Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / phladky / POZEMOK MOŠTENEC

POZEMOK MOŠTENEC

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 22.10.2010 12:13
[2010-10-22] Je zaujímavé sledovať, ako sa rozbieha snaha politických konkurentov SaS na lokálnej úrovni očierniť kohokoľvek, kto má iný názor, ako oni. Ja len dúfam, že to nerobia zámerne na popud predsedov strán veľkej koalície (rozumej komunálnej koalície v Pov.Bystrici SMER-KDH-SDKÚ), nebolo by to dobré pre toto mesto. Ale na druhej strane to svedčí o tom, že majú STRACH. A pomerne veľký, lebo spŕšku takých útokov som ešte nezažil. Asi im ide o veľa... Teraz pár slov k spomínanému pozemku, ktorý som vraj od mesta kúpil v Moštenci a nezaplatil.

Kúpa mestského pozemku má niekoľko krokov a končí podpísaním zmluvy, zaplatením zmluvnej ceny a prepisom na katastri nehnuteľností. Keďže v mojom prípade nebola dohodnutá kúpna cena, nebola podpísaná kúpno-predajná zmluva, nebolo čo platiť a nebol ani urobený prepis nehuteľnosti na moju osobu, k predaju nedošlo, čiže nič som nekúpil a teda ani nezaplatil. To je všetko, čo by som mohol k danej téme povedať a týmto by som mohol skončiť.

Predpokladám ale, že niektorí mudrci budú do toho ešte vŕtať a poukazovať na niektoré ďalšie skutočnosti, takže na dokreslenie uvádzam nasledovné:
-          Mesto som o odkúpenie pozemkov okolo mojej budovy v Hornom Moštenci žiadal 3 krát. Najskôr niekedy v roku 1997-1998, potom 2006 a naposledy v roku 2008 a 2009. Pri prvej žiadosti mi bolo povedané, že pozemok mesto nevlastní. Neskôr sa časť pozemku dostala na list vlastníctva mesta, tak som požiadal opäť. Bolo mi oznámené, že je pred voľbami, aby som sa obrátil na nové vedenie mesta. Čiže poslednú žiadosť som dával zhruba pred 2 rokmi.
-          Pretože sa schvaľovací proces mojej žiadosti vo všetkých 3 prípadoch naťahoval strašne dlho a najviac v poslednom prípade sa doba vyjadrenia mesta k žiadosti natiahla cez 2 kalendárne roky (nechce sa mi vŕtať v papieroch a písať presné dátumy, nie je to vôbec podstatné), došlo jednoducho k tomu, že zámer som odložil a na vyjadrenie mesta o odsúhlasení predaja som nereagoval. Čiže som sa nevyjadroval ani ústne ani písomne, že súhlasím s cenou, ktorú mesto schválilo, ani s ničím iným, žiadny ďalší postup nebol dohodnutý a mesto ma ani nevyzývalo ďalej o predaji rokovať.
-          Aby bolo všetkým jasné, o aký pozemok ide – jedná sa o cca 260 m2 (ak si dobre pamätám) svahovitého pozemku s jarkom, kanálom a oplotením, čiastočne pod mojou budovou na konci Horného Moštenca v areáli bývalého Štátneho majetku.
-          O tento pozemok (a ďalší z druhej strany budovy, ktorý mi odmietlo mesto z nepochopiteľných príčin predať) sa mesto nestaralo určite posledných 20 rokov. Ak tieto pozemky niekto kosil, bol som to ja alebo moji zamestnanci. Čiže užívanie mestského pozemku znamenalo pre mňa jeho kosenie a posledné 2 roky ich nekosí nikto, pozemok už teda minimálne 2 roky neužívam...
 
S pozdravom
Pavol Hladký

DISKUSIA K ČLÁNKU JE UMIESTNENÁ NA PB.OTVORENE.SK/FORUM

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359