Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / Kosí sa v Bratislave verejná zeleň? alebo Združenie podnikateľov konfrontuje výroky primátora Janasa so stanoviskami primátorov Bratislavy a Trenčína

Kosí sa v Bratislave verejná zeleň? alebo Združenie podnikateľov konfrontuje výroky primátora Janasa so stanoviskami primátorov Bratislavy a Trenčína

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 04.06.2013 23:16
[2013-06-04] Dnes bol na adresy všetkých poslancov mesta Považská Bystrica doručený e-mail s obsahom, v ktorom sú konfrontované výroky Karola Janasa v propagačnom materiáli "Mesto Považská Bystrica 2012", s vyjadreniami hovorcov Bratislavy a Trenčína. V propagačnom materiáli totiž Karol Janas uviedol: "Treba povedať, že služby občanom sme udržali na slušnej úrovni. Veď napríklad v Bratislave či Trenčíne sa už roky nekosí verejná zeleň." A tiež: "Plavárne a letné kúpaliská sú zatvárané alebo obmedzujú prevádzku aj v takých veľkých mestách ako Bratislava, Košice či Trenčín.“
Kosí sa v Bratislave verejná zeleň? alebo Združenie podnikateľov konfrontuje výroky primátora Janasa so stanoviskami primátorov Bratislavy a Trenčína

Sken propagačného článku. Kliknutím obrázok zväčšíte.

Vážení poslanci Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici,

v prílohe s názvom Klamstvá primátora mesta Považská Bystrica – ďalšia epizóda posielam na zasmiatie alebo zaplakanie výroky primátora mesta Považská Bystrica K. Janasa, ktorý v prezentačnej publikácií s názvom Mesto Považská Bystrica 2012 šíri dezinformácie typu, že v našom hlavnom meste Bratislava sa roky nekosí verejná zeleň a v našom krajskom meste Trenčín dochádza k zatváraniu kúpalísk a plavárni.

Promptné reakcie hovorcov miest dokazujú, že primátor Karol Janas opäť zavádza a robí z primátora Trenčína Richarda Rybníčka a primátora Bratislavy Milana Ftáčnika neschopných ľudí, ktorí  nedokážu zabezpečiť základný chod mesta.

Tento článok nech je mementom pre každého politika, ktorý použije peniaze obyčajných ľudí na predvolebnú kampaň (viď predmetný článok), že ak bude robiť black PR kampaň na svojich kolegov zo ZMOS, bude v rámci boja o transparentnosť verejných zdrojov konfrontovaný s tvrdou realitou.

S pozdravom

Mgr. Marcel Belás

tajomník ZP PB

Považská Bystrica


Klamstvá primátora mesta Považská Bystrica – ďalšia epizóda

 

Združenie podnikateľov Považská Bystrica ako zástupca podnikateľského stavu vždy dbalo na imidž mesta Považská Bystrica  v očiach verejnosti nielen v našom meste, ale aj vo vzťahu k obyvateľom a im voleným zástupcom ostatných miest a obcí na Slovensku.  Naši predstavitelia sa dokázali povzniesť nad osobné animozity, osočovanie a prízemné útoky zo strany primátora mesta Karola Janasa. Neupozorňovali v oficiálnych stanoviskách na škandály spojené s jeho funkciami, akademickým pôsobením a pochybnosťami ohľadne jeho prešľapov súvisiacich s výkonom pedagogickej profesie.
Pohár trpezlivosti však prekypel úmyselne klamlivými, zavádzajúcimi a  poloinfantilnými vyjadreniami v prezentačnej publikácií Mesto Považská Bystrica 2012, ktorú vydalo Mesto Považská Bystrica ( pozri prílohu č.1 Mesto Považská Bystrica 2012) s cieľom propagácie aktivít mesta za rok 2012. To, čo však napísal v danom reklamnom článku primátor mesta na adresu samospráv a vedenia samospráv v našom hlavnom meste a krajskom meste je tak smiešnym tvrdením, že v očiach vedenia mesta Trenčín a Bratislava sme sa stali opäť nechválne známymi, nie pre nekompetentnosť, ale totálnu hanbu, amatérstvo a klamanie zo strany primátora mesta Považská Bystrica. Je prejavom straty súdnosti alebo prvoaprílový žart (?), keď primátor mesta Karol Janas napíše: „ Veď napríklad v Bratislave či  Trenčíne sa už roky nekosí verejná zeleň.“ Samozrejme odpoveď nenechala na seba dlho čakať, keď riaditeľ kancelárie primátora mesta Bratislava, bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky  PhDr. Ing. Ľubomír Andrassy odpísal:

..pekný deň Vám prajem a chcem len veľmi stručne povedať, že ide o veľmi tendenčné a čitateľa zavádzajúce vyhlásenia. Bratislava i jej jednotlivé mestské časti musia vykonávať kosenie verejnej i cestnej zelene a realizuje sa to minimálne v troch, resp. štyroch cykloch. Nehovoriac o rozdielnej výmere zelených plôch v Bratislave a iných mestách na Slovensku. Pre túto oblasť má mesto vyčlenených viac ako 2,5 mil. eur (letná služba - kosenie, čistenie, polievanie).
..obdobne je to pri prevádzke verejnej plavárne či letných kúpaliskách. Metropola prevádzkuje bez akýchkoľvek obmedzení veľkú plaváreň s 50 a 25 metrovým bazénom, pričom návštevník plavárne s Bratislavskou mestskou kartou si môže uplatniť 20% zľavu. Obdobne je to vo všetkých mestom spravovaných letných kúpaliskách.
S úctou
Ľubomír Andrassy, Ing. PhDr.
riaditeľ kancelárie primátora

Aby občania nášho mesta videli aký zmysel pre humor má náš pán primátor môžu sa zasmiať  podobne ako v meste Trenčín:

Dobrý deň, p.Belás,
v Trenčíne sa verejná zeleň kosí. Je pravda, že v roku 2011 sa kosilo len 2-krát, ale v roku 2012 … 3-krát a v tomto roku sú v rozpočte plánované 3 celoplošné kosenia, no pracujeme na tom , aby bolo zabezpečené aj štvrté kosenie.
V Trenčíne sa neobmedzila  prevádzka plavární. Naopak, odkedy Mesto zobralo krytú a starú letnú plaváreň späť do svojej správy, služby sa zlepšili.
V budúcoročnej letnej sezóne 2014 nebude Trenčanom a návštevníkom mesta k dispozícii žiadna plaváreň. Súvisí to s modernizáciou železničnej trate. Viac v článku:

V lete ešte na starej plavárni
Aj keď si modernizácia železničnej trate v úseku cez Trenčín vyžiada zbúranie starej letnej plavárne, počas najbližšej sezóny bude Trenčanom toto kúpalisko ešte k dispozícii.
Na Ostrove je už takmer tri roky postavená nová plaváreň, no nie je možné ju otvoriť. Chýba jej voda, plyn, kanalizácia. Je nutné k nej dobudovať prístupovú cestu, rekonštruovať most na Ostrov s lávkami pre chodcov a cyklistov a zabezpečiť dostatočný počet parkovacích miest. To všetko, vrátane úpravy niektorých ciest v Zámostí, je súčasťou takzvanej malej stavby. Bývalé vedenie mesta malo síce prísľub od Železníc SR, že „malú stavbu“ dobudujú, no toto nebolo deklarované v riadnej zmluve. „Museli sme úplne od začiatku začať vyjednávať, aby sme mestu zabezpečili záruky financovania malej stavby v podobe zmluvy,“ uviedol primátor Richard Rybníček.  „Naše rokovania o tom, aby štát do tejto stavby investoval, vyústili do návrhu zmluvy, ktorá hovorí o tom, že štát je pripravený investovať zo štátneho rozpočtu 6,5 mil.eur bez DPH do Trenčína,“ tvrdí primátor. „Zmluva je v štádiu finalizácie, ŽSR intenzívne spolupracujú s mestom Trenčín na riešení zabezpečenia všetkých potrebných činností k úspešnej realizácii celého diela,“ povedala hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.
V rámci modernizácie železničnej trate bolo zazmluvnené, že kým nebude skolaudovaná nová plaváreň, nebudú môcť ŽSR siahať do starej. Komplikáciami okolo tendra sa celý proces časovo zúžil a modernizácia musí postupovať rýchlo, aby sa stihol termín august 2015. Stará plaváreň mala byť toto leto už staveniskom, no po dohode primátora so ŽSR začnú s jej búraním až na jeseň. „V tom čase už ale musíme mať istotu , že Železnice dobudujú novú plaváreň. Je ale možné, že to do budúceho leta nestihnú a že budeme jednu sezónu bez plavárne,“ hovorí R. Rybníček. „Keby súťaž prebiehala normálne, prípadne keby bolo dohodnuté, že za zbúranie starej plavárne investor odovzdá Trenčanom hotovú novú plaváreň, tak by sme to dnes nemuseli riešiť.“
Informácie o tom, že mesto mohlo zveriť novú plaváreň súkromnému investorovi, nemajú reálny základ. „Bolo by to nezodpovedné, pretože nevyhnutnou podmienkou otvorenia novej plavárne je kompletná rekonštrukcie mosta na Ostrov, čo potvrdzuje aj názor Dopravného inšpektorátu PZ SR. Ide o dvojmiliónovú investíciu. Naviac, k plavárni nie sú dotiahnuté siete a mesto má aj záväzky voči bankám,“ skonštatoval primátor.
Pozdravujem, nech sa Vám dobre darí!
Erika Ságová
hovorca MsÚ
Kancelária primátora

Ešte väčšiu zábavu však vyvolal ďalší výrok primátora mesta Karola Janasa, ktorý zaklincoval prvoaprílový žart s názvom prezentačná publikácia Mesto Považská Bystrica 2012: „ Plavárne a letné kúpaliská sú zatvárané alebo obmedzujú prevádzku aj v takých veľkých mestách ako Bratislava, Košice či Trenčín.“ Opäť realita je absolútne iná a zase Považská Bystrica v očiach vedenia metropoly Slovenska vyzerá ako banda hlupákov.

Vyjadrenie hovorcu mesta Bratislava PhDr. Stana Ščepána:
Dobrý deň, k dvom citátom uvádzame:
Napriek tomu, že Bratislava šetrí výdavky takmer na každom kroku a znížila svoju zadlženosť zo 66 na 60 percent, kosenie verejnej zelene realizuje v závislosti od exponovanosti priestorov 5x, 4x alebo minimálne 3x ročne. Prevádzku plavární, resp. kúpalísk v tomto roku neobmedzuje. Naopak, pribudla nová plaváreň v komplexe Centrál.
S pozdravom Stano Ščepán, hovorca hl. mesta SR Bratislavy

Pán primátor, keď si už robíte predvolebnú kampaň opäť z našich daní, využite aspoň služby profesionálnych  PR agentov ( podotýkam za svoje peniaze!!!), neklamte, nezavádzajte, ale hlavne nerozprávajte nezmysly typu: „Pokračovali sme preto v konsolidačných opatreniach, pričom sme sa snažili riešením týchto problémov čo najmenej zaťažovať obyvateľov.“
Výsledok a realita je zase iná - Zadĺženosť  na jedného obyvateľa  mesta Považská  Bystrica bola v roku 2010   89 Eur, kým  teraz, v roku 2013,  podľa nedávnej mediálnej informácie vedúceho pracovníka MsÚ,   je to 137 Eur. Medzi hodnotenými päťdesiatimi najväčšími mestami SR , bola Pov. Bystrica  desiata.
Na záver prvej epizódy nášho seriálu  Klamstvá primátora mesta Považská Bystrica prajeme pánovi primátorovi, aby neskončil ako jeho predchodca, keďže jeho poslanecké družstvo si začína uvedomovať, že robiť z bratislavského a trenčianskeho primátora neschopné osoby a hlupákov má pre imidž Považskej Bystrice katastrofálne následky.
S pozdravom
Mgr. Marcel Belás
Tajomník ZDRUŽENIA PODNIKATEĽOV
Považská Bystrica

Text je zverejnený tiež na stránke Združenia podnikateľov Považská Bystrica:
Súvislosti:
Anonym píše:
Úterý 04.06.2013 20:05
nič len špina....
Anonym píše:
Úterý 04.06.2013 21:41
Hlavná vec, že predseda Občianskych združeni p. M.S. odrbal celé Orlové o pozemky.
Anonym píše:
Úterý 04.06.2013 22:53
Janas je primátor a predseda SMERU a v tom predvolebnom plátku za mestské peniaze klamal, aby sa vykreslil v lepšom svetle pred voličmi.
A ohovorené mestá Bratislava a Trenčín sa proti tým Janasovým výmyslom ohradili
a je to hanba pre celé naše mesto že sa nadrapujeme nad krajské mesto a hlavné mesto.

Stachove združenie len poslalo primátorom Bratislavy a Trenčína kópiu Janasových kydov. To je celkom záslužná činnosť, odhaliť že primátor má sklony... no povedzme rozprávať a písať veci, ktoré nie sú celkom v súlade s realitou.
Jedným slovom, klamať.

Bude sa niekto čudovať, keď sa toho zase chytí nejaké celoštátne médiá a spravia si z toho zábavku pre čitateľov?
Anonym píše:
Úterý 04.06.2013 23:12
vytlačenie janasových lží nás všetkých stálo 1457,28 EUR.

Číslo faktúry 105473
Dodávateľ VERSUS, a.s.
Adresa dodávateľa Moskovská 4, Bratislava-Staré Mesto, 81100
IČO / RČ 35795115
Predmet faktúry tlač propagačného materiálu
Celková cena 1 457,28
Mena EUR
Dátum vystavenia 21.05.2013
Dátum zverejnenia 30.05.2013
Dokumenty
Text - účel platby propagačný materiál mesta za rok 2012
Text dod. faktúry tlač propagačného materiálu, 1 457,28 EUR
Dátum evidencie 27.05.2013
Dátum splatnosti 10.06.2013
Dátum zdan. plnenia 20.05.2013
Dátum úhrady 29.05.2013
Finálna / Zálohová Finálna
K úhrade 1 457,28
Stav zaplatenia zaplatené

http://egov.povazska-bystri[…]aspx?NavigationState=779:0:
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 12:58
DAVAME DO POZORNOSTI DENIK PLUS 1 DEN Z 5. 6. 213. tj.dnes Kšefty poslankyne Magdy KOšUTOVEJ,krajskej predsedkine SMER-SD,velmi znamej aj v našom meste.Tej predsedkine ktora presadzovala Janasa na post primatora.čo podvod,kšeft to smerak Fuj fuj fuj.
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 13:47
Janas ty ch*j, keby si tie peniaze z našich daní nepoužíval na svoju permanentnú volebnú kampaň plnú lží a klamstiev, ale radšej na opravu ciest v meste, veď sú samá jama. Máš jediné šťastie, že o výške tvojho platu rozhoduje tá poslanecká čvarga, ktorú ovládaš, lebo občania mesta by ti za to odfláknuté primátorovanie nedali ani deravý groš.
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 00:29
jesus z toho pana alebo panov zo zdruzenia sala ina arogancia, asi 10x argumentovat slovickom "smiech" je celkom nechutne...
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 06:49
hm... som zvedavý či mali povolenie na orez stromov popri ceste v areály Orlové, kôli výhladu na nové reklamné pútače...
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 10:30
ty sy ale hovedo
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 10:38
to je len taká taktika Janasovcov.
Keď ich niekto nachytá, tak ako teraz na lži, tak povedia "to na nás vytiahol Stacho a ten je ako všetci vieme fuj-fuj".

Mňa Stacho nezaujíma, je to súkromná firma, kým nesiaha na mestský majetok, nemám prečo ho riešiť. Ani ma veľmi nezaujíma, čo má za konflikt s Janasom.

Ale je zaujímavé, čo na Janasa vyťahuje. Lebo Janas nie je súkromná firma, Janas je primátor, volená funkcia ktorá rozhoduje aj o mojom živote v meste, na rozdiel od Stacha.

Ak je Stacho arogantný alebo orezal stromy, to nech si riešia jeho partneri a mestský úrad ochrana zelene.

Kto však vyrieši primátora, ktorý za mestské peniaze vydáva propagačné materiály, v ktorých klame a ohovára iné mestá?
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 16:18
výborne, už ste sa priučili trochu internetovej komunikácie, uvidíte, že to je lepšie a efektívnejšie ako podávať TO.
Anonym píše:
Středa 05.06.2013 23:12
len sa neteš, budú ďalšie TO, a aj internetovo komunikované!

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359