Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / micless / CvakniToPB 3. ročník

CvakniToPB 3. ročník

Autor: Michal Bajzík Poslední změna: Středa 25.05.2011 23:42
Rád by som všetkých fotografov z Považskej Bystrice a okolia upozornil na prebiehajúcu fotosúťaž CvakniToPB

Nakoľko sa blíži termín uzávierky posielania fotografií, rád by som Vás všetkých upozornil, aby ste neváhali a využili šancu prihlásiť sa do našej fotosúťaže CvakniToPB.

Tohtoročná téma je: Život rieky v meste

Považská Bystrica má jeden veľký unikát. Máme rieky, ktoré prinášajú do nášho mesta život. Neznamenajú veľa len pre okolitú flóru a faunu, ale sú prínosom aj pre nás - obyvateľov. Myslíme si, že tento unikát by bolo vhodné si všimnúť a opäť aj tento rok prispieť ku dlhoročnej koncepcií súťaže: zachytávať krásy nášho mesta a okolia aj pre budúce generácie.

 

Čo môžete vyhrať:

1. miesto - Digitálny fotoaparát od spoločnosti Copos + 1 hodina bowlingu od Swimclub

2. miesto - 1 permanentka na plaváreň od MŠK + Mesačná permanentka do fitness ProGym

3. miesto - Kniha od vydavateľstva Dajama podľa vlastného výberu + Mesačná permanentka do fitness ProGym

Víťaz internetového hlasovania - 1 hodina bowlingu od Swimclub

 

Termíny:

do 31. mája - sa môžete prihlásiť fotografiou zaslaním s náležitými údajmi na mail: sutaz@povazska.com

1. - 10. júna - internetové hlasovanie

11. júna - vyhlásenie výsledkov súťaže

V priebehu mesiaca jún sa uskutoční po dohode všetkých strán slávnostné predávanie cien.

Pevne dúfame, že Vás tohtoročná téma a ceny zaujali a prihlásite sa do súťaže!!! ostáva už len niekoľko dní!

Viac info na www.sutaz.povazska.com 

ps. Tento rok bude prvýkrát prebiehať internetové hlasovanie na facebookstránke povazska.com, kde budete môcť po prihlásení pridať svoj hlas aj viacerým fotografiám. Víťaza určí maximálny počet hlasov.

Anonym píše:
Neděle 29.05.2011 08:11
Táto fotografická akcia je v celku dobrá myšlienka, ale má dve výrazné slabiny:
1/ Voľba témy. Je podľa mňa chyba, že je daná len jedna, dosť úzko špecifická téma.
2/ Spôsob hodnotenia fotiek. Veľmi subjektívne a povrchné. Je to záležitosť vyslovene lobistická (internet). Teda v prípade, ak nebude porota ODBORNÁ.
Aj z týchto dôvodov sa väčšina lepších fotografov tejto akcie zrejme nezúčastňuje.
Ale ako inšpirácia pre mladých, prosím. Vždy lepšie, ako sedieť niekde v krčme.
Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Neděle 29.05.2011 11:18
k bodu 1/ To že je téma špecifická ešte neznamená, že je chybná :) Nemôžeme predsa každý rok dávať jednoduché témy aby nám ľudia posielali množstvo tých istých podobných fotiek. Nezapadá to do našej koncepcie - každoročne upozorňovať na iný prvok mesta, inú časť či súčasť mesta. Keby sme dávali každý rok len najkrajší kút .. bolo by to stále o tom istom.

2/ spôsob hodnotenia fotiek: buď našu súťaž nepoznáš pán anonym alebo si si neprečítal pravidlá súťaže. Vždy rozhodujúce hodnotenie má odborná porota: v 2009 - Fotoklub Fénix z PB, a v roku 2010 fotoklub z Banskej Bystrice - ktorý je podľa môjho názoru dosť vychytený klub, a hodnotil to jeho predseda s ďalšími tromi členmi. Pochybujem, že by hodnotili povrchne, môžem tu okopírovať ich polstranové hodnotenie fotky.. ale myslím, že je to v tvojom prípade zbytočné, aj tak asi nebudeš satisfied.Aby sme sa ale pochopili: Ja niesom proti konštruktívnej kritike, v zásade ju vždy prijímam, ale treba mať schopné argumenty, aby bolo o čom diskutovať. Internetové hlasovanie - určuje len a len internetového víťaza. K odbornosti som sa už vyjadril no a rád by som spomenul ešte jednu vec. Ja ani nikto z ľudí čo to organizujeme nepotrebujeme mať v súťaži každoročne 100 fotiek. Ja Považskú poznám veľmi dobre, a viem, že úspech je aj v tedy, keď nám na ťažšiu tému príde 10 fotiek a viem o čom hovorím! neorganizujem prvú vec.
A k dôvodom, prečo sa väčšina lepších fotografov nezúčastňuje: no zhodnotím to asi tak: možno majú iné priority ako hlásiť sa do súťaže, kde ak vyhrajú, nevyhrajú len ceny, ale aj vytlačenie ich fotiek Z D A R M A (čo im žiadna súťaž na okolí nezabezpečí a to ešte v plnej kvalite na A4) a zároveň skvelú reklamu ich práce. Možno sú iné dôvody, ale ak sú lepšími fotografmi, potom zložitejšia téma im predsa nemôže robiť väčší problém ako amatérom. Alebo a to je asi najlepší argument - reagujú ako "praví bystričani" všetko čo sa v považskej organizuje, sa musí ohundrať a odignorovať, a radšej sa zapojiť do niečoho čo je mimo pb, a neustále nadávať na to, že sa v meste nič nedeje.

ps. sutaz@povazska.com alebo info@povazska.com - toto sú maily, ktoré sledujeme stále, na tieto maily nám môže kedykoľvek a ktokoľvek napísať. Tu sa treba ozvať ak niekto z považskej chce lepšiu tému, ak sa chce zapojiť do celého procesu, ak chce pomôcť pri organizovaní, ak chce aby niečo v považskej napredovalo! sme skutočne otvorení spolupráci, zatiaľ o týchto kontaktoch vie každý, ale nik sa neprihlásil.. čiže toľko ku kritickému hodnoteniu
Anonym píše:
Neděle 29.05.2011 23:50
Vďaka za odpoveď.
Nemám v úmysle vás kritizovať, nemám na to ani dôvod. Len som chcel povedať že:
ad 1/ Podľa môjho názoru by ste mali byť aspoň 2 kategórie. Jedna voľná, kde by každý mohol dať to najlepšie čo má, a druhá špecifická, ktorá sa každý rok mení. Takto vám veľa dobrých fotiek uniká. Ale to je vaša vec a vec vašej koncepcie :)
ad 2/ Je pravda, že som propozície nečítal. Ak je tam odborná porota, tak som nič nepovedal.
Anonym píše:
Pondělí 30.05.2011 09:43
ad1/ prečo dve témy? To by boli zvady, že ktorá téma a fotka v nej má vyhrať.

ad2/ je to jasné, že si sa nudil a chcel si si iba rypnúť :-) a nenápadne sa zaradiť k prof. fotografom ale v pohode :-)


Ja to hodnotím ako super vec, hlavne že sa dáka súťaž robí. Možno sa zapojím. Jednu vec by som vytkol z úvodného článku a to túto vetu:
"Považská Bystrica má jeden veľký unikát. "
Neviem, aký unikát to je, mnoho miest má rieku a väčšiu ako PB :-)
Anonym píše:
Pondělí 30.05.2011 09:40
čo je to satisfied ? Zrejme slovo, ktoré si chcel použiť moc a teda nemá adekvátny slovenský ekvivalent, váham iba čo to môže byť, slovník mi ukazuje obyčajné "spokojný" ale asi si chcel vyjadriť niečo iné, čo teda ?
Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Pondělí 30.05.2011 13:43
Zdravím všetkých diskutujúcich:

k téme a prečo je len jedna: keďže som spomínal, že naša súťaž dokáže trom víťazným fotkám zabezpečiť vytlačenie ich fotografií na formát A4 v plnej kvalite, a to v 20 kópiách do každého autobusu, jedná sa spolu o 60 fotografií v plnej kvalite vo formáte A4, ktoré nám v plnej réžií hradí firma Reklama Angyal - My organizátori si veľmi dobre uvedomujeme, že to nie je lacná záležitosť a sme nesmierne vďační za takúto podporu, preto si nedokážem ani len predstaviť, ako by sme riešili dve alebo viaceré témy za jeden ročník.. ak by sme chceli z každej témy 3 víťazov. To by boli megalomanské náklady na tlač fotiek.. a to si ani ja ani nik v považskej asi nedovolí vziať na tričko. Treba si uvedomiť že sme ešte stále len študenti čo mali toľko odvahy pobehať s prosíkom všetkých sponzorov a partnerov, aby našu víziu sa odhodlali podporiť a to nemalou sumou! Preto ešte raz vďaka všetkým sponzorom za ich úsilie.

K slovu satisfied - ospravedlňujem sa, angažoval som sa v mnohých medzinárodných projektoch, často sledujem filmy v pôvodnom znení a zvyčajne hovorím za hranicami po anglicky, preto mám zlozvyk niektoré výrazy používať aj v bežnej hovorovej reči.

K pripomienkam nápadom a vylepšeniam: ešte raz by som chcel všetkých poprosiť. Napíšte nám na náš mail, môžeme si dohodnúť stretnutie, môžem za celý realizačný team povazska.com povedať, že sme skutočne otvorení každej spolupráci, ktorá v tomto meste vznikne. Ide nám myslím o jedno a síce aby bol život v meste prijateľnejší pre všetky vekové kategórie, a narozdiel od väčšiny tieto patetické slová myslíme vážne, o čom svedčia aj naše projekty: turistika.povazska.com, samotný info portál povazska.com či Rudova sekcia: virtualna.povazska.com preto osobne dávam prednosť diskusií a kontaktovaní nás cez naše maily, a následne aj osobnému stretnutiu, ďakujem.

ps. máte posledné dni nato, aby ste sa prihlásili do súťaže, tak neváhať a poslať foto ! tešíme sa na Vás
Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Pondělí 30.05.2011 14:08
ešte som zabudol k slovu unikát - rieky v meste:
Ja to beriem ako unikát z viacerých príčin.

1) je to vynikajúci spôsob, ako oživiť život v meste, každá podobná rieka ako Domanižanka (keby mala viac vody v koryte a menej odčerpávanej do chovnej stanice) tak by po jej revitalizácií vznikla v meste asi najatraktívnejšia časť mesta. Treba si zobrať, že unikátnym spôsobom prechádza naprieč celým mestom. Neviem si predstaviť lepšie strávený čas po práci či škole.. ako ísť sa previesť na korčuliach.. prípadne pešo či na bicykli popri rieke mestom.. posedím si na lavičkách.. možno navštívim nejaké to občerstvenie.. zrelaxujem. Prináša to skutočne veľké množstvo možností.

2) po vybudovaní cyklomagistrály popri nej si dokážem úplne reálne predstaviť, že by som denne dochádzal do práce buď pešo či na bicykli. Čiže nie len relax ale aj ako bezpečný koridor pre nemotorovú dopravu.
3) okrem pozitív pre obyvateľov sa dá hovoriť aj o pozitívach pre flóru a faunu. AJ napriek predsudkom.. voda v Domanižanke je neobvykle čistá a má slušnú kvalitu vody. Preto v nej žije množstvo živočíchov.

4) z čisto geografického hľadiska okrem iného je skutočne ideálnym krajinotvorným prvkom vo všetkých ohľadoch. Otázne by bolo, či by si obyvatelia túto rieku aj po revitalizácii vedeli vážiť a neznečisťovali ju svojim odpadom, prípadne nelikvidovali by to, čo by revitalizácia do tejto oblasti priniesla. Teda infotabule, lavičky, preliezky, móla a podobne.5) okrem Domanižanky, ktorá by revitalizáciou úplne zmenila tvár.. napr aj v centrálnej mestskej zóne, kde by sa počítalo s odstránením betonových protipovodňových múrov, a bol by zabezpečený priamy prístup k vode, máme ešte ďalšie dve zaujímavé rieky. Jedna menej - Mošteník a druhá viac Váh. Tu sa dá opäť veľa vecí vymyslieť hlavne v oblasti súčasnej Slavojky. Samozrejme, všetko to stojí množstvo financií a úsilia. Niečo sa dá spraviť už teraz, niečo až keď sa nájdu zdroje. Zatiaľ sa podaril aspoň vládny projekt na vykonanie protipovodňových opatrení (čistenie a podobne) uvidíme, ako to pomôže našim tokom v meste.
Ak by však bola snaha mesta a obyvateľov aj do budúcna tento unikát využiť, garantujem Vám, že by to znamenalo pre naše mesto oveľa viac, než všetky krátkodobé a jednorázové kultúrne akcie, ktoré sa v tomto meste konajú dohromady za celý rok. Revitalizácia by bola prvá koncepčná a dlohotrvajúca akcia.. čo z časového hľadiska znamená oveľa väčší prínos.Čiže preto pokladám rieky v našom meste za unikát.
 Navštívil som množstvo zahraničných miest, kde už pochopili aké bohatstvo sa skrýva v riekach ak pretekajú mestom, a predpokladám, že žiadne mesto túto investíciu neoľutovalo.
Anonym píše:
Pondělí 30.05.2011 19:20
Protipovodňové opatrenia sú také že všetky stromy okolo rieky sa vyrežú? Čo to má spoločné s revitalizáciou? Ja som si myslel že pri revitaliácii sa stromy sadia.
Michal Bajzík
Michal Bajzík píše:
Pondělí 30.05.2011 13:43
Zdravím všetkých diskutujúcich:

k téme a prečo je len jedna: keďže som spomínal, že naša súťaž dokáže trom víťazným fotkám zabezpečiť vytlačenie ich fotografií na formát A4 v plnej kvalite, a to v 20 kópiách do každého autobusu, jedná sa spolu o 60 fotografií v plnej kvalite vo formáte A4, ktoré nám v plnej réžií hradí firma Reklama Angyal - My organizátori si veľmi dobre uvedomujeme, že to nie je lacná záležitosť a sme nesmierne vďační za takúto podporu, preto si nedokážem ani len predstaviť, ako by sme riešili dve alebo viaceré témy za jeden ročník.. ak by sme chceli z každej témy 3 víťazov. To by boli megalomanské náklady na tlač fotiek.. a to si ani ja ani nik v považskej asi nedovolí vziať na tričko. Treba si uvedomiť že sme ešte stále len študenti čo mali toľko odvahy pobehať s prosíkom všetkých sponzorov a partnerov, aby našu víziu sa odhodlali podporiť a to nemalou sumou! Preto ešte raz vďaka všetkým sponzorom za ich úsilie.

K slovu satisfied - ospravedlňujem sa, angažoval som sa v mnohých medzinárodných projektoch, často sledujem filmy v pôvodnom znení a zvyčajne hovorím za hranicami po anglicky, preto mám zlozvyk niektoré výrazy používať aj v bežnej hovorovej reči.

K pripomienkam nápadom a vylepšeniam: ešte raz by som chcel všetkých poprosiť. Napíšte nám na náš mail, môžeme si dohodnúť stretnutie, môžem za celý realizačný team povazska.com povedať, že sme skutočne otvorení každej spolupráci, ktorá v tomto meste vznikne. Ide nám myslím o jedno a síce aby bol život v meste prijateľnejší pre všetky vekové kategórie, a narozdiel od väčšiny tieto patetické slová myslíme vážne, o čom svedčia aj naše projekty: turistika.povazska.com, samotný info portál povazska.com či Rudova sekcia: virtualna.povazska.com preto osobne dávam prednosť diskusií a kontaktovaní nás cez naše maily, a následne aj osobnému stretnutiu, ďakujem.

ps. máte posledné dni nato, aby ste sa prihlásili do súťaže, tak neváhať a poslať foto ! tešíme sa na Vás

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359