Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Ďalšie kolo súdneho sporu o platenie faktúr za TV Marika

Ďalšie kolo súdneho sporu o platenie faktúr za TV Marika

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 27.03.2010 15:03
[2010-03-26] Minulý týždeň sa na okresnom súde konalo pojednávanie medzi mestom Považská Bystrica a spoločnosťou Manín PB, ktorá žiada zaplatenie faktúr za vysielanie TV Marika v roku 2009 (teraz ITV).
  • Právny zástupca mesta Ľubomír Fogaš argumentuje, že zmluva je nevýhodne postavená, obsahje nejasnosti, najmä to, za čo má vlastne mesto televízii platiť. Niektoré ustanovenia týkajúce sa platieb sú podľa Fogaša v rozpore so zákonom o dani z pridanej hodnoty
  • Právny zástupca Manín PB Pavol Loduha argumentuje platnosťou zmluvy, ktorú v inom spore potvrdil okresný aj krajský súd.
  • Novou skutočnosťou v spore je, že Manín PB nepožauje len zaplatenie 600 000 Sk štvrťročne na základe zmluvy z roku 2005, ale aj ďalších 250 000 Sk štvrťročne. Mesto by tak malo platiť za vysielanie TV Marika (ITV) 3,4 milióna korún ročne (113 000 EUR). Navýšenie platby vychádza z doplnku k zmluve z novembra 2006, ktorý ešte stihol podpísať končiaci primátor Lackovič. Zvýšenú sumu začala Manín PB požadovať po tom, ako okresný a krajský súd potvrdili platnosť zmluvy z roku 2005.

Citáty

Ľuboš Lackovič, bývalý primátor: „Spoločnosť mala za úlohu vyrábať infotext, zverejňovať informácie o všeobecne záväzných nariadeniach mesta, informácie týkajúce sa vzťahu občan a samospráva včítane hlásení o krízových situáciách. Mám pocit, že sú podrobne špecifikované v tej zmluve, už si to presne nepamätám."

Ľubomír Kubovič, súčasný viceprimátor: (Zákon o dani) "...jasne definuje, že faktúra musí byť a hovorí, čo musí obsahovať." "Ja si môžem s obchodným partnerom uzavrieť akúkoľvek zmluvu v rozpore so zákonom a nevyhovujúcu a potom, keď sa dostanem k súdnemu konaniu, môžem sa na túto zmluvu odvolávať a tvrdiť, že ma vlastne k ničomu nezaväzuje, tak čo vlastne chce ten druhý partner odo mňa. Myslím si preto, že zmluva má byť jednoznačne v súlade so zákonom, aj plnenie má byť v súlade so zákonom."

Zdroj:

Súd mesta s vysielateľom regionálnej televízie pokračuje. Bernadetta Pitoňáková, POVAZSKA.SME.SK, 25. 3. 2010.

http://povazska.sme.sk/c/5299807/sud-mesta-s-vysielatelom-regionalnej-televizie-pokracuje.html

Anonym píše:
Pondělí 05.04.2010 08:49
 To bolo čo za dementa, že si zobral pre mesto právnika Fogaša?? Fogaš ako právnik - kto to je ? ? Čím sa ako právnik preslávail, čo a aké kauzy vyhral?? Ozaj iba dement platí takýchto ľúdí!! To keby takto dementne rozmýšľali aj iní - napr. mafiani, ľudia čo páchali ekonomickú trestnú činnosť , tak na Slovenskú sú už všetci dávno odsúdení a na súdoch by sudcovia hrali karty od nudy. To ako keby som ja mal stavať napr. dom a zavolal by som si asistenta z vysokej školy hoci aj stavebnej aby mi to urobil! Rozhodne sa každý normalne rozmýšľajúci človek obrati na praktika čo sa tým živí - teda v danom príklade murára hoc aj keby vyšiel zo 6. triedy! V prípade mesta myslím, že nar. Divko - oproti Fogašovi by dokázal " divy" - no ten neučí na VŠ!!
Ešte k tomu Fogašovi -keď Tí naši debili z mesta vyberali, - nikoho nenapadlo, prečo si ho nevzal napr. Majský, hoci sa určite aspoň vizuálne poznaju z rôzných spoločenských akcií!!
Anonym píše:
Pondělí 05.04.2010 18:40
Ešte k tomu Fogašovi -keď Tí naši debili z mesta vyberali, - nikoho nenapadlo, prečo si ho nevzal napr. Majský, hoci sa určite aspoň vizuálne poznaju z rôzných spoločenských akcií!!

Prečo ho vyberali? Pretože Adame,Haviar,Kubovič a možno aj ravenova pravá ruka Novák dali hlavy dokopy.
Anonym píše:
Neděle 11.04.2010 18:25
hľadal som si miesto v jednej reštaurácii a čo oko chcelo vidieť to aj videlo. Štvorlístok čulo debatujúcich občanov. Lackovič, Konečný, Kozárová(bývala šéfka stavebného úraduza Lackoviča) a podržte sa viceKubovič. O čom sa tak veselo bavili mi je záhadou. Možno aj o mne, keď ma Kubovič zbadal tváril sa že k nim nepatrí a Konečný sa zakrátko vybral smer mestský úrad.
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 12:12
Kubovič resp jeho manželka vždy piekli s Lackovičovou skupinkou. O každom prípade čo dá mesto na súd sú Lackovi ľudia na súde dopredu informovaní. To si len Haviar a Adame a geriatrickí pacienti pod vedením Janasa v okresnom Smere myslia, že Ľuboško Kubovič robí všetko najlepšie pre blaho občanov tohto mesta. Veľké kulové vážení. Robí všetko, ale pre blaho svoje a svojho vicesynka.
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 18:08
Kubo je starý eštébák vždy piekol a piecť bude a Janasa a jeho geriat. partaj bude bolieť brucho napečené bude dostatok no dobrú chuť želám
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 18:27
eštébák s eštébákom sa vždy dohodne. Tieto súdne spory sú vynikajúce kšefty, ako Laco ľahko príde k ojrákom. Iba trovy právnych zástupcov, teda aj jeho švagra Loduhu sa zrejme rátajú už v miliónoch (Sk). Keďže všetky prehraté spory mesta budú platiť defakto občania a nie tí darebáci na meste, je pre nich výhodné, aby prehratých sporov bolo čo najviac. Ani by som sa nečudovala, keby Laco za takéto dohodené kšeftíky platil aj nejaké provízie. No a Kubovič a jeho červená Karkuľka, sú na to ako vyšití.
Ale treba povedať, že nemusia byť sami na Lacovej výplatnej listine. Takých lúmenov je na meste viac.
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 18:50
to sú riadne odrbávčské kurvy na tom meste fúúúúj všetci
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 19:56
Keď sú Bystričani takí sprostí a volia si takéto Smery,. nech si to vyžerú všetci občania!! Čo ste chceli to máte !!
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 21:00
Tu ani nejde o to čo volíš. Eštébáci sa plánovite nainfikovali do celého spektra politických strán. V PB napr. v HZDS operoval okrem Lackoviča (krycie meno Laco) aj bývalý prednosta, meno mi vypadlo, ale krycie meno Ivan :), Aj SDKU tu mala svojho ageta, dokonca s motýlikom, Láďu. No a v Smere je aj "Luboš" Kubolín.
 
http://www.upn.gov.sk/regpro/

Sú (takmer) všade, samozrejme aj v tých najvyšších funkciach.
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 21:38
Najvyššie funkcie na meste: Adame absolvoval VÚML a podporoval KSČ, Haviar člen a nádejný káder KSČ, politický korektor v obzore a absolvent VÚML, Kubovič bol dôverník štb, Novák člen KSČ Lackovič bol dôverník štb jeho prednosta Čekan bol agent štb ešte sa čudujete prečo je Považská aj 20 rokov po prevrate stále v rovnakej piči? Pretože, tu prevrat ešte stále nenastal!
VÚML pre neskoršie narodených-večerná univerzita marxizmu leninizmu
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 21:56
Dovolím si malú opravu: Laclovič stihol byť len v kategórii Preverované osoba. Ďalej to nestihol, prišiel r.98 :)
Na Láďa si zabudol.
Ináč to v podstate sedí.
Anonym píše:
Pondělí 12.04.2010 23:18
Osobne za najväčšiu tragédiu mesta nepovažujem týchto ľudí.
Tragédiou sú tí, ktorí ich volia - obyčajní bystričania, ktorí smutno spomínajú, ako sa o nich pekne komunisti starali,
o pol šiestej do roboty o pol tretej siréna a domov...
A druhou tragédiou sú tí, čo sa dali znechutiť a starajú sa len o seba.
To sú dva piliere moci, červení voliaci dôchodcovia a ľahostajní mladí nevoliči.
Tento rok sa to však zlomí, bude veľa kandidátov a tí vytiahnu volebnú účasť, a kvôli stránkam ako je táto bude medzi ľuďmi veľa predvolebnej munície.
Anonym píše:
Pátek 16.04.2010 21:24
Nebude žiadná predvolebná municia, pretože tento web používa iba veľmi malý okruh ľudí!! Dôchodcovia sa zúčastnia predvolebnej agitky, obdržia kvietok, možno 2dcl. vina a volia Smer, len taký hukot. Veď predsa za Posledných 20 rokov boli u moci iba komunisti - aktívni, alebo poprezliekaní do HZDS, Smer, SNS a pod. + rôzní donašáči. Skutočná osobnosť, alebo slušný človek nemá šancu- lebo by nezapdaol do " kolektívu "
Anonym píše:
Sobota 17.04.2010 20:26
Bohužiaľ, ale musím súhlasiť. Mladí na to z vysoka serú a doplácajú nato práve oni. Žiadna robota, žiadna budúcnosť. Pred VÚC sme to videli ako na dlani. Povedzme si, kto čakal že prejde jebnutý primátor? Nikto. Nikto rozumný, pretože potom čo aj spolu so svojimi zlodejmi z úradu napáchal, nemôže predsa dostať ani hlas? A stalo sa. A stačil práve onen kvietok a dva deci čúča. Jebnutí a naivní dôchodci zariadili. Nakradnuté tie svine majú dosť nato, aby týchto starých tupcov uplatili. A ak sa nespamätáme tak podobne to dopadne aj v decembri.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359