Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Kauza predaného chodníka medzi Rozkvetom a Lánmi v reportáži na Markíze, objavili sa aj protestné plagáty

Kauza predaného chodníka medzi Rozkvetom a Lánmi v reportáži na Markíze, objavili sa aj protestné plagáty

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 31.10.2010 15:24
[2010-10-31] Nespokojnosť s odpredaním chodníka na Nábrežnej ulici a jeho následným zrušením stúpa. O kauze informovali televízne noviny TV Markíza, a objavili sa aj protestné plagáty s tvárami poslancov, ktorí hlasovali za predaj chodníka.
Kauza predaného chodníka medzi Rozkvetom a Lánmi v reportáži na Markíze, objavili sa aj protestné plagáty

Kliknutím obrázok zväčšíte

Reportáž Zuzany Glabazňovej v TV Markíza

Zdroj: http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/prve-televizne-noviny/48768

Do redakcie sme od neznámeho fotografa dostali fotografie plagátov na plote, ktorým majiteľky nedávno zahradili predaný chodník: 

chodnik-nabrezna-plagaty_2010-10_3.jpg

chodnik-nabrezna-plagaty_2010-10_1.jpg

chodnik-nabrezna-plagaty_2010-10_4.jpg

chodnik-nabrezna-plagaty_2010-10_2.jpg

Plagáty sú už v súčasnosti zoškriabané. 

Prepis televíznej reportáže redaktorky Zuzany Glabazňovej, ktorú TV Markíza odvysielala 27. 10. 2010 v Prvých televíznych novinách.

Zdroj:  http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/prve-televizne-noviny/48768

Chodník, ktorý využívali obyvatelia považskobystrického sídliska, mesto predalo

Martina ŠIMKOVIČOVÁ, moderátorka: 
"Najväčšie sídlisko Rozkvet v Považskej Bystrici je odrezané od časti mesta. Chodník, ktorý ľudia využívali dlhé roky ako skratku k nemocnici a do základnej školy, mestské zastupiteľstvo predalo. Obyvateľov sa však na názor nikto nepýtal."
Zuzana GLABAZŇOVÁ, redaktorka:
"Chodník medzi týmito dvoma domami využívali hlavne obyvatelia 9-tisícového sídliska Rozkvet dlhé desaťročia ako ideálnu skratku do nemocnice."
Obyvateľky sídliska Rozkvet:
"No ja som ho využívala aj do práce. Aj syn mi chodil pešo tadiaľ do školy. A nám to pomáhalo."
"Mohli sme skratkou a boli aj rýchlejšie v práci."
Z. GLABAZŇOVÁ:
"Pozemok pod chodníkom patril mestu. Vybudovalo tu dokonca aj schody a kanalizáciu. V júli tohto roku však mestské zastupiteľstvo pozemok predalo majiteľkám susedných pozemkov."
Filip OUBRECHT, hovorca mesta Považská Bystrica:
"Zo sedemnástich prítomných poslancov hlasovalo za odpredaj desať."
Z. GLABAZŇOVÁ:
"Majiteľky domov popri chodníku sa nám na kameru odmietli vyjadriť. Záujem o chodník vraj mali preto, aby ochránili svoj majetok. Zdržiavali sa tam totiž asociáli. Nové majiteľky chodník po odkúpení ihneď uzatvorili. Ak sa chcú teraz dostať ľudia z Rozkvetu do nemocnice, majú dve možnosti. Buď si urobia poriadne väčšiu obchádzku cez mesto, alebo musia ísť na autobus."
Obyvatelia:
"Cestovné je drahé, zvezieme sa dve zastávky a zaplatíme 14 korún."
"To bolo jediné priame spojenie s nemocnicou a so školou."
Z. GLABAZŇOVÁ:
"Ľudí pobúrilo aj to, že o odpredaji chodníka ich nikto neinformoval."
Obyvateľky:
"Bola to hotová vec."
"Povedali nám, že oni ten chodník nevyužívajú, lebo oni chodia autami."
"Obyčajní ľudia sú .... Nič pre nich nie sú."
Marta KAVECKÁ, poslankyňa MsZ Považská Bystrica:
"Som nezvážila to, že naozaj veľa ľudí napríklad z nemocnice chodieva práve týmto chodníkom. Čo ma teda mrzí."
Z. GLABAZŇOVÁ:
"Petíciu za zachovanie chodníka spisovali ľudia tiež zbytočne, keďže mesto už zmluvu s oboma majiteľkami podpísalo. Situácia by sa mohla zmeniť iba vtedy, ak by sa rozhodli chodník predať späť mestu. Čo je ale dosť nepravdepodobné."
 

Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 13:31
Nové zastupiteľstvo by malo ten chodník vyvlastniť vo verejnom záujme. Majiteľky by mali dostať 2000 EUR plus náklady na zbytočné oplotenie. Vyvlastňovať môže aj samospráva.
A hotovo.
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 14:01
Ludia, ktori ho potrebuju, si urobia skratku o par meetrov dalej a bude. Uz z minulosti sme sa mohli presvedcit, ze ploty nic neriesia. A tak to bude aj teraz.
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 14:12
Vidieť že to tam nepoznáš. To je 900 metrov široká línia domov a záhrad. Žiadna skratka o pár metrov ďalej sa tam urobiť nedá. Obísť sa to dá najbližšie pri kruháči pod Čiernymi Hájmi, alebo potom až tam ako je most cez Domanižanku, k vyžeráku.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 21:32
otázka : bol to chodník,alebo skratka ktoru sa naučili používať ludia...a čo tí čo bývaju pri fabrike...nemaju to dalej ako tí z Rokvetu do nemocnice? alebo další,čo tak urobiť všade skratky....po tuneloch v tomto meste sa odbavovať na skratke ,je o ubohosti Slovenska...
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 22:49
bol to normálny vybetónovaný chodník s vybetónovanými schodami. Kedysi tam boli aj pouličné lampy, ale majiteľky dokázali že lampy sú 0,5 metra v ich pozemku, tak sa museli odstrániť. No a potom sa začali sťažovať, že sú tam "živly".

Nešlo im o iné, len aby mali svatý pokoj, asi ich znervózňovala predstava že im ľudia chodia okolo plota. A dokázali ukričať poslancov, ktorí boli leniví poriadne sa informovať.
To je celé. Bystrica v malom.
Anonym píše:
Sobota 06.11.2010 10:58
No bolo by fajn čítať Vašu reakciu a pocity, keby ste tam bývali a znáčali to, čo museli znášať obyvatelia susediaci s týmto chodníkom. Ľahko sa kritizuje tomu, kto to nezažíval deň čo deň a koho sa týka iba skrátenie si cesty.
Anonym píše:
Sobota 06.11.2010 11:17
Fandím tomuto príspevku ... áno urobme si skratky všade... vyšlapme chodníky cez trávniky v parkoch, vyrúbme stromy, stojace v ceste, zničme zeleň, veď hurá... je to skratka a čo by sme sa obťažovali urobiť pár krokov naviac, čo by sme neurobili pre svoju pohodlnosť - skratka je pohodlnejšia a správajme sa ako barbari voči prírode, voči obyvateľom, ktorých takáto skratka uvádza do ťažkej situácie.... Bystričania nehambíte sa?
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:41
Preco Bystricania nehambite sa.A tie 2 panicky sa nehambia.klamali pred poslancami az sa im z huby prasilo.chodili sme tymto chodnikom dennodenne a nikomu to nevadilo,bordel tam bol ako v celom meste.Ty Barar oplot vsety chodniky v meste a budeme asi vseti lietat alebo si za vsi kupime auta...
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 15:32
Odpredám ten chodník mestu naspäť.Samozrejme aspoň za 25000 €. Nech občania vidia,koho majú v zastupiteľstve.
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 16:04
Čudujem sa, že za predaj hlasoval aj právnik Péli, ktorého manželka učí na škole pri nemocnici telocvik a býva na Rozkvete. Rozkvet odrezali od Lánskej - nije aby urobili poriadny chodník z Lánskej až na Rozkvet, oni nám to ešte zhoršia. To sú poslanci ?!?!
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:30
Pani Péiová predsa nechodí pešo po uvedenom chodníku - tak prečo by mal jej manžel súcitiť s plebsom, ktorí nemá na auto a preto chodí pešo ????????????????????????
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Neděle 31.10.2010 21:14
Opäť sa niekto veľmi podprahovými metódami snaží pred voľbami vybíjať politický kapitál a získavať u niektorých občanov politické body. Tentoraz cez nejaký chodník.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 06:55
To, že sa to deje pred voľbami, je len zhoda okolností. Ale páni poslanci a panie poslankyne urobili capinu, povýšili záujem dvoch ľudí nad záujem niekoľkých stoviek občanov, tým svojim kritikom sami poskytli perfektnú zámienku a sami sa tak trochu zhovadili.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:37
Nemá niekto prosím kontakt na slečnu Glabazňovu?? Chceli by sme ju požiadať o reportáž z Podvažia, kde už bolina Ministerstve odsúhlasené financie na vodovod, no teraz sa to zabrzdilo a idú sa rušiť 2,5 ročné výberovaé konania. Tým sa príde o peniaze a samozrejme aj o vodovod. Kde potom a komu pôjdu tieto peniaze už odklepnuté pre Podvažie? Dokedy budú Podvažaní - posledná prímestská časť bez vodovou odkázaní - ľudia používali závadnú vodu, alebo aby si ju kupovali vo fľašiach ! To je 21 storočie ??
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:45
To si fakt nevieš zohnať?? Veď si na internete...
Skús teraz v predvolebnej kampani osloviť kandidátov na poslancov od Vás, možno sa niečo pohne. Ak pozorne čítaš diskusie, črtá sa veľmi vplyvná partia!
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 01.11.2010 10:55
Ozvite sa na redakčný e-mail (redakcia@pb.otvorene.sk), sprostredkujeme vám kontakt na médiá.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 14:49
da sa???
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 01.11.2010 15:05
Žiadny mail sme zatiaľ nedostali. Využite tento kontaktný formulár:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/contact-info
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 17:02
To je zas politika, 10 poslancov schválilo a na plágáte je len 8. Prečo len osem? No lebo Tí by môhli by ť zvolení? Lebo Tí zrovna niekomu vadia.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 18:20
To je ľahké. Jeden nekandiduje a jeden zomrel.

Poslancov nemáš ako vytrestať za hlasovanie. Len tým že ich znovu nezvolíš.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 18:24
Nemali predať chodník, nebola by z toho politika.
Anonym píše:
Sobota 06.11.2010 11:28
Páni poslanci a panie poslankyne neurobili capinu... konečne sa mesto zastalo obyčajného človeka prosiaceho o pomoc. Rozhodnutie poslancov je v mojich očiach sympatické. I ja som obyčajný človek, ktorý toto rozhodnutie vníma ako "konečne mesto odolalo davovému nátlaku" a povýšilo záujem osamelého občana a voliča nad petičné nátlaky. A TV Markíza sa ozaj čudujem, že si nezosníma históriu a konkrétne argumenty tohto kroku a rozhodnutia.
Anonym píše:
Sobota 06.11.2010 15:40
Napísali ste: "Páni poslanci a panie poslankyne neurobili capinu..." Podľa mňa urobili a riadnu. Poslanci volebného obvodu (Lánska) nekomunikovali a neradili sa s poslancami volebného obvodu (Rozkvet). Prečo? Prečo sa poslanci z Lánskej nezaujímali aj o názor obyvateľov Rozkvetu a ďalších, ktorí chodník využívali? Na Rozkvete nebývajú ľudia - voliči? Aký je to nepomer, keď kedysi využívali chodník denne desiatky ľudí a dve rodiny boli nespokojné. Teraz sa pomer otočil. Desiatky ľudí je nespokojných a dve rodiny spokojné. Dúfam, že poslanci, ktorí to spískali sa hanbia. Keď nie pred voličmi, tak aspoň sami pred sebou.
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:15
Pani poslanci to posrali na celej ciare,ked sa nechali oblbnut kecami a nepravdami dvoch paniciek..chodil som tadial 20 rokov,nikomu nic nevadilo a teraz si mozeme akurat tak drnkat a predlzit si cestu cez vlek o 10 minut.dik panickam,ze mysleli na nase zdravie,nech kludne spinkaju...
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 20:48
To je , ale riadná sprostosť, že sa pred voľbami používa kauza chodník na vytĺkanie politického kapitálu. Hádam len nikot nečaká od obyvateľov Rozkvetu, že budú voliť poslancov ktorí ich sklamali.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Úterý 02.11.2010 12:06
Nejaký bezvýznamný bývalý chodník, ktorý nebol prepojený so sídliskom Rozkvet, niektorých obyvateľov sídliska Rozkvet zaujíma, ale už tých istých obyvateľov sídliska Rozkvet nezaujíma, že na svojom sídlisku majú neporiadok a zdevastované zelené plochy?
Milan Ružička
Milan Ružička píše:
Pátek 05.11.2010 18:39
Som veĺmi zvedavý ,kdo bude v zime udržovať chodník okolo cesty,keď pri výstavbe chodníka niaký truľo podobný tým ,ktorí schválili predaj chodníka,naprojektoval pouličné osvetlenie do stredu chodníka.Už sa teším ako dopadne podobná ulička-prepoj Mošteníkovej ul. a kpt. Nálepku kde už podľa správneho mala byť ulica, o ktorej sa uvažovalo pred 30 rokmi a aj za primátora Lackoviča.Vďaka vtedajším komunistickým a eštébáckym prisluhovačom,a teraz prezlečeným neviem čo sa tak nestalo a asi ani nestane.
Anonym píše:
Pátek 05.11.2010 19:49
Tak isto bývam na Lánskej a pri dome taký odpad nemáme, asi je to v luďoch akých ste si na dedovci vychovali takých máte, ja Vám tam veru pneumatiky a iný bordel rozhodne nenosím, ale vy panstvo z rodinných domov si myslíte že ste šlachta a čo nepotrebujete tak pohodíte to kade tade, ste lenivý to odviesť na zberný dvor, tak si to pod rúškom noci navzájom vozíte, pochybujem že vám to z kolónky alebo z Rozkvetu ludia nosia, dávajte si pozor na susedov a budete prekvapený akýste Dedováci bordelári, takže vaše konštatovanie že máte tam bordel je pravda ale väčšinou si to robíte sami to mi pripomína ako zlodej kričí chyťe zlodeja. Nesnžte sa z Vášho bordelu vytĺkať politický kapitál, je to váš bordel, ved aj na Luniku IX majú bordela kto za to môže, nebodaj magistrát, veru nie, ale ludia či už farebný alebo biely. Takže milý Bicko a ostatní kandidáti z dedovca na neporiadok sa nesťažujte ale dajte si pracovnú sobotu a hor sa do práce ako kedysi Čarnogurský robil na LUNIKU IX. MOR HO !!!
Anonym píše:
Pátek 05.11.2010 19:59
Ja som tam zbadal že aj Ondrášik z dedovca je odborník na odpad. Mne sa zdá že stana SaS je ozaj strana odporníkov na všetko, ako bol Lukáč odborník na dopravu až dva týždne... tak vy ste "odporníci" na odpad...alebo tzv. bordel PS : velkokapacitné kontajnery nie su podla zákona riešenie...
Robert Ondrášik
Robert Ondrášik píše:
Pátek 05.11.2010 20:10
dobrý deň, anonymovia nemusím byť odborník na všetko...ale vy, vážený anonym, zrejme ste :) A asi tuším, kto to napísal... že zmestnanec mestského úradu :)) Inak mi dosť vadia tie čierne skládky a dodal som na políciu viacero fotografií "skladníkov", ktorí neboli vôbec z Dedovca. Som zvedavý na pokračovanie. Horšie však je, že takýchto "nesystémových" skládok, je po meste veľmi veľa a neriešených a to dlhodobo .
Anonym píše:
Pátek 05.11.2010 21:49
No a kedy že sa vám podrilo niekoho zvečniť pri hromadení odpadu? Dávo, alebo pred pár dňami? Ak je to na polícii a čakáte na výsledok, tak to bude asi keď vy budete v dôchodku. Držím vám palce, pán Ondrašík. A je mi jedno, či ste z SaS, KDH alebo apolitický. S odpadom (ale aj ľuďmi)je potrebné urobiť rázne kroky.
Anonym píše:
Pátek 05.11.2010 21:50
No a kedy že sa vám podrilo niekoho zvečniť pri hromadení odpadu? Dávo, alebo pred pár dňami? Ak je to na polícii a čakáte na výsledok, tak to bude asi keď vy budete v dôchodku. Držím vám palce, pán Ondrašík. A je mi jedno, či ste z SaS, KDH alebo apolitický. S odpadom (ale aj ľuďmi)je potrebné urobiť rázne kroky.
Anonym píše:
Pátek 05.11.2010 21:40
Čo ste vy urobili preto,aby sa odpad v meste nehromadil? Stačí sa prejsť peši po meste a vidíte, že odpad je ozaj problém, ktorému je treba venovať pozornosť. Alebo až vtedy, keď sa premnožia hlodavce? Trošku objektivity a skúste hľadať riešenie. Podajte pomocnú ruku. To by bolo fér. A nie suché konštatovanie, že "velkokapacitné kontajnery nie su podla zákona riešenie..." Čo je podľa vás riešenie? Zdá sa, že sa vyznáte. Či?
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 12:24
Sú tu rôzne názory a komentáre na tému kto je za odpad a jeho odvoz zodpovedný. Neplácajme tu len tak do vetra dve na tri bez žiadnej opory v zákone či inom predpise a poďme sa na problematiku nakladania a odstraňovania odpadu pozrieť detailnejšie: V SR je platný a účinný zákon Zákon č. 223/2001 Z.z. z 15. mája 2001 o odpadoch, ďalej Vyhláška MŽP SR č. 283/2001 Z. z. o vykonaní niektorých ustanovení zákona o odpadoch a Vyhláška MŽP SR č. 284/2001 Z. z., ktorou sa ustanovuje Katalóg odpadov. Nebudem tu vypisovať všetky a vysvetľovať celé znenia ale poukážem na podľa mňa najdôležitejšie state jednotlivých predpisov.
Uvedený zákon (č.223/2001) upravuje najmä 1.)pôsobnosť orgánov štátnej správy a obcí,2.)práva a povinnosti právnických osôb a fyzických osôb pri predchádzaní vzniku odpadov a pri nakladaní s odpadmi.3.) zodpovednosť za porušenie povinností na úseku odpadového hospodárstva. Najdôležitejšou časťou zákona je PIATA ČASŤ (NAKLADANIE S ODPADMI) § 39 (Nakladanie s komunálnymi odpadmi a s drobnými stavebnými odpadmi). Ten v odstavci 2 uvádza "Za nakladanie s komunálnymi odpadmi, ktoré vznikli na území obce, a s drobnými stavebnými odpadmi, ktoré vznikli na území obce, zodpovedá obec." V odstavci 3, písm. b uvádza " b) zabezpečiť podľa potreby, najmenej dvakrát do roka, zber a prepravu objemných odpadov na účely ich zhodnotenia alebo zneškodnenia, oddelene vytriedených odpadov z domácností s obsahom škodlivín a drobných stavebných odpadov." Myslím, že viac netreba rozpisovať a je jasné každému kto za likvidáciu zodpovedá. A pri pohľade na inkriminované lokalite je jasné, že si ktosi neplní zákonné povinnosti. Nejdem hľadať vinníka ale iba skonštatovať reálny stav a zdôrazniť na to že, riešenie tu je ale....Ešte musím reagovať na Autora(ka)05. 11. 2010 19:59 a položiť mu otázku, kde a v ktorom predpise našiel to, že "veľkokapacitné kontejnery nie sú podla zákona riešenie" ! Rád sa zapojím do diskusie na tému odpadu a na registrovanej diskusii.

Ďalej reakcia na Autor(ka) 05. 11. 2010 19:49 (" Takže milý Bicko a ostatní kandidáti z dedovca na neporiadok sa nesťažujte ale dajte si pracovnú sobotu a hor sa do práce ako kedysi Čarnogurský robil na LUNIKU IX. MOR HO !!!!"). Nesťažujem sa! Na sťažovanie nie je toto fórum ale kompetentný orgán!! Zatiaľ som chcel predísť sťažnosti a iba poukázať na nečinnosť povinných. Ale nevylučujem, že ak sa veci nepohnú, bude podaná aj sťažnosť. Opäť zdôrazňujem, že som ochotný diskutovať na ľubovoľnú tému ale nie s anonymmi. A Vy pán alebo pani anonym ste ako spokojný s problematikou odpadu? Podnikli ste aspoň nejaké kroky k upozorneniu na tento problém alebo jeho odstránenie? Či si len doma v kuchyni zanadávate aké je to tu na ... alebo pod rúškom anonymity sa na tu na fóre "sťažujete". Poďte a prídte v niektorú "pracovnú" sobotu a pridajte sa a dáme ten odpad už konečne preč. Mgr. Martin BickoRobert Ondrášik
Robert Ondrášik píše:
Úterý 09.11.2010 13:48
Martin, ak toto tvoje odborné vyjadrenie niekto nepochopil, tak už nepochopí asi nič...Ale ok..skládky sa dnes : 9.11.2010 začali likvidovať...ale čo ďalej? Bude mesto čakať nečinne, že vzniknú ďalšie? Alebo už padne aj nejaký návrh na riešenie?
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 15:26
Je to v krátkosti vysvetlené tie najzákladnejšie povinnosti mesta. Škoda že sa mesto zbadalo v odstraňovaní bordelu až po upozornení a pred voľbami. A pritom stačí tak málo. Pár kontejnerov tak ako boli umiestnené po Dedovci a Lánskej. Ľudia ich potrebujú. M. Bicko
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 23:57
Suhlasim. Ak je na blizku kontajner, tak je pre kazdeho pohodlnejsie vyhodit to do neho ako odpad vozit do hory.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 22:18
Našiel som pekný článok na nete :
S advokátmi je to zaujímavé. Bezpochyby sa väčšine z nich slušne darí. Majú na drahé autá a ľahko si dokážu postaviť luxusné domy, haciendy a vily. Sú nenávidení a žiadaní súčasne. Raz sú pre väčšinu len právnickí špekulanti, ktorí naháňajú honoráre za svoje pochybné služby. Inokedy sa však ľudia takmer pobijú o ich servis, lebo zachraňujú pozemky, dedičstvá či vlastnú slobodu.

Právo ako také nemá dobrý imidž. Pôsobí ako samoúčelná hra. Vymýšľame si zákony, aby bolo čo porušovať. Píšeme zmluvy a následne ich účastníci na dohody zabúdajú. Z tohto chaosu nedokonalých ľudských vzťahov žije právnický biznis. Právne služby sú drahé, a predsa sa výborne predávajú. Právne zastupovanie stojí veľa preto, lebo víťaz sporu zarobí mnohonásobne viac. Je zrejmé, že chamtivosť advokátov je umožnená chamtivosťou ich klientov. Inak by väčšina advokátskych kancelárií mohla vyvesiť ceduľku „Zatvorené“. Zostalo by len pár nadšencov, ktorí budú zastupovať diskriminovaných Rómov alebo väznených disidentov.

Anonym píše:
Pátek 05.11.2010 21:30
Čo je na tom zlé, keď niekto poukazuje na neporiadok? Že je pred voľbami? Nedajte sa vysmiať. Odvoz odpadu je v tomto meste dlhodobý problém. Nielen na Dedovci, na Lánskej, Kolónii, SNP,... a ostatnom Slovensku. Rád by som Vás videl, ako Vy seperujete odpad, ako nepotrebné veci vozíte do zberného dvora. Stačí si len spomenúť na Lánskej, aký bordel bol pri ZŠ, keď tam boli zberné suroviny. Takže nielen ľudia z Dedovca sú bordelári, ale aj z Lánskej. V jednom s Vami súhlasím. Je to v ľuďoch. A riešenie? Len systém, ktorý nedovolí ľuďom robiť takéto divoké skládky a možno ich trochu motivovať.
Anonym píše:
Sobota 06.11.2010 00:29
Už teraz sa teším ako o necelé štyri roky si junák Sulikovie zakrepčí...spánom bohom idem od Vás...neublížil som... a skončí tam ako jeho predspevák Voloďa Mečiarovie, na smetisku dejín alebo skôr politiky lebo božie mlyna melú pomaly ale isto... už zakapalo ZRS, SOP, ANO, SDĽ, a teraz už je na rade SNS, KSS a najmä SaS, trojpísmenkové strany, ktoré stoja za H O V N O
Anonym píše:
Sobota 06.11.2010 00:48
Tešte sa, teším sa s vami. Vaše myšlienkové pochody s trojpísmenkovými stranami sú ozaj pozoruhodné. Aké sú medzi nimi súvislosti okrem troch písmen nevidím. Každá strana s troma písmenami mala a má svoje predstavy a nejakým spôsobom sa zapísala. Menej alebo viac. Za všetkým sú ľudia. Vy ste asi sympatizantom alebo členom strany, ktorá má písmen viac. Ale viac písmen neznamená viac rozumu a jedinečnosť hľadania východísk zo srabu, v ktorom sa republika a naše úbohé mesto nachádza. Čo stojí za H O V N O je váš príspevok.
Anonym píše:
Sobota 06.11.2010 10:52
keď v slove HOVNO vymeníte 4 písmená a jedno odoberiete, dostanete slovo SMER. To nemôže byť náhoda...
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 21:39
Ja by som tam pribalila aj MOst , HZDS a ostatné strany a ponechala Paliho kapurkovú, tá ma veľa písmen, tam isto budú inteligenti, hahahahahaha

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359