Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / micless / CvakniToPB - Výsledky súťaže

CvakniToPB - Výsledky súťaže

Autor: Michal Bajzík Poslední změna: Pondělí 17.05.2010 23:08
Nakoľko uplynul posledný deň internetového hlasovania, fotosúťaž CvakniToPB dospela k svojim výsledkom.

V prvom rade sa chceme poďakovať všetkým súťažiacim a hlasujúcim, ktorí sa rozhodli do našej súťaže akýmkoľvek spôsobom zapojiť. Sme veľmi radi, že sa v našom meste postupne stáva súťaž CvakniToPB zvykom a každoročne sa do nej prihlási slušný počet súťažiacich. Aby som však nenaťahoval prezradím najprv výsledky:

Vyhodnotenie internetového hlasovania:

Celkovým víťazom internetového hlasovania sa stala fotka č. 5. Autor: Ing. Lukáš Fodrek, s celkovým počtom uznaných hlasov 36.

Nakoľko sme zistili v niektorých prípadoch viacnásobné pokusy o marenie regulérnosti hlasovania, museli sme víťaza hľadať o niečo dlhšie čo spôsobilo pracné kontrolovanie všetkých hlasujúcich, avšak stálo nám to za námahu, aby sme mohli zaručiť a mať dôkazy o právoplatnosťi súťaže.

Celkové vyhodnotenie súťaže sme tento krát prenechali Banskobystrickému fotoklubu, ktorý skutočne predstavuje nestrannú a odbornú porotu, o čom svedčí aj to, že je trojnásobný víťaz Petzvalovho mapového okruhu fotoklubov.

Výsledky:

3. miesto: Fotografia č. 21.

Autor: Ľuboš Ďurica

Vyjadrenie poroty: Celkom čistá kompozícia, až na pravý spodný okraj, tam je to už navyše. Najlepšie vystihuje názov súťaže, vhodné je aj zvolenie monochromatickej farebnosti, ktorá podporuje fotografické prvky - líniu a tvar

20.jpg

 

2. miesto: Fotografia č. 5.

Autor: Ing. Lukáš Fodrek

Vyjadrenie poroty: Má výbornú atmosféru, vytvorenú protisvetlom, keď objem sa zmenil na siluetu, ktorá je tvarovo najsilnejším vyjadrovacim fotografickým motívom. Nedostatkom sú dotyky línií a padajúca kompozícia.

05.jpg

 

1. miesto:

Fotografia č. 20.

Autor: Anton Krajčoviech

Vyjadrenie poroty: Slušná industriálna kompozícia so zvýrazneným stredom, ktorému sekundujú mikropríbehy v spodnej a pravej časti. Nedostatkom je ľavá horná časť, ktorá je hluchá a bez informácie.Ale najviac charakterizuje poslanie súťaže.

ff

 

Niekoľko slov k organizácií súťaže: Chcel by som sa poďakovať všetkým sponzorom, ktorí našu fotosúťaž zabezpečujú po materiálnej stránke. Len a a len vďaka nim sa nám darí zabezpečiť tlač 60 fotografií v rozmere A4, len vďaka nim ich môžeme umiestniť do 20 autobusov MDS a práve vďaka nim môžeme víťazom odovzdať skutočne zaujímavé ceny. Vďačíme za to spoločnostiam: Reklama Angyal, MDS, Copos, Swimclub, MŠK, vydavateľstvu Dajama a za mediálnu podporu vďačíme ITV a PB-novinkám.
 
Na záver by som sa rád vyjadril ešte k jednej problematike. Mnohí sa nás pýtali, či nevnímame vyhlásenie súťaže MG Art galériou s podobnou témou ako konkurenciu. Podľa môjho názoru, to že  sme s touto témou prišli ako prví, nás neoprávňuje správať sa ako jej jediní vlastníci. Táto téma je celkom bežná vzhľadom na danú situáciu. Naša fotosúťaž je netradičná a to predovšetkým v tom, kde budú víťazné fotky umiestnené. Svoje miesto nájdu v autobusoch, čo vnímame ako bezprostrednú možnosť dostať fotky do každodenného programu všetkých ľudí, ktorí cestujú hromadnou dopravou a poskytnúť im spríjemnenie cestovania a možno aj inšpiráciu venovať sa fotografovaniu. CvakniToPB je súťaž pre každého a jej ďalšou výhodou je aj fakt, že vďaka už spomínaným sponzorom hradíme všetky náklady spojené s tlačou fotografií, čo zbavuje súťažiacich problémov s financovaním tlače.  Samozrejme nie každá fotografia v našej súťaži je hodnotným umeleckým dielom, ktoré by si zaslúžilo mať svoje miesto v galérii, avšak to, ako vidia ľudia naše mesto je dostatočným motívom na to, aby sme v našej fotosúťaži pokračovali.  
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 10:47
Prosil by som odbornikov co sa tak umne vyjadrovali co znamenaju slova pri foto č.2 -nedostatky sú: "dotyky línií a padajúca kompzícia" ? Mne sa rozhodne tato fotka paci viac ako ta co vyhrala.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.05.2010 16:31
"Padajúca kompozícia" - žeby teleso diaľnice malo byť bližšie k stredu fotky? Len tipujem, čo tým asi mysleli.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.05.2010 18:09
Mne sa páčila moja snímka, aj ked nevyhrala, keby sa mi nepáčila, tak ju nepošlem do súťaže, ale musím uznať že tam boli aj iné pekné fotky, možno aj krajšie ako moja, je to len vec vkusu jednotlivých ludí, k výsledkom sa nevyjadrujem, nie som až btaký odborník aby som posudzoval línie a neviem čo ešte, u mna je bud fotka pekná alebo nie je...
Podľa mna tu nejde až tak o víťazstvo ako ukázať zaujimavé momenty zachytené objektívom...
Anonym píše:
Sobota 22.05.2010 10:33
to by nemali byť témy na fotosúťaž-tam vidím zálad úrovne aj tejto súťaže
Anonym píše:
Středa 26.05.2010 01:14
Co do toho pleties zase politiku? To je sutaz vo foteni.Su preds aj sutaze fotiek z vojnovych konfliktov a tam su obrazne povedane vsetky fotky "hrozne" ,ale jedna sa o to zachytit urcity moment.Dialnica tu je a bude,tak sa s tym uz konecne zmierte.Aj pesia zona vyzera otrasne oproti inym mesta kde su zachovane historicke centra a v Povazskej to komousi vsetko zburali ale nic s tym neurobime,je to proste tak. Jethro.

« duben 2020 »
duben
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359