na obhliadke.
_
Čudné, čudné....
Anonym píše:
Čtvrtek 29.03.2012 15:26
Prisám Bohu návrat roku 1948 a začať odznovu aby pracujúci mohli znovu slušne žiť.
Teraz je to len o zlodejoch.
Anonym píše:
Pátek 30.03.2012 09:49
To je náhodička: Bubeníková z Gorily si vyzdvihla obrovskú výhru v lotérii!

O šťastnom tikete vie aj generálna prokuratúra, nechcela to však bližšie komentovať. Zatiaľ sa nevie, o akú sumu presne išlo, isté je len to, že zďaleka nebola malá. Bubeníková vylúčila, že by tiket pochádzal z "penťáckej" stávkovej kancelárie Fortuna.

Pranie špinavých peňazí?

cez výhry v lotériach legalizovali príjmy z trestnej činnosti. "A to tak, že ten, kto potreboval vyprať čierne peniaze, kúpil víťazný tiket od skutočného výhercu, ktorého podplatil čiernymi peniazmi a výhru si v skutočnosti vybral sám. Mal tak pripravenú nenapadnuteľnú historku pre políciu o pôvode peňazí,"
Anonym píše:
Pátek 30.03.2012 14:21
Treba čo najskôr zrušiť túto prašivú republiku, v ktorej vládnu zlodeji, podvodníci a gangstri.
Anonym píše:
Pátek 30.03.2012 22:58
Zisky bánk pôsobiacich na Slovensku dosiahli minulý rok podľa Národnej banky Slovenska viac než 674 miliónov eur. Znamená to, že oproti roku 2010 zarobili zhruba o tretinu viac.
Najväčšia trojka

Trojici najväčších bankových domov sa darilo mimoriadne dobre. Tatra banka zarobila viac než 139 miliónov eur, čo je bezmála dvakrát toľko než v roku 2010. Čistý zisk Slovenskej sporiteľne stúpol zo 150 na 195 miliónov, čo je prírastok takmer o tretinu.

Darilo sa aj skupine VÚB, ktorá vykázala vlani zisk vo výške 177 miliónov eur oproti 150 miliónom z roku 2010.
Anonym píše:
Sobota 31.03.2012 07:47
Pekné. Banky sú základný kameň vesmíru. Bankám nech sa dobre darí a my ostatní nech pokapeme od hladu pod mostom.
Bankovníctvo a finančníctvo by mali byť len službou pre verejnosť. Urobiť z toho podnikanie je najväčšia zhovadilosť, akú kedy kto vymyslel.
Anonym píše:
Sobota 31.03.2012 08:35
Anonym píše:
Středa 04.04.2012 13:41
BRATISLAVA - Obrovské šťastie mala údajne rodina bývalej šéfky Fondu národného majetku Anny Bubeníkovej, ktorá je namočená do najväčšej korupčnej kauzy slovenskej histórie. V lotérii Tiposu totiž vyhrala asi 15 miliónov vtedajších korún, teda približne pol milióna eur. Bubeníková si výhru osobne vyzdvihla, tvrdí však, že nebola jej.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359