Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / micless / Nezvyčajná fotografická súťaž CvakniToPB

Nezvyčajná fotografická súťaž CvakniToPB

Autor: Michal Bajzík Poslední změna: Pátek 13.03.2009 11:34
Na portáli www.povazska.com rozbiehame fotografickú súťaž. Prvou cenou je digitálny fotoaparát Canon, venovaný firmou Copos. Víťazné fotografie budú rozmiestnené v autobusoch Mestskej dopravnej spoločnosti. Rád by som Vás všetkých o tom poinformoval "pár" vetami :)
CvakniToPB: Zachyť svoj najobľúbenejší kút v meste a jeho blízkom okolí tak ako ho vidíš práve Ty!
Tak toto je celý názov našej súťaže. Teraz trocha obšírnejšie ...

Prečo? Neuveríte, ale nápad usporiadať takúto súťaž som dostal práve tu. Keďže na tento portál v posledných mesiacoch chodievam doslova pravidelne... raz, myslím, že to bolo niekedy v januári,  som sa dostal do diskusie, kde ľudia navštevujúci tento portál často tvrdili, že kultúra v meste by potrebovala trocha (poviem to tak vedecky) diverzifikovať. Tento názor som z časti zdieľal, a tak som začal uvažovať.

Naša fotosúťaž chce prezentovať fakt, že aj my mladí dokážeme predsa viac ako len byť obviňovaní z vandalizmu v našom meste. Touto mojou aktivitou by som chcel prispieť k viacerým pre mňa dôležitým veciam:

1. Chcem aby to bolo pre mladých niečo ako príklad toho, že sa dá v našom meste aj nami mladými zorganizovať v podstate celookresný projekt, ktorým sa môžu prezentovať, dať najavo, že tu sú, žijú a tvoria.

2. Pre stredné generácie chcem aby aj oni v tom videli dôkaz toho, že sa netreba báť.. a ak chcem niečo riešiť dá sa to aj bez toho aby som bol nejaký zámožný podnikateľ alebo mal nejaké vplyvné známosti. Chápem, že si iste mnohí povedia, že majú prácu a na takéto "srandy" nemajú čas.. to je však len výhovorka - ja sám som v bakalárskom ročníku a mám svojich povinností nad hlavu, zároveň podotýkam, že nepochádzam zo zámožnej rodiny a v podstate so všetkými ľuďmi, ktorí podporili našu súťaž som jednal po prvý krát teda bez známostí, a predsa som sa do toho pustil a doposiaľ som do projektu nevrazil ani cent.

3. Pre tie staršie generácie, ale aj vlastne pre všetkých obyvateľov verím, že to bude akýmsi nastavením zrkadla nám považskobystričanom v tom, ako sa dívame na naše mesto, aké ho máme radi, aké časti mesta nám stoja za obdiv, a ktoré by sme si mali chrániť pre budúcnosť obzvlášť teraz, keď sa tu všetko tak rýchlo mení.. a neraz k horšiemu.

V skratke o priebehu a o tom, prečo je naša fotosúťaž nezvyčajná:

Do súťaže sa môže zapojiť skutočne každý bez obmedzenia. Jediným obmedzením je priestor. Hranice priestoru, z ktorého môžu byť vaše fotografie sme stanovili na náš okres. Často odpovedáme na otázky, či môžu byť fotky z Manínskej, Súľovských skál a pod. Áno fotky môžu byť aj z týchto lokalít, ale nezabúdajme, že krásu máme aj oveľa bližšie. Môj typ pre všetkých je napríklad aj bagrovisko Slavojka. Je doslova pár metrov od centra mesta a nájdeme tu počas jari a leta tak úžasné miesto, kde to skutočne žije - a teraz myslím v tom pozitívnom slova zmysle. Je tu nespočetné množstvo možností na prekrásne fotografie o čom som sa už neraz presvedčil.
Dôležité termíny:
1. marec až 30. apríl - je obdobie, v ktorom nám môžete zasielať súťažné fotografie na náš email: sutaz@povazska.com  Fotografie zasielajte prosím aj s príslušnými náležitosťami, ktoré si nájdete v pravidlách súťaže na našej stránke.
Fotografie budeme postupne vystavovať na stránku v priebehu dňa, v ktorom nám prišli. Aby boli zaručené rovnaké možnosti pre všetkých, hlasovať sa začne až po uzávierke posielania fotografií a to od 1. mája až do 24. mája.
Hlasovať môže každý, kto sa zaregistruje na našej stránke. Udeliť však môže iba jeden hlas.
25. mája bude vyhodnotenie, po ktorom sa vyberú 3 výherné fotografie, ktoré budú mať najväčší počet hlasov. Následne budú odoslané do tlače a rozmožené tak, aby mohli byť nainštalované do reklamných panelov v 20 autobusoch spoločnosti MDS. a.s.
Fotografie budú vytlačené na formát A4 a o vytlačenie 60 fotografií sa postará firma Reklama Angyal.
Následne budú fotografie nainštalované v týchto reklamných boxoch MDS, kde budú vystavené po dobu približne jedného mesiaca a tým bude mesiac jún.

Kto ? Kde? 
Keďže som spoluprevádzkovateľ portálu povazska.com rozhodli sme sa spolu s kamarátom robzehnúť túto fotosúťaž na našom infoportáli www.povazska.com  Na tejto stránke nájdete skutočne všetky podstatné informácie od pravidiel, cez súťažné fotografie a ceny pre výhercov až po reklamu našich sponzorov.

Ceny pre výhercov!!!
1. miesto - Digitálny fotoaparát Cannon, ktorý nám do súťaže venovala firma Copos. Pre záujemcov bude tento fotoaparát už od 13. marca vystavený vo vitrínke predajne, kde si ho budú môcť prísť kedykoľvek obzrieť.
2. miesto - Hodina bowlingu od Bowling shadow
3. miesto - kniha: Stredné Považie na starých pohľadniciach, ktorú nám venovalo vydavateľstvo Dajama

A aby sme motivovali aj našich hlasujúcich, pripravili sme jednu cenu aj pre nich. Je ňou taktiež hodina bowlingu od Bowling shadow.

Na záver súťaže by som Vás všetkých chcel skutočne povzbudiť, aby ste neváhali a zapojili sa do našej súťaže. Taktiež by som ešte rád poďakoval aj takouto formou našim sponzorom, bez ktorých by táto fotosúťaž ostala len nápadom.  Za poskytnutie priestorov pre vystavovanie fotografií naša veľká vďaka patrí spoločnosti MDS a.s., ktorá nám v tomto vyšla v ústrety a taktiež veľká vďaka patrí aj firme Reklama Angyal, ktorá nám vytlačí až 60 fotografií vo formáte A4 grátis!
Taktiež vďaka patrí aj sponzorom, ktorý venovali  už spomínané ceny pre výhercov. Vďačím im za ich ochotu aj preto, že sa odhodlali nás podporiť aj napriek tomu, že sme ešte len študenti a práve teraz v čase finančnej krízy.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 13.03.2009 12:22

super - ak by si nezačal s touto súťažou ty, urobil by som ju ja, mal som to v pláne. Avšak vidím, že máš pripravené celkom dobré ceny, premyslené detaily... No, možno ak by sa našiel nejaký ďalší sponzor, ktorý číta túto stránku, by mohol voľačo priložiť.

Držím palce a zapojím sa

Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Pátek 13.03.2009 21:01

fajn, že tu mám takéto zábezpeky.. no priznám sa, že počul som už veľa nápadov od rôznych ľudí, a tiež si mysleli, že raz také dačo zorganizujú.. čo si kedysi naplánovali.. ale od nápadu k realizácií je niekedy veľmi ďaleko.. ale budem rád ak sa v tvojom prípade mýlim:)

Čo sa týka sponzorov...moja pôvodná myšlienka bola, aby to bola fotosúťaž, ktorá nebude vôbec o cenách.. malo tam ísť hlavne o to nastaviť zrkadlo bystričanom - aby sme mohli vidieť ako ju my sami vidíme, ktoré miesta tu máme radi - a tie následne vystaviť na obdiv všetkým cestujúcim. To mala byť hlavná cena pre výhercov. Myšlienka pripraviť hodnotné ceny prišla až doslovne v posledných dňoch a to hlavne preto, aby mali súťažiaci o dôvod viac zapojiť sa do súťaže.

Každopádne som rád, ak sa zapojíš a aj takto podporíš túto myšlienku. Takže všetkým: Tešíme sa na vaše fotografie !

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 13.03.2009 21:34

Tak já přijdu, až budou nastavovat zrcadlo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 13.03.2009 20:45

Mlady muž, gratulujem k Vašej iniciatíve, držím palce a možno sa rozhýbem a pošlem niečo...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 13.03.2009 23:16

Gratulujem najma k bezplatnej propagacii Tvojho portalu v priestore uspesnejsieho. Ini si musia adverty platit :-) (nemyslim tento priestor)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 14.03.2009 08:50

...a funguje ta stranka vobec?

Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Sobota 14.03.2009 10:05

Pre seriózny prípad: áno milý pane funguje nám náš portál. Vidím, že ste ešte len začiatočník, preto malá inštruktáž: Musíte mať zapnutý počítač, stlačiť ikonku nejakého internetového prehliadača - napr: explorer, mozilla, opera. Ak máte pripojenie na internet - zobrazí sa Vám pravdepodobne vaša domovská stránka. Potom si musíte dať do hornej lišty takýto text v tvare: http://www.povazska.com Následne chvíľu počkajte - môže to aj niekoľko sekúnd trvať - to v prípade, že máte pomalšie pripojenie. Potom sa Vám naša stránka bez okolkov zobrazí a ste úspešne tam. V prípade záujmu o našu súťaž, máte hneď pod reklamou veľký červený nápis: CvakniToPB. hneď pod ním je podčiarknutý hypertextový odkaz, na ktorý keď kliknete tak Vás posunie presne na našu fotosúťaž. Môžete si všimnúť, že tam potom bude zobrazený link v tvare www.sutaz.povazska.com . Je to neklamný znak toho, že ste ďalším úspešným návštevníkom na našej stránke a môžete si skutočne gratulovať, pretože ste to zvládli tak ako zhruba 180 ľudí pred vami.

Pre prípad, že mladý pán chce byť len žoviálny a nedarí sa mu: Áno náš portál funguje, je otvorený pre skutočne všetky kategórie ľudí - čiže aj pre takýto druh ako si ty! Ale neboj, počítal som aj s trápnymi narážkami, robím to predsa pre považskú a tu sa vždy nájde niekoľko typov, ktorým nič nie je pochuti. Verím, že tých ktorých to skutočne osloví, si nájdu cestu do našej súťaže a dávam im slovo, že portál funguje !

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 15.03.2009 09:47

Z toho si nič nerob, ja som sa narodil v PB a žijem tu už 40 rokov, poznám bystričanov veľmi dobre a máš 100% pravdu. Tu v PB je veľa "odborných" kritikov, ale keby mali oni niečo zorganizovať, tak to by sme "čumeli" Držím Ti palce, aby súťaž priniesla očakávaný efekt a bystričania "objavili" miesta v PB, ktoré sú krásne,ktoré majú niečo čo robí Považskú Bystricu jedinečnou. Som bystričan a nehanbím sa za to, i keď spoluobčanov si nevyberiem. Ešte raz,držím palce a nech foťáky "cvakajú"

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.03.2009 00:01

ktosi robi cosi pre mesto, zadarmo, na vlastne naklady a aj tak je zle... este niektorych sere, ze ma bezplatnu reklamu portalu na uspesnejsom... aj ked si myslim ako bezny navstevnik viacerych stranok o PB ze ani jedna nie je konkurenca a mohli by spolu spolupracovat... kedze kazda chce informovat o diani v meste, ale v inom odvetvy. Na tejto stranke su tiez kompetentny ludia, ktory spravuju prispevky a komentare a vedie co tu chcu mat a co nie... preco do toho hned silou mocou vrtat? zaujala ma aj ta otazka ci ten portal funguje.... podla mna aj hej ked robi sutaz so zaujimavymi cenamy... sice clankov je tam pomenej, ale ak som to spravne pochopil podla obsahu tak je to dobrovolny projekt na ktorom nikto neprofituje tak sa ani necudujme, ze tam nikto neprispieva ked z toho nic nema....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.03.2009 06:40

...zaujala ma aj ta otazka ci ten portal funguje....

nehľadajte za tým nič viac ako bolo napísané. Jednoducho vtedy som sa na tú stránku z nejakého dôvodu nedostal. Potom už áno :) A nápad s fotkami vítam, nejakú určite pošlem aj ja. Len by sa mi zdá, že 1 fotka od 1 autora je málo, nemusí ho vystihnúť. Doporučil by som aspoň 3 foto od 1 autora. Pekný deň.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.03.2009 08:35

fiiha, ani som nepostrehol, ze od jedneho autora jedna fotka - myslel som, ze kazdy ma pravo na jeden hlas a nie fotku. No tie tri fotky /jeden autor by boli fajn

Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Úterý 17.03.2009 20:29

Ohľadne našich pravidiel. Áno je pravda, že od jedného autora je možné poslať len jednu fotografiu. Viem, že mnohí majú viacero krásnych fotografií, a že by ich viacero poslaných fotiek mohlo viac charakterizovať. Avšak v našej súťaži nejde o charakteristiku fotografov, ale o najobľúbenejšie miesta v našom meste. Okrem toho, ak by posielali autori viacero fotiek, mohla by nastať nie celkom férová vec - a to napríklad, že by vyhral výherca všetky 3 ceny. Myslím, že pravidlá sú jasné, a tvorili sme ich preto, aby sme zamedzili nežiadúcim záverom, a dali tak rovnakú príležitosť pre všetkých - či profíkov s viacerými fotkami či pre amatérov, ktorí majú profi fotiek pomenej. Nikto ale zároveň netvrdí, že v prípade, že táto súťaž bude mať úspech a ľudia si ju obľúbia a zapojja sa do nej, nebude mať viacero ročníkov, práve naopak. V mojej vízií sa črtá hneď niekoľko...avšak sú to len vízie všetko je teraz na Vás.. bystričanoch.. preto som veľmi zvedavý a teším sa na vaše fotografie a podporu.. prípadne kritiku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.03.2009 23:29

Je trochu na škodu veci, že celá fotosúťaž sa zúžila na krajinársku fotografiu, kde bude dominovať pohľad na Manín na viacero spôsobov :) Je problém vytvoriť kategórie napr: PB versus doprava, PB a Považskobystričania, PB a životné prostredia, PB v experimentálnej fotografií,...? Viac fotografií, väčší výber, vyššia kvalita,... Ale aj tak, vďaka za iniciatívu. J.Š.

Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Středa 18.03.2009 13:27

Naša fotosúťaž je ešte len v nultom ročníku a už sa od nej očakávajú skúsenosti dvadsaťročnej. Aby som to opäť uviedol na pravú mieru. Do fotosúťaže nám môžu ľudia posielať svoje fotky, a to nie len Maníny z rôznych pohľadov. Ja si myslím a verím tomu, že tam budú aj konkrétne miesta, a pohľady na miesta v Považskej. V tomto ročníku sa fotografom nekladú žiadne prekážky v štýloch fotiek. Je povolené fotiť dopravu v meste, je povolené fotiť "industry foto" - k tomuto štýlu sa dá u nás nájsť dostatok miest - a sám mám rád tento štýl. Taktiež môžu fotiť ale aj krajinku, a ak majú niektorí radi tento štýl, táto súťaž im dvere kôli tomu nezavrie. Pár ľudí sa mi ozvalo s otázkou, či tam môžu byť aj fotografie, na ktorých sú ľudia. Áno môžu, avšak musíte nám napísať, že s tým daný človek súhlasí. Sme predsa len malé mesto a chceme predísť tomu, aby sme museli sťahovať fotografie z autobusov preto, že človek na fotografií ani netušil, že ho fotia a je zásadne proti. Takže radi uvítame rôzne štýly fotiek, avšak treba myslieť aj na to, že nie vždy je všetko v reáli tak jednoduché ako sa dá napísať do diskusie.

Na záver ešte raz zhrniem: Je to len nultý ročník, snažíme sa touto súťažou zistiť či je tu záujem o takúto súťaž a či má zmysel robiť ju. Ak sa nám potvrdí, že áno, nevylučujú sa vylepšenia v budúcich rokoch. Už teraz mám v pláne po súťaži spraviť určitý prieskum, aby som mal spätné reakcie a zopár nápadov ako súťaž vylepšiť, a čo by sa v nej určite malo vyskytnúť v prípadnej budúcnosti. Takže posielajte a súťažte!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.03.2009 15:23

Mne vadí, že je len jedna fotka, ALE nie až tak, aby som to vyčítal. Úplne rešpektjem, že je to nultý ročník, bez kategórii a páči sa mi, že je tu chuť pokračovať ďalej. Takže svoju som poslal a ostatné si nechávam na budúce :)

Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Neděle 22.03.2009 19:53

Fotosúťaž beží už dva týždne a pomaly sa nám začínajú objavovať prvé súťažné fotografie na stránke. Pripomínam, že do súťaže bude možné prispievať do 30. apríla. Rád by som oboznámil budúcich súťažiacich, že ak teraz pošlú súťažnú fotografiu a ešte pred 30. aprílom vyhotovia lepšiu fotografiu, nemusia sa obávať, pretože im umožníme vymeniť tieto fotografie tak aby boli spokojní. Dôležité je len to, aby tie fotografie nám boli poslané do spomínanej uzávierky. Na záver chcem všetkých ešte raz povzbudiť aby neváhali a posielali. Ako vstupná inšpirácia im môže slúžiť aj galéria na stránke www.povazska.com

« květen 2020 »
květen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359