Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / TERAZ | Šiestym kandidátom na predsedu TSK je Juraj Smatana

TERAZ | Šiestym kandidátom na predsedu TSK je Juraj Smatana

Autor: Mesto Poslední změna: Neděle 03.11.2013 18:07
[2013-10-01] Zmena zdola 30.09.2013 odovzdala kandidačnú listinu, na ktorej nominovala Juraja Smatanu na post predsedu TSK.
TERAZ | Šiestym kandidátom na predsedu TSK je Juraj Smatana

Mgr. Juraj Smatana

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://www.teraz.sk/regiony/volby-tsk-trencin-zupan-kandidat/59827-clanok.html

 

Šiestym kandidátom na predsedu TSK je Juraj Smatana

TASR, včera 21:41

Poslanca mestského zastupiteľstva v P. Bystrici, pedagóga, občianskeho a protikorupčného aktivistu a bývalého poradcu expremiérky Radičovej nominovala Zmena zdola.

Trenčín 30. septembra (TASR) – V poradí šiestym kandidátom na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) je 47-ročný Považskobystričan Juraj Smatana.

Súčasného poslanca mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici, stredoškolského pedagóga, občianskeho a protikorupčného aktivistu a bývalého poradcu expremiérky Ivety Radičovej nominovala Zmena zdola. Smatana zároveň kandiduje aj na poslanca TSK, spolu s ním za Zmenu zdola aj ďalší dvaja kandidáti.


Poznámka PB.OTVORENE.SK:

Zmena zdola v Trenčianskom kraji nominuje v okrese Ilava Radomíra Brtáňa, starostu obce Košeca, a v okrese Myjava inžiniera Róberta Oružinského, lesníka, učiteľa a ochrancu prírody.

Zdroj: http://www.zmenazdola.sk/dokumenty/kandidati-zmeny-zdola-vo-volbach-do-vuc-9.-novembra-2013


Kandidačné listiny odovzdala Zmena zdola dnes krátko po 19.00 h.

“Zmena zdola sa rozhodla nominovať ma na predsedu najmä preto, aby sme ponúkli alternatívu voličom, ktorí si neprajú, aby úplne všetky posty v štáte obsadila jedna strana, strana Smer, ale súčasne očakávajú od kandidáta aj odbornosť a skúsenosti v regionálnej politike, v službe občanom. Ako predseda chcem byť spravodlivý, ako poslanec dôsledne prísny, v kontrole,” povedal pre TASR Smatana.

Ako dodal, cieľom trojice kandidátov je zmena zdola. “Politické strany dlhodobo zlyhávajú, sú pod zhubným vplyvom finančných skupín, a preto musí náprava prísť len zdola, od aktívnych občanov a nezávislých odborníkov, ktorých oslovujeme a dávame im šancu kandidovať,” uzavrel Smatana.

Na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja oficiálne kandidujú tiež exminister obrany Jaroslav Baška (Smer-SD), bývalý zápasník Jozef Lohyňa, ktorého nominovala pravicová koalícia (SDKÚ-DS, KDH, SaS, Most-Híd, OKS, NOVA), nominant Komunistickej strany Slovenska Peter Palko a nezávislí kandidáti Ľubomír Žabár a Marián Herdel.

 

Anonym píše:
Úterý 01.10.2013 22:36
no, priznám sa, že doteraz som bola presvedčená, že sa volieb nezúčastním. Toto ale tuším trohu môj názor nahlodáva. Keď nič iné, tak aspoň nech to víťazstvo nie je jednofarebné...
nezávislý
nezávislý píše:
Středa 02.10.2013 15:28
Pán Smatana by sa mal pozrieť do zrkadla a zamyslieť sa nad sebou
Anonym píše:
Středa 02.10.2013 17:35
...a co nam chcel pan "spisovatel" povedat?
nezávislému
nezávislému píše:
Středa 02.10.2013 20:42
Máš pravdu nezávislý, Lohyňa vyzerá oveľa lepšie: http://img.cas.sk/[…]/998357_jozef-lohyna-zapasnik-zapasenie-hokej.jpg
Anonym píše:
Středa 02.10.2013 16:59
Pan Smatana dajte tu vsetkych poslancov co idu kandidovat
Anonym píše:
Čtvrtek 03.10.2013 21:44
Prečo by mal dávať pán Smatana všetkých poslancov?
Veď on nekandiduje za poslanca, ale za predsedu VUC.
Neviete čítať, alebo nezozumiete čo ktorá funkcia znamená?
Potom sorry!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 03.10.2013 22:15
Myslím si že je v poriadku žiadať odo mňa, aby som sem dával informácie o kandidujúcich poslancoch, lebo som redaktorom PB.OTVORENE.SK.
Ak ste si všimli, dnes pribudol článok, ktorý prináša informácie o kandidátoch na poslancov.

Čo sa týka mojej kandidatúry - kandidujem AJ na poslanca, aj na predsedu VÚC. Zákon to umožňuje. Pôvodne som uvažoval len o kandidatúre na poslanca. Moje rozhodnutie kandidovať aj na predsedu vychádza hlavne z existujúcej ponuky kandidátov na predsedu - volič mal na výber len medzi silným kandidátom SMERu Baškom, alebo kandidátom piatich pravicových strán Lohyňom, ktorý bol síce výborný zápasník, ale veciam verejným sa nikdy nevenoval.
Samozrejme, že obe funkcie naraz sa vykonávať nedajú - nie som multifunkčný superman :-) Ak máte v ponuke vhodnejšieho kandidáta na župana, než je moja maličkosť, dajte to jemu.
Občan
Občan píše:
Pátek 04.10.2013 20:02
Pán Smatana. Bystrica momentálne určite nemá vhodnejšieho kandidáta ako ste Vy, no bystricki dôchodci odchovaní na socialistických "vydobytkoch "a karafiatoch od Janasa riozmyšľaju inak.
No my mladší Vám držíme palce a určite Vás budeme voliť!!
Anonym píše:
Pátek 04.10.2013 21:29
Ja aj celá moja rodina Vás budeme voliť,z poslancov ste OK len Vy a MUDr. Karas.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 05.10.2013 09:40
Ďakujem za dôveru.
Predvčerom som hovoril s MUDr. Karasom, tiež kandiduje za poslanca VÚC, ako nezávislý.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 04.10.2013 21:34
Funkcia župana neexistuje, pán kandidát.
Anonym píše:
Sobota 05.10.2013 09:29
grammar nazi
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 05.10.2013 10:02
Milý "Výbor verejného blaha", ste na omyle. Áno, v zákone sa nepoužíva pojem župan, ale predseda samosprávneho kraja. Napriek tomu je aj pojem župan správny a spisovný. Podobne ako pojem "premiér", ktorý sa používa namiesto dlhšieho "predseda vlády".
Ak by ste mali pochybnosť o mojom tvrdení, navštívte jazykovú poradňu:
http://jazykovaporadna.sme.sk/q/4415/

slovo župan sa zrevitalizovalo ako neoficiálny (a kratší) pendant oficiálneho štvorslovného pomenovania. Túto situáciu zachytili aj autori Veľkého slovníka cudzích slov, ktorí vo vydaní z r. 2008 uvádzajú pri slove župan dva významy: „1. historicky správca župy, 2. hovorovo predseda vyššieho územného celku Slovenskej republiky“. Ako skrátené pomenovanie vyššieho územného celku sa v súčasnosti používa väčšinou skratka VÚC, ale ani pomenovanie župa nemožno odmietať. Názory niektorých používateľov slovenského jazyka, že slovo župa je neslovenské alebo že pomenovanie župan je nedôstojné (spájajú si ho s plášťom županom), sú neopodstatnené. Slovo župa je praslovanského pôvodu a etymológovia predpokladajú jeho súvislosť s latinským pomenovaním územného celku (kraja, okresu) pagus.
...
Slová župa, župan, župný a županát sú spisovné. Vzhľadom na používanie a význam slov župa, župan a župný v súčasnej slovenčine ich nemožno označiť za historizmy."
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 05.10.2013 22:17
Pán kandidát, pojem župan nemá oporu v zákone. Ide iba o ľudové a nesprávne pomenovanie funkcie predsedu samosprávneho kraja. To isté sa týka aj vzťahu medzi župou a VÚC. Aj menej vzdelanému drotárovi z Horného Uhorska (Slovenska) by však malo byť jasné, že pokiaľ neexistujú samosprávne celky s názvom župy, nemôže existovať ani funkcia župana, ako najvyššieho reprezentanta župného zriadenia v jednotlivých hornouhorských (slovenských) regiónoch. Výklad "odborníkov" zo SME je nesprávny, neodborný a nerešpektujúci súčasnú terminológiu, majúcu oporu v zákone. Výbor je presvedčený, že pokiaľ by ste sa v tejto veci zaujímali o správny výklad medzi odbornými kruhmi historickými, tie by potvrdili mienku Výboru. Výbor však podporuje návrat k župnému zriadeniu, ktoré by kopírovalo rozdelenie Horného Uhorska do takých istých župných celkov, ako tomu bolo v čase existencie starého Uhorského (Maďarského) kráľovstva.
Anonym píše:
Neděle 06.10.2013 23:11
milý blbec, skús sa venovať podstate... Je to také slovensky úchylné, že keď už nie je čo, poďme sa chytať za slovíčka a poukazovať na pravopis...
Anonym píše:
Středa 02.10.2013 19:54
ja osobne pojdem volit Smatanu,aj ked sa s nim v niecom nezhodnem,ale nech tam mame povazskobystricana,to ma logiku...
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Sobota 05.10.2013 23:21
Ak magister Juraj Smatana sľúbi ľudu Trenčianskej stolice Istoty (pod heslom Ľud si zaslúži Istoty!), získa verejnú podporu, pre potreby svojej kandidatúry, aj od Výboru verejného blaha. Isté je však to, že Výbor verejného blaha nebude podporovať rôznych bielych koňov, napr. bieleho koňa Jastrabieho nosa.
Anonym píše:
Sobota 05.10.2013 07:26
urcite idem volit Smatanu! Preco? No to je mentalne retardovanym volicom Smeru tazke vysvetlit.
Anonym píše:
Sobota 05.10.2013 09:34
Už aj inteligentnejším smerákom dochádza, že nie je dobré keď všetko ovládne jedna strana.
Anonym píše:
Sobota 05.10.2013 20:05
Ono keď nie je možnost na niekoho kydať za neuspechy a vyhovarať sa, tak potom je jednostranu problém!
Anonym píše:
Neděle 06.10.2013 00:05
Voľby do VÚC
... tieto voľby treba ignorovať, nepropagovať ich, najlepšie by bolo zrušiť ich ! ...
... župné voľby sú trestuhodným vyhadzovaním verejných peňazí do nenávratna !! :-(
... Kandidujúcich do vúc možno rozdeliť zhruba na 3 kategórie:
- Sprostí a prešibaní karieristi
- Naivní truľkovia
- Samoľúbi narcisi
mená si dosaďte sami podľa vlastného uváženia!
sláva ignorantom
sláva ignorantom píše:
Neděle 06.10.2013 13:41
Výborne! Fantastický nápad! Nejsť voliť, nech sa kandidáti volia sami so svojimi rodinami, pozamestnávanými na krajskom úrade! Určite ich to bude strašne mrzieť, že nebola volebná účasť 20%, ale len 15%.
Ale vážne: voľby sú platné, aj keby sa ich zúčastnili len samotní kandidáti.
Takéto výzvy musia strašne tešiť Smerákov, lebo ich dôchodcovské jadro internet nečíta, a pôjdu im to spoľahlivo hodiť.
Hlas rozhľadenejšieho voliča zostane nevyužitý.
A 150 miliónov eur si budú rozdeľovať sami, bez kontroly.
Všimnite si, že Fico síce hovoril o zrušení VÚC, ale teraz Smer robí na voľbách. Lebo aj keby sa kraje zrušili, deliť majetok budú jeho ľudia.
ZASTAVTE ZLODEJOV
ZASTAVTE ZLODEJOV píše:
Neděle 06.10.2013 14:05
Nejsť voliť znamená neurobiť nič proti šafáreniu a BAŠKOVANIU:

http://spravy.pravda.sk/[…]/
Baška, keď bol minister obrany, povýšil svojho spolužiaka z dubnickej priemyslovky z nadporučíka na podplukovníka za 15 mesiacov, hoci to bežne trvá 14 rokov!!!


 
Anonym píše:
Neděle 06.10.2013 14:26
Predstavte si, že na svoj majetok ustanovíte správcu. Po čase zistíte, že správca bol nehodný a zneužíval vašu dôveru. Je vari správne sa vtedy znechutene odvrátiť a povedať si, že mňa už to spravovanie majetku nezaujíma?
Anonym píše:
Neděle 06.10.2013 18:12
No Spanihel je tri v jednom

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359