Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Adam a Lichvár odvolaní - Zloženie Mestskej rady - Predsedovia komisií.

Adam a Lichvár odvolaní - Zloženie Mestskej rady - Predsedovia komisií.

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 29.01.2011 14:36
[2011-01-25] Článok na stránke POVAZSKA.SME.SK informuje o povolebných zmenách na mestskom úrade.
http://povazska.sme.sk/c/5737015/na-mestskom-urade-v-povazskej-bystrici-doslo-k-zmenam.html

Na mestskom úrade v Považskej Bystrici došlo k zmenám

K zmenám došlo na pozíciách vedúcich niektorých útvarov. Nový primátor ich avizoval už pri svojom nástupe do funkcie koncom decembra.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. V pondelok odvolal primátor mesta dvoch vedúcich útvarov. Ide o pozíciu vedúceho útvaru správy, údržby majetku, služieb mesta a životného prostredia a útvaru školstva, kultúry a športu.

Zmeny avizoval už v decembri.

Rozhodnutie primátora

Pri nástupe do funkcie súčasný primátor Karol Janas nevylúčil personálne zmeny na mestskom úrade. Zdôraznil však, že radikálne čistky nechystá.

Pre médiá sa vtedy vyjadril, že vedenie mesta potrebuje 30 dní, aby sa vedelo zorientovať v tom, ako sa na úrade pracovalo. „Odvolávať a menovať vedúcich útvarov je v právomoci primátora. Využil som túto právomoc a rozhodol som sa poveriť úlohou viesť útvary ľudí, s ktorými si viem predstaviť spoluprácu," vysvetlil svoje rozhodnutie Janas.

Reakcie odvolaných

Odvolanie z vedúcich postov potvrdili aj samotní vedúci. „Nebol mi udaný žiaden dôvod. Som z toho veľmi prekvapený. Chystal som sa celý víkend na pracovnú poradu s riaditeľmi, kde som mal prebrať minimálne dvanásť bodov a odrazu som bol tesne pred poradou odvolaný. Zvažujem, či zostanem v nejakej pracovnej pozícii na mestskom úrade," vyjadril sa Vladimír Lichvár, vedúci útvaru školstva, kultúry a športu.

Dôvod odvolania nevedel ani druhý vedúci. „Je to správna informácia, dôvod neviem. Ale tak, ako som bol na tento post menovaný, tak môžem byť aj odvolaný. V pracovnom pomere zatiaľ zostávam," vyjadril sa druhý vedúci, Peter Adam z útvaru správy, údržby majetku, služieb mesta a životného prostredia.

zmenaMSU1.jpg

Vedúci útvaru majetku (v strede) zostáva naďalej na mestskom úrade v inej pracovnej pozícii.

Nová mestská rada

K ďalším zmenám na mestskom úrade sa zatiaľ primátor nevyjadroval. Do funkcie nastúpil oficiálne na slávnostnom zastupiteľstve 27. decembra.

Už vtedy došlo aj  k zmene poradného orgánu primátora, ktorým je mestská rada a skladá sa z poslancov zastupiteľstva. Kreovalo ju samotné zastupiteľstvo. Je sedemčlenná. Sú v nej štyria poslanci koalície Smer-SD, SDKÚ-DS, KDH (Marián Sopčák, Marcel Péli, Ľubomír Kubovič a Juraj Pekár),  dvaja nezávislí poslanci (Jozef Keruľ a František Matušík) a jedna poslankyňa za SNS (Milada Belásová).

Zmeny v počte komisií

K zmene došlo aj v počte komisií mestského zastupiteľstva. Poslanci schválili väčšinou hlasov zmenu štatútu mesta, kde sa hovorí o siedmich komisiách. Komisia pre výstavbu, dopravu a životné prostredie sa totiž rozdelila. Vznikli tak dve samostatné, a síce komisia pre výstavbu a komisia pre dopravu a životné prostredie  Výhradu mal voči rozdeleniu poslanec Juraj Smatana.

„Komisie sú úzko prepojené, neviem si predstaviť stavebné činnosti, ktoré by nemali vplyv na dopravu a životné prostredie. Zníži sa síce záťaž na komisie, ich rokovania nebudú také dlhé, ale malo sa to riešiť ich efektívnejším vedením. Kvitujem však verejný prísľub primátora, že do zastupiteľstva nemôže ísť nič, čo by nemalo súhlas zainteresovaných komisii a výboru mestskej časti a tiež, že všetko, čo bude v stavebnej komisii a týka sa životného prostredia, prerokujú obe komisie. Rád by som ešte presadil v štatúte mesta verejný prístup na komisie," vyjadril sa Smatana.

Predsedovia a členovia

Od decembra sú známi aj predsedovia komisií, ktorých volí mestské zastupiteľstvo. To sa na všetkých členoch nezhodlo jednomyseľne.  V komisii pre financovanie a hospodárenie je predsedníčkou Katarína Drevenáková, v komisii pre výstavbu je predsedom Juraj Pekár (predtým bol predsedom spoločnej komisie), v komisii pre dopravu a životné prostredie Ľubomír Kubovič (bývalý predseda finančnej komisie), v komisii pre vzdelávanie, kultúru a šport František Martaus , v komisii na ochranu verejného záujmu Ján Kunovský. Zmena na poste predsedu nie je v komisii sociálnej, kde je naďalej predsedom Vladimír Karásek.

Predsedovia mali do 14. januára predložiť primátorovi návrhy na voľbu ďalších členov. „Väčšina návrhov už je kompletná," uviedol primátor Janas. Zloženie komisií aj výborov mestských častí sa bude prerokovávať na najbližšom zastupiteľstve, ktoré by malo byť v druhej polovici februára.

utorok 25. 1. 2011 14:48 | berko
© 2011 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.


Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:56
jeden sa čuduje, druhý ani neprotestuje
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:03
Načo protestovať?
Pozemoček kúpený, prístupna cesta urobená, nejaké " úspory " sa iste tiež nájdu, tak načo na seba zbytočne upozorňovať!
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 19:18
A čo tak aj kamaráta po ľavici, tzv.kľúčiara, aktéra "čiernej mory" bývalého primátora a rôznych iných kauzičiek.
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 19:19
A čo tak aj kamaráta po ľavici, tzv.kľúčiara, aktéra "čiernej mory" bývalého primátora a rôznych iných kauzičiek.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:58
- poklonkovanie, falošná úcta, vyhlasovanie, že má donášačov na riaditeľov
- úlizný úsmev a nechanie sa oslovovať titulmi
- otvorené chválenkárstvo o bratríčkovaní sa po politickej línii
- komunistické vzdelávanie, komunistické praktiky
- povýšenectvo, rigidita

Len sa čudujem, že ho odvolali až teraz
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 00:57
Pán Karásek si nedá pokoj? Opäť sa musel niekde strčiť? Zastupiteľstvo potrebuje nevyhnutné novú a predovšetkým čistú krv. To by však nutne znamenalo, že napríklad taký pán Karásek by musel odísť konečne už na politický dôchodok. Pán Karásek by za tie vystrájačky, ktoré si zapísal na svoje konto za posledné roky, rozhodne už nemal pôsobiť v zastupiteľstve v pozícii občana-poslanca. Ledaže tak občana-diváka. Nakoniec, je to však na samotných voličoch, či posunú rôznych "karáskov" do zastupiteľstva. Ak voliči rozhodnú, že práve pán Karásek je pre nich vo voľbách tou najlepšou alternatívou, ak si želajú, aby zastupoval pán Karásek ich záujmy, nech sa im páči. Ide o ich slobodné rozhodnutie, ktoré je nutné plne akceptovať. I keď s ním súhlasiť nemusíme. Ale! Akí voliči, taký zastupiteľ.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 01:19
A mimochodom, pán poslanec Karásek! Dostali dôchodcovia v domove dôchodcov na SNP od Vašej pani manželky vitamínové preparáty, ktoré ste im sľúbili a ubezpečili ste týchto skoršie narodených ľudí, že im ich Vaša pani manželka zabezpečí, ak Vás budú v komunále voliť? Pevne verím, že áno. Čestné slovo je nutné vždy dodržať! A najmä, ak Vás títo ľudia volili. Nebolo by od Vás pekné, ak by ste nesplnili garancie dané pred voľbami Vašim dobromyseľným voličom.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 08:37
To je zneužitie lekárskej etiky.
To je na lekársku komoru treba najsť svedka čo dosvečí zneužitie vitamínoveho prepratu na predvolebnú kampaň.
Pán Jansa je to je váš človek prever te to.
 
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 11:03
Nechcem sa nikoho dotknúť, no aj dojem hodne robí.
Ja síce pána Lichvára nepoznám,a preto sa možno sa mýlim.
No môj dojem z jeho vystupení v miestných televíziach mi vyznel, ako keby tam bol Miloš Jakeš v mladšom vydaní!
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 18:42
Za tolko uplatkov,čo zobral počas štyroch rokov,by mal ist z uradu svínskym krokom.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Neděle 30.01.2011 22:30
Ja som sa v piatok dozvedel, že pán Lichvár istému pánovi zachránil stroj v hodnote 500 000 korún, keď mu ho chceli isté osoby odcudziť. Pán Lichvár však išiel okolo, zavolal políciu, zasiahol a vinníci svoj plán nestihli zrealizovať.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 22:52
Späť s ním na odbor školstva!!!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 08:39
život prináša aj nejednoznačné situácie - napr.keď masový vrah pomôže babke cez prechod prechodcov, alebo, keď zlodej vytiahne topiaceho sa, alebo keď kňaz zneužíva deti, alebo keď hasič bije ženu. To, že Lichvár istému pánovi zachránil stroj, je fajn a úctyhodné, ale nič to nemení na tom, že to bol mizerný šéf so slizkými a povýšeneckými maniermi, ktorý možno aj chcel dobre, ale robil to tak prospechárky a hnusne, že som rád, že ide do četra.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 09:33
veru tak a skoro všetky zákazky v školstve dohodil stanovy bratrancovy jeho ženy
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 17:50
Ozaj, viete, že Stanko Haviar je prihlasený na úrade práce so žiadosťou o podporu v nezamestnanosti ? čo na to dodať.
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 20:31
také sa tu traduje vždy po voľbách... aj o Lackovičovi, aj o Belásovej... obvykle sú to drísty.
hoci podpora vyrátaná z vice-platu by veru stála za tú srandu!
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 04:09
...to je realita!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 20:33
Ak je to pravda tak to je totálný ču...!!! To by normálneho človeka nemohlo napadnúť ani vo sne.
Z toho vidno aký to je schopný jedinec!!! Hambil by som sa chodiť kanálmi, nieto ešte po ulici !!
Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 10:16
..je to pravda!
redakcia
redakcia píše:
Úterý 01.02.2011 16:05
Takáto fáma sa objavuje s pravidelnosťou fámy o českej učiteľke, ktorú na Jadrane napadol žralok.

Neviem či to niekto vymýšľa, alebo stačí stretnúť danú osobu na chodbe úradu práce a je to na svete. Jedno či si šiel zobrať potvrdenie, alebo odniesť výkazy za zamestnancov.
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 22:03
Nechapem nad čím sa tu vzrušujete. Veď už konečne prestaňte brať ľudí, ktorí majú nejakú funkciu ako polobohov a géniusov. Sú to obyčajní ľudia, ktorí vyšli z rovnakého hovna ako my všetci. Akurát si určitú chvíľu mysleli, že sú múdrejší a my ostatní sprostí sme im uverili. Ale prečo sa pozastavujete nad tým, že S.H išiel na úrad práce? No a čo má robiť? Podnikať? Podnikanie mu nešlo keď nastupoval na mestský úrad nechápem, prečo by mu malo ísť teraz? Či si snáď myslíte, že človek vo veku medzi 50 a 60 rokov - čo asi tak Stano môže byť - sa zrazu zmobilizuje a začne podnikať? To asi ťažko... Na druhej strane je to občan ako každý iný a ak platil celý život poctivo dane a odvody tak si určite zaslúži, aby som záchranná sociálna sieť podržala v ťažkej chvíli. No musel by byť extra drbnutý na hlavu, ak by sa nešiel prihlásiť na úrad práce ak nemá inú možnosť. Šak sa s tým zmierme. Celoživotný aparátčik došiel na koniec svojej vysnenej cesty, verejnosť, ktorú tak miloval mu už neprejavuje svoju priazeň, podnikať nevie...tak sa proste nahlásil na úrad práce. Celý život hlásal sociálne hodnoty, tak teraz vidí ako fungujú v reáli. Ja mu nezávidím ani jednu podporu, ktorú zoberie. Určite odviedol do štátnej kasy viac peňazí za svoj doterajší život ako bársjaký dlhodobo nezamestnaný klient úradu práce. Pozastavujte sa nad kontrastom jeho ambícií a skutočnosti, ale preboha majte toľko súdnosti a nepozastavujte sa nad tým, že sa prihlásil na úrad práce... neviete sami kde skončíte.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 10:52
áno kontá sa namastili,
ale meno do smrti zničené,
politická mŕtvola,
biznis 4 roky zanedbaný

Pamätajte všetci čo ste teraz vyhrali voľby, že o 4 roky môžete stáť na úrade práce a budete sa hanbiť zdvihnúť hlavu aby vás nepoznali po tvári.

Anonym píše:
Úterý 01.02.2011 10:33
ste na smiech....ste spodina ktora zavadza a klame....ohovarate ho a spinite, to vam ide,tu ste doma, toto je vas blahobyt, nikdy nic viac nedosiahnete...kde je doklad z uradu ktory dokazuje Vase tvrdenie ...???
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 15:52
Je začiatok roku 2011. Hoci nechodím na plesy - v " lufte " mesta a širokom okolí cítim
tú " spoločenskú prázdnotu " a to len preto, že už niet ani viceprimátora, ani poslanca ing. Stanislava H. ktorý by zorganozoval ples!
Proste katastrófa !!!
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 21:44
plesov je dost. aj bez zmrda stanka.
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 16:13
Stala sa stará Janosova tou riaditeľlkou v Papradne????
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 20:14
A hádam niekto očakával, že sa nestane????? Nebuďte smiešni:))))))))))))))))))))))
Anonym píše:
Středa 02.02.2011 21:59
Karolko blahoželám tvojej šikovnej žene
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 09:39
Zajtra to budú možno dva dni čo bude funkčná nová riaditeľka v Papradne - teda od pondelka, ako bývalej riaditeľke by už nič nebránilo, aby zaujala nejaký významnejší post - napr. vedúcu odboru školstva MÚ.
Čo vy na to? Nestalo by to za úvahu ??
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 11:13
No je to špinavosť, to komentár ani nepotrebuje.
No bude to mať ťažké, najmä keď všetci vedia, ako sa tam dostala. Je to veľmi špinavé.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 13:52
Janas sa vždy správal úlisne a despoticky,kedy presadzoval len svoje prospešné záujmy.On na mesto z vysoka kašle,ide mu len o osobný profit.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 14:00
To si nemyslím, mýlite sa.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 14:08
poznám ho osobne veľa rokov,je to pravda,ale napísaná veľmi mierne a decentne
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 16:46
Hodia sa sem Murpyho zákony:
Princípy politiky:
1. V roku, kedy sa konajú voľby, žiadny politik nehovorí o daniach.
2. Nech hovoria čo chcú, nikdy vám nepovedia celu pravdu.
3. Bez ohľadu o čom sa hovorí, vždy ide o peniaze.
4.Za niekoho hovorí práca a za niekoho to, že spí v správnej posteli.
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 02:12
Som šokovaný a zároveň znepokojený!
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 20:18
Ja skôr zhnusený. Toto je na zvracanie.Niektorí ľudia sa neštítia ničoho.
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 21:18
To nemyslíte vážne???????.....Janasová je naozaj riaditeľkou školy????...A to tým papradňanom šibe,alebo čo????...Alebo čakajú,že sa im tam dokotúľajú nejaké euráče z okresu,ked pani primátorová je riaditeľkou?....To čo za ľudia za ňu hlasovali?...a prečo za ňu hlasovali??????......Myslím,že by to bola veľmi dobrá téma do večerných správ...:))....Héééééééééj..novinári,kde ste?...máte fajinskú tému...:))
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 22:07
Ak je to pravda, určite by mala byť verejnosť na takéto hry upozorňovaná. Ľudia už pomaly začínajú klientelizmus a podobné záležitosti vnímať ako niečo normálne, a to je dosť závažné.
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 18:02
To nie je iba v Papradne v škole, to sa teraz rozmáha všade. To vždy tak dopadne, keď o takýchto miestach rozhodujú nekvalifikovaní ľudia a neodborníci. Nasáčkujú si tam ľudí politicky a po známostiach a potom musia druhí za šéfa makať.
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 18:34
Z toho Janasa mi je na grcanie,populista ako Ficko.Trepe sociálne sprostosti,ale v skutočnosti hľadí len na seba.V Papradne bola ZŠ bez riaditeľa veľa mesiacov a až teraz prijali doteraz dlhodobú nezamestnanú učiteľku. Janasovú. Janas,si ty ale slizký had
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 11:21
Z Janasa ani z Fica ti nemusí byť na dávenie . Nech ti je na dávenie z občanov Papradna, tý si ju zvolili, či sa mýlim, ich poslanci s ňou súhlasili, tých treba brať na zodpovednosť....
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 13:28
Čiastočný súhlas, dobrý postreh.
Odhliadnuc od tohto konkrétneho prípadu, ale zároveň, ak si vezmeme z neho príklad...tak na Slovensku to zatiaľ ešte stále funguje tak, že rada školy, resp. jej členovia si neuvedomujú zodpovednosť za voľbu riaditeľa školy. Títo ľudia sa na jednej strane zviditeľnia v rade školy, no na druhej strane si neuvedomujú svoju zodpovednosť a možno ju ani nechcú prevziať. Zľaknú sa moci a zahrajú pštrosa. Toto je politika dvoch tvárí, pokrytectvo, snaha vyhnúť sa zodpovednosti. Logicky....práve na takéto miesta treba voliť ľudí starostlivo. Tam musia byť jednoznačne féroví ľudia, ale tam naša spoločnosť zatiaľ nedozrela.
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 21:25
Prečo jeho žene?....kto vie,kto tú školu bude nakoniec riadiť.Ona,on...ona,on.....
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 21:56
Aaaaaaale, čo riadiť. Tam ide o plat, o to, kto bude brať plat. Nie o školu, tí majú školu na háku.
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 16:53
Súhlasím, to je o peniazoch, nie o škole. Kde im išli po ruke ( a ktovie za čo), tam ju pretisli.
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 17:58
Stranícko-kamarátska kvalifikácia!!
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 18:13
ale keď ovláda fruncúžtinu,hádam tých Papradňanou uspokojí,tak ako treba
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 09:32
Pocul som ze:
1. Skola v Papradne nemala riaditela dlhodobi
2. Do konkurzu sa prihlasila jedina kandidatka, Janasova.

Mate ine info?
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 12:57
Chýba podstatné info - odkedy bola škola v Papradne bez riaditeľa/riaditeľky a koľko konkurzov bolo odvtedy vypísaných?
Ak konkurzy boli vypísané a boli neúspešné, tak je všetko v poriadku, aj z hľadiska morálky. Ak neboli vypísané, prečo?
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 13:12
konkurzy na riaditelov skol sa vypisuju kazde 4 roky...prihlasit sa moze ktokolvek, kto splna pozadovane kriteria vratane riaditela, ktoremu konci 4 rocne obdobie. U tychto dedinskych skol nebyva jednoduche obsadit post riaditela, pretoze byt riaditelom nejakej malotriedky v Papradne, Marikovej alebo nejakej inej diere nie je v ziadnom pripade terno. Kedysi som sa pytala kamaratky ucitelky , ci sa neprihlasi na konkurz riaditelky v Precíne, ze tam nemaju ziadneho uchadzaca...opytala sa ma, ze ci som slahnuta, ze ucit v PB je tisickrat lepsie ako sa trapit na nejakej dedine hoci aj ako riaditelka.
Nechajte uz Janasovu na pokoji
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 14:34
Vaša priateľka urobila určite správne. Pokiaľ považuje učenie a výkon funkcie na dedinskej ZŠ za trápenie, tak určite by túto úlohu nezastávala zodpovedne. Tam treba deti vychovávať k láske k rodnej obci, k zvykom, tradícii v dedine a pod.a to môže iba človek, ktorý má naozaj k tomuto vzťah...inak je to naozaj iba o braní platu. A myslím, že sú tu uvedené nepravdivé informácie. Troška vás poopravím, dovolím si informácie vygooglovať. Je to plnoorganizovaná ZŠ, a ak čítam správne, je tam aj riaditeľ.
Anonym píše:
Středa 09.02.2011 17:21
Toto je neuveriteľné. Ako tu môže niekto takýmto plytkým spôsobom zakrývať špinavosti. Tak chudera Janasová sa nakoniec obetovala, aby išla riadiť to diery malotriedku. Tak toto by si mali prečítať všetci z Papradna a najmä tí, ktorí ju tam dosadili.

A k príspevku vyššie:
1. Škola má riaditeľa a schopného, kvalitného, ktorý beh škol dokonale pozná. V tomto prípade však išlo osobný záujem niekoho iného.
2. A čo keď bola Janasová jediná na konkurze? To znamená, že musí byť aj zvolená?.Ale asi tak to je: Musela byť zvolená.


Takže tak.
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 16:35
Klientelizmus.
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 21:22
Comu sa cudujes,ved volebnu kampan treba tiez splatit a predsa nepojde na stare kolena do Blavy robit vratnika v HANT Arene na Pasienkoch...
Anonym píše:
Čtvrtek 15.05.2014 12:43
Cteneho pana Lichvara poznam velmi dobre - ocenujem spravnost rozhodnutia o jeho odvolaní z funkcie.Je to velmi zlý a arogantný človek. Tento clovek nepatri, nielen do akejkolvek funkcie ale napatri do skolstva - nechapam ako sa mohol takyto clovek dostat do takej funkcie.Ten komentar z 31.1.2011 ....." slizkými a povýšeneckými maniermi ".... je velmi pravdivý. Lichvar je stelesnené zlo !!!

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359