Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / micless / www.turistika.povazska.com - internetový sprievodca po okolí

www.turistika.povazska.com - internetový sprievodca po okolí

Autor: Michal Bajzík Poslední změna: Středa 02.03.2011 22:02
Kategorie: ,
Tvorcovia portálu, a zároveň členovia občianskeho združenia Povazska.com sa opäť pustili do ďalšieho projektu, ktorý slúži najmä pre širokú verejnosť a zlepšuje informovanosť obyvateľov a návštevníkov nášho mesta.

Nová internetová stránka www.turistika.povazska.com je ďalším projektom portálu povazska.com. Cieľom je predovšetkým šíriť užitočné informácie pre všetkých obyvateľov a návštevníkov nášho mesta, ktorí sa rozhodnú vyraziť na výlet po našom veľmi peknom okolí.

Hlavná výhoda stránky je jej praktickosť. Pretože prostredníctvom niekoľkých minút sa dozviete všetko potrebné o danej trase, ktorú sa rozhodnete podniknúť do nášho okolia. Vďaka našej stránke si budete vedieť vždy jednoducho a rýchlo vybrať trasu, ktorá vám vyhovuje, dozviete sa približnú dĺžku trasy, náročnosť, čo zaujímavé sa na nej nachádza a koľko približne trvá absolvovanie trasy. Samozrejmosťou je približné vyobrazenie trasy na mape.

Radi by sme upozornili aj na diskusiu pod článkami, kde sa môžete podeliť s ostatnými o svoje zážitky z trasy, prípadne pridať svoje rady a odporúčania.

V súčasnosti na stránke môžete nájsť 15 trás, z ktorých najviac dominujú turistické trasy. Nakoľko je vonku zima, zaradili sme na stránku aj 3 trasy pre bežky, a celkový počet trás uzatvára jedna cyklotrasa.

Za výdatnú pomoc aj touto cestou ďakujem pánovi Novohradskému, ktorý je autorom prevažnej väčšiny článkov, ktoré sme na našej stránke uverejnili. Chceme upozorniť všetkých turistov, prípadne cykloturistov, že sme otvorení ďalšej spolupráci, a preto ak sa nájde medzi návštevníkmi niekto, kto by rád rozšíril niektorú sekciu o svoje trasy po našom okolí, môže nás kontaktovať prostredníctvom mailu: turistika@povazska.com

Ďalšie pridávanie článkov bude prebiehať  postupne počas celého roka, kde sa budeme snažiť rozšíriť predovšetkým sekciu cyklotrás.

Turistika sa v poslednom čase teší veľkému záujmu širokej verejnosti. Preto pevne dúfame, že sa aj vďaka našej stránke podarí opäť tento druh športu viac spropagovať a zároveň prinesie zaujímavé informácie o našom peknom okolí.stranka.JPG

 

Anonym píše:
Pátek 04.03.2011 12:22
výborná vec
Anonym píše:
Sobota 05.03.2011 13:02
je hanbou najvyssieho kalibru, ked 50-tisicove mesto nema ani jednu oficialnu online prezentaciu v cudzom jazyku. hlavne, ze primator zaraba viac ako premierka...

PPQ
Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Sobota 05.03.2011 19:34
nejdem sa vyjadrovať čo by malo byť čo by nemalo a podobne, ale rad upozorním, že povazska.com predsa len zachraňuje aj túto situáciu. Napr naša stránka www.virtualna.povazska.com má aj takú jednoduchšiu verziu v anglickom jazyku.. aj keď gramatika je kadejaká.. na stručné info to zatiaľ postačuje :) A môžem prisľúbiť, že časom plánujeme rozšíriť anglickú verziu aj na ďalšie projekty... avšak to je zatiaľ hudba budúcnosti, lebo momentálne máme iné starosti.
Anonym píše:
Neděle 06.03.2011 12:59
Michal,

smutne je prave to, ze to malo, co tu mame je praca dobrovolnikov, ktori zo svojho vrecka platia drahy webhosting. co robi ansambl ludi na mestskom urade? co robia damy v px centre? co robi TIK? co robi povazske osvetove stredisko? ked sa ma spyta nejaka navsteva zo zahranicia na nejake online info o meste, tak to radsej hodim do autu, lebo sa hanbim povedat, ze vlastne ziadne nie je.

PPQ
Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Úterý 08.03.2011 00:40
Škoda že ja vás nemôžem osloviť menom - možno aj to je jeden z dôvodov prečo tu niečo nefunguje:Ja som si pred pár rokmi povedal, že prestanem kritizovať čo sa na meste robí a čo nie. A radšej sa posnažím spraviť nejaký prínos svojpomocne. Dnes po rokoch snahy môžem povedať, že vďaka ochote zopár kamarátov a kamarátiek v mojom okolí sa nám podarilo už čo to spraviť, a verím, že to bude aj naďalej pokračovať. Samozrejme, že stále fungujeme len z vlastných obmedzených zdrojov, a tiež zo zdrojov sponzorov - ak hovorím o súťaži, ktorú už 3. rok robíme.Stále hľadáme nové posily, preto treba odísť z anonymity a neustálej kritiky, a zaktivizovať sa. Kontakt na nás nájdete kdekoľkvek.Dnes môžem povedať, že kritizovať bolo jednoduchšie. Problémov tu bolo a aj je obrovské množstvo. Netreba však čakať, že ich vyrieši za vás mesto, alebo niekto druhý.. aj keď je za to platený. V Považskej to po 1989 zvykom nikdy nebolo a ani zrejme nebude. A život ma naučil jednu múdrosť: politika je zrkadlom spoločnosti: nekritizujme preto politiku, akú máme na meste alebo v štáte, je to len odrazom spoločnosti, aká na Slovensku alebo v Bystrici momentálne žije. Sto krát som si to povedal, keď som s niečim nesúhlasil, prípadne ma to vytáčalo do kozmických rozmerov. A je to tak!
Iva Posluchová
Iva Posluchová píše:
Neděle 06.03.2011 09:09
Super a vďaka. PS: Možno by som vedela zohnať pár ochotných gymnazistov na dobrovoľnícke preklady.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359