Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Anonymné predvolebné letáky: nič nového pod Manínom

Anonymné predvolebné letáky: nič nového pod Manínom

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 10:42
[2010-11-09] Anonymné letáky, útočiace na kandidátov, nie sú v našom meste žiadnou novinkou. Prvýkrát sa vyskytli už "za Lackoviča". Obvykle za nimi stoja politickí oponenti, ktorí si veľmi dobre uvedomujú, že svoju kritiku nemôžu podpísať, lebo by sa okamžite poukázalo na ich vlastné "maslo na hlave". Prípadne by im hrozilo trestné stíhanie za ohováranie. A tak sa podpisujú ako "nespokojní (pobúrení, nahnevaní) občania". Z tejto úrody tu máme prvé dve kyslé jabĺčka:

Leták "Výzva občanom Považskej Bystrice". Do schránok bol vhadzovaný koncom októbra 2010. Leták formátu A4 je husto popísaný drobným písmom a snaží sa seriózne argumentovať v prospech "dlhoročného manažéra". Autorom plagátu môže byť prakticky každá politická skupina, okrem SMER-SD (pretože v texte je kritizovaný Karol Janas a jeho strana).

Anonymný leták "Výzva občanom Považskej Bystrice"

Druhý plagát je novší, vhadzovaný začiatkom novembra 2010. Hoci je podpísaný podobne - "Nespokojní občania Považskej Bystrice", je podstatne výraznejší, agresívnejší, pracuje s palcovými titulkami a slovami ako arogancia, podvod, zneužitie, rozsudok, falšovanie, "mengele". Trochu neprehľadne mieša dve kauzy: falšovanie uznesenia, a otázku financovania právnika, ktorý zastupoval Miroslava Adameho pred súdom.

Anonymný leták "Zastavme aroganciu a neúctu"

Leták obsahuje aj doslova mikroskopický text "zdroj: http://povazska-bystrica.otvorene.sk".

Asi netreba dodávať, že redakcia PB.OTVORENE.SK s výrobou a distribúciou tohoto letáka nemá nič spoločné, ani nemá informáciu o autorstve letáka. Už si pomaly začíname zvykať, že odkaz na náš web obsahujú nielen letáky, ale aj bilboardy, vyrábané bez nášho vedomia.

Anonymný leták "Zastavme aroganciu a neúctu" - detail

 

Dostali ste do schránky podobný "darček"? Odfotografujte ho a pošlite na adresu redakcia@pb.otvorene.sk!

Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 20:52
ze sa takymito sposobmi robi kampan.Mozno ze je na tom cosi pravdy..
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 22:37
 Súdne spory mesta Považská Bystrica ....
 
Keďže už niekoľko rokov intenzívne sledujem predvolebnú histériu v Považskej Bystrici , rád by som vyjadril svoj názor nielen na predvolebnú kampaň ..ale aj jednotlivých kandidátov ... Čo ma však najviac desí je nenávisť voči súčasnému vedeniu a nezmyselné katastrofické scenáre v súvislosti so súdnymi spormi, vedenými so spoločnosťami , blízkymi k bývalému primátorovi Ing. Lackovičovi , neobjektívne informovanie prostredníctvom médií a neprofesionálne vyjadrenia „ podnikateľov“, ...

O údajnej 15 – miliónovej pokute , ktorá Mestu PB, hrozí i z Úradu pre verejné obstarávanie za spackaný tender informovali média intenzívne, avšak iba do doby , kedy bolo jasné, že vedenie mesta nepochybilo , nakoľko za verejné obstarávanie je zodpovedná spoločnosť, ktorá výberové konanie realizuje . . . čiže mestu žiadna pokuta nehrozí ...

Podobným spôsobom informujú aj o súdnych sporoch ... hovoria o miliónoch, ktoré požadujú od mesta odporcovia v konaniach, ale nehovoria o sporoch , ktoré mesto reálne prehralo a financiách , ktoré z účtu mesta boli odporcom uhradené .

Pred niekoľkými dňami , na základe rozsudku NS SR bolo spoločnosti REFLEX s.r.o. uhradených 34.638,82 Eur / 1.043.529,-Sk/ . Spor vznikol v roku 1996. Neoprávnené vypratanie bývalého prenajímateľa hotela Manín a následné zabavenie hnuteľného majetku. Prečo médiá neinformovali občanov o vzniknutej „kauze“? Preto, že ju spôsobil JUDr. Loduha s Ing. Lackovičom a nie súčasné vedenie?

Iba o jednom spore súčasného vedenia rozhodoval NS, čiže nezvratne je ukončené iba jedno konanie vedené proti MTS s.r.o. – žaloba o určenie neplatnosti Koncesnej zmluvy zo dňa 15.12.2006.
NS SR rozhodol v prospech Mesta PB, že zmluva je neplatná . Na základe predmetného rozsudku Mesto PB nie je povinné plniť zmluvu s predpokladanou hodnotou zákazky 6.638. 784 – EUR / 200. 000.000 Sk./ Tieto prostriedky sa z rozpočtu mesta vynaložiť nemusia.
V súčasnosti beží konanie o určenie neplatnosti zmluvy. Konanie na prvom stupni bolo rozhodnuté v neprospech Mesta PB . KS rozhodnutie prvostupňového súdu potvrdil , zrušil však výrok o prisúdených trovách konania vo výške 234 430.56 – EUR, ktoré mesto nebude musieť vynaložiť. Mesto podalo podobne ako v prvom, aj v tomto konaní dovolanie na NS SR.
 Nenávidené, neschopné vedenie svojou tvrdohlavosťou zachránilo Mestu iba 6.638. 784 – EUR / 200. 000.000 Sk. Tieto prostriedky mesta , by bez súdneho sporu skončili na účtoch spoločnosti MTS s.r.o.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 23:09
aby sme sa nerozplakali....
Toho, čo tu mesto (ne)zanechalo je však oveľa viac. Analýza súdnych bojov je zaujímavá, avšak bežného občana v prvom rade zaujíma to, čo, môže od mesta reálne čakať, aké je prostredie, čistota, poriadok, kultúra, doprava, sociálna sieť, vyžitie mladých, podpora občianskych aktivít, podpora zdravia a športu, zamestnanosť, investície, "modernosť", bývanie, parkovanie, spoločenský život, školstvo, odpadové hospodárstvo. Všetky spomenuté atribúty sú pre mňa na vysvedčení pre mesto za tieto štyri roky tak na štvorku, mnohé päťku a na rozdiel od školy netúžim po reparáte... A ak ti to ešte stále netrklo, o čom sa hovorí, tak sa opýtaj 100 náhodných ľudí pri Priore, alebo v centre, ktoré nemáme, za čo konkrétne ďakujú mestu za posledné štyri roky, nech vymenujú aspoň 10 spoločensky prospešných vecí. Potom nám tu napíš, čo si sa dozvedel.

P.S. a ak na tom nie sme až tak finančne zle, prečo tie úvery, škrty platov, zrušenie viceKubolína, návrh na zvýšenie cestovného, redukcia spojov, založenie vojenskej správy atď... ?
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 23:09
Je to úplna pravda,no zabudli ste výhru mesta na KS o neplatnti koncesnej zmluvy na rekonštrukciu verejného osvetlenia v meste PB. Ak by mesto tento spor prehralo, 200 000 000 Sk by putovalo spoločnosti MTS na rekonštrukciu. To znova média nespomenú.....Ona tá kritická medializácia nastala,keď primátor odmietol podpísať uznesenie o predaji pozemkov v Orlovom za cca 70 Sk. Náhle bol okresný súd, krajský súd o falšovaní, vymyslené pokuty od UVO....samé nezmysly.Mesto nezaplatilo za ddané medializované veci ani jeden cent.Ale niekomu to vyhovuje takto rozmazávať a spochybňovať mesto
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 09.11.2010 23:20
Reagujem na túto časť: "Pred niekoľkými dňami , na základe rozsudku NS SR bolo spoločnosti REFLEX s.r.o. uhradených 34.638,82 Eur / 1.043.529,-Sk/ . Spor vznikol v roku 1996. Neoprávnené vypratanie bývalého prenajímateľa hotela Manín a následné zabavenie hnuteľného majetku. Prečo médiá neinformovali občanov o vzniknutej „kauze“? Preto, že ju spôsobil JUDr. Loduha s Ing. Lackovičom a nie súčasné vedenie?"

Nuž, možno by nezaškodilo, keby mesto vydávalo a zverejňovalo na svojom webe vlastné tlačové správy! Veď je na to rubrika:

http://www.povazska-bystrica.sk/noviny.phtml?id_menu=31733
Posledná správa je tam z 30.6.2009!

Nehovoriac o tom, že na mestskom webe je akože funkcia "zasielanie správ mailom". Už som si ju aktivoval asi 5x, ale nič nechodí.

Tak potom nenadávajte na médiá, že neinformujú o tom, čo vy chcete. Máte tam hovorcu, nech sa stará.
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 06:33
Som rád,že redakcia sa od týchto letákov dištancuje,lebo nie len, že zastupuju všetkých občanov v uvodzovkách,ja k nim napríklad nepatrím,ale ked takýto leták je roznášaný do domácností,mal by byt bez nejakých chýb,nehovoriac už o pravopise,kde pisatelia si nedali zrejme 100 percentne text skontrolovat,chýbaju čiarky,ale najviac mi prekáža chyba v slove -ktorý su nominantami....by malo byt i.Predpokladám,že letaky čítaju i mladí ludia a takéo tvrdky im pri čítaní rozhodne neprospievaju.Teraz som ja nespokojný občan.....
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 07:12
typická slovenská úchylka: keď chceme niečo spochybniť, čo je na hrane, ale nemáme dosatok argumentov, kontrolujeme pravopis. Tento psychologický moment sme sa asi naučili používať v škole, keď aj v písomke z matiky bola opravená tvrdka. Preto milý lexikológ, nepozeraj telku, lebo v médiách je toľko chýb, čechyzmov a preklepov, že by si mohol čítať akurát tak tvoje vlastné príspevky a aj to len niektoré vety, lebo aj ty si sa utol v jednom slovíčku.
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 09:09
Áno, aj ja si hovorím, že dôležitá je idea obsiahnutá v texte, no ak sa rozhodnem dať niečo na papier a šíriť medzi ľudí, malo by byť vidno, že som do nejakej školy aj chodil. To nehovorím o tom, že si môžete v hocakom textovom editore zapnúť kontrolu gramatiky, keď už ste mali zo slovenčiny 4.
Mimochodom, čo by na dnešnú slovenčinu a to ako ju ovládame povedal taký Ľudovít Štúr?
A ešte nejaké hejslovácke heslo: Maďarov na vás!
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 08:44
presne tato hrubka - ý v mnoznom cisle - bola aj na tych bilbordoch v lete.
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 12:44
Dnes som sa v Bystrici v aute cítil ako v Bratislave na Krížnej. Okolo cesty samé kurvy...
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 13:20
:-)
Veru tak.
Kischovci, harantovci, chalúpkovci sa vyrojili ako osi na bonbón.
Asi preto taký nával, lebo predtým boli niekde 4 roky zalezení.
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 16:02
...to akoze si janasovcov vynechal schvalne? ti akoze 4 roky mestu pomahali, hej?
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 18:35
nevynechal schválne, len tých hadov som ešte nevidel.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 17:11
A kamže si pozeral? Veď janasovská 9 je neprehliadnuteľná.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 17:12
A kamže si pozeral? Veď janasovská 9 je neprehliadnuteľná.
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 20:45
Presne tak. Blokovali rozvoj mesta, za tie 4 roky sme mohli byť úplne niekde inde. Žiadne obchodné centrum pred Manínom, žiadna vysoká škola v budove OVS, žiadne nákupné centrum na rybníkoch, blokovanie podnikateľských aktivít na Strede pri MŠ,a pod. Žeby preto,že tam bývajú janasovie rodičia? Ale to by boli osobné záujmy pred verejnými.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 18:22
to si vymenoval vacsinu veci, kde sa Janas dokazal vzchopit a niecomu zabranit. Pozemok pred Maninom chcel oToci Haviar.Zasypanie rybnikov by nas raz velmi mrzelo. Verejny zaujem nie je zahustujuca vystavba, ale pokojne byvanie.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 19:00
Verejny zaujem nie je zahustujuca vystavba...
-------------
No tak pozóor. Kde bol Hudr., pUdr., Hr., Docent, ked smeráci odhlasovali totálne nevhodnú bytovkovú zahusťovačku na Rozkvete?
Prečo sa bytovka nestavala v niektorej z prímestských častí, ako je Orlové, Pov Teplá, kde mladé rodiny nemajú kde bývať, kde boli na to pozemky?
Žeby Tóčo tam nemal taký zisk?
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 14:29
Presne si klepol kliniec po hlavičke - Tóčo by nemal poriadny zisk. V obciach na vhodných lokalitách sú inžinierske siete zabezpečené. Tam, kde mu to odklepli neboli, tak to bolo zbytočne predražené. Veď čo, nešlo to z kešene primáta a jeho poskoka. Išlo to z cudzieho (teda našeho spoločného). Preto v prímestských obciach sa nestavajú bytovky aj keď niektoré sa objavili v rozpočte, lebo Tóčo by málo zarobil.Ale to janasovcom asi nevadí.Hlavne, že na Marianskom námestí poriadne zarobil člen ich predsedníctva (Smeru) pán Sádočný. Taktiež ybytočne predražený projekt a Smeráci mu odklepli na poslednom zastupiteľstve ďalšie bubáčiky.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:24
A ty sa do ktrej skupiny zaraduješ,do hadou alebo do kuriev...
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 18:53
ak si videl Kirschovcov...tak si zle videl ( zamestnanec :)))
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 14:31
Videl som na bilborde Kirscha. Vyzerá tam s tými vysúkanými rukávmi ako keby sa chcel biť
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 16:07
:DDD konecne nejaky poriadny prispevok...kratky, vystizny...
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 18:25
Veľmi trefné, celkom som sa pobavil na tej Krížnej.
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 23:16
Dnes v piatok 12. Janas zaprasil celé mesto svojimi bilboardmi!
Naozaj horšie ako na Krížnej v Blave.
Anonym píše:
Neděle 14.11.2010 23:34
Možno je to preddavok za sľúbené zastavenie súdnych sporov, za mimosúdne dohody ... reklamný priestor v Lackovičovej, či Konečného televízii nie je predsa zadarmo .... a prezentuje sa ako pedagóg .... ,že občania Bystrice potiahnu za kratší koniec, že mestské financie dosiahnu dno to v predvolebnej eufórii nie zaujímavé ... nákladná predvolebná kampaň Janasa napovedá oveľa viac ako si pán učiteľ predstavuje. Pán učiteľ, niekedy je menej viac ...
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 22:27
a co to ma spolocne? opytaj sa hociktorej ucitelky na zakladnej alebo strednej skole kolko percent ziakov ma s y a i v mnoznom cisle problem :)
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 17:24
nechcem rypat, ale ten zdroj pb.otvorene na tom jednom letaku sice nie je pravdivy, ale tym ze sa tu tie letaky teraz davaju na stranku, sa vlastne potvrdzuje fakt, ze sa tu na pb.otvorene budu horlivo rozoberat a diskutovat, cize tak ci onak, autor toho letaku v podstate mal pravdu aj ked nie celkom .
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 07:43
Presne vystihnuté . Je to tichá podpora letákov a podľa pravopisu sa dá usúdiť,aká "inteligencia " sa chce dostať do vedenia mesta.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 10:30
čo je tichá podpora letákov? Zle ti rozumieť. A nepíš príspevky kde dávaš zapravdu svojim vlastným príspevkom, je to trápne.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 19:26
Nedávam za pravdu vlastným príspevkom, ak si text prečítaš pozorne zistíš, že ten kto reagoval neporozumel textu .
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 19:23
Nie je to podpora ani tichá ani hlasná . Každý občan Považskej Bystrice, ktorý sleduje dianie v meste vie, že za nespokojnými občanmi mesta sú nespokojný podnikatelia z Lackovičovho košiara , ktorý od roku 1994 - 2006 profitovali z lukratívnych mestských zakáziek, z tzv, nevipovedateľných zmlúv, lacných prenájmov a predajov nehnuteľností.
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 20:10
Tak toto môhol napísať len človek, ktorý má informácie priamo zo zdroja-MsˇU v PB.
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 21:43
Táto informácia bola poskytnutá mnohým médiám, informáciu poskytlo mesto i týždenníku Obzor,i pani Pitoňákovej. Otázne je prečo Obzor neinformoval o výsledku oboch konaní...
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 14:40
Možno to naozaj písali obyčajní nespokojní ľudia z mesta. Ani by som sa nečudoval,aj ja už mám tých experimentov a sľubov plné zuby. Aj doktorov, učiteľov, historikov a podobne. Veď všetci tu hovoríme o demokracii, práve na svoj názor a väčšina z nás všetkých svoj názor tiež pretraktuje anonymne, tak prečo nie oni? A k tomu tresnému oznámeniu - myslím si, že aspoň na tej výzve na bielom papieri nie je naplnená skutková podstata ohovárania.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 10:10
Položme si protiotázku: Kam doviedla mesto "inteligencia", ktorá ovládala mesto doteraz?
Koľko bystričanov by si to radšej vymenili napr. s Púchovom, a to si púchovčania tiež o tom svojom primátorovi nemyslia len samé "dobré" veci...
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 19:29
neusPÉLI
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 19:15
Péli v tomto konaní, nemohol byť úspešný, nie pre vlastnú neschopnosť, ale preto, že bývalému nájomcovi bol v rozpore so zákonom zhabaný majetok, ktorý mesto najskôr odpredalo Ing. Hamackovej, opäť v rozpore so zákonom zhabalo a na záver odpredalo spolu s nehnuteľnosťou firme Reality.

Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 21:49
Chcel by som sa obratit na vazenu redakciu a poprosit ju, ci by bolo mozne mi zaslat aktivacny email...zaslal som tri e-maily na adresu, ktora je k tomu uverejnena na tychto strankach a vsetky sa mi vratili s tym, že ich dorucenie nebolo mozne. Rad by som sa totiz zapojil do moderovanej diskusie vo fore a tato moznost mi tymto unika. Resp. na ktoru adresu sa mam obratit? Za odpoved dakujem.

Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 19:38
práve som pozeeral na TV Považie vystúpenie kandidáta na primátora pána Kirša a musím povedať že nie pán Kirš ale tí ktorí ho tam hodili do jamy levovej sú obr k..... alebo veľmi dobre vedia prečo ale hlavne za čo ...
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 20:13
Chlapče, Ty tu nepíš pravdy, ktoré si myslíš a myslíš dobre, lebo mocní tohto sveta Ti to môžu nandať
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 14:45
Aj ja som videl vystúpenie pána Kirscha a musím povedať, že to bola katastrofa. A to nie som zaujatý človek.
redakcia
redakcia píše:
Pátek 12.11.2010 20:00
Tento problém robí gmail - vyhadzuje aktivačné maily do spamového koša.
Už som Váš účet aktivoval ručne.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 12:58
Za plagatom a vyzvou je nejake Zdruzenie podnikatelov, ktore ma asi 5 clenov a sefuje mu, zda sa mi p.Sklenar.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 14:47
Ešte je to stále lepšie ako rôzne kompromitujúce fotomontáže. Dúfam, že k tomu už v našom meste nedôjde.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:21
Pekný deň,všetkým čo čítaju tieto stránky,chcem len povedať,že niektoré výroky z prvého letáku sú náhodne podobné p. poslankyni ktorá by to to mesto najradšej riadila sama ale cez vinikajúceho manažera,ktorému by ona veľmi radila ak ju o to požiadá.Takže by sme mali zase primátora riadeneho zástupcom...

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359