Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Finančná komisia nepustila na svoje rokovanie novinárov

Finančná komisia nepustila na svoje rokovanie novinárov

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 22.03.2010 14:25
[2010-03-22] Návrh na vylúčenie médií z rokovania podal člen komisie Miroslav Stacho. Nikto z prítomných členov komisie nehlasoval proti vylúčeniu novinárov, jeden člen komisie sa zdržal. Na rokovaní boli prítomní: Ľubomír Kubovič, Jarmila Tomanová, Vladimír Bačík, Božena Fortuníková, Jozef Keruľ, Vladimír Karásek, Milan Štábel, Miroslav Stacho, Vlastimil Sekeráš a Anton Kašiak. Hlavným bodom rokovania bol programový rozpočet mesta na roky 2010 - 2012.
Finančná komisia nepustila na svoje rokovanie novinárov

Pozvánka na finančnú komisiu bola zverejnená aj na webovej stránke mesta. Novinári sa však na rokovanie nakoniec nedostali. Snímka: PB.OTVORENE.SK. Kliknutím obrázok zväčšíte.

 • zasadnutie finančnej komisie sa konalo 15. marca 2010
 • pozvánka na zasadnutie bola zverejnená aj na webovej stránke Mesta Považská Bystrica (viď snímka obrazovky)
 • na rokovanie nemala prístup ani redaktorka Považskobystrických noviniek - tieto noviny sú financované z mestského rozpočtu a jeho redaktori sú zamestnancami Mesta Považská Bystrica
 • podľa predsedu komisie sa rozhodnutie týka iba jedného rokovania komisie, a nie tých nasledujúcich
 • na rokovaní komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu sa už médiá zúčastnili viac ako päťkrát a vylúčené neboli ani raz
 • zákon o obecnom zriadení, rokovací poriadok ani iné predpisy neupravujú účasť verejnosti a novinárov na rokovaniach komisií
 • podľa novely zákona o obecnom zriadení musí mesto zmeniť svoj rokovací poriadok najneskôr do septembra 2010
 • komisia nakoniec návrh rozpočtu neodsúhlasila, a odporučila prejsť na systém mesačného odsúhlasovania mestského rozpočtu zastupiteľstvom podľa jednotlivých položiek.

 

Citáty:

 • predseda komisie Ľubomír Kubovič: "Ako predseda komisie som bol požiadaný spýtať sa vás, či sa médiá môžu rokovania zúčastniť, prípadne či nemá niekto nejaký iný návrh."
 • člen komisie Miroslav Stacho: „Navrhujem, aby boli médiá následne informované. Nech im dá informácie predseda komisie, toto je pracovné stretnutie."
 • právnik Vladimír Pirošík z Transparency International Slovakia: zákon o obecnom zriadení verejnosť či neverejnosť mestských komisií neupravuje. Mimovládna organizácia sa snažila túto vec upraviť v rámci novely zákona, jej pripomienky však neprešli. Oceňuje však verejný prístup komisií v meste. „Po zmene zákona o obecnom zriadení budú musieť poslanci zmeniť najneskôr do konca septembra rokovací poriadok. V rámci neho si môžu upraviť aj to, akým spôsobom sprístupnia zasadnutia komisii verejnosti."
 • zápisnica z rokovania komisie: „Komisia navrhuje zastupiteľstvu pri neodsúhlasení rozpočtu prejsť v rámci rozpočtového provizória na systém mesačného odsúhlasovania mestského rozpočtu podľa jednotlivých položiek v mestskom zastupiteľstve."

 

Zdroje:

 1. www.povazska-bystrica.sk
 2. Bernadetta Pitoňáková, Počas zasadnutia komisie zostali médiá za dverami. POVAZSKA.SME.SK, 22. 3. 2010 11:23

http://povazska.sme.sk/c/5296092/pocas-zasadnutia-komisie-zostali-media-za-dverami.html

 

 

Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 14:35
Stacho sa pomstí novinárom za to, že zverejnili dianie na minulej komisii. Kde samotný Miroslav Stacho ako člen komisie predkladal návrh na odpredaj pozemka v Orlovom občianskemu združeniu, zastupovanému Miroslavom Stachom. A pekne za ten odpredaj ako člen komisie aj zahlasoval. Za smiešnu cenu, samozrejme. Článok vzbudil pobúrenie verejnosti a v konečnom dôsledku viedol k tomu, že primátor Adame odmietol podpísať uznesenie o predaji toho pozemku.

Stachovi ako veľkopodnikateľovi môže byť názor verejnosti ľahostajný.
Ale tí poslanci a kandidáti, ktorí boli na komisii prítomní, si to vypijú. Nikto z nich nebol schopný zdvihnúť končatinu za právo verejnosti dostať úplné a neskreslené informácie. Nemajú právo volať sa zástupcami verejnosti. Utajené kšefty nech si idú robiť do svojich súkromných firiem, a nie s mestským majetkom.
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 14:51
neviete niekto?
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 16:18
Ľubomír Opatrný Kubovič
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 18:57
Kubo je starý ŠTBák a došlo aj do tej jeho udavačskej palice, že to naposledy aj so zlodejom Adamom na finančnej komisii posral a teraz hrá naoko spravodlivého. Omyl, neverte im, je to iba donášačská pretvárka.
Anonym píše:
Čtvrtek 01.04.2010 16:57
Náš ľubomír opatrný Kubovič sa zdržal, ale minulý týždeň ochotne zahlasoval za podhodnotenú sumu. Teším sa, ako budú poslaneckí skorumpovanci vysvetlovať pred voľbami, prečo hlasovali za tak nízku cenu. Nemá tu niekto štatistiku? Tušim iba Kavecká bola proti a Kostelanký sa zdržal.
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 15:44
Kto dal Stacha do finančnej komisie, ako sa tam? dostal kto ho navrhol mená? kto?
Tých nebudem volit ani stranu ktora ho do finančnej komisie dala!!!
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 15:56
kto ho navrhol, to už nezistíš
ale členov komisií schvaľuje zastupiteľstvo

čiže dostal sa tam vďaka väčšine SMERu

ak chceš detaily o hlasovaní, musíš si vypýtať prvé uznesenia zastupiteľstva z 2007

ale možno zistíš že vtedy ešte nebolo hlasovacie zariadenie, takže nezistíš kto ako hlasoval

myslím že bol v komisii aj za Lackoviča

Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 16:12
Teda schvalovali poslanci,ale navrhlo ho SMER alebo aj niekto konkretne to by bolo dorbé vediet meno konkretne?
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 20:38
Kto dal Stachana do finančnej komisie, nie je vôbec až také ťažké zistiť. Treba si len uvedomiť základnú vec, a síce že koktavý a lakomý primár nedal na vlastnú kampaň ani 10 halierov. Na vyberanie peňazí, resp. iné zabezpečovanie "zdrojov" mal zopár poskokov, z ktorých jedným z najaktívnejších bol prednosta s krátkou životnosťou a zhorenými autami - Marcel Janco, ktorému mnohí, čo majú prehľad o tom, ako sa to robilo, nevedia odpustiť, koľko si z toho ulial do svojho vrecka. Ale o tom som teraz nechcel.
Stachan, podobne ako aj Harvoš a iní, hrali na dve strany a prihodil nejaký ten svoj príspevok ako Lacovi, tak aj koktavému. Nešlo o nejakú zvlášť horibilnú sumu. Mám taký dojem že dal do nákladov svojej firmy nejaké faktúry na propagačné materiály koktavého. Ono to síce asi nikto oficiálne nepotvrdí, ale takato bola cesta Stachana do finčnej komisie. Teda ak si vieš spočítat , kolko je 1+1, tak vieš, kto týmto týpkom otváral dvere do jednotlivých komisií, aj keď časom prišli aj určité disharmické tóny :)
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 11:27
Ty si riadne nenávystný hlupák, Havroš so Stachanom dali Koktavému Dedovi houby, tak z čoho si ten Marcel mal uliať??? Celú kampaň platil Tondo a ten si svoje bubáčiky ako môžme stále vidieť priamo cez obidve vicezbytočnosti velice dobre ochránil a zhodnotil. Stámiliónové zákazky sú dôkazom. Vidím, že naozaj sa tu dá napísať hoc aká sračka.
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 11:47
Nedostal si teplé miestečko a teraz kydáš a ticho Adameovej družine ľahko zarobené milióny závidíš.Nezáviď,nie je čo, naozaj, ver mi.Ako ideovo blízky a síce hneď po voľbách odkopnutý som mal k tej kampani blízko a viem,že cela Adameho kampaň stála okolo milióna Sk a zrovna Stacho a Harvánek peletón sponzorov neviedli.Lakovičova kampaň stála 5x toľko a hlavne ms peňazí a čo mu to pomohlo?Nebyť práve toho aktívneho Marcela,ktorý tu kampaň pomerne rozumne riadil,nie je tam nikto z tejto neschopnej a zákernej Adameho družiny Adamem počnúť,cez obidve vicezbytočnosti..... Martausa, Fábryho.... až Adamom končiac.A že krátka životnosť a opekačka auta?No protirečiť sa tým horeuvedeným pánom nevypláca,to máš raz tak.
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 13:44
Tak znova pýtam sa kto menovite dal odporučil Stacha do komisie???

Kto vie nech napíše meno a stručne popše ako to prebehlo. Nie niake keci o miestečku teplom.... ; stručne a jasne nech všetci viem koho nevoliot v zime v komunálnych volbách.
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 22:48
Perfektný príspevok čitateľa zo SME o politikoch: Zmena nezačína od hora, ale zdola. Politici vyšli z neslušných ľudí, sú neslušní, tu niet čo riešiť. Politici sú obrazom spoločnosti. Viem, je pekné vyhovárať sa, že my s tým nič neurobíme, ale bohužiaľ, tak to nie je. Ak s tým niekto niečo urobí, tak jedine my. Keby sme boli slušná spoločnosť, nemohli by medzi nami vyrásť takíto "debi|i". Keby sme boli slušná spoločnosť, nebolo by normálne tolerovať kradnutie, vraždenie, okrádanie blízkych, ničenie okolia, ničenie prírody a mnoho veci, na ktoré naša "slušná" spoločnosť kašle. To všetko sú previazané nádoby ... z neslušnej spoločnosti nikdy nevzídu slušnejší politici. Darmo si bude niekto nahovárať, že on je slušný, že vždy pozdraví a do ničoho sa nestará. Slušnosť je niečo iné, než zdraviť a nestarať sa. Ide o úplne iné hodnoty... zlepši svojich známych, oni zlepšia svojích a bude tu konečne normálny štát. Dovtedy sa môžete sťažovať na lampárni tak maximálne u svojej krčmy :(
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 23:16
Presne som nepochopil tento článok princíp, je teda dobre pýtat sa a zistovať kto narhol Stacha ?
Podľa mňa ano, a podľa vás?
Prečo? nechcem aby sa zase niekto zvolil navrhol to čo nebolo dobré a chcem vediet kto to odporučil?
Anonym píše:
Středa 24.03.2010 03:25
Chlapče, si ťažšie chápavý. Ale poradím ti. Prečítaj si zoznam vedenia mesta a zoznam okresnej rady smeru a najdeš čo hladáš. Alebo čakáš, že sa ti tu prihlási trebárs Starý uj?
Anonym píše:
Středa 24.03.2010 06:29
Ujo,neviete čítat.Ale poradím vám. Niekto navrhol a niekto hlasoval za Stacha ja cheme vediet iba kto navrhol, že hlasovali všetci za to viem ale kto ho navrhol???
Anonym píše:
Středa 24.03.2010 13:07
Funguje to asi tak, že strany a vybrané spolky navrhnú mestu svojich zástupcov do komisií a tak sa Stacho nanominuje za spolok podnikateľov, Sekeráš za Slobodné fórum, Sobčák za KDH atď. Takže to nie sú občania, ale nominanti strán a rôznych spolkov, čiže ako všade na Slovensku: ODBORNÍCI
Anonym píše:
Středa 24.03.2010 15:20
Kto je to " a vybrané spolky " kto ich vyberá? Znamená to keby zajtra vznikol spolok xxx a navrhne niekoho svojeho. Môže ho nvrhnút
mestu do komsií??? jesne že ho ešte musia poslanci schváliť. Môže občan sám navrhnut niekoho do komisií.
Anonym píše:
Středa 24.03.2010 22:32
Vybrane spolky - tam som mal dat uvodzovky - to su tie najviac sa agresivne presadzujuce partie - napriklad peniazmi svojich clenov, znalostami pomerov a "pomerov" a zastitene oficialnou registraciou na Ministerstve vnutra SR. Obcan moze tiez podat navrh na clena komisie, moze sa vsetko, ved je demokracia, akurat mu v tom lepsom pripade odpovedia, ze vzhladom na pocet navrhov zohladnili vahu navrhovatelov a jeden obycajny obcan je pre tychto vykukov bohuzial jedno obycajne hovno, aj ked momentalne mu to v tomto volebnom obdobi nepovedia.
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 15:38
Synku nie si dobre informovaný. Teplý Marcelko ,keď sa ho chceli bratia z rodného SMERU konečne zbaviť z miesta prednostu mests. úradu ,ako aj ho vyhodiť z rodnej strany SMER, vytiahol nahrávky spolubratov pri delení koristi z lupov v meste. Uznáš, že oranžoví a červení spolubratia z vedenia mesta museli zmeniť názor. Marcelko dostal miesto na odbore dopravy a v SMERE zostal naďalej. Len spolubratia nezabudli na nahrávky a pripomenuli teplému Marcelkovi, že len odtial potial, ináč skončí ako to autíčko.
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 16:18

Čo možno čakať od pána Stacha a jemu podobných ?
Žiaľ ľudia čo zarábajú menej ako 500 euro mesačne, si neuvedomujú že títo
podnikateľský bossovia sa nebudú zaujímať o ich blaho.
Je dobre že funguje táto stránka, aspoň sa dozvieme čo sa vlastne deje
v tom našom meste.
Pani novinárka Bernadetta Pitoňáková treba informovať obyvateľov
o praktikách komunálnych politikov, aby sme sa vedeli zorientovať koho budeme voliť na konci roka.
Veď kandidáti na primátorov, starostov a poslancov majú o nás záujem len
v predvolebnej kampani. Po zavretí volebných miestností sme im ukradnutý.
Potom sa starajú už len o svoje blaho a blaho svojich blízkych.
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 17:06
Celé to naše slávne mestské zastupiteľstvo je JEDEN VEĽKÝ KONFLIKT ZÁUJMOV

A tí čo ho nemali keď tam nastupovali,
si ho veľmi rýchlo a s chuťou vytvorili.
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 09:20
Hľadal som článok v novom čísle Obzoru, ale tam nie je. Žeby sa pani Žalúdková pána Stacha obávala? Asi len štve Pitoňákovú proti každému a sama sa tvári alibisticky.
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 09:55
Kúpil som si Obzor a čakal som že tam nájdem podrobnejší materiál ako na webe. Opak je pravdou. Ani riadok! To kedy chcete vytlačiť? Týždeň po zastupiteľstve, keď už budú pozemky v Orlovom predané? Alebo vôbec, aby informáciu mali len internetisti, ktorí úž ale dávno vedia ako to v PB chodí?
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 12:38
Pani Žalúdková, prečo sa bojíte článok o Stachovi uverejniť aj v novinách? Žeby vás o to ponížene poprosil? Jasné, z webu si to voliči - dôchodcovia neprečítajú. Ale keby to išlo do celého okresu, to by bolo, pani nestranná pasovaná ovca!
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 21:00
Jednoduché riešenie. Prestať kupovať tento sprofanovaný plátok a doporučiť to všetkým známym. To môže primäť vedenie Petit pressu, že Žaluďovú potom kopnú do...
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 21:17
hej a správy budeme mať z PB noviniek

ktoré len ohli chrbát a neuverejnili ani ňbo
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 21:51
tie takisto nekupovať!
Anonym píše:
Čtvrtek 25.03.2010 10:31
Novinky nemusíš kupovať, - im je to jedno.
Novinky platíš aj keď ich nekupuješ. Idú z mestského rozpočtu.
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 22:10
to je otázne, či je pre petitpress dôležitejší príjem z predaja, alebo príjem z inzercie. Teda to, či si kúpime pár kusov novín, alebo či si Stacho kúpi veľkú inzerciu.

Ešteže je ten internet.
Anonym píše:
Čtvrtek 25.03.2010 09:52
Harvánek by si ju mohol zatvoriť do výbehu v Pružine, ako škodnú.
Anonym píše:
Čtvrtek 25.03.2010 09:53
...myslím Žalúďkovú.
Anonym píše:
Čtvrtek 25.03.2010 10:38
To sa mi páči ako sa pohoršujete nad SÚKROMNÝM Obzorom, ktorý napísal správu, a uverejnil ju na internete.

Ale Z NAŠICH DANÍ platené Novinky o tom neuverejnili ani riadok, ani na papieri ani na internete. HOci ich redaktorka tiež zostala pred dverami ako sirota. A ona naozaj nemusí tŕpnuť, či dostanú inzerciu, aby prežili.

To len kvôli základnej vyváženosti, keď už sa tu brýzga na Obzor.

Anonym píše:
Čtvrtek 25.03.2010 23:12
Tu sa nebrýzga ani tak na Obzor, žalúdková je škodná /alebo predajná?/
Anonym píše:
Pátek 26.03.2010 08:44
presne tak, nie vsetci redaktori v Obzore su skorumpovani precitaj si : http://www.mogonov.sk/[…]/ne-zavisle-media-v-povazskej-bystrici a budes mudrejsi
Anonym píše:
Pátek 26.03.2010 14:41
To je tá Žalúdková z Gottwaldovca? Ako to, že je taká ježibaba šéfkou Obzoru?
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 19:01
Nazdar Vlasto tak opäť si bol ZA akurát teraz ti do partie chýbal aj Sopčák z KDH. Farizeji a podvodníci ste šetci
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 23:24
Stabela do finan.komisie?to sa rozdavaju zakazky a potom kupuju traktory,hlavne ze chodnik sa po zime rozpada a nema cenu ani 100.000,-korun a to dostal nan 4.000.000,-len tak dalej p.z finan.komisie,rozdelujte si to nadalej,ved vieme ze vam ide o blaho...isto vas budeme volit!!!
Anonym píše:
Pondělí 22.03.2010 23:24
 Z L O D E J I !!
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 08:34
sekeras asi ma dovod mlcat a dvihat ruku. a minule tak pekne pisal o eurofondoch.asi sa k nim uz dostal...
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 11:53
Som rád, že sa tí naši Lumeni - Sekeráš a spol takto rýchlo vyfarbili.
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 12:38
veru
radšej teraz ako až po voľbách
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 08:36
sekeras asi ma dovod mlcat a dvihat ruku. a minule tak pekne pisal o eurofondoch.asi sa k nim uz dostal...
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 08:39
sekeras asi ma dovod mlcat a dvihat ruku. a minule tak pekne pisal o eurofondoch.asi sa k nim uz dostal...
Anonym píše:
Úterý 23.03.2010 21:05
Komisie mestského zastupiteľstva
Komisia pre financovanie a hospodárenie
Poslanci:
Ing. Ľubomír Kubovič - predseda
Jarmila Tomanová
Ing. Vladimír Bačík
Božena Fortuníková
Ing. Jozef Keruľ
MUDr. Vladimír Karásek
Milan Štábel

Občania:
Ing. Miroslav Stacho
Ing. Jozef Smatana
Ing. Vlastimil Sekeráš
Bc. Marián Sopčák
Ing. Ľubomír Harvánek
Ing. Vladimír Podoliak
Ing. Anton Kašjak

Prizývaní:
Ing. Alojz Kľučka
Ing. Peter Janáček
Ladislav Sčotka


Tajomník komisie:
Daniela Filípková

Návrh tejto komisie bol podaný Ing.Stanislavom Haviarom ostatný len dvíhali
ruky.
Anonym píše:
Středa 24.03.2010 09:06

 A držali hubu a krok !
 Veď prečoby aj kvakali - ešte nieje ich čas !
 

 
Anonym píše:
Středa 24.03.2010 12:23
Asi nesledujete zastupiteľstvo, ale nižšiu cenu za pozemok tam navrhol p. Pavol Jurčík. Takže je jedno či je v komedii finančnej Stacho, alebo nie. Takže asi HZDS ide ruka v ruke so Smerom, nie? Veď p. Jurčíka poznam ako HZDS. Alebo je už v Smere, či ako?
Anonym píše:
Čtvrtek 25.03.2010 10:40
Strany sa menia, finančné záujmy zostávajú.

« leden 2021 »
leden
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359