Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / posluchova / Rukojemníci

Rukojemníci

Autor: Iva Posluchová Poslední změna: Čtvrtek 03.02.2011 10:06
[2011-02-03] Po návšteve obvodnej lekárky idem s receptom do lekárne po vakcínu a zisťujem, že "moja" lekáreň je v likvidácii. Na sklených dverách efektne prilepené smútočné ruže. Zamknuté. Marí sa mi, že lekárni mala byť vypovedaná nájomná zmluva, ale podpisovala sa petícia adresovaná Trenčianskemu samosprávnemu kraju.
Rukojemníci

TSK

 

Vakcína

Všetko sa to začalo nevinne. Kto by povedal, že obyčajné očkovanie proti hepatitíde typu A ma privedie k nasledujúcim, upozorňujem, frustrujúcim zisteniam.
Čiže. Po návšteve obvodnej lekárky idem s receptom do lekárne po vakcínu a zisťujem, že "moja" lekáreň je v likvidácii. Na sklených dverách efektne prilepené smútočné ruže. Zamknuté. Marí sa mi, že lekárni mala byť vypovedaná nájomná zmluva, ale podpisovala sa petícia adresovaná Trenčianskemu samosprávnemu kraju. Správnosť adresáta potvrdil aj riaditeľ Nemocnice s poliklinikou Ing. Jaroslav Michálek: „O tom, kto bude mať lekáreň ďalej, nerozhodujem ja, ale Trenčiansky samosprávny kraj. Samozrejme, budem sa uchádzať o lekáreň pre nemocnicu. Prostredníctvom nej môže nemocnica prísť k nemalým finančným prostriedkom, aby nebola ohrozená." (http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/ pre-nepredlzenie-najmu-na-lekaren-organizuju-peticiu)
Pán riaditeľ ďalej v článku B. Pitoňákovej ubezpečoval, že výpadok najväčšej lekárne neohrozí pacientov, práve naopak, pomôže zarobiť "našej" nemocnici. Konštatujem však, že funkčná konkurenčná lekáreň vakcínu dnes nemala na sklade, hoci chápem, že sa ťažko odhaduje počet očkovaniachtivých, ako mi vysvetľoval lekárnik. Pripomínam, že dnes likvidovaná lekáreň, v minulosti v tomto smere viackrát nesklamala. Možno náhoda. Vakcína nerovná sa vitamín C!
Zrejme zajtra ždímnem svoj kredit a opýtam sa TSK, čo bude v priestoroch lekárne, ktorá poskytovala prvotriedne služby, dobré ceny a zamestnávala 20 ľudí. Známa mi povedala, že sa nemám vzrušovať – podľa nej je to jedna z bitiek vo vojne lekární. V závere odseku len pripomeniem, že susednú lekáreň som z "ideologických" dôvodov nenavštevovala.
"Naša" nemocnica nie je naša nemocnica.
Verejná zbierka
Niekedy po Novom roku pri dojedaní vanilkových rožkov sa dozvedám, že TSK od 23. decembra vyhlásil ponukové konanie na odpredaj prebytočného nehnuteľného majetku - dve parcely pri "doliečováku" o výmere 3 652 + 12 541 metrov štvorcových. O pár dní na to ďalšia informácia, že naši krajskí poslanci nie všetci hlasovali za odpredaj. No tí, ktorí predávať uznali za vhodné, vidia v lokalite pre mesto zatiaľ utajený finančný prínos. Bude treba zmeniť farbu parciel v územnom pláne. Pýtam sa: Ďalší niečomarket pod Manínom?
Obálky sa posielali do 19. januára. Možnosť mali všetci: občania SR, fyzické, právnické osoby. Ponuková cena majetku: 647 720,- €. Škoda. Mohli sme sa vyzbierať, aby nám aspoň niečo na území mesta skutočne patrilo.
 
Smejete sa? Možno sa raz budeme s TSK handrkovať o nemocničný park. Plocha ich – naša fontána. Pôsobivé dálíovské torzo. V územnom pláne je časť parku už vyhryznutá parkoviskom. Zatiaľ sa radujem, že neexistuje investor, ktorý by toto realizoval. Áno. Parkovanie pri nemocnici – ožehavá subtéma neriešiteľnej bystrickej nepríjemnosti. Prečo sa autá neodkladajú za plotom v areáli nemocnice? Lebo súkromné a krajské pozemky.
"Náš" park nie je náš park. Hoci sa o jeho zeleň mesto stará. Hoci sa tam zdraví stretávajú s chorými, deti sa naháňajú po betónovom múriku... Hoci si tam minulé leto istá skupina mladých zorganizovala labužnícky piknik.
Myslím na náš spoločný domov
Napísal nám v blahej pamäti MUDr. Sedláček Pavol na modrom kriedovom papieri. Paradoxne nemyslel na domov detí. V Domaniži. Chcela by som spoznať psychológa, ktorý poradil zlučovať detský domov s Detským mestečkom v Zlatovciach v predvianočnom čase. Vaša milosť, pani barónka Melánia Swaben Durneissová, kdeže sa podela vaša posledná vôľa? A kde empatia, etika, pán doktor?
Už končím
Avizované frustrujúce zistenia.
Sme rukojemníkmi Kraja, ktorý svojimi mocnými chápadlami objíma verejný priestor, v ktorom žijeme, manipuluje životy detí, naše rozhodnutia, kupčí s pôdou pod našimi nohami a vyžaduje vďačnosť, ba plné pochopenie a podporu svojich aktivít. Čo na tom, že nám krajské huncútstva škodia!
Pripomína mi to patologický vzťah rodiča a dieťaťa, v ktorom dieťa milo ďakuje za každé zlé zaobchádzanie a mlčky sleduje, ako mu tata prežierajú budúcnosť.
Příbuzné položky
Kauza: lekáreň ANJA
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 09:43
TSK prišiel k majetkom ako slepá kura k zrnu, jednoducho mu ich niekto hore priklepol administratívnym rozhodnutím. A podľa toho sa k majetkom aj správa.

Volíme iba raz za 4 roky, ale aké nenávratné škody sa za ten čas napáchajú, to už nikoho netrápi. Veľká škoda, že zákony nám nedávajú možnosť okamžite odvolať poslancov, ktorí dvíhajú ruky proti záujmom voličov. Pochybujem, že by poslanci boli ochotní takýto zákon prijať a ako sam iseba poznáme, referendum je odsúdené na neúspech.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 10:16
To je jednoduché. Pozri si, ktorí politici ovládajú TSK. Sú z tých strán, ktoré dokatovali nemocnicu, ale ľudia ich znova zvolili.
Ktorí ľudia volili? Nuž starší, pacienti.
Prečo takto volili? Lebo nemali informácie. Oni poznajú pána Sedláčka alebo Jurčíka ako tých fajn pánov čo im priši potriasť rukou na stretnutie seniorov a tak pekne a chápavo si ich vypočuli.

Navštív svojich starých rodičov a vysvetli im, kto profituje z toho, že zavreli lekáreň. Vysvetli im, kto je to pán riaditeľ Michálek a aké je jeho politické a podnikateľské pozadie.

Kto necháva svoje okolie pod vplyvom Noviniek a TV Mariky, ten nech sa nečuduje.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 10:29
Vynikajúce postrehy a smutná realita. Tej lekárne je neskutočná škoda. HZDS-ácka jej kvalitou, ochotou, personálom, proste ničím nesiaha ani..páni Jurčík, Keruľ, Matušík,t.č.už ovšem nezávislí:-), ani vy nemáte slov?
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 10:44
Poslanci VUC za náš región by sa mali vehementnejšie zasadzovať o to, aby peniaze získané za predaj pozemkov v našom meste boli použité na investície v ňom - akútnou prioritou sa javí nutná rekonštrukcia Orlovského mosta, peniaze chýbajú aj na prevádzku krízového centra, ktoré síce prevádzkuje naše mesto, služby však poskytuje pre celý kraj. Takisto modernizácia prístrojového vybavenia nemocnice, (ktorá patrí VÚC) si tiež žiada svoje.
Proste možností ako účelne minúť získané peniaze priamo na území mesta, či v jeho blízkom okolí je neúrekom a v silnej "konkurencii" ostatných regiónov TNSK, hladných po investíciach VÚC, treba mať ostré a široké lakte, inak sa môže ľahko stať, že peniaze zhltnú rekonštrukcie ciest po povodniach v Prievidzi, či splátky úveru na honosné sídlo kraja.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 13:02
Akí poslanci za náš región?
To by chcelo aby sa jednalo o osoby razantné s cieľom niečo dokázať!
Naši poslanci sú nechopní! - Kto a čo doposiaľ dokázal vo verejnom živote?
Kto sa čím môže pochváliť - čo služi verejnosti? NIČ !!
Zvolením si liečia iba svoje ego a zlepšujú vlastné materiálne podmienky!
Na svoj region buď s...ú, resp. nemajú na to aby niečo presadili !!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 13:06
Trenčianský kraj má hlboko do vrecka hlavne preto, že si vybudovalo sídlo, aké mená ani vláda v Bratislave, teda hodne drahé! K tomu sa to ešte predražilo o pokuty, ktoré museli platiť počas výstavby - pre nedodržanie rôzných právných noriemm :
Takže peniaze čo mali isť pre rozvoj celého kraja teraz dĺĺĺĺ..ho pôjdu iba na splácanie tohto megasídla. No a potom megaplaty a odmeny a je finito s pemiazmi!
Ale sú to NAŠI zastupcovia, takých sme predsa chceli - keď sme si ich zvolili !!!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 10:23
Včera tam bola riadna fronta, pred tou druhou lekárňou.
Samozrejme polovicu liekov tam nemajú.

To bolo načo dobré, zavrieť najväčšiu lekáreň uprostred sezóny?
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 10:31
No aby sa mala tá druhá, odklepnutá L. na 32 rokov ako v raji. Pacient? To je kto?
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 12:58
Teraz si milí občania a voliči môžete akurát labu lízať.
Tak Vám treba! Akých máme zastupcov - takí sú voliči!
Zvolili ste si HZDS a Smer, tak si užívajte.
Je sranda, že hlavne staršie ročníky su takto " postihnuté" pri volení, a zároveň najviac potrebujú služby lekárov a lekárni.
Ako sa doma rozprávajú deti s rodičmi a starými rodičmi aby systém fungoval lepčie?
Asi nijako, každý len verí prázdným rečiam a potom to takto vyzerá!!
Čo bolo kecom okolo Zajacových 20 korunačiek a 50 Sk za deň pobytu!
To si ale nik neuvedomuje, že keď je v nemocnici, tak dostáva stravu a tá niečo stojí.
Či aj keď ste doma zdrvavi, tak mate raňajky, obedy a večere zadarmo?
A na to išlo tých 50 Sk - aby táto strava bola lepšia a kvalitnejšia, a tým aby bol aj pobyt pacienta v nemocnici prijemnejší!
Takto stojte v radách a žujte pomyje, hlavne že úšetrite pre vnukov, ktorí to preflámujú v baroch a prevozia na taxíkoch !!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 13:38
Už to vidím ako SaSaci KDHaci, Dzurindovci hladia na obyčajních ludí,ako lieky lacnejú, ako lacnie doprava, ceny potravín klesajú, ja viem zato môže Fico ten to všetko prelajdákal za posledné roky. Len tý velký demokrati a modráci ako si zabudli ako modrá kompánia vládnuca pred 8rokmi rozpredala všetko čo sa dalo a zisk spravodlivo rozdelila pre blaho ľudu kde si do Švajčiarska a do krajín z danovím rajom.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 18:14
Čo má spoločne privatizácia - podľa niekoho rozpedavanie so stavom nemocnice v P.B a lekárne pri nej - to jaksi nechápem !!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 17:29
Tak toto je myslenie terajšej generácie. Ten, kto platil odvody- a nie malé, celý život pocivo, tak mu nemá za čo dať štát tanier polievky? KDE sú tie peniaze? On si ich odvádzal, štát mu ich bral. A čo má HZDSácka lekáreň a vedenie nemocnice s Ficom? Prajem bohatú starobu z povinných odvodov do všetkých pilierov a žiadnu úctu k šedinám, všetkým, večne mladým. verím, že "na kažého raz príde".
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 19:16
Ja som tiež dôchodca a mám aj šediny/ zatiaľ mi všetky vlasy nevypadali/, ale necitím sa taky chudák aby som od štátu očakával tanier polievky keď som v NsP, lebo ten kto je doma sa stravuje za svoje!Do NsP sa nechodí na to aby niekto ušetril na strave!!
To samozrejme nemyslím, že by si chorý človek mal platiť plnú taxu, ale napr. 2 eura nikoho nezruinujú, doma minie isto viac!
No a samozrejme tiež žijem poctivo, odvody som platil celý život, možno väčšie ako Vy!!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 18:16
Otvorená lekáren kde spolumajitelom je súčasný riaditel nemocnice Michálek, Lackovičova, Bros a Cingelová!!!! všetko HZDS pozitívni.Prečo asi Michálek bojuje za zatvorenie starej lekárne??? Čo je doma to sa počíta.Už z princípu neberiem lieky z druhej lekárne a radšej idem do mesta!
Michálek len dalej zadlžuje nemocnicu, jeho schopnosti končia na družstve v Lieskove kde kedysi pracoval.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 19:50
Oóó áno, Sedláčka a jeho bandu v skutku určite veľmi interesuje osud "tej druhej" lekárne, ba priam do krvi by sa pre ňu bil... Nebuďte naivní! Ich vzťah s Michálkom je všetko, len nie priateľský, aj napriek, povedzme, rovnakej politickej základni. AD 2: Pokiaľ viem, madam Alkoholička prevádzkuje v tomto meste ešte 1 lekáreň, tovar a služby by mali byť teda identické s Anjou, no nie? A ak jej dáte čas, tak si možno aj túto zarvorenú znovu otvorí v blízkosti NsP. Avšak jej to asi potrvá trochu dlhšie, nakoľko funkčne vybavené priestory, aké dostala pred pár rokmi od NsP už nikde len tak neponúkajú. To, že vy odmietate ísť do susednej lekárne z ideologických dôvodov, je už čisto Váš problém a je to na smiech! Či sa tu teraz ideme hrať, že začnú ľudia vymierať kvôli nedostatku liekov?
Preberte sa, milí spoluobčania, zástupcov ste si volili VY sami!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 19:51
Oóó áno, Sedláčka a jeho bandu v skutku určite veľmi interesuje osud "tej druhej" lekárne, ba priam do krvi by sa pre ňu bil... Nebuďte naivní! Ich vzťah s Michálkom je všetko, len nie priateľský, aj napriek, povedzme, rovnakej politickej základni. AD 2: Pokiaľ viem, madam Alkoholička prevádzkuje v tomto meste ešte 1 lekáreň, tovar a služby by mali byť teda identické s Anjou, no nie? A ak jej dáte čas, tak si možno aj túto zarvorenú znovu otvorí v blízkosti NsP. Avšak jej to asi potrvá trochu dlhšie, nakoľko funkčne vybavené priestory, aké dostala pred pár rokmi od NsP už nikde len tak neponúkajú. To, že vy odmietate ísť do susednej lekárne z ideologických dôvodov, je už čisto Váš problém a je to na smiech! Či sa tu teraz ideme hrať, že začnú ľudia vymierať kvôli nedostatku liekov?
Preberte sa, milí spoluobčania, zástupcov ste si volili VY sami!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 20:03
Samé nezmysly píšeš.
1. Prečo by mali byť tovar a služby v dvoch lekárnach identické? ANJA bola veľká lekáreň, s prípravovňou liečiv, laboratóriom... som zvedavý či to Michálek obnoví!
2. Áno ak je taká možnosť, nekupujem u zlodejov. Alebo u politikov. Lekáreň ktorá je písaná na Lackovičovu a Cingelovu manželku, s prenájmom na 32 rokov, mi vadí. Kúpou každého acylpyrínu podporujete darebákov, ktorí doviedli mesto do súčasného stavu!
3. Kvôli zlej dostupnosti liekov sa možno nezomiera, ale určite sa kvôli nej trpí, stráca sa tým čas a peniaze.
4. Riaditeľa nemocnice sme si nevolili, je dosadený "zhora", a zhora by ho mali aj odvolať. Už len zato, že dal vypratať lekáreň a ani neoznámil, kedy bude obnovená prevádzka. Stačil jeden plagátik na dverách! O tom jeho konflikte záujmov ani nehovorím - čím neskôr obnoví lekáreň v pôvodných priestoroch, tým dlhšie bude mať jeho lekáreň "Nový život" vyššie zisky. Toto je možné len u nás a ešte v Ugande!
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 01:14
Tak to teda že nezmysly nepíšem, pretože sa na túto šaškárnu okolo lekárne pozerám úplne objektívne! Pravdu povediac ma to až tak veľmi ani nezaujíma, nakoľko nie som proti Michálkovi zaujatá, nemám na to nijaký dôvod! Jednoducho TSK niečo odkleplo a možno to pre nemocnicu nakoniec skutočne prinesie priaznivé výsledky. Nezmyslami sú práve tie tvoje konšpiračné teórie, podľa ktorých bude Michalek zdržiavať otvorenie, za účelom nabaliť sa. Veď je to nereálne, nie je tam od toho sám! A strach o obnovenie laboratória tiež nemám, snáď len nepovyhadzuje tie prístroje, ktoré tam sú a patria !NsP! z okna, len aby bola menšia konkurencia pre Nový Život! A fakt, že riaditeľa sme si nevolili sami, mi pripomínať vážne netreba! Odpoveď neočakávam, už sa viac do diskusie zapájať nechcem, avšak na takýto primitívny príspevok plný nejakých zaujatých bludov sa nedalo nereagovať...
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 20:35
Prosim ta, o akych pristrojoch patriacich NsP hovoris? V priestoroch tej zatvorenej lekarne nepatri NsP absolutne nic, len hole steny. Vsetko ostatne bolo odkupene v privatizaci majitelkou, takze je to v sukromnom vlastnictve, a bola by blba keby im tam nieco nechala ked to moze pouzit inde. To ze Michalek sprevadzkuje lekaren do 1 mesiaca je blud. Ma na krku exekuciu, NsP je zadlzena, z coho asi tak kupia zariadenie? Z platov sestriciek? A pokial viem tak majitelka ma na vypratanie mesiac, a on nema sancu to otvorit den po tom ako ona odide, takze ten mesiac je len jeho vlhky sen alebo fraza na utisenie verejnosti.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 13:22
Niekto (spolok CingiLacko) si naivne myslel, že nie nič ľahšie ako prevádzkovať lekáreň - ale chyba lávky, aj tu sa ukázalo, že princíp trhu funguje a pacienti idú radšej do tej lekárne, kde rozumný menežment dokáže zabezpečiť primeraný rozsah liekov za prijatelné (aj keď štátom regulované) ceny.
A tak bolo treba roztočiť HZDS-ácko SMERácke súkolie vo VÚC a odstaviť šikovnejšiu konkurenciu. Na pacientov sa samozrejme hľadí až v poslednom rade, alebo vôbec.
Ešte dobre že priemerný tupovolič trpí sklerózou a pri najbližších voľbách si už ani nespomenie, kto mu "zavrel" obľúbenú lekáreň.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 17:33
Ale tú lekárňu zrušili teraz, nie? Za Fica fungovala, aj sa vybavilo predĺženie zmluvy. Je 7 mesiacov po voľbách, či? Bez Fica nevieme reagovať?
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 18:17
Čo má spoločne so zavretou lekárňou súčasná vláda? Veď o tom môže jedine rozhodovať VÚC Trenčín.
Môže si do toho nechať kecať vedením NsP Pov. Bystrica, ale toť vsio!!
Teda jedine vedeniu VÚC Trenčín môže za takýto stav! No a ko je známe - vedenie VUC HZDS + Smer, NsP = vedenie HZDS !!
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 20:18
Treba sa spýtať poslancov VÚC za Mogoňov Jurčíka janasa, Adameho & ost. ako to obhajujú naše záujmy , osobne si myslím že to bola najlepšia lekáreň v PB.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 08:26
V tomto prisprostastom Mogoňove "kvalita" poslancov odráža "kvalitu" ich voličov. A teraz nemám na mysli len senilných dôchodcov, vypatlaných podnikateľov, ale všetkých, čo sa nechali opiť rožkom, či vlastnou hlúposťou a naivitou!
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 09:35
Pod tento článok by som sa aj ja podpísal !!
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 17:36
tak sa podpíš, frajer ...
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 10:09
V takej dzedzine, kde dostane vychcané hadie vajce vyše 6000 hlasov, neschopný bielo-koňový manager 1000 hlasov a zákerný dedo vyše 500 hlasov, tak tam by som odstavil ešte aj pitnú vodu, nielen lekáreň :))))
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 10:49
105%-ný súhlas :-)
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 11:42
Ber to ináč. Teraz je šanca, aby aj tí menej chápaví voliči pochopili, čo spravili.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 13:10
ty si robíš srandu, alebo si tiež nič nepochopil, ak si myslíš že "menej chápaví voliči pochopia, čo spravili".
Predpokladám, že si volič jedného zo spomenutej trojice :)
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 14:01
Menej chápaví voliči budú stále menej chápaví voliči, i keby im zavreli celú NsP!
Veď im by to niekto zdôvodnil tak, že by to " pochopili " ako ten doterajší úpadok!!
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 19:53
Nuž asi preto ju zatvorili, lebo jej pravdepodobne skončila nájomná zmluva na dobu určitú a VÚC jej je nepredĺžilo. Na to má VÚC plné právo a pokiaľ nemocnica otvorí vlastnú verejnú lekáreň, bude to významný prínos k zlepšeniu finančnej situácie nemocnice.
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 21:11
Otvorená lekáren kde spolumajitelom je súčasný riaditel nemocnice Michálek, Lackovičova, Bros a Cingelová!!!! všetko HZDS pozitívni.Prečo asi Michálek bojuje za zatvorenie starej lekárne??? Čo je doma to sa počíta.Už z princípu neberiem lieky z druhej lekárne a radšej idem do mesta!
Michálek len dalej zadlžuje nemocnicu, jeho schopnosti končia na družstve v Lieskove kde kedysi pracoval.


Ing.Michálek Jaroslav + Ing.Hrenák Štefan

Neschopný pre Slopnú, ale pre Bystricu najschpnejší !!!
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 12:52
predpokladam, ze tak do mesiaca sa táto lekaren otvori znovu...priestory, ktore nepotrebuju ziadne obrovske stavebne upravy, len sa da vyrobit novy nabytok a lekaren jak vysita. a aj ten najtupsi mogon si vie domysliet kto ju bude prevadzkovat ... naozaj, ak nechceme podporovat taketo darebactva nezostava nam nic ine iba si kupovat lieky mimo nemocnice.
Preco prevadzkovat len jednu lekaren, ked je na dosah ruky druha? vacsia, priestrannejsia, zabehnutejsia? Kazdy podnikatel v tomto meste, ktory podnika v prenajatych priestoroch dufam spozornel. V tomto spinavom meste nevies dňa ani hodiny.....kedy ta znicia, odrovnaju, kedy skoncis s otrhanou ritou ... len preto, ze niekto z vplyvnych zacne podnikat v tom istom obore ako podnikas Ty sam
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 16:36
A je to tu! Slávni HZDS-ácky managment + vednie mesta / bývale / tak dobre robili pre P.B., že Socialná poisťovňa bola nútena dať návrh na jej konkurz!!
Tak milí voliči HZDS a Smeru! Vás sa to najviac dotkne, Vás tam najviac chodí!!
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 16:47
Keby Michálkovi naozaj išlo o dobro nemocnice - teda aby zisk z predaja liekov šiel pre špitál - tak by nevypovedal fungujúcu lekáreň, ale s ňou rokoval o zvýšení prenájmu. Veď prečo vyhadzovať z kurína sliepku, ktorá nesie zlaté vajíčka?

Teraz sú dve možnosti:
1. priestory prenajmú inej súkromnej lekárni
2. lekáreň bude prevádzkovať nemocnica - v tom prípade som presvedčený o nižšej kvalite a rozsahu služieb (horšie zaplatený a tým menej motivovaný personál)

Tretia možnosť, že kvalita a rozsah služieb bude rovnaký, len zisk bude plynúť na účet nemocnice, je zo sféry rozprávok súdruhov znárodňovačov.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 16:55
NsP Pov. Bystrica je navrhnutá na konkurz.
Dúfam, že Michálek už nebude mať možnosť rozhodovať o niečom v nej!!!
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 16:58
Kto v týchto diskusných fórach tvrdil, že P.B je diera?
Zavázal ! P.B. je pojem, veď to je prvé slovesnké mesto, kde je daný návrh na konkurz nemocnice.
Som hrdý na tupovoličov HZDS a Smeru, že môžem žiť v takom populárnom meste!!
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 17:03
To sa Galovič na TV Považie sťažoval, že je Považská Bystrica stále negatívne medializovaná. A že to všetko robí ten Smatana :-)

Pravda je že keby sme boli odkázaní len na televíziu pána Galoviča, možno by sme sa o tejto exekúcii ani nedozvedeli. Keby sponzor chcel...
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 17:10
Arogantný Michálek-však pojdeš do prdele aj ty.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 17:14
Výzva pre bystričanov-obchádzajte Michálkovu lekáren,aby aj on videl,ako je to.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 19:56
Bože, už to nemôžem čítať. Aký konkurz, Ty tupec? Exekúcia,.. e x e k ú c i a.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 20:06
Prenajímam niekoľko nehnuteľností.Zatiaľ ma ešte nenapadlo prenajať na 33 rokov.Asi preto,že sú moje.
Anonym píše:
Pátek 04.02.2011 20:25
Pokiaľ si pamätáš zloženie prvého zastupiteľstva na VÚC Trenčín (100 % zložené z členov HZDS)a zoberieš si zloženie spolumajiteľov lekárne (Lackovič, Bros, Cingel, Michálek) a to vynásobíš aroganciou a rozdrapenosťou týchto súdruhov, potom som až zaskočený, že ten nájom nie je na 99 rokov.
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 17:13
Nájomnú zmluvu schválilo vedenie v ktorom bol Krutý, Slyžko a Ondičová a až dodatočne bola schvalovaná v VUC Trenčín ( bez pripomienok na 33 ročný nájom/. Treba sa opýtať týchto ludí, čo ich motivovalo. Výška najomného bola 50% z nájomného neštátnych lekárov, čo niektorých riadne naštvalo a odišli do bývalého ZUNZ a v nemocnici ostali nevyužívané priestory ktoré sú volné doteraz! Len pre pobavenie zmluva bola pripravená externým právnikom - JUDr Krutá - manželka vtedajšieho riaditeľa.
Za jeho vedenia postupne boli odštátnené CT pracovisko, Klinická Biochémia, Zdravotná doprava, záchranná služba.Je zaujímavé že firmy, ktoré získali uvedené činnosti - FUTURUM PB, RESCUE SYSTEM Žilina, Zdravotná doprava Púchov zastupovala JUDr. Krutá ako ich zmluvný právnik. Všetky uvedené pracoviská sú velmi dobre platené zo zdravotných poistovní a v prípade že by uvedené činnosti ostali v nemocnici, tak je jej hospodárenie vyrovnané. Bez uvedených činností nie je schopná nemocnica byť v čiernych číslach.
Michálek nespravil nič aby zlepšil ekonomiku a nadalej zadlžuje nemocnicu.
Anonym píše:
Sobota 05.02.2011 17:42
konečne zas verifikovateľné fakty, ako zlaté zrnká v hlušine, skladačka sa zas posunula dopredu, vďaka za info
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 03:27
Je to šokujúce!! Krutý jednoznačne napáchal na NsP najviac zloby. A z takej situácie, do akej to doviedol on, je už v tejto dobe, žiaľ, úplne nemožné nájsť iné východisko ako privatizáciu!! Na Michálka tu darmo kydáte...
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 07:34
Krutý bol nominantom združenia robotníkov Slovenska!!!Jeho neschopnosť bola znásobená ludmi ktorými sa obklopil - Ondičová, Slyško a Kotala - brat jeho ženy zmluvnej právničky nemocnice. Aj po jeho odchode ostali byť námestníci Anomália Ondičová a najrýchlejší chirurug Slyško. Ondišová poslendých 5 rokov nerobila nič iné len mala platené študijné volno ked ako zdravotná setra nie je schopná uplatniť sa tak aby aspon bola dochodca s titulom.
Tak ako konečne odišiel Slyško je nutné aby aj Anomália konečne prestala otravovať na 4 poschodí a odišla do zabudnutia. Bez kompletnej výmeny vedenia nemocnice nikdy nedôjde k zlepšeniu hospodárenia. Samostantá kapitola je Jurčík, ktorý cez pracovnú dobu venuje sa svojim obchodom namiesto práce za ktorú je platený. Je na smiech celemu personálu
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 17:20
Ako môže niekto písať také zavadajúce články?
Veď strany ako RSS, HZDS, Smer sú tu na to aby občanom pomáhali.
Robia to dôkladne. Ich členovia a kamaráti sa majú veľmi dobre!
A čo sa týka Anomálie, alebo Jurčíka - byť zamestnaný v NsP je najidealnejší spôsob, ako brať dobrý plat - za nič, a popri tom si robiť čo sa Vám len zachce!!
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 21:55
Jurcik aky je taky je,ale Mogoni vy ste videli spital tak z rychlika..to co sa urobilo a opravilo za Jurcika v Nsp sa nespravilo za 20 rokov co tam robim..lenze s h....a sa bic neda upliest.
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 07:16
palino, veď sa toľko nechváľ. Poznáme ťa
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 16:13
Pan Jurcik sa nechvali..prejdi sa po oddeleniach v Nsp a ked budes chciet mozno aj uvidis ci sa nieco urobilo.. ale Mogonov tazko presvecis...
Anonym píše:
Sobota 12.02.2011 01:19
Na oddeleniach sa mozno nieco urobilo. Iba nechapem, ako to suvisi s Jurcikom.
Anonym píše:
Sobota 12.02.2011 15:13
Iste je, že istota úspešného ukončenia akcie v nemocnici je len vtedy, ak to nedajboh nezoberie do rúk náš majster Paľko. Keby náš Paľko nebol poslancom TSK, už by v nemocnici dávno nebol. Boja sa ho vyraziť, lebo vedia, koľko zla by im potom vykonal u zriaďovateľa. Paľo v živote nepracoval, celý život sa priživuje cez rôzne politické a spoločenské organizácie. On jednoducho nevie pracovať. On zavrie hubu a má upratané pracovisko.
Anonym píše:
Pondělí 14.02.2011 10:37
Idealne by mal mat na tom pracovisku upratane furt... ergo drzat tu svoju sprostu hubu zavretu.

PS som za slusnu diskusiu na PB.O, ale pri ludoch ako Jurcik sa minimalne slovu "sprosty" neda vyhnut.
Anonym píše:
Pátek 11.02.2011 16:04
Vyhodená a neschopná ekonomická námestníčka sa stále nezmierila s tým, že ju riaditeľ vyhodil a teraz na neho kydá?
Anonym píše:
Sobota 12.02.2011 14:59
Ej, zo Záriečia vetry dujú.....
Anonym píše:
Sobota 12.02.2011 21:56
Zo Záriečia, či Dohňan?
Anonym píše:
Neděle 06.02.2011 21:58
Nic nieje sokujuce..Riaditel Nsp Mudr.Kruty bol len figurka..o vsetkom sa rozhoduje na VUC v Trencine. Zbytocne kydate i na riaditela Michalka..tu nepomoze ani kuzelnik.Zabudli ste vsak na maslo byvaleho dlhorocneho sefa NsP pana poslanca Mudr.Karaska,ktory sa smeje spoza bucka mest.lesov....
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 07:28
ten mentálny nepodarok Karásek ani nerozozná buk od smreka. Idealny človek na poste konatela ms. lesov, nie?
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 10:58
Podľa MUDr. Karáska, nie je dôležité či rozoznate buk od smreka, alebo viete čo je to kubuický meter, alebo plnometer.
Dôležite je mať papier z nejakého holandského INŠDTITÚTU O OBSOLVOVANÍ KURZU MANAGEROVANIA!!
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 07:28
Viete hovno a kydáte. Krutý prevzal v roku 2003 nemocnicu od Karáska s mesačnou stratou 9 mil. Sk. Keď nastúpil v roku 2008 Michálek, prevzal nemocnicu s mesačnou stratou 1,5 mil. Sk. Ak je zníženie mesačnej straty o 7,5 mil. Sk najväčšie zlo, tak potom máš pravdu.
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 13:44
To je čo za riaditeľa, ktorý robí mesačne 1,5 mil Sk stratu čiže 18 mil Sk ročne sekeru a tým sa má chváliť. Každý schopný manager musí pracovať s vyrovnaným hospodárením a nie produkovať stále dlh. To sa týka aj Michalka. Nezastávam si Karáska, lebo to bola hrôza na en-tú.
A súčasne sa zbavuje ziskových činností, ktoré sú excelentne platené zo zdravotných poisťovní - klinická biochémia, CT vyšetrenie, záchranná služba atď. Súčasne nič neurobí preto aby uvedené činnosti opäť prevádzkovala nemocnica.
 
Anonym píše:
Pondělí 07.02.2011 14:18
Kazdy schopny manager ktory pride do nemocnice zisti ze hoci by chcel hospodarit vyrovane neda sa to. Tajomstvo spociva v tom ze hoci vyliecenie choreho stoji 100 rublov, poistovna ti v PB nemocnici za to zaplati iba 80 rublov. Keby si sa liecil v nejakej statnej napr. v Blave tak tam im poistovna preplati 120 rublov.
Priemer je vyrovnany. Co je vacsia podivnost ze PB nemocnica sa zadlzi za mesiac 1.5 mil a ta fakultna Bratislavska 10 mil za mesiac. Naviac exekutor pride do PB a do BA sa ani nechysta. Cosi tu nesedi
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 07:19
Ó, máme tu génia. Tak nám vyzraď, ako by si z 9 miliónovej straty dostal hneď a zaraz vyrovnané hospodárenie. A propos, čo nové na Harvarde?
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 16:04
Priatelia, darmo kydáte na vedenie nemocnice, oni robia len to, čo im z hora kážu. Veď si uvedomte, čo by sa stalo, keby tam bola partia schopných ľudí? TSK by sa s našou nemocnicou omnoho ťažšie manipulovalo. Spomeňte si na ing.Franka, ktorý bol šéfom tech.úseku pred Jurčíkom. Robil všetko pre to, čo mohol zo svojej pozície, aby vysoko zisková záchranka ostala nemocnici a finančný prínos z nej pomáhal v jej chode. A výsledok? Vyrazili ho ako špinavú handru.
Anonym píše:
Sobota 12.02.2011 15:03
Pravda je taká, že ho nevyrazili, ale upaľoval preč sám a to veľmi rýchlo. A on vie veľmi dobre prečo.
Anonym píše:
Pátek 11.02.2011 16:15
Hľadajú nového riaditeľa NsP. Prihlás sa keď si taký dobrý manager a rob zisk keď dostaneš za hospitaluzáciu pacienta menej ako ťa stojí. Ľahko sa vyjadruje k niečomu o čom nemáš ani šajnu.
Vieľ o tom, že nemocnica v Bratislave alebo v Trenčíne dostane za ten istý vykon omnoho viac peňazí?
Možno však vieš upliesť z hovna bič.
Anonym píše:
Pátek 11.02.2011 16:16
Hľadajú nového riaditeľa NsP. Prihlás sa keď si taký dobrý manager a rob zisk keď dostaneš za hospitaluzáciu pacienta menej ako ťa stojí. Ľahko sa vyjadruje k niečomu o čom nemáš ani šajnu.
Vieľ o tom, že nemocnica v Bratislave alebo v Trenčíne dostane za ten istý vykon omnoho viac peňazí?
Možno však vieš upliesť z hovna bič.
Anonym píše:
Pátek 11.02.2011 21:17
Ale súčasný menežment v nemocnici má tú vzácnu vlastnosť, že vie z biča urobiť hovno.
Anonym píše:
Pátek 11.02.2011 15:56
CT pracovisko a Klinická biochémia boli provatizované v čase keď bol riaditeľom NsP MUDr. Karásek terajší poslanec za Smer. Zdravotná doprava a rýchla zdravotná služba bolu privatizované zo zákona a vedenie NsP nemohlo nijakým spôsobom túto ovplyvniť. NsP sa o prevádzkovanie záchrannej služby uchádzaslo a využilo aj všetky dostupné opravné prostriedky proti rozhodnutiu ministerstva zdravotníctva.
Bolo by vhotné, aby si prispievatelia na tejto stránke nevybavovali svoje osobné traumy klamstvami a ohováraním ľudí, ktorí neboli účastníci týchto privatizácii.
Anonym píše:
Pondělí 14.02.2011 18:41
Nesmiete všetko vidieť až tak čierno. Otázka tej zatvorenej lekárne sa určite raz vyrieši, pacienti lieky dostávať budú, aj keď by to mala byť verejná lekáreň nejakého iného súkromného vlastníka. A Pharm.Húdeková aj s manželom nech toľko nenariekajú. Možno ešte predsa len majú nejakú šancu zachrániť si pečene.Veď oni ani tie zarobené peniaze nevedeli
zdravo užiť.
Anonym píše:
Úterý 15.02.2011 06:35
Dako som nepostrehol, ze by niekto nariekal. Zavist je kruta, ked cloveka zoziera zvnutra, ze? :)
Anonym píše:
Úterý 15.02.2011 14:43
k prispevku zo 14.02 2011 18:41
keby to bola len zavist co potichu zoziera z vnutra...tento clovek si je schopny kopnut do niekoho kto je porazeny a zniceny a nestastny ... a toto robia len ti najvacsi hajzli a prajem mu, ked jeho bude zivot cvicit a ked mu bude najhorsie nech sa najdu aspon tridsiati, co budu konat ako on...
Anonym píše:
Pondělí 11.04.2011 10:11
Pan byvaly riaditel Michalek sa dusoval, ze lekaren spojazdnia este 1. marca. Presiel mesiac a pol a lekaren je stale zatvorena? A preco tam nevidno ani ziadne stavebne ci pripravne prace? Vedenie nemocnice vyplakava, ze nemaju peniaze, a aj napriek tomu vyhodia najomnika, ktory plati najvyssi najom v celej NsP, cim pridu o podstatnu cast prijmu.

Vo vedlajsej lekarni maju stale velke ho*no a ochota ich personalu je na takej urovni, ze by im clovek najradsej nagrcal do ksichtu. O tych radach co sa tam niekedy tvoria ani nehovorim. To uz sme na tom fakt tak zle, ze musim po lieky chodit do Ziliny?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.04.2011 10:04
Najprv som si myslel, že to je fáma, keď mi to syn povedal. Ale je to čierne na bielom, návrh o ktorom budú hlasovať poslanci VÚC. Žiaci a časť učiteľov majú prejsť pod učilište.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.04.2011 10:08
Čo je to za logiku zrušiť školu s najdlhšou tradíciou v Považskej??? Veď je tam dobre cez 500 študentov! Tam pôjde o pozemky a budovy, ktoré chce kraj predať, aby mal na svoje nenažrané výplaty!!!Zrušiť zbytočných úradníkov!
Anonym píše:
Čtvrtek 14.04.2011 15:30
Janas Jurcik Adame su poslanci v Trencine. Preco mlcia?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.04.2011 16:02
Prečo sa ich priamo nespýtaš???
Najväčšieho Docenta z trenčianskej univerzity máš prakticky pod nosom!
Anonym píše:
Pátek 15.04.2011 11:14
jedno kontokorentné!
Anonym píše:
Pátek 15.04.2011 12:43
Púchov a Dubnica majú aj pobočky vysokých škôl a v Považskej sa idú zatvárať už aj stredné školy?
To potom aká riť (s prepáčením) z tej Bystrice bude???
To budú akože naše deti chodiť na stredné školy do Trenčína, alebo do Žiliny???
Prepánajána, to čo tam v tom VUC robia poslanci za PB - spia celé zasadnutia, alebo tam ani nechodia???
No ak Károľ nezvláda sedieť naraz na primátorskej stoličke aj na stoličke poslanca VUC, tak nech sa radšej vzdá niektorého mandátu aby za neho nastúpil niekto šikovnejší!
Anonym píše:
Pátek 15.04.2011 19:31
Sráčom typu Adame, Janas vždy išlo, ide a vždy pôjde len o vlastnú riť.
A tým retardérom, ktorí ich volili to treba nechať vyžrať až do samotného konca!
Práci česť a Pochválen!

PS: Dokedy budeme trpieť financovanie takých plátkov ako PBn a Ratlíkovej TV Podlažie z ms. rozpočtu, nadštandartné platy v čase krízy, drancovanie ms. lesov, dovtedy sa tu bude vyškierať na nás tento zkorumpovaný humus.
Čo na to pán Magister - poslanec Smatana?
Anonym píše:
Pátek 15.04.2011 15:18
a zboranovu a knazkovu si nechal kde?
Anonym píše:
Pátek 15.04.2011 23:53
Kňažková a Zboranová riešia svoje dediny.
Anonym píše:
Neděle 17.04.2011 19:52
Zabudol si na Jurčíka. A ten je vo výbore pre školstvo, ak sa nemýlim. A nečudoval by som sa, ak by to bol jeho návrh. Pre vlastné blaho je schopný všetkého.
Anonym píše:
Pátek 15.04.2011 20:37
Je fakt ze pri priemyslovke nezoze ist o nic ine len o pozemky. Niekto tam asi chce stavat dalsie obchodaky a kasle uplne na studentov ved naco priemyslovka staci ucnak. Je to hanba po 65 rokoch fungovania mimochodom najstarsej strednej skoly v PB a niekto od stola rozhodne o zruseni bez diskusie a inych navrhov. Ale co uz Sedlacek ma ine plany uz sa tam viac nedostane a potrebuje sa naposledy poriadne nabalit a preco nie zrovna v PB? Nech si kazdy spravi nazor co je toto za stat.......................................
Anonym píše:
Pondělí 18.04.2011 03:32
Keď čítam bod f)Návrh na vyradenie Strednej priemyselnej školy, Ul. slovenských partizánov 1132/52, Považská Bystrica zo siete škôl a školských zariadení SR, je mi na grc. Ktoré mesto má aspoň takto vybavenú školu bude rado, ale v PB je to naopak. Rád by so zistil, kto rozhodol že práve táto škola je na vyradenie. Študentov neni až tak málo a program neni najhorší - pýtam sa PREČO:??????, alebo som sa mal opýtať PRE KOHO? !!!!! Ak máte možnosť pán Smatana toto trochu objasniť budeme v PB určite radi. To naši mocipáni majú v hlavách totálne nasraté, alebo sa boja, že ich niekto dostihne vedomostne a tak sa tomu snažia zabrániť. Toto zaváňa niečim ako začiatok tunela v školstve, alebo v hlavách mládeže - a to treba zastaviť.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359