Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / SPRAVY.PRAVDA.SK | Najväčší rivali v Trenčíne: Čo by urobili ako prvé?

SPRAVY.PRAVDA.SK | Najväčší rivali v Trenčíne: Čo by urobili ako prvé?

Autor: Mesto Poslední změna: Středa 06.11.2013 23:23
[2013-11-06] Článok Milana Kráľa. O post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v regionálnych voľbách zabojuje 6 kandidátov. Kto sú a aké majú vízie?

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke http://spravy.pravda.sk/volby/clanok/298249-najvaecsi-rivali-v-trencine-co-by-urobili-ako-prve/

 

Najväčší rivali v Trenčíne: Čo by urobili ako prvé?

O post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v regionálnych voľbách zabojuje 6 kandidátov. Kto sú a aké majú vízie?

Jaroslav Baška, poslanec NR SR
Každý kraj potrebuje stáť na pevných nohách, mať zodpovedný rozpočet, konkrétny a vyvážený, úsporný, ale nie macošský. Trenčiansky kraj, žiaľ, ešte stále nemá schválený rozpočet na rok 2013 a nachádza sa v rozpočtovom provizóriu. Prvoradou úlohou bude preto pripraviť rozpočet na rok 2014, ktorý bude citlivo reagovať na aktuálnu situáciu v školstve, zdravotníctve, sociálnej starostlivosti, ktorý zohľadní akútne problémy v dopravnej infraštruktúre a bude mať dostatočnú rezervu pri spolufinancovaní projektov EÚ. Dôkladne sa tiež zoznámim s prácou všetkých organizácií v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja – stredných škôl, zdravotníckych, sociálnych, kultúrnych zariadení a ďalších inštitúcií. Zároveň posúdim výhodnosť alebo nevýhodnosť všetkých aktuálne uzatvorených zmlúv.

Jaroslav Baška
Jaroslav Baška
Autor: Ivan Majerský
Narodil sa v roku 1975 v Považskej Bystrici, absolvoval Elektrotechnickú fakultu Žilinskej univerzity. Je ženatý a má tri deti. Do politiky vstúpil v roku 2002 ako poslanec NR SR, v roku 2003 bol zvolený za starostu obce Dohňany v okrese Púchov a o päť rokov neskôr bol vymenovaný za ministra obrany namiesto Františka Kašického. V súčasnosti pôsobí v slovenskom parlamente ako poslanec a predseda Výboru pre obranu a bezpečnosť. Je krajským predsedom strany Smer v Trenčíne. Do volieb vstupuje ako kandidát Smeru.
Jozef Lohyňa
Mojou prioritou je vniesť do politiky prvky fair play, ktorými som sa celý život riadil. Chcem osloviť všetkých obyvateľov nášho kraja. Ponuku pravicových strán kandidovať za predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja považujem za výzvu. Úspech a úctu si treba vybojovať. Chcem vrátiť nášmu kraju to, čo mi dal, keď ma nasmeroval a formoval nielen môj športový, ale aj osobný život. Za najväčšie problémy kraja, ktoré bude potrebné riešiť, považujem zdravotníctvo a školstvo.
Jozef Lohyňa.
Jozef Lohyňa.

Autor: Ivan Majerský

Narodil sa v roku 1963 v Zlatých Moravciach. Vyrastal v Handlovej a Prievidzi, kde sa začala jeho športová kariéra. Je ženatý, má tri deti a v posledných rokoch podniká. Športová verejnosť ho pozná ako zápasníka vo voľnom štýle, je odchovancom Baníka Prievidza. Na olympiáde sa prvýkrát zúčastnil v roku 1988 v Soule, kde získal bronzovú medailu. V roku 1990 sa stal majstrom sveta. V reprezentácii pôsobil 15 rokov. Vyhlásili ho za najlepšieho slovenského zápasníka storočia. Je kandidátom všetkých pravicových strán v Trenčianskom kraji (SDKÚ, KDH, SaS, Most – Híd, NOVA, OKS).

Ďalší kandidáti

Ľubomír Žabár
Do volieb vstupujem s volebným programom, ktorého cieľom je priniesť do nášho regiónu zmenu v podobe širšieho zapojenia mladých ľudí do rozhodovania o budúcnosti regiónu. Rozhodovať budem na báze poznania vecí, ktoré sa udiali v minulom období.

Narodil sa v roku 1957. Pracoval ako riaditeľ Ozety Trading v Trenčíne, potom bol riaditeľom spoločnosti Modev Trenčín. V súčasnosti podniká. Je ženatý, má 4 deti.

Peter Palko
Ak by som zvíťazil, tak ako prvé urobím to, že otvorím dvere ľuďom. Určite to nebude fungovať ako v súčasnosti, keď sa chcem k županovi dostať, tak dva mesiace je čakacia doba. Druhá vec, na čom by som po zvolení trval, je audit. Svoju prácu by som nezačínal personálnymi výmenami, to som ani doteraz nikdy nerobil.

Narodil sa v roku 1952 vo Zvolene. Je ženatý, má dve dospelé dcéry. Je bývalým riaditeľom Leteckých opravovní v Trenčíne. Od roku 1997 do roku 2007 podnikal. Od roku 2007 do vlaňajška bol vedúcim služobného úradu Územná vojenská správa v Trenčíne, teraz je na dôchodku. Vtedy kandidoval za Smer, teraz ide do volieb na kandidátke KSS.

Marián Herdel
Prvú vec, ktorú by som spravil, by bolo, že by som prešiel všetky zmluvy, ktoré nie sú zverejnené. Druhá vec, hneď od začiatku sa správať transparentne. Uvoľnené miesta v úrade samosprávneho kraja sa budú obsadzovať podľa výberového konania.

Narodil sa v roku 1975, býva v Novej Dubnici. Je ženatý a má 1 dieťa. Nikdy nebol v žiadnej politickej strane. Je predsedom občianskeho združenia Šanca ľuďom. Je jediným kandidátom, ktorý sa chce stať predsedom samosprávneho kraja preto, aby ho pomohol zrušiť. Jeho cieľom je pripraviť projekt fungovania 3 krajov.

Juraj Smatana
Prvým krokom by bola dôsledná inventúra stavu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý dlhodobo patrí k najzadlženejším krajom v SR. Potom by som zvolal nezávislých odborníkov, starostov a občianskych aktivistov z kraja na spracovanie aktualizovaného plánu rozvoja TSK.

Narodil sa v roku 1966, pracuje ako učiteľ na gymnáziu v Považskej Bystrici. Je ženatý, má dve dcéry. Dlhé roky pôsobí ako občiansky aktivista v oblasti životného prostredia a boja proti korupcii. Momentálne je poslancom Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici. V minulosti bol poradcom premiérky Ivety Radičovej. Kandiduje za stranu Zmena zdola.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 08.11.2013 21:19
Považská Bystrica bude zrejme hromadne voliť Juraja Smatanu na post predsedu VÚC. Ak by prišli k urnám všetci Považskobystričania a odovzdali svoj hlas práve Jurajovi Smatanovi, zvíťazil by už v 1. kole.
Vevo
Vevo píše:
Pátek 08.11.2013 22:56
Myslím si, že niektoré školy bežne porušujú Školský zákon. Napríklad Spojená Škola Nová Dubnica https://www.facebook.com/spojenaskola.novadubnica. Stačí si pozrieť FB ich školy. Robia volebnú kampaň niektorým poslancom do VÚC. Je to v poriadku? Ako rodič s tým nesúhlasím.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 08.11.2013 23:03
Zaujímavejšie je to, že sertés Horth st. má zdatného nasledovníka. Takéto kreatúry veru len tak ľahko z povrchu zemského nevymiznú.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359