Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / DOKUMENT: Naše mesto je naša budúcnosť

DOKUMENT: Naše mesto je naša budúcnosť

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 09:43
[2010-08] Politická deklarácia strán SMER - Sociálna demokracia a Kresťansko-demokratické hnutie

Okresná rada strany SMER-SD a Okresná rada strany KDH v Považskej Bystrici sa dohodli na spoločnom postupe v komunálnych voľbách v roku 2010.

Politické strany SMER-SD a KDH sa rozhodli uzavrieť koalíciu so spoločnou kandidatúrou na primátora mesta a spoločnou kandidačnou listinou na poslancov mestského zastupiteľstva.

Obe politické strany si uvedomujú svoje postavenie vo vláde Slovenskej republiky (KDH) a v Trenčianskom samosprávnom kraji (SMER-SD) a majú za to, že spoločným postupom dokážu zastaviť úpadok a zadlžovanie mesta a prilákať vonkajšie zdroje, potrebné na rozvoj Považskej Bystrice.

Zmluvné strany sa zaviazali rešpektovať princípy vzájomnej úcty, politických postojov a programov iného partnera. Spoločným úsilím sa budú snažiť zaviesť do Považskej Bystrice novú politickú kultúru a etiku, ktorá odstráni súčasnú nevraživosť medzi komunálymi politikmi. Politické strany SMER-SD a KDH odmietajú zaťahovanie ideologických sporov do komunálnej politiky. V komunálnej politike neexistujú pravicové ani ľavicové riešenia. Riešenia sú len dobré a zlé, politici slušní a neslušní.

Jedným z cieľov novej politickej kultúry je zásadné oddelenie politických a podnikateľských aktivít. Všetci kandidáti spoločnej koalície budú musieť podpísať verejné prehlásenie o tém, že sa nebudú uchádzať o mestské zákazky. Rovnako sa nesmú uchádzať o mestské zákazky ani firmy, v ktorých kandidáti pôsobia a pôsobili v minulosti, prípadne v nich pôsobia ich najbližší príbuzní.

Politické strany SMER-SD a KDH sa neuzatvárajú pred ostatnými politickými subjektami a v prípade záujmu a rešpektovania prijatých zásad sú ochotné na serióznom základe s nimi spoločne rokovať o pristúpení ku koalícii.

 

 Karol Janas, Predseda okresnej rady SMER - SD - Marián Sopčák, Predseda okresnej rady KDH


Prepis dokumentu uverejneného v regionálnej tlači: PB.OTVORENE.SK

Anonym píše:
Neděle 05.09.2010 17:17
Pekné, ale netrpím nervovým ochorením a pamätám si že na súčasnej situácii - "súčasnú nevraživosť medzi komunálnymi politikmi, - že spoločným postupom dokážu zastaviť úpadok a zadlžovanie mesta a prilákať vonkajšie zdroje, potrebné na rozvoj Považskej - zásadné oddelenie politických a podnikateľských aktivít" a tak ďalej, sa podpísaní podieľajú priamo viac než 51 percentami. Ak teda ovládame jednoduchú matematiku alebo priamo počty, tak za znamienkom rovná sa v súčasnej situácii musí byť zrejmá zodpovednosť Smeru a KDH.
Takže páni Janas a Sopčák zatiaľ jemne, choďte do riti.
Anonym píše:
Neděle 05.09.2010 17:22
Smer - súhlasím, ale KDH? Aká zodpovednosť KDH? Poslankyne MUDr. Kaveckej? ONa snáď tunelovala mesto?
Anonym píše:
Neděle 05.09.2010 18:02
Moja matematika je jasná. AK je koalícia a dohoda, tak to znamená, že musí byť sľúbené NIEČO. A práve to NIEČO stojí PBčanov strašné prachy v každej garnitúre.
Anonym píše:
Pondělí 06.09.2010 07:53
Netvárme sa, že KDH v PB je len Kavecká, to je ten čistý štít, za ktorý sa dá skryť kadečo.
Pozrime sa aj na výkonný manažment mesta - Martaus a iní ...
Anonym píše:
Pondělí 06.09.2010 08:54
Hromada prázdnych a falošných drístov:
 
"Obe politické strany si uvedomujú svoje postavenie vo vláde Slovenskej republiky (KDH) a v Trenčianskom samosprávnom kraji (SMER-SD) a majú za to, že spoločným postupom dokážu zastaviť úpadok a zadlžovanie mesta...."
O akom postavení tárajú?
Minulé volebné obdobie bol Smer líder vlády a v meste kompletné vedenie za Smer. A čo dosiahlo mesto s tými smeráckymi 00-mi?
Historicky najväčšiu zadĺženosť, historicky prvé súdne konanie proti Adememu a Haviarovi ako čelným predstaviteľom mesta a kopec iných prúserov.
Čerešničkou na torte, že tých odkendusov nepustil Fico ani na tribúnu pri slávnostnom otvorení diaľnice. Vrátane Janasa. Asi si uvedomil ich postavenie :)
Takže súdruhovia, o akom svojom postavení tu hovoríte?
A ozaj, počul vôbec niekto toho Sopčáka niekde niečo verejne povedať? Zareagoval niekedy na tie zlodejiny, čo sa diali na meste?
Anonym píše:
Středa 22.09.2010 18:44
Fakt je že SMER A + H vládol /kradol/ ale za aktívnej účasti, podpory KDH Martaus ktorý sa vzal kandidatúry a za úplatky pri úveroch vo VUB bol prepustený, Sopčák bude prednostom okresného úradu lebo nemá šancu v meste a SDKU Peli poslanec náhradník draho platený právnik mesta. Tak títo privedú mesto z blata do kaluže.
Anonym píše:
Pondělí 06.09.2010 13:48
Ten,čo má 10 titulov za naše dane a robí mimo oboru bude primátom a ten druhý prednostom,alebo ako?
Anonym píše:
Pondělí 06.09.2010 18:39
No budú voľby, demokratické, vieš? Alebo? Budú v každej komisii pre istotu dvaja zo SAS?
Anonym píše:
Úterý 07.09.2010 21:59
Hlavne taky Stanko Kardos a te jeho "roztomila" Anicka,co sa pekne nabalili na PX Centre.
Anonym píše:
Úterý 07.09.2010 23:00
chodte obaja do riti-to vám súdruhovia odkazujeme my
Anonym píše:
Středa 08.09.2010 10:53
Mafia zaplatí Jajanasovi kampaň a čosi priložia aj veriaci?Určite vás nebudem voliť,toľko penazí nemáte aby ste si ma kúpili ako si vás kupuje MAFIA! U mńa ste p.Sopčák skončil!Janas už dávno.
Anonym píše:
Středa 08.09.2010 11:16
Akú mafiu myslíš? Lebo tým názvom sa všeličo označuje...
Anonym píše:
Středa 08.09.2010 14:22
Jednotlivci čo chcú ovládnuť verejnú správu,zastrašujú ľudí už aj za ich názory.Na inom mieste sa tu píše že vedia čo písal Smatana,z akého počítača a aby ľudia radšej nechodili na stretnutie,lebo majú deti...Mafia buduje svoj blahobyt na úkor ľudía žije zo strachu ľudí. Až sa niečo stane,bude neskoro.
Anonym píše:
Středa 08.09.2010 19:19
Ten strach je nebezpečnejší ako celá mafia. Prt oni vedia kto odkiaľ píše, a sami sa teraz klepú napríklad čo vytára Maslák vo väzbe. Skončia mafoši, tak ako skončili v Taliansku, ak nezmenia spôsoby a nezačnú sa rekvalifikovať na vzorných občanov. Nebude to hneď, ale dožijeme.
Anonym píše:
Středa 08.09.2010 19:56
Píše sa prd, priateľu
Anonym píše:
Pátek 10.09.2010 22:56
 Máme primátora!!!

Podľa oficiálnych výsledkov bol zvolený za primátora Považskej Bystrice

MUDr. Miroslav ADAME

s jasnou prevahou hlasov:

1. Miroslav Adame, MUDr. 7351 hlasov
2. Ľuboš Lackovič, Ing. 3700 hlasov

Mestské zastupiteľstvo

SMER-SD: Bačík, Kubovič, Janas, Babušík, Pekár, Haviar, Jankacká, Kardoš, Strašíková, Tomanová, Karásek, Štábel

SNS: Dudoňová, Belásová, Fortuníková, Petrík

LS-HZDS: Keruľ, Matušík, Kostelanský, Jurčík

KDH: Kavecká

Nezávislí: Gregušová, Korbaš
Anonym píše:
Pátek 10.09.2010 23:06
Nože ešte raz priatelia predsedovia nám vysvetlite ako to bude s našou lepšou budúcnosťou. A začnite prosím od:Máme primátora z roku 2006.
Anonym píše:
Sobota 11.09.2010 12:02
kto to má stále počúvať, kto to má stále čítať!

ved smeráci tu 4 roky mali absolútnu moc! a teraz takéto kydy!
čo robili 4 roky, okrem toho, že PB dostali ešte do väčších sračiek ako sme boli, ved PU je už poriadny kus pred nami! tá dedina sa vyšvihľa a predbehla nás obrovskými krokmi!

zas len drísty smerákov, komu uveria iba naozaj ľudia s demenciou, krátkou pamäťou, alebo naozajstní hlupáci
Anonym píše:
Pondělí 20.09.2010 21:46
Aké peniaze sem chcú dotiahnuť? Eurofondy? Veď operačné programy pre mestá a obce už skončili. Nech nezavádzajú občanov mesta, keď eurofondom nerozumejú. Ako nám KDH za to, že je vo vláde pomôže? Vláda robí reštrikčné opatrenia, za každú cenu chce znížiť deficit verejných financii a pod. Tieto signály sú o uťahovaní opaskov a nie o nejakom veľkom rozvoji Slovenska. Kríza naďalej trvá, dotácie z podielových daní od štátu pre mestá a obce budú naďalej minimálne, čiže ani príjmy mesta nebudú výrazne rásť a z čoho (ak by aj hneď bola nejaká možnosť)by mesto realizovať päťpercentné spolufinancovanie projektov? Toto môžu sľubovať len takí kandidáti, ktorí ničomu nerozumejú. Ako potom chcú, ak vyhrajú, riešiť kritickú situáciu mesta? Len nás dostanú pod nútenú správu, ktorá nám už reálne hrozí! Mimochodom, chcel by som vidieť Figeľa, ako pomáha smeráckemu primátorovi a tým mu prihráva body pre SMER.
Anonym píše:
Středa 22.09.2010 20:45
Prečo by sme im mali dať znovu šancu, keď to za 4 roky doj.bali na maximum? Smeráci sa zničili sami medzi sebou s nenažratosti a so závisti, v takejto širokej koalícii to bude ešte horšie, a to všetko na úkor obyčajných občanov mesta. Voľte radšej nezávislých kandidátov s menším rizikom,taký je trend vo svete.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 09:02
S tými nezávislými je to tiež dvojsečná zbraň. Vynoria sa zrazu pred voľbami a nikto nevie kde sa vzali a či za nimi nestojí nejaký miestny oligarcha. Okrem toho, zastupiteľstvo bude mať 25 poslancov a čo potom zmôže 1 nezávislý Don Quijote proti (veterným) mlynom straníckych aparátov? Problémom je slabá angažovanosť občanov vo veciach verejných. Každý radšej len šomre doma pri internete, alebo nadáva v krčme pri pive.
Kde sú tí nezávislí celé 4 roky pred voľbami? Prečo ich nevidíme aspoň občas na mestskom zastupiteľstve vystúpiť s nejakým problémom? Aby to nebolo ako s tým poslancom za Jelšové - Brtkom. Na poslednú chvíľu zozberal podpisy aby mohol kandidovať ako nezávislý a keď zistil, že ho nezvolili absolútne sa prestal zaujímať o dianie vo svojom volebnom obvode. Keď potom po Bačíkovej smrti mal nastúpiť ako náhradník na jeho miesto, nevedel sa ani poriadne zorientovať v aktuálnej problematike. Výsledok - teraz pred ďalšími voľbami treba čosi porobiť, aby voliči nepovedali, že sa nič za 4 roky neurobilo, tak poďho, vytiahneme zo "šuplíka" na mestskom úrade "zaprášenú" požiadavku spred 4 rokov od občanov z Jelšového na rekonštrukciu chodníka okolo MŠ k cintorínu a s vervou sa do toho pustíme...
Ajhľa chyba lávky, čo platilo pred 4 rokmi, neplatí dnes. Teraz pred zimou trápi väčšmi občanov Jelšového "rozbitá" cesta k cintorínu zo Sládkovičovej ulice. To by pán poslanec vedel, keby sa zúčastňoval aspoň zasadaní VMČ. Čo z nej na jar zostane, ak sa do zimy neopraví? Nemal by dobrý gazda otočiť v ruke každé euro dvakrát,(zvlášť v časoch krízy) než ho na niečo vynaloží? Alebo si tento problém musí opäť poležať v nejakom "šuplíku" ďalšie 4 roky?
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 10:15
Súhlasím, to že si niekto napíše za meno "nezávislý kandidát", o ničom nesvedčí. Nevieme kto ho platí, nevieme čo chce dosiahnuť.
No a sú signály, že aj taký Adame chce kandidovať ako nezávislý.
Plno nezávislých bude takých, že sú to straníci, ktorí sa neprehrýzli na kandidátky, tak kandidujú ako nezávislí.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 14:27
Ja naozaj nevidím dôvod, aby som volil niekoho, kto sa len tak zrazu vynorí z hmly.
Ale nebudem voliť ani starých komunistických prezliekačov kabátov a absolventov TN univerzity.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 18:42
Ty demenge, Janas nieje absolvent TN univerzity, ale TT univerzity a v hlave ma. No na druhej strane je hamba ze prezliekol kabat a presiel k cervenym...

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359