Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Cena ješitnosti alebo 10 000 eur za vypnutie občianskej webovej stránky

Cena ješitnosti alebo 10 000 eur za vypnutie občianskej webovej stránky

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 05.04.2011 22:23
Primátor dostal ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť: ak nám dáš 10 000 eur, zrušíme kritickú webovú stránku. Ak nedáš, predáme ju tvojej konkurencii! Primátor to považoval za vydieranie, polícia nasadila kukláčov, títo zadržali občana pri preberaní peňazí zo skrytej schránky. Prezídium policajného zboru však považovalo takúto ponuku za občianskoprávny obchodný vzťah. Tragikomická groteska sa odhrala v meste Nováky.
http://prievidza.sme.sk/c/5838527/u-novackeho-primatora-zasahovali-pre-udajne-vydieranie-kuklaci.html

U nováckeho primátora zasahovali pre údajné vydieranie kukláči

Dušan Šimka tvrdí, že sa stal obeťou vydierania. Anonym ho vyzval, aby zaplatil desaťtisíc eur za zlikvidovanie webu, ktorý ho má roky diskreditovať.

NOVÁKY. Scény ako z akčného filmu zažili obyvatelia mesta v noci z nedele na pondelok. Pred domom primátora zasahovali takmer dve desiatky policajtov. Priamo v byte Dušana Šimku striehli na kuriéra, ktorý prišiel vyzdvihnúť peniaze za podivný obchod. Prichytili ho pri čine, no páchateľ sa dal na útek. Ozbrojení kukláči ho napokon spacifikovali a zavreli do policajnej cely.

Nezvyčajná ponuka

Pred voľbami v roku 2006 vznikla internetová stránka novaky.com. Primátor Šimka je presvedčený, že bola založená s cieľom diskreditovať ho.

V marci tohto roka dostal anonymný e-mail a v ňom ponuku na zrušenie webu. Cena za túto službu mala byť desaťtisíc eur. „Ako dôkaz, že sú schopní stránku skutočne odstaviť, zabezpečili jej hodinový výpadok v čase, na ktorý ma vopred upozornili. Dodali, že ak bude naše jednanie korektné, poskytnú mi aj ďalšie dôležité informácie ohľadom zakladateľa webu a jeho prispievateľov,“ priblížil primátor.

Po tom, ako Šimka o obchod prejavil záujem, dostal podmienky obchodu. Tie ho zarazili. „Peniaze mi kázali vložiť do obálky, tú nechať na chodníku pred mojím domom a zaťažiť ju kameňom.“

Šimka vyjednávajúcich upozornil, že dom má monitorovaný kamerovým systémom, tým to však neprekážalo.

Vinníka vraj pozná

„Toto konanie považujem za vydieranie, pretože mi oznámili, že ak ich ponuku nepríjmem, dostane ju moja konkurencia,“ povedal primátor. Obrátil sa preto na políciu so žiadosťou o súčinnosť pri preberaní peňazí.

Z Prezídia Policajného zboru mu však prišla odpoveď, že konanie, ktoré opisuje, „smeruje k vzniku občianskoprávnych, resp. obchodnoprávnych  vzťahov, do ktorých Policajný zbor nie je oprávnený zasahovať.“

Primátora odpoveď nahnevala. „Kontaktoval som preto priamo ministerstvo vnútra a kanceláriu policajného prezidenta, kde som nechal odkazy. O desať minút sa mi ozvali, že polícia mi pomôže,“ spomína.

Dušan Šimka tvrdí, že vie, kto stojí za ponukou. „Je to zakladateľ domény novaky.com a miestny podnikateľ, s ktorými mám dlhodobo problémy.“ Podľa neho má ísť o brata mestského poslanca a syna prezidenta klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch Radoslava O.

Kuriérom bol bývalý kanoista Michal Z. Ten sa však k prípadu vyjadriť odmietol. Michalova matka mimo záznam priznala, že svoje konanie oľutoval, no odmietla, že by chcel úmyselne spáchať niečo zlé. Podľa nej išlo len o obchod.

V prípade zatiaľ konkrétna osoba obvinená nebola, Michala Z. však už policajti vypočuli a prepustili na slobodu. „Po zadržaní podozrivého z trestného činu podvodu prebiehajú procesné úkony a vyhodnocujú sa dôkazy,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Dušan Šimka priznal, že sa bojí, čo bude nasledovať. Má za sebou viacero nepríjemných skúseností, pred pár rokmi mu bola dokonca pridelená policajná ochrana.

utorok 5. 4. 2011 17:22 | Jana Rusňáková

Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 09:21
Dostal ponuku predáme tebe web, alebo konkurencií, nikto ho nevydieral, nikto ho nenútil.
Proste mal povedať nekúpim, nemám záujem a hotovo.

Je to to isté, ako ked niekto predáva domenu sex.com, vodka.com,.... firmy dostanú ponuku a môžu si vybrať
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 07:04
Presne. to bola obchodná ponuka. Veď ho nikto nenútil ju kúpiť. Kľudne chlapcov mohol poslať niekam. Ale pán primátor zahral takúto hru zrejme preto, že sa chcel ku nej dostať zadarmo. Takíto ľudia nie sú zviknutí niečo kupovať, alebo niečo dávať. ich účel je len brať. jewel
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 09:34
S doménami sa bežne obchoduje, stačí kuknúť google, pán Novácky primátor nie je v obraze
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 09:35
Presne tak, býva dobrým zvykom, že primátori sa s PC , internetom, facebookom veľmi nekamarátia a potom takéto lapšusy
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 13:43
Ako to može byt obyčajna ponuka, ked ide o 10.000€, to pochybujem. Ten musel mať riadne za ušami, ke´d sa chcel takto zbaviť nepríjemnej internetovej stránky.
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 13:48
Že je tupý primátor, to ma neprekvapuje, veď je politik a možno aj chcel zohrať divadielko a diskreditovať tých výmyselníkov.
Ale že sa do takejto akcie dali namotať kukláči, to je naozaj hanba polície SR.

Tých výtečníkov môžu teraz najlepšie nalapať na obchádzaní daní, lebo prevzali 10 000 bez potvrdenky!
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 14:32
Ja každý deň makám v práci, kurňa, že som sa nedal na domény. 10 tácov, euráčov, to sú kšefty
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 18:20
10 litrov je pekné.Ja som zaregistroval kedysi dávno doménu známej spoločnosti z CZ.Jej meno.sk a dúfal som,že príde ku nám.Trvalo to tak dlho,že som myslel,ako prerobím na poplatkoch,ale po 8 rokoch som od nich dostal 75tis.Sk.
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 20:01
Ale na to treba mať v hlave a gule v nohaviciach, a mnohí, čo tu píšu im vždy niečo z toho chýba, okrem toho posledného.
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 11:30
nemôžu, lebo 10 tis. € nezobrali
potvrdenku nepotrebuješ
stačí to v daňovom priznať a nie je problém ho spraviť na nulu
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 06:39
rozkvet-šesť poslancov, ktorí nevedia, že chodník od paťky až k výmeničke nad studničkou nie je pozime vyčistený, hurá nech žijú alergie pani poslanci ved vy nechodíte pešo tak nemusíte chodiť po prachu a štrku prejdite si pešo celý chodník a potom prídite dop ráce ako prasa so špinavými topánkami, taký je obsah vašej práce a ku zmene časového harmonogramu mhd ste tiež nič neurobili! pán primátor pojdem vás pozvať na prechádzku hore rozkvetom, len si musíte obuť bagandze, na nos respirátor a tmave okuliare na oči, aby stenevideli ten bordel a špinu na rozkvete aj okolo kontajnerov, kde sa vobec nevyváža odpad podla harmonogramu a dokaz, už tretí mesiac trčí odpad pri kontajneroch kto kontroluje platenú firmu ako si plní zmluvu. pán primátor, vezmite korbáč a popožente poslancov, aby začali aj pracovať, lebo hoci som nikdy nevolil, musím povedat,že za lackoviča bol rozkvet krásne vykosený ihned pohrabaný okolie kontajnerov smetiari vždy pozametali a velkorozmerný odpad tam nehnil a bezdomovci a decká ho nemohli tak roznášať po prírode preto ma nezaujíma či a čo si lackovič nadobudol ale jedno musím povedať, že o sídlisko sa staral vždy tu bolo čisto a firmy pracovali na poriadku vynikajúco!!!
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 14:58
mas to pomylene

primator nema co korbacom nahanat poslancov

prave naopak poslanci maju nahanat primatora a on uradnikov a uradnici firmu co berie peniaze za upratovanie
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 15:29
S tým treba spraviť poriadok, ale kto je za to zodpovedný? Je otázna, či primátor o tom vie
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 07:08
prepáčte vy to máte pomýlené, leboste potvrdili moje slová, že som mal pravdu a ako: vraj poslanci majú nahánat primátora, ved práve o tom hovorím, že poslanci na to kašlu lebo im je to jedno ,primátor nevie kto je lajdák, ked mu to poslanci nepovedia. pán Smatana bolo by veľmi zaujímavé, keby sa odsúhlasilo, aby každý poslanec mesačne zverejnil konkrétne plnenie činností na vebe. neviem načo je x poslancov, stačí za každý obvod jeden, som zvedavý čo robia tí naši šiesti z rozkvetu celé roky!
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 20:55
Treba túto stránku ponúknuť Janasovi a časti poslancov, ktorí ju veľmi pozorne čítaju a šialenô ich vytáčajú príspevky odhaľujúce ich čarodejnícke metódy riadenia.Možno by ponúkli aj 100 000 eur.Janas so Sopčákom by z nej následne vylogovali propagandistickú a bolševickú stránku,kde vodca je ten najspravodlivejší.
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 14:27
Janásovi zatial k krátkodobej spokojnosti stačí ,keď ho tu ospevuje asi platený Zvědelík.
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 14:28
Čo ty vieš možno Zvědelík a Janás sú jedna a tá istá osoba.
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 19:24
http://video.markiza.sk/[…]/61515

pán predseda,čo tak tam zriadiť okresnú pobočku Smeru alebo na kaviareň to ponúknite Kubovičovi tak ako kino Mier
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 21:16
No to je ale k....t!!
Vraj to WC nie je ziskové!
Debil, nech sa ide previezť autom po dialnici cez Rakúsko do Talianska, alebo potom ďalej do Francúzska a uvidí, že pri motorestoch zastaví naraz 6 veľkorozmerných autobusov, vylezie z nich cca min. 300 ľudí, títo všetci ZADARMO použijú uvedené toalety a idú ďalej!!
Kto to prepláca za Slovemnských, Poľských a čo ja viem akých turistov tím majiteľom zariadení?
Tu ide o kultúru národa!
Ale čo chcieť, keď vrcholní predstaviteľia sú sprostí, čo chcieť potom od obyčajných ľudí!
Tí sú akurát sprostí v tom, že si takýchto reprezentantov a prestaviteľov volia!!
Opäť socialonsť v priamom prenose, zarobiť aj na posratom hovne!
Ospravedľujem sa použité vulgarnosti, no bez nich by to nebolo ono!!
Jaroslav Ševčík
Jaroslav Ševčík píše:
Pondělí 11.04.2011 21:38
veľmi trefný príspevok :-)
gratulujem.
Anonym píše:
Středa 13.04.2011 07:49
Ďakujem! No myslím, že som iba opísal to čo si myslí prevažna časť gramotných občanov v P.B.
Jaroslav Ševčík
Jaroslav Ševčík píše:
Středa 13.04.2011 17:51
Niet za čo :)
Ale obávam sa, že prevažná časť aj gramotných občanov v P.B. nemyslí :))
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 21:59
Treba zrušiť škôlky,aj tie sú stratové.Potom verejné osvetlenie,veď sú to len výdavky na elektrickú energiu.Tak sa môže vyjadrovať iba úplný primitív zaslepený peniazmi. Pán Janas,fungovanie samosprávy nie len o ziskoch,ale o funkčnosti a potrebách.Len Vám asi o to nejde.
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 22:39
Tak to sa nam pan primator Janas vyznamenal na TV Markiza,preco sa ospravedlujes..ved to bolo ine Silne Kafe,proste na grc..ze az natolko je poznaceny po 4 mesiacoch primatorovania tak to je sila....
Anonym píše:
Úterý 12.04.2011 06:37
Ten gágaj a táraj Janas nemá ani šajn o fungovaní akejkoľvek inštitúcie, nieto o riadení mesta. Je niečo iné oblbovať dôchodcov, hrabať, zadlžovať a byť poplatný niektorým "podnikateľom", a iné niečo tvoriť a riadiť firmu.
Zatiaľ dokázal zmanažovať len svoj plat.
Anonym píše:
Úterý 12.04.2011 20:49
Janás je momentálne smerácky šašo , ktorý sa vďaka tuposti občanov Mogoňova dostal na lukratívny flek primátora. Mesto potopí a zmizne zasa ďalej. Len Vy tupci čo ste ho volili budete ešte vo väčších sračkách ako teraz.
Anonym píše:
Středa 13.04.2011 07:53
Priateľu - z duše mi hovoríš!!
No myslím, že P.B. je zamorena odpadov voličov - tzv. tupovoličov!
Nikde na Slovensku asi nie je taká koncentrácia ľudí, čo sa takto nechajú opakovane oblbovať!
Tým, že si opakovane volia taketo " elity" - dokonca asi chcú aby sa mali stále horšie ako inde!!
Anonym píše:
Úterý 12.04.2011 20:52
A plat svojej manželky.
Anonym píše:
Úterý 12.04.2011 22:01
Gágaj, Táraj a pre mňa aj Prďús.
Anonym píše:
Středa 13.04.2011 11:45
Janás, Ty sráč vylez a vyjadri sa. Viem , že to tu pravidelne čítaš ,aby si vedel čo populistické tupcom ,čo ťa volili zasa nasľubovať. Povedz im ,ak máš ešte štipku charakteru , že sú ti aj s ich problémami a problémami mesta ukradnutí. Ty si si predsa nechal schváliť vysoko nadštandartný plat a teraz musíš rozmýšľať čím polichotiť "róbertkovi" aby ťa dal v ďalších voľbách na zvolitelné miesto do SNR. Potom ti bude úplne jedno či z Bystrice bude absolútna zavšivená diera !!!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Středa 13.04.2011 13:19
Janas to tu číta stále a veľmo ho to škrie
Anonym píše:
Středa 13.04.2011 18:44
A Ty sem stále píšeš kraviny a h_v_o budeš mať. Bež mudrovať na mogoňov o predavačkách, ty janasofób.
Anonym píše:
Středa 13.04.2011 20:06
Róbet sa naňho vys...e! Ten má dosť takých pablbov aj vo svojom okolí, ktorých treba zahojiť, nie nejakého neschopenka z Mogoňova!!
Ale však keď obehne dôchodcov, nejaké oslavy pred kinom Mier - tupovoliči sa zomknú a ma vystarané i naďalej!

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359