Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Mesto / POVAZSKA.SME.SK| Za právne služby dali podľa poslanca nehoráznu sumu

POVAZSKA.SME.SK| Za právne služby dali podľa poslanca nehoráznu sumu

Autor: Mesto Poslední změna: Pátek 26.07.2013 16:44
[2013-07-26] Článok Detty Pitoňákovej o vypracovaní dodatku k zmluve s Mestskou dopravnou spoločnosťou. Za právne služby spojené s vypracovaním dodatku zaplatilo mesto viac ako trinásťtisíc eur.
POVAZSKA.SME.SK| Za právne služby dali podľa poslanca nehoráznu sumu

Suma sa zdala aj poslancovi Jurčíkovi (prvý sprava) veľmi vysoká. Foto: BERKO

Za právne služby dali podľa poslanca nehoráznu sumu

Za vypracovanie dodatku k zmluve s Mestskou dopravnou spoločnosťou zaplatilo mesto viac ako trinásťtisíc eur. Niektorým poslancom sa suma nepozdáva. Kritike ju podrobili na zasadnutí júnového zastupiteľstva.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Suma, ktorú zaplatilo mesto za právne služby v súvislosti s dodatkom k zmluve s dopravnou spoločnosťou, považujú poslanci za nehoráznu.

Kvalitnými právnymi službami sa mesto podľa primátora Karola Janasa môže vyhnúť sporom. Jeden z poslancov však tvrdí, že mesto má dve kvalitné právničky.

Kritika sumy

Pri schvaľovaní záverečného účtu mesta Považská Bystrica kritizovali výšku sumy vyčlenenú na právne služby dvaja poslanci.

„Za vypracovanie dodatku s MDS vyplatiť 13 261 eur je dosť veľká suma. Neviem, či je to chybný údaj alebo je za tým ešte aj niečo iné,“ zaujímalo Karasa, ktorý je aj podpredsedom finančnej komisie. Zaujímalo to aj Pavla Jurčíka. „K tým právnym službám by som ale chcel povedať, že 13-tisíc eur je naozaj nehorázna suma.

Máme predsa skúsené právničky na meste, ktoré by takýto dodatok vedeli vypracovať,“ povedal Jurčík.

Vysvetlenie primátora

V súvislosti s kritikou sumy primátor Karol Janas uviedol, že kvalitné právne služby aj niečo stoja.

„Musíme sa dohodnúť, že buď zaplatíme kvalitných právnikov alebo verejných obstarávateľov, tých najlepších, ktorí sú k dispozícii a potom nemáme žiadny sú-dny spor, nemáme problém a to je jediná cesta, ktorou môžeme ísť. Ak nebudeme mať kvalitných ľudí, hrozia nám pokuty. Otázka je teda, či sa rozhodneme ísť do miliónových pokút alebo či zaplatíme kvalitného právnika a verejného obstarávateľa, ktorý nás od takýchto problémov vyvaruje. Zatiaľ, čo som tu, tak sa žiadna pokuta neplatila, ani za verejné obstarávanie ani za uzatvorenie zmluvy,“ obhajoval čiastku Karol Janas.

Dodal ešte, že ak poslanci chcú niečo iné, bude sa to realizovať. „Je to na vás, ak poviete, že chcete mať právnika za sto eur, tak takého budeme mať, ale potom tie dôsledky budú také, aké budú,“ tvrdí Janas.

Na zasadnutí zastupiteľstva odznelo ešte, že mesto využilo v tejto súvislosti právne služby kancelárie JUDr. Ľubomíra Fogaša.

piatok 26. 7. 2013 6:21 | Deta Pitoňáková
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

 


Súvislosti:

Otvorená infožiadosť - Odpoveď: Sprístupenie zmluvy vrátane všetkých dodatkov a faktúr o právnom zastúpení doc. JUDr. Ľubomíra Fogaša, CSc.

Otvorená infožiadosť - Odpoveď: Pri vypracovaní dodatku k zmluve s MDS a.s. mesto Považská Bystrica nerokovalo s inými advokátmi, právnymi kanceláriami a nebola vyhlásená verejná obchodná súťaž, výberové konanie alebo elektronická aukcia

Otvorená infožiadosť: Prebehlo výberové konanie alebo verejná obchodná súťaž na vypracovanie dodatku k zmluve s MDS a.s.?

Otvorená infožiadosť: doc. JUDr. Ľubomírovi Fogašovi PhD. bolo vyplatených 13 261 € za právne služby súvisiace s dodatkom k zmluve s MDS a.s.

Dokument: Dodatok č. 1 k Zmluve o spolupráci pri zabezpečovaní dopravy o výkone vo verejnom záujme v mestskej autobusovej doprave na území Mesta Považská Bystrica č. RM 181/06 z 27.6.2006 (NÁVRH)

POVAZSKA.SME.SK| Doplnok schválili, odznelo však veľa výhrad

Document

 

Anonym píše:
Pátek 26.07.2013 19:45
Ak sa súdne spory vyhrávajú na základe toho, kto má akého právnika a nie na základe platných zákonov a predpisov a argumentov, tak to asi nebude celkom v poriadku.
Anonym píše:
Sobota 27.07.2013 17:09
Potom je teda potrebne zrušiť právne na meste a ušetrené fuinancie nech sa platia externistom . nie z rozpočtu!!!
Anonym píše:
Sobota 27.07.2013 22:09
Právne oddelenie na meste nie je, ludia , ktorí pracujú na meste
s titulom právnik, robia iné funkcie a plnia iné úlohy, len nie
právne. Dúfam, že som dobre inform..
Anonym píše:
Neděle 28.07.2013 19:18
viete za čo ste zdvihli ruku páni a damy v zastupiteľstve, keď ste odhlasovali kúpu FK Raven P. B. za 1 ečko??????????? to nieje všetko čo ste mali vedieť , zrejme predkladatel na poslednú chvílu , aby predišiel blamáži, že tu sa kašle na deti a na futbal pozabudol povedať aj ostatné veci týkajúce sa nákladov na chod futbalového klubu, čiže prevádzka štadiona cca. 30.000 ečiek, cestnovné na zápasy cca.30.000 ečiek, platenie trénerov, platenie zamestnancov cca. 20.000-30.000 ečiek, dal vám niekto niečo takéto na vedomie????? a vy ešte odhlasujete odpredaj pozemkov pánovi H, ktorý tu naťahoval mesto a aj futbalistov dlhé mesiace a ku tomu sa pridalo mesto, ktoré tak isto naťahuje verejnosť, hráčov, rodičov, deti, prečo nebolo korektne odpovedané pánovi J. Smatanovi, ked sa pýtal kolko bude stať chod futbalu????? prečo bolo povedané, že sa to ťažko určuje, že neboli predložené všetky doklady??? ako ste urobili inventarizáciu???? ako ste urobili prepočet financii, ktoré zaplatíme všetci???? prečo je do všetkého čo sa týka futbalu nastrčený pán P., zo slovami že on to vybaví????????
Anonym píše:
Neděle 28.07.2013 19:46
Dobry den, konecne niekto aj rozmysla. Uplne suhlasim.
Kto vsak nehlasoval za toto uznesenie je oznaceny za nepriatela
sportu, futbalu, deti a nebodaj aj celeho mesta. Pri volbach
ho sportova loby odpise, aj ked taketo rozhodnutia skodia najma
detom, mladezi a hlavne obcanom. Tymto rozhodnutim boli prekorcene
moznosti mesta a podla mna to skonci so sportom zle.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 29.07.2013 13:28
Občana Janasa si budeme musieť predvolať na mimoriadne rokovanie Výboru, aby vysvetlil svoje konanie.
Anonym píše:
Pondělí 29.07.2013 15:11
dufam ze prejednanie precinov obcana Janasa prebehne presne podla osvedcenych pravidiel Vyboru pre verejne blaho! Teda ze cely cas musi mlcat, a existuju len dva verdikty: nevinny, alebo gilotina.
Anonym píše:
Pondělí 29.07.2013 17:51
Poznáte výraz : defenestrácia ?!
Verím, že aj to by bol účinný prostriedok...
Anonym píše:
Středa 31.07.2013 12:49
Defenestrácia ale na silvestra pred MsÚ. Sa ušetrí na ohnostroji a bude veľkolepá šou.

« červenec 2018 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359