Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Aby bol výber parkovného legálny, mesto ho previedlo na mestské športové kluby

Aby bol výber parkovného legálny, mesto ho previedlo na mestské športové kluby

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 02.08.2009 18:58
Od 15. augusta 2009 začnú v Považskej Bystrici vyberať poplatky za parkovanie Mestské športové kluby. Podľa názoru generálneho prokurátora Dobroslava Trnku je totiž neprípustné, aby obec formou nariadenia podmienila zákonom dovolené využívanie ciest na zastavenie a státie platbami. Súčasne sa parkovné v Považskej Bystrici zvýši z 30 na 50 centov na hodinu. O situácii v Považskej Bystrici podrobne informuje Viera Žaludková na serveri POVAZSKA.SME.SK.
Článok o podaní generálneho prokurátora Trnku na ústavný súd, kvôli vyberaniu parkovného:
http://bratislava.sme.sk/c/4950930/parkovne-v-bratislave-je-mozno-protiustavne.html

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stráne
http://povazska.sme.sk/c/4956226/mesto-legalizuje-vyberanie-parkovneho.html

Mesto legalizuje vyberanie parkovného

Od 15. augusta budú vodiči opäť platiť za parkovanie. Mesto zlegalizovalo parkovné, parkoviská prenajalo Mestským športovým klubom.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Niekoľkoročná dilema o vyberaní poplatkov za parkovanie podľa vedenia mesta končí. Parkoviská prenajalo Mestským športovým klubom, v ktorých je stopercentným vlastníkom.

S vyberaním parkovného začne organizácia od 15. augusta. Vodiči budú za lístok platiť vyššiu sumu ako doposiaľ.

Legalizácia parkovného

S problémom vyberania poplatkov za parkovanie sa boria viaceré mestá. V Považskej Bystrici síce cenník zostal, ale platenie poplatku nebolo povinné. Zákon totiž neumožňuje samosprávam vyberať tento druh poplatku. Od polovice augusta sa situácia mení. Parkoviská i automaty mesto dalo do prenájmu Mestským športovým klubom. Tie budú mestu platiť tridsať percent vybraného nájmu.

Desať platených parkovísk

V centre mesta bude desať platených parkovísk. K doterajším pribudlo napríklad parkovisko pri Dome kultúry, ktoré bolo doposiaľ bezplatné. Okrem neho budú vodiči platiť za parkovanie pred VÚB, Manínom, na Sládovičovej pri hlavnej pošte, pri OD Prior, OD Tabat a OD Banco, Pri bývalom ZVL Diamon, za mestským úradom, za Finančným centrom a Dome služieb.

Otvorené zatiaľ zostáva parkovisko pred úradom práce, kde sa zatiaľ poplatky nebudú vyberať. Pozemok pod ním patrí úradu, stavba parkoviska mestu. „Rokujeme s vedením úradu práce, ktorý musí požiadať nadriadený orgán o možnosť dať ho do prenájmu. My by sme sa im starali o zimnú i letnú údržbu," vysvetlil konateľ MŠK Jaroslav Fábry.

Poplatky budú vyššie

Prednosta mestského úradu tvrdí, že ročné parkovacie karty, ktoré boli doposiaľ vydané, zostávajú v platnosti. Primátor Miroslav Adame dodal, že je v záujme mesta, aby zostali zachované aj zľavy pre zdravotne postihnutých a občanov nad 70 rokov.

Prenájmom parkovísk poslanci stratili možnosť rozhodovať o výške parkovného. Tú budú určovať v cenníku Mestské športové kluby. Ich konateľ už avizoval, že parkovné bude vyššie. Doposiaľ bolo 30 centov. „Za každú, aj neukončenú hodinu bude 50 centov. Táto suma je aj s daňou, čo doteraz nebolo. Karty, ktoré boli doposiaľ vydané mesto, majú platnosť do termínov na nich vyznačených," dodal Fábry.

Nový cenník začne platiť od 15. augusta. MŠK majú parkoviská prenajaté na neurčitý čas.piatok 31. 7. 2009 8:36 | Viera Žaludková
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 03.08.2009 18:58

detské ihriská,cyklocesty....??? alebo ich prežerú kur.y zlodejské eštébacke ako vždy doteraz?tuším že na predvolebné propagačné brožúrky o krásach bystrice a krásavcoch čo sa postarali o jej peknotu!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 03.08.2009 19:25

pane Ševčík a Smatana!faktúry budú kedy? Neh mám prehlad kolko tie komunisticko-eštébacké-zlodejské kurvy zase nakradli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 03.08.2009 19:58

info žiadosť ohľadne faktúr za 2. polrok bola podaná dnes.

Jaro Ševčík

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 08:13

Msú už začal zverejňovať faktúry priebežne mesačne na ms. webe na stránke hospodárenie mesta:

http://www.povazska-bystrica.sk/hospodarenie-mesta.phtml?id3=42788&id2;=0

Má to menší nedostatok, zverejnené sú len faktúry nad 1000 E. Ale aj tak vcelku zaujímavé čítanie. Doporučujem pozrieť.

Jaro Ševčík

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 07.08.2009 08:36
Jaro to je naozaj dobrá správa, a je zrejmé, že bez Tvojho "otravovania" by sme sa toho nedočkali.

Ešte by bolo dobré, keby tie výdavky boli v prehľadnejšej štruktúre, tam by nám mohol pomôcť nejaký informatik, vytvoriť aplikáciu, ktorá by načítala ich údaje a v ktorej by sa dali voliť rôzne pohľady na tie dáta. Lebo takto sa v tom bude ľuďom ťažko orientovať. Musí byť možnosť vyfiltrovať si to po firmách, zobraziť priebeh po mesiacoch atď.

Teraz pokračujeme: zverejňovanie zmlúv. Teraz už vieme ktoré si treba v prvom rade pýtať.

Ďalšia dôležitá téma: podmienky elektronických aukcií.

A večná téma: prístup občanom k informáciám skôr, než je rozhodnuté. Teda sprístupnenie komisií, zverejňovanie práce výborov mestských častí, zverejňovanie podkladov pre mestskú radu a zastupiteľstvo.

Pekne krok po kroku, my máme viac času. My sme aktivistami trikrát dlhšie, ako oni politikmi :-)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 07.08.2009 08:44
Zabudol by som pripomenúť: mestské firmy.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 09:57

Naozaj zaujímavé čítaníčko. Najvyššie miliónové fakturácie podľa očakávania Megawaste a Hant BA. Zahanbiť sa nenechajú ani Stavea-Ing.A.Políček a starý známy Sadestav. A prebudil sa aj Babušíkov Panther. A na svoje si prišli aj ďalší... Za povšimnutie stoja rôzne právne a vzdelávacie služby ...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 12:38

BJ GROUPS s.r.o., kto to asi je pán poslanec? Panters bol už okatý ??? :-)))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 18:09

BJ Groups-Babušík Jozef ta istá adresa v domaniži na ktorej nájdete aj poslanca Babušíka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 18:52

ta to veľmo rafinovane spravil úplne nás tým zmiatol

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 21:30

Dodo v akcií!

http://orsr.sk/vypis.asp?ID=152213&SID;=6&P;=1

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 22:17

Budzovský. Babušíkov svokor. A konflikt záujmov vyriešený pán predseda komisie.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 22:21

Sídlo BJ Group je Kpt. Nálepku 564/6. Zagooglujeme - a na tomto istom webe je akási pripomienka k asanácii Nálepkovej ulice podpísaná:

Ing. Jozef Babušík, ul. Kpt. Nálepku 564/6, 017 01 Považská Bystrica

Nebol on šéf mestských policajtov že je taký rafinovaný?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.08.2009 07:09

Keď sa na to pozerám s odstupom času, uvažujem že to zbúranie Nálepkovej ulice predsa malo niečo do seba.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 09.08.2009 20:03

Ďakujeme vám pán poslanec. Bojovník proti kríze. Veď bohatá rodina, bohatá spoločnosť!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 09.08.2009 20:32

A kto ho tam stále drží? Už je to smiešne vy antikorupční bojovníci.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 22:01

je kríza a kradne sa veselo ďalej, stále tie isté firmy a firmičky. Jedna zmenila názov, iné ani to. Pán primátor verím, že ste to s tým antikorupčným balíkom mysleli úprimne. S takýmto stádom zlodejov je to totiž veľmo ťažké.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 22:14

Túto frašku okolo prideľovania ms zákazok už nestojí ani komentovať. Za všetko hovorí smiešne hra na elektronické aukcie aneb vybereme si aj tak svojho, stále tie isté mená Haviar, Sádecký, Políček atď. a čerešnička na dorte akože zmena firmy poslanca Babušíka. Pán primátor ďakujeme!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.08.2009 09:36

OD KUBOVIČA NIEKOĽKO DIAGNÓZ,PRIMÁT TO POTVRDIL LEBO ŽE ON JE DOKTOR A STANDO ASI PO 20x OHOVORIL ŠEVČÍKA AKO HO CHCEL VYDIERAŤ.VIDEL SOM TO NA ITV ZO ZASTUITESTVA.NEVIEM PREČO ICH ŠEVČÍK NEZAŽALUJETE ZA TIE URÁŽKY?NEMÁTE HRDOsŤ? MYSLÍM ŽE SÚD V P.B. BY VÁM VYHOVEL.JA BY SOM TO SPRAVIL A KUBOLÍNOVI BY SOM RIADNE NALOŹIL,TOMU NAJDRZEJŠIEMU SPOLUPRACOVNÍKOVI ŠTB ZASRANÉMU KŠEFTÁRSKEMU.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.08.2009 18:05

Ak p. Ševčík nepodnikne praktické kroky na svoju obranu - u občanov to môžýe vyznieť, že tí traja svätí majú pravdu !! Ináč, voliči by si mali všímať kto a ako ich tam zastupuje. Je to iba banda zlodejov, ktorí myslia iba na seba a na mesto a občanov s-e-r-ú !!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 08.08.2009 19:46
A za čo by ich žaloval - že povedali na verejnosti, že je neúspešný podnikateľ? To možno povedať o každom. Aj o milionárovi, aj o miliardárovi.

Ševčík evidentne až taký neúspešný podnikateľ nie je, keď má čas chodiť v pracovnej dobe vytáčať politikov. Pravda, iní sú oveľa úspešnejší. Napríklad tí, ktorí sedia na zastupiteľstve, a na účtoch im pribúdajú peniaze z mestských zakázok.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 10.08.2009 22:51

Drž sa Jarko, kiež by vas bolo v tomto meste aspoň 7 statočných...!

Anonym píše:
Úterý 01.09.2009 19:17
Drž sa Jaro, už si ich riadne nahlodal.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 11.08.2009 10:56

TO JE JASNE VYDIERANIE.A AK TO TAK NEBOLO CO STANISLAV NEDOKAZE ASI TAK šEVčíKA OHOVáRA.čI NIE? NO JA BY SOM HO žALOVAL ZA TAKé HRUBé OSOčOVANIE.A KUBOLíNOVE DIAGNOZY A CENA ZLA BY MA URAZILI ROVNAKO.IBAžE BY TO BOLO VšETKO PRAVDA A POTOM BY SOM šEVčíKOVI NEVERIL Už ANI POL SLOVA! TOTO SOM MAL P.SMATANA NA MYSLI.čO NA TO P.šEVčíK?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 11.08.2009 12:22
Ten rozhovor mohol prebiehať inak ako ho interpretuje Haviar. Napríklad v štýle "môžem vám robiť riaditeľa mestských lesov - vyberte si či chcete aby som tam urobil poriadok alebo to kritizoval zvonka". To nie je vydieranie, a hovorenie o tom tým pádom nie je urážka. "Nobelova cena za zlo" je taktiež v rámci názoru.

Pre mňa však tieto veci absolútne nie sú podstatné. Nezaujíma ma motivácia pani Cenklovej, ani Jara Ševčíka. Podstatné je, že kontrolujú zaobchádzanie s verejnými zdrojmi. A ľudia čo sú za poriadne hospodárenie s verejnými zdrojmi zodpovední, namiesto skladania účtov robia osobné útoky.
Prečo by som mal riešiť minulosť pani Cenklovej? Nedisponuje s verejnými zdrojmi. Ale pekne dokladuje ako prebiehali výberové konania, a ako sa šafári s rampami a čipovými kartami.

Úvahy o motivácii budem robiť, keď sa budem rozhodovať koho voliť.
Ale aj tak - Ševčík a Cenklová tam robia prácu za 4 opozičných poslancov.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 11.08.2009 18:48

myslím si že bez vínimky tam nikto zo súčastných poslancov nepatrí-niektorí kradnú s vedením,iní sa predvádzajú a ostatní spomínajú ako bolo dobre ked si oni nakradli za Lackoviča. A tie útoky na Ševčíka a Cenklovú beriem aj ako urážku všetkých čo nesúhlasia s tunelovaním mesta.Keby boli osobne na mna,nenechal by som si to.A to že nikto zo zastupiteľstva teda ani Belásová čo je citlivá na svoju osobu to vedeniu nevytkla že sa takto chová k ľudom z ktorých daní celé vedenie žije ma vôbec neprekvapuje.Nikomu z nich totiž o občana nejde.Ide im len o vlastný prospech.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 16.08.2009 19:47

zlodej a ožran si ja myslim a takyto človek nesmie byt vo verejnej funkcii a už vobec si nesmie dovolit uražat niekoho kto upozornuje na to že sa tu kradne ako nikdy.To nieje vec nazoru ale zachovania si ludskej dostojnosti. TAKUTO BOLSEVICKU ZBERBU TREBA NAKOPAT,INAK SME V R.TI.ALE TAM TREBA POSLAT TAKYCHTO H.JZLOV.

Anonym píše:
Středa 02.09.2009 19:23
plne súhlasím s tvojim názorom, čas od času som sa s ním v závode stretávala a viem za akého "dobráka" ho kolegovia považovali a doteraz som nepochopila, ako ho tie poslanecké ofce mohli zvoliť za II.vicezbytočníka.
Anonym píše:
Středa 02.09.2009 01:07
No takýto manipulant ste Vy?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 12.08.2009 01:39

Myslím, teda aspoň ja som si to tak zapamätal z toho materiálu na Tvpovazie, ze zažalovat by sa dalo pána vyce..K za obvinenie J. Š. že mal nejaké finančné machinácie ako vedúci oblastnej pobočky jednej politickej strany v pb. Lebo ak to pravda nie je.. myslím, že niekoho krivo obviniť z finančných podvodov je aj na žalobu.. teda mne je to osobne dosť jedno.. bo mňa sa to nedotýka.. ale určite by stálo len tak zo "srandy" skusit stopnúť to osočovanie mimoriadne arogantného viceprimátora, ktorý si vo všetkých príspevkoch kde je len on sám ide ústa zodrať od toho ako si len všetkých strašne váži a ako upozorňuje ako si všetko treba len vážiť, a potom keď niekto náhodou spomenie jeho osobu, alebo synov bar, tak sa z neho zrazu začne ozývať pravá tvár

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 12.08.2009 08:34

Vážení priatelia, dovoľte mi úprimne poďakovať sa vám všetkým, ktorým nie je ľahostajné, akým spôsobom komunikujú, jednajú a správajú predstavitelia vedenia nášho mesta voči mne (ale nielen mne), ako reagujú na moje (ale nielen moje) príspevky na zasadnutiach msz v PB. Každý takýto prejav záujmu mne, ale myslím si že aj ďalším občanom, ktorí venujú svoj čas a energiu monitorovaniu aktivít predstaviteľov nášho mesta, msz (predovšetkým Juro Smatana, p. A. Cenklová, či p. A. Chupek), dodáva ďalšiu potrebnú energiu.

Z mojej strany vás môžem ubezpečiť, že som dostatočne imúnny na tieto ich spôsoby a ľudia typu Kubovič, Haviar, Adame a pod. ma nemôžu uraziť. Na to ich poznám dostatočne hlboko a myslím si, že aj mnohí ďalší obyvatelia PB. Na otázku, prečo nepodám žalobu za ich urážlivé výroky chcem povedať, že naše súdnictvo považujem za dosť zložitú inštitúciu (pekne som to povedal, že :), je veľmi zdĺhavé a stojí hodne energie. Ale na druhej strane, nikdy nič nevylučujem. Môžem však vás (ale aj ich) ubezpečiť, že disponujem s veľkou dávkou trpezlivosti, informácii a myslím si že aj energiou ovplyvniť pohyb Božích mlynov, aby tieto nemleli len isto, ale aj trochu rýchlejšie :)

Jednu vec by sme však privítali. Keby vás mohlo prísť povedať svoj názor na msz viac, pretože pri toľkých kauzách a podivných zákazkách, atď... 5 necenzurovaných minút na mesiac je strašne málo na 2-3 občanov. Potom sa môže zdať, že je to príliš osobné.

Ešte raz, ďakujem!

Jaro Ševčík

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 19:45

zatiaľ to potiahni ty.vďaka Juro ,Jaro +

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 09.08.2009 09:29

Pozerala som pozorne vystúpenie pani Cenklovej, kde chcela vedieť, prečo sa platí z mestského rozpočtu diaľkové ovládania pre súkromných podnikateľov v troch vežoch. A kto zagagágal? Kubovič a prečo? pani Cenklová preto, lebo jeden z tých podnikateľov je aj jeho vicesynek. A prečo by mal platiť, veď je kríza a mesto to ochotne zatiahne, tak ako už niekoľkokrát sa stalo-kaviareň v Mieri, chodník a kandeláber po búračke zbesilej jazdy atď.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 09.08.2009 12:03
Všetka česť, ako to pani Cenklová robí. Podobne, ako keď dotiahla kauzu s výberovými konaniami, ktoré realizoval syn jedného z poslancov.
Ale takejto práci by sa mali venovať opoziční poslanci, a nie bežní občania.

Samozrejme, že reakcia na faktické výhrady je vždy osobná. Občan upozorní na to, že podnikatelia sa nemajú kde dozvedieť o prebiehajúcich aukciách, a odpoveďou sú osobné útoky - že sa chce pomstiť, je neúspešný politik alebo podnikateľ...
Na tých jednoduchších divákov to možno zaberá, ale kto má aspoň základnú gramotnosť, mal by to prekuknúť.
Bod "diskusia občanov" je obvykle najzaujímavejší.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 12.08.2009 01:47

veľmi sa mi páčilo vystúpenie p. cenklovej, Bolo to ideálne vystúpenie : bolo to primerane dlhé, neboli tam žiadne osobné pindanie... ktoré zbytočne uberá minúty z už aj tak dosť mizerných 5 minút. Mala to pripravené všetko si pekne odcitovala.. trocha mi to pripomínalo vystúpenia p. Smatanu.. ktorý si tiež povie čo potrebuje a ide sa ďalej.. no bohužiaľ tá odpoveď stála za ... Hlavne tie metodické úvahy vice:kuba, ktorý polemizoval nad totálnymi idiotinami typu ako vypadá diaľkové ovládanie.. a zatiaľ sa tak myslím, že cielene vyhol podstate veci a síce tej, že 800 sk x 40 nie je malý peniaz.

Čo sa tam však nikto nespýtal je fakt, že ak majú firmy a všetci tí, čo sú nájomníci a majú teda mať povolený vstup do toho priestoru svoje diaľkové ovládače... tak potom mi prosím vás vysvetlite.. načo je potrebné aby niekto túto reťazovú závorku obsluhoval... šak keď je všetko na diaľkové tak načo je tam ešte niekto platený za prevádzku retiazky,.. to mi chce niekto nahovoriť, že tú retiazku chodia denne olejovať ? obzvlášť keď sa ani nepoužíva a je nonstop stiahnutá dole.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 19:41

to mi nikto nevysvetlí?Kde majú občania rozum ked ich tam volia pravidelne?Prepili ste si ho ľudia?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:41

:))) A čo myslíš, prečo vícedúvernik Kubolín organizuje oficiálne pijácke akcie, finančne podporené mestom?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:49

a zrovna pred načierno postavenou krčmov svojho vicesynka

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 15.08.2009 10:02

nejaky KUBOVIC LUBOMIR z P.B. figuruje v stb spisoch.......Takze tomuto mestu vladnu byvali komunisti a stbaci....dakujem pekne....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 15.08.2009 16:50

Vidím, že máš o našom komunisticko-štbácko-mafstory vedení "čerstvé" informácie.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359