Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Asociácia zamestnávateľských subjektov: Vyhlásenie a výzva k centrálnemu zbernému dvoru

Asociácia zamestnávateľských subjektov: Vyhlásenie a výzva k centrálnemu zbernému dvoru

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 02.06.2009 21:58
[2009-06-02] Na titulke dnešného Obzoru je uverejnená výzva k občanom a poslancom, ktorú vlastnoručne podpísali riaditelia šiestich najväčších firiem v Považskej Bystrici: Ing. Štefan Blaško (PSL, a. s.), Ing. Pavol Demáček (MEDEKO CAST, s. r. o.), Ing. Ľubomír Harvánek (RAVEN, a. s.), Ing. Miloš Kraus (Sauer-Danfoss, a. s.), Ing. Jozef Mitošinka (Považská stavebná, a. s.) a Ing. Miroslav Stacho (Prima zdroj Považská Bystrica, spol. s r. o.).

Asociácia zamestnávateľských subjektov

Vyhlásenie a výzva

k centrálnemu zbernému dvoru

Vážení spoluobčania, poslanci mestského zastupiteľstva!

Otázka budovania centrálneho zberného dvora, hnedého priemyselného parku či spaľovne, alebo jednoducho povedané „smetiska“ v Strojárenskej štvrti v Považskej Bystrici, je dnes všadeprítomná. Diskutuje sa o nej v médiách, na zastupiteľstve, medzi občanmi mesta,...
My, členovia AZS PX, veríme v rozumné riešenia pre toto mesto. Uvedomujeme si, že mesto potrebuje likvidovať odpad. Ale prečo tu a takto?

Prečo Tu?
- v jednej z najmalebnejších častí mesta, kde je na jednej strane dostatok zelene a na druhej strane – diaľnica a s ňou súvisiaci problém nezvládnutia jej trasovania cez mesto. V tejto štvrti sú školy, športoviská, v tesnej blízkosti plánovaného zberného dvora je nemocnica – Medicínske centrum ZUNZ a pracovné príležitosti veľkej časti obyvateľov nášho mesta.
Prečo Takto?
- bez záujmu o dopady na životné prostredie, ktoré sa bude dotýkať nielen obyvateľov Strojárenskej štvrti, ale celého mesta, a nielen súčasnej generácie, ale hlavne našich detí a vnukov. Zaujímajú nás tie „obrovské“ čísla ton odpadu, ktoré samotné mesto nevyprodukuje.


Pýtame sa: „Prečo konečne už raz v tomto meste nezvíťazí zdravý rozum?“ Ide o zdravie nás všetkých, o životné prostredie pre nás všetkých. Kedy príde čas a o projekte zberného dvora či spaľovne, sa bude diskutovať s ľuďmi, ktorých sa to týka? Ľuďmi, ktorí žijú a chcú ostať žiť v tomto meste?

V spleti informácií sa zdá, že sa veľa zámerne nepovedalo, veľa sa zahmlieva. Ponúkajú sa otázky: „Komu prospeje vybudovanie centrálneho zberného dvora?“ „Aká bude kvalita životného prostredia pre nasledujúce generácie?“ Neskrýva sa za týmito snahami len zámienka lukratívne predať súkromné pozemky mestu?“ Máme obavy z možného vybudovania budúcej spaľovne, alebo iných kapacít na spracovanie odpadov v tejto oblasti – v meste a takom gigantickom rozmere.

Chceme vyjadriť našu podporu inému, menej agresívnemu riešeniu problematiky spracovania odpadu, tak aby sa v blízkosti nášho mesta ekologicky spracovával „náš“ odpad a nie odpad zvezený zo širokého okolia.

Vážení spoluobčania, poslanci mestského zastupiteľstva!
Nebuďme ľahostajní k týmto otázkam, aby sme neurobili podobnú chybu, ako to bolo v prípade projektovania diaľnice cez naše mesto, aby sme neboli opäť vydierateľní argumentmi typu „teraz už iná možnosť nie je“.

Asociácia zamestnávateľských subjektov v Považskej Bystrici:
Ing. Štefan Blaško, v. r., PSL, a. s.
Ing. Pavol Demáček, v. r., MEDEKO CAST, s. r. o.
Ing. Ľubomír Harvánek, v. r., RAVEN, a. s.
Ing. Miloš Kraus, v. r., Sauer-Danfoss, a. s.
Ing. Jozef Mitošinka, v. r., Považská stavebná, a. s.
Ing. Miroslav Stacho, v. r. Prima zdroj Považská Bystrica, spol. s r. o.

Příbuzné položky
Kauza: zberný dvor a spaľovňa
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 03.06.2009 12:49

Stacho koho zamestnáva? svoju firmu predsa dávno predal a čo mu ostalo tak možno 2 sekretárky a Havran je tam tiež podpísaný? Ten má dokonca svojho poskoka Nováka priamo na úrade? Ten to nevie zariadiť a smradľavý zberný dvor zušiť? Či aj jeho už súdruzi zmanipulovali a dostatočne "motivovali" , aby súhlasil a na Havrana sa vykašľal?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 03.06.2009 15:24
k Stachovi: členom klubu je ten, koho považujú ostatní členovia klubu za člena.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 03.06.2009 20:58

Mozno SBS-karov, ved kto iny mu bude strazit majetok, ktory nazhrnal ako sysel, casto aj spinavymi metodami. Ale do hrobu s ho nezoberie, sysel lakomy

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 03.06.2009 15:05

súdruh mitošninka sa kriticky vyjadruje k dialnici cez mesto ktoru zariadil jeho bos luboš.toto je proste krajina zazrakov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 03.06.2009 15:35

no... mohol by to byt dobry lobbing, dufam ze mesto tuto vyzvu nebude ignorovat ako ostatne, ja osobne suhlasim s tym, co je napisane v liste. Uz sice vidim vsetky tie reakcie mesta tipu "ziadna spalovna, ziadne smetisko a ani nebudete vediet ze to tam je", respektive "no ved je to take lahke kritizovat ale navrhnite inu variantu kam zberny dvor (a neskor spalovnu) umiestnit..." transparentne by sa to mohlo vyriesit vyhlasenim referenda v meste o osude dvora: byt ci nebyt v stojarnach... (predtym by ale bolo dobre medializovat problem aby obcania vobec mali zaujem vyjadrit svoj nazor) V kazdom pripade by nieco take priamo v meste a s takymi kapacitami nemalo co robit.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 03.06.2009 19:10

Odpad (možno s výnimkou špeciálnych a nebezpečných druhov odpadu) by sa mal likvidovať v tom meste (obci), v ktorom sa vyprodukuje. Možno by takto vznikol tlak na výrobcov obalov, aby sa zamerali na recyklovateľné alebo aspoň biologicky odbúrateľné obaly. Lebo priznajme si, drvivú väčšinu komunálneho odpadu predstavujú práve obaly.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 04.06.2009 00:01
Skutočne, obaly tvoria stále väčší podiel komunálneho odpadu. A náklady sa presúvajú na zákazníka, a na obce.

Škoda, že lobby výrobcov obalov zablokovala platnosť zákona, ktorý napr. zavádzal povinné zálohovanie PET fliaš.

Teraz ich je plná Domanižanka.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 04.06.2009 06:58

je ich plná Domanižanka, sústreďujú sa pod jedným konkrétnym spádom a nie je toho kompetentného, ktorý by ich vybral kým sú pri sebe. Príde väčšia voda a odplaví ich ďalej. Ale to už bude potom na Váhu a tam sa to pri pontóne medzi iným odpadom stratí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 03.06.2009 21:06

Z voľne dostupných informácií sa nemôžem ubrániť dojmu že medzi riadkami vyhlásenia je napísané asi toto: MY Asociácia zamestnávateľských subjektov disponujeme bližšími "sumarizovanými" informáciami súvisiacimi i s touto vecou. Vzhľadom k tomu, že naznačujú priamy vplyv na naše podnikateľské aktivity, rozhodli sme sa celkom prirodzene vykonať viacero postupných, zreme komplikovaných, krokov na ochranu našich priamych podnikateľských zámerov a záujmov.

Pokiaľ je záujmom zo strany asocácie, vzhľadom na vyššie uvedené, to čo je napísané vo vyhlásení, tak držím palce. Ak je to však záujem, vzhľadom na vyššie uvedené, priživiť sa, to môže byť i veselo.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 03.06.2009 23:52
"rozhodli sme sa celkom prirodzene vykonať viacero postupných, zreme komplikovaných, krokov na ochranu našich priamych podnikateľských zámerov a záujmov"

Otázka: Je možnosť voľne sa nadýchnuť vzduchu bez obsahu dioxínov priamym podnikateľským zámerom a záujmom?

Možno netreba úplne za všetkým hľadať nekalé zámery. Táto istá skupina ľudí už urobila podobné vyhlásenie - proti likvidácii nemocnice s poliklinikou. Tiež si myslíte že tam všetci majú "podnikateľské zámery"?

Čo ak je ich hlavným motívom - žiť v aspoň trochu normálnom meste?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 03.06.2009 23:19

Tak toto nemá obdobu. Stacho ukradol mestu tenisové dvorce a teraz bude proti všetkému čo sa má v strojárňach robiť. Asi zabudol, že keď tam boli strojárne v plnom prúde tak sa tam s bordelom narábalo krížom krážom a ekológia bola na poslednom mieste. Harvránek má svojho Nováka na úrade. Bez neho starý doktor nepodpíše ani dovolenku upratovačke. Ravenko nepotrebuje vypisovať do novín, aby niečo dosiahol, stačí zdvihnúť telefón a obaja psíčkovia z mestského úradu pribehnú a nechajú si poradiť. Mitošinka mudruje nad dialnicou, ktorú jeho verný druh a spolumajiteľ Lubko takto doje.al. Demáčekovi, Blaškovi a Krausovi zrejme kríza tak pomútila hlavy, že ani asi nečítajú čo podpisujú. Je to len predvolebná kampaň. Nazývať zberný dvor smetiskom je manipulácia aká nemá obdobu. Žiadne návrhy z ich panfletu nevyplývajú, iba pichajú do hovna, ktoré smrdí aj bez toho, aby okolo neho výrili vzduch. Táto partia diletantov dáva názvu podnikateľ absolútne nesprávny význam...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 03.06.2009 23:44
Nuž plno zaujímavých informácií o vplyvných ľuďoch ste sem popísali - nepochybujem že ich viete všetky aj doložiť, keby došlo na lámanie chleba.

A na ktorých ste nemali informácie, tých ste vyhlásili za nesvojprávnych, ktorí podpíšu čo im na stôl položia. Generálni riaditelia veľkých firiem to tak asi podľa vás zvyknú, podpisovať bez rozmýšľania a bez prečítania :-)

Možno si ich pletiete s podaktorými poslancami mestského zastupiteľstva, ktorým nevadí odhlasúvať materiály bez toho, aby do nich mohli nahliadnuť.

Možno táto výzva 6 veľkých podnikateľov pomôže minimálne tomu, aby poslanci prestali hlasovať bez prečítania.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 04.06.2009 07:06

Súhlasím, že sa to tou opäť strháva... Chlapci - na politikov nadávame preto, lebo vyhadzujú VEREJNÉ FINANCIE. Podnikatelia disponujú SO SVOJIM. Ak máš niečo proti poslancovi, môžeš to dať na javo až vo voľbách. Ak máš niečo proti podnikateľovi, tak sa môžeš rozhodnúť zajtra, že pôjdeš nakúpiť inde.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 04.06.2009 10:14

Je mi jasné, že Vám ako profesionálnemu občianskemu aktivistovi takéto listy vyhovujú. Vytvárajú zdanie, že sa s Vami stotožňujú aj ostatní - dokonca vplyvní podnikatelia. Ale to ste naivní. Využívajú iba to, že rýpu do problému, ktorý je citlivý a v znení hesla "čím horšie - tým lepšie pre nich v budúcich voľbách" sa takto populisticky a neodborne vyjadrujú k problematike, ktorú keby sa im aj hneď podarilo nastrčiť v budúcich voľbách na miesto primátora svojho človeka - budú musieť sami riešiť. Ale dívím sa, že keď už ste taký zaujatý ochranca nášho krásneho zeleného mesta tak prečo fundovane nevysvetlíte občanom a nenapadnete slovné spojenia, ktoré používajú vo svojom liste. Napríklad: "bez záujmu o dopady na životné prostredie, ktoré sa bude dotýkať nielen obyvateľov Strojárenskej štvrti, ale celého mesta, a nielen súčasnej generácie, ale hlavne našich detí a vnukov" Veď preboha zberný dvor ako projekt sa posudzuje z hľadiska vplyvu na životné prostredie kompetentnými úradmi. Taktiež doprava a hluk. A keď sme pri tých tonách - je na svete už vôbec nejaký relevantný dokument hovoriaci o zámere zberného dvora okrem toho zdrapu papiera nad ktorým ste všetci mudrovali? Je niekde oficiálna objednávka na firmu, ktorá to má spracovať? Aké zadávacie údaje táto firma dostala? Prečo sa nepýtate na toto, ale pritakávate tu parte lobistov, ktorí si myslia, že svoje krachujúce firmy zachránia tým, že budú mať vplyv aspoň na dianie v meste. Či už aj Vy pán Smatana chcete ísť kandidovať? Alebo sa nedajbože zamestnať v Ravene :-) ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 04.06.2009 17:31

je jedno či bude kandidovať Smatana,a či bude zvolený on alebo Kraus alebo ktokolvek,pokial bude večšina obyvatelov lahostajna a tupá vždy to tu bude ako na ukraine!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 04.06.2009 19:42

Nejde tu nahodou o vykup pozemku pod zbernym dvorom a ostatnymi aktivitami s tymi spojenymi z mestskych penazi, alebo eurofondov ? Kto je vlastne vlastnikom toho pozemku ? Udajne sa to kupilo nie tak davno a vcelku za lacno a teraz by sa to dalo zhodnotit velmi dobre a rychlo?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 04.06.2009 23:56
Áno, tým čo presadzujú zberný dvor (a súvisiacu spaľovňu) ide podľa môjho názoru hlavne o ten pozemok a o eurofondy. Reči o riešení naliehavej situácie s odpadmi sú len hmla. V regióne je veľa voľných skládok a spaľovňa v Ladcoch vozí odpady až z Rakúska.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 04.06.2009 19:32

presne a trefne napísané.Len treba.Je to t dodať,že list napísal tenisový mág,ktorý vypláca aj zeleného aktivistu.Je to tak,Smatana zavádza a neuvedie fakty, to čo je v stavebnom povolení a projekte.Zavádza.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 04.06.2009 23:52
O akom stavebnom povolení a projekte hovoríte? Ak máte niečo konkrétne, stačí skopírovať do diskusie alebo si vytvorte konto a publikujte článok. Nikto vám v tom nezabráni.

Ja o žiadnom stavebnom povolení neviem - k stavebnému povoleniu je ešte dosť ďaleko. Teraz sa hrá o projekty na eurofondy.

Čo sa týka vyplácania zelených aktivistov: to je výborný nápad. Šírte prosím tú myšlienku. AKTÍVNYCH OBČANOV TREBA PLATIŤ. Bez mimovládnych organizácií sa nič nedá dosiahnuť. Zaplaťte si ich! Číslo účtu do Tatrabanky je zverejnené na spodku tejto stránky.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 05.06.2009 00:21
Citát: "Veď preboha zberný dvor ako projekt sa posudzuje z hľadiska vplyvu na životné prostredie kompetentnými úradmi. Taktiež doprava a hluk. A keď sme pri tých tonách - je na svete už vôbec nejaký relevantný dokument hovoriaci o zámere zberného dvora okrem toho zdrapu papiera nad ktorým ste všetci mudrovali? Je niekde oficiálna objednávka na firmu, ktorá to má spracovať? Aké zadávacie údaje táto firma dostala? Prečo sa nepýtate na toto (?)"

Odpoveď: posudzovanie vplyvov na ŽP (EIA) je ešte ďaleko v budúcnosti. Je to formalita, diaľnica nám to ukázala - z procesu posudzovania vyšiel víťazne tunel, a čo z toho?

Teraz sa hrá o eurofondy. Ak sa ich podarí naliať do tých pozemkov, environmentálnych štúdií sa navyrába, že ich nebudeme stačiť čítať. A potom ich budeme môcť odniesť do tej spaľovne.

Ten zdrap papiera - k autorstvu sa prihlásil vedúci pracovník firmy Megawaste. Nepáčilo sa mu, že bol zverejnený, ale obsah nepoprel. Relevantný dokument o zámere zberného dvora? Múdro hovoríte. Zatiaľ ho nikto nevidel. Viacerí poslanci zaprisahali vedenie mesta, aby takýto dokument predložil najneskôr 3 týždne predtým, než sa bude schvaľovať.

Verejnosť a najmä poslanci by mali trvať na tom, aby boli tieto informácie zverejnené.
Mne naozaj nemá význam vyčítať, že informácie nie sú dostupné.
Nie som ani presadzovateľ toho zámeru, ani úradník ktorý to má na starosti.

Podsúvate čitateľom nezmyselnú teóriu, že podnikateľská asociácia si problém vymyslela kvôli voľbám. Smiešne. Zámer spaľovať tu 80 000 ton odpadu vytvorila firma Megawaste pre potreby mestského úradu, prečítajte si ostatný Obzor. 6 zamestnávateľov si nepotrebuje zvyšovať svoj vplyv takýmto spôsobom.

Či budem kandidovať? Áno, chcem kandidovať za poslanca mestskej časti Lány, minule mi chýbalo len pár desiatok hlasov. Zamestnanie nehľadám, práce mám vyše hlavy.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 05.06.2009 01:44

"Podsúvate čitateľom nezmyselnú teóriu, že podnikateľská asociácia si problém vymyslela kvôli voľbám. Smiešne. Zámer spaľovať tu 80 000 ton odpadu vytvorila firma Megawaste pre potreby mestského úradu, prečítajte si ostatný Obzor. 6 zamestnávateľov si nepotrebuje zvyšovať svoj vplyv takýmto spôsobom." Neskutočné ako narábate so slovíčkami pán Smatana. Ja som sa nikde nedočítal o spaľovaní 80.000 ton odpadu. Aká spaľovňa na takéto množstvo? Už sa Vám máli názov "smetisko" tak idete strašiť občanov spaľovňou s takouto kapacitou??? No pán Boh nás zavaruj pred Vašim úspechom v komunálnych voľbách. Dúvam, že tých pár desiatok hlasov sa prehĺbi na pár stoviek hlasov. A bagatelizovať EIA!?!?!?! Wow. Nechcete sa živiť tým, že ju budete pre nenažraných znečisťovania chtívých podnikateľov vybavovať? A ak tomu správne rozumiem - aj keď mestské zastupiteľstvo schváli zámer - pre jeho predloženie na ministerstvo je nevyhnutné právoplatné stavebné povolenia, ktorého súčasťou je EIA, takže neviem o akom vzdialenom čase tu rozprávate. Ak EIA, ktorej súčasťou je aj verejné prerokovanie s občanmi, nebude udelená, tak je úplne jedno či mesto zámer podalo a či MZ podanie tohto návrhu schválilo. Myslím, že pokúsiť sa o čerpanie peňazí z EU však stojí za tol Mesto tým nemá čo stratiť. A Vás zaujíma čie sú to pozemky? Či sú súkromné a toto je len cesta ako ich predať mestu? Hmmm...zaujímavý spôsob uvažovania. Typicky Bystrický. Neviem, či má mesto toľko lokalít na výber. Bývalé strojárne sú historicky ekologicky a priemyselne zaťažená oblasť a pokiaľ sa ku celému projektu bude pristupovať citlivo a zohľadnia sa všetky riziká tak je táto oblasť na túto činnosť vhodná. Viete o inej? Kde chcete aby mesto zriadilo zberný dvor? V Teplej na ihrisku? Pri domanižanke na konci SNP? Niekde na Strede? Niekde na Lánskej? Pri kaplnke na Rozkvete? Kde sú vôbec nejaké mestské pozemky? Manipulujete pán Smatana. Narábate so slovíčkami ako Vám to pasuje. A či si asociácia zvolila túto problematiku kvôli voľbám? To snáď nie ste tak naivný, že o tom pochybujete. Ešte keby to zoskupenie bolo bez Primáka, Raveňáka a Mitošinku tak by som tomu snáď veril. Ale v tomto zložení absolútne nepochybujem o tom, že je to len vytĺkanie politického kapitálu. Toť môj názor.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 05.06.2009 09:51
1. O tom, koľko ton odpadu sa má spáliť a koľko spracovať iným spôsobom, sa môžeme baviť potom, keď investor zverejní podklady. Že sa presadzovatelia projektu snažia držať verejnosť aj poslancov v stave informačnej nedostatočnosti, je zrejmé. Nesmú sa potom čudovať, že lietajú nepodložené čísla. Nech dajú presnejšie - kto iný ich má dať?

2. "Bagatelizovanie EIA": po prečítaní toho odseku je mi zrejmé, že sem píše človek "z úradu", alebo z firmy presadzujúcej projekt. Koľkokrát som už v živote počul, že čo strašíme verejnosť, veď projekt bude musieť prejsť úžasným a verejným procesom posudzovania EIA! Ten proces má po zmene legislatívy u nás len váhu zdrapu papiera. Stačí aby prebehol, investor ho môže ignorovať. Opakujem - keď na projekt dostanú eurofondy, vyrobia nám toľko environmentálnych štúdií, že ich budeme recyklovať 5 rokov. A verejných prerokovaní že na ne občania nebudú stačiť chodiť.
TERAZ treba informovať verejnosť a hlavne poslancov o zámere.

3. Že mesto nemá eurofondami čo stratiť: veru má. Ak sa z eurofondov zadotuje spracovňa odpadu, ktorá bude prevyšovať potreby nášho mesta, tak na tom budeme tratiť poriadne. Zmeníme sa na špinavý zadný dvor buď pre široký región, alebo aj pre zahraničie. Ako tomu zabrániť? Ako dosiahnuť aby bol projekt citlivý a so zohľadnením rizík atď? Len odbornou verejnou kontrolou. A nie tak ako sa to robí doteraz - salámovou taktikou, predkladaním čiastkových projektov poslancom na schválenie, bez toho aby si ich predtým mohli celé prečítať!

4. Vlastníctvo pozemkov: veru tak. Nech je to Bystrické alebo Bratislavské, o toto sa treba najviac zaujímať.
Tie pozemky v strojárňach nie sú mestské, sú súkromné. Akože to prebehne, aby mesto mohlo naliať eurofondy do súkromných pozemkov? Hovorím o projekte "priemyselného parku", ktorého súčasťou má byť aj zberný dvor (a spaľovňa).

5. Lokalita pre zberný dvor: až taký malý okres nie sme, aby sa nenašla vhodná lokalita. A nemusíme sa zameriavať len na miesta v tesnej blízkosti ľudských obydlí - lebo iné ste nenapísali.

6. Vytĺkanie politického kapitálu: vždy keď som počul obvinenie z vytĺkania politického kapitálu, vychádzalo z úst ľudí, ktorí vytĺkali finančný kapitál.

Patrilo by sa podpísať pod svoj názor, nie? Evidentne to nepísal človek, ktorý má informácie len z čítania Považskobystrických noviniek...
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 05.06.2009 13:57

"No pán Boh nás zavaruj pred Vašim úspechom v komunálnych voľbách."

Smatana má už teraz väčší vplyv než priemerny poslanec.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 05.06.2009 14:58

pan boh nas zavaruj pred takymito zadubencami :-|

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 05.06.2009 15:15

ale hlavne viac ROZUMU ako cele zastupiteľstvo v P.B.Hravo ich vopchá do vačku.Čo je naše šťastie- má aj CHARAKTER !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 05.06.2009 15:50

Bystrica potrebuje takých ľudí viac.Celé Slovensko,aby sme sa dostali z týchto sračiek.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 06.06.2009 22:19

Pán Smatana je roduverný Bystričan. K nemu sa zatiaľ nejdem vyjadrovať. Ale asi 60 % ostatných tupcov , čo po roku 1989 prezentovali naše mesto pri nejakých voľbách a to nasledovne: Najviac v raámci SR volením HZDS + L.L. , teraz Smeru + MUDr, Stando a ŠTB, potom Smatanu a Bystrica sa bude vsúvať do prdele čím ďalej tým viac !! Je smola že pôvodných Bystričanov asi prevalcovajú všelijakí príšelci, mne to tak pripadá, že ten odpad,ktorí sa inde nemohol uživiť prišiel do P.B. a teraz to tu tak vyzerá !! Žiaden nášľap za nápadom,. iba stagnácia a konzumácia sľubov !!! Lenže priatelia lepšie sa bude mať každý i- ba po tom čo sa každý sám o tom pričiní. Žiadné sľuby nikomu nepomôžu a ani nikoho vpred neposunú. Sľúby sú iba odrby od politikov, ktotí magori zožeru !! Ja a moja rodina sa má tak dobre ako sa ja sám snažím. Žiaden politik mi v tom nepomôže. Za roky parlamentnej demokracie som zistil, že tí čo najviac sľubudú a rozdávajú mňa a moju rodinu najviac okrádajú.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 11.06.2009 00:46

..."Je smola že pôvodných Bystričanov asi prevalcovajú všelijakí príšelci"...

Je to asi preto, lebo pôvodní Bystričania zrejme dgenerovali niekedy ešte pred prvou dobou ľadovou, ty PôVODNÝ Bystričan :)

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359